jodas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jodas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jodas“.
Ar įvykus branduolinei nelaimei galima vartoti spiritinį jodą? Atsako vaistininkė
Šalia Lietuvos esanti Baltarusijos atominė elektrinė kelia didelę grėsmę, todėl pasiruošti ir žinoti, kaip elgtis įvykus branduolinei avarijai privalo kiekvienas. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė uždavė klausimą apie spiritinio jodo naudojimą branduolinės nelaimės atveju.
Ona iš Šiaulių klausia: „Bijau atominės bombos sprogimo. Jodo tablečių vaistinėje be recepto neduoda.
Susižeidėte? Unikauskas patarė, kuo geriausia dezinfekuoti žaizdą
Įsibrėžus, įsipjovus, nusibrozdinus ar kitaip susižeidus svarbu kuo skubiau dezinfekuoti žaizdą. Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas patarė, ką naudoti žaizdos dezinfekcijai ir kodėl svarbu nedelsti.
Sulaukė klausimo iš laidos žiūrovo
Artūras iš Vilkaviškio uždavė klausimą A. Unikauskui: „Kas geriausiai tinka žaizdų valymui? Vandenilio peroksidas, spiritinis jodas ar jodo povidonas?“
Profesorius A. Unikauskas sako, kad susižeidus – nevalia delsti.
Skydliaukės sutrikimus rodo vos keli ženklai: atpažinkite laiku
Skydliaukės susirgimai – dažnas atvejis Lietuvoje. Šiomis ligomis net iki 8 kartų dažniau suserga moterys nei vyrai. Apie skydliaukės ligų požymius ir jų mažinimo priemones papasakojo Karoliniškių poliklinikos gydytoja endokrinologė Aistė Galkinė.
Gydytoja endokrinologė atskleidė, kad pasaulyje skydliaukės ligomis serga apytikriai 200 milijonų žmonių. Ji pridėjo, kad nors ligomis gali sirgti įvairaus amžiaus grupių ir rasių žmonės, tačiau liga iki 8 kartų dažniau pasireiškia moterims.
Ištepkite odą šiuo produktu: tobulas įdegis garantuotas
Blizganti ir gražiai įdegusi oda yra daugelio siekiamybė. Yra įvairių priemonių, padedančių gražiai įdegti. Tačiau nebūtina išleisti didelių pinigų sumų, nes puikiai priemonę, skatinančią įdegį, galite pasigaminti namuose. Pasitepkite odą šiuo mišiniu – tobulas įdegis garantuotas.
Daugelyje įdegio kremų yra cheminių medžiagų, kurios yra toksiškos ir jautrią odą turintiems asmenims gali sukelti nemalonias reakcijas.
Ši priemonė pravers sode: vaistą nuo augalų ligų rasite savo vaistinėlėje
Vasarą žydi ir veši augalai, bet kartu su jais pat smaginasi ir kenkėjai. Apsaugoti augalus nuo ligų galima įvairiais cheminiais preparatais, tačiau yra ir sveikesnių, nuo seno naudojamų būdų naikinant kenkėjus. TV3 laidoje „Svajonių sodai“ ekspertė davė patarimų, kaip apsaugoti augalus nuo ligų bei kenkėjų.
Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytoja dr. Ingė Auželienė papasakojo, kokios bakterinės ligos dažniausiai puola sodo augalus.
Kartą ir visiems laikams: kokie jodo preparatai padės apsisaugoti nuo radiacijos ir kaip juos vartoti
Vilniuje šią savaitę pradėtas papildomas kalio jodido tablečių dalinimas naujai registruotiems sostinės gyventojams. Kaip jį teisingai vartoti branduolinės avarijos metu – žino kone visi, tačiau vaistinėse vis dar tenka susidurti su klausimais, ar šias tabletes galima vartoti profilaktiškai, ar yra rizikos grupė, kuriai kalio jodido negalima vartoti bei kas nutiktų, laiku neišgėrus šių tablečių.
Ištepkite pėdas jodu: nustebsite, ką tai išduoda apie sveikatą
Kai buvome vaikai, kai kuriems iš mūsų ant kulnų tepdavo daug jodo. Tuo metu nesupratome, kam to reikia.
Nepaisant to, tai puikus būdas atsikratyti daugelio negalavimų. Sakoma, norint, kad kai kurios ligos mus aplenktų, tereikia naktimis patepti kulnus jodu.
Jodas yra svarbus organizmo elementas, kurio nereikėtų pamiršti. Jis kontroliuoja daugelio organų veiklą, todėl turi tiesioginės įtakos bendrai žmogaus sveikatai.
Ekspertės žinia gyventojams: Černobylis „nespjaudys“ radiacija – pasakė, koks kiekis pasiektų Lietuvą
Pirmą karo dieną šokiravo žinia, kad Rusijos karo pajėgos įkėlė koją ir į saugomą Černobylio atominės elektrinės (ČAE) teritoriją. Šiandien Ukraina praneša, kad radiacinis fonas okupuotoje teritorijoje šoktelėjo į viršų. Lietuvos Radiacinės saugos centras tikina, kad kiaurą parą stebi spinduliuotės rodiklius šalyje ir kol kas pokyčių nematyti. Specialistė ramina, kad nelaimės atveju radiacija menkai pasieks Lietuvą – tikrai nesutrikdys žmonių sveikatos, be to, gerti jodo tablečių neprireiks.
Paprastas testas namuose atskleis jūsų sveikatos būklę: išbandykite jau šiandien
Jodas yra svarbus kiekvieno iš mūsų organizmui. Pasirodo, paprastas testas namuose gali parodyti, ar jums trūksta šio mikroelemento.
Jodas – cheminis periodinės elementų lentelės elementas. Jodo garai turi aiškiai violetinį atspalvį – būtent ši savybė ir nulėmė elemento pavadinimą.
Šio mikroelemento trūkumas organizme kelia rimtą pavojų dėl hormoninės sistemos ir skydliaukės funkcijos.
Astravo AE grėsmė gyventojams nerūpi: daug kas kalio jodido tabletes tiesiog pametė
Prieš daugiau nei metus tautiečiams pradėtos dalyti kalio jodido tabletės pusės tautiečių stalčiuose arba neužsibuvo, arba visai į juos nepakliuvo. Dalis žmonių jodo tabletes jau spėjo pamesti, kiti antrina iš viso neėmę ir tik pusė mūsų apklaustų žmonių prisipažįsta saugantys kalio jodidą kaip savo akį bei bijantys galimos branduolinės avarijos Astravo atominėje elektrinėje.
REKLAMA
REKLAMA
Į šio vitamino trūkumą daugelis numoja ranka: pasakė, ką valgyti
Nors daugelis gyventojų žino apie vitamino C ar D svarbą žmogaus organizmui, dar ne visuomet pakankamai dėmesio skiria kitiems ne ką mažiau reikalingiems mikroelementams.
Vienas tokių yra jodas, kuris padeda palaikyti normalią daugelio organizmo gyvybinių funkcijų veiklą ir, kaip teigia Gyvybės mokslų ir edukologijos institutas, padeda stiprinti imunitetą, o tai itin aktualu per pandemiją.
Žinia neatsiėmusiems jodo tablečių: ketina pratęsti dalijimą
Vilniaus miesto savivaldybė ketina dar mėnesiui pratęsti jodo tablečių dalijimą.
„Atsižvelgus ir į mažesnį asmenų mobilumą dėl karantino ribojimų, ir galimybės sudarymą kalio jodido tabletes atsiimti asmenims, kurie naujai, tai yra per pastaruosius du mėnesius, deklaravo gyvenamąją vietą Vilniaus mieste, planuojame e.receptus pratęsti dar mėnesiui“, – trečiadienį BNS sakė mero patarėja Ieva Dirmaitė.
Kalio jodido tablečių dalijimas turėjo baigtis ketvirtadienį, gruodžio 17 dieną.
Vilniečiai penktadienio vakarą sulaukė netikėtų žinučių: raginami atsiimti jodo tabletes
Visai neseniai Lietuvos ir Baltarusijos pasienio pradėjo veikti Astravo atominė elektrinė, kuri jau ilgą laiką Lietuvos piliečiams kelia nerimą. Prieš pat elektrinės atidarymą Vilniuje gyventojams pradėtos dalinti jodo tabletės, kaip pirmoji saugos priemonė, jei Astrave įvyktų pavojų keliantis incidentas.
Penktadienio vakarą dalis Vilniaus gyventojų į savo mobiliuosius telefonus gavo trumpasias žinutes.
Savivaldybė: jodo tablečių dalinimą vaistinėse Vilniuje planuojama pratęsti dar mėnesiui
Kalio jodido tablečių dalinimą vaistinėse vilniečiams planuojama pratęsti dar mėnesiui, sako sostinės mero atstovė spaudai Ieva Dirmaitė.
„Tiems, kurie nespės (atsiimti tablečių – BNS), tikrai galvojame sprendimus, ko gero, tą receptą pratęsime dar mėnesiui“, – LRT radijui penktadienį sakė ji.
Kalio jodido tabletes Vilniuje šiuo metu atsiimti galima iki lapkričio 17 dienos.
I. Dirmaitės teigimu, tą jau padarė apie 40 proc. sostinės gyventojų.
Paaiškino, kaip nelaimės atveju reiktų vartoti kalio jodidą pagal amžių
Vilniaus gyventojams vaistinėse nemokamai pradedamos dalinti kalio jodido tabletės. Vienam žmogui nemokamai skiriama dviejų parų dozė, kuri padėtų pirmosiomis dienomis apsaugoti skydliaukę nuo pragaištingo radioaktyviojo jodo poveikio.
Tuo metu Baltarusijoje toliau kuriamas pirmas naujos atominės elektrinės blokas. Kol kas jis veikia minimaliu pajėgumu, bet jau po poros savaičių pradės gaminti elektrą.
Nuo šiandien Vilniuje pradedamos dalinti jodo tabletės: pateikė ir vaistinių sąrašą
Nuo šiandien, spalio 20 d., vilniečiai vaistinių tinkluose „Eurovaistinė“, „Camelia“, „Gintarinė vaistinė“, „Norfos vaistinė“ ir „Benu“ gali nemokamai gauti kalio jodido tablečių, skirtų apsaugoti organizmą nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio galimos radiacinės nelaimės atveju. Tabletės bus išduodamos visiems Vilniaus mieste gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams, pateikusiems asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Gyventojams e-recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra
Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyventojai nerimauja dėl to, kad kai kuriems asmenis jau baigėsi e-sveikatos sistemoje matomo elektroninio recepto galiojimas. 30 dienų galiojęs dokumentas taip ir liko nepanaudotas, vaistinės nėra gavę jokios informacijos, ką su jais reikėtų daryti.
Įspėja – Astravo nelaimės atveju šių jodo preparatų šiukštu negalima vartoti
Vos 60 km nuo Vilniaus nutolusiame Baltarusijos mieste Astrave atominė elektrinė jau veikia. Jei įvyktų nelaimė, daliai Lietuvos gyventojų iškiltų radiacinis pavojus. Elektrinės avarijos atveju į apie 100 km Lietuvos teritorijos patenkantiems gyventojams prireiktų jodo terapijos.
Šiuo metu jodo tablečių galima įsigyti „Camelia“ vaistinėse.
Valdžios nupirktos jodo tabletės keliauja ne į vilniečių namus, o į valdininkų sandėlius
Politikų stumdymasis dėl vilniečiams skirtų kalio jodido tablečių tęsiasi. Liberalų valdoma sostinės savivaldybė Sveikatos apsaugos ministerijai grąžino milijonus tablečių. Tad jos atsidūrė ne vilniečių rankose, o keliauja iš vieno sandėlio į kitą sandėlį. Specialistai laboratorijose tirs, ar savivaldybės sandėliuose iki šiol laikytos tabletės vis dar tinkamos vartoti, ir tik tada pradės jas dalinti žmonėms.
Ruošiatės galimai nelaimei Astravo elektrinėje? Vaistininkė atskleidė, koks jodas tinkamiausias
Vis dažniau vaistinėse teiraujamasi, kokios tabletės reikalingos vartoti branduolinės nelaimės metu. Vaistininkė Laura Gogienė sako, kad gyventojai dažnai nežino, jog kalio jodidas ir mikroelementas jodas yra skirtingos medžiagos, turinčios skirtingą poveikį. Vaistininkė paaiškina, kuris preparatas, kuriuo atveju reiklingas.
Avarinis – kalio jodidas. Šios kalio jodido tabletės yra skirtos apsaugoti žmogaus skydliaukę nuo radioaktyvaus jodo.
Įspėjimas įvykus branduolinei avarijai – šie jodo preparatai nėra tinkami
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pastebi, kad viešojoje erdvėje, ypač socialiniuose tinkluose, plinta klaidinanti informacija – neva branduolinės avarijos atveju apsisaugoti nuo žalingo radiacijos poveikio padeda spiritinis jodo tirpalas ar savo sudėtyje jodo turintys maisto papildai. Ministerija įspėja – įvykus branduolinei avarijai, apsaugoti skydliaukę galėtų tik stabilusis jodas – kalio jodido tabletės, todėl ragina gyventojus atkreipti dėmesį į įsigyjamus vaistinius preparatus.
Gyventojai ruošiasi Astravo paleidimui: šluojamos jodo tabletės, siūlomos pirkti ir dujokaukės
Lietuvai ruošiantis Astravo atominės elektrinės fiziniam paleidimui, savivaldybės bus mėnesiui įpareigotos turėti būtiniausių priemonių: jodo tablečių, dujokaukių ir vandens atsargų. Specialistai pastebi, kad patys gyventojai dažniau perka jodo tabletes, bet dujokaukėmis kol kas nesidomi.
Saugantis atominės katastrofos visiems jodo tablečių dalinti nevertėtų – vyresni nei 40-ies turi kuo pasidžiaugti
Netoli Lietuvos sienos kylant Astravo atominei elektrinei ir baiminantis galimos branduolinės nelaimės ne taip seniai ne tik surengti specialūs mokymai, bet ir pagaliau sulaukta jodo tablečių. Vis dėlto specialistai įspėja, kad ne visiems jas reikėtų skubėti vartoti „stačia galva“.
Įvykus branduolinei nelaimei ir į orą pasklidus daug radioaktyviojo jodo, kalio jodido tabletės padėtų neigiamam poveikiui „užbėgti už akių“, mat taip skydliaukė pasotinama jodo ir jo nebeima iš išorės.
Lietuvoje pradėtos dalinti jodo tabletes: žmonėms aiškinama, kaip jas vartoti
Ruošiantis galimai nelaimei Astravo atominėje elektrinėje, Lietuvoje pradėta dalinti jodo tabletes. Pirmieji jas gavo nuo Astravo atominės jėgainės vos per 30 kilometrų įsikūrę Kalvelių kaimo gyventojai.
Artimiausiais mėnesiais visoje šalyje bus išdalinta net keturi milijonai kalio jodido vienetų. Lietuva stiprina ir branduolinio monstro Baltarusijoje stebėseną. Planuojama sekti vandens kokybę Neryje ir įdiegti radiacijos daviklius pasienyje.
Lietuvoje – pasiruošimas dėl Astravo elektrinės: siunčia perspėjimą ir žmonėms
Baltarusija ir Lietuva apsirūpino dviem labai jau skirtingais kroviniais. Rytų kaimynė pranešė į Astravą jau atsigabenusi branduolinį kurą, o Lietuva – keturis milijonus jodo tablečių, jeigu tas kuras sukeltų katastrofą. Ministerija tikisi dalį preparatų išdalyti jau artimiausiais mėnesiais, dar prieš įjungiant reaktorių Astrave. Tiesa, medikai įspėja, kad daliai žmonių kalio jodidas net ir branduolinės nelaimės atveju gali būti ne naudingas, o žalingas.
Lietuvą pasiekė 4 milijonai jodo tablečių
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad užsakyti 4 milijonai kalio jodido tablečių, galinčių užtikrinti šalies žmonių apsaugą nuo radioaktyviojo jodo žalingo poveikio skydliaukei branduolinės avarijos atveju, jau atvežtos į Lietuvą ir perduotos Ekstremalių sveikatai situacijų centrui (ESSC).
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, kaip ir buvo žadėta, Lietuva įsigijo kalio jodido tablečių, vadovaudamasi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendac...
Perkate jodą bijodami nelaimės Astrave? Tinka ne visas
Žmones pasiekiant netiksliai informacijai, kad saugotis nuo radiacijos poveikio neva tinka jodo lašai ar maisto papildai su jodu, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad branduolinės avarijos atveju vartojamas tik stabilusis jodas – kalio jodido tabletės. Tuo tikslu, kaip ir žadėta, Lietuva įsigijo 4 mln. stabiliojo jodo tablečių, kuriomis gyventojai, planuojama, bus aprūpinami bendradarbiaujant su gydymo įstaigomis, savivaldybių administracijomis.
Lietuva ruošiasi Astravo AE atidarymui: įsigyjo 4 mln. jodo tablečių
Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centras nupirko 4 mln. jodo tablečių, skirtų branduolinės avarijos atveju apsaugoti organizmą nuo radioaktyviojo jodo poveikio.
Tabletes už 1,3 mln. eurų tieks bendrovė „Armila“.
Gruodžio 5 dieną pasirašytoje sutartyje numatyta, jog tabletes bendrovė turės pristatyti ne vėliau kaip per 180 dienų.
Įsigyti šių tablečių nuspręsta ruošiantis Astravo atominės elektrinės atidarymui Baltarusijoje.
Atlikite šį testą: nustebsite sužinoję sveikatos būklę
Jodas – cheminis periodinės elementų lentelės elementas. Jodo garai turi aiškiai violetinį atspalvį – būtent ši savybė ir nulėmė elemento pavadinimą.
Šio mikroelemento trūkumas organizme kelia rimtą pavojų dėl hormoninės sistemos ir skydliaukės funkcijos.
Vaikams jodo trūkumas pasireiškia nesugebėjimu susikoncentruoti į mokyklos užduotis, jie greitai pavargsta, susijaudina.
Sužinoti, ar jums netrūksta jodo, galima paprastu būdu. Testą atliksite lengvai ir paprastai.
Skuba pirkti jodo tabletes: paaiškino, kam ir kaip jos bus dalijamos
Baltarusija nuo Lietuvos ir kitų Europos šalių vis dar slepia Astravo atominės elektrinės techninę būklę, tačiau jau skalambija svarbią žinią: branduolinis kuras jėgainę gali pasiekti jau lapkritį. Lietuvos energetikos ministras ramina, kad panikuoti nereikėtų: atvežtas kuras dar nereiškia, kad reaktorius tuoj pat bus ir įjungtas. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija jau skuba gyventojų apsaugai pirkti jodo tabletes ir planuoja kam bei kaip jos bus dalijamos.
Kasdien suvalgykite po šaukštelį druskos: štai kokių medžiagų gausite
Jodas yra vienas iš 15 žmogaus organizmui svarbiausių mikroelementų. Jis svarbus normaliai skydliaukės funkcijai ir jos hormonų sintezei.
Skydliaukė reguliuoja visą žmogaus organizmo vystymąsi, daro įtaką širdies, smegenų, lyties ir kitų organų darbui, nuo jos hormonų pusiausvyros priklauso žmogaus išvaizda, kūno svoris, temperamentas, emocijos, intelektas.
Aplinkoje padidėjus radiacijai, radioaktyvūs elementai, pirmiausia radioaktyvusis jodas, kaupiasi skydliaukėje.
Astravo nelaimės atveju jodo tabletės apsaugos tik iš dalies
Artėjant Astravo elektrinės atidarymui vis dažniau girdime kalbant apie jodo tabletes, kurių įvykus branduolinei nelaimei specialistai kiekvienam pataria turėti namų vaistinėlėje. Tačiau ne viskas taip paprasta – vaistinėse jų įsigyti gali ir nepavykti, mat su tokiu jodo kiekiu jos yra nepaklausios ir nepardavinėjamos. Tiesa, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Vilniaus regiono gyventojams žada pirkti ir išdalinti beveik 4 milijonus jodo tablečių, skirtų apsisaugoti nuo radiacijos.
Lietuviai jaučia Astravo AE grėsmę – iš lentynų šluoja vieną vaistą
Lietuvių saugumu, kai rudenį pradės veikti priet mūsų sienų statoma Astravo atominė elektrinė, jau susirūpino ir Vyriausybė. Černobylio pragarą menantys lietuviai šluoja iš vaistinių po dešimt eurų kainuojančias jodo tabletes. Tuo tarpu Vyriausybė žada jomis aprūpinti kiekvieną šalies gyventoją, tik kol kas nežino, iš kur tam gauti beveik milijoną eurų. Jodo tabletės branduolinės katastrofos atveju naudojamos siekiant apsaugoti organizmą nuo vėžį sukeliančio radioaktyviojo jodo.
Internete plinta jodo testas: užtepus ant riešo, sužinosite tiesą
Jodas – yra viena iš mūsų organizmo vadinamųjų statybinių medžiagų, kuri yra labai svarbi ląstelių apykaitą reguliuojančios skydliaukės hormonams. Jeigu organizme trūksta jodo, sutrinka skydliaukės veikla, todėl namuose atlikite gana paprastą ir lengvą testą, kuris parodys, ar jodo jūsų organizme yra pakankamai, rašoma Pasauliniame sveikatos centro puslapyje globalhealingcenter.com Jodo testas parodo, kaip greitai jūsų organizmas sugeria jodą.
Kokius sveikatos sutrikimus kelia jodo trūkumas?
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad Pasaulio sveikatos organizacija (toliau – PSO) bei Tarptautinė jodo trūkumo sutrikimų kontrolės taryba (ICCIDD) rekomenduoja kiekvienų metų spalio mėnesio pabaigoje vieną dieną minėti kaip Pasaulinę jodo trūkumo sutrikimų dieną. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į jodo trūkumo sukeliamus sutrikimus, teikiant informaciją apie mikroelemento jodo trūkumo pasekmes bei prevenciją ir didinant visuomenės sąmoningumą šioje srityje.
Energijos užtaisas lėkštėje
Rugsėjis – naujų mokslo metų ir darbų pradžia. Ne paslaptis, kad energija, gebėjimas susikaupti, mąstyti ir net priimti tinkamus sprendimus labai priklauso nuo to, ką valgome pusryčiams, pietums, vakarienei ir kuo užkandžiaujame per darbo pertraukėles.
Viskas apie jodą
Ar žinojote, kad žmogaus organizmui būtinas jodas, o jo trūkumas gali sukelti rimtų pasekmių? Laimei, jodo yra daugelyje maisto produktų.
Vandenynų turtas
Cheminį elementą jodą 1811 metais atrado prancūzų chemikas Barnardas Coutois. Nuo tada imtasi nuodugniai tyrinėti jo svarbą organizmui ir sveikatai. Atlikus daugelį tyrimų paaiškėjo, kad žmogaus organizmui vystytis ir funkcionuoti jodas – būtinas.
Daugiausia jo randama vandenynuose ir jūrose, taip pat jo gausu kai kuriuose dirvožemiuose.
Kaip efektyviai pasisemti energijos iš maisto?
Miesto gyventojui tokie simptomai, kaip chroniškas nuovargis, išsekusi išvaizda ir padidėjęs dirglumas, jau seniai laikomi norma.
Sausa ir jautri oda, slenkantys plaukai, lūžinėjantys nagai irgi nieko nestebina: kalta prasta ekologinė aplinka ir nesibaigiantys stresai.
Tiesos tame, savaime suprantama, yra. Tačiau tai, kaip mes atrodome ir jaučiamės, taip pat labai priklauso ir nuo mūsų pačių arba, tiksliau, nuo to, kaip mes rūpinamės savo kūnu.
Europoje aptikta radioaktyvių dalelių
Europoje aptikti nedideli radioaktyvių dalelių kiekiai, pranešė Jungtinių Tautų branduolinė agentūra.
Jodo-131 dalelės visuomenės sveikatai pavojaus nekelia, tvirtina Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA). Ji tvirtina bandanti nustatyti, iš kur dalelės atkeliavo, tačiau tvirtina nemananti, kad jų šaltinis – pažeista Fukušimos atominė elektrinė Japonijoje, praneša BBC.
Anot agentūros, pirmoji apie pakilusį dalelių lygį ją informavo Čekija.
Dietologė: jūros gėrybės vertingos, bet valgyti jas reikia saikingai
Jūros gėrybės daug kam yra delikatesas. Kiti visai nemėgsta valgyti visokių jūros „pabaisų“. O juk šie produktai turtingi jodu, mikroelementais, atsakančiais už mūsų intelektą, ir daugybe kitų naudingų medžiagų.
Be to populiariąją Viduržemio jūros dietą, kurioje karaliauja žuvys, jūros gėrybės, alyvuogių aliejus, daržovės ir vaisiai –mokslininkai pripažino viena sveikiausių. Viduržemio jūros dietos gerbėjai gyvena ilgiau, jie energingesni, judresni ir atrodo jaunesni.
Dėl radiacijos Japonijoje daugiau jodo perka ir lietuviai
Japonijoje iškilus branduolinės nelaimės grėsmei bei vis netylant kalboms apie keliasdešimt kartų padidėjusį radiacijos lygį žemės drebėjimo bei cunamio nusiaubtose šalies teritorijose, Lietuvoje taip pat susirūpinta galimomis grėsmėmis. Pastebėta, kad aktyviau domimasi jodo preparatais vaistinėse, kurie tinkamai vartojami apsaugo skydliaukę nuo radiacijos.