ilgalaikio darbo išmoka
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ilgalaikio darbo išmoka“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ilgalaikio darbo išmoka“.
Atleidžia iš darbo? Štai kokios išmokos jums priklauso: gali siekti ir 15 tūkst. eurų
Ne paslaptis, kad atleidimas iš darbo gąsdina daugelį, kadangi staiga yra prarandamos nuolatinės pajamos. Vis tik geras ir ilgametis darbuotojas po atleidimo gali gauti tūkstančius eurų išmokų.
Skaitytoja Akvilina (vardas pakeistas) papasakojo, kad jos darbovietė nusprendė mažinti etatus, todėl ji mėnesio pabaigoje bus atleista.
„Auginu du mažamečius vaikus, tad darbdavys man išmokės 6 mėnesių išeitinę išmoką. Nesu tikra, bet galimai man priklausys ir ilgalaikio darbo išmoka.
Ilgai dirbę šią išmoką dažnai pamiršta: štai kas bent 1 atlyginimą gali gauti papildomai
Jeigu daugiau kaip 5 metus dirbate toje pačioje darbovietėje ir darbdavys nusprendžia jus atleisti, jūs turite teisę ne tik į išeitinę išmoką iš darbdavio, bet į ilgalaikio darbo išmoką iš „Sodros“.
Darbo kodeksas numato keletą skirtingų darbo sutarties nutraukimo pagrindų. Tarp tokių yra ir jos nutraukimas darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės.
Po 1636 eurų galės gauti daugiau darbuotojų: siūlo keisti šių išmokų tvarką
Daug metų vienoje darbovietėje dirbantiems ir iš jos atleidžiamiems darbuotojams priklauso ilgalaikio darbo išmokos. Tiesa, jas galima gauti tik vienu atveju, jei darbo sutartis nutraukiama darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė ir registravo įstatymo pataisas, kurias priėmus šias išmokas būtų galima gauti ir tuo atveju, jeigu darbdavys bankrutuotų.
„Sodra“ primena: sumoka vidutiniškai po 2126 eurus – kas gali gauti šią išmoką?
Jeigu dirbate oficialiai ir jūsų darbdavys sumoka visas socialinio draudimo įmokas, už tai galite gauti ir atitinkamas išmokas, primena „Sodra“.
Kiekvieną mėnesį darbdaviai jai sumoka 0,16 proc. kiekvieno darbuotojo atlyginimo dydžio įmokas į ilgalaikio darbo išmokų fondą.
Pavyzdžiui, jeigu uždirbate 2000 eurų dydžio atlyginimą popieriuje, tai į minėtą fondą sumokama 3,2 euro per mėnesį, 38,4 euro per metus arba 192 eurai per 5 metus.
Kada jums priklauso paveldima 4422 eurų ar didesnė išmoka, jei atleidžia iš darbo
Jau kuris laikas Lietuvoje galioja tvarka, kai atleidžiami ilgamečiai darbuotojai gauna ne tik išeitinę išmoką iš darbdavio, bet ir ilgalaikio darbo išmoką iš „Sodros“. Be kita ko, šios išmokos yra paveldimos, jeigu jų gavėjas spėja išmokos paprašyti prieš mirtį.
Darbo kodekso 57 str. numato, kad kai žmogus atleidžiamas darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės, darbdavys jam turi išmokėti 2 jo vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinę išmoką.
Galite gauti 3 algų dydžio išmoką išėję iš darbo ar jį pakeitę: „Sodra“ paaiškino, kam ji priklauso
Jeigu pakankamai ilgai dirbate viename darbe ir jus atleidžia, galite kreiptis į „Sodrą“ ilgalaikio darbo išmokos.
Ji priklauso net ir tuo atveju, jeigu ilgai nesėdite be darbo ir greitai susirandate kitą.
Kam priklauso išmoka
Kaip aiškina „Sodra“, jūs turite teisę gauti ilgalaikio darbo išmoką, jeigu:
buvote atleistas pagal Darbo kodekso 57 str.
Vyriausybė siūlo keisti išmokų mokėjimo tvarką netekus darbo – jos turėtų būti paveldimos
Siekiant užtikrinti didesnes garantijas darbuotojams, numatoma sudaryti palankesnes sąlygas skirti jiems išmokas iš Garantinio fondo bei Ilgalaikio darbo išmokų fondo, pailginti kreipimosi dėl išmokų laikotarpį nuo 6 iki 12 mėnesių ir nustatyti, kad išmokos iš šių fondų, mirus teisėtam jų gavėjui, yra paveldimos.
Taip pat būtų nereikalaujama asmens prašymo, skiriant ilgalaikio darbo išmokas, jeigu gavėjo duomenys yra Apdraustųjų registre.