katalikų bažnyčia
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „katalikų bažnyčia“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „katalikų bažnyčia“.
Istorikas išklojo, koks siaubas vykdavo bažnyčioje sovietmečiu ir pašiepė: „Gal jie taip tikėjosi jaunuolius susigrąžinti“
Statistika sukrečia – 1 iš 5 vaikų patiria seksualinį smurtą. Tuo tarpu Katalikų bažnyčią nuo senų laikų visame pasaulyje lydi skandalai dėl nederamo kunigų elgesio. Tokių atvejų yra buvę ir Lietuvos bažnyčiose, bet apie juos ilgai buvo tylima. Šiandien vis dažniau aptariamas netinkamas seksualinis dvasininkų elgesys, jo priežastys ir pasekmės aukoms.
Popiežius „veidmainyste“ vadina kritiką dėl homoseksualių porų laiminimo
Popiežius Pranciškus „veidmainyste“ pavadino kritiką dėl jo leidimo laiminti tos pačios lyties asmenų poras. „Niekas nėra šokiruotas, kai laiminu verslininką, kuris galbūt išnaudoja žmones, o tai yra labai sunki nuodėmė, – sakė Katalikų bažnyčios vadovas žurnalui „Credere“. – Tačiau jie piktinasi, kai teikiu palaiminimą homoseksualui.
Komisija: per 200 tūkst. vaikų Ispanijoje galėjo tapti dvasininkų lytinio išnaudojimo aukomis
Nuo 1940 metų Romos katalikų bažnyčios dvasininkai Ispanijoje galėjo lytiškai išnaudoti daugiau kaip 200 tūkst. nepilnamečių, rodo penktadienį paskelbti nepriklausomos komisijos duomenys.
Ataskaitoje nepateikiamas konkretus skaičius, tačiau teigiama, kad apklausus daugiau kaip 8 tūkst. žmonių paaiškėjo, jog 0,6 proc. suaugusių Ispanijos gyventojų, kurių yra apie 39 mln., teigė patyrę dvasininkų seksualinę prievartą, kai dar buvo vaikai.
Pranciškaus popiežiavimo 10-metį žymi tinklalaidė ir diplomatinis ginčas
Popiežius Pranciškus savo vadovavimo Katalikų Bažnyčiai 10-metį pirmadienį paminėjo tinklalaide, privačiai aukotomis mišiomis ir virtine interviu, kurių vienas išprovokavo diplomatinį ginčą su Nikaragva.
„Atrodo, lyg [tai būtų nutikę] vakar“, – sakė 86 metų popiežius, kalbėdamas apie savo išrinkimą oficialiosios naujienų svetainės „Vatican News“ tinklalaidei. Iš pradžių pontifikui teko paaiškinti, kas išvis yra tinklalaidė.
Popiežiui pašlijo sveikata: atšaukiama 1 jo kelionė
Popiežius Pranciškus atidėjo birželį turėjusią įvykti kelionę į krizės krečiamą Libaną, pašlijus Katalikų Bažnyčios vadovo sveikatai, pirmadienį pranešė libaniečių turizmo ministras Walidas Nassaras.
W. Nassaras šio sprendimo konkrečių priežasčių neįvardijo, bet pastaruoju metu pontifikas skundėsi kelių skausmais, ir praeitą ketvirtadienį pirmąkart viešai pasirodė sėdėdamas vežimėlyje.
Benediktas XVI yra sukrėstas kaltinimų dėl reakcijos į vaikų išnaudojimo bylas
Buvęs popiežius Benediktas XVI, ketvirtadienį Vokietijoje paskelbtoje ataskaitoje kaltinamas nesustabdęs dvasininkų, kaltinamų keturiose vaikų išnaudojimo bylose, yra sukrėstas, bet dar turi išnagrinėti tekstą, pareiškė jo atstovas.
„Popiežius emeritas, kaip jau ne kartą kartojo per savo pontifikavimo metus, reiškia savo sukrėtimą ir apmaudą dėl dvasininkų vykdyto nepilnamečių išnaudojimo“, – leidiniui „Vatican News“ sakė jo padėjėjas Georgas Gansweinas.
Popiežius siūlo susitelkti į gerus dalykus, nepaisant COVID-19 pandemijos
Popiežius Pranciškus savo Naujųjų metų linkėjime pasauliui šeštadienį paragino žmones sutelkti dėmesį į juos vienijantį gėrį ir pasmerkė smurtą prieš moteris, tuo pačiu pripažindamas, kad koronaviruso pandemija daugelį išgąsdino ir prisidėjo prie ekonominės nelygybės.
„Pandemija lemia, kad vis dar gyvename neaiškiais ir sunkiais laikais, – kalbėjo Pranciškus.
Popiežius Pranciškus: nesmerkite skurstančiųjų, kurie dažnai tampa neteisingumo aukomis
Popiežius Pranciškus pasmerkė visuomenes, kurios ignoruoja skurstančiuosius ir dažnai juos smerkia, užuot jiems padėjusios. Sekmadienį pontifikas laikė mišias Šv. Petro bazilikoje, kuriose dalyvavo skurstantys žmonės.
Sakydamas pamokslą, Pranciškus taip pat kalbėjo apie „augantį abejingumą“, su kuriuo susiduria skurstantieji, dažnai į skurdą įstumiami dėl neteisingumo.
Prancūzijos Bažnyčios užsakytas tyrimas: 216 000 žmonių patyrė lytinį išnaudojimą
Nepriklausomas tyrimas dėl įtariamo Prancūzijos kunigų ir kitų dvasininkų vykdyto nepilnamečių lytinio išnaudojimo atskleidė, kad tokį išnaudojimą nuo 1950 iki 2020 metų patyrė 216 tūkst. asmenų ir kad šį „masinį reiškinį“ dešimtmečius dengė „tylos skraistė“.
Istorinė ataskaita pasirodė antradienį, po pustrečių metų trukusio tyrimo ir pasipiktinimo bangos dėl virtinės lytinio išnaudojimo skandalų, įtraukusių Bažnyčios pareigūnų visame pasaulyje.
Ispanijoje įsigaliojo eutanazijos įstatymas
Ispanijoje nuo penktadienio įsigaliojus eutanaziją ir savižudybę su pagalba įteisinančiam įstatymui, šalis tapo viena iš nedaugelio valstybių, leidžiančių nepagydomomis ligomis sergantiems arba nuolatines nepakeliamas kančias kenčiantiems ligoniams nutraukti savo kančias.
Kovą parlamento patvirtintas įstatymas „atsako į visuomenėje esamą poreikį šiuo klausimu“ ir turi būtinų „apsaugos priemonių“, susijusiu su eutanazijos įgyvendinimu, sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pareiškime.
REKLAMA
REKLAMA
Vatikanas: Bažnyčia negali laiminti homoseksualių asmenų sąjungų
Vatikanas pirmadienį paskelbė, kad Katalikų Bažnyčia negali laiminti tos pačios lyties asmenų sąjungų, nes Dievas „negali laiminti nuodėmės“.
Popiežiui pavaldi Šventojo Sosto Tikėjimo mokymo kongregacija pirmadienį paskelbė oficialų atsakymą į klausimą, ar katalikų dvasininkai gali laiminti tos pačios lyties asmenų sudaromas sąjungas.
Neigiamas atsakymas buvo pateiktas dviejų puslapių aiškinamajame dokumente, paskelbtame septyniomis kalbomis.
Prancūzijos Katalikų Bažnyčioje tvirkinimo aukomis tapo mažiausiai 3 000 vaikų
Prancūzijos Katalikų Bažnyčioje nuo 1950 metų lytinio išnaudojimo aukomis tapo mažiausiai 3 000 vaikų, trečiadienį pareiškė pranešimus apie nepilnamečių tvirkinimą tiriančios komisijos pirmininkas.
Pasak Jeano-Marco Sauve, preliminarūs duomenys rodo, kad už išnaudojimą atsakingi apie 1 500 dvasininkų ir kitų Bažnyčios pareigūnų.
Komisija Prancūzijos vyskupų prašymu buvo suformuota praėjusių metų birželį po daugelio pedofilijos bylų, sukrėtusių Katalikų Bažnyčią Prancūzijoje ir kitur.
Romoje dėl koronaviruso uždarytos katalikų bažnyčios
Romoje siekiant stabdyti koronaviruso pandemiją, kuri Italijoje jau nusinešė daugiau kaip 1 tūkst. gyvybių, uždarytos visos katalikų bažnyčios.
Jos bus vėl atidarytos, kai balandžio 3 dieną baigs galioti platesni, šalies vyriausybės paskelbti suvaržymai, įskaitant viešų susibūrimų draudimą, sakoma popiežiaus vikaro Romoje kardinolo Angelo De Donatiso pareiškime.
Katalikai buvo atleisti nuo pareigos dalyvauti sekmadienio mišiose.
Netikėtas žiaurumas – bažnyčioje rastas nužudytas kunigas
Vienoje bažnyčioje į vakarus nuo Salvadoro sostinės esančiame miestelyje buvo rastas nužudytas kunigas, pranešė šaltiniai Salvadoro policijoje. Katalikų kunigo Cecilio Perezo (Sesilijaus Pereso) kūną vienoje Juajujos bažnyčių rado parapijiečiai, nurodė Salvadoro nacionalinės civilinės policijos agentas, prašęs nenurodyti jo vardo. Pareigūnas pridūrė, jog tyrimas tik pradedamas ir kol kas nežinoma, kas galėjo nužudyti kunigą jo bažnyčioje.
Popiežius prabilo apie išnaudojimo skandalus: Bažnyčia nori būti skaidri
Estijoje viešintis popiežius Pranciškus sako, jog seksualinio išnaudojimo skandalų krečiama Katalikų bažnyčia turi keistis, kad nuo jos nenusigręžtų ateities kartos. „Mes norime būti skaidri, priimanti, nuoširdi, kviečianti, bendraujanti, pasiekiama, džiaugsminga ir interaktyvi bendruomenė“, – Taline sakė popiežius. „Turiu omenyje – bendruomenė be baimės. Baimė mus uždaro“, – pridūrė jis.
Paskelbė įdomiausius faktus apie naujausią popiežiaus Pranciškaus vizitą
Popiežius Pranciškus trečiadienį pradeda savo, kaip pontifiko, penktąjį vizitą gimtajame Lotynų Amerikos regione ir lankysis Kolumbijoje, kur neseniai baigėsi penkis dešimtmečius trukęs pilietinis konfliktas. Pateikiame kelis faktus ir skaičius, susijusius su Argentinoje gimusio 80 metų popiežiaus kelione, kuri vyks rugsėjo 6-10 dienomis. Trys popiežiai Pranciškus bus trečias į Kolumbiją atvykęs popiežius. 1968 metais šioje šalyje lankėsi Paulius VI, o 1986-aisiais – Jonas Paulius II.
Katalikų bažnyčių vėl skęsta kraujyje
Nigerijos pietryčiuose anksti sekmadienį į katalikų bažnyčią įsiveržę banditai nužudė 12 žmonių, nurodė ligoninės medikai ir liudininkai. Apie 6 val. ryto buvo užpulta Šv.Pilypo bažnyčia Ozubulaus mieste netoli Oničos uosto Nigerio upėje, sakė liudininkai. „Lig šiol patvirtinta 12 asmenų žuvusių ir atvežtų į lavoninę, dar keliems asmenims teikiama medicinos pagalba“, – sakė naujienų agentūrai AFP Nevio ligoninės tarnautojas.
Marijos apsireiškimą mačiusius vaikus popiežius paskelbė šventaisiais
Du piemenėliai, prieš šimtmetį tvirtinę, kad patyrė Švč.Mergelės Marijos apreiškimą Portugalijos vietovėje Fatimoje, dabar pritraukiančioje didžiules maldininkų minias, šeštadienį buvo paskelbti šventaisiais popiežiaus Pranciškaus. Minios maldininkų iš viso pasaulio, susirinkusių 400 tūkst. žmonių talpinančioje aikštėje priešais Fatimos Rožinio Marijos baziliką, džiaugsmingai šaukė, kai kurie verkė. Daugelis ceremoniją stebėjo per didžiulius ekranus, įrengtus aplinkinėse gatvėse.
Lenkijoje – pataisa, ribojanti susirinkimų laisvę
Lenkijos Seimas priėmė įstatymo pataisą, ribojančią susirinkimų laisvę ir suteikė pirmenybę religinių ir valstybinių institucijų, o ne pilietinių iniciatyvų rengiamiems mitingams. Toks sprendimas šalyje ir užsienyje sukėlė žmogaus teisių gynėjų nerimą. Šį pakeitimą priimti pasiūlė konservatyvi valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), atėjusi į valdžią praeitais metais.
Siūlo paklusti prezidentės norams
Seimo Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį nusprendė siūlyti parlamentui pritarti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo. Už tai, kad Seime Pagalbinio apvaisinimo įstatymas būtų priimamas su šalies vadovės pateiktomis pataisomis, balsavo šeši komiteto nariai, tyrs buvo prieš ir vienas susilaikė. Dėl įstatymo parlamento salėje bus balsuojama popiet.
Kruvinas teroro išpuolis bažnyčioje: gali būti ir daugiau
Per kruviną išpuolį vienoje bažnyčioje netoli Prancūzijos šiaurinio Ruano miesto, kurio metu buvo bandoma paimti įkaitų, žuvo kunigas ir buvo nukauti abu užpuolikai, pranešė policijos šaltinis. Įsiveržę į bažnyčią Prancūzijos šiauriniame miestelyje Sent Etjen diu Ruvrė peiliais ginkluoti vyrai nužudė kunigą perrėžę jam gerklę. Kaimyninio Ruano miesto arkivyskupas Dominique'as Lebrunas nurodė, kad užpuolikų auka tapo 84 metų dvasininkas Jacques'as Hamelis.
Savo išrinkimo trečiąsias metines minintis popiežius Pranciškus pabrėžė gailestingumo svarbą
Popiežius Pranciškus, minintis savo išrinkimo Katalikų Bažnyčios vadovu trečiąsias metines, dar kartą pabrėžė gailestingumo svarbą ir išdalijo 40 tūkst. Evangelijos pagal Luką kopijų. Vienuolės, dirbančios Vatikano labdaringoje pediatrijos klinikoje ir Romos seneliai dalijo tas knygeles maldininkams, susirinkusiems Vatikano Šv.Petro aikštėje per Pranciškaus sekmadieninį palaiminimą.
Pirmasis Katalikų Bažnyčios ir Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovų susitikimas jau čia pat
Popiežius Pranciškus penktadienį atskrido į Kubą, kur įvyks istorinis pirmasis Katalikų Bažnyčios ir Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovų susitikimas, galintis padėti užgydyti žaizdas, paliktas krikščionybės didžiosios schizmos prieš beveik tūkstantį metų. Pontifiko lėktuvas nusileido Jose Marti tarptautiniame oro uoste Havanoje, kur vyks dviejų valandų trukmės Pranciškaus susitikimas su patriarchu Kirilu.
Lenkijos kunigo išpažintis pribloškė bažnyčią
Vienas Lenkijos vyskupas trečiadienį atėmė dvasininko titulą iš aukštas pareigas užėmusio katalikų kunigo, kurį įtūžęs Vatikanas atleido anksčiau šį mėnesį, kai jis paviešino esantis gėjus svarbaus vyskupų sinodo dėl šeimos klausimų išvakarėse. Vyskupas Ryszardas Kasyna nusprendė, kad kunigas nebegali aukoti mišių, teikti sakramentų, tokių kaip Komunija arba krikštas, taip pat dėvėti sutanos, sakoma pranešime, paskelbtame Lenkijos šiaurinės Pelplino vyskupijos tinklalapyje.
Kauno arkivyskupas apie homoseksualius kunigus: dar nė vienas nėra atėjęs ir prisipažinęs
Lenkijos kunigas Krzysztofas Charamsa prieš keletą dienų atskleidė, kad yra gėjus, ir pristatė savo draugą. Apie homoseksualumą tarp kunigų ir pasauliečių bei Katalikų bažnyčios požiūrį į juos kalbamės su Kauno arkivyskupu metropolitu Lionginu Virbalu SJ. Kaip jūs vertinate šį kunigo K. Charamsos žingsnį? Turėtume vertinti taip pat, kaip vertintume kunigą, pristačiusį savo meilužę. Tai yra tas pats.
Vyskupas apie Finansų ministerijos siūlymą: to laukėme dešimtmetį
Finansų ministerijai (FM) siūlant nuo žemės mokesčio atleisti visas Lietuvoje veikiančias religines bendruomenes, Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis tv3.lt sakė, kad to laukta jau dešimtmetį ir pagaliau Bažnyčia galės išsilaisvinti nuo įtampos, kurioje gyveno iki šiol. „Tai būtų labai geras žingsnis, to laukėme daugiau nei 10 metų.
Popiežius Pranciškus paskelbė, kad mes dabar visi patiriame Trečiąjį pasaulinį karą
Popiežius Pranciškus ketvirtadienį pareikalavo nedelsiant baigti krikščionių „genocidą“ Artimuosiuose Rytuose ir kituose regionuose, vadindamas susidariusią padėtį „Trečiuoju pasauliniu karu“. Pontifikas, kuris niekada nevengdavo pasisakyti opiomis religinėmis ir politinėmis temomis, šiuos komentarus išsakė Bolivijoje – antrą iš trijų šalių, kurias aplankys per kelionę po savo gimtąjį Pietų Amerikos žemyną.
Partnerystės įstatymas: ką gi socialdemokratai derina su Bažnyčia?
Kai premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad Partnerystės įstatymą derina su Katalikų Bažnyčia, daug kas nuščiuvo - ką gi socialdemokratai derina su Bažnyčia? Ir dar įstatymą, kuriuo labiausiai susirūpinę homoseksualai. Dabar gi premjeras taip kaip anksčiau Bažnyčios vaidmens įstatymui nesureikšmina, tačiau, atrodo, Vyriausybės laukia rimtas pasirinkimas - ar eiti su mase rinkėjų ir tradicijomis, ar žiūrėti, kaip partnerystės reikalus tvarko Europos valstybės.
Andrzejus Duda – Lenkijos konservatorių patriarchų Kaczynskių „dvasinis įpėdinis“
Andrzejus Duda (Andžejus Duda), 43 metų konservatyvių pažiūrų teisininkas, sekmadienį laimėjęs įtemptą Lenkijos prezidento rinkimų kovą, yra glaudžiai susijęs su įtakingaisiais dvyniais Kaczynskiais (Kačynskiais). Šis uolus katalikas buvo artimas velioniui Lenkijos prezidentui Lechui Kaczynskiui (Lechui Kačynskiui), kuris 2010-aisiais žuvo lėktuvo katastrofoje, ir vadina save jo „dvasiniu įpėdiniu“. A.Duda pasakojo, kad likus dviem dienoms iki lemtingojo skrydžio prezidentas pasakė...
Referendumas Airijoje: ar ši šalis taps pirmąją gyventojų balsavimo būdu įteisinusi gėjų santuokas?
Airijoje penktadienį vyksta balsavimas dėl klausimo, ar turėtų būti įteisintos tos pačios lyties asmenų santuokos, o šis referendumas atskleidžia didelį atotrūkį tarp bendruomenių gilias katalikybės tradicijas turinčioje šalyje. Balsavietės atsidarė penktadienį 7 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku ir baigs darbą 22 val. (šeštadienio vidurnaktį). Rezultatai tikriausiai paaiškės ne anksčiau negu šeštadienio popietę.
Vedybų sutartis: kas mano – ne tavo
Pora, nusprendusi susisaistyti vedybiniais saitais, pasiryžta visą gyvenimą vienas kitą mylėti, palaikyti savo antrąją pusę tiek bėdoje, tiek džiaugsme ir viskuo dalytis, tad posakis „Kas mano – tas tavo“ tampa jaunavedžių gyvenimo moto. Tačiau didėjant skyrybų skaičiui bei augant žmonių teisiniam raštingumui į vedybas pradėta žiūrėti ir iš kitos pusės: kas mano, tai mano, o kas tavo, tai tavo. Tad šiuo metu vis daugiau porų nusprendžia sudaryti vedybų sutartis.
Katalikų bažnyčia: homoseksualų partnerystė menkintų šeimos sampratą
Katalikų bažnyčia nepritaria grupės Seimo narių siūlymui Lietuvoje įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę, nes tokie žingsniai menkina šeimos sampratą, sako Lietuvos vyskupų konferencijos atstovas. „Toks įstatymas, kurį norėtų įteisinti kai kurie Seimo nariai, padarytų moralinį šeimos santykių pobūdį valstybei nereikšmingu“, - BNS ketvirtadienį sakė Vyskupų konferencijos generalinio sekretoriaus pavaduotojas kunigas Darius Trijonis.
Pirmasis katalikų gėjų kongresas spaus popiežių dėl permainų
Katalikų gėjų ir lesbiečių organizacijos šią savaitę Portugalijoje rengia tarptautinį kongresą ir siekia, kad jų balsą išgirstų Vatikanas. Pirmadienį Pietų Portugalijos Portimauno kurorte atidaromo trijų dienų kongreso tikslas yra oficialiai apjungti maždaug 30 asociacijų, atstovaujančių homoseksualiems katalikams iš viso pasaulio.
Popiežius pasmerkė religija prisidengusį ekstremizmą
Popiežius Pranciškus sekmadienį per vizitą Albanijoje perspėjo, kad religijos niekada negalima naudoti smurtui pateisinti, turbūt turėdamas omenyje „Islamo valstybės“ Irake ir Sirijoje vykdomą kraujo liejimą.
Bažnyčia ir paveldosaugininkai ėmė dalytis Kryžių kalnu
Šiaulių rajone esantis visame pasaulyje garsus Kryžių kalnas atkreipė katalikų bažnyčios dėmesį. Tačiau ne dėl artėjančių atlaidų, o dėl noro tapti kalno savininku. Paveldosaugininkai sako, kad tokia galimybė yra, tačiau svarsto, kad į valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą įtrauktą paminklą lankysiantys žmonės, tokiu atveju, bus priversti mokėti.
F. Kukliansky: mes apstulbę, kad kas trečio lietuvio pažiūros antisemitinės
Žinių radijas Naujausi tyrimai, kuriuos atliko „Anti-Defamation League“, rodo, kad 36 proc. suaugusių lietuvių vadovaujasi antisemitinėmis pažiūromis, – tokie rezultatai yra blogesni nei Latvijoje ar Estijoje. Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky teigia, kad pati buvo labai nustebinta tokiais rezultatais. „Apklausos rezultatai labiausiai nustebino mus pačius. Pati nesitikėjau ir kaip žmogus nelabai jaučiu antisemitizmo aplink save.
Belgijoje vyksta aršūs ginčai, ar leisti sunkiai sergantiems vaikams numirti
Belgijoje trečiadienį vyko nauji protestai – parlamentui svarstant, ar išplėsti eutanazijos įstatymą, kad jis būtų taikomas ir nepagydomai sergantiems vaikams. Jei toks pasiūlymas būtų priimtas, Belgija taptų vos antrąja pasaulio valstybe, suteikiančia teisę nepilnamečiams pasirinkti mirtį.
Lenkijos Katalikų Bažnyčiai gresia pirma su pedofilija susijusi byla
Lenkijoje didelę įtaką turinti Katalikų Bažnyčia pirmą kartą bylinėsis su ieškinį jai pateikusia kunigo pedofilo auka, ketvirtadienį pranešė žmogaus teisių grupė. 25-erių metų vyras, kuris įvardinamas kaip Marcinas K. ir kuris vaikystėje buvo tvirkinamas, iš Bažnyčios reikalauja 47 tūkst. 500 eurų kompensacijos, sakė šią precedento neturinčią bylą šalyje pradėjusio Helsinkio fondo atstovas Adamas Bondaras žurnalistams Varšuvoje.
JT griežtoje ataskaitoje apkaltino Vatikaną pedofilų globa (papildyta 17.37)
(papildyta 17.37) Vatikano nuolatinis stebėtojas Jungtinėse Tautose trečiadienį apkaltino Jungtines Tautas faktų iškraipymu ataskaitoje, kurioje Bažnyčia smerkiama dėl nesugebėjimo išrauti vaikų išnaudojimo. JT ataskaitoje neatsižvelgta į tai, kad Vatikanas yra padaręs „virtinę pakeitimų vaikams apsaugoti“ ir kad jo pastangos reformuotis yra „faktas, įrodymas, kurio negalima iškreipti“, sakė Silvano Tomasi (Silvanas Tomazis) interviu Vatikano Radijui.
Angelai neturi sparnų, sako katalikų „angelologas“
Angelai egzistuoja, bet neturi sparnų ir yra labiau panašūs į šviesos pluoštus – bent jau taip teigia vienas svarbiausių Katalikų Bažnyčios „angelologų“, kuris taip pat sako, kad tos dangiškos būtybės dabar vėl yra madingos dėl vadinamojo Naujojo amžiaus religijų.
Kroatijos referendumas dėl gėjų santuokų – ilgos recesijos sukelto radikalizmo rezultatas
Po šešerių drauge nugyventų metų Hana ir Iva įsitikino, kad sutiko „tą žmogų“, tačiau šios kroačių poros svajonę susituokti ir auginti vaikus gali sužlugdyti referendumas dėl tos pačios lyties asmenų santuokų uždraudimo. Konservatyvios vertybės vyrauja Kroatijoje, kur dauguma gyventojų yra katalikai ir kur sekmadienį turi įvykti balsavimas dėl gėjų santuokų uždraudimo, vadinamas didele nesėkme kovoje už homoseksualių asmenų teises.
Ispanijoje įvyks prieštaringai vertinama masinė karo „kankinių" beatifikacija
Ispanijos Katalikų Bažnyčia sekmadienį paskelbs palaimintaisiais daugiau kaip 500 žmonių, kurių dauguma žuvo per 1936-1939 metais šalyje vykusį pilietinį karą, nepaisydama popiežiui Pranciškui adresuotų raginimų atšaukti šį prieštaringai vertinamą renginį. Ceremonijos, kurią ispanų žiniasklaida praminė "didžiausia beatifikacija per Bažnyčios istoriją", kritikai kaltina katalikų hierarchus prisidedant prie Francisco Franco (Fransisko Franko) karinio sukilimo ir diktatūros įteisinimo.
„Femen“ kovotojos atakavo Ispanijos parlamentą
Trys krūtines apnuoginusios feministinio judėjimo „Femen“ aktyvistės trečiadienį surengė protestą Ispanijos parlamente prieš konservatorių vyriausybės planus sugriežtinti abortus reglamentuojantį įstatymą. Moterys nusivilko marškinėlius ir skandavo „Abortai šventi!“ parlamento lankytojų balkone, kai teisingumo ministras Alberto Ruizas Gallardonas (Albertas Ruisas Galjardonas), rengiantis atnaujintą įstatymo dėl abortų projektą, kalbėjo dėl kito klausimo.
Popiežius Pranciškus: Bažnyčia turėtų „nusivilkti“ pasaulietiškumą kaip šv. Pranciškus
Popiežius Pranciškus penktadienį paragino Katalikų Bažnyčią ir jos tikinčiuosius nusikratyti žemiškų rūpesčių, kaip tai padarė šv.Pranciškus Asyžietis. Gimtajame šio viduramžių šventojo mieste Italijoje pontifikas kalbėjo toje pačioje salėje, kur šv. Pranciškus, kaip tikima, parodydamas savo nusižeminimą nusimetė drabužius. Popiežius sakė, kad Bažnyčia taip pat turėtų „nusivilkti“ pasaulietiškumą ir grįžti prie pagrindinių dvasinių dalykų.
Vatikano bankas atidengė paslapties skraistę ir pirmą sykį paskelbė savo veiklos ataskaitą
Vatikano bankas antradienį pirmąkart paskelbė savo veiklos ataskaitą, Katalikų Bažnyčiai vykdant naują skaidrumo vajų, turintį pagerinti skandalų aptemdytą šios institucijos įvaizdį, ir popiežiui Pranciškui planuojant didelį jos pertvarkymą. Religinių reikalų institutas (IOR) nurodė per 2012 metus uždirbęs 86,6 mln. eurų (299 mln. litų) – per keturis kartus daugiau negu 2011-aisais.
Vatikanas balandžio 27 dieną šventaisiais paskelbs Joną Paulių II ir Joną XXIII
Vatikanas paskelbė, kad velioniai popiežiai Jonas Paulius II ir Jonas XXIII bus paskelbti šventaisiais per precedento neturinčią bendrą ceremoniją ateinančių metų balandžio 27 dieną, taip mėginant suvienyti Katalikų Bažnyčios konservatorius ir liberalus. Popiežius Pranciškus šių dviejų pontifikų kanonizacijos datą paskelbė pirmadienį per kardinolų konsistoriją.
Lenkijos katalikų kunigas, įtartas, jog yra apipjaustytas žydas, skundžiasi persekiojimu
Lenkų katalikų kunigui Wojciechui Lemańskiui teko aiškintis, ar nėra apipijaustytas ir ar nėra žydas. Tokius klausimus jam pateikė arkivyskupas Henrykas Hoseris. Apie incidentą ir po jo pasipylusius persekiojimus kunigas pasakoja interneto portalui tokfm.pl. W. Lemańskis teigia neturintis ramybės nuo pat incidento, kuris nutiko dar 2010 metais, pradžios, ir tvirtina, kad nuolat esą patiria spaudimą. „Susitikimas vyko arkivyskupo H. Hosero iniciatyva. Nuvažiavau į kuriją su juos susitikti.
Popiežius ragina šventikus rinktis kuklesnius automobilius
Popiežius Pranciškus ragina šventikus atsisakyti prabangių automobilių ir važinėti kukliau atrodančiomis transporto priemonėmis. Apie popiežiaus pastebėjimus dėl bažnyčios tarnų automobilių pranešė agentūra „Reuters“.
Aludariai siekia grąžinti iš prekybos pašalintą „Kanapių“ alų
Lietuvoje nerimsta aistros dėl kanapių. Biurokratai pareikalavo iš prekybos pašalinti „Kanapių“ alų, verdamą Taruškų bravoro. Sprendimas argumentuojamas pavadinimo ir etiketės keliamomis aliuzijomis į narkotinių medžiagų poveikį. Aludariai baksnoja pirštu į tarptautines konvencijas ir legalų kanapių ingredientą. Produktą į rinką ruošiasi grąžinti jau artimiausiu metu. Birželio 6 d. Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymą, pagal kurį paskutiniai ES įteisinome pluoštinių kanapių auginimą.
Italijos arkivyskupo namus apgulė gėjai
Triesto (Italija) arkivyskupas Gianpaolo Crepaldi pasiskundė, kad negalėjo išeiti iš nuosavo namo, kurį apsiautė gėjų aktyvistai. Demonstraciją šalia G. Crepaldi namo gėjai organizavo sausio 12-ąją. Italijos žiniasklaidos priemonės ignoravo šią akciją, o vietos valdžia palaikė demonstracijos dalyvius.