islamas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „islamas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „islamas“.
Irako pajėgos pranešė nukovusios vyriausiąjį Islamo valstybės veikėją šalyje
Irako saugumo pajėgos pranešė antradienį nukovusios aukščiausiojo rango Islamo valstybės vadą šioje šalyje bei dar aštuonis „teroristus“.
Kovos su terorizmu pajėgos „nukovė devynis teroristus, tarp jų – vadinamąjį (Islamo valstybės) vadą Irake“, – teigiama jungtinių saugumo vadų pranešime, kuriame nurodoma, kad pastarasis buvo Jassimas al-Mazrouei Abu Abdel Qaderas.
Skandalas Malaizijoje: rimtų kaltinimų sulaukė tarptautinė bendrovė, susijusi su sekta
Malaizijoje policijos pareigūnai išgelbėjo daugiau kaip 400 vaikų, kurie našlaičių namuose patyrė fizinį ir seksualinį smurtą. Tarptautinė bendrovė, kuriai priklauso teisėsaugos taikiklyje atsidūrę vaikų globos namai, anksčiau buvo susiję su religine sekta.
Policijos pareigūnai rado ne dešimtis asmenų, susijusių su fiziniu ir seksualiniu dešimčių ar net šimtų vaikų išnaudojimu, tarp jų ir mažamečių.
Išpuolis Vokietijoje: subadytas islamo kritikas ir pareigūnas, užpuolikas pašautas
Socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip nenustatytas vyras Manheimo (Vokietija) centrinėje aikštėje užpuola vokiečių politiką ir tinklaraštininką Michaelį Stürzenbergerį. Judėjimo „Pax Europa“ atstovai sakė BILD, kad jis tapo išpuolio religiniais motyvais auka.
Policijos duomenimis, išpuolis įvyko apie 11.35 val., kai M. Stürzenbergeris kalbėjo judėjimo „Pax Europa“ organizuotame mitinge.
Grupuotė „Islamo džihadas“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rodomas gyvas Izraelio įkaitas
Palestiniečių smogikų grupuotė „Islamo džihadas“ antradienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rodomas gyvas Gazos Ruože laikomas Izraelio įkaitas.
Belaisvis, kurį Izraelio žiniasklaida identifikavo kaip 28-erių Sašą Trupanovą, 30 sekundžių trukmės vaizdo įraše prabyla hebrajų kalba. Kada ši medžiaga buvo užfiksuota, neaišku.
Dvigubą Rusijos ir Izraelio pilietybę turintis S. Trupanovas buvo pagrobtas spalio 7 d. iš Nir Ozo kibuco karut su savo motina, senele ir mergina.
Musulmonai visame pasaulyje mini ramadano pabaigą
Musulmonai visame pasaulyje trečiadienį švenčia Id al Fitrą, pažymėdami islamo šventojo ramadano pasninko mėnesio pabaigą šeimų susitikimais, naujais drabužiais ir saldumynais.
Tačiau šias iškilmes temdo gilėjanti humanitarinė krizė Gazos Ruože ir numatomas Izraelio puolimas Rafacho mieste, nepaisant Vakarų sąjungininkų pastangų sustabdyti jau pusmetį trunkančias kovas.
Saudo Arabija: trečiadienį musulmonai visame pasaulyje pradės švęsti Id al Fitrą
Saudo Arabija, kurioje yra švenčiausios islamo šventovės, paskelbė, kad trečiadienį prasidės ramadano pasninko pabaigą žyminti Id al Fitro šventė.
„Aukščiausiasis Teismas rytoj skelbia paskutinę ramadano dieną, o trečiadienį – pirmąją Id al Fitro dieną“, – socialiniame tinkle „X“ pirmadienį pranešė oficialioji Saudo Arabijos spaudos agentūra.
Id al Fitro šventės data nustatoma pagal musulmonų Mėnulio kalendorių, atsižvelgiant į jaunaties laiką.
Lietuvoje gyvenantis islamą išpažįstantis Ernestas prakalbo atvirai: „Ne kartą man teko būti reanimacijoje“
Druskininkuose gimęs Ernestas, išgyvenęs patyčias ir smurtą dėl to, kad turi totorių kraujo, dabar bando išsklaidyti iškreiptą žmonių požiūrį į islamo religiją. Jo manymu, požiūris į šią religiją keičiasi, tačiau žmonės vis dar jo „baidosi“ iš nesupratimo.
Kokios patirtys padėjo suprasti, kad žmonės apie islamą neapsišvietę ir žino per mažai?
Mano vaikystė buvo labai sunki, nes mano mama totorė, o mano tėtis lietuvis. Aš į tai pats nekreipiau dėmesio, nors buvau krikštytas.
Idaris atvėrė širdį, kaip lietuviai reaguoja į musulmonus: kai paskutinį kartą grįžau į Lietuvą, buvau drąsus
Kai kuriems persivertimas į kitą religiją tampa ilgu ir sudėtingu keliu, kurį lydi kova su nesupratimu ir neteisingumu. Prienuose gimęs Idaris pasakoja, kaip vyksta persivertimas iš krikščionybės į islamą, ir kodėl aplinkiniai žmonės gali skaudžiai tai išgyventi. Tačiau, pasak jo, žmonės šiomis dienomis dėl religijos neteisia.
Iranas prašo islamiškų šalių paskelbti Izraelio kariuomenę teroristine organizacija
Irano prezidentas Ebrahimas Raisi šeštadienį paragino islamiškų šalių vyriausybes paskelbti Izraelio kariuomenę teroristine organizacija, nurodydamas dabartines jos puolimo operacijas Gazos Ruože.
Kalbėdamas Saudo Arabijos sostinėje Rijade vykstančiame arabų ir musulmonų lyderių aukščiausiojo lygio susitikime, E. Raisi taip pat paragino šalis, palaikančias ryšius su Izraeliu, juos nutraukti ir labiau remti palestiniečius.
Bidenas griežtina toną: suduosime smūgį Islamo pajėgoms, jei tai vėl pasikartos
JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį įspėjo, kad šalies ginkluotosios pajėgos pasiruošusios suduoti smūgį Islamo ginkluotosioms pajėgoms, jei vėl bus atakuotos JAV karinės bazės Artimuosiuose Rytuose.
„Nes jie smogė mums (JAV bazėms Sirijoje ir Irake)“, – taip JAV prezidentas atsakė į klausimą žurnalistui, kodėl lapkričio 9 d. JAV karinės oro pajėgos smogė Irano Islamo revoliucijos gvardijos ginklų sandėliui Sirijos rytuose.
REKLAMA
REKLAMA
Prabilo apie nuostabą keliantį Lietuvos elgesį: atrodo, kad nesiruošia jokių algoritmų
Prasidėjus karui Izraelyje Europoje padažnėjo protestų, kuriuose neišvengiama smurto, o Belgijoje ir Prancūzijoje įvykę mirtini išpuoliai nusinešė civilių gyvybes. Saugumo ekspertas, dimisijos pulkininkas Ignas Stankovičius neslepia – situacija kelia nerimą, o visuomenė tokiems išpuoliams turi ruoštis.
Praėjusią savaitę per teroro išpuolį Briuselyje nužudyti du Švedijos piliečiai. Prieš dvi savaites Prancūzijoje mirtinai subadytas mokytojas.
Iranas uždraudė dirbti 12 aktorių dėl aprangos kodo pažeidimų
Irano pareigūnai uždraudė dirbti 12 moterų aktorių, kaltinamų nesilaikius griežto Islamo respublikos aprangos kodo, pagal kurį privaloma dėvėti galvos apdangalus, trečiadienį pranešė pareigūnas.
„Toms, kurios nesilaiko įstatymų, nebus leidžiama dirbti“, – po kassavaitinio vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė Irano kultūros ir islamiškojo mokymo ministras Mohammadas Mehdi Esmaili.
Pareigūnas: Izraelis smogė Gazoje esančiam Islamo universitetui
Izraelio naikintuvai trečiadienį smogė Gazoje esančiam Islamo universitetui, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas ir su palestiniečių kovotojų grupuote „Hamas“ susijusios institucijos pareigūnas.
„Intensyvūs oro smūgiai visiškai sugriovė kai kuriuos Islamo universiteto pastatus“, – AFP sakė universiteto vadovybės atstovas Ahmedas Orabi.
Grupuotė „Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas.
Danija uždraus Korano egzempliorių deginimą, sako teisingumo ministras
Danijos vyriausybė planuoja uždrausti Korano egzempliorių deginimą, penktadienį pareiškė šalies teisingumo ministras.
Tokio žingsnio ketinama imtis po to, kai virtinė islamo šventosios knygos išniekinimo atvejų šioje Skandinavijos šalyje sukėlė musulmonų šalių pyktį.
Vyriausybė teigė, kad Danija imta vertinti kaip šalis, kuri skatina kitų šalių kultūrų, religijų ir tradicijų įžeidinėjimą ir menkinimą.
Kadyrovas: po Ukrainos eisime į kitas šalis – tai tik pradžia
Čečėnijos vadas, Kremliaus statytinis Ramzanas Kadyrovas paskelbė, kad „užbaigus reikalus Ukrainoje, žygiuos toliau į tas šalis, kuriose įžeidinėjamas Koranas“. Jis taip pat kurstė musulmoniškas valstybes imtis priemonių „ginti musulmonus ir religiją“.
Paviešintame vaizdo įraše vietos informavimo priemonių atstovų kalbintas R. Kadyrovas eilinį sykį bandė Rusijos imperinių ambicijų išprovokuotą karą Ukrainoje paaiškinti religine kova – tariamai Vakarų „ateistai gviešiasi musulmonų vertybių“.
R....
Per išpuolį prieš šiitų šventovę Irane žuvo keturi žmonės
Irano pietuose esančioje musulmonų šiitų šventykloje sekmadienį per šaudymą žuvo mažiausiai keturi žmonės, pranešė valstybinė žiniasklaida, praėjus mažiau nei metams po toje pačioje vietoje įvykdyto panašaus išpuolio.
Po dviejų ginkluotų vyrų įvykdyto teroristinio išpuolio Šacho Čerago mauzoliejuje Širazo mieste žuvo keturi žmonės, pranešė oficialioji naujienų agentūra IRNA.
„Islamo valstybė“ pranešė apie savo lyderio žūtį
Grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) ketvirtadienį paskelbė apie savo lyderio Abu Husseino al Qurashi mirtį, kuris, jos teigimu, žuvo per susirėmimus Sirijos šiaurės vakaruose.
A. H. al Qurashi žuvo po tiesioginių susirėmimų su džihadistų grupuote „Hayat Tahrir al Sham“ Idlibo provincijoje, pranešė IS atstovas įrašytoje žinutėje savo kanaluose platformoje „Telegram“, nenurodydamas, kada jis buvo nužudytas.
Pakistane per sprogimą politiniame susirinkime žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 44
Pakistano šiaurės vakaruose per radikalios islamo partijos politinį susirinkimą sekmadienį sprogus bombai žuvo 44 žmonės, o daugiau kaip 100 sužeisti, pranešė pareigūnai.
Sprogimo taikiniu tapo partija „Jamiat-ulema-e-Islam-F“ (JUI-F), kai į suvažiavimą Kare, netoli sienos su Afganistanu, susirinko daugiau kaip 400 jos narių ir rėmėjų.
Švedijai tai gali kainuoti narystę NATO: sudegintas Koranas kaip reikiant supykdė Turkiją
Švedijoje prie svarbiausios Stokholmo mečetės du protestuotojai viešai surengė pasityčiojimą iš švenčiausios musulmonų knygos – Korano. Ją protestuotojas spardė, dėjo ant jos kiaulienos šoninę, o galiausiai – ir padegė. Švedijos valdžia tai laiko žodžio laisvės išraiška.
Vis tik tokia vertybinė politika Švedijai gali kainuoti narystę NATO aljanse, nes šis įvykis dar labiau įpykdė jų stojimui ir taip prieštaraujančią Turkiją.
„Mano šventoji knyga – Koranas – buvo sudeginta ir suplėšyta.
Iranas patraukė moterį baudžiamojon atsakomybėn už „nepagarbą“ galvos apdangalui
Irano teismai persekioja moterį už „nepagarbą“ islamiškam galvos apdangalui po to, kai ji per viešą susirinkimą jį numetė ant žemės, šeštadienį pranešė Irano naujienų agentūra.
Netrukus po 1979-ųjų islamo revoliucijos įstatymu įtvirtintas reikalavimas moterims viešumoje dėvėti hidžabą visoje šalyje išprovokavo protestus po to, kai rugsėjį mirė 22 metų kurdų kilmės iranietė Mahsa Amini, moralės policijos suimta už tariamą aprangos taisyklių pažeidimą.
Azijos pietuose – protestai prieš Korano sudeginimą Švedijoje
Šimtai afganų ir pakistaniečių savo šalyse surengė protestus, reikšdami pasipiktinimą dėl savaitgalį Švedijos sostinėje sudeginto Korano.
Švedų ir danų kraštutinių dešiniųjų politikas Rasmusas Paludanas šeštadienį prie Turkijos ambasados Stokholme padegė musulmonų šventosios knygos kopiją.
Nuo to laiko kai kuriose musulmoniškose šalyse vyko protestai, o antradienį minios afganistaniečių su Pakistanu besiribojančiame Chosto mieste pasmerkė šį incidentą.
Analitikai: Irano režimas nesutaria, kaip kovoti su protestais
Pasak analitikų, Irano islamiškasis dvasininkų režimas nevienareikšmiškai reaguoja į jau kelis mėnesius vykstančius precedento neturinčius protestus – svyruoja tarp represijų ir, jo manymu, taikingų išraiškų, kuriomis bandoma numalšinti visuomenės nepasitenkinimą.
„Iš Irano režimo gaunami prieštaringi pranešimai rodo, kad vyksta vidinės diskusijos, kaip elgtis su vykstančiais protestais“, – sakė Denverio universiteto Artimųjų Rytų studijų centro direktorius Naderas Hašemis.
Prieš rinkimus Turkijos parlamentą pasiekė diskusijos dėl galvos apdangalų
Islamiškų šaknų turinti Turkijos valdančioji partija penktadienį pateikė parlamentui konstitucijos pataisą, kuria įtvirtinama moterų teisė dėvėti galvos apdangalus darbe ir kasdieniame gyvenime.
Šis sprendimas atgaivino itin skaldantį klausimą oficialiai sekuliarioje valstybėje.
Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano partija AKP šį itin politizuotą žingsnį žengė likus šešiems mėnesiams iki kitų rinkimų, kurie žada būti įtempti.
Sirija patvirtino, kad spalį nužudytas vyras buvo IS vadeiva
Spalio mėnesį Sirijoje nužudytas „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės vadas buvo pagrindinis jų lyderis, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida, remdamasi sirų saugumo šaltiniu.
Šaltinis, kurį citavo naujienų agentūra SANA, nurodė, kad operaciją, per kurią žuvo IS vadas Abu Hasanas al Hashimi al Qurashi, surengė kariuomenė ir vietos grupuotės.
Popiežius išvyko į Bahreiną stiprinti ryšių su islamiškuoju pasauliu
Popiežius Pranciškus, 1,3 mlrd. pasaulio katalikų lyderis, ketvirtadienį pradėjo savo kelionę – aptemdytą kritikos dėl žmogaus teisių pažeidimų – į Persijos įlankoje esantį Bahreiną, kad sustiprintų ryšius su islamo išpažinėjais.
Antroji popiežiaus kelionė į Arabijos pusiasalį po 2019 metais įvykusio vizito Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) taip pat skirta skatinti dialogą tarp musulmonų ir krikščionių.
Branduolinės derybos su Iranu: jau yra pirmosios „raudonos vėliavos“
Derybininkai pirmą kartą susirinko po to, kai rugpjūtį Irano prezidento pareigas pradėjo eiti konservatyvusis islamistas Ebrahimas Raisi.
Derybininkų nuotaikos buvo niūrios, kai jie išvyko iš Vienos Koburgo rūmų. Diplomatai svarstė, ar mėnesius trukusios derybos, bandančios atgaivinti Irano branduolinį susitarimą, greitai baigsis visam laikui.
Prakalbo numirusį 11-metį pabėgėlį laidojęs lietuvis: pasakė, kuo skiriasi jų laidotuvės
Sekmadienį Ruklos pabėgėlių pagalbos centre mirė negalią turėjęs 11 metų berniukas. Pirmadienį buvo pranešta, kad berniukas atgulė Vilniaus musulmonų kapinėse, kuriose buvo laidojamas pagal visas islamo tradicijas. Ši mirtis buvo pirmoji pabėgėlių tarpe, tad pagalbos buvo kreiptasi ir į Lietuvos musulmonų religinių bendruomenių tarybos vadovą muftijų Aleksandrą Beganską. Jis naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kaip atrodo musulmoniškos laidotuvės.
Talibano kovotojai pasistūmėjo toli į Pandžšyro slėnį, paskutinę islamistų nekontroliuojamą provinciją
Talibano kovotojai pasistūmėjo toli į Pandžšyro slėnį Afganistano šiaurės rytuose, siekdami užimti šią paskutinę islamistų nekontroliuojamą provinciją, o pasipriešinimo kovotojai paskelbė, kad jų neprisileidžia.
Vis dėlto analitikai įspėja, kad pasipriešinimo kovotojų padėtis yra sunki.
Italijos pagalbos agentūra „Emergency“, laikanti ligoninę Pandžšyre, pranešė, kad Talibano pajėgos pasiekė Anabos kaimą, kur įsikūręs agentūros chirurgijos centras.
Talibanas: išvedus užsienio pajėgas „Islamo valstybės“ išpuoliai šalyje liausis
Talibano atstovas pareiškė, kad ši griežtosios linijos islamistų grupuotė stengsis užkirsti kelią džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) išpuoliams Afganistane, ir tikisi, kad jie baigsis, kai užsienio pajėgos paliks šalį.
„Tikimės, kad afganistaniečiai, kuriems daro įtaką IS... atsisakys savo veiklos, pamatę, kad bus suformuota islamiška vyriausybė be užsieniečių“, – savaitgalį interviu naujienų agentūrai AFP sakė Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas.
Afganistano fiasko buvo aiškus daug anksčiau: tik mums melavo
Vakarų šalių fiasko Afganistane, kai ypatingai dosniai finansuotos afganų karinės ir policijos pajėgos be jokios kovos pasidavė Talibanui, parodė, jog ilgus metus Vakarų visuomenės buvo maitinamos klaidinga informacija, esą Talibanas yra silpnas ir neturi didelės įtakos. Pasirodė, kad Talibanas yra stiprus ir labai palaikomas Afganistano gyventojų. Taip teigia Vidurio Rytų ekspertas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Egdūnas Račius.
Į Meką suplūdo piligrimai: pirmąkart istorijoje šventyklą saugo ne vyrai
Kaukėti piligrimai traukia prie milžiniškos scenos Mekoje. Baltais ir juodais drabužiais apsirengę žmonės į sieną mėto akmenis. Tiesa, ne šiaip sau – tai „velnio užmėtymo akmenimis“ ritualas.
Šiomis dienomis Mekoje vyksta kasmetinis hadžas – musulmonų piligrimų kelionė, kurios metu jie atlieka religines apeigas. Tai yra vienas iš penkių pagrindinių įsakymų, kurių privalo laikytis kiekvienas musulmonas. Hadžo metu tikintieji septynis kartus apeina Kaabos šventyklą.
Šveicarijos rinkėjai palaiko „burkos draudimą“
Šveicarijos rinkėjai nedidele persvara balsavo už siūlomą „burkos draudimą“. Apklausos prieš balsavimą rodė, kad jie greičiausiai patvirtins šį draudimą dar iki balsavimo referendume.
Prancūzija gedi nužudyto mokytojo: dešimtys tūkstančių išėjo į gatves smerkti išpuolio
Prancūzija gedi istorijos mokytojo, kuriam 18-metis islamistas šaltakraujiškai nupjovė galvą. Į Paryžiaus ir kitų didžiųjų miestų aikštes plūdo dešimtys tūkstančių žmonių, kurie smerkia teroro išpuolį ir radikalųjį islamą.
Paryžiaus respublikos aikštėje – dešimtys tūkstančių žmonių. Jie čia atėjo pagerbti islamisto žiauriai nužudyto 47-erių istorijos mokytojo Samuelio Paty.
Turkija užsipuolė Macroną dėl jo plano: nori „išvaduoti islamą Prancūzijoje nuo užsienio įtakos“
Turkija pirmadienį sukritikavo Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono planą apginti savo šalies pasaulietines vertybes nuo islamiškojo radikalizmo ir pavadino tai populistiniu įžeidimu musulmonams.
Antrą dieną iš eilės Turkijos reiškiamas pasipiktinimas E. Macrono planu „išvaduoti islamą Prancūzijoje nuo užsienio įtakos“ dar labiau padidino įtampą, tvyrančią dėl Prancūzijos lyderio ir Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano virtinės nesutarimų.
Prancūzija skelbia nukovusi islamo ekstremistų grupuotės lyderį
Prancūzijos pajėgos nukovė džihadistų grupuotės „Islamiškojo Magribo „al Qaeda“ (AQIM) vadeivą alžyrietį Abdelmaleką Droukdelį per operaciją šiaurės Malyje, pranešė Prancūzijos gynybos ministerija.
A. Droukdelis buvo nukautas ketvirtadienį netoli sienos su Alžyru. Šiame regione esama AQIM bazių, iš kurių džihadistai vykdydavo išpuolius ir vakariečių pagrobimus Sachelyje, penktadienį nurodė gynybos ministrė Florence Parly.
Viduramžiai Rusijoje: teisiama medikė, atlikusi 9-metei apipjaustymą
Rusijoje vyksta teismo procesas, kuomet gydytoja teisiama dėl apipjaustymo atlikimo 9-metei. Tai pirmasis toks atvejis šalyje, kuomet per prievartą sužalotos mergaitės interesai yra atstovaujami teisme. Nepaisant pasaulyje visuotinai pripažįstamo draudimo žaloti moteris, šiuo metu gyvena apie 200 mln. moterų ir mergaičių, kurios buvo per prievartą apipjaustytos.
Prancūzė mokinė ir jos šeima saugoma policijos, nes viešai išpeikė Islamą
Vienos 16-metės pasisakymai savo „Instagram“ paskyroje apie tai, kad islamas – „neapykantos religija“, Prancūzijoje sukėlė aršias diskusijas apie žodžio laisvę ir religinių jausmų įžeidimus. Pati paauglė sulaukė grasinimų, ją dabar saugo policija.
Istorija prasidėjo sausio 18-ąją, kuomet mergina vardu Mila savo „Instagram“ paskyroje papasakojo apie apie seksualinius pasirinkimus.
5 metai po kruvinų žudynių: saugumo daugiau, bet žaizdos liko
Praėjo penkeri metai nuo radikalių islamistų įvykdytų šaudynių satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakcijoje Paryžiuje. Pasaulį sukrėtęs įvykis buvo tik pradžia po to sekusių kruvinų išpuolių virtinės. Ir nors dabar terorizmo grėsmė Europoje yra sumažėjusi, tačiau naujienų portalo tv3.lt kalbinti ekspertai pažymi, kad žmonių radikalėjimą ir pasukimą terorizmo link lėmusios problemos išliko, o klausimų apie žodžio ir kritikos laisvę – apstu.
Islamo valstybė patvirtino savo vadeivos mirtį ir paskyrė naują lyderį
Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) ketvirtadienį patvirtino savo lyderio Abu Bakr al Baghdadi mirtį ir paskelbė, kad naujuoju grupuotės vadeiva paskirtas Abu Ibrahimas al Hashimi al Quraishi.
„Gedime tavęs,.. tikinčiųjų vade“, – sakoma garsiniame pareiškime, kurį perskaitė IS atstovu pristatytas Abu Hamza al Quraishi.
Kruvinas islamistų išpuolis: nužudyta 16 žmonių
Mozambiko šiaurėje įtariami islamistai antradienį nužudė 16 žmonių per iki šiol kruviniausią išpuolį nuo sukilimo šiame atokiame regione pradžios 2017 metais, penktadienį pranešė vietos šaltiniai. Nuo 2017 metų spalio islamistai kovotojai puldinėja atokias gyvenvietes dujų telkinių turtingame musulmoniškame Kabo Delgado regione. Per šį laikotarpį nužudyta jau daugiau kaip 200 žmonių, dar tūkstančiai gyventojų buvo išvaryti iš savo namų.
„Islamo valstybė“ tyliai pasitinka kalifato mirtį
Aršiausi džihadistai užblokavo kelius paskutiniame grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) kontroliuojamame žemės lopynėlyje Sirijoje, sekmadienį pranešė su jais kovojančios Jungtinių Valstijų pajėgos. Prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) paragino sąjungininkus Europoje priimti atgal šimtus Sirijoje nelaisvėn paimtų savo piliečių, kovojusių už „Islamo valstybę“, o Belgija paprašė „europinio sprendimo“ šiuo klausimu.
Sinead O‘Connor šokiruoja gerbėjus: pasikeitė vardą ir dainuoja „Allahu akbar“
Garsi airių atlikėja Sinead O‘Connor šokiravo savo gerbėjus dar kartelį. Ji ne tik oficialiai pasikeitė vardą į Shuhada‘ Davitt, bet ir atsidavė islamo religijai. Jos vardas arabiškai reiškia „liudininkai“ arba „kankiniai“.
„Noriu pranešti, kad didžiuojuosi tapusi musulmone. Tai yra natūrali išvada kiekvienos protingos teologinės kelionės. Visi studijų raštai veda į islamą, taip paneigdami kitus raštus. Man bus suteiktas naujas vardas.
Irane moterys futbolą stadione stebėjo pirmą kartą nuo 1979-ųjų
Antradienio vakarą Irane vyko draugiškos vyrų futbolo rungtynės, kuriose vietos nacionalinė komanda priemė svečius iš Bolivijos. Tiesa, rezultatas čia ne pats svarbiausias. Ši dvikova tapo istorine, nes ją, po beveik 40-ies metų gyvai stebėjo ir šalies moterys.
Irake už narystę IS iki gyvos galvos nuteisti prancūzas ir vokietė
Irako teismas už priklausymą džihadistų judėjime „Islamo valstybė“ (IS) pirmadienį nuteisė vieną Prancūzijos pilietį ir vieną vokietę. Atskirus nuosprendžius 58-erių Lahcenui Gueboudjui ir moteriai, pristatytai tik kaip Nadia, paskelbė Bagdado centrinis baudžiamasis teismas, pranešė vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas. Nuteistos moteriškės motina yra Vokietijos pilietė, kuri sausį buvo nuteista mirti už priklausymą IS, bet balandį šis verdiktas buvo pakeistas 20 metų įkalinimo bausme.
Dėl D.Trumpo sprendimo jau bruzda islamo pasaulis
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) gruodžio 13 dieną šaukia Islamo bendradarbiavimo organizacijos (OIC) šalių viršūnių susitikimą Stambule, kuriame ketinama aptarti trečiadienį laukiamą Vašingtono sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine.
Ėmėsi islamo „valymo“: tikisi išnaikinti ekstremizmą
Saudo Arabijos karalius Salmanas ėmėsi „precedento neturinčių veiksmų“ siekiant pažaboti islamo ekstremizmą nurodydamas vietos autoritetingai teologų tarybai peržiūrėti mokymų gaires visame pasaulyje, rašoma „The Guardian“. Karališkąjį įsaką praėjusią savaitę paskelbęs karalius Salmanas nurodė Medinoje įkurti „Karaliaus Salmano kompleksą“, kuriame susibūrusiems islamo autoritetams teks darbas nustatyti ir „išnaikinti melagingus ir ekstremistinius tekstus“. Bandys paaiškinti, kas yra „geras islam...
Saudo Arabijos princas imasi šokiruojančių reformų
Įtakingas Saudo Arabijos princas Mohammedas bin Salmanas (Mohamedas bin Salmanas) antradienį pažadėjo sugrąžinti nuosaikų ir atvirą Islamą į itin konservatyviai valdomą karalystę. „Turime grįžti prie to, ką turėjome anksčiau – nuosaikaus ir atviro Islamo šalies, atviros visoms pasaulio religijoms“, – Rijado ekonomikos forume sakė jis. „Artimiausius 30 savo gyvenimo metų nepraleisime svarstydami pragaištingas idėjas, jas sunaikinsime šiandien, – sakė jis.
Vokietijoje pristatyta antiislamiška programa: islamas nesuderinamas su demokratija
Dešiniojo sparno populistų partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) pareiškė, kad islamas nesuderinamas su demokratija, Vokietijos rinkimų kampanijai artėjant finišo tiesiosios link.
Tuniso moterims musulmonėms – galimybė rinktis
Tunisas panaikino dešimtmečių senumo draudimą musulmonų tikėjimo moterims ištekėti už ne musulmonų, ketvirtadienį skelbia šalies prezidentūra. „Sveikinimai Tuniso moterims apgynusioms teisę į laisvę pasirinkti savo antrąją pusę“, – „Facebook“ rašė prezidentūros atstovė Saida Garrach (Saida Garač). Apie draudimo panaikinimą paskelbta praėjus mėnesiui po Tuniso prezidento Bejio Caidu Essebsio (Bedžio Kaidu Esebsio) prašymo panaikinti 1973 metais priimtą draudimą.
Norvegų nacionalistai „sužibėjo intelektu“: supainiojo autobusų krėslus su burkomis
„Facebook“ grupėje susibūrę antiimigracinių nuotaikų apimti norvegai susilaukė dabar jau ir tarptautinės pajuokos, kai rimtu veidu pasiūlė „išvaryti iš šalies“ autobusų krėslus. Autobuso nuotraukos buvo publikuotos „Fedrelandet viktigs“ (norv. „Tėvynė pirmiau“), uždaroje „Facebook“ antiimigracinių aktyvistų grupėje, su prierašu: „Ką apie tai galvojate?“) O štai komentaruose „aktyvistai“ sužibėjo visu gražumu: „Tai atrodo tikrai baisiai ir turėtų būti draudžiama.