hipoterapija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „hipoterapija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „hipoterapija“.
Štai, kaip atrodo trumpa pertrauka Ukrainos kariui – svarbu priminti, kad ir be apkasų dar yra gyvenimo
Iš fronto grįžtančių Ukrainos karių dėl psichologinių traumų dažnai nebeatpažįsta jų šeimos. Specialistai atviri – šalies gynėjams būtina psichologinė pagalba.
Nuo okupantų besiginančioje šalyje populiarėja neįprastas karių reabilitacijos būdas – hipoterapija, kitaip – žirgų terapija. Tačiau vyrai sako neturintys ilgiems atsigavimams laiko ir ruošiasi vėl stoti ginti savo šalį.
Penkiametė Zlata pirmąkart jodinėja žirgu. Mergaitė džiaugiasi, o jos tėvai atidžiai stebi savo dukrą.
Speciali programa su žirgais: padeda sergantiems net sunkiausiomis ligomis
Klaipėdos universiteto mokslininkai vykdo specialią hipoterapijos programą. Ja fizinių ar psichologinių ligų kamuojami žmonės, o ypač vaikai, tobulina savo įgūdžius bendraudami su žirgais. Pasak specialistų, rezultatai ima ryškėti jau po pirmų jodinėjimų.
Šešiametis Dominykas vežimėliu rieda pas savo numylėtinį žirgą Antonį. Privažiavęs arčiau, jau žengia savomis kojomis. Kitas žingsnis – atsidurti balne. Kaip tikras kaubojus Dominykas žino ir kaip Antonį paraginti.
Užsiėmimas, gelbėjantis vaikus su negalia: per savaitę jų reikėtų dukart, tačiau negali sau tiek leisti
Nors hipoterapija Lietuvoje oficialiai bus įteisinta po mėnesio, gydymas su žirgų pagalba jau ne vienus metus sulaukia didelio susidomėjimo iš tėvų, auginančių vaikus su negalia.
12-metis Džiugas skuba susitikti su savo žirgu. Jis Kurtuvėnų žirgyne gydosi jau penktus metus. Berniukui diagnozuoti mišrus raidos, emocijų ir kalbos sutrikimai, taip pat jis serga cukriniu diabetu. Jo terapijos partnerė Liberija, tikra žirgyno dama, padeda Džiugui sveikti.
Žirgai gydo žmones: rezultatas juntamas jau po savaitės
Jodinėjimas žirgais - ne tik sportas ar pomėgis. Kai kuriems būtent šie gyvūnai gali padėti susidoroti su psichologinėmis problemomis ar net rimtomis ligomis, tokiomis, kaip cerebrinis paralyžius, autizmas ir dar daugiau. Hipoterapija užsiimanti Molainių žirgyno savininkė Daiva Zavadskiene apie tai pasakoja išsamiau. - Kaip vyksta žirgų terapija? - Pirmiausiai įvertinamas pacientas, klientas, koks jo poreikis. Ar jam reikia fizinės terapijos, ar psichologinės, ar abiejų.
„Susirgusi“ žirgais J. Vanagaitė: vien bendravimas su šiais gyvūnais yra terapija
Justina Vanagaitė jojimo sporto pasaulyje laurus skina nuo 15 metų. Pirmą kartą 13-os ant žirgo užsėdusi mergina negalvojo, kad tai bus jos gyvenimo aistra. Pirmus kartus jojikė, trenerė bei čempionė prisimena kritusi, atsikėlusi ir vėl kritusi, bet kaip pati sako, noras, kuris yra didesnis už baimę, visada nugali. Žirgai – kaip liga „Kalbant apie pradžią, nebuvau labai perspektyvi, man sunkiai sekėsi išlaikyti pusiausvyrą, reikėjo koreguoti sėdėseną.