jurga dūdienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jurga dūdienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jurga dūdienė“.
Kaip taisyklingai matuotis kraujospūdį? Atsako gydytoja
TV3 žiūrovų pamėgtoje „Kviečiame daktarą“ laidoje sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Jurga Dūdienė papasakojo, kaip taisyklingai matuotis kraujospūdį.
Pagrindinės taisyklės
Kraujo spaudimą specialistė pataria matuoti su žasto matuokliu, prieš tai bent 10-15 minučių ramiai pasėdėjus. Mančetę geriausia dėti ant nuogos odos ir per daug nesuveržti.
„Atvykus į gydymo įstaigą paciento spaudimas neretai būna padidėjęs dėl streso.
Unikauskas išdavė, koks turėtų būti normalus kraujospūdis: įsidėmėkite
Prasidėjus naujam TV3 sezonui į ekranus sugrįžta daugelio žiūrovų pamėgta laida „Kviečiame daktarą“. Naujausiame epizode profesorius Alvydas Unikauskas, sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Jurga Dūdienė ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė prakalbo apie kraujo spaudimą ir atskleidė, koks kraujospūdis normalus, o kada vertėtų susirūpinti.
Sparčiai plinta nauja COVID-19 atmaina: užplūdus pacientams gydytoja patarė, ką būtina žinoti
Kasdien nedarbingumai ir konsultacijos dėl COVID-19 – tokiomis nūdienos darbo realijomis dalinasi šeimos gydytoja Jurga Dūdienė. Ji konstatavo, kad skambučių dėl ligos vis daugiau, o nerimą didina tai, kad vaikai jau kitą savaitę sugužės į kolektyvus. Kita vertus, ji pažymėjo, kad koronavirusui kas 2–3 mėnesius būdingos sergamumo bangos, tad tai, kad vasarą yra toks pakilimas, visiškai nestebina.
Kolegai mirus nuo infarkto, atlėkė išsitirti: žinoma gydytoja prabilo, ką išvydo iš periferijos atvykusi dirbti į sostinę
Daugiau nerimo varginamų bei pervargusių, geležies atsargų stokojančių, tačiau savo sveikatai ir labiau dėmesingų pacientų. Taip pirmuosius darbo didmiestyje įspūdžius po ne vienų metų, praleistų prižiūrint mažo miestelio gyventojus, apibūdina šeimos gydytoja Jurga Dūdienė.
Šie požymiai išduoda geležies atsargų trūkumą: gydytoja atskleidė, kas trukdo ją įsisavinti
Nuovargis ir energijos stoka gali byloti ne tik apie vitamino D stygių ar skydliaukės bėdas. Šeimos gydytoja Jurga Dūdienė atkreipia dėmesį į itin tarp pacientų dabar dažnai pastebimą bėdą – feritino, tai yra geležies atsargų, stygių.
Gydytojos pastebėjimu, hemoglobino kiekis tyrimuose gali būti normalus, tačiau ištyrus feritiną paaiškėja, kad jo rodmuo yra vos keliolika skaičių aukščiau apatinės normos ribos, o neretai – ir žemiau normos.
Šį vaistą namie turi kiekvienas, bet neretai vartoja klaidingai: taip gali atsidurti ir pas chirurgą
Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų. Visgi specialistai pastebi, kad nemažai žmonių šiuos vaistus vartoja klaidingai, taip keldami pavojų sveikatai.
Medikus gąsdina, kas darosi: „užmirštos“ ligos taikosi į Lietuvos vaikus – tai grėsmė visiems
Gydytojai perspėja dėl gąsdinančios tendencijos – dėl tėvų baimių ar įsitikinimų neskiepijant vaikų grįžta „užmirštomis“ laikytos ligos. Fiksuojami ne tik tymų, raudonukės, bet ir kokliušo atvejai. Nors daugelis tokių ligų atrodo vaikiškos, medikai pataria nežaisti rusiškos ruletės ir pasinaudoti tuo, ką valstybė garantuoja nemokamai.
Lietuviai šluoja šią prekę iš vaistinių, tačiau gydytojai įspėja: to nežinant galima nusvilti
Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.
Gydytoja atkirto svarstantiems, ar skiepytis: „Vieno žmogaus mirtis man yra 100 proc. rizikos“
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuo spalio 5 d. kviečia gyventojus pasiskiepyti nuo gripo ir COVID-19 vieno vizito metu. Ką pataria medikai – ar tikrai visiems reikėtų skubėti pasiskiepyti nuo apie abiejų infekcijų vienu kartu?
Kaip skelbiama, nuo spalio 5 d. vakcinas užsisakiusiose gydymo įstaigose galima pasiskiepyti nuo gripo ir koronaviruso vieno vizito metu.
Specialistai perspėja nežaisti su savo ar artimųjų gyvybėmis: šie skiepai gelbsti žmones
Dešimtmečius žinoma – skiepai išgelbėjo milijonus žmonių gyvybių. Tačiau specialistai atvirauja – pasitaiko ir tokių atvejų, kai žmonių abejingumas ir nepasitikėjimas mokslu pagrįstais faktais lemia tragiškas pasekmes. Medicinos srities žinovai perspėja gyventojus nežaisti su savo bei artimųjų gyvybėmis ir pasiskiepyti nuo pavojingų užkrečiamųjų ligų.
REKLAMA
REKLAMA
Rimvydo širdį suėdė gripas: sirgo net be temperatūros
Šį rudenį gydytojai Lietuvoje jau pastebi vis sparčiau plintantį piktesnį A tipo gripo virusą, o Vilniuje gyvenantis Rimvydas Vekerotas kalba iš patirties: net lengva gripo forma gali baigtis širdies transplantacija.
Asociacijos „Gyvastis“ narys, širdies persodinimą išgyvenęs vilnietis Rimvydas Vekerotas ir gydytoja Jurga Dūdienė tv3.lt studijoje kalbėjo apie infekcinių ligų pavojų ir kaip kiekvienas galime jų saugotis.
Gydytoja siunčia žinią visiems: susirgus yra tik kelios paros, kai galima gauti efektyvų vaistą nuo šio viruso
Nors COVID-19 pandemija baigėsi, pats virusas niekur nedingo. Tačiau situacija per kelis gyvenimo su virusu metus pasikeitė – pagaliau gydytojai ir sergantiems namuose gali skirti efektyvų gydymą.
Naudingi gydytojų patarimai: kaip šaltuoju metų laiku nesusirgti, o susirgus – greičiau atsigauti
Įžengus rudeniui ir artėjant žiemai didėja rizika susirgti užkrečiamosiomis ligomis. Savo ruožtu gydytojai vardija, kokių sveikatingumo priemonių griebtis, norint sustiprinti savo imunitetą, ir dar kartą primena, kad skiepai – tai pagrindinė priemonė, galinti jus apsaugoti nuo didelių užkrečiamosios ligos komplikacijų.
Vėstant orams gyventojai vis dažniau susiduria su tam tikrais virusais, bakterijomis, kurios sukelia skirtingas ligas.
Nesuvokia tokio pacientų elgesio: galėtų išsigelbėti nuo mirties, bet neranda tam laiko ar bijo
Pasak šalies šeimos gydytojų, prevencinėmis sveikatos patikros programomis vis dar naudojasi mažiau nei pusė tikslinio amžiaus pacientų. Viena dažniausių atsisakymo pasitikrinti sveikatą priežasčių yra tai, kad pacientas nejaučia jokių simptomų.
Šeimos gydytojams buvo užduotas klausimas, kaip pacientai reaguoja išgirdę kvietimą profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Atlikus apklausą, paaiškėjo, kad kas antras, arba 57 proc., pacientų atsisako tikrintis, nes nieko nejaučia, 22 proc.
Ligos, dėl kurių būtina pasitikrinti vyrams: jei jis nežino, artimieji turi paskatinti
Sveikata – didžiausias žmogaus turtas. Visgi uždelsta ir laiku nenustatyta liga gali sujaukti gyvenimiškus planus. Vien pernai Lietuvoje mirė daugiau nei 47 tūkstančiai žmonių, o keturios pagrindinės mirties priežastys yra kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai, išorinės mirties priežastys ir COVID-19 liga. Gydytojai pastebi, kad laiku pasitikrinus ir pradėjus gydymą dažnu atveju ligą galima suvaldyti.
Gydytojai papasakojo apie pokovidines pasekmes: simptomai apsunkina ir lengvai sirgusiųjų gyvenimą
Vis daugiau populiacijos persergant COVID-19 infekcija garsiau kalbama apie „pokovidinį sindromą“, t. y. trumpalaikes ir ilgalaikes infekcijos pasekmes sveikatai. Šeimos gydytojai jau dabar pasakoja girdintys pacientų skundus dėl didžiulio nuovargio, lydinčio nerimo ir įspėja, kad kai kuriais atvejais atsigauti po ligos prireikia ir kelių mėnesių.
Šeimos gydytojai pasakoja jau sulaukiantys dusulio, nerimo ar nuo menkiausių buities darbų atsiradusiu nuovargiu besiskundžiančių žmonių.
Šeimos gydytojai įspėja dėl rudenį laukiančio chaoso: ir taip vos spėjame suktis
Nors vaikai vos spėjo grįžti į klases, medikai jau dabar su baime laukia įsibėgėjančio rudens ir virusinių ligų sezono pradžios. Šeimos gydytojai tvirtina esantys lyg ant adatų, nes kol kas stokoja aiškios tvarkos, ką reikės daryti su karščiuojančiais vaikais ir įspėja dėl pacientų „kamščių“. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo ruožtu ramina, kad rudens sezonui pradėta ruoštis dar nuo vasaros.
Medikai: esam tarp kūjo ir priekalo
„Esam tarp kūjo ir priekalo... Pozityvo dar yra. Sistemos tai lūžo, tai veikė“, – tokiais žodžiais dar pirmąją šalyje paskelbto karantino savaitę lydėjo šeimos gydytojai. Nors šiuo laikotarpiu sveikatos priežiūros paslaugų teikimas yra labai apribotas, medikų teigimu, šiuo metu darbo sąlygos itin sudėtingos. Gydytojai skundžiasi, kad yra ne tik „užversti“ skambučiais dėl nedarbingumo pažymų, bet ir sako neįsivaizduojantys, kaip galima „gydyti“ per atstumą.
Dešimtis milijonų kainavusi sistema tebesiutina medikus – tenka įveikti kryžiaus kelius
Prieš 14 metų pradėta kurti ir dešimtis milijonų eurų „suvalgiusi“ Elektroninės sveikatos sistema medikams tebekelia problemų. Gydytojai piktinasi, kad sistemoje norint išrašyti receptą ar užregistruoti pacientą tenka nueiti kryžiaus kelius. Savo ruožtu Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada sistemos tobulinimą.
Vaiko sveikatos pažyma: kokių duomenų čia neturėtų būti
Šiuo metu galiojanti prievolė į ugdymo įstaigą pristatyti atžalos profilaktinio patikrinimo pažymą nepalieka galimybės tėvams tam tikrų jautrių duomenų apie vaiko sveikatą nepateikti. Tokią tvarką kritikuoja tiek tėvai, tiek medikai, tačiau teisininkai įspėja – tvarkant dokumentus neturėtų būti pamirštamas ir viešasis interesas.
Naujovė kovojant su stresu: „miško vonias“ siūlo įteisinti kaip gydymą
Gali būti, kad greitai stresą patiriančius ir psichikos problemų turinčius pacientus šeimos gydytojai pirmiausia nukreips į artimiausią mišką. Už gamtos išsaugojimą kovojanti nevyriausybinė organizacija „The Woodland Trust“ Japonijoje paplitusią gydomąją praktiką, vadinamą „miško voniomis“, ragina Jungtinėje Karalystėje (JK) įtraukti į valstybės apmokamų sveikatos paslaugų sąrašą.