jonas vilionis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jonas vilionis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jonas vilionis“.

Žemdirbiams neleidus deginti laužo prie Vyriausybės šie žada atvažiuoti su traktoriais

Lietuvos žemdirbiams pirmadienį pradėjus protestus ir visoje šalyje deginant laužus, akcijos iniciatorės Lietuvos žemės ūkio tarybos narys Jonas Vilionis sako, kad laužą norėta deginti priešais Vyriausybės pastatą Vilniuje, tačiau negauta leidimo, todėl žada čia atvažiuoti su traktoriais. „Ten neleidžia, bet mes su traktoriais ten atvažiuosim“, – BNS pirmadienį Tilto gatvėje, kur deginamas laužas, sakė Pieno gamintojų asociacijos prezidentas J. Vilionis. Čia susirinko apie dešimt ūkininkų.

Ūkininkai grasina naujais protestais: „Latvius pasikvietę buvom, mums padės“

Prie Seimo prikrovę maišus mėšlo ir blokavę kelią prie Kryžkalnio, ūkininkai grasina jau naujais protestais. Žemdirbiai nerimauja ir dėl naujų mokesčių, kuriuos jiems planuoja Finansų ministerija. Ūkininkai piktinasi jau ne tik žemės ūkio ministru, bet ir aplinkos ministro planais panaikinti žemės įsigijimo ribojimus, apsunkinti žemdirbystę aplinkosaugos reikalavimais.

Stambesnieji pieno gamintojai apie ministerijos planus dėl paramos ūkininkams: „Tai supjūdymas“

Pasipiktinę vyriausybės žemės ūkio politika, ūkininkai jau blokuoja kelius. Prie Kryžkalnio virtinė traktorių trukdė eismą ir sukėlė didžiules spūstis. Tuo metu žemės ūkio ministras, pažadėjęs 8 milijonus eurų paramos pieno gamintojams, ruošiasi paramą padalinti ne visiems, o tik smulkiausiems. Stambesnieji pieno gamintojai tokius ministerijos planus vadina ūkininkų kiršinimu ir grasina naujais protestais.
Aktualijos 2023-03-24

Ūkininkai prie Seimo atvežė dovanų – guminių batų ir mėšlo: „Jie moka malti šūdą“

Įpykusi tūkstantinė ūkininkų minia sudrebino Seimo rūmus. Ūkininkai ne tik šaukė parlamentarams „gėda“, bet ir atvežė po langais jiems mėšlo, šakių, guminių batų ir pieno. Žemdirbiai reikalauja gelbėti žemės ūkį ir išversti iš posto žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką. Premjerė Šimonytė nenusileidžia ūkininkams – ragina juos užuot protestavus kooperuotis ir taip esą patiems išsimušti iš supirkėjų didesnes kainas už žaliavinį pieną.

Šimonytės ir pienininkų akistata baigėsi: ūkininkai grasina prie Seimo atvykti su traktoriais

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės ir pienininkų akistata Seimo posėdžių salėje baigėsi šnipštu. Opozicijos parlamentarai niršta, kad Šimonytė atsakinėdama į klausimus apie žemės ūkį 40 minučių iš lapo skaitė iš anksto paruoštus atsakymus. O patys ūkininkai – pieno gamintojai ir grūdų augintojai – žada surengti masinius protestus: prie Seimo planuoja atvykti su traktoriais.

Pieno gamintojai grasina naujais protestais: „Atvešim prie Seimo pienovežį“

Nesulaukdami iš vyriausybės kompensacijų, pieno gamintojai grasina naujais protestais. Tuo metu Žemės ūkio ministerija ūkininkus ragina savimi pasirūpinti patiems ir pradėti kaupti pinigus juodiems laikams specialiuose rizikos fonduose. Iš tokių savišalpos fondų žemdirbiai esą gautų ir priedus iš europinės paramos. Tačiau daugybė ūkininkų į tokius fondus žvelgia nepatikliai – baiminasi, kad ne tik negaus paramos, bet dar ir praras savo pinigus.

Pienas ir toliau Lietuvoje liejasi laisvai: ūkininkai reikalauja susitikimo su aukščiausiais šalies vadovais

Žemiau savikainos nukritusiomis pieno supirkimo kainomis besiskundžiantys ūkininkai įvairiuose šalies miestuose toliau dykai dalija savo pieną. Jie toliau koneveikia žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką ir reikalauja susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte. Tačiau ministras žada susitvarkyti pats ir saugo premjerę nuo konflikto su ūkininkais. Jis jau prašo skubios Europos komisijos paramos Lietuvos ūkininkams. Tiesa, nežinia, kada jie sulauks šios paramos ir aš iš viso ją gaus.

Prekybininkai skelbia mažinantys kainas, tačiau gyventojų tai netenkina: „10 centų ne išeitis mums“

Gyventojams taupant ir parduotuvėse perkant vis mažiau, didieji prekybininkai griebiasi naujų vilionių. Vienas paskui kitą skelbia jau ne tik akcijas, bet ir mažinantys pradines būtiniausių prekių kainas. Pirkėjai priekaištauja: vos kelis procentus siekiančio kainų sumažinimo jiems neužtenka. Na, o pieno gamintojai kerta iš peties – pieno produktų kainos lentynose turi mažėti iš esmės, mat jiems už karvių pieną perdirbėjai dabar moka perpus mažiau nei pernai.

Situacija tampa dramatiška: ūkininkas iš Tauragės laukuose išpylė 8 tonas pieno

Situacija pieno sektoriuje tampa dramatiška. Neapsikentę mažinamų pieno supirkimo kainų, ūkininkai nebeparduoda jo supirkėjams. Tonas pieno jie tiesiog pila lauk – šiandien ūkininkas iš Tauragės savo laukuose jo išpylė 8 tonas. O ministerijai kol kas niekaip nepavyksta surasti sprendimų, kurie tiktų visiems pieno tiekimo grandinės dalyviams. Ūkininkas iš Tauragės rajono užsikuria traktorių ir darda į laukus, skuba į pagalbą kaimynui, nors dabar ne metas nei sėti nei pjauti.

Lietuvoje ūkininkai grasina išpjauti melžiamas karves: jų laikyti esą nebeapsimoka

Karvių augintojai ir melžėjai grasina išpjauti melžiamas karves, mat jų esą laikyti neapsimoka sumažėjus pieno supirkimo kainoms. Europoje pienas taip pat jau pinga. Lietuvos pirkėjai parduotuvių lentynose to nemato ir piktinasi išbrangusiais pieno produktais. Visgi pieno kainos jau nustojo kilti, o prie sienos remiami prekybininkai pripažįsta – jau teks piginti ir jo produktus. „Nieko nėra, nei papildų, nieko, tik šienas.
REKLAMA
REKLAMA

Pienininkai priversti uždarinėti fermas: „Nublioviau ašarą, kai krovė išvežimui, pjovimui“

Išbrangus pašarams ir elektrai, pieno gamintojai skundžiasi nebeišsilaikantys – priversti uždarinėti fermas, o karves papjauti. Ūkininkai skundžiasi, kad žemės ūkio ministras visiškai abejingas jų likimui. Ministras žada didesnę paramą, tačiau ūkininkai skundžiasi, kad smulkiems ūkininkams ji nepasiekiama. Kėdainių rajone ūkininkaujantis Zigmas rodo ištuštėjusią savo fermą ir pasakoja, kad vieną po kitos teko išpjauti visas savo melžiamas karves.

„Šimtą, šimtą!“: Lietuvos ūkininkai Briuselyje reikalauja suvienodinti tiesiogines išmokas

Daugiau kaip pusantro šimto Lietuvos ūkininkų ketvirtadienį surengė protesto akciją Briuselyje, reikalaudami, kad jų gaunamos tiesioginės išmokos pasiektų Europos Sąjungos (ES) vidurkį. Į demonstraciją Belgijos sostinėje žemdirbiai susirinko prieš ES vadovų derybas dėl 2021-2027 metų bendrijos biudžeto. Šiuo metu lietuvių tiesioginės išmokos siekia apie 170 eurų už hektarą, o ES vidurkis yra apie 259 eurus.
Aktualijos 2020-02-20

Pieno gamintojai griebsis šiaudo – žada blokuoti perdirbėjus

Pieno supirkimo kainoms krintant, karves auginantys ūkininkai pigiausiai pieną superkančius perdirbėjus rudenį ketina boikotuoti – ne tik kurį laiką neparduoti pieno, bet ir blokuoti privažiavimus prie pasirinktos įmonės. Būsimajam žemės ūkio ministrui užsimenant apie derybų tarp perdirbėjų ir gamintojų inicijavimą, pirmieji tikina, kad kainas diktuoja rinka, o antrieji nesitiki, kad sėdus prie bendro stalo situacija pasikeis. „Visų įmonių neblokuosime.

Pieno gamintojai traukys vergovės grandines

Suvažiavime pieno gamintojai aptars savo išlikimo strategiją, o iš valdžios pareikalaus atsakomybės už nesugebėjimą pažaboti perdirbėjų ir prekybininkų savivalę. A ntradienį, vasario 24-ąją, iš visos šalies į Vilnių, Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ sugužės apie 2 000 pieno gamintojų – ūkininkų, kooperatyvų, žemės ūkio bendrovių narių. Pieno gamintojai savo suvažiavimų nenumeruoja, jų rengimo periodiškumo nenumato, todėl kiekvieną iš jų galima pavadinti neeiliniu.
2015-02-21

Žemės pirkėjams – saugikliai su spygliuota viela

Nei savivaldai, nei valdininkams nepavyksta rasti recepto, kaip pažaboti spekuliaciją žemės ūkio paskirties žeme. Žemės ūkio ministerija paragino žemdirbių organizacijas teikti pasiūlymus dėl saugiklių, galinčių padėti sutramdyti spekuliaciją žemės ūkio paskirties žeme. Nors žemdirbiai pateikė galybę pasiūlymų, tačiau galutinį sprendimą teks priimti valdininkams.

Paramos kooperacijai naudą vėjai gaudo

 Pernai Panevėžio valdžia pakiliu tonu aiškino, kiek dėjo pastangų investuotojams į laisvąją ekonominę zoną pritraukti, ir skaičiavo naujas darbo vietas. Dabar valdininkai svarsto, kad sutartis gali būti nutraukta, jei aukštos pridėtinės vertės produkciją gaminti žadėjusių kooperatyvų planai ir toliau nejudės iš vietos.
2013-02-02

Pieno kainos mažėja, tačiau ne lentynose

Pieno ūkių savininkai nepatenkinti - supirkėjai mažina kainas. "Gavome raštą, kad supirkimo kaina mažėja 2 centais už kilogramą. Kodėl - neįmanoma suprasti", - sakė Voniškių (Šakių r.) žemės ūkio bendrovės vadovas Henrikas Braškys. Bendrovė Lukšių pieninei per parą parduoda apie 9 tonas pieno, iš kurio gaminamas fermentinis sūris. Sumažėjus supirkimo kainoms, per mėnesį voniškiečių pajamos už pieną sumažės kone 5 600 litų. Iki šiol jiems mokėta 1,07 lito už kilogramą.
2012-03-20

Pieno kooperatyvų žlugdymo metai

Pieno gamintojai apmaudauja, kad 2011-uosius paskelbus pieno kokybės metais ir sugriežtinus pieno supirkimo tvarką bei kokybės kontrolę buvo žlugdomi kooperatyvai. Pasak žemdirbių, pieno perdirbėjų stovykloje bręsta naujos idėjos, dėl kurių kryžiuotos ietys neseniai vykusiame Pieno tarybos posėdyje.
2011-12-10

Žemdirbių suvažiavime - kritikos valdžiai lavina

Kaune vykusio visuotinio žemdirbių suvažiavimo dalyviai negailėjo kritikos valstybės vadovams, esą nesprendžiantiems jų problemų. Ūkininkai tvirtino ieškosią būdų menkai vertinamą produkciją išvežti į užsienį. "Norėto rezultato nepasiekėme, - po suvažiavimo teigė Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas Jonas Vilionis. - Kalbos buvo daugiau rinkiminės, nes buvo daug kandidatų į Europos Parlamentą. Konkretumo trūko.

Žemdirbių atstovai dvejoja dėl mitingo

Žemdirbius vienijančios organizacijos nesutaria, ar kovo 31-ąją rengti mitingą sostinėje. Tačiau esama pasiryžusiųjų ir kraštutinėms protesto formoms, pavyzdžiui, bado akcijai prie Seimo. Apie ketinimus rengti mitingą buvo pranešta mėnesio pradžioje, kai paaiškėjo, kad valdžia neketina tenkinti žemdirbių reikalavimų. Dėl leidimo mitinguoti netrukus žadama kreiptis į sostinės savivaldybės administraciją.

Ūkininkai žada sužlugdyti bent vieną stambią pieno sektoriaus įmonę

Vakar Kaune žemės ūkio rūmuose (ŽŪR) tris valandas atvirai ir už uždarų durų posėdžiavusi Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) taryba nusprendė per dvi savaites susitikti su penkiomis šalies įmonėmis pieno perdirbėjomis ir galutinai išsiaiškinti, kiek kiekviena įmonė ketina mokėti už superkamą pieną.

Protestai apsiėjo be pieno praliejimo

Vakar prie stambiausių šalies pieninių protestavę žemdirbiai pažadus ištesėjo ir įmonių darbo netrikdė. Tačiau jau kalbama apie naujus protestus, jeigu jų reikalavimai nebus patenkinti, rašo „Respublika“. Panevėžyje, Rokiškyje, Telšiuose, Vilkyškiuose ir Marijampolėje atvaryta daugiau kaip po šimtą traktorių, kitos žemės ūkio technikos.
Aktualijos 2008-08-06

Traktoriai baugins tik pieno perdirbėjus

Šalies pieno gamintojai, vakar posėdžiavę Kaune, Žemės ūkio rūmuose (ŽŪR), nutarė rugpjūčio 5-ąją suvažiuoti prie penkių didžiųjų pieno perdirbimo įmonių su traktoriais ir taip protestuoti dėl per mažų pieno supirkimo kainų. Prie šalies Vyriausybės ir Žemės ūkio ministerijos nutarta nevažiuoti, nes ūkininkams pažadėta 40 mln. litų papildomų subsidijų.

Suvalkijos žemdirbiai vienijasi

Sekdami Europos ūkininkų pavyzdžiu, prieš bevertes pieno kainas kyla ir Lietuvos ūkininkai. Pirmieji Lietuvoje nepasitenkinimą pareiškė Suvalkijos žemdirbiai, praėjusį penktadienį pakvietę visos Lietuvos pieno gamintojus vienytis ir nutraukti pieno perdirbėjų bei pardavėjų diktatą. Suvalkijos žemdirbiai pasiruošę gausiai paremti birželio antroje pusėje rengiamą pieno dalijimo miestiečiams akciją. Uždarbį suėda karvės „Nematau kitos išeities, kaip sutelkti jėgą prieš jėgą.

Nauji ginčai dėl išlieto pieno

Į vakar Seimo nario Algirdo Butkevičiaus pareikštus kaltinimus dėl naujo kartelio pieno perdirbėjai reaguoja pasipiktinimu, o ūkininkai smerkia rinkos tendencijoms nepavaldžius prekybininkus.  „Mūsų verslas yra per daug politizuotas“, - „Respublikai“ aiškino „Pieno žvaigždžių“ valdybos pirmininkas Julius Kvaraciejus. Jo manymu, spausdami Konkurencijos tarybą (KT) politikai pernai siekė pieną vartojančių rinkėjų palankumo, šiemet - jį gaminančių.

Kelių blokuotojams kelias į Seimą laisvas

Bausmė už riaušių organizavimą žemdirbiams neturėtų užkirsti kelio į Seimo rinkimus, teigia Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Ūkininkai galės kandidatuoti, nes Kauno miesto apylinkės teismo sprendimas įsigalios tik po 20 dienų, jei per tą laiką nebus apskųstas. Seimo rinkimai vyks jau kitą savaitę, spalio 10 dieną.
2004-09-29
Į viršų