garsai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „garsai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „garsai“.
Gyventojams trūko kantrybė – aiškina, kad daugiau taip nebegali gyventi: šaukiasi pagalbos
Vilniaus rajone esančiame kaime žmonėms jau daugiau nei metus neduoda ramybės metalo supirkimo įmonė, esą triukšmas iš jos sklindą dieną ir naktį, o smarvė nepakeliama. Aplinkui gyvenantiems žmonėms trūko kantrybė, mat institucijos tarsi tyrimus atlieka, bet niekas nesikeičia.
Lietuvoje sukūrė naują programėlę, kuri gali padėti diagnozuoti gerklų vėžį
Kauno medikai sukūrė mobiliąją programėlę, kuri ištarus vos kelis garsus fiksuoja, ar balsas normalus, ar yra pakitimų ir būtina kreiptis į specialistus. Sako, tai perversmas ankstyvojoje gerklų ligų diagnostikoje. Programėlė labai tiksli: jei aptiko balso pakitimą, medikams dažniausiai belieka nustatyti, kokia liga kamuoja pacientą.
O pakitęs balsas išduoda įvairias gerklų ligas – nuo paprasto peršalimo iki vėžio.
Neignoruokite šių garsų savo namuose: gali kainuoti nemenką sumą
Jei ilgą laiką nekreipsite dėmesio į tam tikrus garsus, sklindančius jūsų namuose, gali tekti išleisti šimtus eurų remontui, kurio galėtumėte paprasčiausiai išvengti.
Britai šiuo metu patiria pragyvenimo krizę ir, kiek įmanoma, stengiasi sumažinti išlaidas. Net ir labai rūpestingi namų savininkai žino, kad yra dalykų, kurių negalima numatyti, rašo mirror.co.uk.
Prietaisai ir daiktai namuose gali sulūžti arba sugesti dėl savo amžiaus arba šalto oro.
Kaimyno elgesys veda vyrą iš proto: 4 val. nakties įjungia skalbimo mašiną
Vyras pateko į kaimynų ginčo verpetą ir nėra tikras, kieno pusę turėtų palaikyti. Jis kreipėsi į populiarųjį forumą „Reddit“ tinkle bei pasidalijo susierzinusio kaimyno pastaba, kad daugiabučio namo gyventojai nenaudotų skalbimo mašinos vidury nakties, nes tai yra „nepriimtina“.
Laiškelį jis rado prisegtą prie daugiabučio namo lauko durų. Jame negalintis deramai išsimiegoti vyras paprašė, kad jo kaimynas neskalbtų drabužių nuo 4 val.
Iš kaimynų buto sklindantys garsai varo vilnietę iš proto: „Nebegaliu kentėti“
„Esu kantri suaugusi moteris – man atrodo, gyvenime daug mačiau, prisitaikiau prie įvairių gyvenimo sąlygų, tačiau kartais ištinka tokie netikėtumai, kad nei pasiskųsi garsiai, nei kažkaip išspręsi tą problemą“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Veronika iš Vilniaus.
Situacija tokia, kad jaučiuosi lyg užburtame rate. Neseniai persikraustėme į naujus namus – butas nedidelis viename iš naujesnių sostinės rajonų.
Garsai iš kaimynės buto moterį veda iš proto: „Kiek galima?“
Viena moteris nebežino, ką daryti su trimis kaimynės vaikais, kurie rėkia „iš visų jėgų“ – vaikai mokomi namuose, o moteris dirba namuose, todėl negali pabėgti nuo triukšmo, kuris ją siaubingai erzina.
Persikraustymas į naują gyvenamąją vietą visada sukelia neįtikėtiną įtampą dėl nuolatinio pakavimo, administravimo ir dokumentų rūšiavimo, tačiau kartais tikroji drama prasideda tada, kai pagaliau apsigyvenate ir suprantate, kad jums teko sunkūs kaimynai.
Kaimynai nebežino, ką daryti: porų meilės žaidimai girdimi gatvėse
Anglijos miestų tarybos atskleidžia problemų, susijusių su meilės žaidimų triukšmu, mastą, kai kurios netgi įrengia aparatūrą, įvertinančią kaimynams keliamų trikdžių lygį.
Poros, besimėgaujančios audringais meilės seansais, praėjusiais metais Anglijoje sukėlė mažiausiai 168 kaimynų nusiskundimus, rašo mirror.co.uk.
Kai kurios institucijos bandė vertinti orgijų keliamo triukšmo lygį, pasinaudodamos garso įrašymo aparatūra.
Garsai iš kaimynės buto panevėžietę varo iš proto: „Protu nesuvokiama“
„Nebegaliu tverti kaimynės, kuri gyvena vienu aukštu žemiau negu aš. Atrodo, išsilavinusi, inteligentiška moteris, bet kad šitaip elgtųsi kiekvieną rytą, protu nesuvokiama. Nežinau, ką su ja daryti ir kaip gyventi toliau, nes ramybės neturiu jau ištisus metus“, – rašo tv3.lt laiške Sofija iš Panevėžio.
Savo daugiabučio kaimynus pažįstu ilgus metus.
Jurbarkietė nebegali tverti kaimynų garsų iš viršaus: „Baubia kaip gyvuliai“
„Niekada nemaniau, kad gyvenimas daugiabutyje apkars taip, kad vos tik atėjus vakarui norėsiu dingti iš namų visam laikui. Nebetveriu savo kaimynų ir nebegaliu daugiau pakęsti garsų, kuriuos girdžiu kas naktį“, – rašo kantrybę praradusi tv3.lt skaitytoja Rūta iš Jurbarko.
Kartu su vyru gyvename jau trisdešimt metų. Mūsų gyvenime yra buvę visokių laikotarpių – ir nesibaigiančios aistros, ir atšilimo, ir nekalbadienių.
Prancūzija neleis miestiečiams atvykusiems gyventi arčiau kaimo reikšti pretenzijas dėl kvapų ir garsų
Mėšlo smarvė, vištų kudakavimas ir ančių kvaksėjimas – šiuos kaimo garsus ir kvapus Prancūzijoje nuo šiol gina įstatymas! Štai taip. Prancūzų parlamentarai priėmė įstatymą, kuris neleis išpaikusiems miestiečiams, nusprendusiems gyventi arčiau kaimo, reikšti kaimiečiams pretenzijas dėl kvapų ir garsų.
Dėl ančių ir žąsų keliamo triukšmo jų šeimininkei Dominykai, gyvenančiai vakarų Prancūzijoje, prieš dvejus metus teko gintis teisme – kaimynams kvaksėjimas ir gagenimas nepatiko.
REKLAMA
REKLAMA
Klaipėdos rajone formuojamas precedentas dėl kurio Lietuvoje gali išnykti motociklų sportas
Klaipėdos rajone formuojamas precedentas dėl kurio Lietuvoje gali išnykti motociklų sportas – enduras – įsitikinę šio sporto entuziastai. Mat motociklų triukšmu treniruotėse nepatenkinti kaimynai kreipėsi į valdininkus, o šie pareiškė, kad žemės ūkio paskirties žemėje nei treniruotis, nei lenktyniauti negalima.
Iš miegų šeimą prabudino keisti garsai: kieme išvydo tikrą košmarą
Ne vienas vaizdo įrašas paplitęs internete, kaip namų kiemuose pasirodo aligatoriai, gyvatės, ar kiti nejaukūs gyvūnai, kurie priverčia sustingti.
Tačiau prie šios šeimos durų – dar didesnis košmaras. Kieme ne tik pasirodė du aligatoriai, tačiau jie sumanė surengti tikrą kovą. Įrašą patalpinusi moteris pasakoja, kad anksti ryte prabudo nuo keistų garsų.
Atsikėlę pasižiūrėti jie išvydo du milžiniškus gyvūnus kovojančius prie jų namų slenksčio.
Išleiskite šiuos garsus sekso metu: tokios geros nakties dar nebūsite turėję
Nors daugelis gėdijasi dejuoti sekso metu, tačiau tikrai nėra reikalo taip jaustis, rašo dailystar.co.uk. Priešingai – dejonės lovoje gali būti net labai geras dalykas. Pasak ekspertų, tam tikri dejonių garsai sekso metu gali padėti daug greičiau pasiekti orgazmą. Be to, leisdami garsus mes duodame savo partneriui tam tikras užuominas, kuri mūsų vieta yra jautresnė.
Jeigu jus erzina kramtymo ir kvėpavimo garsas – greičiausiai turite smegenų anomaliją
Jeigu jus erzina kramtymo, kvėpavimo, pilvo gurguliavimo garsai, o tyli muzika, sklindanti iš kažkieno ausinukų veda iš proto, didelė tikimybės, kad kenčiate nuo kondicijos, vadinamos misofonija.
Moslininkai ištyrė 42 žmonių smegenis ir pastebėjo, kad kai kurių tyrimo dalyvių smegenys į garsus reagavo nenormaliai. Pašaliniai garsai kai kuriems kėlė stresą ir neleido susikaupti, provokuodami keistą reakciją.
„Dažniausiai reakcija yra pyktis, o ne pasišlykštėjimas.
Tai, ką mokslininkai užfiksavo 10 km vandenyno gylyje – šokiravo net juos
Vandenynas yra pakankamai baisi vieta, mat daugybė jo zonų dar yra neištirta, o giliausiuose vandenyno kampeliuose gyvena baugiai atrodantys gyviai. Visgi mokslininkai neseniai užfiksavo dar vieną keistą dalyką, kurio jie visiškai nesitikėjo. Tyrėjai nuleido specialų mikrofoną į giliausią pasaulyje vandenyno vietą – Marianų įdubą. Jeigu Everesto kalną būtų galima panardinti į šią įdubą, jo viršūnė vis tiek nekyšotų virš vandens.
„Fusedmarc“ pasirodymas „Eurovizijos“ scenoje sulaukė netikėtos reakcijos
Kijeve vyksta antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis. Lietuva su didžiausiu nekantrumu laukė šio vakaro, kuriame dalyvauja ir mūsų šalies atstovai grupė „Fusedmarc“. Lietuva iš 42-iejų šalių bando išsiskirti ne tik originaliais sąskambiais, bet ir ryškiu apšvietimu – visa salė nusidažys raudonai. Dar prieš lemiamas kovas Viktorija buvo nusiteikusi optimistiškai, tačiau garsūs žmonės pasirodymą įvertino skirtingai.
Pajūryje jūra oš ir paukščiai čiulbės garsiau?
Estijoje Lietuvos valdininkai susižavėjo įrengtais milžiniškais megafonais. Jie pagarsina miško ošimą, paukščių čiulbėjimą bei visus kitus natūralios gamtos skleidžiamus garsus. Gali būti, kad jau kitąmet juos turėsime ir Kuršių nerijoje, nes Nacionalinio parko direkciją estų idėja sužavėjo. „Studentai architektai sukūrė tokį labai įdomų garsintuvą.
Garsų mokslas: visa matančios akustinės bangos
Kodėl Bermudų trikampyje praėjusiame šimtmetyje gan dažnai dingdavo lėktuvai, o pasiklydę laivai būdavo randami be žmonių? Viena hipotezė aiškino, jog dėl to kalti požeminiai drebėjimai, sukeldavę žemo dažnio garso bangas – infragarsą, išvesdavusį laivų jūreivius iš proto. Eksperimentai, veikiant žmones 17 hercų dažnio garsu, patvirtino, kad tyrimo dalyviai iš tiesų jaučia nerimą ar baimę. Spėjama, jog būtent tokio dažnio garsai sklinda vietose, kuriose vaidenasi.
Eglės Šidlauskaitės keramikos paroda „Prakalbintos puodynės“
Šį ketvirtadienį nuo 17 valandos galerijoje „Aukso pjūvis“ atidaroma menininkės Eglės Šidlauskaitės keramikos paroda „Prakalbintos puodynės“. Eglė Šidlauskaitė dar magistrantūros studijų metu (jas VDA Kauno fakulteto Stiklo ir keramikos katedroje baigė 2014 m.), susidomėjo keramikos ir garso, išgaunamo šiuolaikinių technologijų pagalba, analize.
Mūsų smegenys suvokia tai, ko tikimės
Jeigu manote, kad triukšmas, kurį girdite aplink yra sukuriamas tik išorinio pasaulio – labai klystate. Pasirodo, kuomet mūsų smegenys išgirsta garsą, jo suvokimas grindžiamas abiem – išorinių įvykių skleidžiamų virpesių identifikacija ir savo paties lūkesčiais. Pasiklausykite šį 50 sekundžių garso įrašą ir įsitikinkite patys. Įraše galima išgirsti skaitmeniniu būdu pakeistą garsą, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai beprasmis.
Britai kosmose užfiksavo garsus, dažniu panašius į paukščių giesmes
Projekto, kuriam vadovavo Andrew Williamsas iš Lesterio universiteto kosmoso centro, vykdytojai aptiko „gyvūninius“ garsus, skambančius tamsiame, šaltame, vakuuminiame kosmose. Andrew Williamsas, Lesterio universiteto multimedijos kompozitorius, atskleidė dar negirdėtus garsus, sklindančius kosmoso erdvėje. Buvo įrašyti radijo triukšmai, kuriuos skleidžia elektronai, kertantys viršutinę Žemės atmosferos dalį. Palydovų įrašyti garsai buvo paversti į girdimus mūsų ausiai.
Paslaptis: iš kur sklinda mistiški „Žemės garsai“?
Skirtinguose pasaulio kampeliuose stebimas vienas ir tas pats paslaptingas reiškinys: žmonės girdi iš dangaus sklindančius keistus garsus, ir jie kelia tikrą sumaištį. Kas gi tai galėtų būti? Ateiviai, svečiai iš paralelinių pasaulių, slapti vyriausybių eksperimentai ar tiesiog kažkieno pokštai, kurie turi paprastą ir logišką paaiškinimą? Į šį klausimą bando atsakyti „Yahoo News Canada“. Paskutinis toks incidentas, susijęs su paslaptingu ūžesiu, nutiko Kanados Saskatūno mieste.
Garsai, kurių daugiau nebegirdime
Kas galėjo numatyti, kad kai kurie garsai išnyks kaip ir pašto karvelis. Priklausomai nuo tavo amžiaus, tu, tavo vaikai ar proanūkiai žemiau pateiktus garsus galėjo girdėti tik filmuose. Aišku, išimčių gali būti. 1. Senoviniai telefonai Galbūt tokius telefonus dar galima pamatyti kur nors atokiuose kaimuose. Jis yra gerai žinomas dėl specialaus telenono numerio rinkimo būdo.
Primatų skleidžiami garsai padės nustatyti žmonių kalbos kilmę?
Mokslininkai mano, kad neįprastas primatų skleidžiamas garsas, primenantis tirolietišką dainavimą arba kūdikių gurguliavimą, gali padėti daugiau sužinoti apie žmonių kalbos kilmę, rašo BBC. Pastebėta, kad gelados (šunbeždžionių šeimos beždžionių gentis) skleidžia gurguliuojantį garsą, kuris šiek tiek panašus į žmonių kalbą, tačiau nėra būdingas primatų bendruomenėms. Manoma, kad šis garsas gali būti toks, kokį skleisdavo žmonių protėviai.
Krokuvoje atidarytas Garsų muziejus
Nacionalinis Lenkijos muziejus turi naują padalinį – Garsų muziejų. Jo sumanytojai teigia, kad garsais tiesiog „prikeliami užmigę“ taikomojo meno eksponatai. „Iš pradžių galvojome sukurti tik parodos garso takelį“, – Lenkijos radijui sako menininkas ir muzikantas Krzysztofas Topolskis.
Kokią įtaką vaiko vystymuisi nėštumo metu turi muzika?
Teigiama, kad muzika nėštumo metu teigiamai veikia vaiko vystymąsi. Be to tai yra viena puikiausių bendravimo formų, kuri natūraliai slopina būsimų mamų nerimą ir stiprina malonaus laukimo galimybes.
„Muzika yra ne tik puiki bendravimo su kūdikiu priemonė, bet ir stiprus ryšio ir geros nuotaikos tarp mamos ir vaiko palaikymas“, – sako Klaipėdoje užsiėmimus nėščiosioms vedantis muzikos studijos „Grock“ vadovas Linas Švirinas.
Sankt Peterburge rengiamasi įvesti draudimą naktimis dejuoti ir garsiai vaikštinėti katėms
Sankt Peterburgo savivalda planuoja priimti nutarimą „Dėl administracinių teisės pažeidimų“, kuris įteisina draudimą ne tik naktimis stumdyti baldus, garsiai knarkti bei garsiai vaikščioti katėms, bet numatoma uždrausti naktimis garsiai dejuoti ar ką nors girgždinti. Šie „pažeidimai“ nutarime atsirado gubernatorius Georgijaus Poltavchenko iniciatyva, rašo gazeta.ru.
Nutarime taip pat atsirado punktas draudžiantis šunų pjautynes naktimis.
Mistiški ir nepaaiškinami garsai, kuriuos skleidžia vandenynas
JAV nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NOAA) Ramiojo vandenyno gelmėse užregistravo garsus, kurių kilmės neįmanoma paaiškinti. Jau daugiau kaip dvi dešimtis metų mokslininkai įrašinėja ir tyrinėja vandenynų garsus. Jie yra įrašę seisminių, jūros gyvūnų skleidžiamų garsų, slenkančių ledo masių šniokštimą. Ir vis dėlto, kai kurių garsų kilmės mokslininkams iki šiol nepavyksta paaiškinti.
Paaiškinta keistų Šiaurės pašvaisčių skleidžiamų garsų kilmė
Šiaurės pašvaistės Žemėje – ne tik nuostabus šviesų reginys. Jos skleidžia ir keistus garsus, rodo naujas tyrimas.
Tos pačios dalelės, kurios sukuria šokančias Šiaurės pašvaistes Žemės atmosferoje, gali sukurti ir keistus pliaukšėjimą primenančius garsus vos 70 metrų aukštyje nuo žemės, teigia tyrėjai.
Šie rezultatai patvirtina liaudies pasakojimus ir keliautojų pranešimus, kurie jau seniai pasakoja apie garsus, susijusius su Šiaurės pašvaistėmis, rašo SPACE.com.
Kaip gali evoliucionuoti muzika
Per keletą pastarųjų metų tyliai, tačiau ne visai be garso evoliucionavo, stiprėjo ir vis sudėtingesnė darėsi iki šiol nematytos padermės organizmas. Tiesa, nereikia baimintis, kadangi tai nėra nauja organinė gyvybės forma grasinanti prasiskinti sau kelią iki mitybos grandinės viršaus. Tai kažkas, ką patys kūrėjai pavadino „Darvino gaidų“ ir vieninteliai žmonės, kuriems jų kūdikio augimas netiesiogiai grasina yra kompozitoriai, tačiau kol kas ir pastarieji gali būti ramūs, rašo gizmag.com.
Augalai sugeba „girdėti" vieni kitus
Jie „užuodžia“ chemines medžiagas ir reaguoja į šviesą, tačiau ar augalai gali girdėti garsus? Atrodo, kad aitriosios paprikos sėklos gali jausti gretimus augalus, net jei pastarieji yra uždaryti dėžėse. Tai reiškia, kad augalai turi iki šiol neatpažintą pojūtį.
Yra žinoma, kad augalai turi daugelį žmonėms būdingų pojūčių: jie gali jausti šviesos lygio pokyčius, „užuosti“ chemines medžiagas ore ir „ragauti“ jas dirvožemyje.
Išnykusių garsų muziejus
Kartu su nebenaudojamais daiktais nebūtin pasitraukė ir jų skleidžiami garsai. Laimė, kai kuriuos iš jų pavyko išsaugoti šiame internetiniame muziejuje. Jei niekad neteko girdėti, kaip sukasi rotorinis telefono diskas, kraunasi „Windows 95“ operacinė sistema ar triukšmauja lanksčiųjų diskelių įrenginys (FDD), nesidrovėkite užsukti.
Papūga, kuri matė seksą
Mylėtis kai kurių augintinių akivaizdoje gana pavojinga. Jie viską įsimena ir išduoda kitiems....
Pirmą kartą atkurti garsai, kurie galėtų sklisti Marse ar Veneroje
Nepaisant jau daug metų besitęsiančių kosmoso tyrimų, iki šiol žmonės neturėjo beveik jokių duomenų, kokie garsai gali sklisti kitose planetose.
Į jas siųstuose zonduose daugiausia tyrimo prietaisų buvo skirta fotografavimui, filmavimui, cheminiams bei šviesos spektro tyrimams, radarų duomenims kaupti. Nors keli zondai turėjo ir mikrofonus, nė vienam iš jų nepavyko sėkmingai išklausyti ir atsiųsti kito pasaulio garsų.
Šąlančios jūros garsai
Ukrainą užgriuvę šalčiai Odesos gyventojams suteikė progą susipažinti su daugeliui negirdėtu gamtos reiškiniu. Ar esate girdėję, kokius garsus skleidžia ledo kaustoma jūros įlanka?...
Netikėtumas
Kai tėtis lieka prižiūrėti mažąją Šarlotę, ji tikrai nenuobodžiauja, nes vis ką nors naujo sužino apie pasaulį. Pavyzdžiui, kad jos tėčio viduje veikia kažkoks motoriukas.
Muzikos terapija – pavargusiam kūnui ir sielai
Garsas ir muzika gydant ligas naudojami jau nuo žmonijos istorijos pradžios. Mokslininkai patvirtino, kad aborigenų šamanai ir žiniuoniai, naudodami žmogaus balsą ir tokius instrumentus kaip fleitos, būgnai ir kiti mušamieji, galėjo paveikti smegenų būklę, tai yra keisti smegenų neurologinį aktyvumą.
Muzika pagal „BMW“
Ar gali automobilis tapti muzikos instrumentu? O jei orkestru taptų visi konvejerio garsai? Tikrai taip, tai įrodė „BMW“.
„BMW“ į pagalbą pasitelkė žinomus elektroninės muzikos meistrus Mirko Borsche ir Jonas Imbery. Šie vyrukai ir sudėliojo kompoziciją , kurios garsai surinkti iš 1-os serijos „BMW“ gamybos linijos. Na o jei jūs esate tolimi avangardinėms muzikos kryptims, vis vien užmeskite akį į šį filmuką – tai savotiška videoekskursija į „BMW“ gamyklą.
Mokslininkai įrašė Saulės muziką
Mokslininkai ne tik nustatė, kad Saulė kuria savo muziką, bet sugebėjo ir ją įrašyti, praneša „The Daily Telegraph“.
Šefildo universiteto (Didžioji Britanija) astronomams pirmiesiems pavyko įrašyti Saulės atmosferos magnetinio lauko sukurtą muziką. Pasak mokslininkų, milžiniškos magnetinės vijos, kurios matomos išoriniame Saulės atmosferos sluoksnyje, kartais vibruoja kaip muzikinio instrumento stygos, o kartais muzika kuriama pasitelkiant garso bangas, kaip pučiamajame instrumente.
Siaubo filmų muzika imituoja gyvūnų nelaimės signalus
Garsais manipuliuojantys siaubo filmų kūrėjai nusitaiko į pirmykštes žmonių baimes, tvirtina tyrėjai.
Disonuojantys garsai, kuriais siaubo filmuose bandoma sukurti įtampą, veikia žmones, nes jie imituoja signalus, kuriuos skleidžia į pavojų patekę laukiniai gyvūnai, nustatė mokslininkai.