gravitacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gravitacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gravitacija“.
Ukrainiečių mokykla Vilniuje sulaukė verdikto: galės vadovautis Ukrainos švietimo programa
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija trečiadienį žada suteikti teisę Charkivo mokyklai „Gravitacija“ vykdyti ugdymą Vilniuje pagal Ukrainos švietimo programą.
Kaip BNS informavo švietimo, mokslo ir sporto ministrės atstovas Dainoras Lukas, baigus derinti procedūras, ministrė įsakymą turėtų pasirašyti dar trečiadienį.
Gaivaus oro gūsis pandemijos laikotarpiu: nuotaikinga daina „Striukės“ privers nusikelti į 90-uosius
Ko gero jau ne vienas esame prisiminę laikus, kai laisvai galėjome mėgautis draugų kompanija, juoktis ir džiaugtis susitikus restorane ar baruose. Vis dėlto situacija jau ilgą laiką yra kitokia, labiau primenanti apokaliptinį filmo scenarijų, rašoma pranešime spaudai.
Mamontovas ruošiasi staigmenai: dirbo ten, kur kūrė ir legendinės grupės
Penktadienis, spalio 19 d. (Vilnius) Kultinis Andriaus Mamontovo albumas „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ naujam gyvenimui atgims legendinėje įrašų studijoje „Abbey Road“. Londone įsikūrusioje ir viena geriausių pasaulyje dar vadinamoje studijoje vieną įsimintiniausių albumų nepriklausomos Lietuvos istorijoje grupės „Foje“ lyderis įrašinės drauge su Lietuvos kameriniu orkestru.
„Happyendless“ ir „Kamanių šilelio“ kūrinyje – elektronika ir folk motyvai
Į Lietuvos muzikinį pasaulį sugrįžtantys „Happyendless“ pristato naujausią kūrinį „Žemė.Oras.Dangus“, įrašytą kartu su grupės „Kamanių šilelis“ vokaliste Kamile Gudmonaite. Tai – jau trečiasis kūrinys iš rudenį planuojamo išleisti albumo. Naujas „Happyendless“ muzikinis formatas – elektroninius skambesius papildantys kaskart vis kiti žinomi Lietuvos vokalistai.
Indijos raketa iškėlė rekordinį 104 palydovų spiečių
Indija pasiekė rekordą, kai viena jos raketa nešėja trečiadienį sėkmingai iškėlė į orbitą net 104 palydovus, taupumu garsėjančiai šios šalies kosmoso agentūrai stengiantis neatsilikti komercinių kosminių projektų lenktynėse. Mokslininkai susirinko paleisti raketos Šryharikotos kosmodrome šalies pietuose, o Indijos kosmoso tyrimų organizacijos (ISRO) vadovui pranešus, kad visi palydovai buvo iškelti, susirinkusieji ėmė audringai ploti.
Žiūrėti per Viaplay: savaitgalio rekomendacijos
Šaunus savaitgalis jau čia pat. Norėdami, kad savaitgalis būtų dar smagesnis video transliacijų internetu platforma „Viaplay“ pateikia rekomendacijas, kokius filmus ir serialus žiūrėti. Svarbiausia, kad su www.viaplay.lt tai galima daryti bet kur ir bet kada. Nepamirškite, kad filmų ir serialų paketą pirmas 30 dienų galite išbandyti nemokamai! Mokslinės fantastikos filmai - tai istorijos, kurias galima papasakoti begale būdų: nuo specialiųjų efektų iki dviejų žmonių nebylaus dialogo.
Savaitgalio TV anonsas: ką žiūrėti?
Pagaliau savaitgalis ir kiekvienas žino, kad gera TV pramoga yra svarbi poilsio dalis. Jums paruošėme karščiausių transliacijų sąrašą, o jei nuspręsite, kad norite dar daugiau, rekomenduojame įsijungti tv3.lt šeimos kino teatrą, kuriame rasite daugybę nemokamų ir lietuviškai įgarsintų filmų ir juos žiūrėti galėsite nors ir visą savaitgalį! Laida „Futbolo.TV“ TV6, šeštadienis 12.00 val. Visiškai šviežia savaitinė laida apie Lietuvos futbolą.
Buvusi grupės „Studentės“ narė Rūta su mylimuoju Justinu pristato dainą „Gravitacija“
Kurį laiką tyloje prabuvęs Justinas Stanislovaitis į dienos šviesą išleido naująjį savo kūrinį – Gravitacija. Levituodamas muzikos sūkuriuose, į pagalbą kuriant dainą, atlikėjas nusprendė pasikviesti ir savo širdies draugę, buvusią grupės „Studentės“ narę, Rūtą Žilionytę. Žiemos švenčių metu išleidęs dainą „Kodėl“, Justinas iš karto sėdo rašyti naujos dainos.
Svarbi naujiena: tamsioji materija gali būti ne tokia tamsi, kaip manyta
Astronomai rado pirmą įrodymą, kad tamsioji materija sąveikauja ne tik su gravitacija. Pirmą kartą astronomai mano užfiksavę tamsiąją materiją sąveikaujant su materija ne tik gracitaciškai. Tai svarbu, nes taip pagaliau būtų galima suprasti materiją, sudarančią 85 procentus visatos masės. Tamsioji materija buvo aptikta netiesiogiai, naudojant vadinamąją gravitacinio lęšiavimo techniką, kai astronomai stebi, kaip tamsioji materija išlenkia iš tolimų galaktikų sklindančią šviesą.
Kaip atrodė pirmasis dirbtinės gravitacijos eksperimentas
Gravitacija traukia mus žemyn, dilina sąnarius, vargina kojas, nusmukdo kai kurias mūsų dalis. Bet ji yra kritiškai svarbus ilgalaikės mūsų gerovės faktorius. Apie Žemę ratus sukantys astronautai ir kosmonautai per pastaruosius 60 metų išsiaiškino, kad nulinis g, ar kitaip, mikrogravitacija, iš tiesų nėra labai gerai, o dirbtinės gravitacijos įgyvendinimas tebėra galvą sukanti (dažnai – ir tiesiogine prasme) užduotis.
REKLAMA
REKLAMA
TOP 10: kasdieniai dalykai, kurie jums kenkia (II)
Visiems yra aišku, kad jei eisite per gatvę neapsižvalgę, vaikščiodami rašysite trumpąsias žinutes ar sriūbtelsite po kriaukle virtuvėje laikomų chemikalų, tikrai geruoju gali nepasibaigti. Tačiau yra tokių iš pažiūros nekaltų dalykų, kurie iš tikrųjų daro mums nemenką žalą. Tęsinys 5. Kuprinės nešiojimas Vos pradėję eiti į darželį vaikučiai jau tampo sunkias kuprines, kurių svoris kiekvienais metais, ko gero, tik didėja.
Los Andžele paskelbti „Oskarų“ nominantai
Los Andžele šiandien buvo paskelbti prestižiniais laikomų kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų nominantai, kurie pretenduoja gauti „Oskarą“. Nominantus paskelbė kino meno ir mokslo akademijos prezidentė Cheryl Boone Isaacs bei aktorius Chrisas Hemsworthas.
Pagrindiniai „Auksiniai gaubliai“ atiteko filmams „Amerikietiška afera“ ir „12 vergovės metų“
„Amerikietiška afera“ ir „12 vergovės metų“ Šiurpi istorinė drama „12 vergovės metų“ (12 Years a Slave) sekmadienį pelnė prestižinį geriausios dramos „Auksinį gaublį“, o juosta apie talentingą sukčių „Amerikietiška afera“ (American Hustle) gavo geriausio miuziklo ar komedijos filmo ir du geriausių aktorių apdovanojimus.
Filmas „Gravitacija“, kurio neišvydote: su A. Jolie, N. Portman, R. Downey ir kitomis žvaigždėmis
Į Lietuvos kino teatrus jau daugybę žiūrovų subūręs naujasis Alfonso Cuarono filmas „Gravitacija“ (angl. „Gravity“) tapo tarsi ode kosmosui ir bekraštei jo erdvei. Retas abejoja režisieriaus aktorių pasirinkimu, mat pagrindinį vaidmenį atliekanti Sandra Bullock vaidina išties meistriškai ir įtaigiai, o jos partneriu tapęs George‘as Clooney taip pat puikus. Tačiau paaiškėjo, kad gerbėjai „Gravitaciją“ galėjo išvysti visai kitokią, su visiškai kitais aktoriais.
Filmo „Gravitacija“ garso takelio kompozitorius: kosmose skamba ir tyla, ir visa aprėpianti muzika
Pagaliau į Lietuvos kino teatrus atkeliavo paties Jameso Camerono išgirtas naujasis Alfonso Cuarono filmas „Gravitacija“ (angl. „Gravity“), kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Sandra Bullock ir George‘as Clooney. Juostos veiksmas rutuliojasi nebylioje kosmoso erdvėje, tad filmo garso takelio kompozitoriui Stevenui Price‘ui teko nelengva užduotis muzikoje įprasminti beribės erdvės platybę, grožį ir žmogaus vienišumą bei bejėgiškumą.
Filmo „Gravitacija“ žvaigždė S. Bullock sužerėjo ant spalio mėnesio „Vogue“ viršelio
Naujajame Alfonso Cuarono filme „Gravitacija“ (angl. „Gravity“), kuriam pagyrų nepagailėjo pats Jamesas Cameronas, pasirodžiusi Sandra Bullock mėgaujasi pelnytu dėmesiu – kritikai geriausiais vertinimais palydėjo jos pasirodymą juostoje, o mados pasaulis visuomet elegantišką ir moterišką aktorę tiesiog apipylė pasiūlymais pasirodyti ant žurnalų viršelių. Švytinti ir gerokai jauniau atrodanti 49-erių S.Bullock ypač žavinga ant spalio mėnesio „Vogue“ žurnalo viršelio.
Kino grandas J. Cameronas juostą „Gravitacija“ pavadino geriausiu filmu apie kosmosą
Vienas garsiausių šių dienų kino režisierių Jamesas Cameronas pažėrė pagyrų jį sužavėti sugebėjusiam kolegai Alfonso Cuaronui, kurio naujasis darbas „Gravitacija“ (angl. „Gravity“) Lietuvos kino teatrus pasieks jau spalio 4 dieną. Tokius filmus kaip „Įsikūnijimas“, „Svetimi“, „Terminatorius“ sukūręs J.Cameronas teigė buvęs sužavėtas „Gravitacija“ ir laukęs juostos kaip ši daugybę metų.
Jei Žemė „užstrigtų“ vienu šonu į Saulę?
„Užstrigtų“ taip, kaip vieną ir tą patį šoną Žemei nuolat atgręžęs Mėnulis? Beje, šitokia „stagnacija“ yra daugelio planetinių dangaus kūnų dalia. O jos apimtai planetai tai reiškia, jog jos paviršius pasmerktas nuožmiam niokojimui.
Einšteino aukojimas: reliatyvumo kertinis akmuo turi trauktis
Sutapimais mokslininkai paprastai nesidomi. Jei du dalykai iš tiesų nesusiję, daugiau nieko įdomaus ir nepasakysi. Tačiau, jei sutapimai vis kartojasi, turėtų būti kažkoks gilesnis ryšys. Tada mokslininkai turi ištirti, kas tai yra ir paaiškinti, kodėl tai nėra sutapimas. Gana keista, kad didelė modernios fizikos dalis pavojingai balansuoja ant stulbinančio sutapimo. https://www.youtube.com/watch?v=RgMyZvPLHrM Šis sutapimas esminis mūsų masės suvokimui ir aprašymui.
Apdaužyta Mėnulio pluta atskleidžia neramią praeitį
Naujos apdaužytos Mėnulio plutos nuotraukos rodo audringą praeitį, kai per pirmąjį milijardą metų jį daužė kometos ir asteroidai. Naujus duomenis pateikė GRAIL misija, pora zondų, pavadintų „Ebb“ ir „Flow“, kurie skrieja aplink Mėnulį ir matuoja jo gravitacinį lauką. „Jau žinoma, kad planetos buvo daužomos per susidūrimus, tačiau niekas neįsivaizdavo, kad Mėnulio pluta tokia apdaužyta“, – teigia Maria Zuber iš Masačusetso technologijų instituto, misijai vadovaujanti mokslininkė.
Bendrasis reliatyvumas: faktai ir hipotezės apie žymiąją A. Einšteino teoriją
Alberto Einšteino bendroji reliatyvumo teorija yra vienas iš žymiausių XX a. fizikos pasiekimų. Paskelbta 1916 m., ji paaiškina, kad tai, ką suvokiame kaip gravitacijos jėgą, iš tiesų atsiranda dėl erdvės ir laiko išlinkimo.
Pateikiame žinių apie šią teoriją santrauką, kurioje pateikiami trumpi faktai ir hipotezės, padėsiančios suvokti pačią teoriją, jos pasireiškimų interpretavimą ir dar likusius neaiškumus.
Modernaus meno centre eksponuojami klubinės kultūros fragmentai
Birželio 27 – liepos 4 dienomis, apsilankius MMC biuro patalpose (Literatų g. 8), bus galima susipažinti su Ugniaus Gelgudos polaroidų ciklu „Gravitacija“ (2007). Užfiksuotuose klubinės kultūros fragmentuose dėmesys sutelkiamas į tos kultūros atstovų išorę ir saviraišką. Vaizdų fragmentiškumas įvaizdina punktyrišką šviesų ir muzikos persunktų kūnų judėjimo dinamiką ir kartu vaizdinės atminties (per)trūkius.
Juodosios skylės – kosminis Rozetės akmuo?
Kvantinis pobūdis reiškia, kad juodąsias skyles galima apibūdinti dviem skirtingomis fizikos kalbomis – trauka ir kvantine mechanika. ši idėja ne tik padeda pagrindus ilgai ieškotai kvantinės traukos teorijai, bet ir padeda įminti kai kurias paslaptis, supančias šiuos keistus objektus.
Juodosios skylės kupinos mįslių. Teorija teigia, kad jos turėtų išnykti ir išskirti pastovios temperatūros šilumą, tačiau niekas nežino, kodėl.
„Mazda 2“ prieš gravitaciją
Mirties siena buvo sukurta motociklams tam, kad nutrūktgalviai vairuotojai galėtų įtikinamai pademonstruoti publikai, kaip veikia išcentrinė jėga. Visgi naujausiame reklaminiame vaizdo klipe norėdami pavaizduoti savo miesto hečbeko sportiškumą ir universalumą tokiam bandomajam važiavimui paleido „Mazda“ konstruktoriai.
Kas prižadino Merkurijų iš amžinojo orbitinio letargo?
Pagal astronomų skaičiavimus, senutėlis Merkurijus jau seniai turėjo būti bejėgiškai nugrimzdęs į Saulės gravitacijos sukeltą „orbitinį letargą“.
Tokio letargo metu planetos sukimasis aplink savo ašį stabilizuojasi taip, jog planeta į šviesulį būna atsigręžusi visada ta pačia puse.
Patarimai... iškritus iš lėktuvo
JAV Aviacijos agentūros specialistai sudarė patarimų sąrašą, jei jūs iškrisite iš lėktuvo maždaug 10 kilometrų aukštyje.
Garsusis menininkas ir mokslininkas Leonardo da Vinci sakydavo, kad "niekada nesibaiminkite gerų patarimų, ypač, jei esate nežinomoje vietoje".
Žinoma, mes niekam nelinkime patekti nežinomon vieton 10 kilometrų aukštyje. Tačiau nors ir ši ekstremali situacija gali būti itin reta, specialistai net ir čia patarimų negaili.
Jei Žemė būtų kubas
1884 metais šveicarų astronomas Arndtas pateko į pirmuosius laikraščių puslapius, kai pareiškė orbitoje už Neptūno atradęs labai keistą kubo formos planetą.
Žinoma, net 1884 metais visi suprato, kad tai nesąmonė. Laikraštis „The New York Times“ savo lapkričio 16 dienos numeryje net išspausdino straipsnį, pavadinta „Kubiška planeta“, rašo news.discovery.com.
Ar vis dėlto kas nors gali ištrūkti iš juodosios skylės?
Naujas tyrimas, kurį atliko Jorko universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkai, leidžia kitokiu žvilgsniu pažvelgti į paslaptingąsias juodąsias skyles.
Juodosios skylės yra tokie sunkūs ir kompaktiški kosminiai objektai, jog Einšteinas teigė, kad jie iškreivina erdvėlaikį. Įprasta manyti, kad juodosios skylės suryja viską, kas tik pernelyg priartėja prie šių Visatos siaubūnų.
Nuostabios kosminės katastrofos: žvaigždžių mirtys ir liekanos
1054-ųjų metų Kinijos (ir kai kurių kitų kraštų) metraščiai mini naują žvaigždę, suspindusią danguje. Ji buvo tokia ryški, kad nustelbė visų kitų žvaigždžių šviesą, ir netgi dieną švietė danguje, kone kaip antra Saulė. Panašių įrašų galima aptikti ir kitų senovės civilizacijų paliktose relikvijose, taip pat dvi tokios pasirodė Renesanso laikais: pirmoji 1572-aisiais, o antroji – 1604-aisiais metais.
Kas nutiktų, jei Žemė būtų dvigubai didesnė?
Jei Žemės skersmuo būtų beveik 27 tūkst. kilometrų, planetos masė padidėtų aštuonis kartus, o traukos jėga sustiprėtų dvigubai.
Dėl didesnės traukos tokios pačios konstrukcijos ir masės augalai bei gyvūnai svertų dvigubai daugiau ir jų organizmai šio svorio neatlaikytų. Aukšti, stori medžiai, tokie kaip visžalės sekvojos, negalėtų augti.
Japonų astronautas augins kosminius agurkus
Japonų astronautas ketina kosmose auginti agurkus. Šis projektas – eksperimento, kurio metu bus tiriamas gravitacijos poveikis augalų auginimui, dalis.
Satoshi Furukawa šešiems mėnesiams į Tarptautinę kosminę stotį išskris trečiadienį. Rengdamasis misijai, astronautas atskleidė ketinantis auginti agurkus ir tirti, kokią įtaką aplinka, kurioje nėra traukos, daro maistinių kultūrų augimui, praneša telegraph.co.uk.
Žemės centre – nesvarumas?
Pasiekti Žemės rutulio centrą gyvam, ko gero, įmanoma tik fantastiniuose filmuose. Tikrovėje – vargu. Juk Žemės branduolio temperatūra, kaip manoma, siekia maždaug +5000ºC – vadinasi, akimirksniu išgarintų bet kurį gyvą organizmą. Nereikėtų pamiršti ir kolosalaus slėgio – visai įmanoma, jog Žemės branduolyje atmosferos slėgis viršijamas maždaug 3 mln. sykių. Žodis „suspaustų“ šiuo atveju nenusako nė tūkstantosios procento dalies poveikio, kurį padarytų šitoks slėgis.
Louisas Leterrieris stabdys Žemę
"Transporterio 2" bei "Titanų susidūrimo" kūrėjas Louisas Leterrieris kino kompanijai "Universal Pictures“ paruoš filmą-katastrofą apie sustojusią Žemę. Žmonija dėl gravitacijos artėja link išnykimo ribos. Beje, darbinis projekto pavadinimas – "Gravitacija" ("Gravity").
Pagrindinis filmo herojus rūpinsis sūnaus paieškomis – tik po artimo žmogaus atsiradimo bus galima pagalvoti apie globalines problemas.
Žemė „atjaunina“ asteroidus per gana didelį atstumą
Naujausio tyrimo metu astronomai įsitikino, jog Žemė gali „atjauninti“ asteroidus per nuotolį, daug didesnį, nei manyta iki šiol.
Šį tyrimą paskatino neįprastos arti Žemės praskriejančių asteroidų savybės. Tyrinėdami nuo asteroido paviršiaus atsispindėjusių spindulių spektrą, mokslininkai gali nustatyti apytikslį jo amžių.
Gravitacija nėra fundamentalioji sąveika?
Nyderlandų fizikas Erikas Verlinde pasiūlė naują fizikos teoriją, pagal kurią gravitacinė sąveika nebebūtų laikoma fundamentaliąja sąveika. Naująją teoriją fizikas bandė pagrįsti kai kuriais skaičiavimais, kurie sukėlė audringus fizikos bendruomenės ginčus.
Gravitacija – tai sąveika tarp materialių kūnų, priklausanti nuo jų masės. Kol kas gravitacija vis dar laikoma viena iš 4 fundamentaliųjų sąveikų gamtoje.
Fotografijos muziejuje - Vilniaus naktinių klubų siluetai
2009 m. balandžio 30 d., ketvirtadienį, 16 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) atidaroma vilniečio fotomenininko Ugniaus Gelgudos fotografijų paroda „Gravitacija“.
Tai – 2007 m. sukurti klubinės kultūros fragmentai. Nuo 2000-ųjų pradėjęs aktyviai dalyvauti parodose, menininkas sėkmingai dirba tiek individualiai, tiek bendradarbiaudamas įvairiuose tarpdisciplininiuose projektuose. Atidaryme dalyvaus parodos autorius.