katalikybė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „katalikybė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „katalikybė“.
Moterys, kurių istorijos – nutildytos: reta ryžtasi pasipasakoti, kad po aborto pajautė palengvėjimą
Bažnyčia turi aiškią nuomonę apie abortus, tai – nuodėmė. O žmogaus teisių gynėjai pabrėžia, kad dėl stipriai katalikiškos visuomenės viešoje erdvėje girdime tik atgailaujančias moteris. Tos, kurioms toks sprendimas pagerino gyvenimą – nutildytos.
Nutildytos istorijos
Abortas – itin nepatogi tema. O blogiausia, sako Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė, kad ji labai retai aptariama.
„Tų istorijų mes nežinom, negirdim“, – įsitikinusi ji.
Milda Ališauskienė apie dar vieną sovietmečio traumą: „Pagonims nėra vietos privilegijuotųjų sąraše“
Religinės mažumos Lietuvoje iki šiol yra stigmatizuojamos, tam didelę įtaką turėjo sovietmetis, kurio metu siekta, kad visuomenėje visi būtų vienodi. „Santvarka pasikeičia, bet visuomenė taip greitai nepasikeičia. Stereotipai, štampai – egzistuoja“, – taip apie Lietuvoje esančias religines mažumas kalbėjo religijos sociologė Milda Ališauskienė.
Kostiumais pasipuošę šunys – į bažnyčią: pamatykite, kaip atrodo ši neįprasta tradicija
Šventojo Roko dienos proga Bolivijos gyventojai spalvingais kostiumais papuošė savo šunis ir kates. O išpuošę savo mylimus augintinius vedė į specialią palaiminimo ceremoniją. Žmonės tiki, kad gavę dvasininko palaiminimą šunys ir katės nebesirgs ir nugyvens laimingą gyvenimą.
Bolivietė Katerina iš savo namų išeina su būriu šunų. Jų moteris turi net penkis.
„Jie kaip mano vaikai – myliu juos kaip savo vaikus, rūpinuosi jais, prausiu, maitinu, perku rūbus jiems“, – pasakoja Katherine Tarraga.
Kunigas Ričardas Doveika – apie neišmoktas pandemijos pamokas ir kur yra Dievas
Kunigas Ričardas Doveika sako, kad pandemijos pamokos jausis dar ilgai, nes žmonės vieni kitiems tapo svetimais.Daugiau apie tai jis kalbėjo Žinių radijo laidoje „Persona grata“.
Kunigas Ričardas Doveika sako, kad žmonės bažnyčioje meldžia trijų dalykų, kad būtų apsaugoti nuo karo, maro ir baro. Anot jo, mes jau susitvarkėme su savotišku maru virtusia koronaviruso pandemija, nors ne visas pamokas išmokome.
Katalikybės atsisakiusi vilnietė: dažniausiai tikėjimo išsižada užsienyje gyvenantys lietuviai dėl mokesčių
Tikėjimas – malonė ar pasirinkimas? Vilnietė papasakojo, kaip jai sekėsi atsisakyti tikėjimo, kelias nebuvo sunkus ir tolimas, tačiau ji išskyrė esmines problemas, su kuo galima susidurti apostazės metu. Moteris sako, kad dažniausiai tikybos atsisako užsienyje gyvenantys lietuviai, kurie nenori mokėti mokesčių bažnyčiai.
Mažai kam žinoma tradicija: laikas ne tik aplankyti kapus, bet ir darkart išgyventi skausmingus prisiminimus
Pasibaigus Vėlinėms vieni žmonės jau tvarko kapus ir meta sudegusias žvakutes, o kiti uoliai laikosi katalikiškos tradicijos – per Vėlinių oktavą pirmas aštuonias lapkričio dienas vis dar lanko kapus, meldžiasi prisimindami išėjusius. Įpusėjus aštuondieniui, dvasininkai prašo mirusiuosius minėti maldomis bažnyčiose, bet ne papildomomis žvakutėmis kapinėse.
Žvakeles nuo vyro kapo jau nurenka vilnietė Aldona. Moteris sako, Vėlinės baigėsi, tad žvakių daugiau nebedegs.
Istorinis įvykis Kaune: diakonais įšventinti vedę vyrai
Kaune istorinis įvykis. Pirmą kartą Lietuvoje Katalikų bažnyčios diakonais įšventinti penki vedę ir gausias šeimas turintys vyrai. Šie naujieji dvasininkai turės teisę sutuokti, palaidoti, krikštyti žmones. Įvairių profesijų vyrai prieš istorinę ir gyvenimus pakeisiančią ceremoniją neslėpė jaudulio, o jų žmonos nuogąstavo, kad nuo šiol vyrais teks dalintis su bažnyčia.
Nuo žemės mokesčio norima atleisti visas tradicines religines organizacijas
Valdžia jau linksta pripažinti, kad Žemės mokesčio įstatyme įtvirtinta norma, pagal kurią nuo žemės mokesčio už nuosavybės teise priklausančius žemės sklypus atleidžiamos tik katalikiškos religinės bendruomenės, bendrijos ir centrai, yra diskriminacinė, todėl panaikinti tokią nelygybę turėtų nuo kitų metų pradedama taikyti išimtis ir kitoms tradicinėms religinėms organizacijoms.
Škotijoje humanistų santuokos lenkia katalikiškas
Neseniai paskelbta vestuvių statistika Škotijoje – humanistų vestuvės savo skaičiumi lenkia katalikiškąsias santuokas, praneša newsru.
Per 2011 m. Škotijoje buvo sudarytos 29 135 santuokos. Iš jų 15 092 – pilietinės, 5 557 – nacionalinėje Škotijos presbiterionų bažnyčioje, 2 486 – humanistinės, 1 729 – Katalikų bažnyčioje, 865 – sekmininkų „Dievo asamblėjos“ bažnyčioje, 694 – Anglikonų bažnyčioje. Taip pat registruotos 554 tos pačios lyties asmenų santuokos.
V. Laučiui: liberalai turi griauti bažnyčias?
Dideliai susidomėjęs perskaičiau kolegos V. Laučiaus straipsnį „Lietuvos intelektualai – prieš liberaliąją demokratiją?“ (www.delfi.lt 2012 m. vasario 15 d.). Neabejoju, kad taip nusiteikusių yra ir pats tokių pažįstu. Tiesiog kilo noras kai ką pasitikslinti ir pasiaiškinti. Ypač toje dalyje, kur pagrindiniu liberaliosios demokratijos priešu laikoma krikščionybė, o „politizuotos krikščionybės ilgesys“ yra pristatomas, kaip tamsybinis idiotizmas ir grėsmė viskam, kas laisva bei vakarietiška.
REKLAMA
REKLAMA
„Opus Dei“ misija – sielovada
Didelio viešumo vengianti katalikiška organizacija „Opus Dei“ dėl politikų atsidūrė dėmesio centre ir apkalbų sūkuryje. Negana to, kad „Opus Dei“ pavadinimas dažnam lietuviui vis dar asocijuojasi su sekta, Katalikų bažnyčios asmeninę prelatūrą imta sieti ir su nešvariu kišimusi į politiką.
Apkaltinta politikavimu
Į viešoje erdvėje pasirodžiusius kaltinimus atsakyti visų Bažnyčios tarnų vardu suskubo arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.
Lietuviai religijos atsisako ir dėl finansinių sumetimų
Reta atvejų, kada savo išpažįstamą tikėjimą žmogus keičia kitu, nes jam iš tikrųjų artimesnės jo tiesos – dažniausiai toks sprendimas priimamas siekiant praktinės naudos, – sako dvasininkai. Pastebima, jog vis dėlto dažniau ryžtamasi keisti ne religiją, bet konfesiją. Lietuviai, pašnekovų teigimu, savo tikėjimo vis dažniau oficialiai išsižada išvykę gyventi į šalis, kuriose skaičiuojamas kulto mokestis.
Gabaliukais bus parduodamas popiežiaus kilimas
Didžiosios Britanijos kompanija „Paul Fraser Collectibles“, parduodanti daiktus, susijusius su garsiais žmonėmis, ketina nedideliais gabalėliais parduoti raudoną kilimą iš Vestminsterio abatijos, ant kurio neseniai įvykusio vizito metu stovėjo popiežius Benediktas XVI, praneša „InterRight“.
„Paul Fraser Collectibles“ atstovas sakė, kad kilimas bus parduodas ne visas iš karto, o nedideliais gabalėliais, kurių kiekvienas kainuos 30 svarų sterlingų.
Ar susikurs šventojo AMB sekta?
Ilgą laiką itin uolia katalike apsimetinėjusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė, įkandin prezidentės Dalios Grybauskaitės, pademonstravo nieko apie tą katalikybę niekada taip ir nesupratusi. Maža to, abi valstybės damos pamiršo, kad bažnyčia ir valstybė yra atskiros organizacijos.
Italai kovos už teisę mokyklose kabinti kryžius
Italijos vyriausybė nusprendė pateikti apeliaciją Europos žmogaus teisių teismui dėl ankstesnio šios institucijos sprendimo uždrausti kryžius mokyklų klasėse.
Kryžiai mokyklose buvo uždrausti po to, kai į Europos žmogaus teisių teismą kreipėsi viena moteris, kuri aiškino, kad, remianti Italijos Konstitucija, jos vaikai turi teisę į sekuliarų išsilavinimą.
Benediktas XVI: didžiausias pavojus katalikybei glūdi bažnyčios viduje
Popiežius Benediktas XVI pripažino, kad bažnyčioje kilęs vaikų seksualinio išnaudojimo skandalas parodė, kad didžiausias pavojus katalikybei glūdi pačios bažnyčios viduje slypinčioje „nuodėmėje“. Anksčiau kritikai kaltino Vatikaną, kad šis dėl visų bažnyčios nelaimių kaltę bando suversti žiniasklaidai ar išorės oponentams.
Tačiau dabar popiežius aiškiai pareiškė, kad problemos glūdi pačios bažnyčios viduje.