kitos es
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kitos es“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kitos es“.
LSDP frakcija: ar išliks darbo rinkos mokymo centrai?
Priėmus Užimtumo rėmimo įstatymo pataisas, aiškėja Vyriausybės siekiai perduoti dalį darbo rinkos mokymo centrų funkcijų darbdaviams. Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija mano, jog dėl to ženkliai sumažės darbo rinkos lankstumas, suprastės mokymo kokybė, žmonės bus rengiamai tik konkrečiai darbo vietai.
Dėl galimų pavojų LSDP frakcija pasikvietė Socialinių reikalų ir darbo ministrą Donatą Jankauską, Švietimo ir mokslo viceministrą Vaidą Bacį bei kelių mokymo centrų vadovus.
Skyla bendros ekonominės erdvės pamatas
Europos šalių verslininkai sutaria, kad protekcionizmas verslui kaišioja pagalius į ratus - vis dažniau nebepaisoma bendros ekonominės erdvės principų ginant savo erdvę, išstumiant "svetimus". Tačiau, kita vertus, sunkmečiu valstybės paramos nori bet koks verslas.
Ne vienus metus Europos Sąjungos (ES) kurtas bendrosios rinkos pagrindas sunkmečiu prarado pusiausvyrą.
Islandija bankrutavo. Kieno dabar eilė?
Bankrutavus Islandijai aiškėja, kad ir Vidurio ir Rytų Europos valstybių, neseniai tapusių Europos Sąjungos (ES) narėmis, vyriausybės tinkamai nepasiruošė ateinančiam sunkmečiui. Dabar visam regionui gresia ne tik ekonominis, bet ir politinis nuosmukis. Kieno dabar eilė, klausia britų savaitraštis „The Economist“.
Įtakingojo leidinio teigimu, posovietinių Europos valstybių pažeidžiamumą finansų sumaišties metu lemia keletas esminių priežasčių.
Čekų tūzas rusų lošime
Čekija parodė, kaip galima išvengti energetinės priklausomybės nuo Rusijos.
Šią liepą čekai pajuto, kaip gera būti nepriklausomiems, konstatuoja dienraštis „The International Herald Tribune“.
Metusi iššūkį Rusijai, Čekijos vyriausybė pasirašė su JAV sutartį dėl daug ginčų sukėlusio JAV priešraketinės gynybos sistemos radaro statybos.
Didysis gegužės 16-osios praregėjimas – euras ir Lietuva
Atsibudome gegužės 16-ąją ir praregėjome – Lietuva, bent jau kol kas, liko stovėti prieš panosėje užtrenktas duris. Akimirksniu dar sykį didelė Lietuvos visuomenės dalis „ir vėl praregėjo“, kokia netikusi ta Lietuvos valdžia. Tačiau, mano manymu, bent dalis visuomenės po truputį pradeda praregėti ir visai kita prasme. Tai praregėjimas Europos ir Europos Sąjungos atžvilgiu.
Rytų europiečių srautas į Didžiąją Britaniją silpsta
Po Europos Sąjungos (ES) plėtros 2004-aisiais dirbti į Didžiąją Britaniją iš viso atvyko jau 346 tūkst. imigrantų iš naujųjų ES narių, daugiausia Lenkijos, Lietuvos ir Slovakijos. Tačiau praėjusių metų pabaigoje darbuotojų iš Vidurio ir Rytų Europos srautas ėmė silpti.
Tokie duomenys pateikiami trečiadienį paskelbtoje Didžiosios Britanijos vyriausybės ataskaitoje, pranešė naujienų portalas „EUobserver.
Algirdas Paleckis: Pinigai - gerai, pinigai su vizija - dar geriau
Susipykti dėl pinigų? Prieš pat Kalėdas? Europos Sąjungai pirmininkaujantis Tony Blairas negalėjo sau to leisti. Kitos ES valstybės irgi.
Jeigu praėjusį savaitgalį ES biudžetas 2007-2013 metams būtų patekęs į aklavietę, T. Blairui tai būtų reiškę nelabai šlovingą jo iki šiol gana įspūdingos politinės karjeros pabaigą (kuri, tiesa, bet kuriuos atveju sparčiai artėja). O Europos Sąjungai reikėjo žūtbūt išvengti dar vienos krizės, nes prancūzams ir olandams nepritarus Europos Konstitucijai eurosk...
Aplinkosaugininkai - prieš kategoriškus draudimus
Kategoriški draudimai saugomose teritorijose statyti individualaus naudojimo bei kaimo turizmui skirtas sodybas ir atstatyti buvusias malūnų užtvankas - nėra teisingas kelias.
"Draudimai galėtų būti taikomi tik ribotam vietovių skaičiui", - pabrėžė Seimo Aplinkos komiteto pirmininkas Alfonsas Macaitis išvažiuojamajame komiteto posėdyje, kurio metu apžiūrėta didžiausią žuvitakį šalyje turinti Kavarsko hidroelektrinė.
Naujoji ES Konstitucija gali pakenkti mažesnėms valstybėms narėms
Pirmadienį Suomijos ministras pirmininkas kritikavo Europos Sąjungos (ES) Konstitucijos projektą, teigdamas, kad dėl naujojo dokumento nukentėtų mažosios valstybės narės.
Gegužę į ES įstojus 10 naujų valstybių, naująja Konstitucija bus siekiama išjudinti neefektyviai veikiančias institucijas bei paspartinti įstatymų priėmimą. Dokumento projektą per spalio mėnesį Romoje įvyksiančią konferenciją nagrinės 15 dabartinių ES narių.
Prancūzija pranešė iš dalies atverianti savo darbo rinką lietuviams
Prancūzija pranešė apie savo ketinimus plačiau atverti savo darbo rinką Lietuvos piliečiams ir palengvinti įsidarbinimo sąlygas.
Prancūzijos ambasados Lietuvoje laiške Europos komiteto vadovui Petrui Auštrevičiui teigiama, kad Prancūzija nuo Lietuvos narystės datos - 2004 metų gegužės 1-osios - netaikys jokių apribojimų įsikurti bei dirbti vadinamiesiems save įdarbinantiems asmenims, nesamdomiems darbuotojams (savo įmones steigiantiems verslininkams, dirbantiems už honorarus ir pan.
REKLAMA
REKLAMA