kodai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kodai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kodai“.
Skelbiami populiariausi banko kortelių PIN kodai: jei randate savo – keiskite nedelsiant
Šiuolaikiniame pasaulyje daug kalbama apie kibernetinį saugumą, tačiau banko kortelės PIN kodas yra vienas svarbiausių duomenų, kuriuos būtina įsiminti. O dar svarbiau, kad įsilaužėliai ir vagys negalėtų atspėti jo. Ekspertai skelbia dažniausiai naudojamus banko kortelių PIN kodus – radę savo, nedelsiant jį pakeiskite.
Įsilaužėliams ir vagims vienas lengviausių būdų pavogti pinigus – sužinoti kito žmogaus banko kortelės PIN kodą, todėl jis turi būti unikalus ir sunkiai atspėjamas.
Nuo šiandien pakeiskite telefono numerius – vėliau neprisiskambinsite
Nuo šiandien, kovo 1 d., Lietuvoje pradeda veikti telefonų numeriai, kurių priekyje esantį 8 pakeičia 0. Specialistai aiškina, kaip paprasčiau juos pakeisti ir įspėja programėles rinktis atsargiai.
Anot pašnekovų, lygiai metus telefonų numeriai veiks tiek su 8, tiek su 0, tiek su kodu +370.
Vis tik, gyventojams ir verslams nespėjus pakeisti numerių pradžių su skaičiumi 8 adresatų knygutėse, svetainėse ir kitur, šie numeriai nuo 2025 m. kovo nebeveiks.
Aktualu visiems: jei to nepadarysite, visi telefonų numeriai nebeveiks
Kitąmet nebeliks dešimtmečius naudotų telefono numerių kodų, tačiau ruoštis tam specialistai pataria jau dabar. Priešingu atveju bus sunku susisiekti, o ypač daug vargo teks verslams.
Lietuvoje įprastą aštuonetą telefonų numerių pradžioje pakeis nulis, tačiau paprasčiausia visų išsaugotų adresatų pradžias pakeisti kodu +370. O jei jie – taip ir įrašyti, tada išvis nieko daryti nereikia.
Atskleidė dažniausius banko kortelių PIN kodus: radę savo nedelsiant pasikeiskite
Mes visi nešiojamės debeto ir kredito korteles bei mobiliuosius telefonus, o juos atrakinti būtinas keturių skaitmenų PIN kodas. Stebina tai, kad vienas iš 10 žmonių naudoja tą patį skaičių rinkinį – 1234.
Teoriškai yra 10 000 galimų keturių skaitmenų nuo 0 iki 9 kombinacijų, kurios užtikrintų pakankamą apsaugos lygį. Tačiau atrodo, kad žmonės demonstruoja stulbinantį vaizduotės trūkumą ir pasirenka labai nuspėjamus skaičius.
Darželio auklėtoja atskleidė slaptus kodus tėvams: juos suprasti turėtų visi
Su mažais vaikais dažnai būna nelengva, todėl prieš mokytojus ir auklėtojus, prižiūrinčius visą jų klasę, visiems reikėtų kelti kepurę. Nors jų darbas, žinoma, suteikia daug džiaugsmo, mokytojai ir auklėtojai dažnai būna pavargę ir patiria daug streso.
O tiems, kurie kartais susimąsto, kaip iš tiesų atrodo kasdienis darbas su vaikais, verta užmesti akį į vieną Tiktoko paskyrą, rašoma mirror.co.uk.
Ekspertė tramdo antivakserių aistras: „Vakcinos nėra įtaisai“
Sąmokslo teoretikai ir toliau demonstruoja fantaziją. Anksčiau kalbėję, kad vakcinos yra mirtinos, dabar jie skleidžia melą, kad su jomis žmonėms suleidžiamos mikroschemos, kurias galima aptikti mobiliojo telefono pagalba. Alternatyvia realybe įtikėję veikėjai vaikšto po miestų gatves ir neva rodo, kad kiekvienas paskiepytas žmogus jau turi ir tam tikrą elektroninį kodą. O kai kurie net bando aiškinti, kad dūrio vieta rankoje veikia kaip magnetas. Iš tokių absurdų ekspertai gali tik pasijuokti.
Bankų kodų kortelių dienos – suskaičiuotos
Daugumai Lietuvos komercinių bankų netrukus ketinant atsisakyti kodų kortelių, jas kaip priemonę prisijungti prie internetinės bankininkystės ir atlikti mokėjimus dar naudoja dešimtys tūkstančių vartotojų. Lietuvos bankų asociacijos (LBA) vertinimu, didieji bankai dar turi nuo 50 iki 70 tūkst. kodų kortelių naudotojų, tačiau jų sparčiai atsisakoma – per savaitę korteles naujais įrankiais pakeičia vidutiniškai per 10 tūkst. klientų.
Atskleidė, ką stiuardesės šnabžda skrydžių metu: nustebins ne vieną
Skrydžio palydovių darbas ne vienai merginai atrodo svajonė – skraidymas iš vieno didmiesčio į kitą, nuolatinės kelionės ir įdomios patirtys. Tai – neretai įvairiais mitais ir paslaptimis apipinta profesija, kurios paslaptis sužino tik stiuardesėmis dirbti pradedančios merginos. Dvi australės sutiko duoti interviu „PopSugar“, kuriame papasakojo apie savo darbo paslaptis.
Paviešino gelbėtojų tarnybų slaptuosius kodus, apie kuriuos neturėtumėt žinoti
Beveik kiekviena profesija turi savo slaptus avarinius kodus, kurie naudojami trumpam laikui jautriose situacijose ir retkarčiais tam, kad padėtų išvengti visuomenės panikos, rašo indy100.com. Šie kodai gali būti sudaryti iš bet kokių atsitiktinių, nesusijusių žodžių, nieko bendro neturinčiais su tikrąja profesija ir jie paprastai naudojami tik kolegoms, darbuotojams bendraujant tarpusavyje.
Sukčių schemos: kaip išvilioti pinigai įkrenta į svetimą kišenę?
Pareigūnai perspėja, jog pastaruoju metu telefoniniai sukčiai suranda vis išradingesnių būdų nei gąsdinti žmones neva jų artimiesiems nutikusioms nelaimėmis. Tobulinamos ir sukčių schemos – šie, apgaulės būdu gavę žmonių elektroninės bankininkystės duomenis, bankų kortelių kodus ar pačias korteles sugeba išsisukti, keisdami savo išvaizdą, įtraukdami į savo veiklą ir nieko dėtus žmones.
REKLAMA
REKLAMA
„Bitcoinai“ atveria naują vagysčių erą
Šiais laikais bankų plėšimas yra labai sudėtingas reikalas: reikia rengti ginklų logistiką, išsiaiškinti pinigų saugyklos konstrukciją ir rasti gerą vairuotoją pabėgimui. Daug lengviau tampa apvogti skatmeninės valiutos savininkus ir mokėjimų operatorius, rašoma portale qz.com. Didžiulis susidomėjimas „Bitcoin“ virtualia valiuta neaplenkė ir plėšikų, nes vien pernai ši valiuta dolerio atžvilgiu brango 6000 proc. ir 300 proc. vien praėjusį mėnesį.
Daugelis interneto naudotojų nežino, kas yra QR kodas
„GfK Custom Research Baltic“ trijose Baltijos šalyse atliktas tyrimas parodė, kad tik kas penktas interneto naudotojas Lietuvoje žino, kas yra QR kodas. Tuo tarpų besinaudojančių procentas mažesnis – tai daro vos 15 proc. internautų.
Tyrimo rezultatai parodė, kad žinančių, kas yra QR kodas, yra daugiausia tarp Estijos interneto vartotojų. Ketvirtadalis apklausoje dalyvavusių Estijos interneto vartotojų žino, kas yra šis kodas. Tuo tarpu Lietuvoje žinančių, kas yra QR kodas, yra 19 proc.
Stambi suma sukčiaus kišenėje neužsibuvo
Pasinaudojus šiais duomenimis nuo R. J. sąskaitų elektroniniu būdu - pavedimu buvo pasisavinta 18 600 Lt.
Atlikę operatyvinius veiksmus, Vilniaus m. šeštojo policijos komisariato ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai 2012 m. rugsėjo 24 d. Širvintų mieste sulaikė anksčiau 3 kartus teistą K. Š. (gim. 1994 m.), kuriam yra pareikšti įtarimai dar dėl dviejų nusikalstamų veikų.
Žmonių atpažinimo sistema „savas – svetimas“
Ar žinojote, kad žmogaus asmenybės tipai skirstomi ne tik pagal temperamentą, bet ir pagal vyraujančią reprezentuojančią sistemą. Paklausite, kas tai? Ogi visuma žodinės, kūno kalbos, elgesio išraiškos, būdinga žmogui.
Kaip pasakoja Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro direktorius, psichiatras – psichoterapeutas Raimundas Alekna, neurolingvistinio programavimo (psichologijos šaka) atstovai skiria tris pagrindinius asmenybės tipus: vizualus, audialus ir kinestetikus.
FTB neigia, kad buvo nutekinti milijono „Apple“ prietaisų kodai
JAV federalinis tyrimų biuras (FTB) teigia, kad nėra „jokių įrodymų“, kad programišių grupuotė iš FTB agento nešiojamojo kompiuterio gavo 12 mln. JAV korporacijos „Apple“ prietaisų identifikavimo kodų, pranešė BBC.
Programišių aktyvistų grupuotė „AntiSec“ pirmadienį internete paviešino dokumentą, kuriame, pasak jų, yra milijonas vadinamųjų UDID kodų, naudojamų „Apple“ prietaisams identifikuoti. Kiekvienas bendrovės „Apple“ pagamintas prietaisas turi unikalų 40 ženklų UDID kodą.
Sukčiai išviliojo el. bankininkystės kodus
Sukčiai, apsimetę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) darbuotojais, sužinojo bendrovės elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus ir iš jos sąskaitos į kitas sąskaitas pervedė 82 700 litų.
Nusikaltimas įvykdytas pirmadienį. Sukčiai kodus išviliojo paskambinę į bendrovės buhalterės 48-erių metų D. A. mobiliojo ryšio telefoną.
Atskleisti neonacių kodai?
Nacių simboliai, kaip svastika, Vokietijoje uždrausti, taigi neonaciai apeina įstatymus naudodami koduotas raidžių ir skaičių, pvz., 14 arba 88, kombinacijas.
Nauja knyga „Das Versteckspiel“ paaiškina tokių kodų reikšmes ir atskleidžia, kad kraštutinės dešinės stilius tampa vis įvairesnis ir sudėtingesnis atpažinti, rašo spiegel.de.
Sukčiai vėl dangstosi „Sodros“ vardu
Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba („Sodra“) prašo žmonių netikėti telefoniniais prašymais sudaryti elektroninės bankininkystės sutartis ir ragina niekam neperduoti prisijungimo duomenų.
Billas Clintonas buvo pametęs branduolinės atakos kodus?
Kodai, kuriuos naudodamas JAV prezidentas gali pradėti branduolinę ataką, keletą mėnesių buvo dingę, kai šalį valdė Billo Clintono administracija. Apie tai savo knygoje prabilo buvęs aukšto rango kariuomenės pareigūnas – buvęs Štabų vadų tarybos pirmininkas Hugh Sheltonas, praneša BBC.
Kodus paprastai saugo vienas iš prezidento patarėjų, kuris nuolat būna šalia šalies vadovo. H. Sheltonas užsiminė apie incidentą, kai šie kodai buvo pamesti.
Choras „Aidija“ meistriškumu stebino Liublino klausytojus
Kamerinis choras „Aidija“ (Vilnius), vadovaujamas Romualdo Gražinio, gegužės pabaigoje Liubline (Lenkija) dalyvavo pirmajame muzikos tradicijos ir avangardo festivalyje „Kodai“.
Choras „Aidija“ atliko vertingus, kiek senesnius ir visiškai naujus kūrinius, kurių daugelis jau yra tapę lietuviška, kai kurie – ir pasauline klasika: Vytauto Montvilos ir Juozo Gruodžio „Skamba skamba kankliai“, Romualdo Gražinio „Vai ūžia gaudžia“, Vaclovo Augustino „Supkit meskit“, Antano Kučinsko „Giesmė apie smer...