fredrikas reinfeldtas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fredrikas reinfeldtas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fredrikas reinfeldtas“.
Europos laukia didelių pokyčių metai: vis garsiau kalbama apie D. Grybauskaitės galimybes
Europoje artėja metas, kuomet įvyks iškart daugelio aukščiausias pareigas užimančių valdininkų pasikeitimai. Dar niekada anksčiau nebuvo tiek daug atsilaisvinančių vadovų pozicijų – kaip ir niekada dar nebuvo toks komplikuotas jų pasirinkimas. Viena iš kandidačių į kažkurį iš šių postų yra laikoma dabartinė, antrąją kadenciją jau baigianti, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Donaldo Trumpo pasisakymas apie Baltijos šalis kelia aistras
Buvęs Švedijos premjeras Fredrikas Reinfeldtas sako, kad jam kelia nerimą respublikonų kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trumpo pastabos apie išlygas ginti Baltijos šalis Rusijos užpuolimo atveju. „Nėra nereikšminga, kai D.Trumpas sukuria netikrumą dėl Baltijos šalių. Man neaišku, kodėl jis tai daro“, – laikraščiui „Aftonbladet“ sakė buvęs Švedijos premjeras. Pasak jo, šis netikrumas gali persikelti ir į kitus pasaulio regionus.
D. Cameronas rengiasi pralaimėjimui mūšyje dėl ES postų
Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) rengiasi neišvengiamam pralaimėjimui Europos Sąjungos viršūnių susitikime ketvirtadienį, kai nuo britų premjero, mėginusio blokuoti Jeano-Claude'o Junckerio (Žano Klodo Junkerio) paskyrimą naujuoju Europos Komisijos pirmininku, nusigręžė net artimiausi sąjungininkai.
ES peržiūrės politikos prioritetus po nesėkmės rinkimuose
Europos Sąjungos (ES) lyderiai antradienį sutarė iš naujo įvertinti Bendrijos politikos prioritetus po skaudžios nesėkmės Europos Parlamento rinkimuose, kuriuose reikšmingų laimėjimų pasiekė radikalios ir prieš dabartinį politinį isteblišmentą nusistačiusios partijos.
A. Butkevičius su Švedijos premjeru aptarė energetinį saugumą
Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius su Švedijos premjeru Fredriku Reinfeldtu penktadienį Stokholme aptarė energetinį saugumą. "Turiu pasakyti, kad vyko susitikimas "tete a tete" iš pradžių, po to turėjome su juo pietus ir buvo labai daug diskutuojama apie energetikos saugumą, apie finansinę-ekonominę padėtį tiek Švedijoje, tiek Lietuvoje, tiek Europoje“, - telefonu iš Stokhlomo BNS sakė A.Butkevičius.
Švedijoje klesti ekologijos idėjomis grįstas verslas
Vaida Meidutė, LRT radijo laida „Ryto garsai“ Konjunktūros institutas teigia, kad, pagal jų ekonomikai vertinti sudarytų barometrų parodymus, Švedijos ekonomika nedaug, bet gerėja. Iš kitų veiklos sričių gerais rezultatais ir prognozėmis išsiskiria šalies industrija, o ypač – ekologiškos įmonės. Pasak SEB banko ekonomisto Olle Holmgreno, palaipsniui augantis verslas ir gerėjanti apyvarta bus jaučiama visais 2013 m. Kiek anksčiau pastebėtas ekonomikos augimas JAV pamažu ateina ir į Švediją.
Švedijos premjeras: turėsime dirbti iki 75 metų
Švedijos premjeras Fredrikas Reinfeldtas mano, kad ateityje švedai turės dirbti ilgiau nei dabar.
Pasitraukimo į pensiją amžius Švedijoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, šiuo metu yra 65 metai. Tačiau šiuolaikinei ekonomikai tai pernelyg anksti, įsitikinęs Švedijos premjeras.
„Pensijų sistema – tai ne burtai. Tai gerovės elementas, pagrįstas perskirstymu ir, svarbiausia, - žmogaus darbu.
Švedijos finansų modelis – pavyzdys pasauliui
Švedijos bankų gelbėjimo modelis apsaugojo mokesčių mokėtojus, davė pelno ir leido sumažinti valstybės skolą pasaulinės krizės metu, rašo „Bloomberg“.
Visiškai priešingą vaizdą regime kitose valstybėse. Jungtinėje Karalystė per pastaruosius keturis metus valstybės skolos našta padvigubėjo, o mokesčių mokėtojams teko pareiga išpirkti ant bedugnės krašto atsidūrusius bankus.
Europarlamentarai išsakė reikalavimus dėl aukščiausių ES postų
Trečiadienio vakarą vertindami spalio 29-30 d. vykusio ES šalių vadovų susitikimo rezultatus, EP nariai uždavė ne vieną klausimą Švedijos ministrui pirmininkui Fredrikui Reinfeltui ir Komijos vadovui José Manueliui Barroso dėl Komisijos narių ir vyriausiojo įgaliotinio bendrai užsienio ir saugumo politikai postuose.
Ieškoma geriausių kandidatų į ES prezidento postą
Belgas Hermanas Van Rompuy ir britas Davidas Milibandas netikėtai tapo svarbiausiais kandidatais į naujus aukščiausius Europos Sąjungos (ES) postus.
Europos diplomatų teigimu, yra didelė 27 ES valstybių parama, kad H.Van Rompuy būtų paskirtas ES prezidentu, o D.Milibandas - ES užsienio reikalų ministru. Tačiau Didžiosios Britanijos ministras jau ne kartą sakė ir dar sykį pakartojo, kad nesieks šių pareigų, nes neketina atsisakyti aktyvaus politinio gyvenimo savo šalyje.
REKLAMA
REKLAMA
Lisabonos sutartis įsigalios gruodžio 1 dieną
Lisabonos sutaris, kurią jau ratifikavo visos 27 Europos Sąjungos narės, įsigalios gruodžio 1 dieną, pareiškė ES šiuo metu pirmininkaujančios Švedijos ministras pirmininkas Fredrikas Reinfeldtas.
Antradienį Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas tapo paskutiniuoju ES valstybės vadovu, padėjusiu parašą po sutartimi, kurioje numatytas esminė ES institucijų reforma.
Susitarti buvo nelengva
Briuselyje Europos Sąjungos (ES) valstybių vadovams sunkiausia buvo susitarti dėl būsimo valstybių finansinio indėlio kovoje su klimato kaita. Tačiau greitai sutarta, kad Čekijai bus padarytos išimtys, kad tik jos prezidentas pasirašytų Lisabonos sutartį.
Pasiūlymą dėl valstybių indėlio kovoje su klimato kaita pateikė ne tik ES pirmininkaujanti Švedija, bet ir kitos šalys. Europos Komisija siūlė, kad nuo 2013 metų kasmet ES besivystančioms valstybėms skirtų po 15 mlrd.
Ar Tony Blairas tinka būti ES prezidentu?
Siekdamas tapti pirmuoju Europos Sąjungos (ES) prezidentu Tony Blairas susiduria su didesne kritika, negu tikėtasi. Parama buvusiam Didžiosios Britanijos ministrui pirmininkui mažėja Berlyne ir Paryžiuje, o kitur Europoje netgi kyla pasipriešinimas.
Kyla klausimas, ar jis praranda progą tapti žmogumi, kuriam būtų galima paskambinti į Briuselį.
ES prezidentas bus 27 šalių narių veidas ir vadovaus reguliariems valstybių bei vyriausybių lyderių susitikimams.
Meška su lokiu abu labu tokiu
Nors Europos Tarybos prezidento pareigos dar neegzistuoja, jau svarstomi galimi kandidatai, o pirmenybė teikiama buvusiam britų premjerui Tony Blairui. Tačiau jei savo postą išsaugos Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jose Manuelis Barroso, Europai tai neišeis į gera.
Siekiant Europos Sąjungos (ES) prezidento posto Londonas parems buvusį premjerą Tony Blairą. Apie jį, kaip galimą kandidatą, kalbama jau seniai, bet pirmą kartą savo paramą oficialiai pareiškė šalies vyriausybė.
Įstatymas suerzino ir ambasadorius
Susirūpinimą dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo neoficialiai jau reiškia Vilniuje reziduojantys kai kurių valstybių ambasadoriai. Šios temos, matyt, nepavyks išvengti ir šiandien Europos Sąjungos (ES) šalių pasiuntinius priimsiančiai prezidentei Daliai Grybauskaitei.
Pagal susiklosčiusią diplomatinę praktiką užsienio šalys negali kištis į kitų valstybių vidaus reikalus ir svaidytis notomis dėl dalykų, kurie nėra tiesiogiai su jomis susiję.
Inauguracinė sesija – naujos EP kadencijos pradžia
Liepos 14 d. prasideda nauja penkerius metus truksianti Europos Parlamento kadencija. Šios savaitės inauguracinėje sesijoje paaiškės, kas taps Europos Parlamento pirmininku ir jo pavaduotojais bei kokiuose komitetuose dirbs europarlamentarai. Svarbiausi postai darkart bus perskirstomi po dvejų su puse metų.
Beveik pusei milijardo piliečių atstovaujantys 736 europarlamentarai ateinančios kadencijos metu turės priimti sprendimus dėl daugelio svarbių ES teisės aktų.
Prie EK vairo gali stoti moteris
Pirmą kartą Europos Komisijai (EK) gali vadovauti moteris, nes ne visi nori, kad šias pareigas eitų Jose Manuelis Barroso.
Nors Europos lyderiai sutarė, kad portugalas J.M.Barroso ir toliau vadovautų EK, jo kandidatūrą dar turi patvirtinti Europos Parlamentas (EP), tačiau į jį išrinkta daug atstovų, kurių J.M.Barroso netenkina.
Bendro darbo pusmetis: ES pirmininkaujanti valstybė ir Europos Parlamentas
Liepos 1 d. Švedija į savo rankas antrą kartą perėmė pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) vairą. Pirmininkaujant Tarybai būtinas glaudus bendradarbiavimas su Parlamentu ir Komisija.
Taigi, šios šalies ministrai dažnai dalyvaus Parlamento komitetų ir plenariniuose posėdžiuose, kuriuose su EP nariais aptars svarbiausius klausimus, dėl kurių sutartinai sprendžia abi šios institucijos.
Švedija keičia akcentus
Briuselis lengviau atsikvėpė pasibaigus Čekijos pirmininkavimui Europos Sąjungai, kurį pusmečiui perėmė Švedija.
Nuo šiandien Europos Sąjungai (ES) pirmininkauja Švedija, ir tai sukėlė nemažą palengvėjimą ne tik Briuselyje, bet ir kitose Europos sostinėse. Mat pasibaigusį Čekijos pirmininkavimą lydėjo daugybė nesusipratimų; įpusėjus mandatui žlugo jos vyriausybė, o prezidentas iki šiol apsėstas minties paskandinti Lisabonos sutartį.
Europos Sąjungai pirmininkausianti Švedija parems Turkijos narystę
Pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES) besiruošiančios perimti Švedijos premjeras sieks progreso derybose dėl Turkijos narystės.
Švedijos ministras pirmininkas Fredrikas Reinfeldtas pasistengė sužadinti naujas turkų viltis, tačiau taip pat priminė, kad Turkijos narystės klausimas šiuo metu bene labiausiai skiria 27 Bendrijos nares.
Autopilotu valdoma valstybė
Lietuvos premjeras Andrius Kubilius per Moldovos televiziją agitavo už vieną iš politinių partijų, dalyvavusių tos šalies parlamento rinkimuose. Įrašas Moldovoje buvo parodytas, berods, balandžio pradžioje.
Pats A. Kubilius ir jo bendrapartiečiai iš Tėvynės Sąjungos – Krikščionių demokratų partijos nemano, kad tai buvo tarptautinis akibrokštas.
Opozicijos atstovai galvoja priešingai. Argumentai ramstomi pavyzdžiais.
Krizė Skandinavijoje
Pasaulinė finansų krizė atsirito iki Šiaurės Europos: pirmą kartą per daugelį metų Danijoje, Suomijoje ir Švedijoje fiksuojama recesija. Ekonomikos smukimą patiria ir Europos Sąjungai (ES) nepriklausanti Norvegija.
Sunkiausia padėtis susiklostė Švedijoje, kurios ekonomika iš Skandinavijos šalių yra didžiausia ir stipriausia. Tačiau paskutinį 2008 metų ketvirtį ji smuko 4,9 procento. Palyginti su trečiuoju ketvirčiu, BVP sumažėjo 2,4 proc.
Čekija šaukia skubų aukščiausio lygio susitikimą
Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujanti Čekija kartu su Prancūzija ir Vokietija šaukia neeilinį ES vadovų susitikimą vasario pabaigoje.
Čekijos Ministras pirmininkas Mirekas Topolanekas “teigiamai įvertino galimybę sušaukti neformalų ES šalių ir vyriausybių vadovų susitikimą,” – pranešė Europos Komisijos atstovas spaudai.
Į „žalią“ ateitį – su Europos milijardais
Automobilių pramonės krizė, tiksliau - jos pasekmės - nutraukiamas neekonomiškų modelių gyvavimas, krentančios gamybos ir, drauge, pardavimo apimtys yra geriausias žaliųjų sapnas, virstantis realybe. Tačiau ir pati pramonė - nepaisant tos pačios krizės - juda ekologiškai švaresnių transporto priemonių link.
Lapkričio pabaigoje Europos Komisija nusprendė gamintojams skirti 5 milijardus eurų „žalių“ automobilių gamybai.
Po didelių abejonių Kosovo nepriklausomybę pripažino ir Švedija
Švedijos vyriausybės atstovai antradienį pranešė pripažinę Kosovo nepriklausomybę, pranešė naujienų agentūra DPA. Šalies premjeras Fredrikas Reinfeldtas ir užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas per susitikimą su žurnalistais pranešė, kad tai buvęs „nelengvas sprendimas“. Švedijos premjeras ir užsienio reikalų ministras tarėsi su karališkosios užsienio reikalų tarybos nariais, siekdami išsiaiškinti visus teisinius Kosovo nepriklausomybės aspektus. „Susidarė unikali situacija.
A. Schwarzeneggeris Estijoje kalbės apie klimato kaitą?
Estijos sostinėje lapkričio mėnesio pradžioje vyksiančio tarptautinio forumo, skirto Baltijos jūros regiono plėtrai, programoje numatytas ir JAV Kalifornijos valstijos gubernatoriaus, buvusio populiaraus Holivudo aktoriaus Arnoldo Schwarzeneggerio dalyvavimas, skelbia estų „Postimees.ee“.Vieno iš organizatorių teigimu, „Švarcas“ savo oficialaus sutikimo dalyvauti kol kas dar nedavė, tačiau aktyviai tariamasi su jo atstovais.
Švedija pareiškė Maskvai protestą dėl užpulto ambasadoriaus
Maskvoje miniai užpuolus Estijos ambasadoje apsilankiusį švedų ambasadorių Johaną Molanderį, trečiadienį Švedija pateikė Rusijai protestą, pranešė Užsienio reikalų ministerija."Minia sustabdė ir užpuolė iš Estijos ambasados išvykstančio ambasadoriaus automobilį, - naujienų agentūrai AFP aiškino ministerijos atstovė žiniasklaidai Sofia Karlberg (Sofija Karlberg). - Jie apspardė mašiną ir nuplėšė Švedijos vėliavą.
Lenkija sudavė naują smūgį A. Merkel pastangoms atgaivinti ES konstituciją
Vokietijos pastangoms atgaivinti prie žlugimo slenksčio atsidūrusią Europos Sąjungos (ES) konstituciją iškilo nauja kliūtis, kai ketvirtadienį Lenkija sukritikavo šiame dokumente numatytą balsavimo sistemą.
ES lyderiai beveik susitarė dėl atsinaujinančių energijos šaltinių
Europos Sąjungos (ES) lyderiai ketvirtadienį priartėjo prie susitarimo nustatyti visai Europai privalomą atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo lygį, kuris būtų dalis ambicingos strategijos, skirtos kovai su klimato kaita.