kosminė stotis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kosminė stotis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kosminė stotis“.

Iš orbitinės stoties Į Žemę sugrįžo amerikietė, baltarusė ir rusas

Iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) į Žemę sugrįžo amerikiečių astronautė Loral O'Hara, baltarusė Marina Vasilevskaja ir rusų kosmonautas Olegas Novickis. Juos parskraidinusi „Sojuz“ kapsulė nusileido Kazachstano stepėje netoli Žezkazgano miesto, šeštadienį pranešė rusų kosmoso agentūra „Roskosmos“. Visiems trims atliekama medicininė patikra. L. O‘Hara TKS dirbo jau nuo 2023 m. rugsėjo.
2024-04-06

Į Tarptautinę kosminę stotį atvyko keturi Europos astronautai

Keturi Europos astronautai sėkmingai prisišvartavo prie Tarptautinės kosminės stoties (TKS) ir šeštadienį buvo parodyta, kaip juos pasveikino TKS įgula. Nauji atvykėliai, atskridę „SpaceX Crew Dragon“ erdvėlaiviu, kurį užsakė privačiai finansuojama JAV įmonė „Axiom Space“, įsikūrusi Hiustone, TKS liks dvi savaites.
2024-01-20

Rusija į TKS paleido tuščią kapsulę, pakeisiančią kosmose apgadintą erdvėlaivį

Į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) iš Kazachstano anksti penktadienį išskrido Rusijos „Sojuz“ kapsulė be įgulos, rugsėjį pargabensianti namo tris astronautus, kurių grįžimui skirtą erdvėlaivį apgadino nedidelis meteoroidas. Laivas „Sojuz MS-23“ sėkmingai pakilo iš Rusijos valdomo Baikonūro kosmodromo, buvo matyti per TKS partnerės NASA tiesioginę transliaciją.
2023-02-24

JAE astronautas: per Ramadaną Tarptautinėje kosminėje stotyje pasninkauti neteks

Astronautas iš Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) Sultanas al Neyadi trečiadienį pareiškė, kad per būsimą kosminę misiją jam nereikės pasninkauti Ramadano metu.
2023-01-26

„SpaceX“ vėl atidėjo japonų mėnuleigio paleidimą

JAV kosminių technologijų bendrovė „SpaceX“ trečiadienį pranešė atidedanti pirmojo pasaulyje privataus nusileidimo į Mėnulį aparato paleidimą – Japonijos įmonės „ispace“ misiją. Raketa „Falcon 9“ iš Kanaveralo kyšulio JAV Floridos valstijoje turėjo pakilti ketvirtadienį 3 val. 37 min. vietos (10 val. 37 min. Lietuvos) laiku, tačiau „SpaceX“ pranešė, kad dėl tolesnių jos patikrinimų paleidimas nukeliamas.
2022-12-01

Televizija: Kinija paleido trečiąjį ir paskutinįjį „Tiangong“ kosminės stoties modulį

Kinija pirmadienį paleido paskutinį savo „Tiangong“ kosminės stoties modulį, pranešė valstybinė žiniasklaida. Tai yra naujausias žingsnis Pekinui įgyvendinant savo ambicingą kosmoso programą. „Mengtian“ modulį, kurio pavadinimas kiniškai reiškia „svajojantis apie dangų“, „gabenanti „Long March 5B“ raketa buvo paleista iš Venčango paleidimo centro“ Kinijos Hainano saloje, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.
2022-10-31

Karas žemėje netrukdo siekti kosmoso: rusai ir amerikiečiai išskris į orbitą

Jungtinių Valstijų astronautas ir du rusų kosmonautai trečiadienį išskris į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), nepaisant didėjančios įtampos tarp Maskvos ir Vašingtono dėl Rusijos invazijos į Ukrainą. Pasak Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“, planuojama, kad NASA pilotas Frankas Rubio ir rusai Sergejus Prokopjevas bei Dmitrijus Petelinas iš Rusijos nuomojamo Baikonuro kosmodromo Kazachstane pakils 16 val. 54 min. Lietuvos laiku.
2022-09-21

Kinijos astronautai pirmąkart išėjo į naujosios kosminės stoties išorę

Du Kinijos astronautai sekmadienį pirmąkart išėjo dirbti į savo šalies naujosios kosminės stoties „Tiangong“ išorę. Trijų žmonių įgula į orbitinę stotį buvo atskraidinta birželį ir dirbs ten tris mėnesius. Jų misija yra iki šiol ilgiausia per Kinijos kosmoso programos istoriją. Sekmadienį ryte du įgulos nariai išėjo į atvirą kosmosą iš stoties pagrindinio modulio, nurodė Kinijos pilotuojamųjų kosminių skrydžių agentūra.
2021-07-04

Kinija pakilo: į naująją kosminę stotį išskrido 3 astronautai

Naujosios Kinijos kosminės stoties įgulos pirmieji trys nariai ketvirtadienį išskrido pradėti iki šiol ilgiausios šios šalies surengtos pilotuojamos misijos, žyminčios svarbią gairę Pekinui siekiant įsitvirtinti kaip kosmoso galiūnui. Nešančioji raketa „Long March 2F“ iškėlė erdvėlaivį „Shenzhou 12“, susijungsiantį su stotimi „Tiangong“, kur įgulos nariai praleis tris mėnesius. Tiesiogiai transliuojant valstybinei televizijai raketa startavo 9 val. 22 min. vietos (4 val. 22 min.
2021-06-17

Kinai džiūgauja: sėkmingai pradėjo kosminės stoties konstrukciją

Kinija švenčia – planai kosmose nutupdyti stotį kol kas klostosi sklandžiai. Kinų paleistas kosminės stoties modulis tikslą pasiekė. „Dangaus harmoniją“ išvertus iš mandarinų kalbos reiškiantis modulio pavadinimas kol kas neša sėkmę kinų projektui.  Šią savaitę kinų paleistas kosminės stoties modulis – pirma iš trijų pagrindinių projekto dalių.
2021-04-30
REKLAMA
REKLAMA

Rusija ir Kinija pasirašė susitarimą mėnulyje steigti mokslinę stotį

Kinijos ir Rusijos kosmoso agentūros antradienį pasirašė susitarimą kartu mėnulyje įkurti tyrimų bazę. Tai yra pirmasis planas mėnulyje statyti mokslinę stotį ir didžiausias iki šiol Kinijos kosminis susitarimas. Vaizdo konferencijos metu šiam projektui buvo suteiktas „lengvai“ įsimenamas pavadinimas: „Memorandumas dėl Kinijos Liaudies Respublikos vyriausybės ir Rusijos Federacijos vyriausybės susitarimo bendradarbiauti steigiant mėnulio tyrimų stotį.
2021-03-15

Japonija laukia kapsulės su asteroido grunto pavyzdžiais

Japonijos kosminis zondas „Hayabusa 2“ šeštadienį sėkmingai paleido nedidelę kapsulę, turinčią pargabenti į Žemę medžiagos iš tolimo asteroido, galinčios suteikti naujų žinių apie Saulės sistemos raidą ir gyvybės mūsų planetoje kilmę, pranešė šalies kosmoso agentūra. Kapsulė sėkmingai atsiskyrė, kai zondas buvo už 220 tūkst.
2020-12-05

Pamatykite istorinius kadrus: NASA astronautai iš kosminės stoties sveikinasi su žemės gyventojais

Bendrovės „SpaceX“ ir dviejų NASA astronautų kosminis žygdarbis tikrai paklius į istorijos puslapius. Sėkmingai susijungę su Tarptautine kosmine stotimi ir į ją įžengę NASA astronautai jau sveikinasi su Žemės gyventojais, šiuos istorinius kadrus pamatysite ir jūs. Istoriniais tapo kadrai, kaip bendrovės „SpaceX“ erdvėlaivis „Crew Dragon“ artėjo prie Tarptautinės kosminės stoties ir kapsulė sėkmingai susijungė su stotimi.
2020-06-01

Rusija kartu su NASA planuoja statyti naują kosminę stotį

Rusija paskelbė preliminarius planus pastatyti naują orbitinę stotį kartu su JAV Nacionaline aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA), kuri pakeistų dabartinę Tarptautinę kosminę stotį (TKS), planuojamą naudoti iki 2024 metų. Rusija ir NASA neseniai susitarė iki 2024-ųjų eksploatuoti ir finansuoti TKS, bet dėl būsimų bendrų kosminių projektų išlieka abejonių, nes Maskvos ir Vašingtono santykiai pasiekė nuo Šaltojo karo neregėtas žemumas dėl konflikto Ukrainoje.
2015-03-30

Pragmatiškumo galia: NASA naująją tarptautinę kosminę stotį statys skartu su Rusija

 Rusija šeštadienį paskelbė preliminarius planus pastatyti naują orbitinę stotį kartu su JAV Nacionaline aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA), kuri pakeistų dabartinę Tarptautinę kosminę stotį (TKS), planuojamą naudoti iki 2024 metų. Rusija ir NASA neseniai susitarė iki 2024-ųjų eksploatuoti ir finansuoti TKS, bet dėl būsimų bendrų kosminių projektų išlieka abejonių, nes Maskvos ir Vašingtono santykiai pasiekė nuo Šaltojo karo neregėtas žemumas dėl konflikto Ukrainoje.
2015-03-28

Astronautai sėkmingai baigė TKS remonto darbus atvirame kosmose

Du JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) astronautai antradienį sėkmingai baigė remonto darbus Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), kai jiems teko surengti neįprastą išėjimą į atvirą kosmosą per Kūčias, kad sutaisytų aušinimo sistemos įrangą.
2013-12-25

Dėl amoniako nuotėkio TKS astronautams teks išeiti į atvirąjį kosmosą

Iš Tarptautinės kosminės stoties termoreguliavimo sistemos į atvirąjį kosmosą ėmė skverbtis amoniakas, pranešė NASA. Pasak jos atstovų, aptiktas amoniako nuotėkis nekelia pavojaus nei astronautų gyvybei, nei kosminės stoties funkcionavimui, tačiau jei amoniakas ir toliau skverbsis iš vienos iš išorinių TKS saulės baterijų šaldymo kontūro, po 2 parų jis nustos veikęs.
2013-05-10

Rusas, amerikietė ir japonas sėkmingai grįžo į Žemę iš TKS

Kosminio laivo „Sojuz TMA-05M" nuleidžiamasis aparatas su trimis Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgulos nariais pirmadienį 3 valandą 53 minutės Lietuvos laiku sėkmingai nusileido Kazachstano stepėje. Tai pranešė Skrydžių valdymo centras (SVC). Kapsulė nusileido numatytame rajone, į šiaurės rytus nuo Arkalyko. Į Žemę grįžo rusas Jurijus Malenčenka, amerikietė Sunita Viljams (Sunita Williams) ir japonas Akihikas Hošidė (Akihiko Hoshide). Jie dirbo orbitoje daugiau kaip 126 paras.
2012-11-19

Rusija atkūrė ryšį su TKS ir palydovais

Rusija ketvirtadienį pranešė sutaisiusi per kelio remonto darbus pažeistą kabelį ir atkūrusi komunikaciją su Tarptautine kosmine stotimi ir palydovais. „Komunikacijos linija atkurta. Komandų sistema veikia normaliai“, – teigė Rusijos kosmoso agentūros „Roscosmos“ atstovas Aleksejus Kuznecovas. Anot pareigūnų, vykdant kelio darbus greitkelyje netoli Maskvos, esančiame prie „Roscosmos“ ryšių stoties, pažeistas svarbus kabelis, o Rusija prarado ryšį su daugeliu palydovų bei TKS dalimi.
2012-11-15

Į Žemę grįžo JAV komercinis kosminis laivas „Dragon“

Automatiškai valdoma JAV bendrovės „SpaceX“ krovininė kosmoso kapsulė „Dragon“ su 900 kilogramų sveriančiu kroviniu nukrito į Ramųjį vandenyną, skelbia "RIA Novosti“. Krovininis erdvėlaivis nukrito už 400 kilometrų į vakarus nuo pietinės Kalifornijos pakrantės.
2012-10-29

Nuolaužų krūva kosmose virtusi rusų raketa gali kelti pavojų TKS

Kosmose sprogus viršutinei Rusijos raketos pakopai, susidarė 500 dalių kosmoso šiukšlių debesis, kuris gali kelti grėsmę Tarptautinei kosminei stočiai. „Briz-M“ raketos pakopa sprogo spalio viduryje, praėjus dviem mėnesiams po nesėkmingo telekomunikacijų palydovų paleidimo. „Šiuo metu yra apie 500 nuolaužų gabalų, susidariusių suirus „Briz-M“ viršutinei pakopai“, – „Interfax“ naujienų agentūrai teigė šaltinis kosmoso pramonėje.
2012-10-25

Į TKS atskrido privatus JAV kosminis laivas

Trečiadienį į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) atskrido JAV bendrovės „SpaceX“ krovininis kosminis laiavs „Dragon“, pranešė skrydžių kontrolės centras Maskvoje. Automatiškai valdomas krovininis erdvėlaivis į TKS atskrido po dvi dienas trukusios kelionės. JAV aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) astronautai Sunita Viljams (Sunita Williams) ir japonas Akihikas Hošidas (Akihiko Hoshide) nuotoliniu būdu kontroliuojama roboto ranka sugriebė erdvėlaivį, kuris TKS praleis dvi su puse savaitės.
2012-10-10

ESA krovininis erdvėlaivis paskandintas Ramiajame vandenyne

Europos kosmoso agentūros (ESA) krovininis erdvėlaivis ATV-3 sėkmingai paliko Žemės orbitą ir nukrito į Ramųjį vandenyną, remdamasi Rusijos misijų kontrolės centru skelbia „RIA Novosti“. ATV-3 ar „Edoardo Amaldi Automated Transfer Vehicle“ krovininis laivas rugsėjo 29 dieną po nesėkmingo bandymo praėjusios savaitės pradžioje atsiskyrė nuo Tarptautinės kosminės stoties (TKS). Krovininis erdvėlaivis ATV-3 kovo 28 dieną prisijungė prieš TKS praėjus penkioms dienoms po pakilimo iš kosmodromo Pra...
2012-10-03

J. Assange'as apie gyvenimą Ekvadoro ambasadoje: tai lyg buvimas kosminėje stotyje

Julianą Assange'ą vieni laiko kibernetiniu teroristu, kiti – didžiu kovotoju už laisvę ir dėl savo dviprasmiškos padėties jis tapo bene garsiausiu prieglobsčio prašytoju pasaulyje. Kai tik J. Assange'as atvyko į Ekvadoro ambasadą Londone ir paprašė politinio prieglobsčio, raudonų plytų namą apsupo gausios policijos pajėgos. Suimti jį, kai tik išeis į lauką, tykojo apie 50 pareigūnų būrys.
2012-09-30

Krovininis kosminis laivas nesugebėjo atsiskirti nuo kosminės stoties

Pirmą kartą Tarptautinės kosminės stoties (TKS) įgula buvo priversta atidėti į stotį atvykusio krovininio kosminio laivo automatinio atsiskyrimo manevrą. Skelbiama, kad Europos kosmoso agentūros nepilotuojamas kosminis laivas ATV-3 atsiskirti nesugebėjo dėl TKS Rusijos modulio valdymo įrangos sutrikimo.
2012-09-26

Privatus kosminis laivas „Dragon“ pradeda reguliarius skrydžius į TKS

NASA ir bendrovė „SpaceX“ pranešė apie reguliarių „Dragon“ skrydžių į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) pradžią. Pirmasis iš jų numatomas spalio 7 dieną. Po sėkmingų privačios JAV bendrovės automatinio kosminio laivo „Dragon“ bandymų NASA nusprendė leisti „SpaceX“ teikti krovinių gabenimo į TKS paslaugas, sakoma NASA pranešime. „SpaceX“ raketa „Falcon 9“ su kosminiu laivu „Dragon“ turėtų pakilti spalio 7 d. 19.34 val.
2012-09-21

Rusija atidėjo krovininio laivo skrydį į TKS

Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ pranešė atidedanti automatinio kosminio laivo „Progress-M18M“ skrydį į Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Šių metų gruodį planuotas skrydis nukeltas į 2013 m. vasarį. Pasak naujienų agentūros „Interfax“ šaltinių, toks sprendimas nėra susijęs su techninėmis priežastimis. Skrydį nuspręsta perkelti dėl to, kad iki šių metų pabaigos kosminėje stotyje bus sukaupta būtina maisto produktų, degalų ir deguonies atsarga.
2012-09-19

Kosminėje stotyje – tiesioginės vaizdo transliacijos kiekvienam

Kitų metų pavasarį kiekvienas norintis galės internetu stebėti Tarptautinės kosminės stoties vaizdo kamerų  realiuoju laiku transliuojamą vaizdą iš Žemės orbitos. Kanados bendrovė „UrtheCast“ planuoja per kelis artimiausius mėnesius  užbaigti TKS skirtų specialių vaizdo kamerų gamybą. Kitų metų pradžioje į kosminę stotį jas atgabens Rusijos automatinis krovininis laivas. Kai vaizdo kameros bus sumontuotos, jų fiksuojamą vaizdą galės nemokamai matyti interneto vartotojai, pranešė BBC.
2012-09-18

TKS astronautai išėjo į atvirą kosmosą

Tarptautinės kosminės stoties (TKS) astronautai trečiadienį išėjo į atvirąj5 kosmosą. Jų tikslas – pataisyti sugedusią energijos generatoriaus įrangą. Numatyta, kad JAV astronautė Sunita Viljams (Sunita Williams) bei japonas Akihikas Hošidas (Akihiko Hoshide) atvirame kosmose – 400 kilometrų atstumu nuo Žemės – praleis apie 6 valandas 30 minučių. Jie bandys įjungti tris iš aštuonių energijos generatorių, skelbė ITAR-TASS.
2012-09-06

Po rekordiškai trumpo skrydžio erdvėlaivis „Progress“ susijungė su kosmine stotimi

Praėjus tik šešioms valandoms po starto rusų krovininis erdvėlaivis „Progress“ susijungė su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), praneša agentūra AFP. Manevras sėkmingai pavyko 3.18 val. Vidurio Europos vasaros laiku. „Progress M-16M“ iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane pakilo trečiadienio vakarą 21.35 val. Šiuo metu TKS dirba šeši astronautai iš JAV, Rusijos ir Japonijos.
2012-08-02

Rusija mėgins krovininį laivą į TKS nusiųsti per rekordinį laiką

Pirmą kartą Rusija krovinį į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) mėgins nuskraidinti ne per dvi dienas, o per 6 valandas, pranešė Skrydžių valdymo centras. „Sojuz-U“ raketos, nešančios krovininį kosminį laivą „Progress M-16M“, startas numatytas trečiadienį 23.35 val. Maskvos laiku (22.35 val. Lietuvos laiku) iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane.
2012-08-02

Rusijos krovininio laivo bandymas prisijungti prie TKS baigėsi nesėkme

Rusų krovininiam laivui „Progress“ per bandymą nepavyko sėkmingai susijungti su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), pranešė JAV ir Rusijos kosmoso agentūros. „Pakartotinas Rusijos TKS aprūpinimo ištekliais laivo „Progress 47“ prisijungimas prie Tarptautinės kosminės stoties atidėtas dėl gedimo naujoje „Kurs-NA“ sistemoje“, – teigiama NASA tinklapyje paskelbtame pranešime.
2012-07-24

Astronautai pramiegojo laivo pakilimą į kosminę stotį

Rusijoje į tarptautinę kosminę stotį (TKS) sėkmingai paleistas kosminis laivas „Sajūz“, kurio pakilimą ten esantys astronautai pramiegojo. Pakilimas įvyko 6.40 val., todėl tuo metu kosminėje stotyje jau esantys kosmonautai dar miegojo: jie kosminio laivo priėmimui buvo pasiruošę iš anksto, todėl kėlėsi įprastu laiku – 10 val., rašo Newsru.com.
2012-07-15

Kinija birželio viduryje planuoja paleisti pilotuojamą erdvėlaivį

Birželio 16-ąją Kinija ketina paleisti kosminį aparatą „Shenzhou-9“ su trimis astronautais, pranešė misijos valdymo centrui artimas šaltinis. Pilotuojamas kosminis aparatas pakils iš Dziučiuano paleidimo centro šiaurės vakarų Kinijoje. Tarp įgulos narių bus ir pirmoji kinų astronautė moteris.
2012-06-12

Kinija į kosminę laboratoriją pasiųs tris astronautus

Kinija pranešė ketinanti birželio viduryje į kosminės stoties modulį pasiųsti tris astronautus, skelbia BBC. Nešančioji raketa su kosminiu laivu „Shenzhou 9“ buvo nugabenta į paleidimo aikštelę šiaurės vakarinėje šalies dalyje. Valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“ pranešimais, raketa į Kinijos kosminės stoties modulį „Taingong 1“ gabens tris astronautus. Tai bus ketvirtas kinų pilotuojamas skrydis į kosmosą. Pirmasis skrydis įvyko 2008 metais.
2012-06-11

Olandai žada apsigyventi Marse 2023 metais

Visiškai neseniai galėjome stebėti kaip pirmą kartą žmonijos istorijoje privatus kosminis laivas prisijungė prie tarptautinės kosminės stoties, tačiau grupė olandų paruošė kur kas ambicingesnį planą.
2012-06-01

Prie kosminės stoties pirmą kartą prisijungė komercinis erdvėlaivis

Kalifornijos bendrovės „SpaceX“ nepilotuojamas erdvėlaivis „Dragon“ sėkmingai prisijungė prie Tarptautinės kosminės stoties (TKS), pranešė BBC. TKS įgulos nariai pasinaudoję stoties roboto ranka, pagavo erdvėlaivį „Dragon“ ir sėkmingai jį pritvirtino. Šeštadienį TKS įgulos nariai iškraus erdvėlaivio krovinį. „Dragon“ yra pirmasis į TKS nuskridęs komercinis erdvėlaivis. Iki šiol tokios misijos buvo vykdomos vyriausybės finansuojamais erdvėlaiviais.
2012-05-26

Paskelbta nauja privataus kosminio laivo skrydžio skrydžio į TKS data

Pirmasis privatus automatinis kosminis laivas „Dragon“, turintis susijungti su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), bus paleistas į kosmosą gegužės 19 dieną, pranešė jo gamintoja JAV bendrovė „SpaceX“. Į Žemę „Dragon“ turėtų sugrįžti gegužės 22 dieną, sakoma bendrovės pranešime. Tai jau nebe pirmas kartas, kai atidedamas „Dragon“skrydis į TKS.
2012-05-10

Lazeriu pirmąkart pavyko pataikyti į kosminę stotį

Tarptautinės kosminės stoties  (TKS) gerbėjams sėkmingai pavyko iš Žemės tiesiogiai į ją perduoti optinį signalą. Nors iš pažiūros bandymas iš Žemės apšviesti kosminę stotį lazerine rodykle atrodo visai nesudėtingas, iš tikrųjų yra priešingai, skelbia NASA. TKS skrieja aplink Žemę 8 km/s greičiu, ir reikia labai pasistengti, kad pavyktų į ją tiksliai nutaikyti lazerio spindulį.
2012-04-02

NASA planuoja kosminę bazę už Mėnulio

Prezidento B. Obamos administracijai apkarpius JAV kosminės programos finansavimą ir atsisakius naujų Marso tyrimo programų NASA svarsto galimybę imtis „artimesnio“, bet ne mažiau ambicingo projekto: antrajame Lagranžo taške už Mėnulio pastatyti kosminę stotį. Ši už nematomos Mėnulio pusės skriejanti tarptautinė kosminė stotis taptų atraminiu punktu ruošiant naujas kosmoso tyrimų misijas ir būsimus pilotuojamus skrydžius į asteroidus, o vėliau – į Marsą, skelbia „Space.
2012-02-15

Svarbiausi pasaulio įvykiai ir aritmetika

69 žmonės per 69 minutes, 1 degtukas dešimčiai revoliucijų, 0 rublių 00 kapeikų iš milijardieriaus ir kita aritmetika. Forbes.ru atrinko svarbiausius pasibaigusių metų įvykius ir pailiustravo juos skaičiais: vaizdingais, svarbiais, baisiais, juokingais ar tiesiog įdomiais. Tiktai dvi kulkos Buvo paleistos į „Al Qaedos“ lyderį Osamą bin Ladeną – tą padarė specialaus amerikiečių padalinio „SEAL Team Six“ pėstininkas: viena kulka pataikė į krūtinę, kita – į galvą.
2012-01-01

„Phobos-Grunt“ iš orbitos siunčia nesąmones

Orbitoje aplink Žemę įstrigusi nevaldoma Rusijos kosminė stotis „Phobos-Grunt“ per anksti pradžiugino „Roskosmos“ ir Europos kosmoso agentūros (ESA) specialistus, pranešusius, kad praėjusią naktį pirmą kartą pavyko iš jos gauti telemetrinę informaciją. Rusijos naujienų agentūros „RIA Novosti“ šaltinis pranešė, kad iš orbitos priimtų duomenų neįmanoma iššifruoti, jie beprasmiški. „Iš šiąnakt gautų telemetrinių duomenų nepavyko nieko sužinoti, kažkokios problemos su kodavimu ir iškodavimu.
2011-11-24

Kosminis laivas „Sojuz“ susijungė su orbitine stotimi

Rusų kosminis laivas „Sojuz“ trečiadienį sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi (TKS). Juo į TKS atvyko rusų kosmonautai Antonas Škaplerovas ir Anatolijus Ivanšinas bei JAV astronautas Danas Berbankas. Susijungimas įvyko 6.24 val. Vidurio Europos laiku. Viskas vyko pagal planą, sakė Rusijos kosmonautikos agentūros „Roskosmos“ atstovas. Raketa su „Sojuz“ kapsule iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane pakilo pirmadienio rytą. Abiem rusams tai yra pirmasis skrydis į kosmosą.
2011-11-16

„Phobos-Grunt“ ant Žemės nukris lapkričio 26 dieną

Rusijos specialistams niekaip nepavyksta perimti į Marsą skristi turėjusio kosminio laivo „Phobos-Grunt“ valdymo, ir tikimybė, kad jį pavyks išgelbėti, sparčiai mažėja. Tuo tarpu šio kosminio aparato orbitą stebintis JAV Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos štabas (NORAD) apskaičiavo tikėtiną jo kritimo į Žemę datą: pirminiais duomenimis tai nutiks lapkričio 26-ąją.
2011-11-11

Kosminis laivas „Phobos-Grunt“ po 10 dienų gali nukristi į Žemę

Rusijos korporacija „Roskomos“ vis dar negali užmegzti dvikrypčio radijo ryšio su aplink Žemę skriejančiu kosminiu aparatu „Phobos-Grunt“, kurio dėl gedimo ar programinės įrangos klaidos nepavyko nukreipti į Marsą, pranešė Rusijos naujienų agentūra  „Interfax“. Pasak nepriklausomų ekspertų, su kiekvienu apsisukimu aplink Žemę šio aparato orbita žemėja, o greitis lėtėja. Už maždaug 5 - 10 dienų jis gali nukristi į Žemę.
2011-11-10

Skrydis į Marsą Žemei gresia kosmine katastrofa

Nepavykus į skrydžio į Marsą orbitą nukreipti Rusijos kosminio laivo „Phobos-Grunt“, jis netrukus gali nuslysti iš orbitos ir nukristi į Žemę. Dėl to gali kilti pati didžiausia katastrofa per visą kosminių aparatų istoriją, perspėja JAV ekspertas.
2011-11-10

Kosmose – istorinis Kinijos šuolis

Kinija tapo penktąja pasaulio valstybe, kurios kosminiai laivai susijungė orbitoje. Ekspertai automatinį Kinijos kosminių laivų  „Tiangong 1“ ir „Shenzhou 8“ susijungimą laiko rimtu šios šalies kosminių technologijų pasiekimu.
2011-11-03

Kinija į kosmosą paleido erdvėlaivį

Kinija antradienį į kosmosą paleido nepilotuojamą erdvėlaivį „Shenzhou 8“, praneša „Xinhua“. Šalis šia misija siekia sujungti erdvėlaivį su moduliu. Turėti kosminę stotį Kinija planuoja iki 2020-ųjų. „Long March-2F“ raketa, nešanti „Shenzhou 8“, pakilo kosmodrome Gobio dykumoje pirmadienį 23 val. 58 min. Lietuvos laiku. Erdvėlaivis susijungs su laboratorijos moduliu „Tiangong-1“, kuris buvo paleistas rugsėjo mėnesį.
2011-11-01

Kinija ruošiasi paleisti į kosmosą orbitinės stoties modulį

Šiandien iš Kinijos šiaurės rytuose esančio Jiuquano kosmodromo bus paleista raketa nešėja „Long March 2FT1“ su būsimos kosminės stoties prototipiniu moduliu. Raketa pakils tarp 21.16 ir 21.31 val. vietos laiku. Ji į orbitą turi iškelti „Tiangong 1“ („Dangiškieji rūmai") pavadintą eksperimentinį kosminės stoties modulį, oficialiai vadinamą kosmine laboratorija. Šio modulio masė – 8,5 tonos, ilgis – 10,4 m, plotis – 3,35 m. „Tiangong 1“ misija truks dvejus metus, praneša „Space.
2011-09-29

Kinija ruošiasi iškelti į orbitą pirmąjį kosminės stoties modulį

Pirmasis būsimosios Kinijos kosminės stoties modulis  „Tiangong-1“ jau atgabentas į Jiuquano palydovų paleidimo centrą Gansu provincijoje, kur pradėti galutiniai jo patikrinimo darbai, pranešė „Space.com". Kada 8 500 kg masės modulis bus paleistas į kosmosą, neskelbiama.
2011-07-26
Į viršų