jonas kasparavičius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jonas kasparavičius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jonas kasparavičius“.
Iš miško lietuviai grybus tempia kibirais: laimikiai atima žadą
Lietuvoje grybavimas yra ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir gili tradicija, perduodama iš kartos į kartą. Miške vyksta tikra medžioklė: patyrę grybautojai žino, kur ieškoti baravykų, raudonviršių ar voveraičių.
Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais keletas grybautojų entuziastų pasidalino savo laimikiais bei vietomis, kuriuose dažniausiai ieško grybų.
Atskleidė, kur ieško grybų
Andrius Norkus grybauja Telšių rajone, Gadūnavo seniūnijoje.
Iš miško lietuviai grybus tempia kibirais: išdavė, kur randa
Vasaros pabaigoje, kai dienos dar šiltos, bet jaučiasi artėjanti rudens gaiva, miškai tampa ypatingai malonia vieta pabūti. Grybų sezonas ne tik suteikia progą pagaminti skanių patiekalų, bet ir atneša daug džiaugsmo, sveikatingumo ir ryšio su gamta. Tad su pintinėmis rankose, žmonės skuba į miškus.
Keletas grybautojų pasidalino savo laimikių nuotraukomis ir papasakojo, kuriuose Lietuvos kampeliuose jų rado.
Lietuviai grybus iš miško tempia kibirais: atskleidė geriausias vietas
Lietuvoje rugpjūtis – tikras grybautojų rojus. Vos pasirodžius pirmiesiems rytiniams rūkams, žmonės ima traukti į miškus, tikėdamiesi kibirais prisirinkti šviežių grybų. Šiemet gamta ypač dosni ir grybautojai skuba naudotis proga prisirinkti miško gėrybių. Miestų turgavietėse pilni prekystaliai, bet tikrieji grybų mėgėjai žino – niekas neprilygsta jausmui, apimančiam pačiam suradus grybus.
Lietuviai parodė, kiek grybų randa miškuose: sunku nesistebėti
Šiemet vasaros miškai džiugina grybautojus nepaprastu derliumi – iš miškų grįžtama pilnomis pintinėmis. Patyrę grybautojai ir naujokai džiaugiasi įvairiomis grybų rūšimis, kurias randa miškuose, o socialiniuose tinkluose jau pasipylė gausybė nuotraukų, demonstruojančių įspūdingą laimikį. Tokios sąlygos tik dar labiau skatina žmones leisti laiką gamtoje, vaikštinėti po miškus ir ieškoti pasislėpusių gamtos gėrybių.
Iš miško Gediminas parsinešė pilną kibirą voveraičių: atskleidė, kur grybavo
Iš miškų lietuviai grįžta ne tik su pintinėmis uogų, tačiau ir su pintinėmis grybų. Jų rinkimas daugumai žmonių yra savotiška meditacija bei smagus laiko praleidimo būdas.
Keletas grybautojų su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalino savo laimikiais bei kuriose vietose randa grybus.
Iš miško grįžta pilnomis pintinėmis
Ernestas Panevėžio rajone namo grįžo su pilnu kibiru voveraičių, o grybauja visada, kai tik turi laisvo laiko.
Išėję grybauti lietuviai grįžta pilnais kibirais: atskleidė, kur randa
Socialiniuose tinkluose grybavimo entuziastai dalinasi savo laimikių nuotraukomis. Šiuo metu grybų miškuose jie randa vienas už kitą daugiau – namo grįžta pilnomis pintinėmis.
Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su keletu grybautojų, šie atskleidė, kur geriausios vietos ieškoti grybų.
Iš miško lietuviai grybus neša kibirais: atskleidė, kur randa
Vasarą miške sutikti galime ne tik uogų: mėlynių, žemuogių, aviečių, bet ir grybų. Socialinio tinklo grupėje grybautojai dalinasi savo laimikiais ir konkuruoja, kuris parsineš daugiau. Dauguma grybautojų teigia, jog grybavimas yra jų hobis.
Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su keletu grybautojų, šie atskleidė, kur ir kokių grybų jie rado šiomis dienomis.
Skubiai įspėja plūstančius į miškus: šios klaidos gali baigtis mirtimi
Prasidėjus grybų sezonui žmonės plūsta į miškus ieškoti šių gėrybių. Specialistai pastoviai primena, kad reikia rinkti tik pažįstamus grybus, kuriuos tikrai žinote, kad galite valgyti, tačiau to neužtenka – būtina teisingai juos paruošti bei vartoti, kad ši smagi pramoga nesibaigtų nelaime – apsinuodijimu.
„Žinių radijo“ laidoje „Ekspertai pataria“ Gamtos tyrimų centro darbuotojas, mikologas dr.
Atsakė į amžiną klausimą: grybus pjauti ar rauti?
Prasidėjus grybų sezonui labai svarbu ne tik žinoti, kaip atpažinti valgomuosius grybus nuo nuodingųjų, tačiau ir kaip grybauti. Tad specialistas atsakė į amžiną klausimą: grybus pjauti ar rauti?
Grybą galima nupjauti, išrauti arba išrauti pasukant, tačiau vienos taisyklės nėra.
„Žinių radijo“ laidoje „Ekspertai pataria“ Gamtos tyrimų centro darbuotojas, mikologas dr. Jonas Kasparavičius pasakojo, kurį grybų rinkimo būdą geriausia naudoti.
Grybus iš miško Vladas nešė kibirais: išdavė, kur rado
Apsilankius „Facebook“ socialiniame tinkle grybautojus vienijančiose grupėse kiekvieną dieną vis daugiau ir daugiau matyti žmonių įrašų, kurie dalinasi savo dienos laimikiais, rastais miške. Vienas tokių laimingųjų – plungiškis Vladas Geryba. Praleidęs 4 valandas miške, jis kartu su bendraklase prigrybavo kelias pintines įvairiausių grybų.
Pasidalinęs savo laimikiu „Grybautojų“ grupėje, Vladas rašė: „Su klasiokės pagalba šiandieninis derlius buvo nurinktas.
REKLAMA
REKLAMA
Baravykai Domantui netilpo į pintinę: išdavė, kur jų ieškoti
„Nueita daug kilometrų, bet viena stebuklinga vieta atrasta“, – dalinasi „Grybautojų“ grupėje Domantas tampydamas už ūso kitus miško laimikių entuziastus.
Naujienų portalui tv3.lt Domantas pasakoja, kad tai, ką matote nuotraukų galerijoje, jam pavyko rasti per dvi valandas.
„Pagrinde vien baravykai. Buvo dar keli raudonviršiai ir kelios lepšaitės“, – vardija rastus grybus miške vyras.
Išėjusi grybauti Diana neteko žado: tai, ką rado, nustebino daugelį
Išvykusi grybauti Anykščių rajone Diana liko maloniai nustebusi – į namus ji grįžo su pilna pintine ir kibirais grybų.
Grybautojų grupėje pasidalinusi vakar dienos laimikiu Diana sulaukė daugybės reakcijų.
Žmonės negalėjo atsistebėti, kad tokį kiekį grybų Dianai pavyko rasti Lietuvoje, kadangi daugelyje šalies regionų grybų vis dar nematyti.
Išėjusi grybauti Laima iš laimės krykštavo lyg vaikas: parodė įspūdingą laimikį
Grybaujantiems Šilutės rajone – puikios žinios. Šiame krašte pasirodė ne tik voveraitės, bet ir pirmieji raudonviršiai. Išėjusi grybauti Laima į namus grįžo radusi netgi apie 1 kilogramą sveriantį raudonviršį.
Savo laimikiu Šilutės rajone grybavusi Laima Šiaudvytienė pasidalino „Facebook“ esančioje grybautojų grupėje. „Pagrybavom – vieni raudonviršiai“, – dalinosi ji.
Laimai pasisekė rasti ir grybą „milžiną“:
„Vienas grybas buvo labai didelis ir svėrė apie 1 kilogramą.
Išėję grybauti Aušra su vyru liko be žado: tokių laimikių norėtų ne vienas
„Facebook“ grybautojų grupėse vis daugėja įrašų apie įvairiausiuose regionuose rastus laimius. Vakar į mišką Šiaulių rajone kartu su vyru užėjusi Aušra Katilė liko maloniai nustebusi – į namus jie parsinešė vieną pintinę ir kibirą įvairiausių grybų.
Aušra Katilė tv3.lt pasakoja, kad vakar tokį užderėjusį laimį Šiaulių rajone esančiame Kurtuvėnų regioniniame parke jiems pavyko su vyru rasti per maždaug 2,5 valandos.
Atėjusi į mišką Rasa negalėjo patikėti, ką mato: laimikio pavydėtų ne vienas
Į mišką Druskininkuose išėjusi Rasa Baublytė ir vėl erzina grybautojus demonstruodama socialiniuose tinkluose rastą laimikį. Prieš kelias dienas daugiau nei 5 kilogramus radusi voveraičių, vakar Rasa šių grybų rado kiek daugiau nei 2 kilogramus.
Vakar išėjusi į mišką Druskininkuose Rasa ir vėl pririnko du kibirėlius voveraičių. Pasiteiravus, kiek svėrė toks laimikis, moteris pasakojo, kad kiek daugiau nei 2 kilogramus.
Tačiau rastų grybų Rasa sau nepasiliko.
Iš miško Rasa grįžo su pavydėtinu laimikiu: atskleidė, kur rado
Nors dauguma grybautojų skundžiasi, kad miškuose dėl sausros grybų nė su žiburių nerasi, arba jeigu jų ir yra, šie visi – sukirmiję, tačiau Varėnos rajone grybavusi Rasa Baublytė džiaugiasi puikiu laimikiu. Išėjusi į mišką moteris grįžo namo su visa pintine grybų.
Perlojoje grybavusi Rasa tv3.lt pasakoja, kad jos pintinėje – 5 kilogramai 300 gramų voveraičių ir vienas raudonikis. „Sausa, bet pavyko rasti“, – teigia ji.
Atėjusi į mišką Kristina neteko žado: grįžo su įspūdingu laimikiu
Po sausrų pasipylęs lietus Lietuvos žmones pamažu apdovanoja puikiomis dovanomis. Iš miškų grybautojai vis dažniau grįžta aptikę ne vieną, o bent jau gerą pintinę grybų. Štai Biržų rajone apsilankiusi miške Kristina Sriubikienė rado ir raudonviršių, ir baravykų, ir net apie litrą voveraičių.
Pasidalinusi savo laimikio nuotraukomis „Facebook“ grybautojų grupėje Kristina džiaugėsi: „Lietus daro stebuklus.
Šiukštu nerinkite šių grybų Lietuvoje: gali pražudyti
Jau visai netrukus į miškus pradės plūsti grybautojai iš visos Lietuvos kraštų. Rinkti grybų skubės ir patyrę, ir dar tik naujokai. Nors atrodo, kad didžioji dalis lietuvių moka pažinti tinkamus vartoti grybus, tačiau kasmet medikai praneša apie atvejus, kuomet ligonines užplūsta netinkamais grybais apsinuodiję gyventojai.
Vaizdas miške grybautoją Daivą paliko be žado: ekspertas paaiškino, kas tai
Neretai užėjus į mišką galima rasti įvairiausių gėrybių: grybų, uogų. Tačiau kartais nutinka ir taip, kad įpratę matyti grybus augančius iš žemės, pastebime juos ir kitose netikėčiausiose vietose, pavyzdžiui, augant ant sveiko medžio. Taip nutiko ir Daivai Rasickienei, kuri keistai augančius grybus pastebėjo Sakalinės miške. Kas tai per grybai sutiko plačiau papasakoti mikologas Jonas Kasparavičius.
Jokiu būdu nedarykite šių klaidų valgydami grybus: laukia liūdnos pasekmės
Lietuviai jau kurį laiką puikuojasi laimikiais, rastais miške – džiaugiasi pilnomis pintinėmis grybų. Vis dėlto kasmet pasitaiko apsinuodijimų grybais atvejų ir apsinuodijama ne tik nuodingais, bet ir valgomais grybais.
Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto Mikologijos laboratorijos mokslo darbuotojas dr. Jonas Kasparavičius primena, ką svarbu žinoti grybautojams ir kodėl apsinuodijama net gerais grybais.
Perspėja plūstančius į miškus – šiukštu nelieskite šių grybų
Lietuviai vis dažniau traukia į miškus, iš kurių grįžta pilnomis pintinėmis grybų. Tačiau kartais į jas nugula ne tik puikiai pažįstami baravykai ar voveraitės. Mikologas primena, kad Lietuvos miškuose auga ir nuodingi grybai, kuriuos lengva sumaišyti su valgomais.
Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto Mikologijos laboratorijos mokslo darbuotojas, mikologas dr. Jonas Kasparavičius naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokie nuodingi grybai auga Lietuvoje ir kaip jų nesumaišyti su valgomais.
Šis Lietuvoje augantis grybas – ypatingas: didina vyrų potenciją ir moterų vaisingumą
Ir maistas, ir vaistas – taip apie miškuose jau augančias poniabudes kalba liaudies medicinos žinovai, šiems grybams priskirdami stebuklingas galias. Jie stiprina imunitetą, slopina sąnarių uždegimus ir net didina vyrų potenciją ir moterų vaisingumą.
O jei suvalgyta ir nepadės, tai bežiūrint, kaip keičiasi subrendusiuos poniabudės išvaizda, gali tikrai kilti erotinių minčių.
Grybauti į Buktos mišką netoli Marijampolės išsiruošęs Kęstutis į kibirą krauna poniabudes.
Miškuose daugėja grybų – atsakė, kur jų daugiausia
Besikeičiant gamtai sulaukiame vis daugiau skaitytojų nuotraukų su nepaveiksluotais grybais. Kiekvienas stengiasi įamžinti vis įdomesnį ir gražesnį. Mes siūlome ir pasižiūrėti, ir sužinoti šį bei tą apie grybų rinkimą. Grybų rinkimo sezonas Lietuvoje tęsiasi beveik visą pavasarį, vasarą ir rudenį, bet daugiausia grybų Lietuvoje surenkama nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo pabaigos.
Kokiu oru auga daugiausia grybų?
Grybai šiuo metu laiku aktualūs kiekvienam jų mėgėjui, grybautojams kyla klausimas kokiu oru jų daugiausia ir kada pasibaigs grybų rinkimo sezonas? Daugiausia grybų - rugsėjį Grybų rinkimo sezonas Lietuvoje tęsiasi beveik visą pavasarį, vasarą ir rudenį, bet daugiausia grybų Lietuvoje surenkama nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo pabaigos.
B. Nicholson: labai norėčiau auginti vištas
Šį vakarą nauju laiku – 19.10 val. – prie televizorių ekranų TV3 žiūrovus subursiančios kulinarinių atradimų laidos „Beatos virtuvė“ autorė Beata Nicholson sako: „Jei grybavimas būtų olimpinė sporto šaka, lietuviai joje neabejotinai užimtų prizines vietas bet kokiomis oro sąlygomis!“ – sako entuziastingai nusiteikusi Beata ir kviečia šį vakarą įsijungti specialiai grybams skirtą laidos „Beatos virtuvė“ seriją.
Neringiškiai renka Europoje dar nematytus grybus
Neringos miškuose plinta į baravykus panašūs grybai, kurie, specialistų teigimu, gali išstumti nuo seno Nerijoje augančius šilbaravykius.Grybautojai sako, kad naujieji raudonkepuriai labai skanūs ir gausiai dygsta. Gamtininkų teigimu, šie raudonkepuriais vadinami grybai auga tik Šiaurės Amerikoje ir Taivanyje, o Europoje jais džiaugiamės galbūt pirmieji, praneša LTV „Panorama“.
Į Kuršių nerijos mišką plūsta grybautojai. Čia juos vilioja nedidukai, bet tvirti raudonkepuriai.
Grybapjūtės belaukiant
Kitaip nei dauguma Vakarų Europos gyventojų mes drąsiai traukiame į miškus, renkame ir valgome įvairiausius grybus. Dar daugiau, pasakojo mikologas Jonas Kasparavičius, neretai avantiūristai lietuviai vien iš smalsumo linkę paragauti ir nežinomų, kartais nuodingų grybų.
Lietuvoje auga 1 200 kepurėtųjų grybų rūšių, iš kurių daugiau ar mažiau valgomų yra keli šimtai. Žinoma, dalis jų menkaverčiai, kiti puikiai žinomi grybautojams, treti – nematyti ir bauginami. „Ir pats paragauju žalių grybų.