grybavimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „grybavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „grybavimas“.

Šiukštu nerinkite grybų šioje Lietuvos vietoje: gresia liūdnos pasekmės

Kauno marių regioninis parkas paskelbė, jog spalio mėnesį Dubravos rezervatinėje apyrubėje užderėjo grybų, tačiau šie – tik pasigrožėjimui, nes rezervatuose grybauti ir uogauti griežtai draudžiama. „Norime priminti lankytojams, kad lankantis rezervate reikia laikytis taisyklių“, – rašoma pranešime. Rezervatuose grybauti draudžiama Nesilaikant numatytų taisyklių, gresia liūdnos pasekmės – gali tekti net paploninti piniginę.
2024-10-16

Nauji reikalavimai grybams Lietuvoje: kotelių – ne daugiau nei kepurėlių ir su kuo galima gaminti

Daugelis lietuvių mėgsta grybavimą ir grybus, bet ne daug kas žino, kokie yra oficialiai nustatyti reikalavimai miško grybams ir jų paruošimui. Žemės ūkio ministerija kaip tik parengė ir paskelbė derinti naują Miško grybų ir jų gaminių techninį reglamentą. Iki spalio pabaigos bus laukiama pastabų ir pasiūlymų, o atitinkamai pakeistos naujos taisyklės įsigalios jau kitą grybavimo sezoną.
2024-10-15

Iš miško lietuviai grybus tempia pintinėmis: atskleidė, kur jų ieškoti

Grybavimas – tai veikla, kurią daugelis lietuvių laiko neatsiejama kultūros dalimi. Rudenį, kai miškus užlieja drėgmė ir visame ore tvyro rudeniškas šviežių grybų kvapas, Lietuvos miškai prisipildo žmonių, kurie ieško šių gamtos dovanų. Keletas grybautojų entuziastų pasidalino savo laimikių nuotraukomis ir pasakė, kur šiuos laimikius rado. Irina tikina, kad grybauja nuo 6 metų. Grybauti pradėjo su močiute ir už tai yra labai dėkinga.
2024-10-02

Lietuviai grybus iš miško tempia kibirais: pasakė, kur randa

Grybavimo sezonas Lietuvoje dar toli gražu nesibaigia. Grybautojai savo laisvu laiku, pasiėmę pintines keliauja į miškus ir jas pripildo grybais. Šiuo metu miškuose žmonės dažniausiai randa visų taip mėgstamų baravykų. Keletas grybautojų papasakojo, kuriuose Lietuvos kampeliuose ieško grybų bei pasidalino savo laimikių nuotraukomis. Dalė Bartkevičienė teigia, kad grybauja Kauno rajone, o šiuo laiku miškuose randa baravykų, raudonviršių bei poniabudžių.
50 2024-09-30

Lietuviai iš miško grįžta pilnomis pintinėmis grybų: pasakė, kur randa

Grybavimas – tai ne tik tradicinė lietuvių laisvalaikio pramoga, bet ir puiki galimybė pabėgti nuo kasdienės rutinos, mėgaujantis gamtos ramybe. Kol miškuose dar galima rasti grybų, lietuviai plūsta į miškus, o iš jų grįžta pilnomis pintinėmis. Naujienų portalui tv3.lt keletas grybautojų papasakojo, kuriuose Lietuvos kampeliuose ieško grybų bei pasidalino laimikių nuotraukomis.
50 2024-09-26

Atėjusi į mišką Ilona negalėjo patikėti, kokį grybą rado: parodė visiems

Praėjusią savaitę Ilona išėjo pasivaikščioti į Klaipėdos rajone, Giruliuose esantį mišką. Bevaikščiodama gamtoje moteris aptiko neįprastą radinį – tarsi nedidelėmis kerpėmis apaugusį grybą. Šia nuotrauka moteris pasidalijo „Facebook“ grupėje pavadinimu „Miško radiniai“. Šioje grupėje smalsuoliai dalijasi įvairiomis savo miške surastų radinių nuotraukomis. Nuotraukoje galima matyti nedidelį, tarsi kerpėmis apaugusį grybą, kuris slepiasi tarp aplinkos žalumos.
2024-09-26
REKLAMA
Grybavimo sezonas rudenį: vaistininkė perspėja – rimtai žiūrėkite į apsinuodijimo simptomus  Grybavimo sezonas rudenį: vaistininkė perspėja – rimtai žiūrėkite į apsinuodijimo simptomus

Grybavimo sezonas rudenį: vaistininkė perspėja – rimtai žiūrėkite į apsinuodijimo simptomus

Rugsėjis – tai idealus metas grybautojams papildyti savo pintines tokiomis sezoninėmis gėrybėmis kaip ūmėdės, voveraitės, lepšės, raudonviršiai ir baravykai. Visgi, „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pastebi, kad šiuo laikotarpiu padidėja apsinuodijimų ir virškinimo problemų rizika. Ji įspėja, kad apsinuodijus grybais būtina nedelsti ir iš karto vykti į gydymo įstaigą.
2024-09-17

Įspėja visus Lietuvos grybautojus: jums tai žinoti būtina

Ruduo į miškus kviečia savo gausiomis gėrybėmis. Grybų, uogų rinkimas – vienas iš didžiausių auksinėmis spalvomis pasidabinusio metų laiko džiaugsmų. Tiesa, išsileidus į grybų ar uogų paieškas, naudinga atminti – miške reikia elgtis atsakingai, o pasiklydus – nepamiršti kelių svarbių dalykų. Atvykus į mišką grybauti, uogauti ar tiesiog pasivaikščioti gryname ore dažnas net nepagalvoja, kad kelio atgal iki automobilio ar vietos, iš kurios pajudėjo, gali taip lengvai neberasti.
2024-09-11

Radinys Lietuvos žemėje pribloškė net specialistus: to rasti nesitikėjo

Vilkaviškio rajono pietvakariuose esančiame Vištyčio regioniniame parke buvo rasta nauja saugomų grybų rūšis. Tai – tikrasis žvynbaravykis, kuris dabar yra įtrauktas į saugomų rūšių informacinę sistemą. Gamtininkai džiaugiasi radiniu, o taip pat ragina grybautojus po rudeniško lietaus paieškoti dar vienos saugomos rūšies grybo.
2024-09-10

Jokiu būdu nerinkite šio grybo Lietuvos miškuose: gali baigtis mirtimi

Rugsėjis – tai idealus metas grybautojams papildyti savo pintines tokiomis sezoninėmis gėrybėmis kaip ūmėdės, voveraitės, lepšės, raudonviršiai ir baravykai. Visgi, „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pastebi, kad šiuo laikotarpiu padidėja apsinuodijimų ir virškinimo problemų rizika. Ji įspėja, kad apsinuodijus grybais būtina nedelsti ir iš karto vykti į gydymo įstaigą, rašoma pranešime spaudai.
2024-09-09
REKLAMA
REKLAMA

Įspėja visus Lietuvos grybautojus: jums tai žinoti būtina

Ruduo į miškus kviečia savo gausiomis gėrybėmis. Grybų, uogų rinkimas – vienas iš didžiausių auksinėmis spalvomis pasidabinusio metų laiko džiaugsmų. Tiesa, išsileidus į grybų ar uogų paieškas, naudinga atminti – miške reikia elgtis atsakingai, o pasiklydus – nepamiršti kelių svarbių dalykų. Atvykus į mišką grybauti, uogauti ar tiesiog pasivaikščioti gryname ore dažnas net nepagalvoja, kad kelio atgal iki automobilio ar vietos, iš kurios pajudėjo, gali taip lengvai neberasti.
2024-09-06

Šiukštu nerinkite grybų šiose Lietuvos vietose: nesakykite, kad neįspėjo

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Aplinkos ministerijos parengtam 16 Vyriausybės nutarimų pakeitimo paketui, kuriuo įgyvendinamos Saugomų teritorijų įstatymo pataisos, patikslinami valstybinių gamtinių rezervatų, biosferos rezervato, nacionalinių ir regioninių parkų nuostatai bei nustatoma aiškesnė uogavimo, grybavimo ir lankymosi mokslo tiriamaisiais, mokomaisiais ir pažintiniais tikslais rezervatuose tvarka.
2024-09-05

Jokiu būdu neišpilkite vandens po grybų virimo: nustebsite, kur jis pravers

Sulaukus lietaus miškuose vėl ims dygti grybai, šįsyk labiau rudeniniai. Kaip sako vaistininkas iš Telšių Kęstutis Beržinis, atsirinkti, kurie tinkami maistui, o kurie ne, verta jau miške. O ruošiant grybus pravartu žinoti, kaip išsaugoti naudingiausias grybuose esančias medžiagas. „Grybautojams akiratį tikrai praplės tiek grybų katalogas, tiek įvairios programėlės. Randi neaiškų grybą, kempinę ar kerpę, nufotografuoji, ir iškart matai, ar jis tau reikalingas, ar ne.
2024-09-03

Iš miško lietuviai grybus tempia kibirais: laimikiai atima žadą

Lietuvoje grybavimas yra ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir gili tradicija, perduodama iš kartos į kartą. Miške vyksta tikra medžioklė: patyrę grybautojai žino, kur ieškoti baravykų, raudonviršių ar voveraičių. Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais keletas grybautojų entuziastų pasidalino savo laimikiais bei vietomis, kuriuose dažniausiai ieško grybų. Atskleidė, kur ieško grybų Andrius Norkus grybauja Telšių rajone, Gadūnavo seniūnijoje.
2024-09-02

Šį Lietuvos grybą vadina tikru priešnuodžiu vėžiui: pamačius nepraeikite pro šalį

Lietuviai kone pamišę dėl grybų, į pintines nugula gausybė miško gėrybių – ir patys populiariausi, ir ne tiek daug dėmesio sulaukiantys grybai, tačiau ne visi žino, kad Lietuvos miškuose auga ne tik valgomieji, bet ir funkciniai (medicininiai) grybai.
2024-08-28

Neišmeskite grybų liekanų: nustebsite, kur pravers

Lietuviai vos pasirodžius pirmiesiems grybams ima plūsti į miškus, o šie šiemet vilioja ypatingai geru derliumi. Į pintines nugula patys įvairiausi grybai, tačiau patys populiariausi išlieka baravykai, raudonikiai ir voveraitės. Ką žinoti einant į mišką grybauti, kaip ruošti laimikius, kad jie būtų ne tik skanūs, bet ir naudingi ir ar galima užsiauginti grybų savo kieme, naujienų portalui tv3.lt pasakojo grybų entuziastė Giedrė Svaldenytė-Pinot.
2024-08-27

Policijos atstovas Matonis skubiai perspėja gyventojus: būtinai pasidalinkite su savo draugais ar artimaisiais

Prasidėjus grybų sezonui, šimtai grybautojų ruošiasi keliauti pasivaikščioti po miškus. Deja, tačiau ne visos tokios kelionės būna laimingos – Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigia, kad šiemet jau gauta daugiau nei 100 pranešimų apie miške pasiklydusius grybautojus.  Rugpjūčio pradžioje Utenos rajone policijos pareigūnai apie pusę paros ieškojo į mišką išėjusios grybauti 1949 m. gimimo moters.

Grybų kainos pasiekė žemumas: mažėja ir rinkėjų, ir valgytojų

Grybų šiemet pilni miškai, tačiau jų kainos nukrito į žemumas, mažėja ir rinkėjų, ir valgytojų, teigia verslininkai. „Voveraičių miškuose – pilna, bet supirkimo kaina labai maža, simbolinė – 1,5–2 euro už kilogramą. Anksčiau rudeniop ir 5–7 eurai būdavo“, – BNS sakė Lietuvos miško grybų ir uogų verslininkų asociacijos vadovas Virginijus Varanavičius.  Jis pabrėžė, kad per pastaruosius tris dešimtmečius tokiu metu voveraitės nebūdavo superkamos taip pigiai.

Šis grybas nužudo kepenis per 3 dienas: toksikologas įspėja visus, kaip išvengti nelaimės

Lietuviams plūstant į miškus grybauti gydytojai įspėja, kad praradus budrumą iki nelaimės kartais tegali būti vos vienas žingsnis. „Nerinkite to, ko nežinote ir nevalgykite grįžę tų grybų su spirgais ir grietine, geriau palaukite rytojaus, nes skrandis išties gali sustoti“, – tiesiai šviesiai sako toksikologas Linas Zdanavičius. Šiltuoju metų sezonu ypač daug laiko leidžiant gamtoje netrūksta situacijų, kai prireikia gydytojo toksikologo konsultacijų.

Įspėja visus grybautojus: prieš einant į mišką atlikite 1 veiksmą

Vasarai nenumaldomai bėgant į pabaigą, į miškus plūsta vis daugiau lietuvių, tačiau išėjus prisirinkti miško gėrybių svarbu nepamiršti pasirūpinti savo saugumu. Vis dažniau pasirodo informacija apie miškuose pasiklydusius grybautojus, todėl Lietuvos Raudonasis Kryžius primena, ką būtina žinoti einant grybauti. Įspėja grybautojus Specialistai pataria tinkamai pasiruošti grybavimui ir žinoti, kaip orientuotis miške, kad tikimybė pasiklysti būtų kuo mažesnė.
2024-08-20

Iš miško Jaroslavas parsivežė pilną bagažinę grybų: pasakė, kur rado

Rugpjūtį miškas, nors ir sauso oro išvargintas, vis dar slepia grybus. Grybų gausa rugpjūčio mėnesį gali būti mažesnė, tačiau grybautojai iš miško grįžta su laimikiais ir tuo, ką rado, dalinasi su kitais. Keletas grybautojų papasakojo, kuriuose Lietuvos kampeliuose grybauja bei kaip dažnai tai daro. Iš miško grįžta su laimikiais Ingrida Braziulienė grybauja savo vietovėse, Mažeikių rajone. Iš miško prieš keletą dienų grįžo pilna pintine raudonikių.
2024-08-19

Šiukštu nerinkite šių grybų Lietuvoje: gresia bauda iki 1000 eurų

Miškuose pasipylė grybai ir daugelis planuoja grybauti. Tačiau reikėtų žinoti, kokių taisyklių privaloma laikytis, jeigu esi saugomoje teritorijoje. Lietuvoje saugomose teritorijose yra vietovių, kuriose gamtai leidžiama tvarkytis natūraliai. Tai griežtai saugomi rezervatai, kurie yra skirti išsaugoti retas rūšis, kitas biologines vertybes ir unikalų kraštovaizdį.
2024-08-19

Įspėja grybautojus Lietuvoje: pastebėję šiuos ženklus – reaguokite nedelsiant

„Avus Clinic“ įspėja, jog intensyvėjant aktyvaus grybavimo sezonui svarbu nepamiršti, kad miške erkės nemiega. Šiuo metu jos aktyvios, todėl po kiekvieno apsilankymo miške ar tiesiog pabuvimo gamtoje svarbu atidžiai apžiūrėti savo kūną, o jeigu pastebėjote įsisiurbusią erkę ją tinkamai ištraukite. Pasak klinikos, erkę reikia pašalinti smulkiu smailiu pincetu, ar kitu tam specialiai sukurtu prietaisu, tokiu kaip plastikinė kortelė ar šaukštas su V formos išpjova.
2024-08-19

Lietuviai grybus iš miško tempia kibirais: atskleidė geriausias vietas

Lietuvoje rugpjūtis – tikras grybautojų rojus. Vos pasirodžius pirmiesiems rytiniams rūkams, žmonės ima traukti į miškus, tikėdamiesi kibirais prisirinkti šviežių grybų. Šiemet gamta ypač dosni ir grybautojai skuba naudotis proga prisirinkti miško gėrybių. Miestų turgavietėse pilni prekystaliai, bet tikrieji grybų mėgėjai žino – niekas neprilygsta jausmui, apimančiam pačiam suradus grybus.
2024-08-16

Skubiai kreipiasi į Lietuvos grybautojus: tai žinoti būtina

Šie metai pasižymi itin didele miško gėrybių gausa, dėl to grybautojai savo progos prisirinkti grybų nepraleidžia. Nors daugeliu atvejų, grybavimas baigiasi sėkmingai, tačiau visi grybautojai turėtų žinoti kelias taisykles, kurios gali pagelbėti pasiklydus miške. Išėjus į mišką svarbu ne tik pilnomis pintinėmis grįžti namo, tačiau taip pat tai padaryti saugiai. Priminė saugos taisykles Visiems grybautojams savo „Facebook“ puslapyje Lietuvos policija perdavė svarbių žinių.
2024-08-14

Lietuviai parodė, kiek grybų randa miškuose: sunku nesistebėti

Šiemet vasaros miškai džiugina grybautojus nepaprastu derliumi – iš miškų grįžtama pilnomis pintinėmis. Patyrę grybautojai ir naujokai džiaugiasi įvairiomis grybų rūšimis, kurias randa miškuose, o socialiniuose tinkluose jau pasipylė gausybė nuotraukų, demonstruojančių įspūdingą laimikį. Tokios sąlygos tik dar labiau skatina žmones leisti laiką gamtoje, vaikštinėti po miškus ir ieškoti pasislėpusių gamtos gėrybių.
50 2024-08-13

Šiukštu nerinkite grybų šiose Lietuvos vietose: nesakykite, kad neįspėjo

Daugelis įgudusių grybautojų žino išskirtines vietas, į kurias neužklysta kiti grybautojai ir galima prisirinkti nemažai gėrybių. Tačiau svarbu žinoti, kad ne visose vietose galima rinkti ir pintines dėtis miško gėrybes. Už grybų rinkimą tam tikrose vietose gresia baudos. Svarbu žinoti, kur negalima rinkti grybų, Gresia baudos Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prieš kelias dienas savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo žinia, skirta visiems grybautojams.
2024-08-12

Lietuviai baravykus iš miško neša pilnomis pintinėmis: išdavė, kur randa

Vis labiau artėjant rudeniui, grybautojai iš miškų tempia ir pilnesnius krepšius grybų, o jų turinys pasipildė ir tais grybais, kurių nerasdavo vasaros pradžioje – pintines pripildo vis daugiau baravykų. Grybautojams vis dalinantis savo laimikiais socialinio tinklo grupėse, naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, ką pavyksta rasti Lietuvos miškuose ir kur ieško grybų karalių baravykų. Baravykus lietuviai neša kibirais Daiva Minkevičienė grybauja Kėdainių rajone, miškuose netoli Krakių.
125 2024-08-09

Iš miško lietuviai grybus tempia kibirais: išdavė, kur jų randa

Rugpjūčio mėnuo yra puikus laikas grybavimui Lietuvoje. Šiltos vasaros dienos ir dažni lietūs sukuria idealias sąlygas grybų augimui miškuose. Rugpjūčio pradžia dažnai pasižymi įvairių rūšių grybų gausa, todėl tai yra puikus metas tiek patyrusiems grybautojams, tiek pradedantiesiems leistis į miško gilumą. Keletas grybautojų pasidalino savo laimikiais bei papasakojo, kaip dažnai bei kur randa grybų.
2024-08-07

Planuojate grybauti Lietuvoje? Turi jums 1 svarbią žinią

Prasidėjęs rugpjūtis vis daugiau lietuvių sutraukia į miškus grybauti, tačiau grybaudami galite ne tik prisirinkti grybų – specialistai kviečia prisidėti prie reto vabalo apsaugos ir pamačius tai miške būtinai pranešti. Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija socialiniuose tinkluose pasidalijo itin reto Lietuvos gyventojo – Manerheimo grybinuko – nuotrauka.
2024-08-05

Lietuviai baravykus iš miško neša kibirais: atskleidė, kur randa

Grybų miškuose augimas įgauna pagreitį. Grybautojai grįžta vis pilnesnėmis pintinėmis laimikių ir socialiniuose tinkluose vieni su kitais dalinasi savo radiniais. Anksčiau grybautojai pagrinde rasdavo voveraičių, tačiau dabar prasidėjo ir baravykų augimas. Naujienų portalui tv3.lt grybautojai papasakojo, kokių grybų šiuo metu randa bei kur dažniausiai grybauja.
2024-08-02

Iš miško lietuviai grybus neša pintinėmis: išdavė, kur grybauja

Socialinių tinklų grupėse vis daugėja grybautojų, kurie dalinasi savo laimikiais iš miško – pilnomis pintinėmis grybų ir konkuruoja vienas su kitu, kuris daugiau parsineš. Daugelis iš jų teigia, kad grybauja jau daugelį metų ir vos tik atradę laisvo laiko lekia į miškus. Naujienų portalas tv3.lt pakalbino keletą grybautojų entuziastų, kurie atskleidė kur ir kaip dažnai grybauja.
2024-08-01

Iš miško lietuviai grybus tempia kibirais: išdavė, kur randa

Grybavimas yra vienas mėgstamiausių lietuvių hobių – žmonės ne tik pasimėgauja gamta, tačiau grįžę gali pasigaminti ir skanią vakarienę. Naujienų portalui tv3.lt keletas grybautojų atskleidė, kur ir kokių grybų randa šiuo metu. Vilma išėjusi į mišką stengiasi dairytis tik baravykų, mat šie yra jos mėgstamiausi grybai. Baravykų ji randa Ukmergės rajone, o grybauti išeina kas trečią dieną.
2024-07-30

Šiukštu nerinkite grybų šiose Lietuvos vietose: nesakykite, kad neįspėjo

Grybavimas ir uogavimas miške viena iš dažnų vasaros veiklų. Aplinkosaugininkai primena, kaip miško gėrybes rinkti atsakingai, išvengiant bet kokios žalos gamtai.  Pareigūnai primena, kad renkant uogas draudžiama naudoti specialias šukas ir kitas mechanines priemones (įskaitant ir savadarbes šukas), taip pat lankantis miškuose negalima niokoti augalų.
53 2024-07-29

Baravykai Sandrai netilpo į pintinę: išdavė, kur grybavo

Šiemet miškai savo gėrybėmis itin dosnūs – išėję grybauti lietuviai laimikius tempia pilnutėlėmis pintinėmis. Laimikiu nenusivylė ir tauragiškė Sandra – į pintines nugulė grybų karaliais tituluojami baravykai. Socialiniuose tinkluose prie grybautojų grupių prisijungę gamtos mylėtojai Sandrą jau atpažįsta – ji visuomet nustebina savo surastais laimikiais.
2024-07-18

Iš miško Gediminas parsinešė pilną kibirą voveraičių: atskleidė, kur grybavo

Iš miškų lietuviai grįžta ne tik su pintinėmis uogų, tačiau ir su pintinėmis grybų. Jų rinkimas daugumai žmonių yra savotiška meditacija bei smagus laiko praleidimo būdas. Keletas grybautojų su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalino savo laimikiais bei kuriose vietose randa grybus. Iš miško grįžta pilnomis pintinėmis Ernestas Panevėžio rajone namo grįžo su pilnu kibiru voveraičių, o grybauja visada, kai tik turi laisvo laiko.
2024-07-16

Iš miško lietuviai grybus neša kibirais: atskleidė, kur randa

Grybautojai socialinio tinklo grupėse dalinasi nuotraukomis, su kokiais laimikiais jie grįžta iš miško. Grybų jie iš miško namo parsineša vienas už kitą daugiau, o pagrindiniai grybai, kuriuos šiuo metu randa yra voveraitės. Pajūryje gyvenantis grybautojas Stasys Gaudinskas iš miško, esančio Klaipėdos rajone grįžo su pilna pintine voveraičių, o grybų ilgai ieškoti nereikėjo – visus surinko vos per valandą. Taip pat pajūryje gyvenanti Eglė tikina atskleidžia, kad su vyru grybauja labai dažnai.
2024-07-15

Atskleidė, kur ieškoti voveraičių: grįšite pilnomis pintinėmis

Voveraitės išsiskiria iš visų grybų ne tik savo ryškia geltonai-oranžine spalva, bet ir ypatinga forma. Kai voveraitės yra mažos, jos atrodo beveik taip pat, kaip ir kiti jauni grybai: išgaubta kepurėlė ant storo kotelio. Tačiau grybui augant kepurėlė išsitiesia, pasvyra į vidų ir suformuoja tarsi piltuvėlį gražiais, banguotais kraštais. Bene populiariausias patiekalas iš voveraičių, liaudiškai kartais dar vadinamų voveruškomis, yra voveraičių sriuba.
2024-07-12

Išėję grybauti lietuviai grįžta pilnais kibirais: atskleidė, kur randa

Socialiniuose tinkluose grybavimo entuziastai dalinasi savo laimikių nuotraukomis. Šiuo metu grybų miškuose jie randa vienas už kitą daugiau – namo grįžta pilnomis pintinėmis. Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su keletu grybautojų, šie atskleidė, kur geriausios vietos ieškoti grybų.
2024-07-02

Iš miško lietuviai grybus neša kibirais: atskleidė, kur randa

Vasarą miške sutikti galime ne tik uogų: mėlynių, žemuogių, aviečių, bet ir grybų. Socialinio tinklo grupėje grybautojai dalinasi savo laimikiais ir konkuruoja, kuris parsineš daugiau. Dauguma grybautojų teigia, jog grybavimas yra jų hobis. Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su keletu grybautojų, šie atskleidė, kur ir kokių grybų jie rado šiomis dienomis.
2024-06-28

Iš miško Robertas grįžo su 15 litrų grybų: išdavė, kur rado

Atėjus vasarai, miško gėrybių rinkimo mėgėjai jau gali džiaugtis pirmuoju grybų derliumi. Mūsų šalies miškuose grybautojai randa įvairių grybų rūšių – nuo voveraičių iki baravykų, raudonviršių ir lepšių. Šį sezoną grybautojai dalinasi savo sėkmingais radiniais ir pasakoja apie geriausias grybų rinkimo vietas. Grybų jau galima rasti įvairiuose mūsų šalies kampeliuose.
2024-06-18

Miške Sandra aptiko baravykų rojų: išdavė, kur rado

Pastarosiomis savaitėmis daugelis grybautojų džiugiai praneša apie pirmuosius sėkmingus radinius miškuose – grybus. Miško takeliais keliaujantys grybautojai pastebi, kad šių metų derlius atrodo ypač gausus. Grybautojai dalijasi savo radinių nuotraukomis socialiniuose tinkluose, kur neretai vyksta ir draugiškos varžytuvės, kas surinks daugiau grybų. Tam, kad rastume grybų, nebūtina važiuoti į mažesnius miestelius ar grybų sostinę Varėną. Jų rasti galima ir Vilniaus rajone.
2024-06-07

Iš miško Raimondas grįžo su kibiru voveraičių: turi slaptą vietelę

Sunku patikėti, bet antradienio vakarą, vos pusvalandžiui į mišką su žmona nuvykęs alytiškis Raimondas prisirinko 5 litrų dydžio kibiriuką voveraičių. Tiesa, alytiškiui šis „lobis“ nebuvo labai netikėtas, nes grybais derlingą vietelę jis atrado prieš 5 metus. „Tada, pamenu, Varėnos rajone neradau grybų, grįždamas link namų taip tiesiog sustojau miške, pavažiavau, pastebėjau jaunuolyną, kur berželių, ąžuoliukų, pušelių. Ir pasisekė. Radau vietą, tada prisirinkau visą kibirą.
2024-06-06

Iš miško Jadvyga grįžo su 18 litrų grybų: išdavė, kur rado

Grybavimo entuziastai jau gali nelaukti, kaip įprastai, rudens tam, kad galėtų užsiimti šia mėgstama veikla, nes grybų miškuose yra jau dabar. Kai kurie lietuviai iš miškų jau grįžta su pilnais krepšiais grybų, o iš jų pasidaro skanius pietus. Užkietėjusi grybautoja Jadvyga vakar Šešonyse, Kaišiadorių rajone grįžo namo su dviem krepšiais grybų. Šiandien surinkti pavyko 8 litrus voveraičių, o vakar net 10 litrų.
2024-06-05

Iš miško lietuviai grybus neša kibirais: atskleidė, kur randa

Lietuviai miške džiaugiasi ne tik ošiančiais medžiais ir sužaliavusia gamta, bet ten jau gali prisirinkti ir maisto – grybų. Nors grybus mums įprasta rinkti rudenį, tačiau jau ir vasarą galime pasidžiaugti šia lietuvių vis labiau mėgstama veikla. Grybų jau galima rasti įvairiuose mūsų šalies kampeliuose. Štai grybautoja Skaistė, gyvenanti Dzūkijoje, Varėnos rajone prieš kelias dienas miške rado pusę pintinės voveraičių ir vieną raudonikį. Ne veltui sakoma, jog Varėna yra grybų sostinė.
2024-06-04

Lietuviai masiškai ieško 1 grybo: ekspertai įspėja – jis mirtinai nuodingas

Pavasarį randami grybai yra mažiau žinomi, nei rudenį sutinkami grybai. Todėl kyla klausimas, kurie pavasariški grybai yra valgomi, o kurių geriau neliesti? Apie tai „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ papasakojo grybų pasaulio ekspertė, edukatorė Aurelija Plukė. Ekspertės teigimu, Lietuva yra grybus mėgstanti šalis ir mes jų nebijome, drąsiai eksperimentuojame, ragaujame skirtingus grybus. Dėl šio lietuvių smalsumo laidos pašnekovė džiaugiasi.
2024-04-30

Vilnietė grybauja net ir žiemą: parodė laimikius

Visi jau esame įpratę, kad grybavimo sezonas baigiasi vėlyvą rudenį ir tenka laukti kitų metų, kad galėtume prisirinkti pilnus krepšius grybų. Tačiau vilnietė Vaiva Grublienė grybauti nesustoja net ir žiemą. Moteris miške net ir dabar randa skanių ir valgomų grybų. Toli grybų vilnietė neieško – jų randa prie Vilniaus, netoli Grigiškių. Vaiva juokauja, kad kai miške eidama su pintine grybų sutinka slidininkus, jie vos neišvirsta iš slidžių, pamatę tokį vaizdą.
2024-02-27

Rita negalėjo patikėti savo akimis: rado baravyką net po pūgų ir šaltuko

Tokiu metu grybauti į mišką turbūt niekas nebeina, nes grybų tiesiog nėra – iki žiemos liko vos kelios dienos, jau iškrito ir pirmasis sniegas. Tačiau Kėdainių rajono gyventojai net ir tokiu metu miške pavyko rasti tikrą grybų karalių – sveikutėlį baravyką. Moteris teigia, kad nėra anksčiau girdėjusi, kad tokiu metu kas grybų rastų. Ėjo rinkti šakų Pelėdnagių seniūnijos Beinačių kaimo gyventoja Rita Lankelienė dirba su neįgaliaisiais bei socialinę atskirtį patyrusiais žmonėmis.

Iš miško Linas grįžo su krepšiais grybų: išdavė 1 auksinę taisyklę

Kol lauke oras mus dar džiugina saule, puiki pramoga yra pasivaikščioti miške. Jei eisite į mišką, nepamirškite prigriebti ir pintinės, nes miškuose vis dar galite rasti grybų. Tokiu būdų nereikės galvoti – ką pasigaminti vakarienei ir būsite gerai praleidę laiką. Grybautojas Linas šį savaitgalį iš miško grįžo su 2 krepšiais grybų. „Būčiau pririnkęs ir daugiau, tačiau turiu tokią taisyklę  – visada renku tik du krepšius, nes paskui būna daug darbo su grybų valymu bei jų marinavimu.
2023-10-17

Vėluojantis grybų sezonas grįžo su trenksmu – pirkėjai kainomis nesiskundžia

Aukštaitijos grybautojai džiūgauja – nors sezonas kiek ir vėlavo, tačiau dosniai už tai atsilygino. Įpusėjus rudeniui ant prekystalių puikuojasi gražuoliai raudonikiai, geltonuoja voveraitės. Šios, anot grybautojų, vėl atsigavo lyg po gero lietaus. O baravykų jau tenka lyg su žiburiu miškuose ieškoti. Kaip juokauja grybautojai, karaliavę kelias savaites jie vietą dabar užleidžia rudeniniams grybams. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
2023-09-26
Į viršų