galia
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „galia“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „galia“.
Mentorius Gintautas Strolys. Nuo Ąžuolo iki Šlapio kelmo
Kai gyvenime susiduriame su galia ir įtaka, retai kada pagalvojame apie tai, kas laukia už kampo. Daugelis iš mūsų kažkuriuo metu esame susidūrę su žmonėmis, kurie atrodo kaip tikri ąžuolai – tvirti, nepajudinami, įkvepiantys baimę ir užtarnautą pagarbą. Bet, deja, ir galingiausi ąžuolai, veikiami laiko ir aplinkos, gali pavirsti niekam nereikalingais šlapiais kelmais, kurie praranda ir savo senąją stiprybę bei vertę, ir nesugeba gyvenime degti toliau.
Europiečiai turi ginklų, bet jie ne kovotojai: ir tai tikrai tragiška
Europos kariuomenių lyderiai jau kurį laiką žinojo, kad žemynui grėsė didelio intensyvumo karinio konflikto ar plataus masto karo pavojus. Tai liudija laipsniškas Europos persiginklavimas, kurį karas Ukrainoje tik dar paspartino. Būtų neteisinga sakyti, kad Europos lyderiai neįvertino kylančių grėsmių, tačiau jie padarė klaidą manydami, kad grasinimams atremti užteks tik geležies, rašo „Foreign Policy“.
Ginkluotė tėra tik vienas Europos problemos aspektų.
Olafas Scholzas: Vokietija taps didžiausia NATO galia Europoje
Vokietija ketina didinti investicijas į gynybą, Rusijai įsiveržus į Ukrainą, ir taps didžiausia NATO finansuotoja Europoje, antradienį pažadėjo kancleris Olafas Scholzas.
Kartu su Jungtinėmis Valstijomis, Vokietija „aiškiai daro didžiausią indėlį“ NATO biudžetui, duodamas interviu transliuotojui ARD sakė O. Scholzas.
Lenkijos teismo sprendimas, ginčijantis ES teisės viršenybę, įgavo teisinę galią
Lenkijos vyriausybė antradienį oficialiame leidinyje paskelbė Konstitucinio Tribunolo nutartį, ginčijančią Europos Sąjungos teisės viršenybę, suteikdama šiam dokumentui teisinę galią.
Teismo priimtas sprendimas byloje, kurią iškėlė Lenkijos dešiniųjų vyriausybė, kelia grėsmę, kad ES gali sustabdyti finansavimą Lenkijai. Be to, kai kurie tai laiko pirmu žingsniu link galimo Lenkijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos.
Europos Parlamentas: Rusija sumokės didelę kainą už agresiją
Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį griežtai pasmerkė Rusijos galios demonstravimą Ukrainos atžvilgiu ir išpuolius Čekijoje, taip pat pareikalavo nedelsiant paleisti kalinama Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną.
EP paragino Europos Sąjungą pasiųsti aiškų signalą, kad Rusija brangiai sumokės, jei savo pajėgų telkimą prie sienos su Ukraina pavers invazija.
Renkatės kvepalus? Užduokite sau šį 1 klausimą
Ar tiesa, kad savo mėgstamų kvepalų turėtume tiesiog neužuosti? Ar gera mintis kvepalus pirkti dovanų arba juos įsigyti internetu? Mitų apie kvapus ir kvepalus sklando daugybė, o atsakymų žmonės ne visada ieško ten, kur reikėtų. Tuo įsitikinusi parfumerė, aromaterapeutė ir viena iš „Kvapų namų“ įkūrėjų Laimė Kiškūnė. Pasak jos, žmogaus kvapas – unikalus ir nepakeičiamas, kaip piršto antspaudas, o kvepalais iš tiesų siekiame ne maskuoti, bet sustiprinti savo natūralų, įgimtą kvapą.
Šios gudrybės pritrauks pinigus: patys nustebsite!
Ar šiuo metu būtų neprošal savo piniginę papildyti keliomis kopiūromis? Jei taip, pristatome jums kelis pinigų pritraukimo triukus, pagerinančius jūsų finansinę padėtį. Stebuklinga piniginė Jei tikrai norite, kad visą gyvenimą jums netrūktų pinigų, įsigykite rudos arba raudonos spalvos piniginę. Kadangi šių spalvų vibracijų dažniai tokie patys, kaip ir pinigų, tai padės jų niekada nepritrūkti.
Iki pražūties – vienas žingsnis: Šiaurės Korėja suerzino Rusiją
Rusija pasmerkė naujausią Šiaurės Korėjos raketos bandymą, bet paragino visas susijusias šalis į šį incidentą reaguoti santūriai, pirmadienį pranešė užsienio reikalų ministro pirmasis pavaduotojas Vladimiras Titovas. „Savaime suprantama, mes tai smerkiame; esame labai susirūpinę dėl šios padėties“, – žurnalistams Maskvoje sakė V.Titovas. „Tuo pačiu raginame partnerius, su kuriais dirbame, elgtis santūriai, ypač karinės veiklos tame regione atžvilgiu“, – pridūrė viceministras.
Švedijoje svarstomas Rusijos grėsmės klausimas: gali tekti priimti netikėtą sprendimą
Švedijai kelia nerimą Rusijos karinės galios stiprinimas, tačiau šalies ambasada nežino, ar ateityje dėl to bus imamasi naujų gynybos priemonių, pareiškė švedų ambasadorius Rusijoje Peteris Ericsonas. „Nežinau, ar planuojama dar kažkas. Mūsų kariškiai visą laiką stebi situaciją ir daro savo išvadas“, – sakė ambasadorius žurnalistams ketvirtadienį Samaroje. Tuo pat metu jis pažymėjo, kad Švedijai ir toliau nerimą kelia padėtis po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.
CNN: kodėl V. Putinas yra galingiausias žmogus pasaulyje?
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dažnai pavadinamas galingiausiu žmogumi pasaulyje. Tačiau kodėl? Juk Jungtinės Amerikos Valstijos ir Kinija yra galingesnės už Rusiją, klausia CNN žurnalistas Fareedas Zakaria. Valstybės vadovo galia yra apibrėžiama pagal jo valdomos šalies jėgą ir kiek galių jis jis ar ji turi ta galia naudotis be jokių apribojimų ir nesaistomas kitų institucijų, partijų ir kitų politinių jėgų.
REKLAMA
REKLAMA
Įtakingi JAV senatoriai į Lietuvą atveža gerų žinių?
Į Vilnių atvykstantys įtakingi Jungtinių Valstijų respublikonų senatoriai Johnas McCainas (Džonas Makeinas) ir Lindsey Grahamas (Lindsis Grejemas) ketvirtadienį su valstybės vadovais aptars saugumo klausimus.
Balsavimas Šveicarijoje: ar žvalgybos tarnybos turės dar daugiau galių?
Sekmadienį šveicarai balsuoja dėl to, ar suteikti naujų galių šalies žvalgybos tarnyboms, – teisę sekti veiklą internete, tikrinti elektroninį paštą ir klausytis telefono pokalbių, kad būtų efektyviau kovojama su šnipinėjimu, kibernetiniais nusikaltimais ir ekstremistais. Sekmadienį vykstančiame referendume iš viso balsuojama dėl trijų klausimų: naujojo žvalgybos įstatymo, pensijų sistemos reformų bei aplinkosaugos politikos.
Ekspertai rado galimybę išgelbėti Baltijos šalis nuo Rusijos
Baltijos šalių kreipimasis į NATO dėl saugumo dabar skamba jau ne tik garsiau, bet ir kur kas aiškiau ir detaliau. Keturi ekspertai - buvęs Estijos atstovas prie NATO ir ambasadorius Rusijoje Jurijus Luikas, buvęs NATO Jungtinės pajėgų vadavietės vadas Egonas Ramsas, buvęs NATO vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado pavaduotojas Richardas Shirreffas ir buvęs vyriausias NATO pajėgų vadas Europoje Wesley Clarkas – parengė atskaitą, parodančią, kad Baltijos šalys yra lengvas kąsnelis Rusijai, o NATO y...
Makiažo galia: viena mergina, penki skirtingi veidai
Artėjant didžiųjų švenčių – vestuvių, krikštynų ir kitų – sezonui, daugelis dailiosios lyties atstovių skuba rezervuotis vietas pas makiažo meistres. Artėjant vasaros švenčių maratonui „Carolina make-up“ studijos Kaune vizažo meistrė Guoda Monkevičiūtė siūlo apžvelgti skirtingas makiažo rūšis ir išsirinkti tinkamiausią vizažą, kuris atitiktų kuriamą įvaizdį. G. Monkevičiūtė džiaugiasi, jog kuo toliau, tuo labiau populiarėja natūralus, o ne perdėm ryškus, kardinaliai žmogų keičiantis makiažas.
Didžiulis dokumentų nutekinimas iš Panamos demaskavo pasaulio turtuolius
Didžiulis 11,5 mln. mokestinių dokumentų nutekinimas demaskavo slaptus Rusijos prezidento Vladimiro Putino padėjėjų, pasaulio lyderių ir garsenybių, įskaitant „FC Barcelona“ klubo puolėją Lionelį Messi, ofšorinius sandorius. Tyrimas, kurį analizuodamos dokumentus atliko daugiau kaip 100 žiniasklaidos grupių ir kuris buvo apibūdintas kaip didžiausias tokio pobūdžio tiriamasis darbas istorijoje, atskleidė maždaug 140 politinių figūrų slaptus ofšorinius veiksmus su lėšomis.
Tik miklių rankų ir makiažo pagalba vizažistė virsta pasaulio žvaigždėmis
Makiažo galia neabejoja niekas, tačiau ši mergina kosmetinius teptukus ir šepetėlius įvaldė taip, kad jų pagalba gali virsti visai kitu žmogumi. Socialiniame tinkle „Instagram“ Iamsuper_Letisha naudotojos vardu pasivadinusi filipinietė tik miklių rankų ir makiažo pagalba virsta žymiais pramogų pasaulio žmonėmis: Leonardo DiCaprio, Kendall Jenner ar Justinu Bieberiu. Savo asmeniniame profilyje mergina talpina savo darbų rezultatus, nuo kurių aikteli tūkstančiai.
Tikrasis BREXIT pavojus: nukentės ne tik Jungtinė Karalystė, bet ir visas pasaulis
Mūšis prasidėjo. Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas paskelbė, jog referendumas dėl šalies narystės Europos Sąjungoje įvyks birželio 23 dieną ir pažadėjo visomis jėgomis bandyti įtikinti britus pasirinkti Europą. Tai, kas prasidėjo kaip gambitas, kad būtų išvengta torių partijos skilimo, virsta labai rimta kova. Lažinamasi, du prieš vieną, kad britai pasitrauks.
Mokslas prieš mistiką: ar vanduo gali įgyti ypatingų, gydomųjų galių?
Keletą kartų per metus naktį vanduo įgauna ypatingų, gydomųjų galių. Tokia žinia nuvilnijo viešojoje erdvėje. Sausio vidury žmonės buvo raginami jei ne maudytis, tai bent prisisemti to ypatingojo vandens ir po truputėlį jį gerti. Tikinama, kad vanduo taps ypatingas ir vasario vidury.
Rusija taikiniams Sirijoje smogė raketomis iš povandeninio laivo
Rusija antradienį pademonstravo savo karinius raumenis, pirmąkart smogusi taikiniams Sirijoje raketomis, paleistomis iš povandeninio laivo, plaukiojančio Viduržemio jūroje, tęsdama bombardavimo kampaniją toje karo niokojamoje šalyje. Naujausios Maskvos pajėgų atakos smogė „300 įvairių taikinių“ per pastarąsias tris dienas ir padėjo Sirijos specialiosioms pajėgoms perimti Rusijos karo lėktuvo, kurį praeitą mėnesį numušė Turkija, juodąją dėžę, nurodė gynybos ministras Sergejus Šoigu.
Pasaulio galingieji – tik žmonės: 10 keisčiausių lyderių baimių
Baimė yra viena pagrindinių žmogaus emocijų. Tad ir visame pasaulyje garsūs lyderiai ir vadovai turėjo keistų bei ypatingų baimių, kurios labai nedera su jų paveikslais, sukurtais įvairiose knygose. 10. Franklinas D. Rooseveltas ir ugnis
Nors F. Rooseveltas yra pasakęs, kad „vienintelis dalykas, kurio turime bijoti, yra pati baimė“, jo pavadinti bebaimiu negalima. Jį gąsdino ugnis. Manoma, kad ši baimė galėjo kilti iš vaikystės, kuomet jis patyrė keletą šokų.
Konstitucinio Teismo galios dar sumažės?
Parlamentaras Linas Balsys siūlo, kad Konstitucinis Teismas galėtų spręsti tik dėl jau priimtų, bet ne dėl rengiamų teisės aktų konstitucingumo. Kaip rašo „Lietuvos žinios“, mišriai parlamentarų grupei priklausantis politikas tikina, kad KT yra „beveik uzurpavęs visą valdžią“ bei atima iš Seimo įstatymų leidybos teisę. L.Balsys, be kitų sprendimų, labiausiai kritikuoja KT išaiškinimą, jog dėl dvigubos pilietybės reikia rengti referendumą.
„Rolls Royce Wraith“ apžvalga: greičiausiai jo neįpirksite, bet tai nėra blogai
Labai dažnai apie automobilius rašančius žurnalistus apkaltina nemokama reklama gamintojui. Šiuo atveju esu ramus, mat sėdžiu „Rolls Royce Wraith“ modelyje. Ko gero, Lietuvoje atsirastų 1 proc. gyventojų, kurių piniginė leistų įsigyti šį modelį. Jei imtume sąžiningai pajamas deklaruojančius žmones – galbūt šis skaičius nesiektų ir to 1 procento. Reklama apkaltintas nebūsiu, bet dėsiu visas pastangas, kad skaitydami pasijustumėte lyg sėdite už RR emblema padabinto vairo.
Sportinių kupė kovoje atsiras kita svorio kategorija
Didžiausias žurnalistų siekis yra išlikti kiek įmanoma objektyviu. Visgi yra keli raidžių deriniai, kurie tokį profesionalumą stato į labai rimtą pavojų. RS, F-type, AMG, M, o dabar prie šių raidžių prisijungs RC F. Mano rankose „Lexus RC F“ vairas ir labai sunku nepasiduoti emocijoms. Visgi šios misijos neįvykdžiau, nes japonų kurtas kupė atrodo taip lyg pats Salvadoras Dali būtų plastikinį modelį nutaškęs rūgštimi ir liepęs inžinieriams idealiai atkartoti dar spirgantį savo kūrinį.
Homoseksualus vyras: emigruoja tik kvailiai ir nevykėliai
„Lietuva yra labai skirtinga, spalvota ir įvairialypė. Be abejo, Vilnius yra neginčijamai arčiau vakarų, pajūrio kurortai, sanatorijų miesteliai taip pat turi savo žavesio dėl ten atostogaujančių užsieniečių, o ne pačių gyventojų, nors ir jie galbūt kiek prakutę, o štai likusi Lietuvos dalis – pilkas, nuobodus, prasigėręs kaimas.
Galia nuotraukose: gamta prieš žmogų (II)
Mes nuolat kalbame apie “planetos gelbėjimą”, tačiau šių kalbų esmė ta, jog mes norime gelbėti save. Gamta egzistavo prieš mums atsirandant ir puikiai gyvuos mums išnykus. Ji tikrai yra labai galinga – gamta gali paprastai sustabdyti ar sunaikinti mūsų “progresą”, dėl kurio jaučiamės tokie galingi. Toks procesas nebūtų greitas, bet labai gražus… Štai įrodymai.
Galia nuotraukose: gamta prieš žmogų (I)
Mes nuolat kalbame apie “planetos gelbėjimą”, tačiau šių kalbų esmė ta, jog mes norime gelbėti save. Gamta egzistavo prieš mums atsirandant ir puikiai gyvuos mums išnykus. Ji tikrai yra labai galinga – gamta gali paprastai sustabdyti ar sunaikinti mūsų “progresą”, dėl kurio jaučiamės tokie galingi. Toks procesas nebūtų greitas, bet labai gražus… Štai įrodymai. 1. North Brother Island (Niujorkas) Iš pradžių tai buvo ligoninė Antrojo pasaulinio karo veteranams.
K.Granickas: politinių partijų interesai turi būti aiškūs visuomenei
Praėjusią savaitę politinės partijos rinkimų komisijai pateikė savo finansines ataskaitas. Paaiškėjo, kad ne viena jų po rinkimų liko su skolų kupra. Kaip radijo stočiai „Laisvoji banga“ teigė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus projektų vadovas Karolis Granickas, už partijų skolų slypi ne tik netinkamas jų finanasavimas, bet ir viešieji pirkimai bei VRK aplaidumas.
Nuolankios lyderystės paslaptys
Laikai keičiasi, o taip pat keičiasi ir mūsų požiūris į lyderystę. Pirmaisiais 21a. metais mes pradėjome stebėti, kaip lyderystė vystėsi iš labiau tradicinės, autokratinės ar hierarchinės į naują lyderystės modelį. Šitas modelis paremtas komandiniu darbu ar bendruomenine veikla, kur siekiama įtraukti kuo daugiau žmonių į sprendimų priėmimo procesą, kur skatinamas asmeninis, profesionalus ar dvasinis augimas. Tas savo ruožtu padeda pagerinti atstovaujamosios organizacijos ar institucijos kokybę.
Nuotraukos, kurios ir gąsdina, ir žavi: karinių pabūklų galia (I)
Nors labai sunku rasti žmonių, kurie žavėtųsi ir mėgtų karą, tačiau tų, kuriuos traukia karinė galia, tikrai netrūksta. Pažvelkite į šias list25.com nuotraukas ir suprasite, kodėl.
Laukite tęsinio.
Europos elitas: žino, kad yra įtakingas, ir žaidžia galios žaidimus
„Elitų Europa – kas tai?“ – mėgina nuspėti ne vienas. „Ar aš priklausau elitui, jeigu esu europietis?“ – retoriškai klausia kitas. „Kodėl elitai, o ne elitas, kiek jų yra“? – teiraujasi lituanistai, kurie ne per seniausiai leido vartoti elitų terminą daugiskaitos forma. Į visus šiuos klausimus atsako knygos „Elitų Europa: tapatybių ir interesų kaleidoskopas“ kelia daug klausimų. autoriai prof. dr.
Lietuva ir Lenkija stiprina bendradarbiavimą saugumo srityje
Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjo su Lenkijos prezidentu Bronislowu Komorowskiu. Šalių vadovai aptarė saugumo situaciją regione ir tolesnį bendradarbiavimą šioje srityje. Prezidentai pripažįsta, kad Rusijos veiksmai Ukrainoje ir karinės galios demonstravimas Kaliningrade kelia grėsmę Baltijos regiono ir Lenkijos saugumui, todėl būtinos neatidėliotinos priemonės ir sutelktos pastangos stiprinant regiono saugumą.
Rinkimų kampanija: kas nuobodus net vaizdo klipe, o kas pastatys Lietuvą?
LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Politologai, vertindami pretendentų į Prezidento postą retorinius gebėjimus, teigia, kad kandidatai nėra paruošę namų darbų, o kai kuriose sferose išvis nežino, ką pasakyti. Profesoriaus Gintauto Mažeikio manymu, bene svarbiausias klausimas, kuriuo kandidatai turės pasisakyti, yra Ukrainos situacija. „Šie rinkimai bus giliai veikiami visos Ukrainos ir Maidano situacijos. Kiekvienas pretendentas vienaip ar kitaip turės pasisakyti šiuo klausimu.
ES dar laukia ilgas kelias į lyčių lygybę sprendimų priėmimo srityje
Europos lyčių lygybės institutas (EIGE), pažymėdamas Tarptautinę moters dieną, pristatė tyrimą apie moterų vaidmenį sprendimų priėmime. „Pirmasis Lyčių lygybės indeksas atskleidė, kad didžiausias atotrūkis tarp lyčių Europos Sąjungoje yra galios srityje. ES dar laukia ilgas kelias į lyčių lygybę sprendimų priėmimo srityje ”, – sako EIGE direktorė Virginija Langbakk. Lietuvoje taip pat trūksta sprendimus priimančių moterų, ypač ekonomikos sektoriuje – šiuo metu tik 13 proc.
Moteris politikoje: užguita ir besidominti tik socialiniais klausimais?
Nepaisant fakto, jog vis daugiau moterų užima vadovaujančias pozicijas politikoje, versle, akademiniame pasaulyje, etc., moterų teisių ir lygių galimybių temos išlieka vienos populiariausių Europoje. Artėjant Europos Parlamento ir kitų Europos Sąjungos institucijų rinkimams, moterų atstovavimas akcentuojamas kaip vienas pagrindinių prioritetų. Pagrindiniai klausimai – kas moteris domina politikoje ir kaip jas paskatinti aktyviau dalyvauti įvairių lygių Europos politikoje.
R. Juknevičienė: Vokietija turėtų nustoti žaisti su Rusija
Vytenis Radžiūnas, LRT.lt Tikėtina, kad Rusija sieks užimti Rytų Ukrainos teritorijas, o ateityje – galbūt ir Vakarų Ukrainą, naudodama minkštąsias galias. Taip interviu portalui LRT.lt teigia buvusi krašto apsaugos ministrė, parlamentarė Rasa Juknevičienė. Anot politikės, Rusija siekia atkurti imperiją, o Lietuva patenka į jos interesų zoną.
KT sumalė į miltus valdančiųjų pastangas atleisti generalinį prokurorą
Edmundas Jakilaitis, LRT televizijos laida „Dėmesio centre“, LRT.lt Konstitucinis Teismas sumalė į miltus valdančiųjų pastangas kaitaliojant įstatymus atleisti generalinį prokurorą. Po Teismo nutarimo generalinis prokuroras neprivalės Seimui teikti ataskaitų.
D. Cameronas: sustabdysiu pašalpų už vaikus eksportą į Lenkiją, Lietuvą ir kitas šalis
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas pareiškė sieksiąs iš Briuselio atsikovoti dalį galių ir ketinantis sustabdyti už vaikus mokamų socialinių išmokų eksportą į Lenkiją, Lietuvą ir kitas Europos Sąjungos valstybes nares, skelbia britų spauda. Statistika rodo, kad šiuo metu milijonų svarų sterlingų vertės pašalpos už vaikus yra mokamos asmenimis, kurių vaikai iš tiesų negyvena Jungtinėje Karalystėje, o yra likę gimtosiose savo šalyse.
Narystė Jungtinėse Tautose – išpūstas burbulas?
Politikai liaupsina mūsų šalies narystę Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, o politikos ekspertai ragina nepuoselėti didelių vilčių siekiant diplomatinių tikslų. Mūsų šalies politologai mano, kad pompastiškai paskelbtas faktas, jog Lietuva išrinkta į Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybą, yra gerokai pervertintas.
D. Šarakauskas: architektūra parodo prioritetus ir jėgą
Agnė Kairiūnaitė, LRT Klasikos laida „Manasis aš“, LRT.lt Kada ir kodėl žmogui tapo svarbu ne tik turėti stogą virš galvos, bet ir turėti namą – įspūdingą, estetišką ar patogų, o gal gražesnį ar brangesnį nei kaimyno? Anot architekto Daliaus Šarakausko, tai įvyko tuomet, kai žmogus pradėjo jaustis ne bandos dalimi, o individu. „Pirmieji buvo kažkokių tautelių vadai ar dar kas. Jiems reikėjo parodyti savo jėgą, kad jie ne tokie, kaip visi kiti, kad žmonės turi jiems nusilenkti, o ne atvirkščiai.
Saugumo ir gynybos konferencija: bendros pozicijos dėl Sirijos sunku tikėtis
Reda Gilytė, LRT televizijos laida „Šiandien“, LRT.lt Vilniuje dvi dienas vykstančioje Europos Sąjungos bendros užsienio ir saugumo politikos konferencijoje be svarbiausių saugumo, Rytų partnerystės klausimų daug dėmesio skirta ir įvykiams Sirijoje. Nors, pasak Europos Parlamento narių, kol kas bendros Europos Sąjungos pozicijos nėra, sutariama, kad masinis cheminio ginklo naudojimas yra nepriimtinas ir jį panaudojusieji turi atsakyti.
Didžiausi visų laikų mašinų pasaulio monstrai
Pusiau povandeninis supersunkiasvoris laivas "Blue Marlin", apie kurį ne taip seniai rašėme, plukdo sunkiai suvokiamo dydžio krovinius – naftos platformas, lėktuvnešius ar net po keliasdešimt vidutinio dydžio baržų išsyk. "Here is a ship, carrying a ship full of ships!" (Štai laivas, plukdantis laivą, prikrautą laivų!) – žaismingai skelbia "Vsauce2" projekto balsas. Tačiau pasaulyje yra ir daugiau pribloškiamo dydžio mašinų. Paviršinės kasybos darbuose naudojami kaušaračiai ekskavatoriai (angl.
Kvapą gniaužiančios stichinių nelaimių nuotraukos (II)
Gamta tiek pat graži, kiek ir pavojinga. Ir su naujausiais išradimais žmogus kol jas bejėgis prieš stichiją. Oddee.com siūlo pažiūrėti į užfiksuotas stichijų akimirkas. Pirmoji dalis. 11. Vandenyne plūduriuojantis namas Praėjus dviems dienoms po 9 balų pagal Richterio skalę stiprumo žemės drebėjimo ir jį lydejusio cunamio, kilometrai nuo Japonijos krantų buvo pastebėtas plūduriuojantis namas.
Kinija pralaimi JAV įvaizdžio varžybose
Amerikiečiai ir kinai vis labiau šnairuoja vieni į kitus. Tuo tarpu daugelis pasaulio gyventojų Kinijoje įžvelgią būsimą politinę ir ekonominę lyderę, rašo „The Wall Street Journal“. Tyrimų bendrovė „Pew Research Center“ apklausė 38 tūkst. žmonių 39 valstybėse. 23 valstybėse dauguma respondentų sakė, kad Kinija jau aplenkė arba netolimoje ateityje aplenks JAV ir taps įtakingiausia pasaulio valstybe.
Silpstančias pasaulio ekonomines imperijas sužlugdo sienos
Žlungančių galybių pomėgis statyti fizines ir iliuzines sienas išliko iki šių dienų. Romėnai prieš pat imperijos žlugimą pradėjo statyti sienas. Pirmieji statiniai pasienyje iškilo 117 metais, valdant imperatoriui Trajanui. Bene žymiausi tokie įtvirtinimai išliko Britanijoje, jie iki šiol išsaugojo Hadriano sienos vardą.
Ramybė ir tik ramybė – galios paslaptis
Daugelis žmonių pripažins, kad jiems trūksta meilės. Tačiau kam mums reikalinga dvasinė (vidinė) ramybė? Meilė ir ramybė – neišskiriami gyvenimo ingredientai. Meilė – tai ne kito žmogaus turėjimas, valdymas. Tai harmonijos su visu pasauliu ir, visų pirma, su savimi būsena. Tai užtikrintumas, kad judi teisinga linkme. Ieškodami meilės randame dvasinę ramybę ir ieškodami ramybės – atrandame meilę. Visų pirma, ramybė – tai pusiausvyra. Žmonėms, užsiimantiems kovos menais, užduotis Nr.
R. M. Nairas – žmogus, atsparus elektros šokui
Vienos dešimtosios ampero stiprumo elektros srovė gali nužudyti bet kurį statistinį asmenį, tačiau Rajus Mohanas Nairas tikrai nepriklauso tokių asmenų būriui – net kelių amperų stiprumo elektros srovė, tekanti per jo kūną, nepadaro jokios žalos, informuoja odditycentral.com. Pasaulyje R. M. Nairas žinomas kaip elektrinis žmogus, turintis nuostabią galią. Nors iš pirmo žvilgsnio jis atrodo taip pat kaip ir daugelis kitų žmonių, jo galia atsiskleidžia įjungus elektros srovę.
Audrų grožis
Fotografės Camille Seaman dėmesį pastaruoju metu patraukė orai. Menininkė savo įprastinį stilingą akimirkos išsaugojimo metodą pritaiko norėdama užfiksuoti orų galią ir grožį. Audromis C. Seaman paskatino susidomėti dukra, mamai parodžiusi laidą apie audrų medžiotojus.
Žaibolaidis – masalas žaibui
Atšilus orams neretai pasitaiko audrų su žaibais ir perkūnijomis. Už lango siaučiant stichijai, ramiai gyvena tik įsirengusieji patikimus žaibolaidžius. „Amerikietis Benjaminas Franklinas (1706-1790) ne tik buvo vienas iš JAV konstitucijos autorių, bet ir žaibolaidžio išradėjas“, – priminė UAB „Voleris“ direktorius Mindaugas Sirvydis. Skaudžios pasekmės Žaibo galia išties didelė – įtampa siekia iki šimto tūkstančių kilovoltų, o srovė – iki dviejų šimtų tūkstančių amperų.
Galingiausias australų automobilis – 585 AG „Holden“
Australų kompanijos „Holden“ padalinys „HSV“ („Holden Special Vehicles“) pristatė patį galingiausią šios šalies automobilį. Tai „Holden HSV GT“.
Vėjo energija – net ir nepučiant vėjui
Vėjo jėgainių, esančių jūroje, potencialas yra labai didelis, bet didelis ir trūkumas – šis energijos šaltinis yra nepastovus ir nenuspėjamas. Tačiau naujasis Masačiusetso technologijos instituto pasiūlytas metodas galėtų išspręsti ar bent sušvelninti šią problemą, todėl atvirame vandenyje esančių vėjo jėgainių elektros energija galės būti akumuliuojama ir po to naudojama pagal poreikį.