eset
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eset“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eset“.
Naudojatės internetu kavinėje, autobuse ar traukinyje? Specialistai įspėja – galite prarasti pinigus
Kibernetinio saugumo specialistai įspėja, kad su programišiais virtualioje erdvėje gali susidurti bet kas, ypač tada, jeigu nėra imamasi atskirų veiksmų, kaip būtų galima apsaugoti savo asmeninę socialinio tinklo paskyrą. Be to, perspėjimas siunčiamas ir tiems, kurie nevengia naudotis viešuoju internetu savo telefonuose ar kompiuteriuose.
Šiandieninis pasaulis „fake news“ akivaizdoje: mažėja pasitikėjimas institucijomis, valdžia ir net medicina
Dezinformacijos skleidimas – nepagrįstų gandų ar tyčia kuriamos apgaulingos propagandos forma – ne naujiena. Tačiau socialinių medijų paplitimas, 24 valandas per parą gaunamos naujienos ir vartotojų karštligiškas noras greitai viską sužinoti lemia tai, kad šiandien melagingų naujienų (angl. fake news) kaip niekad gausu. Statistikos duomenimis, trečiąjį 2020-ųjų ketvirtį „Facebook“ socialiniame tinkle buvo aktyviai vartojamos (t. y. reaguojama, dalijamasi ir pan.) 1,8 mlrd. netikrų naujienų.
Kibernetinis saugumas valstybės mastu: iššūkiams įveikti būtinos inovacijos
Paskelbus Tarptautinio kibernetinio saugumo indekso duomenis, Lietuva rikiuojasi sąrašo viršuje, užimdama šeštą vietą, o Europoje – ketvirtą. Įdomu tai, kad vos prieš ketverius metus šalis buvo 57-ta. Vis dėlto, saugumo specialistai yra įsitikinę, kad tobulėti yra kur, todėl svarbu generuoti naujus technologinius sprendimus bei sąlygas jiems atsirasti.
Savo galimybes kviečia išbandyti antrasis KTU ir partnerių kibernetinio saugumo hakatonas DELTA1
2021 m. lapkričio 12 - 14 dienomis vyksiančiame atvirame renginyje būrys mokslininkų, išradėjų, karybos ir įvairių sričių ekspertų kurs inovatyvius sprendimus gynybos sričiai, o geriausieji sprendimai bus įvertinti piniginiais prizais.
Gynybos technologijų stovykla DELTA1 truks tris dienas.
Būkite atsargūs: plinta naujas sukčiavimo būdas
Artėjant didžiosioms metų šventėms suaktyvėja ne tik dovanų, bet ir lėktuvų bilietų paieška. ESET saugumo ekspertai įspėja, kad kibernetiniai nusikaltėliai pasitelkę socialinės inžinerijos technikas jau spendžia pinkles neatsargiems vartotojams. Užfiksuota nauja sukčiavimo ataka, kai per pranešimų programėlę „WhatsApp“ plinta melaginga Jungtinių Arabatų Emyratų avialinijų reklama, siūlanti galimybę laimėti nemokamus bilietus skrydžiui į bet kurią pasaulio šalį.
„Buhtrap“ virusas šnipinėja verslą ir vagia duomenis
Kompiuterių saugumo programinės įrangos gamintojos ESET ekspertai pateikė išsamią techninę analizę apie „Operation Buhtrap“ kenkėjiškų programų šeimą, nukreiptą prieš „Windows“ operacinės sistemos vartotojus Rusijoje. Naujausi duomenys atskleidžia, kad šis virusas suteikia galimybę kibernetiniams sukčiams šnipinėti kompiuterius bei pasisavinti jautrius vartotojų duomenis.
Dauguma tėvų nežino, kaip kovoti su patyčiomis internete
Naujausias kompiuterių saugumo programinės įrangos gamintojos ESET tyrimas atskleidžia, kad daugiau nei pusė (54 proc.) tėvų neįtartų, kad jų vaikas kenčia patyčias internete, taip pat dauguma tėvų visiškai nėra pasirengę ir tinkamai susipažinę, kaip kovoti su šia augančia grėsme jų vaikams. Internetiniu užgauliojimu yra siekiama ką nors įbauginti, nuliūdinti ar net grasinti.
Kibernetinių grėsmių evoliucija: nuo lengvai pastebimų iki itin užslaptintų
Praėjusiais metais įvyko dideli pokyčiai, susiję su kibernetinių atakų organizavimo pobūdžiu, nurodo bendrovės ESET Lotynų Amerikos tyrimų laboratorija. Kaip teigia šios kompanijos saugumo ekspertai, „tradicines atakas“, kurios vis dar gali ženkliai paveikti organizacijas, išstumia specialiai konkrečiai aukai sukurta ataka – sudėtingo lygmens nuolatinė grėsmė (angl. advanced persistent threat – APT). Toliau apžvelgsime, kas gali nukentėti nuo APT grėsmių ir kaip nuo jų apsisaugoti.
Tyrimas: IT administratoriams labiausiai rūpi sutaupyti laiko
Kompiuterinio saugumo sprendimų kūrėja bendrovė ESET paskelbė naujausios atliktos apklausos rezultatus, kuri atskleidė, kokios svarbiausios technologijos reikalingos IT administratoriams kibernetinio saugumo užtikrinimui. Paaiškėjo, jog be kitų prioritetų, svarbiausias poreikis yra įrankiai, galintys modernizuoti procesus ir sutaupyti laiko.
Kaip apsisaugoti nuo informacijos nutekėjimo?
Duomenų nuotėkiai – vis dažnesnė problema, su kuria susiduria verslo įmonės, valstybinės institucijos bei nevyriausybinės organizacijos. Pasak bendrovės ESET tyrimų laboratorijos Lotynų Amerikoje ekspertai, 70 proc. informacijos nutekėjimo atvejų yra susiję su slaptažodžių atskleidimu. Išvengti žalos reputacijai, finansinių nuostolių ar užtikrinti veiklos tęstinumą gali padėti toliau aprašyti sprendimai. „Labai svarbu, kad organizacijos suprastų kibernetinių nusikaltimų mastus.
REKLAMA
REKLAMA
Ekspertai ištyrė išpirkos reikalaujantį „TorrentLocker“ virusą
Bendrovės ESET ekspertai iš Kanados išanalizavo gerai žinomą išpirkos reikalaujantį virusą „TorrentLocker“, kuris pradėjo plisti dar 2014 metų pradžioje. Tyrimo metu paaiškėjo, kad naujausia jo versija per kelis pastaruosius mėnesius užkrėtė mažiausiai 40 tūkstančių sistemų – daugiausia veikiančių Europoje. „TorrentLocker“ virusų šeima užšifruoja vartotojo dokumentus, nuotraukas ar kitus duomenis, esančius įrenginyje, o už informacijos atrakinimą reikalauja išpirkos.
ESET: „Internet Explorer“ – pažeidžiamiausia „Microsoft Windows“ dalis
Daugiau nei du dešimtmečius kompiuterių saugumo programinę įrangą kuriančios kompanijos ESET ekspertai paskelbė ataskaitą apie pagrindines „Microsoft Windows“ OS spragas 2014 metais. Išanalizavus pažeidžiamiausias „Windows“ vietas, paaiškėjo, kad „Internet Explorer“ naršyklė patenka į sąrašo viršūnę. Palyginus su praėjusiųjų metų rezultatais, 2014 metais atakų skaičius prieš „Microsoft“ komponentus augo.
Aptiktas naujas parazitinis virusas
Kompiuterių saugumo programinės įrangos gamintojos bendrovės ESET tyrėjai aptiko naują virusų šeimos kenkėją, kuris užblokuoja įrenginio ekraną ir tuo pačiu veikia kaip parazitinis virusas, užkrėsdamas esamus failus kompiuteryje. Pasak ekspertų, iki šiol kenkėjiškas programas buvo galima skirstyti į dvi pagrindines kategorijas: virusus, kurie blokuoja priėjimą prie įrenginio ar jo duomenų, o už atblokavimą sukčiai prašo užmokesčio.
Tikslingos atakos prieš verslą – pagrindinė 2015 m. grėsmė
Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET prognozuoja, kad pagrindinė IT grėsmė kitais metais bus tikslingos, aukšto lygio atakos, nukreiptos prieš verslo įmones ar valstybines institucijas. Ekspertų teigimu, vis didesnį mąstą įgis ir kenkėjiškos programos, sukurtos veikti prieš mokėjimo internetu sistemas. „Šiais metais didžiausią mąstą turėjo atakos prieš mobiliuosius įrenginius, taip pat asmeninės informacijos vagystės.
Aptikta 20 metų atakoms naudota „Internet Explorer“ spraga
Atrasta interneto naršyklės „Internet Exporer“ spraga, kurią kibernetiniai sukčiai atakoms nepastebėti naudojo net 20 metų. CVE-2014-6332 arba „Unicon Bug“ pavadintas kenkėjiškas kodas buvo pritaikytas veikti savarankiškai, nuotoliniu būdu diegtis į „Internet Explorer“ naudojančių vartotojų kompiuterius, pranešė bendrovė ESET. ESET tyrėjams pavyko rasti pirmus pažeidžiamumo panaudojimo įrodymus.
Pusė pametamų telefonų – neužrakintais ekranais
Per metus taksi automobiliuose Londone paliekama per 190 tūkst. mobiliųjų telefonų. Tyrimą atlikusios saugumo sprendimų kūrėjos ESET teigimu, statistika atskleidžia bendrą tendenciją įvairiose šalyse. Telefonai išlieka vienu iš dažniausiai pametamų daiktų, o radusieji gali prieiti prie vis daugiau asmeninės ir finansinės informacijos, saugomos juose. Telefonai yra vienas iš pagrindinių taksi vairuotojų radinių ir Lietuvoje.
Rytų Europoje internetu plinta šnipinėjanti programa
ESET saugumo sprendimų ekspertai aptiko kibernetinio šnipinėjimo grupę „Sednit“, kuri atakuoja įvairias institucijas Rytų Europoje. Naujausiais duomenimis, šiuo metu labiausiai yra puolamos finansinės institucijos Lenkijoje, o kenkėjai dažniausiai naudoja panašius į jau egzistuojančių puslapių domenus, susijusius su krašto apsaugos, gynybinėmis ar užsienio reikalų institucijomis. „Neseniai susidūrėme su atvejais, kuomet oficialūs finansiniai tinklalapiai buvo nukreipiami į kenkėjiškus puslapius.
Perspėta apie per „PowerPoint“ plintantį „BlackEnergy“ Trojos virusą
Kompiuterių apsaugos programinės įrangos kūrėjis ESET ekspertai tarptautinėje „Virus Bulletin“ konferencijoje Sietle pristatė tyrimą apie sparčiai plintantį „BlackEnergy“ Trojos virusą, kuris buvo sukurtas šnipinėjimo tikslais Ukrainoje ir Lenkijoje. Naujausiais domenimis, šis kenkėjas siekė išplisti naudodamas „PowerPoint“ spraga. „Rugpjūčio mėnesį tirtos atakos rodo, kad naujausios kampanijos buvo vykdomos siunčiant kenkėjiškus elektroninius laiškus per patikimus šaltinius (angl.
Ukrainoje ir Lenkijoje plinta pavojingas Trojos virusas „BlackEnergy“
Antivirusinės programinės įrangos gamintojos ESET ekspertai perspėjo, kad sparčiai plinta sudėtingas Trojos virusas, nuo kurio nukentėjo daug kompiuterių naudotojų Ukrainoje ir Lenkijoje. „BlackEnergy“ pavadintas kenkėjas piktybiškas atakas vykdo ir prieš verslo bei valstybines įmones, praneša ESET atstovai.
8 būdai, kaip atsilaikyti prieš įžūlėjančius mobiliųjų įrenginių kenkėjus
Bendrovės ESET saugumo ekspertų teigimu, naujų išpuolių banga prieš „Android“ operacinę sistemą tapo viena iš vyraujančių tendencijų. 2012-2013 m. metais tokios atakos suaktyvėjo daugiau nei 60 procentų, o 2014 m. jos vis dar auga. Negana to, naujai atrasti virusai yra įžūlesni, pavyzdžiui, prieš porą mėnesių buvo aptiktas pirmasis išpirkos reikalaujantis virusas mobiliuosiuose įrenginiuose „Simplocker“. Kitas kenkėjas „Samsapo.
Ekspertai: į telefonus nutaikyti savarankiškai veikiantys virusai
Prieš išmaniųjų telefonų savininkus pradėta naudoti klasikiniai kompiuterių užgrobimo metodai, pranešė kompiuterių saugumo programinės įrangos gamintojos bendrovės ESET ekspertai. Pasak jų, tokio tipo atakos pasižymi bendru bruožu – automatizavimu. Virusai veikia savarankiškai, todėl patys persiunčia programas į telefoną ar duomenis iš jo, nukreipia naršyklę į užkrėstas svetaines naršant internete, taip pat gali blokuoti įrenginį.
Atskleista schema, kaip pornografijos puslapių lankymas baigiasi banko duomenų vagyste
Saugumo sprendimų kūrėjos „ESET“ ekspertai atskleidė dar vieną bandymą pasipelnyti iš vartotojų duomenų. Specialistai pateikė išsamų tyrimą apie Win32/Aibatook kenkėjišką programą, kuri vagia vartotojų, besilankančių populiariausiuose japoniškuose pornografijos puslapiuose, banko duomenis. Ekspertai suskaičiavo daugiau nei 90 tinklalapių, kurie gali būti paveikti programišių.
Daugiau nei trečdalis darbuotojų nutekindavo buvusių darbdavių paslaptis
Daugiau nei trečdalis darbuotojų per savo karjerą nukopijuodavo, sunaikindavo arba paviešindavo buvusių darbdavių konfidencialią informaciją. Apie tai praneša saugumo sprendimų gamintoja ESET, atlikusi atitinkamą tyrimą kartu su partneriu „FutureToday“. 17% respondentų prisipažino, kad jiems yra tekę sunaikinti vertingus popierius, susirašinėjimo informaciją arba programinę įrangą, kad būtų pakenkta buvusiam darbdaviui.
Malonumų ieškotojai rizikuoja savo banko duomenų saugumu
Programinės įrangos gamintojos bendrovės ESET ekspertai pranešė atskleidę dar vieną bandymą pasipelnyti iš vartotojų duomenų. Specialistai pateikė išsamų tyrimą apie „Win32/Aibatook“ kenkėjišką programą, kuri vagia vartotojų, besilankančių populiariausiuose japoniškuose pornografijos puslapiuose, banko duomenis. Ekspertai suskaičiavo daugiau nei 90 tinklalapių, kurie gali būti paveikti programišių.
ESET dar trejus metus saugos kompiuterius su „Windows XP“
Antivirusinės programinės įrangos gamintoja bendrovė ESET pranešė dar trejus metus prisiimanti atsakomybę už savo sprendimus, naudojamus kompiuteriuose su „Windows XP“ operacine sistema. Nors „Microsoft“ oficialiai nustojo teikti „Windows XP“ palaikymą, šią operacinę vis dar naudojančiuose kompiuteriuose ESET sprendimai bus atnaujinami iki 2017 m. balandžio mėnesio pabaigos, sakoma ESET saugumo sprendimus Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pranešime.
Internete atskleistas didelio masto kenkėjiškų operacijų tinklas
Kompiuterių saugumo programinės įrangos gamintoja bendrovė ESET pranešė atskleidusi plataus masto kibernetinių operacijų tinklą, kuris nuo 2011 m. veikė atakuodamas „Linux“ ir „Unix“ serverius. „Windigo“ vadinamas tinklas per užkrėstus serverius pasisavindavo SSH protokolo slaptažodžius, viliodavo internautus į kenkėjiško turinio svetaines ir siuntinėjo didelius kiekius brukalų (angl. spam). Per du su puse metų „Windigo“ užkrėtė 25 tūkst. „Linux“ ir „Unix“ pagrindu veikiančių serverių.
Atnaujintos „Mac“ kompiuterių saugumui skirtos ESET programos
Bendrovė ESET pranešė pristačiusi „Apple“ kompiuteriams skirtus saugumo sprendimus – atnaujintas programas „ESET Cyber Security“ ir „ESET Cyber Security Pro“. „Mac OS X“ operacinei sistemai pritaikytos programos turės sustiprintą „phishing“ atakų blokavimo sistemą, saugos nuo galimų grėsmių jungiantis prie socialinių tinklų. „Ilgą laiką „Apple“ įrenginiai garsėjo kaip saugūs prieš kibernetines atakas.
ESET įvardijo pagrindinius IT saugumo iššūkius 2014 m.
Kompiuterių saugumo programinės įangos gamintoja ESET prognozuoja, kad 2014 m. didės vartotojų dėmesys duomenų privatumui ir išmaniųjų technologijų saugumui. Kibernetiniai nusikaltėliai savo ruožtu telks dėmesį į tapatybės vagystes ir spragas išmaniuosiuose sprendimuose. Šį „katės-pelės“ žaidimą papildys didėjančios atakos prieš „debesų“ saugyklas, mobiliuosius įrenginius ir tradiciniai išpuoliai, pasitelkiant „botnet“ tinklus, virusus ir kenkėjiškas programas, teigia ESET ekspertai.
ESET pristatė duomenų šifravimo paslaugą „DESlock+“
Kompiuterių saugumo programinės įrangos gamintoja ESET pranešė pristačiusi duomenų šifravimo paslaugą „DESlock+“, skirtą apsaugai nuo neteisėto duomenų nutekinimo ir paviešinimo. Įvairaus dydžio verslo ir valstybinėms įmonėms pritaikyta saugumo paslauga leidžia šifruoti konfidencialią informaciją tiek dokumentuose ar atskirose jų dalyse, tiek aplankuose, el. pašte ar nešiojamose laikmenose, sakoma pranešime. „Informacija nutekinama ne tik vagystės metu.
ESET pristatė bandomąsias naujų antivirusinių programų versijas
Antivirusinės programinės įrangos gamintoja ESET pristatė naujos kartos antivirusinių programų, skirtų namų vartotojams, „ESET Smart Security 7“ ir „ESET NOD32 Antivirus 7“ „beta“ versijas. Jos skirtos viešam testavimui. Skelbiama, kad naujos antivirusinės programos pasižymi savybėmis, už kurias ESET yra vertinama jau ilgą laiką: jos nelėtina kompiuterių, užtikrina aktyvią apsaugą nuo žinomų ir naujų virusų bei kenkėjiškų programų.
ESET atskleidė kelerius metus duomenis vogusias kibernetines atakas
Antivirusinės programinės įrangos gamintoja bendrovė ESET atskleidė pasauliniu mastu vykdytas kibernetines atakas, kurių metu iš verslo organizacijų bei valstybinių institucijų kibernetiniai nusikaltėliai vogė konfidencialią informaciją. Nustatyta, jog kibernetinės atakos mažiausiai du metus vykdytos prieš tikslingai pasirinktus objektus JAV, Kinijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Ukrainoje ir kitose šalyse, o didžioji dauguma jų – Pakistane, sakoma ESET pranešime.
„PokerAgent“ pavogė 16 000 „Facebook“ vartotojų duomenis
Antivirusinės programinės įrangos gamintoja bendrovė ESET pranešė nustačiusi socialinės inžinerijos principu veikiantį Trojos virusą „PokerAgent“, kuris pasisavino daugiau nei 16 000 socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų prisijungimo duomenų. Jie buvo perimti kartu su žaidimo „Texas HoldEm Poker“ žaidėjų duomenimis. Šis virusas aktyviausiai veikė Izraelyje, sakoma pranešime. „PokerAgent“, dažniau vadinamas Trojos arkliu „MSIL/Agent.NKY“, pradėtas stebėti dar 2012 metų pradžioje.
ESET pristatė naujas antivirusines programas
Bendrovė ESET pranešė pristačiusi naują, šeštąją savo antivirusinės programos versiją „ESET NOD32 Antivirus 6“ ir kompiuterių apsaugos sprendimą „ESET Smart Security 6“ su „Anti-Theft“ funkcija, kuri apsaugo duomenis kompiuterio praradimo atveju. Naujas programas papildo apsaugos nuo sukčiavimo atakų modulis ir „Social Media Scanner“ programėlė, sakoma bendrovės pranešime.
Programišiai telefonų naudotojams žada nesaugius metus
Saugumo ekspertai perspėja apie sparčiai augantį kibernetinių atakų prieš išmaniųjų telefonų naudotojus skaičių. Ilgą laiką prognozuotos kaip potencialios, dabar atakos vykdomos nuo keliolikos iki kelių tūkstančių kartų per dieną. Programišiai didžiausią dėmesį skiria ir pelno tikisi pasinaudoję tradiciniais naudotojų įpročiais – skambinti, siųsti trumpąsias žinutes, ieškoti pramogų internete.
„Rinkos perspektyvos siejamos su naujais naudojimo įpročiais.
Trys svarbiausios saugumo priemonės verslui 2012 metais
Incidentų elektroninėje erdvėje skaičius 2011 m. išaugo daugiau nei du kartus. Saugumo ekspertai perspėja, jog įvairaus tipo nusikaltimai šiais metais tik didės. Didžioji jų dalis tradiciškai bus nukreipti prieš verslo įmones. Siekiant apsisaugoti nuo galimų grėsmių, 2012 m. verslui aktualiausi taps saugumo sprendimai nuo kenkėjiškos programinės įrangos, informacinių sistemų užvaldymo bei įtraukimo į „botnet“ tinklus.
Sukčiai taikosi į internete darbo ieškančius gyventojus
Kompiuterių saugumo ekspertai perspėja apie šalyje pradėjusį plisti sukčiavimo būdą, kuomet sukūrę fiktyvią įmonę ir jos vardu teikdami patrauklius pasiūlymus aferistai taikosi į darbu užsienio kompanijose besidominčius asmenis. Sukūrę įmonės egzistavimą neva įrodančią interneto svetainę ir joje pateikę įmonės adresą, sukčiai siekia išvilioti asmeninius duomenis ir netgi pinigus.
„Tai gana plačiai paplitęs sukčiavimo būdas už Atlanto, kuris mūsų šalį pasiekė pakankamai neseniai.
Kompiuterių saugumo tendencijos 2012 m. pagal ESET
Antivirusinės programinės įrangos gamintoja ESET prognozuoja, jog 2012 m. kibernetiniai nusikaltėliai daugiausiai darbuosis kurdami „botnet“ tinklus ir nelegaliems tikslams skirtas mobiliąsias programas, taip pat optimizuodami fiktyvias svetaines paieškos sistemose.
Nors, ekspertų teigimu, sparčiai išaugs vartotojų sąmoningumas saugumo srityje, nusikaltimų elektroninė erdvėje skaičius kitais metais nesumažės.
Kur kalėdinių dovanų ieško kibernetiniai sukčiai?
Sparčiai artėjant didžiausioms metų šventėms, saugumo ekspertai įspėja apie suaktyvėjusias internetinių sukčių atakas.
Pasinaudoję kalėdiniu subruzdimu ir sumažėjusiu atidumu, sukčiai dairosi „dovanų“ populiariuose socialiniuose tinkluose, pokalbių programose ir fiktyviose svetainėse.
„Kalėdos – tinkamas laikas „gaudyti“ atsitiktines aukas internete. Šiuo metu suaktyvėja socialinės inžinerijos (angl.
Lietuvoje pristatyta išmaniųjų telefonų apsaugos programa
Antivirusinės programinės įrangos gamintoja ESET pranešė Lietuvos vartotojams pristačiusi atnaujintą programą „ESET Mobile Security for Android“.
Pasak ESET atrstovų, ši išmaniesiems telefonams su „Android“ operacine sistema skirta programa, kaip ir atskiros jos versijos „Symbian“ bei „Windows Mobile“ sistemoms, padeda išvengti vartotojų tykančių nemalonumų – nuo virusų atakų ar duomenų vagysčių, iki nepageidaujamų SMS žinučių.
Rugsėjį suaktyvėjo socialinės inžinerijos apgavystės internete
Kompiuteriųs augumo programinės įrangos gamintoja ESET perspėja apie padidėjusius socialinės inžinerijos apgavysčių atvejus internete, kuomet pasinaudoję netikrais SLL, TLS bei HTTPS protokolais nusikaltėliai nukreipia vartotojus į fiktyvias svetaines.
ESET pristatė naują išmaniųjų telefonų apsaugos programą
Bendrovė ESET pranešė pristačiusi mobiliųjų įrenginių su „Symbian“ ir „Windows Mobile“ operacinėmis sistemomis saugumo sprendimą „ESET Mobile Business Edition“.
Verslui skirtas sprendimas be esamų „ESET Mobile Security“ programos galimybių papildomai siūlo nuotolinio valdymo įrankį „ESET Remote Administrator 4", sakoma pranešime. „ESET Mobile Security“ leidžia vartotojams realiu laiku užtikrinti patikimą duomenų saugumą ir aktyvią apsaugą nuo iškylančių naujų grėsmių.
Išleistos bandomosios „ESET NOD32 Antivirus 5“ ir „ESET Smart Security 5" versijos
Antivirusinės programinės įrangos gamintoja bendrovė ESET pristatė naujos kartos antivirusinės programos „ESET NOD32 Antivirus 5“ ir saugumo priemonių paketo „ESET Smart Security 5“ bandomąsias versijas.
Operacinės sistemos „Windows“ naudotojai kviečiami nemokamai išbandyti šiuos patobulintus saugumo sprendimus.
Pristatyta antivirusinė programa „Android“ telefonams
Bendrovė ESET pristatė mobiliesiems telefonams su „Android“ operacine sistema skirtą bandomają saugumo sprendimo „ESET Mobile Security for Android“ versiją.
Šiuo apsaugos sprendimu nuo šiol gali naudotis mobiliųjų telefonų su „Symbian“, „Windows Mobile“ ir „Android“ operacinėmis sistemomis savininkai, sakoma bendrovės pranešime.
„Sparčiai populiarėjanti „Android“ operacinė sistema artimoje ateityje siekia tapti mobiliųjų telefonų rinkos lydere.
Nuostoliai dėl programišių atakų Lietuvoje – vis dar tabu
Lietuvos verslo vengimas viešinti su įsilaužimais į kompiuterius ir informacines sistemas susijusią informaciją trukdo efektyviai įsilaužimų prevencijai, tvirtina IT saugumo specialistai. Jų teigimu, pamatuotas incidentų viešumas galėtų padėti ne tik grėsmių prevencijai, bet ir racionaliam išlaidų IT ūkiui planavimui.
„Ekspertų skaičiavimais, programišių veikla pasaulio verslui kasmet kainuoja iki 1 trilijono JAV dolerių.
Paskelbtas pavojingiausių kovo mėnesio virusų sąrašas
Antivirusinės programinės įrangos gamintoja bendrovė ESET įspėjo atsargiau domėtis Japoniją sukrėtusios tragedijos įvykiais. Daugybei žmonių sekant naujausią informaciją apie įvykius šioje šalyje, tuo suskubo pasinaudoti ir kenkėjiškų programų kūrėjai: platinami elektroniniai laiškai su nuorodomis į kenkėjiškas svetaines, kuriami fiktyvių labdaros organizacijų, renkančių paramą Japonijai, tinklalapiai, sakoma ESET Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pranešime.
ESET: apsaugoti verslo informaciją – dar paprasčiau
Verslo informacijos saugumą siekiančios užtikrinti bendrovės jau gali įsigyti atnaujintą elektroninio pašto ir tarnybinių stočių saugumo sprendimą „ESET Mail Security Microsoft Exchange Server 4.3“. „Microsoft Exchange Server“ naudojančioms įmonėms skirta programa užtikrina efektyvią kasdienės elektroninės korespondencijos ir tinklu perduodamos informacijos saugumą bei yra dar lengviau administruojama.
Paskelbtas pavojingiausių sausio mėnesio virusų sąrašas
Kompiuterių saugumo ekspertai tvirtina, kad vienas svarbiausių veiksnių, įtakojančių kenkėjiškų programų ir virusų plitimą, yra kompiuterių naudotojų abejingumas savo duomenų saugumui.
„Žmonių abejingumas saugumui yra didelis privalumas programišiams, kuriantiems virusus ir kenkėjiškas programas.
Daugiausia kibernetinių atakų – prieš korporacijas ir socialinius tinklus
2010 metais didžiausią grėsmę elektroninėje erdvėje kėlė prieš didžiąsias verslo korporacijas bei socialinių tinklų vartotojus nukreiptos kibernetinių nusikaltėlių atakos, teigiama bendrovės ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios įmonės „NOD Baltic“ pranešime.
Pasak ESET atstovų, įmonėms daugiausia nuostolių atnešė kibernetinių piratų įsilaužimai siekiant pavogti konfidencialią informaciją bei svarbių sistemų darbo sutrikdymas.
Saugumo ekspertų rūpestis – atomines elektrines puolantis virusas
Kompiuterių saugumo programinės įrangos kūrėjos bendrovės ESET duomenimis, rugsėjo mėnesį suaktyvėjo pramonės bendroves ir atomines elektrines puolančio viruso „Win32/Stuxnet“ atakos.
Jau kelis mėnesius sumaištį saugumo rinkoje keliantis kirmino tipo virusas užkrečia strateginės svarbos pramonės procesus valdančias SCADA sistemas, o pastaruoju metu sparčiai plinta ir užkrėsdamas namų bei biuro kompiuterius, teigiama ESET Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pranešime.
Kompiuterių virusai taikosi į mobiliąsias atmintines
Antivirusinės programinės įrangos gamintojo ESET duomenimis, rupjūčio mėnesį pavojingiausi buvo per USB atmintines, atminties korteles ir kitas mobiliąsias duomenų laikmenas plintantys kompiuterių virusai – šiuo būdu plito keturi iš dešimties pavojingiausių kenkėjų.
Pavojingiausių virusų dešimtukas sudaromas remiantis unikalios grėsmių stebėjimo sistemos „ThreatSense.Net“ duomenis.