gvatemala
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gvatemala“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gvatemala“.
Gvatemalos prezidentu prisaikdintas Arevalo
Bernardo Arevalo pirmadienį buvo prisaikdintas Gvatemalos prezidentu.
Ceremonija buvo atidėta daugiau nei devynias valandas ir užbaigė kelis mėnesius trukusias teismines machinacijas, kuriomis buvo siekiama neleisti prieš korupciją kovojančiam B. Arevalui perimti valdžios.
65-erių įstatymų leidėjas, buvęs diplomatas ir sociologas galiausiai prisiekė po kelias valandas trukusių diskusijų Kongrese dėl jo partijos narių statuso.
Gvatemala gali lengviau atsipūsti: ugnikalnio išsiveržimas silpsta
Gvatemaloje savaitgalį išsiveržus vienam aktyviausių Centrinės Amerikos ugnikalnių, teko trumpam uždaryti didžiausią šalies oro uostą, bet sekmadienį (pirmadienį Lietuvos laiku) išsiveržimas silpo.
Fuego ugnikalnis, kurio pavadinimas ispaniškai reiškia ugnį, išsiveržė sekmadienio naktį. Kalno šlaitais liejosi lava, o vulkaniniai pelenai kilo į 2 km aukštį. Vėjas pelenus nešė už 35 km esančio Gvatemalos miesto link.
Lione – šviesų festivalis: instaliacijos gniaužia kvapą
Lione vyksta šviesų festivalis. Šiemet dėl išaugusių elektros sąskaitų šviesų instaliacijų mažiau, tačiau jos – kaip niekad įspūdingos. O Gvatemalos gyventojai Kalėdų laukimą pradeda visiškai kitaip nei likęs pasaulis – vietoj eglučių puošimo šie degina milžinišką velnią.
Skambant garsiajam AC/DC kūriniui Lione Prancūzijoje atgyja klasikiniai paveikslai. Įspūdingai prasideda kasmetinis, šventinis šviesų festivalis, kurio instaliacijos tiesiog gniaužia kvapą.
Gaisras 42 aukštų dangoraižyje Kinijoje: pastatas sudega vos per 20 minučių
Gaisrui įsiplieskus 42-ų aukštų dangoraižyje Kinijoje, šis supleškėjo vos per dvidešimt minučių. Tiesa, kiek gyvybių pasiglemžė milžiniška ugnis, kol kas nėra skelbiama.
O Gvatemaloje muzikos festivalis baigėsi devynių žmonių mirtimi – žmonės, bandydami palikti koncertų zoną, sukėlė spūstis. Dešimtys jų buvo užspausti.
42-ių aukštų dangoraižį nevaldoma ugnis pleškina Kinijoje – Čangšos mieste Hunano provincijoje.
Gvatemaloje per spūstį po koncerto žuvo 9, sužeista 20 žmonių
Vakarų Gvatemaloje po Nepriklausomybės dienos koncerto ketvirtadienį įvykusioje spūstyje žuvo mažiausiai devyni žmonės ir dar 20 buvo sužeisti, pranešė gelbėtojai.
Viena labiausiai užterštų upių pasaulyje: jos vaizdas atima žadą
Gvatemaloje yra viena labiausiai užterštų upių pasaulyje – į ją kasmet patenka dešimtys tūkstančių tonų plastiko. Aplinkosaugos aktyvistai stengiasi sugalvoti, kaip ją išvalyti, mat dėl šios upės užterštumo kenčia ir jūros bei vandenynai.
O vienoje labiausiai užterštų pasaulio šalių – Nepale – gyventojai kovoja su kalnais šiukšlių tiesiog gatvėse.
Tikrų tikriausia šiukšlių upė Gvatemaloje. Kasmet į ją patenka per 20 tūkstančių tonų plastiko, tad vaizdelis iš arti – išties žadą atimantis.
Gvatemalą talžo liūtys: skaičiuojama, kad jau žuvo 15 žmonių
Gvatemaloje per keliolika purvo nuošliaužų, kurias sukėlė nuo gegužės pradžios šioje Centrinės Amerikos valstybėje pliaupusios liūtys, žuvo mažiausiai 15 žmonių, o dar daugiau kaip 500 tūkst. gyventojų buvo paveikti, pirmadienį pranešė pareigūnai.
Tarp 15 aukų yra moteris ir šeši jos vaikai, taip pat trys nepilnamečiai broliai iš dviejų indėnų kaimų, pranešė atsako į gaivalines nelaimes koordinavimo centras CONRED.
Gvatemaloje veržiasi ugnikalnis: gyventojai meldžia Dievo malonės
Balandžio viduryje spjaudytis pradėjęs Pakajos ugnikalnis Gvatemaloje, Centrinėje Amerikoje vis dar aktyvus.
Per 30 kilometrų nuo Gvatemalos miesto nutolęs ugnikalnis yra vienas aktyviausių Centrinėje Amerikoje, tad vietinių toks vaizdas jau nestebina. Ir prie ugnikalnio jie ateina ne pasigėrėti vaizdu, o paprašyti Dievo malonės.
Gyventoja Maribel Cruz sako: „Atėjome paprašyti, kad pandemija ir šis ugnikalnio aktyvumas pagaliau baigtųsi.
Netikėtas radinys Gvatemaloje sudužusiame lėktuve: tonos narkotikų už 20 mln. dolerių
Gvatemalos policija netoli Meksikos sienos sudužusiame lėktuve aptiko daugiau nei 1,5 tonos kokaino, kurio vertė – maždaug 20 mln. dolerių (17 mln. eurų), ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra.
Anot prokurorų, iš dalies sudegęs orlaivis trečiadienį buvo aptiktas Tigrės ežero miškų draustinyje.
Dėl šio incidento niekas nebuvo sulaikytas, nerasta jokių aukų.
Lietuvos futbolo rinktinė FIFA reitinge nukrito dar žemiau
Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pergalės oficialiose rungtynėse neiškovojo jau trejus metus, nuo 2016-ųjų spalio, o demonstruojama sportinė forma toli gražu neleidžia rinktinei pakilti FIFA pasauliniame reitinge. Lietuviai prarado dar vieną poziciją.
Lietuvos rinktinė iš 131-osios vietos nukrito į 132-ąją. Lietuvius aplenkė Gvatemalos nacionalinė komanda.
Bendrai Europoje už lietuvius šiuo metu žemiau yra tik Latvija, Andora, Moldova, Malta, Lichtenšteinas, Gibraltaras ir San Marinas.
REKLAMA
REKLAMA
Trumpas: JAV pasiruošusios išsiųsti „milijonus“ nelegalių migrantų
Jungtinės Valstijos kitą savaitę pradės siųsti iš šalies „milijonus“ nelegalių migrantų, pirmadienį pareiškė prezidentas Donaldas Trumpas ir pridūrė, kad Gvatemala ruošiasi pasirašyti sutartį, suteiksiančią jai „saugios trečiosios šalies“ statusą. „Kitą savaitę ICE (Imigracijos ir muitinės tarnyba) pradės procesą, kurio metu bus išsiunčiami nelegalūs imigrantai, neteisėtai patekę į Jungtines Valstijas. Jie bus išsiunčiami, kai tik atvyks“, – socialiame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpas.
Po ugnikalnio išsiveržimo Gvatemaloje, lavonai nebetelpa morguose
Gvatemaloje nuo praeito savaitgalio vykstančio Fuego ugnikalnio išsiveržimo patvirtintų aukų padaugėjo iki 109, ketvirtadienį pranešė pareigūnai. Nacionalinio teismo mokslų instituto pranešime sakoma, kad ketvirtadienį į lavonines buvo atvežta dar 10 palaikų ir kad ankstesnis oficialus žuvusiųjų skaičius buvo 99. Dar apie 200 žmonių tebėra dingę, todėl tikėtina, kad galutinis aukų skaičius bus didesnis.
Jautri akimirka Gvatemaloje: iš pelenų sluoksniu padengtų namų išgelbėta mažylė
Gvatemalos pareigūnai ir toliau gelbsti po Fuego ugnikalnio išsiveržimo kalnų kaimuose įkalintus žmones. Trečiadienį gelbėtojams pavyko išgelbėti vos kelių metukų mergytę, kurios namas buvo palaidotas po pelenų sluoksniu. Policijos išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip mažametę ugniagesiai išneša iš jos namų. Pranešama, kad mergytė nenukentėjo ir yra sveika.
Po ugnikalnio išsiveržimo, Gvatemala paskendo ašarose: žuvusių beveik 100
Gvatemaloje nuo savaitgalio besiveržiančiame Fuego ugnikalnyje driokstelėjus galingam sprogimui šios stichinės nelaimės aukų skaičius išaugo iki mažiausiai 73, o dar beveik 200 žmonių tebėra dingę, antradienį pranešė civilinės saugos pareigūnai. „Dabar turime sąrašą su vardais ir miestais, kur yra dingusių žmonių. Turime skaičių – mums nežinome 192 žmonių buvimo vieta“, – žurnalistams sakė krizių valdymo biuro atstovas Sergio Cabanasas.
Ugnies vulkano pragarą išgyvenusi moteris: mano šeima tikriausiai palaidota po lava
Viena moteris, kuri išgyveno Gvatemalos vulkano išsiveržimą, tikina, jog visa jos šeima galėjo žūti pragaištingos nelaimės metu, rašoma „The Independent“. „Ugnies vulkanas“, arba „Volcan de Fuego“, per savaitgalį suniokojo tris Centrinės Amerikos valstybės miestus, ir pražudė mažiausiai 25 žmones. Moteris vardu Consuelo Hernandez apskriejo viso pasaulio žiniasklaidą, nufilmuota visa padengta pelenais ir bėganti keliu nuo visa naikinančio vulkano. „Ne visi pabėgo.
Milžiniškas gaisras paauglių globos namuose – darbuotojų elgesys šokiravo
Milžiniškas gaisras valstybiniuose Gvatemalos mergaičių globos namuose kilo prieš savaitę. Ir nuo tos dienos šalyje žmonės kasdien renkasi į protestus. Vis dėlto vietos gyventojų pasipiktinimas pasiekė piką, kai paaiškėjo, kad maždaug 40 globos namų auklėtinių sudegė, nes buvo užrakintos klasėje, o į jų pagalbos šauksmą atidaryti duris klasėje kilus gaisrui niekas neatsiliepė.
Gamta vėl grasina žmogui
Gvatemaloje šeštadienį išsiveržęs Fuego ugnikalnis liejo lavą ir spjaudė pelenus, krintančius ant aplinkinių gyvenviečių ir galinčius pasiekti sostinę, pranešė civilinės saugos pareigūnai. Fuego, vienas iš trijų aktyvių šalies ugnikalnių, yra maždaug už 45 km į pietvakarius nuo sostinės Gvatemalos. Šiemet jis išsiveržė jau antrąkart.
Šalia Gvatemalos sostinės išsiveržė ugnikalnis
Gvatemaloje antradienį išsiveržė Fuego ugnikalnis, spjaudantis lavą ir pelenus, kurie krenta šalia sostinės, pranešė valdžios atstovai. Aktyvus Fuego ugnikalnis, kurio pavadinimas ispanų kalba reiškia „Ugnis“, gali „sukelti stiprius sprogimus“, pranešime nurodė Nacionalinis seismologijos, vulkanologijos, meteorologijos ir hidrologijos institutas. Išsiveržimai į dangų išmetė pelenų stulpą, kuris iškilo apie 5 km virš jūros lygio.
Gvatemalos nuotykiai: surengėme aštriausio čili pipiro valgymo čempionatą
Kelionė po Gvatemalą – tikrai ypatinga. Čia keliautojai Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus surengė aštriausio čili pipiro valgymo čempionatą. „Ir atėjo laikas, kai vyrai surėmė pečius Aštriausio čili pipiro valgymo olimpinėje rungtyje. O viskas prasidėjo dar tais neatmenamais laikais, kai mes su Snaige keliavome per Boliviją ir Peru. Ten, Kusko mieste, mes valgėme keptą jūrų kiaulytę, kuriai į burną buvo įfarširuotas labai skaniai atrodantis čili pipiras.
Iš Belizo į Gvatemalą: atsisveikinimų ir pažinčių diena
Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus juda toliau. Atsisveikinę su Belizu, užsuko atsisveikinti su majais, ir pradėjo pažintį su Gvatemala. „Trumpai tariant, abi sienas pravažiavome kiek daugiau nei per valandą. Belize išvis į mus vos žvilgtelėjo, o Gvatemalos pasienyje turėjome pareigūnui išaiškinti, kodėl visi Veronikos dokumentai yra registruoti ant vieno žmogaus, ją mums pardavė kitas žmogus, o ja važinėja dar trečias veikėjas.
Viename Gvatemalos kalėjime – kruvinos riaušės
Vaizdo reportaže matyti, kaip Gvatemalos pareigūnai iš kalėjimo vieną po kito neša per riaušes nužudytų nuteistųjų kūnus. Žiaurios skerdynės dėl kol kas nežinomos priežasties čia įsiplieskė tarp dviejų gaujų. Kalėjimas buvo perkrautas. Nors jame tėra 600-ai vietų, čia bausmę atlieka per 3000-ius žmonių. Skelbiama, kad mušėsi daugiau nei 2 tūkst. įkalintųjų ir kai kurie jų priešininkus šaudė „Kalaškinovo“ automatais.
Gvatemalos prezidentu išrinktas komikas
Politinės patirties neturintis komikas Jimmy Moralesas, kuris sekmadienį triuškinamai laimėjo Gvatemalos prezidento rinkimus, jau kitą rytą susidūrė su nelengvu iššūkiu atkurti gyventojų pasitikėjimą valdžia šalyje, kuri garsėja korupcija, gaujų smurtu ir skurdu. 46 metų konservatyvių pažiūrų kandidatui triuškinamą pergalę rinkimuose atnešė gyventojų nepasitenkinimas korupcijos skandalu, kuris sužlugdė J.Moraleso pirmtaką Otto Perezą.
Gvatemaloje po žemės nuošliauža žuvo 30 žmonių
Gvatemalos sostinės pakraštyje kelis namus palaidojusi žemės nuošliauža pražudė mažiausiai 30 žmonių, dar apie 600 laikomi dingusiais pranešė pareigūnai penktadienį. „Identifikavome 29 negyvus žmones, vieno tapatybė dar nenustatyta“,– sakė vyriausybinės stichinių nelaimių valdymo tarnybos CONRAD vienas vadovų Sergio Cabanas, komentuodamas ketvirtadienį po liūčių įvykusios nuošliaužos padarinius.
L. Messi buvo Argentinos pergalės kalvis
Šią naktį Argentina žaidė draugiškas rungtynes su Gvatemala. Lionelis Messi po ilgos pertraukos pradėjo rungtynes startinėje sudėtyje ir vedė savo šalį į pergalę rezultatu 4-0. Po dvejų iš eilės lygiųjų, Argentinos rinktinės treneris Alejandro Sabella atliko nemažai pakeitimų. Viena iš jų buvo L.Messi grįžimas į startinę sudėtį. „Barcelona“ lyderis sužaidus jau apie dešimt minučių privertė Gvatemalos vartininką Ricardo Jerezą gelbėti savo vartus.
„Pasaulio pabaigą“ šventę turistai apgadino senovės majų šventovę
„Pasaulio pabaigos“ dieną Gvatemalą užplūdę turistai gerokai apgadino senovės majų palikimą – iš akmens pastatytą didžiulę šventovę. „Grupė turistų nepaisė draudžiančių ženklų ir sulindo į piramidės vidų,“ – teigė Tikalio šventyklas prižiūrintis Osvaldas Gomesas. Pareigūnas nepatikslino, ką konkrečiai „iškrėtė“ į vidų sulindę smalsuoliai, tačiau atkreipė dėmesį į jų padarytą nepataisomą žalą. Gvatemalos mieste Tikalyje „pasaulio pabaigą“ sutiko apie 7000 turistų iš viso pasaulio.
Perpildytos Gvatemalos kapinės: kapai nuomojami, nesumokėję nuomininkai iškeldinami
Užrašas ant paprasto bronzinės spalvos paminklo pagrindinėse nacionalinėse Gvatemalos miesto kapinėse skelbia: „Meldžiamės už tavo amžiną ramybę.“ Tačiau ramybę didžiausiame Centrinės Amerikos mieste rasti yra be galo sunku. Netgi po mirties, rašoma „Christian Science Monitor“. Kapų nuoma Gvatemala pasižymi ne tik labai greitu populiacijos augimu, bet ir vienu iš didžiausių žmogžudysčių lygiu visame pasaulyje.
Gvatemalą sukrėtė dar vienas žemės drebėjimas
Praėjus mažiau nei savaitei po žemės drebėjimo, per kurį žuvo 52 žmonės, Gvatemalą supurtė dar vienas žemės drebėjimas, informuoja BBC.
Drebėjimo epicentras buvo prie Gvatemalos Ramiojo vandenyno pakrantės, o stiprumas – 6,1 balo pagal Richterio skalę. Virpesiai buvo juntami prie sienos su Meksika esančiame San Marko mieste ir Meksikos pietų valstijoje Čiapase. Kol kas apie aukas ir nuostolius nepranešama, bet dėl antro stipraus žemės drebėjimo per mažiau nei savaitę šalyje kilo panika.
Gvatemaloje žemės drebėjimo aukų skaičius išaugo iki 52 žmonių
Naujausiais duomenimis, Gvatemaloje per žemės drebėjimą žuvo 52 žmonės, pranešė AFP. Anksčiau buvo skelbta apie 39 žuvusiuosius. Dar apie 200 žmonių sužeista. 22 žmonės vis dar laikomi dingusiais be žinios.
7,4 balo žemės drebėjimas Gvatemalos teritorijoje įvyko lapkričio 7 dieną. Labiausiai nukentėjo netoli sienos su Meksika esantis San Markas. Mieste sugriauta keliasdešimt namų. Po pirmojo žemės drebėjimo buvo užfiksuota serija silpnesnių pakartotinių požeminių smūgių.
Gvatemaloje po 7,4 balo žemės drebėjimo skaičiuojamos aukos (papildyta)
Per 7,4 balų stiprumo pagal Richterio skalę žemės drebejimą Gvatemaloje žuvo mažiausiai 48 žmonės ir dešimtimis skaičiuojami dingusieji, praneša „BBC“. Prezidentas Otto'as Perez Molinas paskelbė nacionalinį pavojų ir liepė žmonėms evakuotis iš aukštų pastatų. Pareigūnų teigimu nuošliaužos palaidojo kelius ir prireiks mažiausiai 24 valandų norint atkurti susisiekimą su labiausiai nuo drebėjimo nukentėjusiomis vietovėmis.
TOP 5: gražiausios lankytinos vietos Gvatemaloje
Tiems, kurie trokšta pamatyti senosios ir naujosios civilizacijos derinį, be abejonės, vertėtų apsilankyti Gvatemalos Respublikoje. Šalis garsėja turtinga ir savita kultūra, ispanų bei vietinių gyventojų majų kultūros mišinio palikimais. Unikali šalies istorija bei neapsakomas gamtos grožis pavertė regioną vienu įspūdingiausių ir populiariausių turistų kelionių maršrutu. Susipažinkite su 5 lankytinomis Gvatemalos vietomis.
Gvatemalietis majų freskas rado savo virtuvėje
Vienas Chajulo (Gvatemala) miestelio gyventojas, ėmęsis virtuvės remonto, nustėro už tinko ir dažų sluoksnio išvydęs senovės majų piešinius.
Kambaryje, kuriame anksčiau daugiavaikė šeima gamino valgį, miegojo ir žaidė, rastos maždaug 300 metų senumo freskos, kurias veikiausiai nupiešė senosios majų civilizacijos palikuoniai, praneša LRT Televizjos Naujienų tarnyba.
Gvatemaloje per demonstrantų ir policijos susirėmimus žuvo mažiausiai septyni žmonės
Gvatemalos pietvakariuose per demonstrantų susirėmimus su policija mažiausiai septyni žmonės žuvo ir daugiau kaip 30 buvo sužeista. Tai penktadienį pranešė CNN.
Vietos gyventojus protestuoti paskatino elektros brangimas ir švietimo reforma, dėl kurios „mokytojo laipsnis“ įgyjamas ne po trejų, o po penkerių mokymosi metų. Demonstrantai iš 48 Gvatemalos miestų ir apygardų surengė piketą ir užtvėrė magistralės ruožą Totonikapano departamente.
Mokytojo pašaukimas ir gyvenimas pasauliui
„Tai, kad esu Mokytojas - didžiausias mano pasiekimas“ , - prisipažįsta Algis Mickūnas, Ohajo universiteto profesorius emeritas . Ir savo žodžius patvirtina akinama šypsena.
Stulbinantys El Mirador miesto griuvėsiai
Atokiai Gvatemalos džiunglėse stovi senoviniai majų miesto griuvėsiai, vadinami El Mirador. Nors žmonės čia seniai nebegyvena, išlikę šventyklų ir piramidžių griuvėsiai pasakoja jų gyvavimo istoriją. El Mirador mieste, kuris užima 2 475 kvadratines mylias šiaurės Gvatemalos džiunglių ir Campeche teritorijos, savo klestėjimo laikotarpiu turėjo per 200 000 gyventojų.
TOP 10 lankytinų vietų Gvatemaloje
Tiems, kurie trokšta pamatyti senosios ir naujosios civilizacijos derinį, be abejonės, vertėtų apsilankyti Gvatemalos Respublikoje. Šalis garsėja savo turtinga ir savita kultūra, ispanų ir vietinių gyventojų majų kultūros mišinio palikimais. Unikali šalies istorija, neapsakomas gamtos grožis pavertė regioną vienu įspūdingiausių ir populiariausių turistų kelionių maršrutu. Susipažinkite su 10 lankomiausių Gvatemalos vietovių.
Bangladešo „Save the Children“ darbuotojai derasi dėl vaikų darbo sąlygų
Gegužės 19-22 dienomis Bangladešo sostinėje Dakoje įvyko kasmetinis tarptautinės organizacijos Save the Children suvažiavimas. Kaip ir kiekvienais metais suvažiavime dalyvavo šalių-narių atstovai iš daugiau nei 30 valstybių: valdybos nariai, šalių, kuriose Save the Children vykdo veiklą atstovai, svečiai, - iš viso virš 150 žmonių.
Sunkiaatletis Ž. Stanulis pasaulio jaunimo čempionate – ketvirtas
Gvatemaloje vykusio 38-ojo pasaulio jaunimo (iki 20 metų) vaikinų sunkiosios atletikos čempionato svorio kategorijoje iki 94 kg Lietuvos atstovas Žygimantas Stanulis užėmė ketvirtąją vietą.
19-metis dvikovėje surinko 354 kg (rovimas - 164 kg/stūmimas - 190 kg). Žygimantui iki medalio pritrūko devynių kilogramų.
Nugalėtojo titulą apgynė 19-metis iranietis Saeidas Mohamadpuras (Saeid Mohammadpour) - 393 kg (178 kg/215 kg). Antrąją vietą užėmė Rusijos, o trečiąją - Kazachstano atstovai.
Atsikvėpkite: pasaulio pabaiga atšaukiama
Senoviniame name Gvatemaloje rastas ankstyviausias žinomas majų kalendorius, o jame apie artėjančią pasaulio pabaigą neužsimenama. Tapytas kambarys gyvenamajame komplekse Xultuno vietovėje greičiausiai buvo ta vieta, kur miestelio raštininkas kaupė dokumentus, paišydamas skaičiavimus ant sienų tam, kad rastų „harmoniją tarp dangaus įvykių ir šventų ritualų“, teigiama žurnale „Science“ skelbiamame tyrime.
JAV „mirties angelai“: siaubingi sifilio eksperimentai Gvatemaloje
JAV prezidentui teko atsiprašyti už prieš 60 metų Gvatemaloje amerikiečių vykdytus siaubingus medicininius tyrimus, kurie žiaurumu nenusileido „mirties angelu“ vadinamo nacių gydytojo Josefo Mengele eksperimentams.
Daugelis ekspertų į šį klausimą atsakytų, kad tai negalėtų pasikartoti, bent jau ta pačia forma. Siaubingi Gvatemalos eksperimentai turi būti suvokiami kaip ekstremalus etinių medicinos problemų pavyzdys.
„Standard and Poors“: Estija – rizikos zonoje
Tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poor's“ (S&P) valstybinę riziką Estijos bankų sektoriui vertina kaip vidutinę, pranešė portalas „Dv.ee“.
„S&P“ savo vertinimą pagal BICRA skalę paliko ties šešiais punktais iš dešimties. Kuo daugiau punktų – tuo didesnė rizika.
Į vieną grupę su Estija pagal rizikos laipsnį pateko Bahreino, Kroatijos ir Gvatemalos bankininkystės sektoriai.
Kiauliažmogis sukėlė paniką
Santa Cruz El Chol kaimelio Gvatemaloje gyventojai pašiurpę: vieno ūkininko kiaulė atsivedė paršelį žmogaus galva. Aiškinimai, kad tai gali būti eilinis hidrocefalijos – galvos smegenų vandenės, kuomet dėl per didelio kaukolės ertmėje susikaupusio skysčio deformuojasi galva – atvejis, jų visiškai neįtikino. Vietinių manymu, kalti ateiviai iš kosmoso: pasirodo, paršelio atsivedimo išvakarėse žmonės matė nakties danguje keistas šviesas.
Gvatemaloje vyksta prezidento ir parlamento rinkimai
Gvatemaloje sekmadienį vyksta parlamento ir prezidento rinkimai, praneša agentūra AFP.
Apklausų rezultatai rodo, kad realiausiu kandidatu poste pakeisti dabartinį šalies vadovą yra dešinės pakraipos buvęs generolas O. Perezas. 7,3 mln. balsavimo teisę turinčių rinkėjų taip pat renka viceprezidentą, parlamento narius ir 333 merus.
Iš dešimties kandidatų į prezidentus devyni priklauso dešiniajai stovyklai.
Užkrėstųjų skaičius per JAV mokslininkų tyrimus Gvatemaloje didesnis nei anksčiau manyta
Per JAV mokslininkų atliktus tyrimus Gvatemaloje 1940 metais lytiškai plintančiomis ligomis užkrėstųjų skaičius yra didesnis nei anksčiau manyta, praneša BBC.
Užkrėstųjų lytiškai plintančiomis ligomis gali būti 2 tūkst. 500, informavo Gvatemalos medicinos asociacijos prezidentas.
Remiantis pirmadienį paskelbtu JAV pranešimu, 1 tūkst. 300 Gvatemalos gyventojų buvo užkrėsti lytiškai plintančiomis ligomis siekiant išsiaiškinti penicilino poveikį.
Neetiški JAV mokslininkų medicinos bandymai: žmonės buvo užkrečiami lytiškai plintančiomis ligomis
JAV prezidento sudaryta specialistų grupė padarė išvadą, kad JAV mokslininkai, per tyrimą Gvatemalos gyventojus užkrėtę lytiškai plintančiomis ligomis, žinojo, kad tai pažeidžia etikos normas, praneša BBC.
Kad ištirtų penicilino poveikį, tyrėjai penktajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje šimtus kalinių, psichiatrijos pacientų ir sekso paslaugų atstovų užkrėtė lytiškai plintančiomis ligomis.
Nė vienas tyrime dalyvavęs Gvatemalos gyventojas nebuvo apie tai informuotas.
Gvatemaloje nušautas žinomas Argentinos atlikėjas F. Cabral
Ginkluoti užpuolikai šeštadienį Gvatemaloje nušovė žinomą Argentinos atlikėją ir dainų autorių Facundo Cabral. Kūrėjas vyko į oro uostą, kai vyrai trimis automobiliais apsupo jo automobilį ir pradėjo šaudyti, praneša agentūra AP.
Žinybų duomenimis, išpuolis buvo nukreiptas prieš F. Kabralo koncertų organizatorių nikaragvietį Henry Fariną . Jis buvo sužeistas.
Gvatemalos prezidentas Alvaro Colomas nužudymu apkaltino organizuotas nusikalstamas gaujas.
Meksikoje sunkvežimiuose aptikta 500 nelegalių migrantų
Meksikoje dviejų sunkvežimių priekabose rasta per 500 nelegalių migrantų, vežamų į JAV, praneša BBC.
Policija informuoja, kad 513 migrantų iš Lotynų Amerikos ir Azijos keliavo „nehumaniškomis“ sąlygomis.
Suimti keturi migrantų gabenimu kaltinami žmonės.
Tai vienas iš didžiausių nelegalaus žmonių gabenimo atvejų. Migrantai aptikti kontrolės punkte pasitelkus rentgeno aparatus. Policija mano, kad už nelegalų pervežimą į JAV visi užsieniečiai vežėjams turėjo sumokėti po 7 tūkst. JAV dolerių.
Gvatemaloje rasti 27 kūnai nupjautomis galvomis
Gvatemaloje, netoli sienos su Meksika, rasti 25 vyrų ir dviejų moterų kūnai nukirstomis galvomis. Policijos vadas teigia, kad nužudymai tikriausiai susiję su narkotikų gaujų kovomis dėl teritorijos.
Šiaurinė Gvatemala yra reikšmingas narkotikų tranzito ir transportavimo taškas iš Pietų Amerikos į Jungtines Valstijas.
Anot pareigūnų, nužudytieji žmonės, matyt, buvo iš pasalos užpulti ginkluotų nusikaltėlių.
Gvatemaloje nusikaltėliai iš kalėjimo išlaisvino pavojingą žudiką
Ginkluoti nusikaltėliai Gvatemaloje šturmavo prie sienos su Meksika esantį kalėjimą ir išlaisvino pavojingą žudiką, informuoja BBC.
Skelbiama, kad automatais ir minosvaidžiais ginkluoti nusikaltėliai šturmavo Malakatano mieste esantį kalėjimą, o vėliau paspruko automobiliais. Juos nusivijo Gvatemalos kariai ir policijos pareigūnai.
Skelbiama, kad per susišaudymą su pareigūnais žuvo vienas policininkas ir vienas praeivis.
Aukščiausiosios lygos futbolininkas sukapotas į gabalus
Gvatemalos aukščiausiosios lygos futbolininkas buvo pagrobtas ir žiauriai nužudytas šalies vakaruose.
Sukapoti į gabalus 27 metų Carloso Mercedes Vasquezo palaikai buvo aptikti penkiuose plastikiniuose maišuose netoli sienos su Meksika.
Buvęs Gvantanamo kalinys reikalauja atlyginti žalą
Buvęs Gvantanamo kalėjimo kalinys siras Abdulas Rahimas el Ginko pateikė ieškinį JAV reikalaudamas atlyginti žalą už patirtus kankinimus ir blogą elgesį su juo.
32 metų įtariamasis Gvantanamo kalėjime praleido septynerius metus. Dabar jis yra laisvas.
Advokatų teigimu, A. R. el Ginko keletą kartų kalėjime bandė nusižudyti, nes su juo buvo blogai elgiamasi, jam nebuvo duodama vaistų gydyti inkstų ligos ir pažeisto kelio, kuris jam buvo sulaužytas vieno tardymo metu.