hemoglobinas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „hemoglobinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „hemoglobinas“.
Gydytojas apie geležies trūkumą: tai gali būti slapto kraujavimo požymis
Mūsų kraujo rodikliai gali parodyti daugybę dalykų: tiek infekciją, tiek bendrą organizmo būklę. Kaip dažnai reikia atlikti kraujo tyrimus, kas yra feritinas, o kas hemoglobinas, kurį gydytojai tikrina vertindami kraujo rodiklius?
Kodėl būtini reguliarūs kraujo tyrimai, kada susirūpinti dėl padidėjusių limfmazgių ir kitomis temomis naujienų portalo laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja onkologas, chemoterapeutas, gydytojas hematologas Domas Vaitiekus.
Šie simptomai išduoda geležies trūkumą: patarė, kaip pasirinkti tinkamus papildus
Geležies maisto papildai išsiskiria nemaloniu vartojimo periodu ir daugeliui pacientų pasireiškiančiu šalutiniu poveikiu. Bene kiekvienas vartojęs geležies tabletes prisimins skrandžio skausmą, pykinimą ar kitus simptomus. Nors maisto papildai tobulėja, retas vartotojas žino, kad ne visi geležies papildai dirgina organizmą. Tad aptarkime, kam reikalinga geležis ir kokius maisto papildus rekomenduoja vaistininkė.
Rinkitės šiuos produktus: gerina kraujotaką
Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena kiekvienais metais primena ne tik apie kilnią misiją, bet ir priverčia pagalvoti apie savo pačių sveikatą. Visi rečiau ar dažniau atliekame įvairius kraujo tyrimus ir sužinoję, kad mums trūksta tam tikrų medžiagų, griebiamės maisto papildų ar vitaminų. Tačiau jų pirmiausia vertėtų paieškoti vaisiuose ir daržovėse.
Anemija išsekina jėgas
Aušrinė Šėmienė VL žurnalistė Vakarų Lietuvoje nėščios moterys net penkis kartus dažniau serga anemija nei Vidurio Lietuvoje. Specialistai mano, jog taip galėtų būti dėl to, kad jos su maistu negauna pakankamai geležies. Skiriasi kartais Prieš dvejus metus Lietuvoje atlikus tyrimą nustatyta, kad nėščiųjų, sergančių anemija, dar vadinama mažakraujyste, per devynerius metus sumažėjo per pusę – nuo 24,7 proc. 2001 m. iki 12,7 proc.
Kruvinų nesąmonių kaina
Žiniasklaida ir kai kurie politikai paviešino skandalą dėl tariamai iš donorų kraujo išgaruojančio ar net vagiamo hemoglobino. Rezultatas – smūgis donorystei.
Šią vasarą Lietuvoje kilęs skandalas dėl Nacionalinio kraujo centro (NKC) tiekiamo esą nekokybiško kraujo skaudžiai kirto neatlygintinai donorystei. Politikų kišimasis į konkurencines batalijas sukėlė donorų badą ir pavojų pacientams.
Burbulas sprogo
„Balsas.
Kraujo karai baido donorus
Kraujo perpylimas gelbsti žmonių gyvybes, bet kraujo donorystės plėtrą žlugdo absurdiška konkurencija ir šios srities pavertimas pelno medžioklės plotais.
Žiniasklaidoje, Seime ir Sveikatos ministerijoje pastarosiomis savaitėmis griaudėjo visus bauginti turinčios naujienos. Jų esmė – valdiška viešoji įstaiga Nacionalinis kraujo centras (NKC) neva tiekia ligoninėms kraują, iš kurio paslaptingai dingsta pusė hemoglobino koncentracijos.
Mokslininkai įminė kurmių kvėpavimo po žeme paslaptį
Tirdami tam tikrą kurmių rūšį, zoologai išsiaiškino, kad jų organizmas gamina kitokį kraują, padedantį gyvūnams ilgai išbūti be deguonies po žeme išraustuose urvuose, pranešė „Daily Mail“.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad Rytų Amerikos kurmių (Scalopus aquaticus) raudonieji kraujo kūneliai leidžia jiems pakartotinai kvėpuoti jau iškvėptu oru. Mokslininkai nustatė, kad raudonieji kraujo kūneliai yra genetiškai prisitaikę prie didelės anglies dvideginio koncentracijos.
Atkurtas mamutų kraujas
Iš Sibire rastų mamuto kaulų mokslininkams pavyko atkurti išnykusių gyvūnų kraują, skelbia „ABC News“.
Remiantis tyrimo rezultatais, kurie publikuoti žurnale „Nature Genetics“, tarptautinė mokslininkų komanda naudojo šiuolaikines bakterijas, kuriomis atkūrė mamutų kraujyje buvusį hemoglobiną.
Tiksliai atkurta mamutų kraujo sudėtis mokslininkams paaiškina ir tai, kaip šie gyvūnai sugebėjo išgyventi atšiauriame Arkties klimate.
Kaip teigia vienas tyrimo bendraautorių, prof.