kompostavimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kompostavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kompostavimas“.
Turite sodą ar daržą? Ministerija užsimojo registruoti, kur mesite žalias atliekas
Savivaldybės turės registruoti gyventojų turimas kompostines, taip pat jau parengti Aplinkos ministerijos (AM) reikalavimai, kaip jas įrengti namų ūkiuose ir bendruomenių daržuose.
Nauja tvarka kurpiama paskubomis
Liberalo Simono Gentvilo vadovaujama AM pasiūlė įteisinti, kad savivaldybės registruotų visas gyventojų turimas kompostines – gautas iš savivaldybių ir įsigytas pačių gyventojų.
Jokiu būdu nedėkite šių atliekų į kompostą: gali blogai baigtis
Maisto likučių atliekų kompostavimas yra puikus būdas organines medžiagas paversti mulčiu. Tačiau, ekspertai perspėja, kad kai kurių atliekų vertėtų pasisaugoti ir jų nekompostuoti, nes jos, anot jų, pritraukia graužikus.
Atliekų kompostavimas yra ne tik puikus būdas praturtinti veją ar daržoves organinėmis medžiagomis, tačiau ir sumažinti virtuvės atliekų kiekį.
Ragina atlikti šį sodo darbą jau dabar: nepasigailėsite
Kol už lango dar baltuoja sniego paklodės, bet galvoje jau sukasi mintys apie daržus, puikus metas imtis kompostavimo darbų. Tai pats tinkamiausias užsiėmimas tiems, kurie jau pasiilgo panašių lauko darbų ir nesulaukia momento, kada galės suleisti rankas į žemę. Daržininkė entuziastė Solveiga Pranckūnė dalijasi patarimais, kaip pradėti kompostuoti ir kaip vėliau panaudoti pasigamintą kompostą darže.
Neskubėkite išmesti nukritusių lapų: pasakė, kur juos panaudoti
Rudenį susiduriama su problema, kaip atsikratyti gausybe susidariusių organinių atliekų. Vieni jas tiesiog išmeta į bendrus konteinerius, kiti pasielgia naudingiau namų ūkiui – atliekas kompostuoja. Tačiau iš tiesų visa, kas iš gamtos, turi ir atitekti gamtai.
Lapai
Nukritę lapai ypač tinka kompostui, jų nereikėtų išmesti su kitomis buitinėmis atliekomis į šiukšlyną. Nereikėtų sugrėbtų lapų dėti į krūvą. Tam tinka komposto dėžė.
Žmogaus kūno kompostavimas: netrukus laidoti bus galima kitaip
JAV nuo 2021-ųjų pradės veikti žmonių palaikų kompostavimo paslauga. Tradicinės laidojimo ir kremavimo paslaugos niekuo neprisideda prie gamtos sąlygų gerinimo. Jeigu gyvenote ekologiškai ir norite tokią misiją tęsti jau po mirties, netrukus atsiras nauja galimybė.
Pirmoji paslaugos teikimo įmonė veikti pradės jau 2021-aisiais ir paslauga kainuos 5,5 tūkst. dolerių.
Padėti gamtai gali kiekvienas
Klimato kaitos padariniai jau akivaizdžiai matomi visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Ypač matyti temperatūros kilimas žiemą, kai vis dažniau jaučiame, kad minusinę temperatūrą keičia 0 arba pliusinė temperatūra. Tačiau mes galime būti ne tik pasyvūs gamtos stebėtojai, o imtis veiksmų, kurie padėtų sušvelninti klimato kaitą.
Atliekų apdorojimui – nuolatinis inovacijų poreikis
Kiekvienas iš mūsų kasdien „pagaminame“ ne vieną kilogramą biologiškai skaidžių atliekų. Jas sudaro maisto likučiai, medžių lapai, nupjauta žolė ir panašios šiukšlės. Dar didesnius tokių atliekų kiekius išskiria pramoninė gamyba: skystos ir kietos maisto atliekos, dumblas, srutos, gyvulių mėšlas ir t.t. Deja, nedaugelis įvertiname, kokio dydžio žalą aplinkai darome, neatskirdami šių atliekų ir išmesdami jas į bendrą šiukšlių konteinerį.
Nori sumažinti šiltnamio efektą – rūšiuok atliekas
Apie atliekų rūšiavimą kalbama ne metus ir ne dvejus. Skirtingose šalyse gyventojai mokomi ir įvairiais būdais skatinami skirtingos kilmės atliekas mesti į skirtingas talpas, šiukšlių dėžes. Organizuojami renginiai, kuriuose aktyviai kalbama apie atliekų perdirbimą. Yra dar viena atliekų rūšis, kurią reikėtų atskirti, tai – biologiškai skaidžios atliekos (BSA). Paprasčiau tariant, tai maisto ruošimo likučiai, nupjauta žolė, medžiai, jų šakos, lapai.
„EcoScraps“ sėkmės istorija: kaip šiukšles paversti milijonais
Įsivaizduokite, jog surenkate žmonių šiukšles, o vėliau parduodate jas tiems patiems žmonėms, kurie jų atsikratė. Daugeliui verslininkų tai pasirodytų gana kvaila idėja. Bet Danas Blake'as tokį sumanymą pavertė sėkmingu savo verslo modeliu. „CNN.com“ pasakoja apie „EcoScraps“, praėjusiais metais įkurtą ir sparčiai augančią Blake'o kompaniją.
Iš šiukšlių gamina kompostą
„EcoScraps“ iš prekybos centrų Jutoje ir Arizonoje (JAV) kasdien surenka apie 30 tonų pasenusių vaisių ir daržovių.