kompiuteriai
Kompiuteris
Elektroninis įrenginys, skirtas duomenų apdorojimui, saugojimui ir analizavimui. Jis atlieka skaičiavimus ir užduotis pagal pateiktas komandas ar programas. Kompiuteris susideda iš aparatūrinės (fizinės) ir programinės įrangos, kuri kartu leidžia vykdyti įvairias funkcijas – nuo dokumentų kūrimo iki sudėtingų mokslinių skaičiavimų. Šiandien kompiuteriai naudojami daugelyje gyvenimo sričių, įskaitant mokslą, verslą, švietimą ir pramogas, ir tapo neatsiejama kasdienio gyvenimo dalimi.
Vilniuje iš įmonės patalpų pavogti du kompiuteriai, diagnostiniai įrenginiai
Vilniuje iš įmonės patalpų pavogti du kompiuteriai, diagnostiniai įrenginiai, suvirinimo aparatas ir kiti daiktai, trečiadienį pranešė sostinės policija.
Pasak teisėsaugos, vagystė pastebėta pirmadienį ryte V. A. Graičiūno gatvėje, išlaužus durų spyną.
Nuostolis siekia 13,7 tūkst. eurų.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.
Lietuvos mokykloms – daugiau kaip 16 tūkst. naujų kompiuterių
Nacionalinės švietimo agentūra (NŠA) praneša 59 savivaldybėms išdalinsianti daugiau kaip 16 tūkst. naujų kompiuterių.
Skelbiama, kad jiems įsigyti buvo skirta daugiau nei 10,5 mln. eurų. Iš jų virš 9,4 mln. eurų sudarė projekto „Ugdymo priemonės mokykloms“ lėšos.
Pažymėtina, kad 16 592 nauji kompiuteriai mokyklas pasieks iki naujų mokslo metų pradžios.
Naujų kompiuterių sulauks 59 šalies savivaldybės.
Iš žmogaus smegenų sukūrė pirmą pasaulyje kompiuterį: mokslinė fantastika virto realybe
Švedijos mokslininkai sukūrė pirmąjį pasaulyje „gyvą kompiuterį“, pagamintą iš žmogaus smegenų audinio. Jį sudaro 16 organoidų, arba laboratorijoje išaugintų smegenų ląstelių gniužulų, kurie tarpusavyje siunčia informaciją.
Telekomunikacijų bendrovės darbuotoja per 6 metus įtariama pasisavinusi telefonų, kompiuterių už daugiau nei 124 tūkst. eurų
Vienos telekomunikacijos bendrovės prekybos salono vadovė įtariama pasisavinusi įmonei priklausančią įvairią įrangą – mobiliuosius telefonus, nešiojamus kompiuterius, ausines ir kt.
Nusikaltimai galėjo būti vykdomi šešerius metus. 59-erių metų Šilutės rajono gyventoja kaltinama telekomunikacinės įrangos pasisavinimu iš salono, kuriam ji vadovavo.
Tikrų santykių era baigiasi: 39-erių vyras papasakojo, kad jo mergina – dirbtinis intelektas
Dėl ligos negalintis susirasti meilės Derekas Carrieris, merginą surado virtualioje erdvėje. Ji – dirbtinis intelektas. Vyras teigia, jog dirbtinis intelektas jam leidžia patirti tai, ko jis niekada nebūtų patyręs realybėje. Tačiau ekspertai perspėja, kad tokie santykiai gali pakenkti ne vien vartotojo saugumui, bet ir realiems santykiams.
Prieš kelis mėnesius D. Carrieris pradėjo susitikinėti ir įsimylėjo.
Naujovė stulbina: turėtų padėti mintimis valdyti telefonus ir kompiuterius
Elono Musko startuolis „Neuralink“ skelbia pirmąjam žmogui į smegenis implantavęs lustą, kuris turėtų padėti žmonėms telefonus ir kompiuterius valdyti tik mintimis. Tačiau esą svarbiausias tikslas – padėti paralyžiuotiems ir kitiems žmonėms su negalia, kuriems būtina kitų žmonių pagalba.
Pirmajam žmogui į smegenis įoperuotas „Neuralink“ smegenų lustas, žmogus atsigauna – tokią žinią vakar išplatino technologijų bendrovės įkūrėjas Elonas Muskas. Kas tas pirmasis žmogus – neskelbiama.
Pusė šalies savivaldybių šią savaitę mokykloms gaus per 2 tūkst. kompiuterių, skelbia NŠA
Šią savaitę į savivaldybes pristatomi nauji kompiuteriai, ketvirtadienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
2236 kompiuterius gavusios 28 savivaldybės juos išdalins mokykloms, atsižvelgdamos į poreikius. Jiems įsigyti buvo skirta daugiau nei 1,142 mln. eurų.
2236 kompiuterius gavusios 28 savivaldybės juos išdalins mokykloms, atsižvelgdamos į jų poreikius.
Išskirtinio čempionato dalyviai varžosi mėtydami klaviatūras: „Reikia tą pyktį išlieti“
Klaipėdoje ore skraido kompiuterių klaviatūros. Ir tai ne pokštas. Uostamiestyje jau septintą kartą vyksta unikalus renginys – klaviatūrų mėtymo čempionatas. Dalyviai varžosi, kas toliau numes šį prietaisą. Taip programuotojai sugalvojo paminėti savo dieną. Taisyklės labai griežtos, tad kai kurie dalyviai čempionatui ruošėsi visus metus.
Uostamiestyje 7 kartą vyko unikalus renginys – kompiuterio klaviatūrų mėtymo varžybos. Taip programuotojai sugalvojo paminėti tarptautinę savo dieną.
„Apple“ naudotojai – sukluskite: šie „iPhone“ modeliai skleidžia per daug radiacijos
Prancūzijos specialistai pareiškė, kad „iPhone 12“ telefonai skleidžia per daug radiacijos ir prašo kompanijos „Apple“ stabdyti jo pardavimus. „Apple“ su prancūzų išvadomis nesutinka, bet aiškėja, kad technologijų gigantė savo telefonus tikrina kitaip, nei prancūzai.
Aiškintis dėl savo telefonų saugumo kompanija „Apple“ priversta kaip tik tuo metu, kai pasauliui pristatė naują, 15, „iPhone“ telefonų seriją.
Interneto prieigą Lietuvoje turi 88,6 proc. namų ūkių
Per paskutinius tris mėnesius Lietuvoje interneto prieigą turėjo 88,6 proc. namų ūkių, skelbia Valstybės duomenų agentūra.
Asmeninius kompiuterius namuose turėjo 76,8 proc., interneto prieigą – 88,6 proc. namų ūkių, kai prieš metus – atitinkamai 80,3 ir 87,7 procento.
Mieste kompiuterius namuose turėjo 81,2 proc., interneto prieigą – 91,4 proc. namų ūkių, kaime – 67 ir 82,2 procento.
Iš namų ūkių su vaikais iki 18 metų kompiuterius namuose turėjo 96,6 proc.
REKLAMA
REKLAMA
„Gartner“: kompiuterių paklausa pasaulyje per metus sunyko šeštadaliu
Per antrąjį šių metų ketvirtį pasaulyje parduota 59,652 mln. asmeninių kompiuterių – 16,6 proc. mažiau nei prieš metus, rodo rinkos tyrimų kompanijos „Gartner“ paskelbti išankstiniai duomenys.
Ataskaitoje pažymima, jog nepaisant metinio nuosmukio septintą metų ketvirtį iš eilės, rinka rodo teigiamas tendencijas – balandžio-birželio mėnesiais, palyginti su ankstesniu metų ketvirčiu, užfiksuotas pristatymų augimas.
Ekspertai: dirbtinis intelektas kelia žmonijos išnykimo pavojų
Pasaulio lyderiai turėtų stengtis sumažinti dirbtinio intelekto technologijų keliamą žmonijos išnykimo riziką, antradienį įspėjo pramonės vadovų ir ekspertų grupė.
Prastesnės prognozės – kompiuterių rinka šiemet smuks 11 proc.
Tarptautinės tyrimų kompanijos „International Data Corporation“ (IDC) naujausiais skaičiavimais, asmeninių ir planšetinių kompiuterių pasaulinės tiekimo apimtys 2023-aisiais bus 11,2 proc. kuklesnės nei 2022 metais ir sieks 403,1 milijono.
Pernai gruodį IDC pranašavo nuosaikesnį šios rinkos nuosmukį 2023 metais – iki 429,5 mln. įrenginių.
Atnaujintomis prognozėmis, asmeninių kompiuterių pardavimai šiemet gali susitraukti 10,7 proc. iki 260,8 mln. vienetų, o planšetinių kompiuterių – 12 proc.
ŽAIDIMŲ BALSAS. PC ar konsolė, kaip išsirinkti naują kompiuterį ir ką žaisti per Helovyną?
Šios savaitės „Žaidimų Balso“ tinklalaidė bus naudinga ne tik žaidimų mėgėjams, bet ir kompiuterinės technikos entuziastams. Vedėjai Edgaras Kožuchovskis ir Rokas Lukošaitis prie stalo priėmė puikų technikos žinovą Romą Bukiną, kuris atsakė į opiausius klausimus renkantis naują kompiuterį ar svarstant tarp PC ir konsolės. Be to, būkite pasirengę siaubui, nes šiame epizode netrūko temų bei naujienų apie siaubo žaidimus. Tad po šios laidos tikrai žinosite, ką žaisti Helovyno proga.
Per ketvirtį gauta dvigubai daugiau pranešimų apie draudžiamą turinį nei pernai
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) trečiadienį pranešė, jog daugėja pranešimų apie draudžiamą skleisti ir neigiamą poveikį nepilnamečiams darantį turinį internete.
Pasak RRT, trečiąjį šių metų ketvirtį internetine karštąja linija „Švarus internetas“ gauta 420 pranešimų, tuo tarpu tokiu pat laikotarpiu 2021-aisiais buvo gauti 222 tokie pranešimai.
IDC: tarptautinė kompiuterių rinka trečiąjį metų ketvirtį susitraukė 15 proc.
Tarptautinės asmeninių kompiuterių rinkos nuosmukis trečiąjį metų ketvirtį tęsėsi – metinis kritimas siekė 15 proc., skelbia rinkos tyrimų kompanija „International Data Corporation“ (IDC).
Rinkos traukimasis fiksuojamas trečią ketvirtį iš eilės, o spartesnis jis per visą tyrimų laikotarpį buvo tik antrąjį šių metų ketvirtį (15,3 proc. per metus).
IDC skaičiavimais, liepos-rugsėjo mėnesiais pasaulyje nupirkta 74,3 mln. asmeninių kompiuterių – 3 mln. daugiau nei balandį-birželį.
EK pasiūlė naujas taisykles aparatinės ir programinės įrangos produktų saugumui didinti
Europos Komisija (EK) pateikė ketvirtadienį pasiūlymą dėl naujo Kibernetinio atsparumo akto, siekdama įvesti griežtas taisykles susietųjų prietaisų, tokių kaip „išmanieji“ šaldytuvai ar virtualūs asistentai, gamintojams ir užtikrinti, kad įmonės garantuotų geresnę apsaugą nuo kibernetinių atakų.
Pasak EK pranešimo spaudai, naujuoju aktu bus užtikrinta, kad skaitmeniniai produktai, pavyzdžiui, belaidžiai ir laidiniai įrenginiai ir programinė įranga, būtų saugesni vartotojams visoje ES.
Apklausa: kurios nešiojamo kompiuterio funkcijos vartotojams rūpi labiausiai?
Nešiojamas kompiuteris yra įrenginys, kurį beveik kiekvienas turime savo namuose, tačiau prireikus jį atsinaujinti, kyla ne vienas klausimas apie svarbiausius prietaiso parametrus. Nors nešiojamas kompiuteris dažnai yra asmeniškas pasirinkimas, kuriuo siekiama išpildyti individualius poreikius, kviečiame susipažinti su populiariausių visuomenėje funkcijų apžvalga. Tai padės įsivertinti savo tikslus bei geriau išsirinkti.
Naujausias „Huawei“ nešiojamas kompiuteris „Matebook D16“: išmanus, greitas ir itin lengvas
Į Lietuvos rinką žengė iki šiol pažangiausias „Huawei“ nešiojamas kompiuteris „MateBook D16“. Šis įrenginys išsiskiria laisvalaikio ir darbo funkcijų gausa, todėl puikiai tiks tiek besimokantiems studentams, tiek dirbantiems ar programuojantiems.
Gyvenimui persikėlus į virtualią erdvę, nešiojamas kompiuteris tapo bene svarbiausiu įrenginiu: juo ir dirbame, ir žiūrime filmus, ir bendraujame su artimaisiais.
Keisčiausios kibernetinės atakos: nuo be perstojo grojančio „AC/DC“ iki „Burger King“ pardavimo „McDonald’s“
Tamsus kambarys, žalias kompiuterio ekranas ir šviesos greičiu klaviatūrą maigantis programišius, per sekundę „nulaužiantis“ visas saugos sistemas ir taip pridarantis žalos už milijonus. Greičiausiai tokia ar panaši filmo scena iškyla mūsų galvoje pagalvojus apie kibernetinius nusikaltėlius. Tačiau programišių atakos ne visada būna rimtos – kai kurios jų tik priverčia kvatotis ir tuo pačiu skatina mus virtualioje erdvėje būti dar atsargesnius, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Latvijoje sutriko virtinės valstybinių įstaigų tinklalapių darbas
Latvijoje antradienį sutriko kai kurių valstybinių įstaigų tinklalapių darbas.
Paveiktose svetainėse popietę buvo rodomas pranešimas, kad turinys nepasiekiamas dėl techninių priežasčių.
Tokių tinklapių veikimą prižiūrintis Latvijos valstybinis radijo ir televizijos centras (LVRTC) sakė BNS, kad sutrikimai yra techninio pobūdžio, o ne kibernetinės atakos padariniai.
Prieš Kanados užsienio reikalų ministeriją surengta kibernetinė ataka
Prieš Kanados užsienio reikalų ministeriją praėjusią savaitę buvo surengta kibernetinė ataka, dėl kurios diplomatams vis dar neprieinamos kai kurios elektroninės paslaugos, pirmadienį patvirtino federalinės kibernetinio saugumo agentūros.
5 efektyvūs būdai, kaip prižiūrėti nešiojamą kompiuterį
Nešiojamas kompiuteris palengvina mūsų gyvenimą, tačiau tam, kad jis veiktų efektyviai – reikalinga tinkama priežiūra. Egzistuoja mitai, kad tinkama nešiojamų kompiuterių priežiūra yra viso labo ekrano išvalymas ar retkarčiais pakeičiamas jo slaptažodis, bet tokiais mitais tikėti nereikėtų.
Populiariausi slaptažodžiai „nulaužiami” vos per sekundę: kaip to išvengti?
Paskelbti populiariausi internetiniai slaptažodžiai, tačiau šio „konkurso“ prizininkų reikėtų vengti. Vartotojų naudojami labai silpni ir dažnai pasikartojantys slaptažodžiai – lengvas grobis kibernetiniams nusikaltėliams. Dėl netinkamai apsaugotų paskyrų vyksta kibernetinės atakos ir duomenų nutekinimas, prarandama svarbi informacija ar net asmeniniai duomenys, rašoma pranešime spaudai.
Paskelbė 20 populiariausių slaptažodžių Lietuvoje: pasitikrinkite, ar tarp jų nėra jūsų
NordPass atlikto tyrimo duomenimis, populiariausias lietuvių naudojamas slaptažodis yra „123456”. Šis slaptažodis yra populiariausias iš viso 43-jose iš 50-ies tirtų šalių.
20 populiariausių slaptažodžių Lietuvoje:
1. 123456
2. 123456789
3. lopas123
4. 12345
5. 123123
6. qwerty
7. lopas
8. samsung
9. nesakysiu
10. mantas
11. lietuva
12. 111111
13. asasas
14. asilas
15. katinas
16. slaptazodis
17. kaktusas
18. 12345678
19. labas123
20. password
https://nordpass.
Gydytojai siunčia perspėjimus: dėl spoksojimo į ekranus prastėja vaikų rėgėjimas
Vaikai per pandemiją daugiausia laiko praleidę prie kompiuterių, telefonų ir planšečių dabar į jų ekranus turės žiūrėti pro akinius – gydytojai pasakoja, kad jų kabinetus dėl prastėjančios regos užplūdo ketvirtadaliu daugiau vaikų, o kai kurių rega sutriko sunkiai. Kad po karantino padaugėjo nešiojančių akinius, pastebi ir mokytojai.
Nedžiugina ir kitos prognozės – neva per trisdešimt metų trumparegystė vargins kas antrą gyventoją.
Lietuvos mokykloms – beveik 10 tūkst. kompiuterių
Antradienį Nacionalinė švietimo agentūra savivaldybėms pradėjo dalinti 6000 kompiuterių, skirtų padėti naudotis skaitmeniniu ugdymo turiniu. Iš viso mokykloms šį rudenį bus išdalinta arti 10000 kompiuterių.
6704 kompiuterius gavusios savivaldybės atsižvelgdamos į mokyklų poreikius juos išdalins mokykloms. Dar 3136 kompiuteriai mokyklas jau pasiekė prieš rugsėjį, rašoma pranešime žiniasklaida.
Šiugždinienė: kompiuterių mokykloms įsigijimas stringa trūkstant šių priemonių rinkoje
Rengiantis naujiems mokslo metams, stringa planšetinių kompiuterių mokykloms įsigijimas, nes šių priemonių trūksta rinkoje, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
„Sekasi visaip. Nes, kaip žinia, rinkoje trūksta technologinių priemonių, planšetinių kompiuterių – pirkimai vyksta šiek tiek lėčiau, negu mes tikėjomės. Bet dalis kompiuterių jau yra iškeliavę į mokyklas, dalis dar pasieks mokyklas.
Interneto prieigą turi 87 proc. namų ūkių
Lietuvoje šiemet asmeninius kompiuterius namuose turėjo 81 proc., o interneto prieigą – 87 proc. namų ūkių. 2020 metais tokių namų ūkių buvo atitinkamai 77 proc. ir 82 procentai.
Mieste kompiuterius namuose turėjo 84 proc., interneto prieigą – 88 proc. namų ūkių, kaime – 76 proc. ir 82 proc., teigiama Statistikos departamento pranešime.
Iš namų ūkių su vaikais kompiuterius namuose turėjo 97 proc., interneto prieigą – 99 proc., be vaikų – atitinkamai 76 proc. ir 83 procentai.
Skaitmeniniai ar fiziniai žaidimai – kuriuos rinktis?
Kompiuteriniai žaidimai daugumai Lietuvos gyventojų yra vienas iš populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų namuose, todėl nestebina sparčiai auganti žaidimų paklausa. Viena iš priežasčių, lemiančių šio laisvalaikio populiarumą, – patogus formatas, nes žaidėjai gali rinktis tiek iš skaitmeninių, tiek iš fizinių prekių.
Norėdama lietuviams suteikti palankią galimybę vienoje svetainėje įsigyti abiejų formatų žaidimus, metų pradžioje „Eneba“ komanda startavo fizinių žaidimų prekybą.
Ministerija: birželį mokyklas pasieks 9,8 tūkst. nešiojamųjų kompiuterių
Birželį mokyklas pasieks daugiau kaip 9,8 tūkst. nešiojamųjų kompiuterių, trečiadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Ši beveik 9,6 mln. eurų vertės technika bus išdalinta mokykloms, kuriose stinga kompiuterinės įrangos, kad naujus mokslo metus jos galėtų sutikti geriau pasiruošusios.
Be to, pasak ministerijos, bus įsigyta „Microsoft 365 A3“ licencijų, kurios leis 15 tūkst. mokytojų šioje interneto platformoje dirbti darbe ir namuose. Tam numatyta skirti 220 tūkst. eurų.
Kompiuterių paklausa pasaulyje pirmąjį ketvirtį augo rekordiškai – trečdaliu
Per pirmąjį šių metų ketvirtį pasaulyje parduota 68,870 mln. asmeninių kompiuterių – 32,0 proc. daugiau nei prieš metus, rodo išankstiniai rinkos tyrimų kompanijos „Gartner“ duomenys.
Tai sparčiausias šios rinkos augimas nuo jos monitoringo pradžios prieš du dešimtmečius, o tokį rezultatą lėmė menka palyginimo bazė – 2020-ųjų pradžioje pasaulyje įsisiūbuojant COVID-19 pandemijai krito vartojimas, sutriko tiekimas.
Panevėžyje apiplėšta trečia per tris mėnesius parduotuvė „Varlė.lt“
Ketvirtadienio naktį Panevėžyje buvo apiplėšta kompiuterių ir mobiliųjų telefonų parduotuvė „Varlė.lt“. Tai jau trečioji tokia vagystė iš šio parduotuvių tinklo per tris mėnesius.
Kaip pranešė prekybos tinklas, apie antrą valandą nakties į parduotuvę įsilaužė vienas plėšikas, kuris per mažiau nei minutę pagrobė tik pačius brangiausius „Samsung“ ir „Apple“ įrenginius.
Parduotuvės teigimu, nuostoliai gali siekti kelias dešimtis tūkstančių eurų, jie bus nustatyti po inventorizacijos.
Mažieji šiemet su Kalėdų seneliais bendrauja per ekranus: parodė, kaip tai vyksta
Koronavirusas ir karantinas keičia daugelio gyvenimą ir darbą – net ir Kalėdų seneliams. Priimti laiškus ir gyvai susitikti su vaikais seneliams šiemet sudėtinga, tad jie sugalvojo išeitį – pasveikinti vaikus virtualiai. Tiek darželiuose, mokyklose ar namuose. Kaip mažiesiems per kompiuterio ekranus sekasi bendrauti su Kalėdų seneliais, ir kaip toks bendravimas vyks per pačias šventes?
Šešiametis Emilis su savo mažuoju broliuku – virtualiame susitikime su Kalėdų seneliu.
Karantinas pakoregavo lietuvių Kalėdas – puolė užsisakinėti internetinius renginius
Kad didžiosios metų šventės bus kitokios, jau aišku kiekvienam. Tikriausiai negalėsime būriuotis, siautulingų įmonių vakarėlių nebus, o ir su giminaičiais sėsti prie didelio stalo vargu ar pavyks. Tačiau pasirodo, kad lietuviai, nors ir kitaip, bet šventes švęsti ruošiasi. Švenčių organizatoriai siūlo „online renginių“ paslaugą ir pasakoja, kad tokių švenčių Kalėdoms jau yra užsakyta. Specialistai dalijasi, kad ateityje tokių renginių bus tik dažniau.
Mokytojams išdalins beveik 3 tūkst. kompiuterių
Iki mokslo metų pradžios šalies mokytojams bus išdalyta 2,8 tūkst. nešiojamų kompiuterių, dar beveik 600 jų bus nupirkta rudenį, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Pasak jos, mokykloms taip pat jau perduoti robotų rinkiniai ir kitos edukacinės priemonės, padedančios ugdyti pradinukų informatikos gebėjimus.
Žadama, kad mokytojams skirti kompiuteriai bus dalijami visoms savivaldybėms proporcingai pagal pedagogų skaičių.
Nauji mokslo metai: ministerija žada kompiuterius mokytojams, edukacines priemones pradinukams
Nuo rugpjūčio 24 d. iki mokslo metų pradžios Lietuvos mokyklų mokytojams bus išdalyta 2800 nešiojamųjų kompiuterių. Taip pat mokykloms jau perduoti robotų rinkiniai ir kitos edukacinės priemonės, padedančios ugdyti pradinukų informatikos gebėjimus.
„Pandemijos metu įvykę pokyčiai koreguoja ugdymo procesą, didėja informacinių technologijų poreikis.
Karantinas parodė, kas vagia žmonių laiką – susirūpinti reikia ne visiems
Visuotinio karantino metu Lietuvos gyventojai iš rankų nepaleido išmaniųjų telefonų, neatsitraukė nuo kompiuterių. Daugiau laiko praleidžia internete ir karantinui sušvelnėjus. Nors gyvuoja mitas, kad naršymas internete yra progresyvus ir lavinantis užsiėmimas, visgi, ar šis mitas tebėra teisingas?
Virtualioje erdvėje sparčiausiai auga socialinių tinklų, ypač feisbuko naudojimas.
Šiauliuose sulaikytas daugiau nei 768 tūkst. eurų neteisėtai išsigryninęs prekeivis
Šiauliuose buvo sulaikytas per dvejus metus daugiau nei 768 tūkst. eurų neteisėtai išsigryninęs kompiuterių technikos prekeivis, trečiadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
Pasak FNTT, sulaikytam šiauliečiui yra pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone bei neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.
Mokiniams iš socialiai jautrių šeimų – dar 4 tūkst. kompiuterių
Mokiniams iš socialiai jautrių šeimų antradienį bus perduota dar 4 tūkst. planšetinių kompiuterių, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Kompiuteriai bus išdalinti mokiniams dvylikoje šalies savivaldybių: Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šalčininkų rajono, Šiaulių, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono bei Švenčionių rajono.
Bibliotekos teikia pagalbą mokykloms: laikinai skolina naujus kompiuterius
Bibliotekos artimiausiu metu perduos daugiau kaip 3 tūkst. naujų kompiuterių mokykloms, kad padėtų joms pagerinti nuotolinio ugdymo procesą.
Pagal Europos Sąjungos programą Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka yra nupirkusi apie 3100 stacionarių kompiuterių, apie 2400 kompiuterių jau yra pristatyti į bibliotekas.
Nacionalinės bibliotekos vadovas Renaldas Gudauskas pranešė, kad šie kompiuteriai pagal pasaugos sutartį bus laikinai perduoti naudotis savivaldybėms.
Ne visi moksleiviai gali mokytis namuose: paaiškino, kaip galite prisidėti
Mokyklos uždarytos, nuotolinis mokymas įsivažiuoja, o tūkstančiai vaikų namuose vis dar negali mokytis, mat tiesiog neturi kompiuterių. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nepajėgia aprūpinti visų mokinių reikalingais įrenginiais. Gal jūs turite nenaudojamą, bet dar gerą kompiuterį, kurį galite padovanoti vaikams? Tuoj sužinosite, kaip jį perduoti tiems, kam jo šiuo metu labai trūksta. Beje, prisidėti ragina ir prezidentas Gitanas Nausėda.
Dėl nepristatomų prekių – tūkstantinės baudos, blokuojamos svetainės
Prekybos bendrovėms „Sakalo grupė“ ir „Techmada“ vartotojams nepristatant internetu užsakytų prekių, Vartotojų teisių apsaugos tarnyba vienai jų skyrė tūkstantinę baudą, o kitą nusprendė blokuoti.
Įspėjimo sulaukė ir feisbuke drabužiais prekiaujanti, bet jų vartotojams nepristatanti paskyra „Kelly Dress Shop“.
Tarnyba teigia sulaukusi beveik 100 vartotojų skundų, kurie „Sakalo grupės“ svetainėje todo.
Perspėjimas naudojantiems „Windows 7“: liko mėnuo
„Microsoft“ jau anksčiau pradėjo „Windows 7“ naudotojų perspėjimą dėl netrukus pasibaigsiančių atnaujinimų. Tačiau dabar juos pasitiks žinutė per visą ekraną – 2020-ųjų sausio 14-ąją baigiasi oficialus itin populiarios operacinės sistemos atnaujinimas.
Lietuviai už kompiuterius ir išmaniuosius telefonus linkę atsiskaityti skirtingai
Praėjusiais metais visame pasaulyje kompiuterių buvo parduota daugiau nei 250 milijonų, išmaniųjų telefonų – virš pusantro milijardo. Nors išmanieji telefonai ir kompiuteriai kainuoja panašiai, pirkėjų įpročiai įsigyjant šiuos daiktus skiriasi. Prekybininkai pastebi, kad už kompiuterius lietuviai dažniausiai sumoka iškart, tuo tarpu išmaniuosius mieliau perka lizingu.
3 patarimai, padėsiantys išsirinkti geriausią kompiuterį vaizdo žaidimams
Kompiuteris daugeliui iš mūsų yra kasdienybės dalis, be kurios neįmanoma atlikti darbų ar bendrauti su artimaisiais. Tačiau ar žinojote, jog kompiuteriai pasižymi ypatybėmis, tinkančiomis skirtingam prietaiso naudojimui? Vieni geriau tinka kasdieniams darbams: dokumentų pildymui ir komunikacijai, kai tuo tarpu kiti geriau veikia kuriant grafinio dizaino projektus ar vaizdo įrašus. Šiame straipsnyje aptarsime, kokį kompiuterį geriausiai rinktis vaizdo žaidimams.
Įžūli vagystė Vilniuje: sulaužė klinikos apsaugos žaliuzes ir išnešė kompiuterius
Birželio 30 d. naktį Vilniuje įvykdyta įžūli vagystė. Nusikaltėliai, įsilaužę į Kalvarijų gatvėje esantį objektą, pavogė du kompiuterius. Apie 2 val. 55 min. vienoje iš klinikų suveikus signalizacijai pastebėta, jog vagys sulaužė apsaugos žaliuzes, lango rėmą ir pavogė kompiuterius. Skaičiuojami nuostaliai – apie 11 tūkst. eurų. Policija pradėjo tyrimą dėl įsilaužimo ir vagystės.
Programišiai smogė ES – įsilaužė į atstovybės Maskvoje kompiuterius
Programišiai įsilaužė į Europos Sąjungos atstovybės Maskvoje kompiuterius ir pagrobė iš jų duomenų, trečiadienį pranešė portalas „BuzzFeed News“, remdamasis vienu vidiniu Bendrijos dokumentu.
Ekspertai pataria, kodėl dabar pat turite išvalyti savo kompiuterį
Jeigu dirbate prie kompiuterio, tai neabejotinai tvarkote daug dokumentų: finansinius, techninius ar konfidencialius. Ir turbūt turite reikalų su šimtais elektroninių laiškų, kuriuos gaunate kiekvieną dieną. Tačiau turėtumėte pasisaugoti, nes tikrai buvo atvejis, kai išsiuntėte pranešimą (su pridėtais dokumentais arba be jų) ne tam gavėjui. Saugumo požiūriu, tai yra duomenų nutekėjimas.
Greit liksime be kompiuterių – kompanijos jų jau nebegamina
Nešiojamųjų ir stalinių kompiuterių pardavimai mąžta, o pirmoji keistis ėmė Apple. Pasaulyje kompiuterių parduodama vis mažiau. Naujos tyrimų kompanijos Gartner 2019 metų pirmo ketvirčio ataskaitos duomenimis, „didysis šešetas“ (Lenovo, HP, Dell, Apple, Asus ir Acer) sugebėjo parduoti 58,5 mln. kompiuterių (nešiojamųjų ir stalinių) – beveik 5% mažiau nei pernai. Dar 2012 metais, kai Gartner pradėjo šią statistiką rinkti, skaičiai buvo visiškai kitokie.