europos tarybos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „europos tarybos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „europos tarybos“.
Lietuva jungiasi prie Europos Tarybos narių kuriamo registro dėl Rusijos žalos Ukrainai
Lietuva jungiasi prie Europos Tarybos narių kuriamo registro dėl Rusijos invazijos į Ukrainą padarytos žalos – tokiam sprendimui trečiadienį pritarė Vyriausybė.
Užsienio reikalų ministerijos teigimu, minėtojo registro įsteigimas – pirmasis žingsnis siekiant sukurti tarptautinį Rusijos agresijos prieš Ukrainą padarytos žalos kompensavimo mechanizmą.
„Registras steigiamas Europos Tarybos išplėstinio dalinio susitarimo pagrindu.
Vyriausybė siūlo tęsti nepaprastąją padėtį, numatyti naujus apribojimus
Tęsiantis Rusijos invazijai į Ukrainą, Vyriausybė siūlo Seimui Lietuvoje nepaprastąją padėtį pratęsti iki balandžio 20-osios vidurnakčio ir tuo laikotarpiu drausti visų Rusijos bei Baltarusijos kontroliuojamų programų transliacijas, taip pat numatyta galimybė riboti lietuviškų žiniasklaidos priemonių veiklą.
„Ne tik išlieka grėsmė visuomenės rimčiai, bet ji žymiai padidėjo, nes atsirado naujų grėsmių.
Įvertino, ar Lietuvai dar reikia Stambulo konvencijos: planuojama sukti kitu keliu
Seimui kol kas nesiimant spręsti Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimo ir sukant kiek kitu keliu – kuriant apsaugos nuo smurto orderį – viešojoje erdvėje klausiama, ar Lietuvai išvis dar reikia Stambulo konvencijos. Dalies Seimo narių manymu, naujasis orderis padės smurto artimoje aplinkoje aukoms ne ką mažiau nei Stambulo konvencija, tačiau žmogaus teisių ekspertai su tuo nesutinka.
Stambulo konvenciją pritaikė trijose Lietuvos savivaldybėse: jų gyventojai per metus pakeitė požiūrį į smurtą
Šiemet viešojoje erdvėje dažnai linksniuota Stambulo konvencija gavo progą trijose Lietuvos savivaldybėse tapti kūnu. Žmogaus teisių aktyvistai pabandė pritaikyti konvencijos nuostatas savivaldybių gyventojų kasdienybėje ir stebėjo, kokių pokyčių pavyks pasiekti per metus. Paaiškėjo, kad per eksperimento laikotarpį ryškiai pasikeitė gyventojų požiūris į įvairių formų smurtą.
ES ragina Rusiją atsisakyti planų likviduoti NVO „Memorial“
Europos Sąjunga apgailestauja dėl Rusijos generalinės prokuratūros sprendimo reikalauti likviduoti žmogaus teisių centrą „Memorial“, teigiama šeštadienį paskelbtame pareiškime ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio (Žozepo Borelio) vardu.
„Žingsnis „Memorial“ likvidavimo link yra dar vienas Rusijos „užsienio agentų įstatymo“ panaudojimo atvejis, kuris dar labiau susiaurina erdvę nepriklausomiems aktyvistams, sukuria kliūčių istoriniams tyrimams ir kritiškiems debatams“, – rašoma jame.
Lietuvos advokatūra jungiasi prie migrantų krizės valdymo: padės Lietuvos pareigūnams
Lietuvos advokatūra padės Migracijos departamento specialistams, sprendžiant neteisėtai sieną kirtusių migrantų krizę Lietuvoje, informuoja Lietuvos advokatūra. Pranešama, kad specialistai neatlygintinai ruošia metodinę medžiagą, gerosios praktikos pavyzdžius, kuriais remiantis teisiniai procesai nepažeistų tarptautinių įsipareigojimų.
Šią savaitę Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr.
Skaistė: iš milijardinio ekonomikos gaivinimo plano šiemet – 149 mln. eurų
Europos Sąjungos finansų ministrams pirmadienį galutinai pritarus daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Lietuvos ekonomikos gaivinimo planui, finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad šiais metais į ekonomiką turėtų būti įlieta 149 mln. eurų plano lėšų.
Numatoma finansuoti 200 MW galios energijos kaupiklių įrengimą, tūkstantmečio mokyklos programą ir švietimo skaitmeninių inovacijų plėtrą. Taip pat bus išplėstos Inovacijų fondo finansinės priemonės, orientuotos į startuolių programas.
Sabatauskaitė apie EŽTT sprendimą dėl Rusijos: Konstitucija turi galioti ir mažumų teisių apsaugai
Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį išplatino pranešimą, kuriame nurodo, jog visos valstybės privalo užtikrinti tos pačios lyties santykių įteisinimą. Jame pabrėžiama, kad dauguma negali spręsti mažumos teisių klausimų. Su tuo sutinka ir Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė.
Komentuodama EŽTT sprendimą, B. Sabatauskaitė teigia, kad Lietuva privalo numatyti tam tikras nuostatas, kurios užtikrintų visų asmenų teisių apsaugą.
Prezidentūros apklausa įsiutino specialistus: neaiškūs nei klausimai, nei kur stovi prezidentas
Prezidentūros užsakymu atlikta visuomenės apklausa stipriai supykdė specialistus. Apklausoje klausta gyventojų nuomonės apie vadinamąją Stambulo konveciją, tačiau, kaip sako specialistai, klausimas buvo suformuotas taip neprofesionaliai, kad apklausos dalyvius galėjo suklaidinti. Negana to, kad apklausa neatspindi visuomenės nuomonės, specialistai pasigenda ir pačio prezidento pozicijos Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimu.
Bidenas sako esąs „nusivylęs“ Turkijos sprendimu pasitraukti iš Stambulo konvencijos
JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį pareiškė esąs „labai nusivylęs“ Turkijos sprendimu pasitraukti iš Stambulo konvencijos – pirmosios teisiškai įpareigojančios tarptautinės sutarties, ginančios moteris nuo smurto.
„Šalys turėtų stengtis sutvirtinti ir atnaujinti savo įsipareigojimus nutraukti smurtą prieš moteris, o ne atmesti tarptautines sutartis, skirtas apsaugoti moteris ir patraukti smurtautojus atsakomybėn.
REKLAMA
REKLAMA
Europos Taryba: Turkijos pasitraukimas iš Stambulo konvencijos – didžiulė nesėkmė
Turkijos pasitraukimas iš Stambulo konvencijos – pirmosios teisiškai įpareigojančios regioninės tarptautinės sutarties, ginančios moteris nuo smurto, – yra „labai bloga žinia“ ir „didžiulė nesėkmė“ kovoje su šia problema, šeštadienį pareiškė Europos Tarybos generalinė sekretorė Marija Peičinovič-Burič.
Viešai klausia Nausėdos: Kaip kova su smurtu prieš moteris grasina žodžio laisvei?
Prieš prasidedant LR Seimo pavasario sesijai 2021 m. kovo 9 d. LR Prezidentas Gitanas Nausėda spaudos konferencijoje apie Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo (toliau – Stambulo konvencija), pasakė taip: „...Aš jį ( Stambulo konvencijos dokumentą – red.
Karbauskis apie sprendimą dėl Narkevičiaus: tai nėra antausis Prezidentui
Antradienį Seime vyko balsavimas, kuriuo buvo siekiama atmesti Prezidento veto dėl 3 proc. rinkimų kartelės barjero. Valdančiajai daugumai pritrūko vos vieno balso, o tai reiškia, kad Prezidento veto atmesti nepavyko. Taip pat, vakare susirinkę į koalicijos posėdį Seimo nariai svarstė dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus likimo. Nuspręsta, kad ministras lieka savo poste.
Kinija smerkia Europos Parlamentą už premijos paskyrimą „teroristui“ Ilhamui Tohti
Kinija penktadienį pasmerkė Europos Parlamentą, skyrusį prestižinę žmogaus teisių Sacharovo premiją Kinijoje nuo 2014 metų kalinčiam uigūrų ekonomistui, intelektualui Ilhamui Tohti, kurį Pekinas pavadino teroristu.
„Tikiuosi, kad Europa gali gerbti Kinijos vidaus reikalus ir teismų suverenumą, ir išvengti teroristo garbinimo“, – trumpoje spaudos konferencijoje pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying.
Statkevičius dalijasi prisiminimais: visas pajūris jam pavydėjo
Į kino teatrus atkeliavęs režisieriaus Tomo Vengrio kino filmas „Gimtinė“ spalio pradžioje bus parodytas garsiajame Busano kino festivalyje. Kaip festivalio žiūrovai priims itin kinematografiniu vadinamą išeivijos lietuvio filmą bus aišku po tarptautinės premjeros, rašoma pranešime spaudai. O kaip „Gimtinę“ vertina žinomi kino gerbėjai Lietuvoje? Drabužių dizainerė Julija Janus sakė pamačiusi visomis prasmėmis kokybišką filmą. „Gimtinėje“ viskas dera ir skamba.
Lietuvos atstovai ETPA sukilo – paliko posėdį, kai į asamblėją grąžino Rusiją
Lietuvos atstovai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) trečiadienį drauge su dar šešių šalių atstovais paliko posėdžių salę, taip protestuodami prieš sprendimą sugrąžinti į asamblėją Rusiją. „Emocingai elgdamiesi, susirinkome į salės vidurį. Pirmininkaujantys kažką šnekėjo, o mes perskaitėme, kad protestuojame prieš agresyvios Rusijos sugrąžinimą į ETPA darbą“, – BNS pasakojo konservatorius Kęstutis Masiulis.
Junckeris: Britanijai gali tekti dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose
Europos Tarybos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris pirmadienį pabrėžė, kad Jungtinė Karalystė privalės dalyvauti gegužę vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose, Jeigu šalis po balandžio 12-osios tebebus Europos Sąjungos narė. Britanija privalo išstoti iš ES balandžio 12-ąją arba pasiūlyti alternatyvų planą.
Kubilius ruošiasi į tarptautinę politiką
Lietuvos ekspremjerui konservatoriui Andriui Kubiliui dėl Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigų teks konkuruoti su Belgijos, Graikijos ir Kroatijos politikais. Kandidatūras pateikė Belgijos užsienio reikalų ministras Didier Reyndersas, buvusi Graikijos užsienio reikalų ministrė Dora Bokoyannis ir Kroatijos užsienio reikalų ministrė Marija Pejčinovič Burič. Lietuvos vyriausybė A. Kubiliaus kandidatūrą iškėlė gruodžio mėnesį.
Kubilius sieks itin aukšto posto Europos Taryboje
Konservatorius Andrius Kubilius kandidatuos į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas, ketvirtadienį pranešė partija. Anot jos, trečiadienį vykusio Europos šalių konservatorius vienijančios Europos Liaudies partijos viršūnių susitikimo Helsinkyje metu „visos Europos centro dešinės partijos paragintos palaikyti buvusio Lietuvos premjero Andriaus Kubiliaus kandidatūrą“. „Vertindamas parodytą tarptautinių bendražygių palaikymą ir pasitikėjimą, išsakiau savo sutikimą kandidatuoti į šias pa...
Europos laukia didelių pokyčių metai: vis garsiau kalbama apie D. Grybauskaitės galimybes
Europoje artėja metas, kuomet įvyks iškart daugelio aukščiausias pareigas užimančių valdininkų pasikeitimai. Dar niekada anksčiau nebuvo tiek daug atsilaisvinančių vadovų pozicijų – kaip ir niekada dar nebuvo toks komplikuotas jų pasirinkimas. Viena iš kandidačių į kažkurį iš šių postų yra laikoma dabartinė, antrąją kadenciją jau baigianti, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Ukrainos didvyrės tragedija: kaip iš herojės Nadija Savčenko tapo kaltinamąja
Šių metų kovo viduryje Ukrainos saugumas iškvietė į apklausą deputatę, Rusijoje kalintą karo lakūnę Nadiją Savčenko. Tuo metu ji negalėjo atvykti, nes buvo išvykusi į Strasbūrą, tačiau jau kovo 22-ąją ji buvo suimta parlamente. Kas pasikeitė, kad iš tautos herojų ji tapo kaltinamąją teroro išpuolio rengimu? Nežinoti, ko iš jos nori saugumiečiai ji tikrai ne negalėjo. Dar kovo 8-ąją buvo sulaikytas „Karininkų korpuso“ vadas, taip pat buvęs karo lakūnas, Vladimiras Rubanas.
Sekmadienį įvedamas vasaros laikas
Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžiai valanda į priekį bus persukami 3 valandą nakties. Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai. Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, vykdant ES direktyvą dėl vasaros keičiamas dukart per metus. Direktyvos galiojimas yra neribotas.
Lietuvos sprendimų dėl R. Pakso Europos Taryba lauks iki liepos
Europos Tarybos (ET) Ministrų Komitetas pastebi Lietuvos pažangą sprendžiant dėl galimybių Rolandui Paksui dalyvauti rinkimuose, tolesnių sprendimų bus laukiama iki liepos. Vyriausybės atstovė Europos Žmogaus Teisių Teisme Karolina Bubnytė sako, kad komitetas teigiamai įvertino Seimo šią savaitę pradėtas svarstyti Konstitucijos pataisas, numatančias galimybę R. Paksui siekti Seimo nario mandato, o tai leido Lietuvai išvengti tarptautinių sankcijų.
ES sankcijos Baltarusijai pratęstos dar metams
Europos Sąjunga dar metams pratęsė virtinę ribojančių priemonių Baltarusijai, sakoma Europos Tarybos pranešime spaudai. „Taryba nusprendė pratęsti ribojančias priemones Baltarusijos atžvilgiu dar vieniems metams – iki 2019-ųjų vasario 28 dienos,“,– sakoma pranešime.
Dalis EP narių išreiškė susirūpinimą dėl Seime pradėto LRT tyrimo
Grupė Europos Parlamento (EP) narių kreipėsi į aukščiausius Lietuvos vadovus dėl Seimo sprendimo sukurti komisiją Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) veiklai tirti.
S. Lavrovas nustebino savo pareiškimu
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Maskva turi labiau rūpintis rusų teisių apsauga Baltijos šalyse ir Ukrainoje. „Nesibaigiančios mūsų tėvynainių diskriminacijos sąlygomis daugelyje šalių, visų pirma Baltijos šalyse ir Ukrainoje, būtina tobulinti jų politinių, pilietinių ir etnokultūrinių teisių apsaugą“, – pareiškė S. Lavrovas, atidarydamas Užsienyje gyvenančių tautiečių palaikymo ir teisių gynimo fondo Patikėtinių tarybos susirinkimą.
Aukštas Europos valdininkas prabilo apie „kylantį pavojų“ dėl sankcijų Rusijai
Europos Taryba svarsto sankcijų Rusijai, įvestų dėl Krymo aneksijos, atšaukimą. Apie tai interviu leidiniui „The Financial Times“ paskelbė Tarybos generalinis sekretorius Torbjornas Jaglandas. Jo manymu, jeigu Maskva pasitrauks iš žmogaus teisių apsaugos organizacijos, jai bus suduotas stiprus smūgis, rašoma „Newsru“. Rusija po Krymo aneksijos neteko balso teisės Europos Tarybos Parlamento Asamblėjoje, o po to ir nustojo mokėti įnašus šiai organizacija.
Lenkijoje – pataisa, ribojanti susirinkimų laisvę
Lenkijos Seimas priėmė įstatymo pataisą, ribojančią susirinkimų laisvę ir suteikė pirmenybę religinių ir valstybinių institucijų, o ne pilietinių iniciatyvų rengiamiems mitingams. Toks sprendimas šalyje ir užsienyje sukėlė žmogaus teisių gynėjų nerimą. Šį pakeitimą priimti pasiūlė konservatyvi valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), atėjusi į valdžią praeitais metais.
Prancūzijos prezidentas tėškė: jei britų premjerė nori kietos „Brexit“, tai ir derybos bus kietos
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį perspėjo Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę Theresa May (Terezą Mei) – jeigu ji nori kieto „Brexit“, tuomet derybos dėl Britanijos pasitraukimo iš ES taip pat bus kietos. „Pasakiau labai aiškiai: ponia Theresa May nori kieto „Brexit“, tuomet derybos taip pat bus kietos“, – sakė F.Hollande'as, atvykęs į ES vadovų susitikimą, kuriame dalyvauja ir Th.May – pirmą kartą nuo birželio, kai britai balsavo už pasitraukimą iš Bendrijos.
Latvija pasirašė Stambulo konvenciją
Latvijos socialinės apsaugos ministras Janis Reiras trečiadienį Bulgarijos sostinėje pasirašė Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo, dar vadinamą Stambulo konvencija. Po pasirašymo šį dokumentą dar turės ratifikuoti Latvijos Seimas. Pasirašydama konvenciją, Latvija įsipareigoja susilaikyti nuo bet kokios veiklos, prieštaraujančios šiam tarptautiniam dokumentui.
Latvijoje vyksta politinė kova dėl konservatorių kritikuojamos Stambulo konvencijos
Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis trečiadienį po susitikimo su premjeru Mariu Kučinskiu pareiškė, jog neabejoja, kad „Seimo nariai priims teisingą sprendimą“ ir ratifikuos Stambulo konvenciją. Valstybės vadovas neslėpė pasitenkinimo, kad vyriausybė po karštų diskusijų su abipusėmis pretenzijomis antradienį pritarė Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo, dar vadinamos Stambulo konvencija, ratifikavimui ir pasirašymui.
Krymo aneksija: ekspertų atsakymai į pagrindinius klausimus
Krymo aneksijos faktas Suomijos rusakalbių mažumoje vis dar kelia diskusijas. Daugelis jų galvoja, kad nėra problemų, juk Krymo gyventojai balsavo referendume, o rusus Ukrainoje engė. Yra ne vienas taip galvojantis asmuo ir kitose Europos šalyse. Yle.fi parengė ekspertų argumentus į esminius klausimus ir paaiškina, kodėl Rusijos pateikiami argumentai neatlaiko kritikos. Pagrindiniai įvykiai:
Vasario 20: masinių neramumų Kijevo centre kulminacija.
Ko verti asmens duomenys, jeigu jų nesaugo net Seimo nariai?
Ar sudėtinga išsiprašyti asmens kodą iš parlamentarų? Ar pareigūnu apsimetusiam skambintojui atskleistų savo asmens kodą pats Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius? Pasirodo, tai vieni juokai – tereikia trupučio klastos ir teatro. Tad ar iš tikrųjų asmens duomenys tokie svarbūs, kad jų nesaugo net Seimo nariai? Tai aiškinosi „Žinių radijo“ socialinio eksperimento laida, skirta Europos duomenų saugumo dienai.
Aplinkos ministras: alternatyvų plastiko maišeliui turėtume ieškoti drauge su visuomene
Ar dažnai pastebite pirkėjus, prekybos centruose aplinkosaugos sumetimais atsisakančius papildomo plastikinio maišelio? Prekybininkai teigia, jog tokių vartotojų daugėja. Tačiau susimąstančių apie neigiamą plastikinių maišelių poveikį aplinkai – vis dar nepakankamai daug: aplinkos ministro Kęstučio TREČIOKO teigimu, lengvųjų plastikinių prekių maišelių naudojimą turėtume sumažinti dar maždaug perpus.
16 Europos valstybių ir Turkija pasirašė teroro prevencijos paktą
Pirmaujančios Europos šalys ketvirtadienį Rygoje pasirašė susitarimą dėl kovos su terorizmu stiprinimo, taikant griežtas priemones, kuriomis siekiama stabdyti jaunų europiečių išvykimą kautis „Islamo valstybės“ ir kitų ekstremistinių grupių pusėje.
Atpažinti seksualinį smurtą vaikai turi dar būdami darželinukais?
Mažiausiai penktadalis vaikų patiria įvairių formų seksualinį smurtą, tad atpažinti jį vaikai turi būti mokomi nuo mažens šeimose, taip pat ir darželiuose, sako ekspertai. Pristatydami Lietuvoje pradedamą vykdyti Europos Tarybos prieš penkeris metus inicijuotą informacinę kampaniją „Vienas iš penkių“, vaikų psichologai, medikai bei specialistai ragina vykdyti aktyvesnę politiką dėl vaikų prevencijos prieš seksualinį išnaudojimą.
Estono Kohvero byla: pareigūną „pakišo“ išsigandęs Rusijos saugumas
Pskovo sritis – puikus nelegalios prekybos ginklais, tabaku, alkoholio ir narkotikais koridorius. Ir „Kohvero byla“ kilo dėl „pernelyg aktyvaus“ estų žvalgybininko, užsiėmusio pasienio nusikalstamumo tyrimu, kurį dengia Rusijos valdžia, „postimees.ru“ rašo buvęs rusų valstybės tarnautojas, šiuo metu Estijoje dėl politinių aplinkybių gyvenantis Andrejus Kuzičkinas. 2014-ųjų rugsėjį estų žvalgybininkas Estonas Kohveras buvo suimtas ir pagrobtas pasienio teritorijoje su Pskovo sritimi.
Kvietimas į mokymus apie žmogaus teises
Domiesi žmogaus teisėmis? Norėtum sužinoti daugiau apie tarptautinius ir nacionalinius judėjimus, kampanijas ir akcijas, skirtas žmogaus teisėms? Norėtum ugdyti kritinį mąstymą ir išmokti atpažinti išankstinį nusistatymą ir šališkumą? Mokymai „Žmogaus teisių ugdymas jaunimui“ – kaip tik Tau! Rugsėjo 9–14 d. vyksiantys mokymai, kuriuos organizuoja Nacionalinis socialinės integracijos institutas kartu su Europos Tarybos Jaunimo departamentu, skirti 16 –29 metų žmonėms ir su jaunais žmonėmis dirban...
Šliaužianti Rusijos okupacija
Praėjusį savaitgalį, kol Europos lyderiai savo dėmesį skyrė išeities iš Graikijos krizės paieškoms, Rusijos kariuomenė savavališkai atitraukė keliais šimtais metrų savo pačių nustatytus riboženklius į Gruzijos teritoriją. Tokiu būdu buvo faktiškai užgrobtas „BP“ priklausantis naftotiekis, praneša „The Guardian“. Oficialusis Tbilisis netrukus pareiškė protestą, apkaltino Maskvą pažeidus tarptautinę teisę.
Belgijoje areštuotas Rusijos turtas, EŽTT neigia sąsajas su „Jukos“ byla
Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) šiandien paneigė informaciją, kad Belgijos valdžios sprendimas areštuoti Rusijos turtą yra susiję su „Jukos universal limited“ bendrovės ieškiniu, rašoma lenta.ru. „Šiandieninis „Interfaks“ agentūros pranešimas, kuriame bandomos nustatyti Belgijos valdžios sprendimo ir Rusijos prievolių dėl EŽTT sprendimo „Jukos“ byloje vykdymo sąsajas yra klaidingas“, – pažymima teismo pranešime.
Maidano teroras: paviešinta tragiškų įvykių Kijeve tyrimo medžiaga
Specialaus Ukrainos milicijos padalinio „Berkut“ pareigūnai, anot tyrimo, yra atsakingi dėl daugelio praėjusių metų vasario 20-ąją įvykdytų žmogžudysčių Kijeve. Tokius duomenis pateikė savo ataskaitoje Europos Tarybos generalinio sekretoriaus paskirtos Tarptautinės tiriamosios grupės nariai. Ataskaita buvo paviešinta Kijeve kovo 31-ąją, praneša „censor.net.
Mažųjų kreditų teikėjai pritaria griežtesniam reguliavimui
Smulkiųjų kreditų teikėjai pritaria siūlymams griežčiau reguliuoti vartojimo kreditų sritį ir ragina labiau skatinti ne tik atsakingą mokumo vertinimą bei skolinimą, bet ir atsakingą skolinimąsi bei atsižvelgti į rinkos tendencijas.
Lenkija: Rusija didina savo karinį aktyvumą, kad palenktų ES svarstymą dėl sankcijų
Rusija padidino savo karinį aktyvumą, kad paspaustų ES lyderius, kurie rengiasi svarstyti naujų sankcijų Maskvai klausimą, pareiškė antradienį Lenkijos ministrė pirmininkė Ewa Kopacz (Eva Kopač). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį įsakė pradėti didžiulius karinius manevrus, per kuriuos į Arkties regioną bus permesta beveik 40 tūkst.karių.
Graikija tęs derybas dėl būtino papildomo finansavimo
Graikijos kairiosios populistinės vyriausybės vadovas Alexis Tsipras penktadienį Briuselyje tęs derybas su Europos Tarybos ir Parlamento vadovais dėl Graikijai būtino papildomo finansavimo. Premjeras tvirtino, kad Graikija nesutiks su kreditorių trejeto – Tarptautinio valiutos fondo, Europos centrinio banko ir euro zonos šalių – atstovų spaudimu, bet penktadienį į Atėnus, kaip ir anksčiau, vėl nuvyks šių institucijų ekspertai, kurie turėtų įvertinti naujosios Graikijos vyriausybės planus.
ETPA suspendavo Rusijos delegaciją, kuri nusprendė išvis pasitraukti iš organizacijos
Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) trečiadienio vakarą pratęsė Rusijos balsavimo teisių suspendavimą iki balandžio mėnesio, o Rusijos delegacija į šį žingsnį reagavo pareikšdama, kad iki metų pabaigos pasitraukia iš šio parlamentinio forumo. Sprendimas pratęsti sankcijas Rusijai buvo priimtas 160 balsų prieš 42, dar 11 delegatų per balsavimą susilaikė.
Vygaudas Ušackas interviu „Interfax“: siekiant pradėti sankcijų atšaukimą, būtina įvykdyti Minsko susitarimus
Minsko susitarimų ir Berlyne įvykusio keturšalio užsienio reikalų ministrų susitikimo nutarimų visiškas įgyvendinimas gali atverti galimybę pradėti švelninti Rusijai paskelbtas Europos sankcijas, ketvirtadienį pareiškė Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Maskvoje Vygaudas Ušackas.
Linas Balsys: rinkimų Modovoje nedemokratiškais laikyti negalima
Rinkimų 3,6 mln. gyventojų turinčioje Modovoje nedemokratiškais laikyti negalima, tačiau pažeidimų bus nustatyta, sako Kišiniove vyksiančius parlamento rinkimus stebintis parlamentaras Linas Balsys. „Viskas vyksta ganėtinai normaliai, neteko girdėti, kad atvežami rinkėjai autobusais. Bet manau, kad tiek ESBO, tiek Europos Tarybos stebėtojai (...) užfiksuos nemažai pažeidimų“, - sekmadienį BNS teigė L.Balsys.
Pasaulio dėmesys – maisto saugumui
Su teiginiu, kad mums Lietuvoje užtenka šviežio ir kokybiško maisto, greičiausiai sutiktų daugelis. Tačiau beveik 842 milijonai žmonių pasaulyje jaučia maisto trūkumą, ~ 99 milijonams vaikų iki 5 m. amžiaus vis dar trūksta maisto ir tai lemia nepakankamą jų fizinį išsivystymą, trukdo jiems gyventi sveikai ir aktyviai.
Minsko viltys ir iliuzijos
Roman Jakovleskij / geopolitika.lt Kuo labiau nutolsta įvykiai Minske, susiję su Putino ir Porošenkos susitikimu, tuo didesnis stebėtojams kyla nerimas dėl A. Lukašenkos, pozicionavusio save kaip taikdarį, pastangų pasekmių. Jo užsienio reikalų ministro Makėjaus tvirtinimas, kad jau patį Ukrainos ir Rusijos prezidentų susitikimo faktą, ypač dalyvaujant ES atstovams, jis laikąs Minsko parodytos iniciatyvos sėkme, verčia tos sėkmės tikrumu abejoti.
Rusijos ekonomikos šoko scenarijai: išteklių eksporto kritimas ir plataus masto krizė
Ugnies nutraukimas Ukrainoje faktiškai niekaip nepaveikė ES sprendimo įvesti papildomas sankcijas Rusijai, praneša newsru.com. Naujos ekonomininio poveikio priemonės nukreiptos į europiečių skolinimosi iš rusų bankų ribojimą, Arktikos įsisavinimo projektų šaldymą, bendrų gynybos projektų stabdymas. Leidinys „Renessans Kapital“ paskaičiavo, kad Rusijos ekonomikos laukia plataus masto krizė, jeigu Vakarai sustiprins sankcijas. Pats negatyviausias scenarijus – naftos eksportui sumažėjus 50 proc.