erkiniai susirgimai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „erkiniai susirgimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „erkiniai susirgimai“.
Erkę lengva sumaišyti su apgamu: atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus
Nors Laimo liga registruojama daugelyje pasaulio vietų, Baltijos šalyse fiksuojama daugiau atvejų, nei rodo Europos vidurkis. Taip iš dalies yra todėl, kad visos Baltijos šalys, o ypač Lietuva – pilna lapuočių miškų, kuriuose dažniausiai ir gyvena aktyviausios erkės, platinančios Laimo ligą.
Gydytoja epidemiologė atsako į pagrindinius klausimus, kuriuos reikėtų žinoti kiekvienam, kadangi laiku Laimo ligos nepastebėjus, ji gali komplikuotis.
Lietuva erkinio encefalito „epicentras“ Europoje. Kodėl Lietuvoje susirgimų daugiausiai?
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, praėjusiais metais pateikė skaičius, kad per paskutinius penkerius metus (2013–2017) ES/EEE šalyse sergamumas erkiniu encefalitu išliko stabilus (0,4-0,6 atv./100 tūkst. gyv.).
Daugiausia atvejų 2017 m. buvo užregistruota Čekijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje. Didžiausias sergamumo erkiniu encefalitu rodiklis buvo Lietuvoje (16,6 atv./ 100 tūkst. gyv.
Kokių kvapų nemėgsta erkės?
Nesvarbu, ar gyvenate mieste, ar užmiestyje – jei bent retkarčiais būnate gamtoje, vis tiek išlieka tikimybė, kad įsisiurbs erkė. Taigi, kad sumažinti erkės įsisiurbimo tikimybę, pasidaryti erkes atbaidančių priemonių galima ir patiems – tereikia žinoti, kokių kvapų jos nemėgsta labiausiai.
Arbatmedžio aliejaus kvapo nemėgsta ne tik uodai, bet ir erkės. Išbandykite: 10 eterinio arbatmedžių aliejaus lašų sumaišykite su 50 ml vandens ir supilkite į purškiamą flakoną.
Gydytojai įspėja: po Joninių gali padaugėti erkių sukeltų susirgimų
„Pernai erkinio encefalito protrūkį mūsų ligoninės medikai pajutome jau birželio pradžioje. Nors ir gegužės mėnesį turėjome nemažai ligonių. Šiemet, galima sakyti, erkės vėluoja pasireikšti. Kadangi vasaros pradžioje Lietuvą užgriuvo neįprasti karščiai, tai dabar, orams atvėsus, tokių ligų piko laukiame po lietingų dienų. Erkėms patinka drėgnas oras, palijus jos suaktyvėja.