hu jintao
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „hu jintao“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „hu jintao“.
Šitaip pasaulį mato Xi Jinpingas: viskas pasikeitė
Pasibaigus Šaltajam karui Vakaruose netrūko įvairiausio plauko teorijų apie istoriją ir tarptautinius santykius. Nors aplinkybės ir pagrindiniai veikėjai kinta, pasaulinė geopolitinė drama nuolat tęsiasi: siekiant paaiškinti ir nuspėti valstybių elgesį, į akistatą stoja realizmo ir liberalizmo šalininkai, akademikai diskutuoja, ar pasaulio laukia istorijos pabaiga, civilizacijų susidūrimas, o gal visai kas kita.
Dalai Lama: visų problemų ašis – Vladimiro Putino egocentrizmas
Vokiškasis „Die Welt“ šiandien publikavo interviu su budistų dvasiniu lyderiu Dalai Lama XIV. Jo šventenybė, rugpjūčio pabaigoje dalyvavęs Hamburgo Tibeto centro renginiuose, įvertino dabartinę politinę situaciją Kinijoje ir Rusijoje, tuo pačiu išsakė kritiką dabartiniams mūsų kaimynų lyderiui Vladimirui Putinui. Dalai Lama žurnalistams pareiškė, kad yra tvirtai įsitikinęs galimybe grįžti namo, į Tibetą.
H. Clinton išleido knygą apie pasaulio lyderius
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra užvaldytas įkyrios idėjos atgaivinti sovietų imperiją, buvęs Kinijos lyderis Hu Jintao (Hu Dzintao) - "atitolęs" nuo valdymo, o buvęs Irano vadovas Mahmoudas Ahmadinejadas (Mahmudas Ahmadinedžadas) panašus į "karingą povą", savo naujoje knygoje apie svarbius pasaulio lyderius rašo Hillary Clinton (Hilari Klinton). Buvusi JAV valstybės sekretorė antradienį vadovauja kruopščiai surežisuotam savo naujų memuarų „Sunkūs sprendimai“ (Hard Choices) išleidimui.
„Forbes“ paskelbė galingiausią 2013-ųjų pasaulio žmogų
2013 metų galingiausiu pasaulio žmogumi "Forbes" išrinko Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kuris aplenkė iš pirmos vietos 2012 metais į antrą nukritusį JAV prezidentą Baracką Obamą (Baraką Obamą). Tai savo svetainėje praneša Forbes.com, pateikdamas tradicinį Galingiausių žmonių pasaulyje sąrašą, kuris sudarinėjamas kasmet ir į kurį patenka išties pasaulį valdantys valstybių vadovai, finansininkai, filantropai ir verslininkai.
Kinija ketina harmoniją ir demokratiją pasiekti 2049 metais
Kinijoje prasidėjo ilgai lauktas ir intriguojantis XVIII Komunistų partijos suvažiavimas, po kurio atsinaujins šalies valdžia. Savo suvažiavimo atidarymo kalboje dabartinis partijos pirmininkas Hu Jintao pažadėjo sustiprinti kovą su korupcija, stimuliuoti vidinę paklausą ir iki 2049 metų padaryti Kiniją „turtinga, galinga, demokratine, civilizuota ir harmoniška modernizuota socialistine valstybe“. Kalbėdamas suvažiavimo atidarymo proga ketvirtadienį Hu Jintao pareiškė, kad šiandien Kinija – „did...
Ateina penktoji Kinijos lyderių karta
Lapkričio 8-ąją Pekine prasidės 18-asis Kinijos komunistų partijos (KKP) suvažiavimas, kurio metu bus išrinktas naujasis partijos generalinis sekretorius, patvirtinta nauja KKP Centro komiteto sudėtis ir visam pasauliui paskelbtos pavardės tų politikų, kurie netrukus užims aukščiausius Kinijos Liaudies Respublikos postus.
Kinija: prasidėjo intriguojantis Kinijos komunistų partijos suvažiavimas
Pekine, Liaudies susirinkimų namuose, ketvirtadienį prasidėjo 82 milijonus narių turinčios Kinijos komunistų partijos XVIII suvažiavimas. Laukiama naujos Kinijos valdžios Manoma, kad suvažiavime bus paskelbta apie permainas šalies vadovybėje ir „penktosios vadovų kartos“ atėjimą į valdžią. KKP – didžiausia politinė partija pasaulyje, ji valdo šalį, kurioje gyvena daugiau kaip 1,3 milijardo žmonių. Forumas truks savaitę.
10 skandalingų reklamų, papiktinusių tikinčiuosius
Skandalinga ir įžeidžianti reklama yra tarsi atskirta marketingo sritis, ir nenuostabu, kad jos taikiniu neretai tampa ir religiniai jausmai. Būna atvejų, kai tai daroma tyčia, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai kampanija visiškai netyčia įžeidžia tam tikrą religinį aspektą. Vis dėlto tikintiesiems, kaip parodo praktika, tai gali tapti itin rimtu reikalu, ir netgi patys nekalčiausi atvejai gali privesti prie reklaminių projektų uždarymo.
JT vadovas atvyko į Kiniją pokalbių dėl Sirijos rezoliucijos
Prieš naują balsavimą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje dėl Sirijos rezoliucijos JT generalinis sekretorius Ban Ki Moonas atvyko į veto teisę turinčią Kiniją, praneša agentūra AFP. Čia jis susitiko su prezidentu Hu Jintao ir, diplomatų duomenimis, dar kalbėsis su jo pavaduotoju Xi Jinpingu bei užsienio reikalų ministru Yang Jiechiu. Ban Ki Munas mėgins įtikinti Kiniją paremti Vakarų pateiktą rezoliucijos projektą dėl Sirijos, dėl kurio Saugumo Taryba turėtų balsuoti trečiadienį.
B. Obama: JAV ir Rusijos pozicijos dėl Sirijos skiriasi
JAV ir Rusija vis dar nesutaria, kaip rasti išeitį iš Sirijoje susiklosčiusios situacijos, nors Maskva pripažįsta, kad padėtis rimta ir reikia kuo greičiau išspręsti Sirijos problemą. Tai antradienį per spaudos konferenciją pareiškė Amerikos prezidentas Barackas Obama, praneša „RIA Novosti“. „Bus netiesa, jeigu sakysiu, jog mūsų pozicijos sutapo, bet Rusija ir Kinija pripažįsta, kad situacija rimta, kad ji neatitinka mūsų interesų ir sirų tautos interesų.
REKLAMA
REKLAMA
Pekine prasideda Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos viršūnių susitikimas
Kinijos, Rusijos ir keturių Vidurio Azijos šalių lyderiai susitinka Pekine aptarti Afganistano konfliktą ir kitus saugumo klausimus, skelbia BBC. Šešių Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos (ŠBO) narių susitikime taip pat dalyvauja Irano, Mongolijos, Indijos, Pakistano ir Afganistano lyderiai. Afganistano stabilumas yra „visų rūpestis“, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. V. Putinas antradienį jau buvo susitikęs su Kinijos prezidentu Hu Jintao.
V. Putinas ir Hu Jintao Kinijoje demonstravo abipusę meilę
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Kinijos vadovas Hu Jintao pažadėjo stiprinti dvišalius santykius ir pasirašė beveik 20 svarbių verslo ir prekybos susitarimų, skelbia „RIA Novosti“. Kaip ir buvo tikėtasi, V. Putino vizito Kinijoje metu vis dėlto nebuvo pasirašytas ilgai lauktas susitarimas, pagal kurį Rusija Kinijai parduotų apie 70 milijardų kubinių metrų dujų. Maskva nori, jog Pekinas už 1 tūkst.
V. Putinas į Pekiną atvyko stiprinti ryšius su Kinija
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pradeda trijų dienų vizitą Kinijoje, kurio metu bus aptariami energetikos ir užsienio politikos klausimai, informuoja BBC. Prieš kelionę V. Putinas sakė, kad nori dar labiau paskatinti klestinčią dvišalę prekybą. Sirijos krizė tikriausiai taip pat bus aptariama. Rusija ir Kinija iki šiol priešinosi Vakarų spaudimui iš posto išstumti Sirijos prezidentą Basharą Assadą.
Nepaisant įtampos, Kinija žada tvirtus ryšius su Šiaurės Korėja
Kinijos prezidentas pažadėjo tvirtus ryšius su Šiaurės Korėja, nepaisant kilusios įtampos tarp Pietų ir Šiaurės Korėjų dėl nesėkmingo raketos paleidimo, skelbia BBC. Kinijos prezidentas Hu Jintao tai pareiškė pirmadienį per Pekine vykusį susitikimą su Darbo partijos delegacija. Kinija – artimiausia Šiaurės Korėjos sąjungininkė ir didžiausia prekybos partnerė – neprieštaravo, kad Jungtinės Tautos (JT) pasmerkė Pchenjano raketos paleidimą.
Indijoje bandė susideginti protestuojantis tibetietis
Pirmadienį Indijoje bandė susideginti tibetietis, protestuodamas prieš Kinijos prezidento Hu Jintao) vizitą, kuris numatytas šios savaitės pabaigoje.
„Reuters“ fotografas užfiksavo liepsnose paskendusį protestuoją prieš nugabenant jį į ligoninę. Kol kas nežinoma, kokia vyro būklė.
A. Merkel: euras sustiprino Europą
Trečiadienį Vokietijos kanclerė Angela Merkel pradėjo vizitą Kinijoje ir, norėdama dar kartą patikinti šalį, kad euro zonos skolų krizė yra valdoma, pareiškė, jog euras „sustiprino Europą“, praneša AFP.
Taip A. Merkel sakė savo kalboje Pekine, kur ji susitiks su ministru pirmininku Wen Jiabao ir prezidentu Hu Jintao.
Ar galime sulaukti Kinijos politinio režimo žlugimo?
Ar yra realaus pagrindo prognozuoti Kinijos politinės sistemos žlugimą? „Foreignpolicy.com“ žurnalisto Gordono Chango manymu, to galima visai pagrįstai tikėtis. Knygos „The Coming Collapse of China“ autorius dar 2001 metais spėjo, jog Kinijos Komunistų partija savo įtaką praras per ateisiantį dešimtmetį.
Dešimtmetis jau praėjo, bet Kinijos Komunistų partija vis dar išsaugojo savo tvirtas pozicijas.
Kinijos prezidentas: šalies karinis laivynas turi iš anksto ruoštis karui
Kinijos karinis jūrų laivynas turi išplėsti pajėgas ir iš anksto ruoštis karui, pareiškė šalies vadovas Hu Jintao, praneša BBC.
Kinija ir kelios kitos šalys nesutaria dėl Pietų Kinijos jūros teritorijos. Tarp Kinijos ir JAV taip pat auga politinė įtampa, nes amerikiečiai siekia įsitvirtinti regione.
Po Hu Jintao pasisakymų JAV teigė, kad Kinija turi teisę gintis.
„Dėl to niekas nepyksta, – naujienų agentūra AFP citavo Pentagono atstovą admirolą Johną Kirby.
Ar Kinija padės gelbėti euro zoną?
Prie pagrindinių euro zonos gelbėtojų būrio jau greitai gali prisidėti ir Kinija. Ilgai neapsisprendęs dėl paramos, padėsiančios ES kovoti su skolų krize, lapkričio 15 d. Pekinas apibrėžė sąlygas šiai Kinijos pagalbai gauti.
Norėdama gauti paramą Europa privalo sutikti su viena iš trijų sąlygų: suteikti Kinijai daugiau įtakos Tarptautiniame valiutos fonde (TVF), pakelti jos ekonominį statusą Pasaulio prekybos organizacijoje arba atšaukti embargą Europos ginklų tiekimui į Kiniją.
Vatikanas ir Baltieji Rūmai pasmerkė Benetton reklaminę kampaniją
JAV Baltieji Rūmai išreiškė nepasitenkinimą naująja Benetton kompanijos reklamine kapmanija, kurioje pavaizduoti besibučiuojantys politikai. JAV valdžią papiktino vaizdai, kuriuose prezidentas Barackas Obama bučiuojasi su Kinijos vadovu Hu Jintao ir Venesuelos prezidentu Hugo Chavezu. Baltieji Rūmai smerkia prezidento vardo ir atvaizdo naudojimą komerciniais tikslais.
Benetton atstovai atsiprašė Šventojo sosto už galimą įžeidimą.
50 įtakingiausių pasaulio žmonių (V dalis, TOP 10)
Pasak žurnalo Forbes, būtent šie 5o žmonių kontroliuoja svarbiausių pasaulio procesų eigą. Būtent jie turi didžiausią įtaką mūsų planetoje. Politikai, verslininkai, milijardieriai: įtakingiausi pasaulio žmonės.
Kodėl Kinija turėtų (ne)padėti Europai?
Kiekvienas sutiks, kad dabar pasaulinei ekonomikai – sunkūs laikai, rašo BCC korespondentas Pekine Damianas Grammaticas.
Kinijos prezidentas Hu Jintao apie šį laiką Didžiojo dvidešimtuko (G20) susitikime Kanuose, kalbėjo šitaip: „Šiuo kritiniu metu, G20 lyderiai turi skirti visą savo dėmesį pagrindinėms problemoms, paskatinti pasaulinės ekonomikos augimą ir finansinių rinkų stabilumą“.
Ką jis, sakydamas šiuos žodžius, iš tikrųjų turėjo galvoje? Kinija prieš kurį laiką pranešė tikinti E...
G20 lyderiai renkasi Kanuose
Didžiojo dvidešimtuko (G20) ir tarptautinių organizacijų lyderiai renkasi į dalykinius pusryčius – pirmąjį bendrą G20 viršūnių susitikimo, prasidėjusio ketvirtadienį Kanuose, renginį. Apie tai praneša naujienų agentūra „RIA Novosti“.
G20 pirmininkas, Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, asmeniškai sutinka susitikimo dalyvius prie įėjimo į Festivalių ir kongresų rūmus Kanuose.
Hu Jintao Putiną vadina „Kinijos tautos draugu“
Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas per susitikimą su Kinijos vadovu Hu Jintao trečiadienį aptarė Rusijos ir Kinijos santykius.
„Aš džiaugiuosi galimybe papasakoti apie šios dienos susitikimų rezultatus, pakalbėti apie mūsų santykius. Labai tikimės palaikymo dėl tų planų, kuriuos aptarė Rusijos ir Kinijos vyriausybės“, – Hu Jintao pareiškė Putinas.
„Raudonasis drakonas“ išskėstomis rankomis priima V. Putiną
Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas atvyko į Kiniją, kur antradienį per susitikimą su Hu Jintao Pekine padės naujų Rusijos ir Kinijos santykių pamatus, praneša RT.
Aptariamų klausimų paletė – labai plati: nuo energetikos iki kosmoso.
Tai yra pirmas Vladimiro Putino vizitas į Kiniją po to, kai jis pareiškė, kad kitais metais sieks Rusijos prezidento posto. Ir tai tuo pačiu yra ženklas, kad Rusija keičia savo užsienio politiką.
Kinijos prezidentas siūlo Taivanui taikytis
Kinijos prezidentas Hu Jintao tiesia ranką Taivanui, siūlydamas susitaikyti, praneša agentūra AFP.
Per ceremoniją, skirtą Kinijos revoliucijos 100-osioms metinėms, jis sekmadienį sakė, kad Kinija ir Taivanas turėtų nutraukti savo priešiškumą, „užgydyti praeities žaizdas ir kartu siekti kinų tautos atsinaujinimo“. Pekinas laiko Taivaną savo dalimi ir nepripažįsta jo nepriklausomybės.
Prezidentė su Kinijos vadovu apsikeitė sveikinimais diplomatinių santykių 20-mečio proga
Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsikeitė sveikinimo laiškais su Kinijos Liaudies Respublikos prezidentu Hu Jintao diplomatinių santykių dvidešimtmečio proga.
Išsiųstuose laiškuose Lietuvos ir Kinijos vadovai pabrėžė, kad per 20 metų abiejų valstybių bendradarbiavimas vystėsi sėkmingai, o ateityje siekiama jį dar labiau plėsti ir gilinti.
Šiaurės Korėjos lyderis atvyko į Pekiną
Trečiadienio rytą Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-ilas atvyko į Kinijos sostinę Pekiną.
Tai pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.
Penktąją savo kelionės po šiaurrytinius Kinijos rajonus dieną Kim Čen Iras pasiekė Pekiną savo šarvuotuoju traukiniu. Dar trečiadienį jį turi priimti KLR pirmininkas Hu Jintao. Kaip jau įprasta, KLDR lyderio vizito detalės laikomos paslaptyje.
Tai jau trečiasis Kim Čen Iro vizitas į Kiniją per metus.
„Forbes“ sudarė galingiausių pasaulio žmonių sąrašą
Visoje planetoje yra 6,8 milijardai žmonių, iš jų 68 yra galingiausi pasaulyje. „Forbes“ pateikia galingiausių asmenų dvidešimtuką.
1. Hu Jintao
Hu Jintao (SCANPIX nuotr.)
Kinas Hu Jintao yra aukščiausias politinis lyderis, kuris vadovauja bene 1,3 milijardui žmonių, penktadaliui pasaulio gyventojų. Sakoma, kad Hu gali „pakeisti“ upės tėkmę, statyti miestus, sodinti į kalėjimus disidentus, be niekieno įsikišimo cenzūruoti internetinius puslapius ir daug kitų veiksmų.
Kinijos prezidentas: valiutų sistema yra praeities produktas
Kinijos prezidentas Hu Jintao pareiškė manąs, kad valiutų sistema, kurioje dominuoja JAV doleris, yra „praeities produktas“, rašo BBC.
Duodamas interviu JAV laikraščiams „The Washington Post“ ir „The Wall Street Journal“ Hu Jintao taip pat teigė, jog Kinija imasi priemonių, kad JAV dolerio dominavimą pakeistų juanis, tačiau pripažįsta, kad tai bus „gana ilgas procesas“.
Šiais pastebėjimais Kinijos prezidentas pasidalijo prieš šią savaitę įvyksiantį vizitą į Jungtines Valstijas.
G. Sorosas: kurčiųjų dialogas
Sausio mėnesio 19 dienos Kinijos prezidento Hu Jintao vizitas artėja tuo metu, kai ekonominis konfliktas tarp Kinijos ir Jungtinių Valstijų tapo vienas iš daugiausiai nerimo keliančių pasaulinių reiškinių. Visus praėjusius metus JAV spaudė Kiniją pervertinti savo valiutą, o Kinija kaltino JAV Federalinį Rezervų Banką (FED) dėl politikos „kiekybinio palengvinimo“. Abi pusės apkalba viena kitą, tačiau kartu abi pateikia svarių argumentų.
JAV prezidentas reikalauja iš Kinijos aiškių žodžių Pchenjanui
JAV prezidentas Barackas Obama per pokalbį telefonu su Kinijos vadovu Hu Jintao aptarė Korėjos krizę. Baltųjų rūmų duomenimis, B. Obama paragino Hu Dzintao „pasiųsti aiškią žinią Šiaurės Korėjai, kad jos provokacijos yra nepriimtinos“.
Pchenjanas esą turi atsisakyti savo „provokacinio elgesio“ ir vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus.
Galingiausi pasaulio žmonės pagal „Forbes“: B. Obama pasislenka į antrą vietą
Žurnalas „Forbes“ paskelbė 2010 m. įtakingiausių pasaulio lyderių sąrašą. Jo viršūnėje – Kinijos prezidentas Hu Jintao.
Antausis B.Obamai
67 metų Kinijos vadovui ir komunistų partijos generaliniam sekretoriui pirmoji vieta atiteko dėl to, kad jis valdo penktadalį planetos gyventojų (apie 1,3 mlrd. žmonių) ir antrai po Jungtinių Valstijų stipriausiai pasaulio ekonomikai.
Kinijos prezidentas viešės JAV
Kinijos prezidentas Hu Jintao priėmė kvietimą atvykti oficialaus vizito iš JAV prezidento Barako Obamos.
Kvietimas, kaip pranešama, buvo duotas per G20 susitikimą Kanadoje. Abiejų šalių atstovai greitu metu turėtų paskirti tikslų susitikimo laiką.
Pastaruoju metu Kinija ir JAV nesutarė dėl valiutos keitimo kurso bei Irano branduolinės programas.
Paskelbtas „žiniasklaidos grobuonių sąrašas“
Už žiniasklaidos laisvę kovojanti organizacija „Reporteriai be sienų“ paskelbė atnaujintą didžiausių laisvo žodžio priešų sąrašą. Taip organizacija siekia paminėti Jungtinių Tautų remiamą Pasaulinę žiniasklaidos laisvės dieną.
Tarp didžiausių taip vadinamų „žiniasklaidos grobuonių“ patekto įvairių valstybių prezidentai ir vyriausybių vadovai, įskaitant ir Kinijos prezidentą Hu Jintao, Irano prezidentą Mahmoudą Ahmadinejadą ir Rusijos premjerą Vladimirą Putiną.
JAV ir Kinijos vadovai diskutavo apie sankcijas Iranui
JAV prezidentas Barackas Obama telefonu kalbėjo su Kinijos lyderiu Ju Jintao. Skelbiama, kad daugiausiai dėmesio savo pokalbyje abu prezidentai skyrė Irano branduolinės programos problemai.
Baltieji rūmai teigia, kad Kinijos ir JAV bendradarbiavimas yra itin svarbus siekiant užtikrinti, kad Iranas laikytųsi savo tarptautinių įsipareigojimų. JAV siekia įvesti naujas sankcijas Iranui, nes šis esą nesilaiko savo pažadų duotų dėl branduolinės programos.
Kinija į Baltarusijos ekonomiką investuos 10 mlrd. dolerių
Kinija paskelbė, kad į Baltarusijos ekonomiką regiasi investuoti 10 mlrd. dolerių. Internetinė svetainė „Gazeta.ru“ rašo, kad tokios naujienos Minskas sulaukė itin palankiu metu, nes dvišaliai Baltarusijos santykiais su savo tradicine sąjungininke Rusija pastaruoju metu klostosi ne itin sklandžiai.
Apie planuojamas Kinijos investicijas pareiškė šios šalies viceprezidentas Xi Jinpingas, kuris viešėjo Minske.
Per 30 metų krumpuoti pareigūnai Kinijoje pasisavino 50 mlrd. dolerių
Per paskutiniuosius 30 metų iš Kinijos pabėgo tūkstančiai korumpuotų valstybės tarnautojų, kurie kartu su savimi pradangino ir maždaug 50 mlrd. dolerių, skelbia „Global Times“. Kinijos vyriausybei kol kas sunkiai sekasi pažaboti korumpuotus pareigūnus.
Teigiama, kad iš Kinijos per minėta laikotarpį pabėgo maždaug 4 tūkst. pareigūnų, kurie pasinaudodami nusikalstamų gaujų JAV ir Australijoje pagalba įsigijo nekilnojamo turto ir suklastotus asmens tapatybės dokumentus.