kasko
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kasko“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kasko“.
Automobilį apgadino lūžęs medis ar duobė kelyje? Štai kada turėsite susimokėti patys
Pakliuvus į eismo įvykį, įprastai kaltininkas būna aiškus. Tačiau, jei aikštelėje ar kieme paliktą automobilį suniokoja nuvirtęs medis ar užkritęs ledas, apgadina netvarkingas kelias ir duobės, baigtis gali įvairiai.
Anot specialistų, nuvirtusio medžio sukeltą žalą turėtų atlyginti už jį atsakingi asmenys. O jei transporto priemonę apgadino duobės, gali tekti atsakyti ir draudimui, ir kelio priežiūros įmonei, ir pačiam vairuotojui.
Apžvelgė, kaip dažnai apsidraudę KASKO patenka į avarijas: žalą registruoja net kas trečias
Nuo dar didesnių nemalonumų kelyje vairuotojus vis dažniau apsaugo ne tik privalomasis civilinės atsakomybės draudimas, bet ir KASKO. Šis daugeliui vairuotojų magiškas žodis užtikrina, kad piniginės plačiau praverti neteks net tada, kai vairuotojai patys yra kalti dėl eismo įvykio, rašoma pranešime žiniasklaidai.
O tokių žmonių išties nemažai – dėl žalų atlyginimo vien pernai kreipėsi vienas iš trijų apsidraudusių, o vidutinė išmoka siekė beveik tūkstantį eurų.
Tokių metų vairuotojai dar neregėjo: pilasi skundai dėl tragiškos kelių būklės, o blogiausia – priešakyje
Kiekvienai žiemai baigiantis ima sekti vairuotojų kantrybė. Nutirpus sniegui keliuose atsiveria per žiemą susiformavusios duobės, tad vairuotojai bent kurį laiką yra priversti važiuoti kur kas atsargiau. Draudimo bendrovės pastebi, kad šie metai yra ypatingi. Kai kur sulaukta net dvigubai daugiau skundų nei ankstesniais metais, o nuostoliams atlyginti skirtos sumos yra daugiau nei tris kartus didesnės.
Įlėkti į duobę menkas malonumas.
Vairuotojai stebisi „ištirpusiu“ asfaltu, o duobes taiso net čiužiniais: nelaimės grasina ištuštinti pinigines
Vos nutirpus sniegui vairuotojus keliuose pasitiko siurprizas – atsivėrė tūkstančiai naujų duobių. Kai kas šiemet jau spėjo ne tik prakirsti padangas ar sulankstyti ratus, bet ir stipriau apgadinti automobilius. Dalis vairuotojų jau atakuoja draudėjus, o kelininkai tikina kelių remonto darbus pradėję dar paskutinėmis praėjusių metų dienomis.
Suskaičiavo, iš kokių automobilių ir kuriuose miestuose vagiama daugiausia
Policijos statistika rodo, kad vagystės iš automobilių tampa vis retesnės – pernai jų Lietuvoje registruota trečdaliu mažiau nei 2018 m. ir net keturiskart mažiau nei prieš 5 metus. Tačiau draudikai perspėja vairuotojų neatsipalaiduoti – kai kurių markių naujesnių automobilių veidrodėliai, žibintai bei kitos detalės vis dar masina paklausaus grobio ieškančius vagišius, o vidutinė vienos vagystės žala viršija 2 tūkst. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Pernai 20 proc.
Vartotojo pergalė teisme – draudikai nesąžiningai sumažino išmoką už pavogtą automobilį
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį nusprendė, kad Kasko draudimo sąlyga dėl draudimo išmokos mažinimo automobilio vagystės atveju, kai automobilyje palikti dokumentai, yra nesąžininga vartotojo atžvilgiu. Nukentėjusysis skunde nurodė, kad, įvykus automobilio vagystei, draudimo bendrovė apskaičiuotą draudimo išmoką sumažino 50 procentų ir vietoj 17 tūkst. eurų sumokėjo 8,5 tūkst. eurų.
Avarinės būklės gatvės: suskaičiavo dešimtis tokių
Sostinės savivaldybė antradienį išplatino pranešimą apie tai, kad po žiemos avarinės duobės Vilniaus gatvėse tvarkomos keliomis pamainomis. „Vos prasidėjus pavasariui suskubo sutvarkyti po žiemos gatvėse atsiradusias avarines duobes, plyšius ir kitus kelio dangos pažeidimus. Sostinės gatves tvarkančios bendrovės „Grinda” ir „Lemminkainen Lietuva“ dirbamos keliomis pamainomis per tris mėnesius sutvarkė 5 kartus daugiau duobių nei pernai – 5,3 tūkst. (2381 kv. m.) duobių 60-yje gatvių.
Prognozuoja šviesią ateitį draudimo rinkai
Lietuvos draudimo rinka, pagal draudimo įmokas pernai išaugusi dešimtadaliu, šiemet, palyginti su 2016 m., augs nuosaikiau ir padidės 6–7 proc. Sparčiau plėtosis ne gyvybės draudimo rinka, o gyvybės draudimo rinkos laukia kritimas, prognozuoja Lietuvos bankas. „Draudimo sektoriaus augimą užtikrins sparti ne gyvybės draudimo sektoriaus raida. Ne gyvybės draudimo rinkai teigiamą įtaką turės visos ekonomikos plėtra ir dėl to didėsiantis vidaus vartojimas bei augsianti infliacija.
„Senukai“ keis pavadinimą
Statybos, remonto ir buities prekių tinklas „Senukai“ iš savo strateginio partnerio Skandinavijos koncerno „Kesko“ perėmė viso prekybos tinklo Baltijos šalyse ir Baltarusijoje valdymą bei keis valdančiosios bendrovės pavadinimą iš UAB „Senukų prekybos centras“ į „Kesko Senukai“. Pagal praėjusią savaitę įsigaliojusį susitarimą, „Senukai” iš „Kesko“ antrinės kompanijos „Rautakesko“ įsigijo 100 proc. „K-Rauta" parduotuves Latvijoje ir Estijoje valdžiusių bendrovių akcijų.
Automobiliai su dujų įranga – tarsi tiksinti bomba
Ugniagesiai įsakmiai perspėja, kad automobiliai su netvarkinga dujų įranga gali sprogti. O jei tokia mašina yra didelio prekybos centro požeminėje stovėjimo aikštelėje – tai gali baigtis didžiule tragedija – žus žmonės ir sugrius pastatai. Visgi vairuotojai moja į tai ranka. Nepaisoma ir ženklų, draudžiančių dujomis varomiems automobiliams važiuoti į požemines aikšteles, negaudomi ir prasižengėliai.
REKLAMA
REKLAMA
Automobiliai užsidega ir nuleidus padangą, ir graužikų dėka
44 liepsnojantys automobiliai per metus – tiek vidutiniškai transporto gaisrų Lietuvoje fiksuoja vien Europos bendrovė „ERGO Insurance“. Čia pat draudikai pastebi, kad šioje statistikoje – tik KASKO draudimu pasirūpinusių vairuotojų nelaimės, todėl tikrieji automobilius niokojančių gaisrų mastai yra kur kas didesni. Nors gaisrų priežastys gana įvairios – nuo tyčinio padegimo iki laukinių graužikų ar kačių išdaigų – dažniausiai kibirkštis įsižiebia dėl netvarkingos elektros instaliacijos.
Visureigis mirtinai sužalojo jį vairavusį keturiolikmetį
Sekmadienį netoli Biržų vertėsi visureigis, kurį, pasak savininkų, svetimas vaikas esą pasiėmė savavališkai Automobilis prispaudė iškritusį nepilnametį Sekmadienio vidurdienis Biržų rajone pažymėtas nepilnamečio žūtimi. 12.33 val. ugniagesiai gelbėtojai buvo iškviesti į šalia Biržų esantį Obelaukių kaimą. Policijai, gelbėtojams medikams buvo pranešta, kad kelio Biržai – Obelaukiai trečiajame kilometre apvirto automobilis, o jame yra prispaustas žmogus.
Draudikai mielai draudžia gyvybę ir turtą, bet draudžia sukčiauti
Norėdami praturtėti draudimo kompanijos sąskaita sukčiai negaili nei savo automobilio, nei žmogaus gyvybės. Žmoną dėl draudimo išmokos nužudęs Švedijos pilietis Ričardas Simaška vėl siunčiamas už grotų pabaigti atlikti bausmės. Kalėti Švedijos lietuviui liko du metai ir mėnuo. Praėjusį rudenį iš pataisos namų už gerą elgesį anksčiau laiko paleistas R. Simaška pažeidė lygtinio paleidimo sąlygas ir išvyko į Švediją, nors tokio leidimo nebuvo gavęs. Dėl to buvo paskelbta jo paieška.
Drausmingi vairuotojai už draudimą moka mažiau
Draudimo ekspertai pastebi dažną vairuotojų siekį kokiu nors būdu sumažinti transporto priemonių (kasko) draudimo kainą. Neretai tai būna draudimo paslaugų paketo mažinimas, užsisakant siauresnę draudimo apsaugą.
„Pagalba kelyje“ – paslauga pritrūkusiems degalų ar pametusiems raktelius
Įsivaizduokite situaciją – esate užmiestyje ir suprantate, kad pametėte mašinos raktelius. Arba kelyje Vilnius-Kaunas netikėtai pasibaigė kuras, o iki artimiausios degalinės – keletas kilometrų. Tikriausiai rinksitės iš dviejų variantų, kurių vienas – dreifavimas kelyje, tikintis pagalbos iš geros valios žmonių, antras – skambutis draugams. Visgi yra ir dar viena išeitis – kviesti techninė pagalbą. Jei esate užsisakę „Pagalba kelyje“, ši paslauga netgi nepaplonins piniginės.
Pradėjo atlyginti audros padarytas žalas
Po penktadienį praūžusios audros draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ jau rezervavo 550 tūkst. litų turto ir kasko draudimo klientų žaloms padengti. Didžiausias pranešimų apie patirtus draudžiamuosius įvykius skaičius registruotas šeštadienį, tačiau dar ir šiandien sulaukiama nemažai skambučių. Klientams jau pervestos pirmosios draudimo išmokos. Prognozuojama, jog draudimo bendrovės išmokų suma gali siekti 900 tūkst. litų ir daugiau.
Apgadintų automobilių savininkams – ir 80 centų išmokos
Lietuvoje vairuotojai jautriai reaguoja dėl menkiausio automobilio įbrėžimo – šią tendenciją atspindi draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ ataskaitos, kuriose galima rasti ir nė lito nesiekiančių draudimo išmokų. Daugiausiai nedidelių žalų registruojama po susidūrimų automobilių stovėjimo aikštelėse. Rudenį susidūrimų aikštelėse skaičius ūgteli dėl suprastėjusio matomumo. Be to, draudimo ekspertai atkreipia dėmesį, jog nedidelis įlenkimas gali slėpti ir rimtesnius automobilio apgadinimus.
Lietuvos keliuose – dvigubai daugiau įskilusių automobilių stiklų
Draudikai šiemet užfiksavo dvigubai daugiau dužusių priekinių automobilių stiklų. „PZU Lietuva“ duomenimis, vien per devynis šių metų mėnesius išmokų suma už priekinio stiklo dūžį išaugo dvigubai, o įvykių padaugėjo 70%. Be to, vidutinė išmoka už žalą priekiniam stiklui padidėjo trečdaliu.
Kaip apsaugoti automobilį nuo žalos?
Turint automobilį, tenka ne tik džiaugtis, kad galima važinėti neplanuojant savo laiko pagal visuomeninio transporto tvarkaraštį, bet ir rūpintis bei saugoti savo turtą, kad jo niekas nepavogtų, nesugadintų, nepridarytų kitokios žalos. Vairuotojai teigia, kad neretai tenka pasukti galvas, kaip apsaugoti savo turtą.
Transporto skelbimų portalo Autogidas.
Kasko draudimą internetu dažniau renkasi patyrę vairuotojai
„Seesam Insurance AS“ Lietuvos filialo duomenimis, kasko draudimu automobilius internetu dažniau draudžia didesnį vairavimo stažą turintys vairuotojai. Vairuojantieji 10-15 metų per septynis šių metų mėnesius pasirašė 42 proc. visų draudimo sutarčių internetu, tai yra 72 proc. daugiau negu 2011 m. per tą patį laikotarpį.
„Didesnį vairavimo stažą turintys vairuotojai dažniausiai jau būna patyrę įvairių situacijų ir pamatę, su kokiomis problemomis gali susidurti neapdraudę automobilio.
„Lietuvos draudimas“: pigi apsauga džiugina tik iki nelaimės
Šiais metais per pirmąjį pusmetį fizinių asmenų ne gyvybės draudimo rinka augo beveik 3 kartus daugiau (7,9 %) nei 2011 m. pirmąjį pusmetį (vos 2,9%). Draudikai sudarė 3,5 % (beveik 60 tūkst.) daugiau sutarčių nei pernai, daugėja perkančių kelis draudimo produktus.
„Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis, vertindamas 2012 m. I pusmečio ne gyvybės draudimo rinkos rezultatus, atkreipia dėmesį į tvarų rinkos augimą.
Kasko drausti automobiliai dažniau nukenčia avarijose nei dėl vagių
Mūsų šalies žmogui automobilis – antrasis pagal dydį ir svarbą turimas turtas po būsto. „PZU Lietuva“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta gyventojų apklausa parodė, kad beveik trečdalis žmonių, pasirenkančių savanorišką draudimą, apsaugo savo automobilį kasko draudimu.
Draudimo kompanijos produktų ir rizikos valdymo departamento direktorius Edvardas Skupas teigia, kad kasko draudimo rūšis rodo augimo tendencijas, o pagrindinė priežastis – racionalesnis gyventojų požiūris į savo turimą turtą.
Tarp kasko draudimo klientų populiarėja pakaitinio automobilio paslauga
Draudimo bendrovės „Ergo Lietuva“ parengta statistika rodo, kad tarp kasko draudimo klientų pakaitinio automobilio paslauga sparčiai populiarėja.
Pasak draudimo kompanijos civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktoriaus Audriaus Pilčico, bendrovė pakaitinį automobilį kasko draudimo klientams suteikia tuomet, kai po draudžiamojo įvykio jį automobilių servise tenka palikti ilgiau nei parai.
2011 m. draudimo rinką Lietuvoje augino naujai įsigyti automobiliai
2011 metais transporto ir vairuotojų draudimo rinka augo gana netolygiai. Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ teigimu, privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas (TPVCA) šalies draudimo rinkai pernai per 11 mėn. atnešė apie 8 proc. daugiau pajamų. Didžiąją šio augimo dalį lėmė komerciniais tikslais naudojamų automobilių draudimas – jis siekė net 24 proc. KASKO draudimui didelės įtakos turėjo metų viduryje pasikeitusi muitų tvarka Rusijoje, Baltarusijoje, Kazachstane.
Draudimo įsigaliojimo vingrybės
Trumpai tariant, tai situacija buvo tokia, kad apsidraudžiau automobilį kasko. 2011 m. gruodžio 07 d., įmoka už draudimą sumokėjau 2011 m. gruodžio 10 d.(per tris dienas nuo gauto poliso) ir tą pačią 10 dieną įvyko auto įvykis. Kreipiausi į draudimą, o jie man pasakė, kad draudimo polisas įsigalioja, tik po 3 dienų nuo tada kai sumokama įmoka t.y. 2011 m. gruodžio 13d. Nors polise nurodyta, kad draudimo galiojimo pradžia yra 2011 m. gruodžio 07d. apie jokias 3 dienas ten nėra užsiminta.
Kintantis klimatas kelia draudimų kainas
„Mutuojantis“ Lietuvos klimatas keičia ne tik maisto produktų, bet ir draudimo įmokų kainas. Kol ūkininkai dejuoja dėl prasto šiųmečio derliaus ir jau skandinamų naujų pasėlių, draudimo bendrovės skaičiuoja nuostolius ir ruošiasi didinti įmokas bei griežtinti draudimo sąlygas.
Po tragedijos – kova dėl mažametės
Vasarį kelionėje į Kauną kartu su keliais kolegomis žuvusios medikės Ritos Povilaitienės artimiesiems ir kaimynams plyšta širdis ne tik dėl įvykusios tragedijos. Vos pasibaigus laidotuvėms, du moters vyrai - sutuoktinis ir draugas - niekaip neįstengia pasidalyti jos mažametės dukters, rašo „Respublika“.
Kol suaugusieji daužo mergaitės likimą, vaiko teisių apsaugos gynėjai skėsčioja rankomis. Mat visas problemas jie tegali išspręsti formaliai.