kompiuterinė tomografija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kompiuterinė tomografija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kompiuterinė tomografija“.

Išklojo, ką prieš tyrimus nuslepia lietuviai: nustebins ne vieną

„Kartais  pacientai linkę pagudrauti ir šį tą nutylėti. Kartą toks paciento paslaptingumas baigėsi liūdniau – protezą „pritraukė“ prie MRT aparato arkos. Į pagalbą teko kviesti kolegas – radiologus ir technologus, kad padėtų atitraukti protezą nuo arkos, o tai padaryti labai sunku“, – sako Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) dirbanti vyresnioji radiologijos technologė Erika Kontautienė.
2024-10-18

Šiuos brangius tyrimus galite gauti nemokamai: neskubėkite mokėti

Ligonių kasos primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai, turintys gydytojo specialisto siuntimą, neskubėtų už brangiuosius tyrimus ir procedūras mokėti iš savo kišenės. Jų išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.  Šiuo metu brangiesiems tyrimams priskiriama kompiuterinė tomografija, magnetinio rezonanso tomografija, žmogaus imunodeficito viruso ligos stebėsena, hepatito C diagnostika, genetiniai ir kiti tyrimai.
2024-02-01

Jei paprašys susimokėti už šiuos tyrimus, atsisakykite: štai kada priklauso nemokamai

Ligonių kasos primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai, turintys gydytojo specialisto siuntimą, neskubėtų už brangiuosius tyrimus ir procedūras mokėti iš savo kišenės. Jų išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Šiuos brangius tyrimus galima atlikti nemokamai: padeda aptikti pavojingus pakitimus

Medicinai sparčiai tobulėjant, ligų diagnostikos metodai bei jų gydymas taip pat tampa vis modernesni. Šiais laikais tokie tyrimai kaip širdies kraujagyslių koronarografija, magnetinio rezonanso tomografija (MRT) ar kompiuterinė tomografija (KT), yra tapę ne tik kokybės ženklu, bet ir daugeliui pacientų leidžia laiku aptikti bei užkirsti kelią sunkiems sveikatos sutrikimams ar net atitolinti netikėtą mirtį, o dažnai prie to prisideda ir inovatyvūs gydymo būdai.
Aktualijos 2023-12-21

Klaipėdos ligoninė pirmoji Baltijos šalyse įsigijo tokį aparatą: ypač pasitarnaus širdininkams

Klaipėdos universiteto ligoninės medikai pirmieji Baltijos šalyse pradėjo naudotis itin moderniu kompiuteriniu tomografu. Inovatyvi įranga, grįsta dirbtinio intelekto technologija, leidžia greičiau, efektyviau ir saugiau nustatyti įvairius sveikatos sutrikimus, tačiau ypač pasitarnauja gydant širdies ir kraujagyslių ligas. Pasak filialo „Jūrininkų ligoninė“ Radiologijos skyriaus vedėjos Giedrės Kviecinskienės, tyrimai naujuoju aparatu yra gerokai informatyvesni, trumpesni ir saugesni.

Nuovargis 44-erių vyrui išdavė kraupią ligą: dabar jis įspėja kitus

Keturių vaikų tėtis manė, kad jaučia nuovargį dėl darbo naktinėmis pamainomis, kol sulaukė siaubingos diagnozės, jog jis serga inkstų vėžiu. 44 metų David Brownlees taip pat manė, kad pernai sausį jo skrandžio skausmai buvo susiję dėl „persivalgymo“ per Kalėdas. Galiausiai paaiškėjo skausmų priežastis, kai jam buvo pranešta, kad jis serga inkstų vėžiu, nors nejaučia jokių su šia liga susijusių simptomų.
2021-10-17

Sukurtas veidrodis, kuriame matomi žmogaus organai

Pietų Paryžiaus universiteto (Prancūzija) mokslininkas dr. Xavier Maître su kolegomis sukūrė skaitmeninį veidrodį, apjungiantį kompiuterinės ir magnetinio rezonanso tomografijos, rentgenoskopijos, kompiuterinės animacijos bei „Kinect“ valdiklio technologijas.
2014-04-18

Kompiuterinė tomografija gali sukelti vėžį?

Vaikams atliekami kompiuterinės tomografijos (KT) tyrimai gali tapti susirgimo vėžiu priežastimi vėlesniame amžiuje, teigiama JAV atlikto tyrimo išvadose. Amerikiečių mokslininkų teigimu, nuo 1996 iki 2005 m. vaikų iki 14 metų amžiaus, kuriems buvo atliktas KT tyrimas, skaičius išaugo 2 kartus. Visi jie priskirtini rizikos grupei, pabrėžiama žurnale „JAMA Pediatrics“ paskelbtame tyrimo autorių straipsnyje.
2013-06-13

Vėžys aptiktas 2 tūkst. metų senumo mumijoje

Vyras, šiandien žinomas tik kaip „M1“, mirė lėta, skausminga mirtimi. Jis yra dar vienas įrodymas, kad vėžys egzistavo ir senovėje. Nuo prostatos vėžio, vieno dažniausiai šiais laikais sutinkamų piktybinių navikų, kentėjo ir senovės egiptiečiai, rodo 2 250 metų senumo mumijos radiologiniai tyrimai.
2011-11-02

Tyrimas: smegenų dydis susijęs su „Facebook“ draugų skaičiumi

Londono universitetinio koledžo (UCl) mokslininkai pranešė nustatę tiesioginį ryšį tarp virtualių draugų „Facebook“ socialiniame tinkle skaičiaus ir pilkosios medžiagos kiekio tam tikrose žmogaus galvos smegenų srityse, pranešė „EurekAlert.org“. Tiriant savanorių smegenis magnetinio rezonanso tomografu paaiškėjo, kad kuo daugiau žmogus turi draugų „Facebook“ socialiniame tinkle, tuo keturiose jo smegenų srityse esančios pilkosios medžiagos kiekis yra didesnis.
2011-10-20
REKLAMA
REKLAMA

Smegenys ilgainiui mažėja tik žmonėms

JAV mokslininkų atliktas tyrimas paneigė iki šiol vyravusią nuomonę, kad bėgant metams žmonių smegenų apimtis mažėja kaip ir kitų primatų. Pasirodo, žmogus šiuo požiūriu yra išimtis. Žmogui senstant jo smegenų apimtis gali sumažėti iki 15 proc., teigia mokslininkai, tokį pokytį siedami su atminties prastėjimu, depresija ir senatvine silpnaprotyste. Iki šiol buvo manoma, kad toks laipsniškas smegenų kiekio mažėjimas būdingas visiems primatams.
2011-07-26

Tiria, ar Egipto mumija tikra

Praėjusią naktį atlikta 8 mumijų, tarp jų ir vienintelės Lietuvoje esančios Egipto mumijos, kompiuterinė tomografija, praneša LTV „Šiandien“. Į Lietuvą atvykęs vienas žymiausių Europoje mumijų tyrinėtojas italas Dario Piombino-Mascali kartu su Vilniaus universiteto profesoriumi antropologu Rimantu Jankausku tiria Šventosios Dvasios bažnyčios rūsiuose išlikusias XVII a. mumijas. Tyrimai atliekami moderniais neinvaziniais metodais – pasitelkus rentgeną ir tomografiją.
2011-07-16

Pitonas ir žiurkė

Danijos Arhuso (Aarhus) universiteto mokslininkai Kasperas Hansenas ir Henrikas Lauridesas, pasitelkę magnetinio rezonanso (MRI) vaizdo skenerį ir kompiuterinį tomografą, sukūrė viso Birmos pitono organizmo vidaus organų vizualizaciją. Beje, sutapimas ar ne, tačiau šio tyrimo metu minėtasis pitonas ramiai sau virškino prarytą žiurkę, tad dalelė šio sėkmingo tyrimo šlovės atiteko ir jai. Jautresniems ir neseniai skaniai pavalgiusiems žiūrėti tikrai nebūtina.
2010-12-15

Kompiuterinė tomografija didina vėžio pavojų

Nustatyta, kad daugelyje klinikų įprasti kompiuterinės tomografijos tyrimai kelia kur kas didesnį vėžio pavojų, nei buvo manoma iki šiol. Radiacijos dozės, kurias pacientai gauna per kai kuriuos kompiuterinės tomografijos tyrimus, iš tikrųjų yra žymiai pavojingesnės, pranešė Kalifornijos universiteto San Franciske (JAV) mokslininkai.
2009-12-16
Į viršų