j. petrauskienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „j. petrauskienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „j. petrauskienė“.
Lietuva nyksta: per 10 metų netekome tiek žmonių, kiek gyvena Klaipėdoje ir Panevėžyje
Naujausi Lietuvos gyventojų surašymo duomenys rodo pavojingą tendenciją – per 10 metų Lietuvoje nebeliko tiek gyventojų, kiek gyvena Klaipėdoje ir Panevėžyje kartu sudėjus. Taip pat matyti, kad gyventojai keliasi gyventi į rajonus prie didžiųjų miestų, sensta. Pozityvus pokytis, kad daugėja labiau išsilavinusių asmenų – daugiau nei ketvirtadalis gyventojų yra įgiję aukštąjį išsilavinimą.
Demografė: naujausiuose rodikliuose gerų žinių mažai
Lietuvoje pernai išaugus gyventojų skaičiui, kai kurie mokslininkai teigia, kad optimizmui didelio pagrindo nėra: emigracijos mastai išlieka dideli, gimstamumas menkas, didžioji dalis imigrantų yra iš Rytų, o viena iš nedaugelio pozityvių žinių yra gerėjančios vyrų gyvenimo trukmės tendencijos.
Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, sausio 1 dieną Lietuvoje gyveno 2,794 mln. nuolatinių gyventojų – 145 žmonėmis daugiau negu prieš metus.
Valdžia į pažadus žiūri pro pirštus: pamiršo, ką žadėjo medikams ir pedagogams
Medikai, pedagogai ir dėstytojai – trys darbuotojų grupės, kurioms Vyriausybė žadėjo, jei ne aukso kalnus, tai bent gerokai oresnius uždarbius. Nesulaukę įgyvendintų pažadų, į streikus per metus leidosi ir pedagogai, ir sveikatos sistemos darbuotojai.
Skandalingas stojimas parodė: universitetai nesusitaria, abiturientų lauks pokyčiai
Pasibaigus dviem stojimo į aukštąsias mokyklas etapams, dalis ugdymo įstaigų lieja nuoskaudas, kad keli universitetai nesilaikė bendro susitarimo laikytis 5,4 balo stojimo kartelės. Savo ruožtu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rengia naują modelį, pagal kurį aukštosios mokyklos turėtų laikytis vienodų reikalavimų visiems stojantiesiems.
Buvę viceministrai Kazakevičius ir Bilotienė įsidarbino UPC
Ugdymo plėtotės centre (UPC) vėl darbuojasi buvę švietimo viceministrai Gražvydas Kazakevičius ir Monika Bilotienė, pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas. Abu tame pačiame skyriuje eina tokias pat pareigas, rašo portalas 15min.lt. Vyriausiajai tarnybinei etikos komisijai (VTEK) nustačius interesų konfliktą, balandžio pradžioje M. Bilotienė pasitraukė iš švietimo viceministrės pareigų. Šiuo metu ji dirba UPC Mokyklų veiklos tobulinimo skyriaus metodininke.
Teismas paliko galioti lietuvių kalbos egzamino tvarką
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paliko galioti dabartinę lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino tvarką – autorius iš visos programos rinksis patys abiturientai. LVAT šią savaitę nutraukė bylą dėl lietuvių kalbos ir literatūros egzamino reikalavimų, buvusios švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės įsakymu atsisakius parinktų privalomų autorių.
Mokytojų streikai sujaukė Skvernelio reputaciją: palaikymas sparčiai blėsta
Dėl mokytojų streiko smuko ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio populiarumas – palankiai vertinančių jo veiklą sumažėjo beveik devyniais procentiniais punktais. Gruodžio mėnesį per apklausą premjerą palankiai vertino 36,8 proc. respondentų, nepalankiai – 40 proc. Lapkritį jis turėjo 45,4 proc. palankių ir 32,3 proc. nepalankių vertinimų. „S. Skvernelio reitingas mažėja jau penktą mėnesį. Bet pirmą kartą neigiamai vertinančių premjerą skaičius tapo didesnis už tuos, kurie jį vertina teigiamai.
Kadencijos vidurys: kurie ministrai atsidūrė dėmesio centre
Per pirmuosius dvejus Vyriausybės darbo metus daugiausia žiniasklaidos dėmesio sulaukė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, mažiausiai – energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Tai rodo statistika, kurią naujienų agentūra BNS gavo iš Lietuvos žiniasklaidos stebėsenos ir tyrimų bendrovės „Mediaskopas“. Sauliaus Skvernelio Vyriausybė prisiekė lygiai prieš dvejus metus – 2016-ųjų gruodžio 13-ąją.
Petrauskienė pripažinta kalta: įpainiojo ir vyrą
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pažeidė įstatymą nedeklaravusi sandorio su banku ir nenusišalinusi nuo sprendimų ministerijoje bei pavaldžiose įstaigose, kai viešuosius pirkimus laimėdavo jos sutuoktinis Evaldas Petrauskas, trečiadienį vienbalsiai nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Komisija konstatavo, kad J. Petrauskienė tik pradėjusi eiti ministrės pareigas turėjo nurodyti 3 tūkst.
Petrauskienė: Lietuvoje 6 tūkst. pedagogų per daug
Lietuvoje yra daugiau nei 6 tūkst. pedagogų perteklius, atsakydama į interpeliacijos klausimus pareiškė atleidžiama švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. „Bendriausiu mastu Lietuvoje turime didelį pedagogų perteklių – šiuo metu vertinama, kad jis gali būti daugiau nei 6 000“, – rašoma ministrės įregistruotuose atsakymuose.
REKLAMA
REKLAMA
Tėvų forumo vadovas: ugdymo procesas – sužlugdytas
Tėvų forumo tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas antradienį pareiškė, kad tęsiantis mokytojų streikams ugdymo procesas šalyje yra sužlugdytas. „Tėvus neramina tai, kas vyksta, nes būtent, ko gero, tėvai ir jų vaikai šiuo atveju yra tie kraštiniai, kurie dėl buvusios ministrės (Jurgitos Petrauskienės – BNS) arogancijos, nenoro ir negebėjimo tartis priėjo prie situacijos, kad ugdymo procesas yra sužlugdytas“, – LRT radijui sakė D. Trečiakauskas.
Mokytojai toliau miega ŠMM: „Jokių pokyčių nėra“
Keliasdešimt streikuojančių mokytojų praleido dar vieną naktį ir liko Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM), nepaisant prašymo iki antradienio ryto palikti jos patalpas. „Jokių pokyčių nėra“, – BNS sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderis Andrius Navickas. Pasak jo, apie 20–30 mokytojų ministerijoje toliau laukia derybų dėl reikalavimų keisti rugsėjį įvestą etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemą ir kelti algas.
Prieškrizinis Skvernelio ėjimas: sau metė gelbėjimosi ratą
Atstatydindamas iš karto tris ministrus, premjeras Saulius Skvernelis pavojingai arti priartėjo prie ribos, kai netrukus gali tekti keisti visą ministrų kabinetą. Politologai tokią premjero rokiruotę Vyriausybėje vadina S. Skvernelio mestu gelbėjimosi ratu, klausimas – kiek laiko premjerui pavyks išsilaikyti vandens paviršiuje.
Skvernelis apie mokytojus: skiriama ir taip nemažai pinigų
Jau ketvirtą savaitę tęsiantis dalies pedagogų streikams, Vyriausybė pirmadienį aptars profsąjungų reikalavimus dėl didesnių atlyginimų. Tačiau prieš Vyriausybės posėdį premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams pareiškė atleidžiantis tris ministrus – tarp jų ir švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę. Premjeras neslėpė esantis nepatenkintas, kad ministrė nekontroliuoja mokytojų streiko. „Švietimo ir mokslo ministrė ėmėsi svarbių pokyčių ir pertvarkų. Pavyko daug, bet ne viskas.
Mokytojų reikalavimai pasiekė Vyriausybę: dėl algų siūlo susitarti partijoms
Vyriausybė ketvirtadienį pasiūlė profsąjungoms, kad dėl mokytojų algų kėlimo būtų pasirašytas politinių partijų susitarimas, tačiau nepriėmus sprendimų dėl pedagogų atlyginimų Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusios derybos buvo atidėtos. „Vienas iš pasiūlymų būtų inicijuoti susitarimą tarp partijų“, – derybose sakė premjero patarėja Unė Kaunaitė. Pasak jos, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis matytų tokio susitarimo galimybę.
Petrauskienė: streikuojanti profesinė sąjunga užsiima šou
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ketvirtadienį apkaltino Andriaus Navicko vadovaujamą streikuojančią profsąjungą organizuojant šou, o ne bandant realiai susitarti, kaip tobulinti etatinį mokytojų darbo apmokėjimo modelį. „Tas šou, kuris vyksta, tikrai nėra tam, kad būtų susitarta.
Skvernelis: Petrauskienė turės atsistatydinti
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė turės atsistatydinti, jeigu sulauks nepalankaus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų, trečiadienį pareiškė premjeras Saulius Skvernelis. „Jeigu bus pripažinta, kad pažeisti įstatymai (...), be abejo“, – žurnalistams teigė ministras pirmininkas, paklaustas, ar J. Petrauskienė turės trauktis, jeigu VTEK išvada jai nebus palanki.
Kaltinimai švietimo ministrei: „Ji žaidžia vaikų likimais“
Dėl etatinio darbo apmokėjimo modelio streikuojanti švietimo profsąjunga ministrę Jurgitą Petrauskienę kaltina derybų imitavimu. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas laikosi pozicijos, kad siekdama nutraukti streiką Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) turėtų derėtis su streikuojančiais, o ne etatiniam apmokėjimui pritariančiais pedagogais.
Profsąjungos po derybų su ministre: „Tai tik gilina krizę“
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė trečiadienį paskelbė susitarusi su profesinėmis sąjungomis, kaip tobulinti rugsėjį įvestą etatinio pedagogų darbo apmokėjimo modelį, tačiau mokytojų streiką organizuojančios profsąjungos lyderis perspėja, kad išspręsta dar ne viskas. „Visi šitie siūlymai, kuriuos kartu aptarėme, (...) bus šiandien įforminti protokoliniu susitarimu“, – žurnalistams sakė J. Petrauskienė po kelias valandas trukusių diskusijų su profsąjungų atstovais.
Petrauskienė žarsto pažadus: dėstytojų ir mokslininkų alga didės 40 proc.
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) skelbia nuo kitų metų sausio didinanti lėšas studijoms: 15 proc. jos augs kolegijose, 12 proc. – universitetuose ir mokslo institutuose. ŠMM antradienį informavo, kad ministrės Jurgitos Petrauskienės pasirašytas įsakymas dėl studijų kainų indeksavimo leis papildomai padidinti dėstytojų ir mokslininkų atlyginimus ir sudarys „prielaidas studijų kokybei kilti“. Sprendimas, anot ŠMM, priimtas tariantis su studentais ir aukštųjų mokyklų atstovais.
Opozicija surinko parašus Petrauskienės interpeliacijai
Opoziciniai konservatoriai antradienį pranešė surinkę reikalingus parlamentarų parašus po interpeliacija švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei. Nepasitikėjimas švietimo ministre inicijuojamas tęsiantis mokytojų streikams dėl rugsėjį įvesto etatinio pedagogų darbo apmokėjimo. Interpeliacijos tekstą pasirašė 41 parlamentaras, dauguma jų yra iš opozicinių frakcijų – konservatorių, liberalų ir socialdemokratų.
Mokytojų nepasitenkinimas didėja: streikuos pusšimtis mokyklų
Kitą savaitę streikus tęs 50 šalies mokyklų, informuoja Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM). Streiką rengianti profesinė sąjunga sako, kad prie streiko jungiasi dukart daugiau įstaigų. Pasak ŠMM, penktadienį streike dalyvauja 37 švietimo įstaigos ir apie pusę jose dirbančių pedagogų. Ministerijos duomenimis, nuo pirmadienio prie jau streikuojančių įstaigų planuoja prisijungti 25, o 12 mokyklų streiką nutrauks, kaip ir buvo planuota.
Petrauskienė: mokytojai yra įkalbinėjami streikuoti
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad mokytojais yra manipuliuojama, siekiant juos įkalbėti streikuoti. „Nerimo tikrai yra, mokytojų bendruomenė tikrai įsitempusi. Yra daug manipuliacijos netikromis žiniomis, yra daug kurstymo. Važinėdami į mokyklas matome, kad artėja savivaldybių rinkimai, kad mokytojais yra manipuliuojama, yra įkalbinėjama streikuoti. Tokioje erdvėje mokytojai jaučiasi pasimetę“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė J. Petrauskienė.
Vaikų sveikatinimui dar ne pabaiga – ruošiama daugiau permainų
Mažėjant vaikų fiziniam aktyvumui, Vyriausybė imasi svarstymų didinti kūno kultūros pamokų skaičių. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad jaunesniesiems moksleiviams, vietoj esamos vienos kūno kultūros pamokos per savaitę, žadamos dvi, o vyresniesiems – vietoj dviejų pamokų per savaitę, ketinama skirti tris fizinio lavinimo pamokas. Be to, ministerija žada pagerinti šių pamokų patrauklumą moksleiviams.
Skvernelis rizikuoja užsitraukti mokytojų rūstybę
Premjeras Saulius Skvernelis nemato pagrindo pedagogų streikui sakydamas, kad vidutinio mokytojų atlyginimo augimas įvedus etatinį apmokėjimą yra „pakankamai solidus“. „Tai yra mūsų demokratinės valstybės išraiška, žmonės turi teisę streikuoti. Būtų gaila, jei nuo to streiko nukentėtų mūsų mokiniai. Bet bent jau aš realaus pagrindo streikui nematau: pateikti pirminiai skaičiai, ir atlyginimų didėjimas yra pakankamai solidus“, – žurnalistams penktadienį sakė S. Skvernelis.
Petrauskienės likimas spręsis po mėnesio: gali netekti darbo
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimas dėl galimo švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės interesų konflikto gali būti lapkričio pabaigoje arba gruodžio pradžioje, teigia VTEK narys Saulius Katuoka. Ketvirtadienį opozicinėje Liberalų sąjūdžio frakcijoje dalyvavęs VTEK narys teigė, kad renkami dokumentai, susiję su ministrės vyro laimėtais pirkimais, duomenys apie pačios ministrės veiklą, kt.
Antausis Švietimo ministerijai: žemiausias pasitikėjimas per 20 metų
Vis daugiau gyventojų neigiamai vertina švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės darbą. Spalio 5–14 dienomis atliktos apklausos duomenimis, ministrės darbą teigiamai vertina 10 proc. apklaustųjų, kaip ir prieš mėnesį, tuo tarpu neigiamų vertinimų išaugo beveik dešimčia procentinių punktų – neigiamai jos darbą vertina 49,5 proc. apklaustųjų (40,4 proc. rugsėjį), rodo dienraščio „Lietuvos rytas“ šeštadienį skelbiama apklausa.
Mokytojo dienos išvakarėse Petrauskienę pedagogai sutiko švilpimu
Mokytojo dienos išvakarėse Kaune vykusiame renginyje švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę savo atlyginimais nepatenkinti pedagogai sutiko švilpimu. Mokytojų sąjūdžio pirmininkės Rūtos Andriuškevičienės teigimu, įvedus etatinį apmokėjimo modelį daliai pedagogų algos mažėjo, o tiems, kuriems didėjo, – neproporcingai augo krūvis, pranešė LRT laida „Panorama“. Ministrė J. Petrauskienė tvirtina, kad mažėti atlyginimai negalėjo.
Valdžia mokytojų atlyginimams skirs papildomas lėšas: ar pakaks milijoninių sumų?
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), gavusi patikslintus moksleivių skaičius ir šiemet nusprendė skirti papildomus 10 mln. eurų savivaldybėms. ŠMM nurodo, kad šias lėšas savivaldybės turės perskirstyti „atsižvelgdamos į atsiradusius mokyklų finansavimo netolygumus įvedant etatinį apmokėjimą“. Teigiama, kad ministrė Jurgita Petrauskienė įsakymą dėl lėšų skyrimo pasirašė savaitės pradžioje ir artimiausiu metu jos turėtų pasiekti savivaldybes.
Švietimo ir mokslo ministrė purtosi interesų skandalo: deklaravo dar vieną vyro įmonę
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijai (VTEK) praėjusią savaitę pradėjus tyrimą dėl švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės sutuotinio laimimų pirkimų ministerijai pavaldžiose įstaigose, ministrė praėjusį penktadienį papildė savo deklaraciją dar viena vyro įmone. Ministrė nurodė, kad jos sutuoktinis Evaldas Petrauskas yra šių metų sausį įsteigtos įmonės „Betonus“ akcininkas. Įmonės veikla - betonvežių, betono siurblių nuoma.
Seimas sukilo prieš turtingus tėvus: nori atimti finansavimą iš privačių darželių
Seime jau kalbama, kad laikas nustoti mokesčių mokėtojų pinigais finansuoti milžininškus pelnus besikraunančias privačias mokyklas ir darželius. Esą turtingieji tegu leidžia savo vaikus į tokias įstaigas, kokias nori, bet tuomet viską lai apsimoka patys. Privačių įstaigų vadovai gąsdina, neva praradę valstybės finansavimą turės užsidaryti, o švietimo ministrė aiškina, esą apmokėti ir vargšų, ir turtingų vaikų švietimą liepia Konstitucija.
Premjeras laukia VTEK išvadų ir neskuba vertinti J. Petrauskienės elgesio
Premjeras Saulius Skvernelis švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės elgesį žada vertinti po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimų. „Ministrė pateikė man paaiškinimus ir manau, kad dabar reikėtų sulaukti VTEK sprendimo. Tyrimas pradėtas, ministrė teikia visą informaciją reikalingą, bendradarbiaus, bus sprendimas galutinis, tada galėsime konkrečiau pasakyti“, – Vyriausybėje po susitikimo su ministre sakė premjeras.
Premjeras susitiks su švietimo ministre dėl vyro verslo sėkmės viešuosiuose pirkimuose
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene aptars jos sutuoktinio įmonės sėkmę viešuosiuose pirkimuose ir galimą interesų konfliktą. Vyriausybės išplatintoje papildytoje S. Skvernelio darbotvarkėje rašoma, kad susitikimas įvyks 13.30 val.
Pasikeitusios mokytojų darbo sąlygos: konkretumo stinga kaip niekad
Jau ryt kalendorinė naujųjų mokslo metų pradžia. Ir mokslo metai šalyje prasidės su visu būriu pokyčių. Paaugliai mokysis ilgiau, keičiasi egzaminų tvarka. Kol Švietimo ir mokslo ministerija aiškina, kad darbai vyksta sklandžiai, dalis mokytojų sako, kad ateinanti rugsėjo pirmoji bus neramiausia per visą dešimtmetį. Sostinėje dirbanti fizikos mokytoja Edita Dijokienė pasakoja, kad pedagogus labiausiai slegia nežinia. „Niekas neaišku.
Lietuvos ir Lenkijos ekspertai rengs planą dėl mažumų švietimo
Lietuvos ir Lenkijos švietimo ministrės sutarė, kad iki metų pabaigos ekspertai parengs gaires tautinių mažumų švietimo klausimams spręsti. „Esame sutarę ekspertų lygmenyje tarp ministerijų sudaryti bendrą grupę, kuri išanalizavusi visus iššūkius: kokios priežastys lemia pasiekimų skirtumus, kokie yra iššūkiai kalbant tiek apie ugdymo priemones, apie vadovėlius, apie programas, apie mokytojų kompetenciją – išanalizavę šituos iššūkius mes premjerams (...) sutarėme iki metų pabaigos pasiūlyti konk...
Lenkijos švietimo ministrė Lietuvoje domėsis tautinių mažumų švietimu
Šios savaitės pabaigoje Lietuvoje lankysis Lenkijos nacionalinio švietimo ministrė Anna Zalewska. Penktadienį viešnia planuoja susitikti su Lietuvos švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene, premjeru Sauliumi Skverneliu, šeštadienį ji dalyvaus fašizmo teroro aukų Paneriuose pagerbimo ceremonijoje.
Mokytojų neguodžia ir 17 milijonų eurų: rugsėjį įsigaliosiančią pertvarką laiko neefektyvia
Jau nuo šios rugsėjo pirmosios šalies mokytojams paruošta daugiau nei 17 milijonų eurų finansinė injekcija, o didesnes algas turėtų užtikrinti ir etatinio darbo apmokėjimo įvedimas. Visgi pedagogai pertvarką kol kas vertina skeptiškai. Dalis mokytojų švietimo ir mokslo ministerijos sukurtoje algų skaičiuoklėje pasitikrinę kokia gi alga jų laukia po reformos nustėro – ji mažesnė už dabartinę. 17 su puse milijonų eurų nuo rugsėjo pirmosios ir beveik 80 milijonų eurų ateinantiems dvejiems metams.
Ministerija atsakė, ar uždraus išmaniuosius telefonus Lietuvos mokyklose
Švietimo ir mokslo ministerija teigia nesvarstanti planų šalies mastu drausti mobiliųjų telefonų mokyklose ir palieka tai spręsti joms pačioms. Psichologai savo ruožtu mano, kad diskutuoti apie griežtesnį išmaniųjų telefonų ribojimą – būtina. Galimybes mokyklose naudotis mobiliaisiais neseniai sugriežtino Prancūzija, įstatymu numačiusi, kad nauji ribojimai mokyklose naudoti išmaniuosius telefonus, planšetes ir kitus įrenginius galios mokiniams iki 14-15 metų amžiaus.
Ministrė patikslino, kiek mokytojams didės atlyginimai
Su etatiniu apmokėjimo modeliu atlyginimai mokytojams kils apie 20 procentų, o nauja tvarka padės į mokyklas pritraukti jaunų mokytojų, tvirtina švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. „Vidutiniškai atlyginimas turėtų augti 20 procentų, bet tai bus labai individualu, nes mokytojų krūviai labai skirtingi, mokytojų kvalifikacijos, kurio įtakoja atlyginimo dydį, irgi skirtingos“, – antradienį interviu Žinių radijui sakė J. Petrauskienė.
Darbuotojams – smūgis: už tą pačią algą teks dirbti daugiau
Penktadienį įspėjamąjį dviejų valandų streiką rengiančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos (LŠDPS) atstovai sako, kad planuojamas etatinis mokytojų darbo apmokėjimas lems ilgesnes darbo valandas už tą patį atlygį. LŠDPS pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė, kad modelio rengėjai manipuliuoja mokytojų darbo krūvį skaičiuodami metinėmis, o ne savaitinėmis darbo valandomis.
Ministrė sako, kad mokytojų streikas rengiamas kurstant baimes
Vienai pedagogų profsąjungai paskelbus, kad siekiant atidėti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo įvedimą kitą savaitę rengiamas įspėjamasis streikas, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, jog tarp mokytojų kurstoma nereikalinga panika. „Visi sprendimai švietime, ką rodo ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių patirtis, yra sėkmingi tada, kada yra remiamasi dialogu, kai jie yra nuosekliai įgyvendinami.
J. Petrauskienė: ateinančių jaunų mokytojų turime mažiausiai Europoje
Mokytojų bendruomenė sensta – Lietuvoje mažiausiai Europoje ateina dirbti naujų mokytojų, todėl kaita būtina, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. „Statistika liūdniausia Europoje, Lietuvoje daugiau nei 50 proc. mokytojų amžiaus vidurkis yra daugiau nei 50 metų. Vyriausias Lietuvoje dirbantis mokytojas yra 87 metų“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė J. Petrauskienė.
Mokyklos priima pokyčių iššūkį – sieks kiekvieno vaiko mokymosi sėkmės
Paaiškėjo pirmieji naujojo projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ dalyviai. Nuo rugsėjo į pokyčius įsitrauks 14 mokyklų iš visos Lietuvos ir 15 juose dirbsiančių „Renkuosi mokyti!“ mokytojų. Sutelkus visą mokyklos bendruomenę, bus stiprinama mokinių mokymosi motyvacija, kuriama saugi ir pozityvi emocinė mokyklos aplinka bei skatinama mokyklos vadovų lyderystė. Paraiškas dalyvauti projekte pateikė daugiau kaip 50 mokyklų.
Kaip paimti milijardą?
2010 metų rugsėjį asociacijos „Investors' Forum“ įmonių vadovų apklausa parodė, kad norint gerinti verslo aplinką Lietuvoje svarbiausia yra imtis veiksmų prieš korupciją. LLRI duomenimis šešėlinė ekonomika (2010 m.) siekė net 28 % BVP lygį , t.y. daugiau nei bet kada nuo 1997 m.
Vyriausybė siekia iš šešėlio ištraukti milijardą – investuotojai nori padėti ir pateikia pasiūlymų: kovoti su šešėliu ir korupcija reikia sistemingai ir keliais frontais tuo pačiu metu.