freddie mac
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „freddie mac“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „freddie mac“.
Milijonus amerikiečių sužlugdęs bankas sumokės rekordinę – 13 mlrd. dolerių baudą
JAV bankas „JPMorgan Chase“ sudarė rekordinę 13 mlrd. dolerių vertės taikos sutartį byloje dėl spekuliacijų pervertintais vertybiniais popieriais, paremtais paskolomis gyvenamajam būstui, kurios, kaip teigia federaliniai ir valstijų pareigūnai, išprovokavo finansų krizę, pranešė Teisingumo departamentas.
JAV siautėja šešėlinė būsto rinka
Oficialiais duomenimis, šiuo metu Jungtinėse Valstijose parduodama 3,5 mln. namų. Tačiau dar milijonai namų slypi šešėlyje – tvarkingai paslėpti bankų sąskaitos balansuose, užstrigę nesibaigiančiuose teismo procesuose ar tiesiog užimti nemokių savininkų, kai kreditoriai ištisus mėnesius ar net metus nesiima jokių veiksmų.
Didėjanti šešėlinė gyvenamųjų pastatų rinkos dalis yra didžiausias kliuvinys, neleidžiantis atsigauti Amerikos nekilnojamojo turto (NT) rinkai.
Vytautas Aleksandras (Lukašenka) Didysis
Į Lietuvą atvyksta Litvos prezidentas Алякса́ндар Рыго́равіч Лукашэ́нка. Geopolitiniai pasvarstymai ta proga.
Tekstas nėra trumpas. Prie jo prisegta dukart tiek užklasinių skaitinių. Lietuviškos dalies skaitymui teks paaukoti kokį pusvalandį. O kas nevalstybine kalba – pagal poreikį.
Kelios protokolinės pastabos. Pasirašau po klausimais, kuriuos Laima Andrikienė norėtų užduoti Aleksandrui Lukašenkai.
Kas iš tikrųjų sukėlė finansų krizę?
Kanados lietuvis, vadybos ir ekonomikos mokslų daktaras Valdas Samonis analizuoja pasaulinės finansinės–ekonominės krizės priežastis ir bando pažvelgti kas artimiausioje ateityje laukia pasaulio ir Lietuvos. Kas ir kaip atsitiko?
Prieš ateinant į valdžią prezidentui George‘ui Bushui, JAV ekonomika vystėsi tampriai, buvo gana stabili, šalies biudžetas – teigiamas. Šiandien JAV – gilioje finasinėje-ekonominėje krizėje, kokios nebuvo nuo pat 1933 m. Didžiosios depresijos.
Finasta: Rytinės finansų rinkų naujienos
Infliacija JAV toliau mažėja, o ekonomikai lėtėjant ji gali peraugti į defliaciją. Japonijos eksportas spalio mėnesį krito labiausiai per 7 metus. Rusijos vyriausybė ketina Gerovės fondo lėšas ir toliau investuoti į akcijas ir obligacijas šalies viduje.
JAV Dow Jones indeksas nukrito žemiau 8000 punktų, kas paskutinį kartą buvo 2003 metų kovo mėnesį.
Kredito įstaigų nacionalizavimas – geresnė blogybė?
Vakarų pasaulyje viena po kitos nacionalizuojamos privačios finansų įstaigos.
JAV pakilusi valstybinių perėmimų banga paskutinėmis savaitėmis vieną po kito „užlieja“ ir Europos bankus. Pirmauja Islandija ir D. Britanija.
JAV gigantų „AIG“, „Freddie Mac“ ir „Fannie Mae“ likimo sulaukė ir Europos finansų įstaigos „Dexia“, „Fortis“, kitos. D. Britanijoje iš dalies nacionalizuoti jau 8 bankai. Islandija buvo priversta perimti trijų bankų – tarp jų ir didžiausio „Kaupthing“ – kontrolę.
Volstryto bankininkų spindesys ir skurdas
Volstryto karaliai gyveno savo pasaulyje, kurį patys ir susikūrė: namai gamtos prieglobstyje, lėktuvai, paprastam žmogui neįsivaizduojami atlyginimai...
Didžiųjų investicijų bankų bosai žongliravo vis nepatikimesniais fondais ir vertybiniais popieriais, kurių jau neįstengė permatyti, ir taip atvedė pasaulinę finansų sistemą prie bedugnės krašto.
Investicijų bankai laikosi visam Volstrytui būdingos taktikos: daugiau rizikos - didesnis pelnas - aukštesnis akcijų kursas - geresnės premijos.
Rokas Grajauskas: Kas nuo JAV finansų krizės nukentėjo labiausiai?
JAV kilusi finansų krizė skaudžiausiai kirto anglosaksiškam ekonomikos modeliui, rašo savaitraščio „Veidas“ žurnalistas Rokas Grajauskas.
Po JAV investicinio banko „Lehman Brothers“ griūties rugsėjo 14 d. jau metus besitęsianti finansų krizė įgavo naują pagreitį. Daugelis stebėtojų šią krizę vadina didžiausia per pastaruosius dešimtmečius ir prilygina ją Didžiajai depresijai. Nors krizės židinys yra Amerikoje, jos poveikį netruko pajusti daugybė finansinių institucijų visame pasaulyje.
JAV rinka: laukinis kapitalizmas su kruopele socializmo
Praėjusią savaitę rinkose turbūt galėtume drąsiai vadinti turbulentiškiausia nuo pat 2001 m. rugsėjo 11d. ar net nuo Didžiosios depresijos, ištikusios Ameriką prieš beveik 80 metų.
Skirtumas yra tik tas, kad masyviai kritę biržų indeksai savaitės pradžioje, taip pat ekstremaliai kilo dar tos pačios savaitės pabaigoje. Grandininės reakcijos dėka, pasaulio biržos kilo ir leidosi Amerikai įkandin.
Siekiama pastatyti JAV finansų sistemą ant kojų
Du didieji JAV investiciniai bankai – „Goldman Sachs“ ir „Morgan Stanley“ – pakeitė savo statusą ir tapo holdingo kompanijomis. Toks pasikeitimas dabar jiems leis imti indėlius iš investuotojų. Tikimasi, kad atidarydami daugiau komercinių bankų jie sukaups daugiau lėšų finansinės krizės akivaizdoje.
Šis žingsnis – dalis milžiniškų pastangų išbristi iš keblios finansinės padėties JAV. Bankai, pakeitę savo statusą, dabar gaus galimybę pasinaudoti Federalinio rezervo parama.
REKLAMA
REKLAMA
700 milijardų dolerių JAV finansų rinkoms gelbėti
Dešimčių milijardų kamšyti JAV finansų sektoriaus laivo skylėms nepakanka. Iždo sekretorius Henry Paulsonas ketina prašyti Kongreso 700 milijardų. Toks planas apdairiai nutekintas žiniasklaidai prieš savaitgalį.
Už šią sumą ketinama išpirkti antrinių būsto paskolų ir su jomis susietų finansinių instrumentų vertybinius popierius. Anksčiau „Balsas.lt“ rašė, kad JAV antrarūšių (sub-prime) būsto paskolų portfelis 2007 metais pasiekė 1 trilijoną.
Kažkur audra
Jei esate linkęs rizikuoti savo sankaupomis – atsiveria puikios galimybės. Tik turite nuspėti, kas iš tų nuvertėjusių akcijų bei kitų popierių netrukus šoks kainomis į viršų.
Tikra audra siaučia JAV finansų rinkose ir kelia gūsius Azijos bei Rusijos kapitalo rinkose.
Pavasarį žlugo stambus investicinis bankas „Bear Stearns“ (jį nupirko JP Morgan Chase). Neseniai „Bank of America“ už 50 mlrd. dol. nupirko „Merrill Lynch“ (tai brokerių firma, gyvavusi 94 metus, patyrusi 45 mlrd. dol.
Atsisveikinimas su stipriu euru
Laikai, kai euras kainavo daugiau nei 1,6 dolerio, jau praeityje. Mažiau nei per 2 mėnesius Europos valiuta atpigo 14 proc. Iki šių metų pabaigos dolerio ir euro vertė gali susilyginti, skelbia Vokietijos dienraštis „Welt“ (www.welt.
Antradienis Lietuvos ir pasaulio biržose
Šiandien Vilniaus vertybinių popierių birža patraukė žemyn. Bendra VVPB apyvarta siekė 2,44 mln. litų, buvo sudaryti 432 sandoriai. OMXV indeksas nukrito 0,77 proc. iki 424,67 punkto ribos. Brangusių ir pigusių pozicijų santykis atitinkamai buvo 8/15. Aktyviausiai prekiauta Lietuvos dujų akcijomis, kurių kaina sumažėjo 2,14 proc., o apyvarta buvo 0,70 mln. litų.
Pirmadienį visi trys JAV indeksai „atsigavo“, nors praėjusią savaitę smarkiai krito: Dow Jones Industrial – 2,58 proc.
JAV vyriausybė perėmė „Fannie Mae“ ir „Freddie Mac“ valdymą
JAV federalinė valdžia laikinai perėmė didžiausių šalies hipotekos bendrovių „Fannie Mae“ ir „Freddie Mac“ valdymą, pranešė „Bloomberg“.
Apie tai sekmadienį pranešė JAV finansų ministras Henry Paulsonas. Pasak jo, toks sprendimas buvo priimtas dėl ypatingos šių bendrovių svarbos šalies finansų sistemai. Abiejų bendrovių nuostoliai dėl hipotekos krizės jau viršija 14 mlrd. JAV dol. Jei „Fannie Mae“ ir „Freddie Mac“ bankrutuotų, tai sukeltų didelį sąmyšį finansų rinkose.
Lietuvos šansai išvengti „kietojo nusileidimo“ geresni negu Latvijos bei Estijos
Pasaulį krečiant finansų krizei, Lietuva gali išlikti gana ramiu užutekiu. Palyginti su kitomis Baltijos šalimis, Lietuva turi geriausius šansus išvengti „kietojo nusileidimo“ scenarijaus, ir, nors ir kaip neįtikinamai tai skambėtų, labiausiai Lietuvos ekonomiką gelbsti valdžios veiksmai, o tiksliau – neveiklumas.
Esama ženklų, kad būtent dėl nesugriežtintos fiskalinės politikos Lietuvai gali pasisekti gana lengvai įveikti pasaulinės finansų krizės sukeltą nuosmukį.
Konsolidavimas JAV ir Europos bankų sektoriuje – neišvengiamas
Jau kelintą mėnesį iš eilės bankų sektorius, kaip tas „JoJo“ žaisliukas, ritinėjasi aukštyn žemyn. Esant tokiam kartais netgi ekstremaliam judėjimui, sunkiausia kažką prognozuoti ar nuspėti judėjimo kryptį. Vieni teigia, kad finansų sektoriaus akcijos šiuo metu yra nuvertėjusios ir skatina jas pirkti. Kiti - makroekonomikos ekspertai - tvirtina, kad didieji turtų nurašymai dar tik priešakyje.
Lietuvos ir pasaulio biržos penktadienį
Vilniaus vertybinių popierių biržoje kainas toliau diktuoja „buliai“. OMXV indeksas pakilo 1,94 proc. iki 428,98 punkto ribos. Bendra VVPB apyvarta siekė 4,43 mln. litų, buvo sudaryti 1076 sandoriai. Brangusių ir pigusių pozicijų santykis atitinkamai buvo 21/5. Aktyviausiai prekiauta Ūkio banko akcijomis, kurios pakilo 2,38 proc., apyvarta buvo 1,03 mln. litų.
Vakar JAV akcijų indeksas S&P 500 pakilo 0,11 proc. dėl energetikos įmonių akcijų, kurios brango kartu su nafta.
Ketvirtadienis Lietuvos ir pasaulio biržose
Vilniaus vertybinių popierių biržoje išsilaikė geros nuotaikos, o pirkėjai buvo aktyvesni už pardavėjus. OMXV indeksas pakilo 1,27 proc. iki 420,84 punkto ribos. Bendra VVPB apyvarta siekė 4,22 mln. litų, buvo sudaryti 764 sandoriai. Brangusių ir pigusių pozicijų santykis atitinkamai buvo 23/8. Aktyviausiai prekiauta Ūkio banko akcijomis, kurių akcijos kaina pakilo 2,44 proc., o apyvarta buvo 1 mln. litų.
Pasaulio biržos ketvirtadienį: JAV ir Europa šypsosi, Lietuva ir Azija blaškosi
Vilniaus vertybinių popierių birža blaškosi toliau nerasdama aiškios krypties. OMXV indeksas nukrito 0,08 proc. iki 401,48 punkto ribos. Bendra VVPB apyvarta siekė 3,49 mln. litų, buvo sudaryti 765 sandoriai. Brangusių ir pigusių pozicijų santykis atitinkamai buvo 11/8.
JAV vertybinių popierių rinka vakar pakilo dėl smuktelėjusios iki 118 JAV dolerių už barelį naftos kainos ir kompiuterių įrangos gamintojos „Cisco Systems“(+6,0 proc.) optimistinių prognozių.
JAV bankų žlugimas tik prasideda
Kitąmet JAV gali bankrutuoti iki 150 bankų, perspėja analitikai,
Gyvenamųjų namų kainoms toliau smunkant ir daugėjant kreditus nepajėgiančių grąžinti žmonių, JAV reguliavimo tarnybos ruošiasi tam, kad kitais metais šalyje bankrutuos dar kelios dešimtys bankų, rašo dienraštis „International Herald Tribune“ .
Tačiau po to, kai praėjusią savaitę smarkiai nuvertėjo vieno didžiausių Kalifornijos hipotekos bankų akcijos, Volstryto analitikai ėmėsi ieškoti atsakymo į du svarbiausius klausimus: kiek...
Pasaulio biržos antradienį
Šiandien biržoje prekyba nebuvo aktyvi, o rinkoje vyravo pesimistinės nuotaikos. OMXV indeksas nukrito 0,63 proc. iki 412,94 punkto ribos. Bendra VVPB apyvarta siekė 2,1 mln. litų, buvo sudaryti 522 sandoriai. Brangusių ir pigusių pozicijų santykis atitinkamai buvo 5/14.
Vakar prekybos sesija JAV biržose prasidėjo kilimo tendencijomis.
Pasaulio biržos pirmadienį
Vilniaus vertybinių popierių birža savaitę pradėjo vangiai, o rinkoje vyravo pardavėjai. OMXV indeksas nukrito 0,38 proc. iki 415,55 punkto ribos. Bendra VVPB apyvarta siekė 2,34 mln. litų, buvo sudaryti 444 sandoriai. Brangusių ir pigusių pozicijų santykis atitinkamai buvo 6/13.
Paskutinę praėjusios savaitės sesiją JAV indeksai krito: S&P 500 smuko 1,11 proc., Nasdaq – 0,83 proc., Dow Jones Industrial – 1,14 proc. Vietiniai analitikai tikisi, kad šią savaitę JAV akcijų rinka atsities.
Rusijos bankai stabdo kreditavimą
Dujiniais ir naftiniais doleriais aptekusi Rusijos finansų sistema, pasirodo, taip pat yra įkišusi savo meškos leteną į JAV hipotekos kreditų širšių medaus puodynę.
100 mlrd. JAV dolerių arba 21 proc. savo valiutinių rezervų per 2007 metus į „Fannie Mae“, „Freddie Mac“ ir „Federal Home Loan Banks“ (FHL) hipotekos obligacijas įkišo Centrinis Rusijos Federacijos bankas. Šalies balanse tai atrodo kaip 37 proc. visų investicijų į užsienio kompanijas.