ką daryti

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ką daryti“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ką daryti“.

9-metė kaunietė gali būti ir pagrobta: štai, ką būtina žinoti

Žmonės vis dar ieško sekmadienio vakarą dingusios 9-metės Agotos. Tiek naktį, tiek dieną prie paieškos jungėsi gausios gyventojų pajėgos, šukavo apylinkes, nepabūgę šalčio. Kai kurie liudininkai pranešė ją matę su vyru šalia neaiškios markės automobilio, tad neatmetama ir pagrobimo versija.
2024-01-08

Dažnai pučia vidurius? Štai, kas padės

Vidurių pūtimas ir oro gadinimas yra labai normalūs reiškiniai, tačiau kartais tai gali būti susiję su pagrindine sveikatos problema. Pripažinkime, kad šventiniu laikotarpiu daugelis iš mūsų piktnaudžiaujame maistu, o persivalgymas sukelia dar didesnį pilvo pūtimą ir dažniau gadiname orą. Nors dažniausiai tai yra normalu, gydytojas įspėjo, kad taip kūnas gali siųsti ženklą, kad reikia kreiptis į gydytoją, rašo mirror.co.uk.
2023-12-05

Pasakė, kas nutinka užsienyje mirusiems lietuviams: parvežti kūną kainuoja pigiau nei urną

Daliai lietuvių pasirinkus ieškoti laimės svetur artimieji sunerimsta – kas laukia, kai reikės pargabenti mirusiojo palaikus į Lietuvą. Apie tai informacijos suteikė palaikų pargabenimo įmonės „Tylos kelias“ savininkas Darius Jankauskas. Jis atskleidė, kiek kainuoja parvežti mirusįjį į Lietuvą ir kokių klaidų nevalia daryti. Kaina priklauso nuo šalies Kalbėdamas apie paslaugų įkainius D. Jankauskas teigė, jog šios gali svyruoti priklausomai nuo šalies ir nuvažiuojamo atstumo.
2023-11-07

Moterys už prekes ir paslaugas moka brangiau, nes pačios sutinka: kodėl joms taikomas „rožinis mokestis“?

Moterys už tam tikras prekes ir paslaugas moka daugiau nei vyrai. Tą patvirtina ir pačios pirkėjos, ir finansų specialistai. Anot jų, papildomo, „rožinio mokesčio“ moterys galėtų išvengti, jeigu paprasčiausiai nepirktų daiktų, kurie yra įvardijami, kaip moteriški. Justina Bagdanavičiūtė, „Swedbank“ Finansų instituto ekspertė teigė, kad už panašius produktus ar paslaugas moterys moka vidutiniškai 7 proc. daugiau nei vyrai.
2023-07-22

Puode nesuskils nė vienas kiaušinis: šie patarimai veikia 100 proc.

Kone universaliausias produktas yra kiaušiniai. Juos galima vartoti ir pusryčiams, ir pietums, ir vakarienei, ir kepti, ir virti, gaminti omletus ar Benedikto kiaušinius ir dėti į įvairius patiekalus. Iš visų kiaušinių ruošimo būdų vienas yra kone pats populiariausias – virimas. Kietai išvirti kiaušinius nėra sudėtinga, tereikia puodo ir vandens. Nepaisant to, yra vienas dalykas, kuris erzina daugelį – kai verdant kiaušiniai suskyla ir išteka kiaušinių baltymai.
52 2023-03-30

Šildymo kaina 2023 metais: vienintelis būdas ją sumažinti – kompensacija, bet savivaldybės jų skirti neskuba

Gyventojai dalijasi sąskaitomis už šildymą ir skaičiuoja, kad vienuose miestuose už tokį patį būstą jos yra daug didesnės, o kitur – mažesnės. Tuo metu šilumos tiekėjai skaičiuoja, kad skirtinguose miestuose kainos gali skirtis 4 kartus, o skirtinguose pastatuose net 6 kartus. Anot jų sąskaitas padėtų sumažinti pastatų sandarinimas, renovacija, tačiau tam reikia laiko, todėl dabar sąskaitas sumažinti gali tik valstybės kompensacijos.

Pamirškite pilvo pūtimą: štai, kas padės

Pilvo pūtimas – nemalonus reiškinys, kuris sukelia didžiulį diskomfortą. Dažniausiai su pilvo pūtimo problemomis susiduriame švenčių metu, persivalgius ir t. t. Teigiama, kad virškinimo sistemos problemos yra viena iš penkių pagrindinių priežasčių, kodėl dažniausiai kreipiamės į šeimos gydytoją. Sužinokite, kas gali padėti sumažinti pilvo pūtimo problemą.
2022-10-31

Trumpai ir aiškiai: ką daryti, jei gavote teigiamą antigeno testo rezultatą?

Greitieji antigeno testai prieinami praktiškai bet kur – jų nusipirkti galima parduotuvėse ar vaistinėse. Šie testai kiekvieną penktadienį taip pat dalijami ir mokyklose, pagal naują tvarką, dalis moksleivių savaitgaliais jais testuosis namie. Ką daryti, jei atlikote testą ir jo atsakymas yra teigiamas? Jei atlikote greitąjį COVID-19 testą ir prieš akis kasetėje matote du brūkšnelius, tai reiškia, kad tyrimo rezultatas yra teigiamas.

Kartą ir visiems laikams: ką daryti, jei įsisiurbė erkė?

Aptikęs įsisiurbusią erkę dažnas supanikuoja ir galvoja apie blogiausius scenarijus. Vaistininkė Ieva Sauserytė sako, kad žinodami, kokių veiksmų reikėtų imtis įsisiurbus erkei ir vadovaudamiesi pateiktomis rekomendacijomis, žmonės gali išvengti rimtų pasekmių. „Erkė įsisiurbti gali bet kuriame Lietuvos miesto ir rajono miške, parke, nuosavo namo kieme, sode ar tiesiog poilsiaujant kaime.
2021-08-13

Vaiko pinigai: išleisti, taupyti, investuoti?

Pastaruoju metu girdime daug diskusijų ir svarstymų, apie norą padidinti valstybės skiriamą išmoką vaikams, taip vadinamuosius vaiko pinigus. Nuo 2019 metų šeimos už kiekvieną vaiką kas mėnesį gauna 50-ies eurų išmoką, kurią kitais metais siūloma dar padidinti, rašoma pranešime žiniasklaidai. Šeštadienį, naujoje TV3 laidoje „Mano pinigai“ bus aiškinamasi, ar tėvai žino kaip teisingai elgtis su vaikui skiriamais pinigais.
2019-11-01
REKLAMA
REKLAMA

Andrius Jakimčuk. Nepykit, vaikų mušti jums jau niekas nebeleis

Isterija dėl „atiminėjamų vaikų“, neseniai kilusi ir toliau formuojama Lietuvoje, parodė kylančią smurtautojų teisintojų bangą. Tūžmingai, prisišliedami prie kartais pagrįstos kritikos valstybės tarnyboms, į kovą už išlikimą kyla ir praėjusio amžiaus auklėjimo kultūros atstovai, manantys, kad nemušti vaikų yra kažkoks „nemūsiškas išmislas“. Kartu su bauginančių istorijų apie tariamai už nieką atimamus vaikus srautu iš visų pakampių sulindo ir tie, kurie po Matuko istorijos sėdėjo tyliai tylutėli...

4 vyrų prievartos auka: jaučiausi purvina, pigi, nieko neverta

Prievartautojo auka ilgus metus gėdijosi savo figūros, tačiau šiandien internete – nuotraukos, kuriose ji pozuoja nuoga. Mergina žiniasklaidai atskleidė, kodėl įgyvendino tokią idėją. Heidi (vardas pakeistas) pasakoja, kad būdama vos 13 metų sulaukdavo gašlių giminaičio žodžių ir prisilietimo. Kiek vėliau tas pats vyras pasikėsino ją išprievartauti. Kraupi istorija čia dar tik prasidėjo. Per šešerius metus ji buvo išprievartauta dar trijų vyrų.
2018-01-18

Norite vešlių antakių? Įtrinkite šiomis namuose turimomis priemonėmis

Antakiai gali paryškinti veido bruožus arba, atvirkščiai, juos subjauroti. Nors ir skamba keistai, tai tiesa. Turbūt ne kartą ieškojote informacijos, kaip greitai ir natūraliai pastorinti savo antakius. Apie šias veido sesutes kalbėta nedaug, tačiau viskas pasikeitė atėjus 2017-iems. Šiomis dienomis antakiams teikiama daugiau dėmesio, nei bet kurioms kitoms veido ar kūno sritims. Vis besiplečiančioje grožio ir makiažo industrijoje, antakiai užimą didelę dalį.
2017-06-16

7 dažniausios lūpų šerpetojimo priežastys. Kalta gali būti net dantų pasta

Žiemą, kai už lango spaudžia šaltukas, o patalpose — nuo šildymo išsausėjęs oras, susiduriame su to pasekmėmis — lūpų skeldėjimu ir šerpetojimu. Lūpos ypač jautrios žiemos šalčiams, saulės spinduliams, vėjui. Net jei visą dieną būnate tiktai jaukiame šiltame ofise, žiemą greitai pastebėsite atsiradusį šerpetojimą, skilimus. Mat nuo šildymo greitai išsauja oras, lūpos labai greitai ims skeldėti, o tada prasideda uždegimas, įskilimai ima perštėti.
2016-12-17

Veido raudonis ir išryškėjusios kraujagyslės: ką daryti?

Daugelį moterų į neviltį varo veido raudonis ir smulkių kraujagyslių tinklelis, dažniausiai išryškėjantis ant skruostų, nosies. Tai – kuperozė, liaudyje žinonoma kaip „rožinė“. Ji Lietuvoje atsiranda beveik kas antrai keturiasdešimtmetei moteriai. Išsiplėtusios kraujagyslės nesukelia rimtų sveikatos sutrikimų, tačiau dažnam neigiamai veikia išvaizdą, nuotaiką bei gyvenimo kokybę. Be to, nesiimant jokių priemonių, kraujagyslės gali plėstis dar labiau.
2016-11-16

Būsimos nuotakos kojos ištino iki stulbinančio dydžio: apsaugotų nuo ligos nėra

Būsimos nuotakos džiaugsmą griauna itin sunki liga – jos kojos išsiplėtė iki sveikatai pavojingo dydžio. Katia Page (36) kenčia nuo limfoedemos – netikėtai smogiančios ligos, kai pradeda tinti galūnės. Nuo šios ligos kenčia ir nemažai lietuvių, tačiau laiku sureagavus galima sustabdyti progresą. Vis dėlto Katia liga pasiekė itin sudėtingą stadiją, nes moteris ignoravo pirmuosius požymius.
2016-07-26

Gastroenterologas pataria: ką daryti, jei vaikas nevalgo?

Vasarą per karščius dažnai pastebime, kad valgyti norisi mažiau arba visai nebesinori. Ypač tai pastebi vaikų „nevalgiukų" tėveliai. „Mažųjų ekspertų mokyklos" ambasadorius, vaikų mitybos specialistas doc. Vaidotas Urbonas sako, kad dažniausiai prasčiau valgantys vaikai puikiai auga ir yra visiškai sveiki, tad tėveliams neverta pernelyg jaudintis. Ekspertas pateikia ir pagrindines priežastis, dėl kurių tėvams atrodo, kad vaikas nevalgo. 1. Per daug užkandžiauja.
2016-07-25

Priešgaisrinė sauga: ar galime būti ramūs, kad namai nesupleškės?

Rinkdamiesi ir įsirenginėdami būstą retai susimąstome apie vieną baisiausių dalykų – gaisrą. Ugnis gali labai greitai pasiglemžti visą mūsų turtą ar net sveikatą, tad galvojant apie nuosavus namus svarbu gebėti įvertinti jų atsparumą ugniai ir atitikimą priešgaisriniams reikalavimams. Vis dėlto tai padaryti nėra lengva, tačiau net ir su statybų sritimi nesusijęs žmogus rūpindamasis savimi ir artimaisiais turėtų bent menkai išmanyti, kas yra priešgaisrinė sauga ir produktų atsparumas ugniai.
2016-04-25

Kokių veiksmų imtis automobiliui netikėtai sugedus kelyje?

Regis beviltiška situacija – dešimtys ar šimtai kilometrų nuo namų, o automobilis netikėtai ima ir sugenda. Nepavykus tuojau pat identifikuoti bei pašalinti gedimą ir vėl užvesti automobilį belieka vienintelė išeitis – automobilį tempti. Tačiau čia vairuotojams, o ypač turintiems mažiau patirties, kyla dilema – kas gi mane temps ir į ką kreiptis? Anot saugaus eismo eksperto Roberto Litvaičio, ištikus nelaimei protingiausia būtų pasitikėti pažįstamu žmogumi.
2016-03-24

Ką daryti kelyje išvydus galimai neblaivaus vairuotojo vairuojamą automobilį?

Keliuose vairuotojai susiduria su įvairiomis situacijomis, kurios kartais gali būti netikėtos. Tačiau nors daugumą tokių situacijų išspręsti padeda intuicija ir sveikas protas, kai kurie atvejai gali sutrikdyti. Į kelius išvažiavę neblaivūs vairuotojai – didžiulė grėsmė automobilio keleiviams, likusiems eismo dalyviams, aplinkiniams bei sau patiems. Lietuvos policijos departamento duomenimis, dėl neblaivių vairuotojų kaltės 2014 m. įvyko iš viso 303 eismo įvykiai. Tai sudarė 9 proc.
2015-09-03

Kaip išgyventi širdies priepuolį, jei esate vienas

Kardiologai sako, kad jei kiekvienas iš mūsų šia informacija pasidalintume su 10 žmonių, kiekvienas išgelbėtume maždaug po vieną gyvybę. Dažnai nutinka taip, kad širdies priepuolis ištinka žmones, kai šie būna vieni, ir nebūna kam pagelbėti. Jei staiga pajautėte, kad jūsų širdis ėmė mušti „neteisingu“ ritmu, ir, regis, tuoj apalpsite, laiko pagelbėti sau turite maždaug 10 sekundžių. Visos širdies priepuolio aukos gali (arba galėjo) sau padėti. Tačiau dažniausiai nežinojo kaip.
2015-02-05

„Formula Drift“ čempionas pasakoja kam reikalingos rastafkės ir parodys kaip jas sumontuoti

Jeigu bent vieną kartą bandėte uždėti pakeisti ratlankių išnešimą. Pavyzdžiui, jeigu uždėjus ratlankį jis lieka sulindęs gilyn po arka, norint jį „pastatyti“ į normalią padėtį, dedamos rastafkės. Tarp ratlankio ir stupicos dedama detalė būna įvairiausio storo, dažniausiai 1 - 4 centimetro. Tačiau esant reikalui, visada galima surasti žmogų ar įmonę, kuri pagamins tinkamo storio rastafkę, kuri atitiks jūsų poreikius.
2015-01-28

Kaip nuraminti liūdintį žmogų?

  Kai kas nors esantis šalia liūdnas reaguoti galime dvejopai – pabėgti arba paguosti. Ką rinktumėtės jūs?  Knygos „Walk in the Dark“ autorė Barbara Brown Taylor savo knygoje teigia, jog geriausia, ką galite padaryti tai prisėsti šalia žmogaus, patogiai susidėti rankas ir ištarti: „Turiu visą dieną, papasakok, kas nutiko“(huffingtonpost.com). Rašytoja buvo pakviesta į garsios amerikiečių televizijos laidos „Oprah“ filmavimą. „Turiu mokyklą, kurioje mokosi 300 mergaičių.
2014-12-10

Atvira jaunos merginos istorija: gyvenimas užsikrėtus ŽIV

Bijodami sužinoti kraupią žinią, dauguma vis dar nenoriai kreipiasi į medikus dėl ŽIV tyrimų. Tačiau šiuolaikinė medicina užtikrina – tai dar tikrai ne mirties nuosprendis. ŽIV nėra galutinai išgydoma (tai visiškai tikėtina ateityje), tačiau yra antiretrovirusiniai vaistai, slopinantys viruso dauginimąsi ir gydantys ligas, kurias sukelia ŽIV. Šie medikamentai pacientui nieko nekainuoja, tai visiškai kompensuojama. Todėl patartina nelaukti, jei turite įtarimų – eikite tirtis.
2014-11-10

Ar mes galime pasikeisti?

Kiekvienas savyje nori kažką pakeisti – tapti ne tokiu jautriu, nepažeidžiamu, labiau savimi pasitikinčiu, ramesniu ir optimistiškesniu. Tai nėra lengva, bet visi turi galimybę išlikti savimi... tik tapti šiek tiek geresniais! Jei, aišku, žinome, ko siekiame ir su kokiomis savybėmis norime kovoti.  „Tai buvo pokalbis jau su trečiu darbdaviu. Labai jaudinausi. Bet vos tik įėjau į kabinetą, man tarsi prasidėjo antras kvėpavimas.
2013-10-07

Kaip elgtis įgėlus gyvatei?

Kasmet pasaulyje apie 125 tūkstančiai žmonių miršta nuo gyvačių įkandimų. Daugelis iš jų miršta dar nespėję nuvykti į ligoninę. Todėl Kalifornijos universiteto mokslininkai sukūrė naują nosies purškalą, kuris gali pakeisti tokias tendencijas, rašo news.discovery.com. „Mes stengiamės pakeisti žmonių mąstyseną apie mirimus nuo gyvačių įkandimų, sukurdami nebrangią, karščiui atsparią, lengvai naudojamą priemonę.
2013-08-05

Neištikimybės loterijoje ne visi bilietai laimingi

Į neištikimybę net ir mūsų šiuolaikiškoje, kosmopolitiškoje visuomenėje reaguojama labai skirtingai. Vieniems tai pasipiktinimą ir kitas blogas asociacijas sukelianti sąvoka, kiti – saldžiai nusišypso, lyg mastytų apie uždraustą (o gal jau kažkada sėkmingai ragautą), todėl trokštamą, vaisių… Pribloškianti neištikimybės statistika Į klausimą, kas yra tikroji neištikimybė, atsakyti nėra lengva.
2013-05-16

STOP blogiems vaiko įpročiams

Čiulpia pirštą. Kramto nagus. Krapšto nosį. Atsikalbinėja. Keikiasi. Maža vaikų, kuriems būtų svetimi bent keletas šių žalingų įpročių. O kiekvienas jų tėvus savaip veda iš proto. Kaip juos įveikti? Kaip įveikti blogus vaiko įpročius? Daugybė netikusių įpročių įgyjami vaikystėje ir lydi žmogų visą jo gyvenimą.
2012-09-27

Ką daryti, jei tave atstūmė?

Ar pakvietėte simpatišką moterį ar patrauklų vyrą į pasimatymą, bet jis (ar ji) atmetė jūsų pasiūlymą? Žinoma, nėra lengva susitaikyti su tuo, kad tave atstūmė. Deja, nuo to nė vienas iš mūsų nėra apsaugotas. Tačiau galite kai ką padaryti, kad jaustumėtės geriau. Pateikiame 7 patarimus, ką daryti, jei tave atstūmė. 1. Atsitraukite. Bus daug paprasčiausiai racionaliai pažvelgti į situaciją, jei kelioms sekundėms atsitrauksite.
2012-01-31

Rytiniai ritualai, padėsiantys visą likusią dieną jaustis puikiai

Mūsų savijauta kasdien vis kitokia. Vieną dieną galime jaustis lyg būtume pasaulio viršūnėje, o kitą – visiškai bejėgiai. Nors mūsų nuotaikos keičiasi kasdien, tačiau jausmai, apie gyvenimą, kurį gyvename, keistis neturėtų. Pasitenkinimas gyvenimu ypač priklauso nuo to, kaip žmogus vertina savo paties gyvenimą. Paprastas klausimas „kaip vertintum savo dabartinį gyvenimą?“ gali padėti sužinoti tikrai nemažai.
2012-01-25

Vestuvės ir vaikai: pagalvokime ir apie mažuosius

Siųsdami vestuvinius kvietimus savo svečiams, nepamirškite paminėti ir jų vaikų. Tuo Jūs parodysite savo pagarbą ir tai, kokie Jums yra svarbūs draugiški giminystės ryšiai. Tik paprašykite artimųjų iš anksto Jums pranešti, ar jie planuoja atvykti į vestuves su vaikais, kad Jūs galėtumėte pasiruošti mažuosius svečius tinkamai priimti ir išspręsti kai kuriuos organizacinius klausimus.
2011-08-28

Tradicinis vestuvių scenarijus: koks jis?

Mieli jaunavedžiai, Vis dar pasitaiko jaunųjų, kurie tuokiasi pirmą kartą, todėl dėl objektyvių priežasčių ne visada turi aiškų supratimą, kaip šį procesą reikėtų pradėti ir kuo vestuvės gali pasibaigti... Siekdami nors iš dalies užpildyti šią spragą, parengėme orientacinį  vestuvių scenarijų.
2011-08-25

Vidury nakties – į tėvų lovą

Kodėl ūgtelėjęs vaikas vis dar prabunda naktį? Tai klausimas, kuris neduoda ramybės daugeliui tėvų. Veikiausiai nustebtumėte sužinoję, kad joks vaikas, kaip ir joks suaugusysis, iš tikrųjų neišmiega per visą naktį be prabudimų. Naktiniai prabudimai – tai normali miego ciklo dalis. Tačiau tie, kas gali pasigirti geru miegu, vos prabudę ir vėl krenta sapnų karalystėn, nespėję savo miego pertrūkio užfiksuoti sąmonėje. Deja, dauguma 2-3 metų vaikų šio gebėjimo dar nėra išsiugdę.
2011-07-21

Neištikimybė šeimoje: kaip gyventi po to?

Žodis „neištikimybė“ dažnai reiškia neišvengiamą skausmingą santuokos ar draugystės pabaigą. Iš straipsnių komentarų ir diskusijų forumų liejasi įskaudintųjų pyktis ir apgaudinėjančių pasmerkimas. Tačiau aprimus aistroms, į neištikimybės problemą galima pažvelgti ir kitu kampu.
2010-09-01

Viena ir laiminga!

Kalbama, jog žiemos metu, poreikis jausti šalia artimą žmogų, didėja. Tačiau vienatvė, nėra pretekstas laikyti save nenaudinga.  Galima pajuokauti, jog tai  net ne kosmetinis trūkumas, kurį reikia užmaskuoti. Vienatvė nėra kliūtis laimei Galima gyventi vienai ir būti laimingai. Svarbiausia, suprasti, kad laimė - tai vidinis stovis. Kiekvienas žmogus laimingas tiek, kiek pats sau leidžia tokiu būti, o meilė jokiais būdais nėra laimės garantas.
2010-03-25
Į viršų