gėlė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gėlė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gėlė“.
Turime, kuo didžiuotis – atskleidė pirmosios lietuviškos rožių veislės pavadinimą
Išskirtinė žinia gėlių mylėtojams – Lietuva turi kuo didžiuotis. Oficialiai įregistruota pirmoji lietuviška rožių veislė. Tai selekcininko Arūno Balsevičiaus rožė „Ugnis“.
Nuo pirmojo sėjinuko iki oficialios veislės pripažinimo prabėgo kone dešimtmetis. Rožė gausiai ir ilgai žydi sodriais vyšniniais žiedais, o svarbiausia – atspari šalčiams ir ligoms.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Išdavė geriausius azalijų priežiūros patarimus: užsirašykite
Azalija (Azalea) – tai mažas, bet ryškiai žydintis krūmelis iš rododendrų šeimos. Galvojat apie tobulą augalą savo sode ar balkone? Azalija čia kaip tik! Šie žaismingi krūmai, su spalvingais ir džiugiais žiedeliais, kilę tiesiai iš Azijos ir Šiaurės Amerikos.
Kai azalija atkeliavo į Europą XIX a. iš tolimosios Kinijos, žmonės įsimylėjo ją iš pirmo žvilgsnio.
Šiemet ypač graibstomos gražuolės puansetijos: prižiūrėdami nepadarykite šių 3 klaidų
Šiemet laukiant žiemos švenčių kyla nauja žvaigždė – ryškiaspalvės ir vešlios puansetijos, žavinčios kalėdiškomis savo spalvomis ir gera kaina. Ir anksčiau lietuvių mėgtos, šiais metais jos šluojamos iš parduotuvių dvigubai intensyviau, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Dažnas šiuo elegantišku augalu namus papuošia likus dar mėnesiui iki švenčių, o išlaikyti visą jos grožį iki pat Kalėdų ar dar ilgiau nėra sunku.
Lietuvių pamėgta gėlė stebina savo nauda: kiti to nežino
Neretai dažno lietuvio gėlyne galima pamatyti augančius jurginus. Pasirodo, kad daugumos pamėgtos gėlės stebina ne tik savo gražia išvaizda, bet ir turi naudingų medžiagų, kurios gali padėti sergantiems diabetu sumažinti gliukozės kiekį kraujyje.
„Medical News Today“ skelbia, kad remiantis naujaisiais tyrimais, jurginų žiedlapiuose yra trys molekulės, kurios gali padėti žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, sukontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.
Niujorke pražydo itin retai išskleidžianti didžiulė lavongėlė: ji – ypatinga
Niujorke pražydo itin retai savo žiedą išskleidžianti didžiulė lavongėlė. Tačiau jos žiedas – ne pati didžiausia gėlės ypatybė, mat ji pražydusi skleidžia aštrų, pūvančios mėsos kvapą.
Ir vis tik smarvės nepabūgę miesto gyventojai rikiavosi ilgose eilėse, kad tik galėtų su ja nusifotografuoti.
Prie įspūdingos gėlės, kurios geltoną kotą puošia nuostabus violetinis žiedas, rikiuojasi ilgos niujorkiečių eilės. Savo nuostabų žiedą ši reta gėlė išskleidė Niujorko botanikos sode.
Gėlės tampa nebereikalingos: dideli vainikai laidotuvėms ar puokštės vestuvėms – nebe praktiška
Lietuviai perka vis mažiau puokščių ir vainikų – parduotuvių atstovai sako, kad tą daryti skatina ne tik taupymas, bet ir ekologija.
Šiais metais gėlės pabrango 20–30 proc., pirkėjų srautai sumažėję, bet pašnekovai nežino, ar prie to prisidėjo vasara, prasidėję mokslo metai ar populiarėjantis tvarumas.
Jie pastebi, kad žmonės vis dažniau kvietimuose prašo nedovanoti puokščių, o pinigus skirti kam nors tikrai naudingam. Dėl to vis mažėja žmonių, išleidžiančių dideles sumas proginėms gėlėms.
Gėlės pabrango trečdaliu: vieno žiedo kaina gali siekti ir 5 eurus
Šiandien prasideda gėlių pirkimo bumas – moksleiviai ruošiasi rugsėjo 1-ajai. Gėlių pardavėjai papasakojo, kokios gėlės populiariausios, kiek jos kainuoja ir nuo priklauso jų kaina.
Pašnekovų teigimu, gėlių kaina priklauso nuo stiebo ilgio, žiedo dydžio, veislės ar spalvos retumo, taip pat ir augintojų – pirkti lietuviškas gėles esą visada pigiau.
Vis dėlto kylant transporto kainoms, pandemijai sumažinus augintojų skaičių, gėlės per metus pabrango.
Panevėžio rajone įsikūrusiame hortenzijų parke – smalsuolių gausa: „Atrodo, kažkur vaikštau rojuje“
Gėlininko iš Panevėžio rajono sode pražydo dešimtys egzotiškųjų jukų. Vyras juokauja, kad dykumų augalas vis dažniau vietą randa lietuviškuose gėlynuose. Tiesa, dėl vėsių orų žiedai šiemet skleidžiasi vėliau ir vangiau. Neskuba savo grožio skleisti ir šimtai hortenzijų žiedų panevėžiečių įkurtame parke.
Jukos pražydo panevėžiečio gėlių selekcininko Algirdo Gražio sode. Jų ten per du šimtus, tačiau žiedais pasidabino dar ne visos.
Pasakiški vaizdai prasidėjus Magnolijų žydėjimui: gyventojus ragina suskubti
Kėdainių rajone žiedais pasidabino pavasario karalienės – magnolijos. Vos kelias savaites žydinčios gėlės traukia smalsuolius iš įvairių Lietuvos kampelių. Norintys pasigrožėti įspūdingais žiedais raginami suskubti, nes pats grožis išsilaikys dar maždaug savaitę.
Pasigrožėti baltais žiedais pasidabinusiomis magnolijomis Lidija į Kėdainių rajoną atvyko iš Raseinių.
„Svajojau čia apsilankyti ir užsukau.
Šiemet gėlių Motinos dieną bus mažiau – pardavėjai įvardino kainas
Šaltas pavasaris pašykštėjo gėlių žiedų Motinos dienai, kai prekyba skintomis gėlėmis aktyviausia. Gėlininkai sako, kad gerokai mažiau pražydo narcizų, tulpės taip pat nespėjo išskleisti žiedų. Pasak augintojų, trūko geros savaitės šiltesnių orų.
O Motinos diena šiemet kaip tik anksti – gegužės pirmąją. Radviliškio rajone gėles auginanti Aurelija skina gražiausius žiedus narcizų lauke. Visi jie keliaus į gėlių salonus, prekyvietes Motinos dienai.
REKLAMA
REKLAMA
Palangiškio namuose pražydo ypač retai žydinti lavongėlė: nori ją padovanoti Putinui
Palangiškio namuose pražydo net dvi ypač retai žiedą išskleidžiančios gėlės amorfofalai. Dėl baisios žiedo skleidžiamos smarvės lietuviai šį augalą vadina lavongėle. Siaubingu kvapu gėlė vilioja muses, kurios padeda jai daugintis. Na, o pats palangiškis šiemet lavongėles nori padovanoti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.
Palangiškis Vytautas patenkintas drėkina du ką tik jo namuose pražydusius didžiulius augalus.
Bernardinų kapinėse sužydo sibirinės scylės: norinčius pasigrožėti ragina suskubti
Nors už lango oras dar žvarbokas, tačiau tai nė motais Bernardinų kapinėse kasmet praeivių akis džiuginančioms sibirinėms scylėms, mėlynai nudažiusioms didesnę dalį kapinių. Mėlynuojančių gėlių jūra, kaip sako šalia kapinių gyvenantys žmonės, tautiečius vilioja, lyg į didžiausius atlaidus. Gamtininkai ragina paskubėti, grožis ilgai nesilaikys – sibirinės scylės, jeigu ims orai šilti, težydi vos kelias savaites.
Šiukštu nestatykite kalėdinių puansetijų šioje vietoje: nuvys iš karto
Puansetija yra puikus šventinis augalas, daugumoje namų suteikiantis spalvų. Sodininkystės ekspertas pasidalijo geriausia vieta šiam augalui pastatyti – ir tai ne palangė.
Puansetijos yra kilusios iš Meksikos ir Centrinės Amerikos, tačiau jos tapo įprasta puošmena europiečių namuose per Kalėdas. Augalai žinomi dėl savo didelių raudonų žiedų, kuri yra labai dekoratyvūs. Kalėdoms artėjant, prekybos centruose dažnai rasite puansetijų.
Daugiabučio namo kieme kėdainietė Angelė augina stulbinančią gėlę: fotografuoja net praeiviai
Kėdainių miesto daugiabučių namų kieme net spalio mėnesį tiek vietinių gyventojų, tiek praeivių akis traukia nepaprasto grožio augalo žiedai. Sutvarkytame ir gyventojų išpuoselėtame kieme labai rūpestingai visus augalus prižiūri būrys kaimynų.
Su „Rinkos aikšte“ susisiekę daugiabučio namo gyventojai gyrė ir dėkojo savo kaimynei Angelei Kardašienei, kuri šį augalą labai myli ir prižiūri.
Padarykite tai savo orchidėjoms – jos atsidėkos įspūdingais žiedais
Nuo šiol orchidėjas prižiūrėti bus lengviau – šis netikėtas metodas padeda jų neperlaistyti, rašoma bhg.com.au.
Ledo kubelių metodas augalų laistymui jau seniai tapo folkloru, bet kai kurie žmonės vis tiek tikina, kad jis tikrai veikia. Kambariniai augalai tampa vis populiaresni, todėl nenuostabu, kad žmonės ieško lengvesnių būdų juos prižiūrėti. Kai kurie augalai yra labai atsparūs ir juos laistyti reikia visai nedaug, tačiau yra ir tokių rūšių, kurias numarinti labai lengva.
Kaune – reto grožio reginys: pamatykite savo akimis
„Ar jau pražydo bijūnai?“ – tai klausimas, į kurį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo darbuotojams pastarąjį mėnesį teko atsakinėti dažniausiai. Puošnių žiedų išsiilgusiems lankytojams turime puikią žinią: taip, didysis bijūnų žydėjimas jau prasidėjo! Dar puikiau tai, kad šiemet bijūnai išaugo tiek skaičiumi, tiek vešlumu: kolekciją papildė net 150 naujų kolekcinių numerių (rūšių ir veislių), o dėl vėlyvo, bet palankaus pavasario ir tinkamos agrotechnikos bijūnai labai suvešėjo.
Norite puansetijomis džiaugtis ilgą laiką? Pasakė, ką reikia padaryti
Ar jūsų puansetija greitai pradžiugins dailiais žiedais, priklauso nuo keleto dalykų. Augalo brandos, kada jį įsigijote ir kaip jį prižiūrite. Jei tinkamai jomis rūpinsitės, puansetijos džiugins keletą savaičių, o kai kurios jų rūšys – net kelis mėnesius.
Išsirinkę savo puansetiją, būtinai prieš nešdamiesi namo gerai ją suvyniokite, nes kontaktas su žema temperatūra net ir kelioms minutėms gali pažeisti pažiedes ir lapus.
Panevėžietė nusipirko saulėgrąžų iš prekybos centro – dabar negali atsistebėti
Panevėžietę sodininkę šį rudenį nustebino dangų remiančios saulės gėlės. Pavasarį pasisėjusi paprastų saulėgrąžų pirktų iš prekybos centro nesitikėjo, kad visos iki vienos ims ir praaugs namuką. Virš 4 metrų išstypusias gražuoles, kad nenulaužytų vėjai, moters vyrui teko net pririšti su diržais, skirtais vilkikų kroviniams tvirtinti.
Sodo namuko sienas ramsto tvirtakotės saulės gėlės. Saulėgrąžos nors ir vėjo genamos tvirtai laiko nokstančias galvas.
Sodo gėlių karalienė juka: štai, kaip ją tinkamai prižiūrėti
Jukos – tai spygliuoti priešistoriniai augalai, puikiai tinkantys sausai sodo zonai. Unikali jukos forma bus puikus naujoviško stiliaus sodo akcentas. Šis nuostabus augalas subrendęs sukrauna žiedą – jei pasiseka, tai nutinka kartą per metus, bet paprastai – kartą kas keletą metų.
Žydėjimas trunka kelias savaites, o tuomet žiedas nuvysta. Manoma, kad nukirpus jukos žiedynkočius jiems nuvytus augalas sukraus daugiau žiedų.
Skintas gėles išsaugokite ilgiau: prireiks vos 1 priemonės
Daugelis nori namus puošti gražiausiais skintų gėlių žiedais ir mėgautis nepakartojamu jų kvapu. Tačiau neretai skintos gėlės džiaugsmo teikia mažiau nei norėtųsi, nes paprasčiausiai nuvysta. Yra įvairiausių būdų, kurie gali padėti jas išlaikyti ilgiau, tačiau šiandien dalijamės keliais, kuriuos norėsite išbandyti.
Soda
Į vazą su pamerktomis gėlėmis įpilkite ¼ puodelio vandens su soda. Ji padeda pratęsti gėlių žydėjimą, nes suteikia joms reikalingų medžiagų.
Į Egiptą išvykusi legendinė atlikėja Aušrinė atostogas leidžia kambaryje: papasakojo, kas nutiko
Tikrosios išdykėlės pseudonimu, žinoma legendinė atlikėja Aušrinė Gerikienė šiuo metu su draugų kompanija yra išvykusi linksmai praleisti laiko į Egiptą. Tiesa, jų išsvajotos atostogos gerokai apkarto ir netikėtai sujaukė visus planus.
Naujienų portalui tv3.lt moteris papasakojo, kad Hurgadoje visai neseniai buvo itin stipri smėlio audra.
Praeities kadre – legendinė Lietuvos atlikėja: ar atpažįstate?
Įvairios pramogų pasaulio įžymybės vis dažniau savo asmeninio gyvenimo akimirkomis pasidalija ir socialinėje erdvėje.
Ne išimtis ir legendinė atlikėja Aušrinė Gerikienė.
Žinoma atlikėja socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalijo archyviniu kadru, kurioje ji įamžinta vos vienerių metukų.
Naujienų portalui tv3.lt atlikėja teigė, kad tik 8 mėnesių būdama ji pradėjo vaikščioti.
Po Naujųjų neišmeskite šios gėlės: tereikia žinoti kelis dalykus
Puošniausiosios karpažolės, kurias įprasta vadinti Kalėdų žvaigždėmis, – ilgaamžis augalas, kuris puoš namus ne vienerius metus, tačiau daugelis, vos atšventę Naujuosius metus, šias gėles išmeta, nes iš svetur atvežti kambariniai augalai labai greitai sunyksta, praranda turėtą grožį.
Puansetijų neteks išmesti pasibaigus šventėms, jei jomis bus tinkamai pasirūpinta.
Įspūdingas kadras: Indonezijoje aptiktas „didžiausias pasaulyje“ gėlės žiedas
Indonezijos gamtosaugininkai paskelbė radę vienos „didžiausių pasaulyje“ gėlių didžiausią visų laikų egzempliorių.
Didžiulis raflezijos Rafflesia tuan-mudae egzempliorius – raudonas žiedas su baltais į pūsleles panašiais taškais ant didžiulių žiedlapių – buvo net 111 cm skersmens.
Jis yra didesnis už ankstesnį rekordinį 107 cm skersmens žiedą, prieš kelerius metus rastą Vakarų Sumatros miškuose.
Ši gėlė – tikras švenčių simbolis: atskleidė, kaip išlaikyti ilgiau
Puansetija yra vienas ryškiausių Kalėdų simbolių. Sodrus ir dailus puansetijos (Euphorbia pulcherrima) augalas pasižymi ryškiais žiedlapiais su smulkiais žaliais ir geltonais žiedeliais viduryje. Puansetijų būna įvairiausių spalvų – nuo baltos iki oranžinės, tačiau pati populiariausia yra raudonųjų puansetijų rūšis.
Puansetijos augalas yra kilęs iš Centrinės Amerikos – actekai jį naudodavo puošybos ir gydymo tikslais, rašoma ftd.com.
Legendinė atlikėja švenčia 49-tą gimtadienį: šie metai – ypatingi
Tikrosios išdykėlės pseudonimu, žinoma legendinė atlikėja Aušrinė Gerikienė, šiandien mini ypatingą dieną. Lapkričio 13 dieną jai suėjo 49 metai. Nepaisant to, kad jos veidą dažniausiai puošia šypsena, moters gyvenime netrūko ir skaudžių išgyvenimų. Ji jau 7 metus gyvena su žinia, kad jos smegenyse – auglys.
Šis patvorio augalas gydo dešimtis ligų: dabar geriausias laikas skinti
Jei jus vargina egzema, turėtumėte neskubėti bandyti vaistų. Visų pirma, pagalvokite, kokios natūralios priemonės galėtų įveikti šią ligą.
Žolininkė Dominika Balčiūnė sako, kad egzemai gydyti idealiai tinka Lietuvoje augantis ir paplitęs žolinis augalas, pavadinimu triskiautis lakišius.
Šis augalas taip pat skatina prakaitavimą, šlapinimąsi, gerina virškinimą, aktyvina medžiagų apykaitą, stabdo kraujavimą.
Gėlės džiugins ištisus metus: laistykite šiuo mišiniu
Visi norime, kad mūsų namuose esantys augalai džiugintų akį. Jeigu matote, kad kambarinės gėlės nebeveši, atrodo prastai, būtinai atgaivinkite jas. Tai padaryti gana paprasta, daug pastangų nereikės, o rezultatas nudžiugins. Jeigu pamatėte, kad gėlių lapai ėmė raukšlėtis, gali būti, kad gėlėms trūksta magnio. Tokiu atveju vieną šaukštą druskos ištirpinkite penkiuose litruose vandens ir tokiu mišiniu laistykite gėles kartą per savaitę, kol lapai atsigaus.
Šiukštu nelaikykite namie šios gėlės: prišaukia vien nelaimes
Nors kambariniai augalai gana dažnai suteikia džiaugsmo ir teigiamų emocijų, dėl to, kad yra gražūs ir išskirtinio vaizdo. Vis tik yra gėlių, kurios jūsų namuose gali sukelti nemalonių emocijų ir net prišaukti nelaimes. Rašoma, kad kiniška rožė, kuri paprastai daugelį žavi ryškiai raudonais arba baltais žiedais, prišaukia nelaimes. Manoma, kad ši gėlė pakursto poros pykčius ir gali sugriauti santuokinę laimę. Ji gali neigiamai paveikti ir vaikų gerovę.
Prireiks kelių priemonių ir mėgstamą gėlę prikelsite naujam gyvenimui
Kiekvienas, kuris augina augalus, žino, kaip liūdna matyti, kai šie nuvysta ir nyksta. Nesvarbu, ar jūs tiesiog pamiršote palieti savo mėgstamą gėlę, ar padėjote į netinkamą vietą, nepasiduokite ir neišmeskite savo žaliojo draugo. Dalijamės su jumis veiksmingu būdu, kuris padės prikelti vystančius augalus naujam gyvenimui. Jums reikės: Banano žievės; Kavos tirščių; Kiaušinio lukštų; Įpilkite šiek tiek vandens ir sutrinkite visus ingredientus trintuve.
Atsargiai: šios numylėtos naminės gėlės skleidžia nuodus
Ar gali būti, kad dėl blogos savijautos kalti kambariniai augalai? Ar visuomet jie yra saugūs? Pasak Lietuvos edukologijos universiteto vyresniosios botanikės Teresės Jokšienės, net ir visų pripažinti vaistiniai augalai gali tiek gydyti, tiek sargdinti. Pasak botanikės T.Jokšienės, daugelis namuose laikomų kambarinių augalų turi nuodingų savybių, kurios gali pasireikšti ir lengvu galvos skausmu, nudegimais ir net trumpalaikiu regos ar vaisingumo praradimu.
Populiari gėlė skleidžia nuodus: sukelia pavojų
Jau kelintą dešimtmetį Kalėdų žvaigždės, puansetijos, arba puošniausiosios karpažolės nepraranda populiarumo Lietuvoje dėl savo ryškaus žavesio – sodriai žalių lapų ir dar sodresnių raudonų „žiedų“. Tačiau kaip šias žavias gėles išlaikyti iki kitų metų žiemos švenčių? Lepūs augalai Tai nėra lengva – puansetijos yra lepūs augalai. Ir tai suprantama, jų tėvynė – Meksika, kur auga apie šimtas rūšių ne tik raudonų, bet ir rožinių, baltų ir beveik violetinių.
Kokią gėlę matote? Štai, kodėl jus myli žmonės
Mūsų pasirinkimai gali daug pasakyti apie mus ir apie mūsų asmenines ypatybes. Jūsų mėgstamiausia spalva, gėlė ar knyga taip pat sukuria jūsų įvaizdį visuomenei. Šis testas jums pasakys, kodėl žmonės jus gerbia ir myli. Pažvelkite į paveikslėlį. Galbūt nieko nematote, bet jis slepia gėlių atvaizdus. Kurią gėlę pamatėte pirmiausiai? Jei nežinote jos pavadinimo, tiesiog prisiminkite jos formą ir spalvą, gėlę apibūdinančią jūsų asmenybę rasite galerijoje žemiau.
Šis augalas naikina pelėsį: turėkite namuose
Daugelis žmonių nežino apie neįprastus augalų gebėjimus, pagerinančius namų mikroklimatą. Augalai padeda kurti švaresnę atmosferą, stabilizuoja oro drėgmę ir aprūpina mus deguonimi. Tokie dalykai yra labai svarbūs, namams, kuriuose gyvena vaikai ir žmonės kenčiantys nuo alergijos. Štai neįtikėtini augalai, kurie gali padėti pagerinti jūsų namų mikroklimatą. Vėzdūnė Šis augalas kartais vadinamas „moterų laime“, tikimasi, kad augalas atneš laimę ir meilę į jūsų namus.
Lietuvių topu tapusi gėlė: kelios gudrybės ir jums pavydės visi kaimynai
Bijūnai – senoviškos darželių gėlės, tačiau pastaruoju metu jie darosi vis populiaresni. Šie gražūs, dekoratyvūs daugiamečiai žoliniai augalai tinka ir gėlynams, ir puokštėms. Bijūnų puošnūs ne tik žiedai, bet ir tamsiai žali lapai, krūmo forma.
Pasakė, kaip prižiūrėti orchidėjas: 1 triukas pavers jas tobulomis
Orchidėjų priežiūra reikalauja nemažai kantrybės ir žinių. Jei laistysite per daug, drėgmė pakenks jūsų gėlei, o jei ji liks sausa, nudžius anksčiau laiko. Vis dėlto, jeigu norite, kad jūsų orchidėja žydėtų taip, kaip niekad, jums reikėtų laikytis kelių pagrindinių taisyklių, kuriomis dalijasi pomada.cc. Geriausias laistymas yra galimybė leisti vandeniui tekėti per šaknis. Perteklinis vanduo gali likti lėkštelėje, kurią laikote po vazonu. Nenupilkite to vandens, tegu jis ten būna.
Internautai eina iš proto: rasti gyvatę pavyksta tik kai kuriems
Netrukus į duris pasibels savaitgalis, todėl jau netrukus reikėtų imti galvoti apie planus, ką veikti ir kur nukeliauti. Trumpam atidėkite darbus į šoną ir pailsėkite. Atidžiai įsižiūrėkite į šią medinę sienelę su vazonais ir raskite pasislėpusią gyvatę. Taip taip, čia tikrai yra pasislėpusi gyvatė, tačiau ją rasti pavyksta tik patiems gudriausiems. Įsižiūrėkite į vazonus, sienelę ir raskite, kur gi ji tupi susiraičiusi.
Gėlė pagal Zodiako ženklą: 100 procentų tiks ir patiks
Nežinote, kokias gėles padovanoti savo mylimai moteriai ypatingą dieną? O galbūt pasiklydote tarp visų gėlių rūšių? Jums padės šis sąrašas, kuris atskleis, kokias gėles mėgsta kiekvieno zodiako ženklo moterys. AVINAS Gimusios po šiuo ženklu moterys yra dinamiškos ir lengvai užkrečia aplinkinius savo energijos šaltiniu. Jos dažnai pačios imasi iniciatyvos ir pačios planuoja savo gyvenimo nuotykius. Geriausiai nei kas kitas avino ženklo moters entuziazmą ir uolumą atitinka tulpės.
Išsirinkite vieną rožę: ji išduos daugiau, nei galėjote pagalvoti
Kaip vienos iš garsiausių gėlių pasaulyje, rožės yra ne tik gražios, bet turi ir medicininės naudos. Tačiau ar žinojote, kad jos sugeba parodyti, kas slepiasi net giliausiose mūsų asmenybių kertelėse? Pažvelkite į jums pateiktą paveikslėlį ir išsirinkite labiausiai jus atitinkančią gėlę. Kiekviena spalva turi tam tikrą reikšmę. Apie jas sužinosite skaitydami tai, kas parašyta prie kiekvieno gėlės žiedo numerio.
1 paveikslėlis. Jei pasirinkote klasikinę raudoną spalvą, neprašovėte pro šalį.
Lietuvių pamėgta gėlė kelia rimtą pavojų: gali bagtis tragiškai
Kalėdine gėlė vadinama puošniausioji karpažolė gali būti pavojinga sveikatai. Nors dauguma tokią gėlę per didžiąsias metų šventes neša į svečius arba perka į namus, kad jie atrodytų jaukiai ir šventiškai, vis dėlto reikėtų įsidėmėti kelis niuansus. Ši kalėdinė gėlė, aplinkinių akis džiuginanti spalvingais raudonais, geltonais arba baltais žiedlapiais, turi nuodingų syvų. Kaip teigia botanikai, šios gėlės sultys, primenančios pieną, yra nuodingos.
Lietuvoje – genetiškai modifikuotos gėlės
Į Lietuvą, kaip ir į kai kurias kitas Europos Sąjungos šalis pateko genetiškai modifikuotų petunijų augalų, nustatė Valstybinė augalininkystės tarnyba. Kaip penktadienį pranešė Žemės ūkio ministerija, į Lietuvą gėlės atgabentos iš Lenkijos ir Olandijos. Valstybinė augalininkystės tarnyba abejones kėlusius augalus patikrino, nes buvo gavusi informaciją iš Europos Komisijos apie kai kuriose ES valstybėse rastas genetiškai modifikuotas petunijas.
Vyras nepažįstamajai įteikė saulėgrąžą – jos reakcija išmušė iš vėžių
„Tu neprivalai padėti kažkam, kad taptum herojumi. Tau tereikia būti žmogumi“, - sako šios istorijos herojus, kuris dėl savo kilnaus poelgio netikėtai tapo populiaraus iššūkio sumanytoju. Danny Wakefieldas (20) iš Sietlo nė negalėjo pagalvoti, kad nekalta gėlė taip stipriai sukrės jo ir nepažįstamosios gyvenimą, rašo huffingtonpost.com. Vyrukas savo nepamirštama istorija pasidalino „Facebook“ tinkle: Praėjusį vakarą vienai merginai nusprendžiau nupirkti saulėgrąžą.
Egzotika: kurių gėlių žiedai valgomi?
Kokio skanumo yra tulpės žiedas? O gvazdiko ar našlaitės žiedlapiai? Ir tai – visiškai ne retorinis klausimas. Pasirodo, yra visas būrys gėlių, kurių žiedai yra valgomi. Tačiau ką galima valgyti, o ko šiukštu neliesti? Kokias esat valgę gėles? Aš visiškai rimtai – tikrai nejuokauju. Netikit? Na, gerai, paklauskim visiems gerai žinomo virtuvės šefo Alfo, kokios gėlės yra valgomos. „Pagrindiniai keli: tai gvazdikai, rugiagėlės, nasturtos, našlaitės, pienės ir levandos.
Gėlių ir žvakių pardavėjai ramina: kainos nepasikeitė! Ar tikrai?
Vėlinės yra itin intensyvus metas gėlių ir žvakių pardavėjams. Pelnas užtikrintas, nes artimųjų kapus lankantys žmonės vis tiek pirks. Tačiau šie metai išskirtiniai, nes turime pirmas Vėlines, kai Lietuvoje jau įvestas euras. O tai, kaip rodo patirtis, jau pabrangino daugelį prekių ir paslaugų.
Botanikos sodas savaitgaliui tapo pagrindiniu traukos tašku
Kairėnų botanikos sode visais žiedais išsiskleidė tris dienas truksianti paroda - mugė „Lietuvos žiedai“. Aistringiausi augintojai, kaip skelbia mugės rengėjai, žada ne tik įspūdingą reginį akims, bet ir augalų mylėtojų ausims. Kiek čia augalų, jau nesuskaičiuoja nei mugės rengėjai, nei patys jų augintojai. Parodoje dalyvauja net šimtas trisdešimt sodininkų ir ūkininkų iš visos Lietuvos.
Žvejybos tema improvizavęs floristas A. Mažonas: maisto produktai floristikoje – tabu
Septyni bučai ir šimtai įvairiaspalvių gėlių įkvėpė vieną talentingiausių Lietuvos floristų Antaną Mažoną improvizacijoms žvejybos tema. „Man patinka sugalvoti idėją, o vėliau ieškoti geriausių sprendimų, kaip ją įgyvendinti. Žvejybos tema improvizuoti nėra paprasta, juk, galima sakyti, rasti tiesiogines sąsajas tarp žuvų ir gyvų žiedų neįmanoma“, - šypsodamasis sakė kūrėjas.
Kaune gėlėmis pražydo Europos žemėlapis
Loreta Mačiulienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Kaune, Rotušės aikštėje, gėlėmis pražydo Europos žemėlapis. Jį sumanė Kauno kolegijos studentai ir dėstytojai. Apželdinti jį prireikė beveik 4 tūkstančių našlaičių. Originalus Europos žemėlapis Rotušės aikštėje pradėtas rengti prieš kelias dienas. Į iš medienos sukaltą karkasą supilta 5 tonos žemių. 100 kvadratinių metrų ploto žemėlapyje pasodinta beveik 4 tūkstančiai įvairiaspalvių našlaičių.
Sveikos gyvensenos žinovė: patalpų dezinfekcijai tinka ir senovinės močiučių gėlės
Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida Šaltuoju metų laikotarpiu, kai siaučia virusai, o patalpose dėl retesnio vėdinimo kaupiasi bakterijos ir mikrobai, dezinfekuoti namų orą galima ir natūraliomis priemonėmis, sako sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė. Dezinfekcijai, pasak jos, puikiai tinka kai kurios gėlės ir eteriniai aliejai, kurie neturi jokio neigiamo poveikio žmogaus organizmui. „Kai mes kvėpuojame jais, jie nesukelia įpratimo.
Aistra augalams – šiuolaikinio žolininko kasdienybė
Paprastam žmogui pieva ir yra viso labo pieva su daugybe nepažįstamų augalų, ant kurios taip gera įsitaisyti šiltais vasaros vakarais ir pasimėgauti grynu oru, užuosti daugybę persipinančių aromatų ir paganyti akis į nepaprasto mėlynumo dangų. Šiuolaikinam žolininkui pieva yra jo didžiausia aistra, kuria gali domėtis, tyrinėti ir kaskart stebėtis, kaip viename lauke gali augti skirtingi augalai, pasitarnaujantys žmogui ar net jam kenkiantys.
Chemijos stebuklai: Harvardo mokslininkai išaugino nanogėlių sodą
Harvardo tyrėjai manipuliuodami delikačiomis cheminėmis reakcijomis išaugino mielus mikroskopinių žiedų sodus. Galbūt nanorožės ar nanofrezijos nekvepia taip, kaip kvepia organiniai šių augalų prototipai, tačiau nanoišmatavimų pasaulyje jos atrodo neabejotinai kerinčiai. Harvardo universiteto mokslininkai ištobulino vandenyje atliekamas chemines reakcijas taip, kad išauga ir pražysta nuostabios gėlės.