jp morgan
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jp morgan“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jp morgan“.
Nausėda kviečia Londono finansų bendroves į Lietuvą
NATO viršūnių susitikime Londone dalyvaujantis prezidentas Gitanas Nausėda pakviečia Lietuvoje kurtis Londono finansų bendroves.
Pasak prezidento, Lietuva jau dabar yra vienas pirmaujančių finansinių technologijų plėtros centrų Europoje.
D. Trumpas pristatė ambicingus planus
Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pristatė ambicingą pasiūlymą atnaujinti šalies infrastruktūrą. Šis planas, anot jo, po daugelio karo metų nukreips dėmesį į vidinius prioritetus. Naujoji infrastruktūros iniciatyva numato 200 mlrd. JAV dolerių viešojo sektoriaus investicijas į infrastruktūrą, kurios turėtų paskatinti valstijas ir privačius investuotojus investuoti dar 1,3 trln. JAV dolerių į Jungtinių Valstijų kelių, tiltų ir oro uostų atnaujinimą.
10 priežasčių, kodėl jūs turėtumėte mesti darbą 2017 metais
Aš žinojau, kad, jiems pasakius „ateik pokalbiui“, buvau jau žlugęs. Aš paklausiau: „Ar mes galime susitikti kavinėje?“. Ir sulaukiau atsakymo, „ne, ateik“. Mane atleido. Aš buvau pažemintas. Aš turėjau susirinkti daiktus ir nešdintis. Niekas nepasakė man iki. Aš neturėjau, ką veikti ir neturėjau jokių planų. Vyrukas, kuris mane atleido, jau miręs. Gyvenimas yra trumpas. Jaučiuosi lyg kiekvieną sykį, kai turiu darbą, kažkas yra iš manęs atimama. Kažkas, kas buvo labai asmeniška.
Kęstutis Celiešius: nuotaikos didžiausioje euro zonos ekonomikoje toliau prastės
Antradienį paaiškės didžiausios euro zonos ekonomikos Vokietijos verslo lūkesčių ZEW indikatorius, atspindintis verslo įmonių nuotaiką. Už Atlanto nuotaikos šią savaitę bent jau mažmeninės prekybos sektoriuje, panašu, bus kiek geresnės.
Smuks, bet lėčiau
„Danske Bank“ analitikai prognozuoja, kad ZEW indeksas jau atspindės paskutiniu metu stebimą besivystančių rinkų ekonomikų augimų lėtėjimo grėsmę. Tiesa, tikėtina, jog mažėjimo tempas nebus toks spartus koks buvo rugsėjį.
Paskelbus Pasaulio banko naftos kainų prognozes: gali būti baisiau negu 1986-aisiais
Pasaulio bankas, paskelbus apie nutraukiamas sankcijas Iranui, prognozuoja naftos kainos kritimą dar 10 dolerių. Pasak ekspertų, labiausiai iš prekybos su Iranu išloš Didžioji Britanija, Kinija, Indija, Turkija ir Saudo Arabija, praneša rbc.ru. Nutraukus Iranui taikomas sankcijas naftos eksportui, šios šalies naftos tiekimas pasaulio rinkoje padidins dabartinį kiekį 1 mln. barelių per parą, teigiama Pasaulinio banko ataskaitoje.
Jungtinėms Valstijoms klijuoja besivystančios valstybės etiketę
Per labai trumpą laiką Jungtinės Valstijos išgyveno nemažai sukrėtimų – užsidaręs biurokratinis aparatas, politinių nesutarimų aštrinta bankroto tikimybė, ir Kinijos kredito reitingo agentūrų sumažintas reitingas. CNBC klausia, kodėl JAV dar yra laikoma išsivysčiusia, o ne besivystančia valstybe.
„JP Morgan“ teisininkams išleido daugiau nei atlyginimams
„JP Morgan“ skelbia praėjusį ketvirtį turėjęs 9,3 mlrd. JAV dolerių nuostolių, iš kurių 380 mln. JAV dolerių sudarė grynasis nuostolis, informuoja qz.com. Bendrovei teisės paslaugos atisėjo 39 proc. išlaidų nuo bendrųjų pajamų. Didžiausias Jungtinių Valstijų bankas išleido daugiau pinigų teisinėms išlaidoms negu skyrė pinigų darbuotojų atlyginimams išmokėti, konstatuoja naujienų portalas. Tai yra pirmas kartas, kada banko išlaidos taip pasiskirstė. Qz.
„JP Morgan“ sumokės 920 mln. JAV dolerių baudą
JAV bankas „JP Morgan“ sutiko priežiūros institucijoms sumokėti 920 mln. JAV dolerių baudą dėl neapdairios prekybos išvestiniais finansiniais instrumentais bei JAV federalinių įstatymų pažeidimus. Dėl šios prekybos buvo patirta 6,2 mlrd. JAV dolerių nuostolių. Tai trečia didžiausia bauda JAV bankų priežiūros istorijoje ir antra didžiausia Jungtinėje Karalystėje.
Lietuvoje viešės britų bankininkų delegacija
Lietuvoje lankysis Jungtinės Karalystės didžiųjų bankų bei bankininkų asociacijos atstovai. Vizito tikslas – užmegzti ryšius su Lietuvos finansų institucijomis artėjant Lietuvos Pirmininkavimui ES bei susipažinti su Lietuvos finansų sektoriumi. Britų bankininkinkų asociacijos astovai Lietuvoje susitiks su Lietuvos vyriausybės, Lietuvos banko, Finansų ministerijos atstovais.
Auksas tampa nemadinga ir nepelninga investicija
Investuotojai bėga nuo aukso. Praėjusią savaitę „JP Morgan“ paviešino grafiką, kuriame aiškiai matyti praėjusių metų investicinė grąžą iš atskirų turto klasių. Akivaizdu, kad auksas psirodė prasčiausiai, rašo qz.com.
Prasidėjus pasaulinei finansų krizei aukso kaina ėmė kopti aukštyn. 2011 metų rugsėjį aukso vertė pasiekė piką, tačiau po to metalas nustojo brangti. Investuotojams pabodo laukti naujo kainų šuolio, todėl dalis pradėjo išpardavinėti savo auksines investicijas.
REKLAMA
REKLAMA
Marketingo specialistai Lietuvoje galės siekti „Econsultancy“ sertifikatų
Pirmą kartą Baltijos šalyse rengiami didžiausio pasaulyje skaitmeninio marketingo ir e-komercijos mokymų organizatoriaus „Econsultancy" mokymai. Renginį lapkričio 23-24 dienomis Druskininkuose organizuoja Lietuvos marketingo asociacija (LiMA).
Didžiosios Britanijos bendrovė „Econsultancy„ ruošia aukščiausio lygio specialistus, jos ekspertų atliekami tyrimai ir geriausios praktikos gidai kasmet pasiekia marketingo bendruomenę bei tampa rinkos standartu.
Bankininkai – iš visuomenės lobstantys gobšuoliai ar nepakeičiami profesionalai?
Beveik kas savaitę galima išgirsti apie naują skandalą, krečiantį Vakarų pasaulio bankininkus. Visuomenei prarandant tikėjimą bankininkų etika pradedama svarstyti, ar nebūtų geriau perleisti bankų vairą kam nors iš geresne reputacija pasižyminčio sektoriaus.
Atrodė, kad bankai visą gerą reputaciją prarado 2007–2008 m. per finansų krizę. Tačiau pastarieji įvykiai atskleidė, kad bankai iš praeities klaidų nepasimokė.
Kai bankininkai žaidžia skaičiais
Keletą savaičių finansų rinkas drebina LIBOR skandalas. Kas yra LIBOR ir kodėl bankininkai norėjo juo manipuliuoti? Už bandymą manipuliuoti LIBOR (angl. London inter–bank offered rate) – Londono tarpbankinės rinkos palūkanų norma – antras pagal dydį britų bankas „Barclays“ sumokėjo 450 mln. JAV dolerių (1,26 mlrd.
Kaip vienas žmogus bankams atneša milijardinius nuostolius
Bankų makleriai, disponuodami didelėmis pinigų sumomis, kartais dėl pelno tinkamai neįvertina rizikos, o planui nepasisekus sukrečia ne tik savo bendrovę, bet ir visą rinką.
Didžiausias JAV bankas „JPMorgan Chase“ tapo puikiu pavyzdžiu, kai riziką nugalėjo noras uždirbti daugiau. Situacija dar galutinai neaiški, tačiau skelbiama, kad bankas dėl vieno savo darbuotojo Bruno Iksilo, praminto Londono Banginiu, veiksmų patyrė bent 2 mlrd. JAV dolerių (5,44 mlrd. litų) nuostolį.
Investicinė bankininkystė sustingo
Iki pasaulinės finansų krizės investicinė bankininkystė buvo vienas pagrindinių bankų veiklos variklių, tačiau krachas akcijų biržose privertė bankus pakoreguoti savo strategiją. Dar 2006 metais didieji pasaulio bankai galėjo džiaugtis didžiuliais pelnais iš savo investicinės bankininkystės padalinių, tačiau žlugusi JAV būsto paskolų rinka pakirto Volstrito finansinių institucijų pelnus.
„JP Morgan“ pelnas pranoko lūkesčius
„JP Morgan“ pranešė apie gerokai išaugusį pirmojo šių metų ketvirčio pelną.
Niujorke įsikūręs bankas pranešė, kad pelnas per pirmus tris šių metų mėnesius pasiekė 3,3 mlrd. JAV dolerių, arba 74 centus akcijai. Prieš metus tuo pačiu laikotarpiu „JP Morgan“ pelnas sudarė 2,1 mlrd. JAV dolerių, arba 40 centų akcijai. Analitikai bankui prognozavo 64 centų pelną akcijai.
„JP Morgan“ pajamos per pirmą šių metų ketvirtį sudarė 64 mlrd. JAV dolerių.
„JP Morgan“ akcijos pakilo 2 proc.
Kiek 2009-aisiais uždirbo bankai ir bankininkai
2009 metų kovą, t.y. po pusmečio nuo „Lehman Brothers“ bankroto, akcijų rinkos staiga pasuko į viršų, o bankai, dar neseniai stovėję prie bedugnės krašto ir išgelbėti mokesčių mokėtojų pinigais, vėl pradėjo vienas po kito didžiuotis milijardiniais pelnais.
Tuo šiomis dienomis, aukso maišo (bonusų puodo) dalyboms bevykstant, gali pasidžiaugti ir bankų darbuotojai. Tačiau šis džiaugsmas – skirtingas, priklausomai nuo banko ir šalies, kaip rodo portalo eFinancialCarriers paskaičiavimai.
JAV doleris brango visų valiutų, išskyrus jeną, atžvilgiu
Praėjęs penktadienis pasaulinėje finansų rinkoje optimizmu nepasižymėjo. Akcijų kainos smuktelėjo žemyn, JAV doleris brango prieš visas pagrindines valiutas, išskyrus Japonijos jeną. Rinkos dalyviai vengė rizikingesnių aktyvų ir pajamingesnių valiutų.
JAV akcijų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P500 atitinkamai smuko 0.94 proc. ir 1.08 proc., nepaisant gerų „Intel“ ir „JP Morgan“ veiklos rezultatų. Naftos žaliavos barelio kaina nusileido iki 77.50 JAV dolerių.
„JP Morgan“ pelnas išaugo keturis kartus
Antras pagal dydį JAV bankas „JP Morgan“ pranešė, kad dėl didesnių pajamų, gautų iš investicinio banko mokesčių, ketvirto metų ketvirčio banko pelnas išaugo daugiau nei keturis kartus.
Banko grynasis pelnas pakilo iki 3,28 mlrd. JAV dolerių, arba 74 centų akcijai. Ankstesniais metais tuo pačiu laikotarpiu banko pelnas sudarė 702 mln. JAV dolerių, arba 6 centus akcijai.
Analitikai prognozavo, kad banko pelnas bus 60 centų akcijai.
JAV doleris, kaip ir kitos valiutos, pigo jenos atžvilgiu
Trečiadienį pasaulinėje valiutų rinkoje JAV doleris pabrango prieš eurą ir su žaliavomis siejamas valiutas, tačiau ženkliai pigo jenos atžvilgiu. Jena vakar dominavo ir prieš kitas valiutas. Jenos brangimą galėjo įtakoti rinkos dalyvių vengimas investuoti į rizikingesnius aktyvus.
JAV akcijų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P 500 nusileido atitinkamai 0.34 proc. ir 0.94 proc. Naftos kaina smuko žemiau 80 JAV dolerių už barelį, nors dar pirmadienį buvo perkopusi 83 dolerių kartelę.
JPMorgan nuostoliai auga
Antras pagal dydį JAV bankas JP Morgan numato papildomus nuostolius iš būsto paskolų ir kreditinių kortelių, nepaisant to, kad nuostolių lygis pradėjo rimti, - praneša CNBC.com
JPMorgan bankas yra vertinamas kaip vienas iš geriausiai išgyvenusių užklupus finansų krizei, tačiau jaučiamas didėjantis nuosmukio poveikis vartojamųjų paskolų portfelyje.
Banko paskolų portfelis gali smukti nuo 10 iki 15 proc. iki 240 mlrd. JAV dolerių 2010 m. ir iki 200 mlrd.
JAV doleris ir toliau pinga
Trečiadienį JAV doleris toliau pigo prieš pagrindines valiutas. JAV dolerį neigiamai veikė tiek geros, tiek blogesnės naujienos. Šiandien taip pat bus sulaukta nemažai makroekonominių rodiklių.
Europos ir JAV akcijų rinkose vyravo pakilios nuotaikos, indeksai stipriai kilo aukštyn. Teigiamą tonusą palaiko pradėti skelbti bendrovių rezultatai. Vakar lyderiavo bankų sektoriaus akcijos, kurias investuotojai puolė pirkti JAV bankui „JP Morgan“ paskelbus geresnius nei laukta rezultatus.
Amex skleidžia optimizmą
JAV kreditų institutas American Express (ISIN US0258161092) trečiadienį pareiškė, kad paskolų nurašymai antroje šių metų pusėje gali būti geresni, nei anksčiau prognozuota.
Amex skelbia, jog kreditinių kortelių turėtojų bankrotai jau beveik pasiekė viršūnę ir kad pastebimas pagerėjimas. Bloomberg duomenimis JP Morgan (ISIN US46625H1005) bei Discover Financial Services taip pat pranešė apie padėties pasitaisymą paskolų rinkoje.
Amrican Express akcija dieną pabrango 8,6 proc.
Trys JAV bankai ruošiasi grąžinti Vyriausybės skirtas lėšas
Morgan Stanley (ISIN US6174464486), JP Morgan (ISIN US46625H1005) ir Goldman Sachs (ISIN US38141G1040) ruošiasi padengti 45 mlrd. JAV dolerių pagalbą, suteiktą iš JAV vyriausybės sukurtos 700 mlrd. dolerių pagalbos programos.
JAV bankai turės padidinti kapitalą
Centrinis JAV bankas (FED) nustatė, jog dešimčiai iš devyniolikos didžiausių šalies bankų reikia padidinti kapitalą 75 mlrd. JAV dolerių.
Atskleisti FED bankams surengto kapitalo tyrimo („Stress test“) rezultatai parodė, kad esant prastesnėms ekonominėms sąlygoms, kurias prognozuoja daugelis ekonomistų, per artimiausius keletą metų bankai patirtų 599,2 mlrd. JAV dolerių nuostolių.
Du bankai susikovė dėl muziejaus eksponato
XVII amžiaus peizažas, saugomas Amsterdamo "Rijksmuseum" muziejuje, tapo teisminio nagrinėjimo, kurį inicijavo du bankai, objektu.
Gerrito Berckheyde paveikslas "Herengrachto įlanka" (De bocht van de Herengracht bij de Nieuwe Spiegelstraat te Amsterdam) tapo kredito užstatu JAV "JP Morgan Chase" ir Olandijos "ABN Amro" bankuose.
"Rijksmuseum" peizažą nusipirko 2008 metais rugsėjo mėnesį iš olandų kolekcionieriaus ir milijonieriaus Louiso Reijtenbagho.
Iždo sekretoriaus pasisakymas kėlė JAV rinkas
Vakar JAV akcijų rinkoje nuosmukį pakeitė akcijų kursų pakilimas, kai iždo sekretorius Timothys Geithneris pakomentavo, jog „didžioji dauguma“ šalies bankų turi pakankamai kapitalo.
Vedama finansų sektoriaus rinka kopė aukštyn. Bene visi sektoriai vakar demonstravo keleto procentų prieaugį, tačiau labiausiai išsiskyrė daugiau nei 6 proc. pakilęs finansų sektorius.
JP Morgan Chase: besivystančios rinkos kils 39 proc.
Sumažintos palūkanų normos bei ekonomikos skatinimo planai padės atsigauti JAV ir Kinijos ekonomikoms. Didžiausių pasaulio ekonomikų sustiprėjimas padės ir besivystančioms rinkoms.
Besivystančių valstybių akcijų kursai šiais metais pademonstruos stiprų ralį, nuo šiandieninių reikšmių pakeldamos indeksą „MSCI Emerging Markes“ 39 proc., teigia JP Morgan Chase atstovai.
Tikimasi JAV dolerio stiprėjimo
Paskelbus prastesnes nei tikėjosi rinkos dalyviai mažmeninės prekybos apimtis, smuko JAV akcijų rinka, paskui save nusitempdama ir EUR/USD kursą. Svyravęs tarp 1,3380 ir 1,3225, JAV doleris dieną baigė ties 1,3250. Panašiame lygyje jis svyruoja ir šiandien, skelbia „Swedbank“ analitikai.
Paskelbtas JAV kovo mėnesio gamintojų kainų indeksas, atmetus maisto ir energijos kainas, liko nepakitęs, nors rinkos dalyviai tikėjosi kainų didėjimo 0,1 proc. po 0,2 proc. didėjimo vasario mėnesį.
JAV rinka toliau šuoliuoja į viršų
JAV akcijų rinka trečiadienį toliau šuoliavo į viršų ir jau pasiekė vieno mėnesio aukštumas. Vakar Federalinis rezervų bankas paskelbė planuojantis supirkti vyriausybė obligacijų už maždaug 1 trilijoną dolerių. Toks masinis naujų pinigų įleidimas į rinką turėtų paspartinti ekonomikos atsigavimą. Tačiau dolerio kursas vakar daugiau kaip 2 proc. krito žemyn.
S&P500 indeksas vakar kilo jau penkta kartą per septynerias pastarąsias dienas. Vakar augimas sudarė 2,1 proc. iki 794,35 punktų.
JAV akcijų rinka šuoliavo į viršų
JAV akcijų rinkoje praėjusią savaitę užfiksuotas didžiausias savaitinis prieaugis nuo 2008 metų lapkričio mėnesio. Pagrindinį stimulą akcijų kursų kilimui davė trijų didžiausių šalies bankų pranešimai, kad pirmieji metų mėnesiai jiems buvo pelningi.
Citigroup (ISIN US1729671016), Bank of America (ISIN US0605051046) bei JP Morgan (ISIN US46625H1005) akcijos per praėjusią savaitę pabrango mažiausiai 49 procento. Koncerno General Electric (ISIN US3696041033) akcijos kilo 36 proc.
JAV akcijų rinka nusirito žemyn
JAV akcijų rinkoje vakar įvyko masinis išsipardavimas, o „S&P 500“ indeksas nukrito iki 1996 metų žemumų. Labiausiai žemyn ritosi finansinis sektorius, kurio kritimas siekė net 5,83 procento. 5,43 proc. krito transporto sektorius, 4,7 proc. energetikos bendrovės bei 4,16 proc. sunkioji pramonė.
Didžiausio JAV banko JP Morgan (ISIN US46625H1005) akcijos vakar nukrito 14 proc. ir tai buvo vienas didžiausių vakarykščių nuosmukių.
JAV akcijų rinką nusmukdė sveikatos apsaugos sektorius
JAV akcijų rinkoje vakar pagrindiniai indeksai leidosi žemyn, kuriuos nutempė sveikatos priežiūros kompanijos.
JAV valdžia vakar pranešė keisianti valstybinės socialinės apsaugos programą, pagal kurią bus mažinamos išmokos kompanijoms, teikiančioms sveikatos priežiūrą seniems bei neturtingiems žmonėms, taip pat farmacijos kompanijos bus priverstos daryti didesnes nuolaidas receptiniams vaistams, kurie tiekiami sergantiesiems pagal valstybinę sveikatos apsaugos programą.
JAV akcijų rinka vakar atsigavo
Po šešių dienų iš eilės kritimo JAV akcijų rinka pagaliau atsigavo. Federalinio rezervų banko vadovas Benas Bernanke vakar savo pareiškime pranešė, jog šalies bankai neturi būti nacionalizuoti. Dėl to labiausiai į viršų pašoko bankų akcijos, fiksuodamos didesnius nei 10 proc. kilimus.
Dow Jones Industrial Average indeksas antradienį pakilo 3,3 proc. iki 7350,94 punktų, S&P 500 indeksas šoktelėjo 4 proc. aukštyn iki 773,14 punktų, o Nasdaq indeksas fiksavo 3,9 proc. kilimą.
JAV rinkoje nuotaikos niūrėja
Dauguma JAV rinkos akcijų vakar krito sužinojus, kad Federalinis rezervų bankas sumažino šių metų ekonomikos perspektyvas. Tuo tarpu vyriausybė taip pat pranešė, kad pramonės produkcija smuko daugiau nei tikėtasi, o naujų namų statybos smuko iki rekordinių žemumų.
FED vakar paskelbė, kad šiais metais JAV bendrasis vidaus produktas sumažės 1,3 procento. Dėl tokių naujienų labiausiai trečiadienį pigo telekomunikacijų bei komunalinių paslaugų sektoriai.
JAV rinka vakar stoviniavo vietoje
Baimė, kad Barako Obamos gelbėjimosi planas nepadės ištraukti JAV iš recesijos neigiamai paveikė šalies akcijų rinką.
Tačiau indeksų kritimai buvo labai nežymūs, o S&P 500 netgi sugebėjo pakilti. Pirmadienį geriausiai sekėsi tik finansiniam ir sunkiosios pramonės kompanijoms.
Dow Jones Industrial Average indeksas savaitę pradėjo 0,12 proc. kritimu iki 8270,87 punktų, „Standart & Poor 500" indeksas pasistiebė 0,2 proc. iki 869,89 punktų, o Nasdaq nusileido 0,01 procentu.
Amerikos ir Prancūzijos bankų bosams ateina sunkūs laikai
JAV prezidento Barako Obamos pasiūlymas iki 500 tūkst. dolerių apriboti valstybinės paramos dydį vyriausiųjų vadovų kompensacijų išmokoms rado atgarsį Prancūzijos prezidento Nicola Sarkozy širdyje. Televizijos eteryje pristatydamas savo 360 mlrd. eurų paramos bankams programą prezidentas negailestingai sukritikavo investicinių kompanijų paskatų sistemą, rašo „Financial Times". „Mane šokiruoja bonusų sistema, taikoma bankų bosams, - pareiškė Sarkozy. - Turime tai pakeisti.
Investuotojai laukia sprendimo dėl JAV palūkanų normų
Šiandien šalia skelbiamų JAV infliacijos rodiklių rinkos dalyviai 21.15 val. Lietuvos laiku sulauks ir svarbiausių savaitės naujienos – JAV centrinio banko sprendimo dėl palūkanų normų.
Pasirodžius prastoms bendrovių naujienoms, JAV akcijų indeksų vertė vakar sumenko apie 1-2 proc.
Jau šios savaitės pabaigoje gali paaiškėti JAV valdžios atstovų sprendimas dėl paramos automobilių gamintojams skyrimo iš 700 mlrd. dolerių finansų rinkų gelbėjimo plano.
Kažkur audra
Jei esate linkęs rizikuoti savo sankaupomis – atsiveria puikios galimybės. Tik turite nuspėti, kas iš tų nuvertėjusių akcijų bei kitų popierių netrukus šoks kainomis į viršų.
Tikra audra siaučia JAV finansų rinkose ir kelia gūsius Azijos bei Rusijos kapitalo rinkose.
Pavasarį žlugo stambus investicinis bankas „Bear Stearns“ (jį nupirko JP Morgan Chase). Neseniai „Bank of America“ už 50 mlrd. dol. nupirko „Merrill Lynch“ (tai brokerių firma, gyvavusi 94 metus, patyrusi 45 mlrd. dol.
Konsolidavimas JAV ir Europos bankų sektoriuje – neišvengiamas
Jau kelintą mėnesį iš eilės bankų sektorius, kaip tas „JoJo“ žaisliukas, ritinėjasi aukštyn žemyn. Esant tokiam kartais netgi ekstremaliam judėjimui, sunkiausia kažką prognozuoti ar nuspėti judėjimo kryptį. Vieni teigia, kad finansų sektoriaus akcijos šiuo metu yra nuvertėjusios ir skatina jas pirkti. Kiti - makroekonomikos ekspertai - tvirtina, kad didieji turtų nurašymai dar tik priešakyje.
JAV Federalinis rezervas atveria gausybės ragą
Sekmadienį JAV Federalinis rezervas (FRB) patvirtino 30 milijardų dolerių kreditinę liniją „JP Morgan Chase“ investiciniam bankui, kad šis galėtų įsigyti vieną iš 5 didžiausių 14000 darbuotojų turinčią Wall Street‘o kompanijų „Bear Stearns“ (BS) ir perimti jos įsipareigojimus.
Būsto paskolų rinkose į nuostolius įklimpusi „Bear Stearns“ išgelbėta savo nepriklausomybės kaina. Už BS bus sumokėta 236 mln. JAV dolerių. 2006 metų sausį ši kaina būtų buvusi 20 mlrd. dolerių.
Biržos savaitė: 3 dienų prekybos smaigalyje
Penkios dienos kupinos naujienų ir pokyčių: Lietuvoje skelbiami pranešimai apie dividendus, investuotojų kalendoriai šiems metams. Graiboma grietinėlė – dividendai. Vienur liesesni, kitur – kaip ir pernai.
Tik trys dienos skirtos prekybai, todėl kelis didesnius psichologinius šuolius VVPB praleidžia. Įtampa didėja – FRB palūkanų normos mažinimo rezervas visai nedidelis, o ženklų, rodančių gerėjančią situaciją nedaug.
Prezidentas kviečia Didžiosios Britanijos verslininkus investuoti į Lietuvą
Jungtinėje Karalystėje viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus susitiko su pasaulinio finansų centro Londono Sičio meru lordu Deividu Levisu (David Lewis) bei finansų ir verslo bendruomenės atstovais. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos vadovą lydintys Lietuvos bankų ir finansų sektoriaus atstovai. Valstybės vadovas pareiškė įsitikinimą, kad Lietuvos ekonomika ir toliau stabiliai augs nepaisant dabartinės situacijos pasaulio finansų rinkose.
Prancūzijos vyriausybė parduoda "Renault" akcijas
Prancūzijos vyriausybė pirmadienį parduoda apie 8,5 proc. automobilių gamintojos "Renault" akcijų atviroje rinkoje. Apie tai pranešė pardavimą kontroliuojantys bankininkai. Manoma, kad už 8,5 proc. "Renault" akcijų bus gauta 1,18-1,19 mlrd. eurų.
Po pardavimo vertybinių popierių rinkoje ir pasiūlymo darbuotojams įsigyti bendrovės akcijų Prancūzijos valstybė valdys apie 15 proc. "Renault" kapitalo. Bankas "JP Morgan" yra pagrindinis 24,2 mln. akcijų pardavimo koordinatorius.
Pirmąjį pusmetį Europos įmonės pardavė 64 proc. mažiau savo akcijų
Informacijos tiekėjos "Thomson Financial" surinkti duomenys parodė, kad pirmąjį šių metų pusmetį Europos bendrovių kapitalas, pritrauktas per savo akcijų pardavimus, sumažėjo dviem trečdaliais. Bendrų rezultatų nepagerino net padidėję obligacijų pardavimai.
Per pirmus šešis šių metų mėnesius, palyginti su sausio-birželio laikotarpiu pernai, tarptautinių obligacijų ir sindikuotų paskolų emisijų apimtys atitinkamai pasistiebė 23,6 proc. ir 27,9 proc.
Dėl teroristinių išpuolių būgštaujančios britų korporacijos slepia svarbią informaciją požeminiuose bunkeriuose
Didžiosios Britanijos bendrovės skuba paslėpti svarbią įmonių informaciją šaltojo karo laikų bunkeriuose. Kaip rašo britų dienraštis "The Guardian", būgštaudamos dėl galimų teroristinių išpuolių, korporacijos slepia kompiuterines laikmenas požeminiuose bunkeriuose, kurie gali atlaikyti atominį sprogimą.