eritrėja
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eritrėja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eritrėja“.
Izraelio policija: Tel Avive per riaušes žuvo du eritrėjiečiai
Izraelio komerciniame centre Tel Avive per gatvės muštynes tarp savo šalies režimą palaikančių ir jam prieštaraujančių eritrėjiečių grupių šeštadienį žuvo du vyrai, pranešė Izraelio policija.
Vienoje Tel Avivo gatvėje įvyko dviejų grupių susirėmimas, kai kurie mėtė akmenis vienas į kitą, buvo sužeisti dar aštuoni žmonės, sakoma policijos pranešime.
„Per susirėmimą žuvo du vyrai iš Eritrėjos“, – sakoma pareiškime, kuriame cituojami medicinos šaltiniai.
Imigrantai sukėlė riaušes: kliuvo ne tik automobiliai, bet ir Operos rūmai
Nyderlanduose imigrantai iš Eritrėjos sukėlė siaubą keliančias riaušes. Uostamiestį Hagą jie paskandino liepsnose. Tam, kad išvaikytų riaušininkus, olandų pareigūnams teko griebtis ašarinių dujų.
Vaizdelis lyg iš karo zonos Hagos centre, prie Operos rūmų, kur tarpusavyje pliekėsi Nyderlanduose gyvenantys imigrantai iš Eritrėjos.
Susibūrimui leidimą gavę atvykėliai, kurie remia Eritrėjos valdžią, dievagojosi, kad viskas praeis taikiai.
Nyderlanduose išeiviai iš Eritrėjos sukėlė riaušes
Nyderlanduose, Hagos mieste, kilo susirėmimai tarp Etiopijos autoritarinės valdžios rėmėjų ir priešininkų. Sekmadienį Nyderlandų policija pranešė, kad per riaušes buvo sužaloti mažiausiai keturi pareigūnai ir padaryta didelė žala turtui, informuoja naujienų agentūra dpa.
Policijos pareigūnai ir kiti skubios pagalbos darbuotojai buvo apmėtyti akmenimis ir apšaudyti fejerverkais po to, kai Hagos centre susigrūmė nesutariančios eritrėjiečių grupės.
Tel Avive per policijos ir imigrantų iš Eritrėjos susirėmimą pašauta 12 žmonių
Tel Avive šeštadienį per demonstraciją prieš Eritrėjos vyriausybę prasiveržus smurtui, Izraelio policijos ugnis sužeidė 12 prieglobsčio prašytojų iš šios Rytų Afrikos valstybės, pranešė policija ir medikai.
Susirėmimai kilo netoli tos vietos miesto pietuose, kur turėjo vykti Eritrėjos režimo palaikymo renginys, organizuojamas Eritrėjos ambasados Izraelyje.
Šimtai Eritrėjos vyriausybės priešininkų susirinko siekdami sutrukdyti renginiui įvykti.
Blinkenas: Etiopija, Eritrėja ir sukilėliai atsakingi už karo nusikaltimus
Jungtinės Valstijos padarė išvadą, kad Etiopijos ir Eritrėjos kariai bei sukilėliai per žiaurų dvejus metus trukusį konfliktą įvykdė karo nusikaltimų, pirmadienį, praėjus kelioms dienoms po vizito Adis Abeboje, pareiškė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas.
„Raginame Etiopijos vyriausybę, Eritrėjos vyriausybę ir TPLF patraukti atsakomybėn asmenis, atsakingus už šiuos žiaurius nusikaltimus“, – žurnalistams sakė A. Blinkenas, turėdamas omenyje Tigrėjaus liaudies išlaisvinimo frontą.
Po 6 metų išsiskyrimo motina su sūnumi Lietuvoje pagaliau galės išvysti savo vyrą: šeima čia gavo prieglobstį
Šią savaitę į Lietuvą atvykus eritrėjietei mamai su sūnumi, užsibaigė šešerių metų trukmės išsiskyrimas, paženklinęs dešimties žmonių likimus – Lietuvoje pagaliau susijungė trys iš Eritrėjos kilusios pabėgėlių šeimos, kurios buvo išblaškytos po skirtingas šalis po 2015-ųjų metų pabėgėlių antplūdžio Pietų Europoje. Susijungusi eritrėjiečių šeima – trečia per pastarąsias savaites, kurių susijungimui padėjo įvykti Lietuvos Raudonasis Kryžius.
Šiemet Lietuva gali parsivežti 40-50 pabėgėlių
Šiais metais Lietuva gali parsivežti pirmuosius pabėgėlius iš karo apimtų šalių Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje – 40-50 žmonių. Pirmieji migrantai Lietuvą galėtų pasiekti jau lapkričio mėnesį, paaiškėjo antradienį per tarpžinybinės komisijos posėdį. „Esame pasirengę priimti kol kas nedidelį skaičių šiais metais.
J. Barroso: Europa „negali nusisukti“ nuo pabėgėlių tragedijos Italijoje
Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozu) trečiadienį per vizitą Lampedūzoje pareiškė, kad Europa "negali nusisukti" nuo tragedijos, kurį praėjusią savaitę ištiko pabėgėlių laivą prie šios Italijos salos. "Kartu mes galime reaguoti adekvačiau. Europa negali nusisukti", - sakė jis per spaudos konferenciją. "Ši tragedija rodo, kad būtina sustiprinti mūsų pastangas", - pridūrė jis.
Eritrėjoje įvykdytas karinis perversmas
Eritrėjoje, manoma, įvykdytas karinis perversmas. Šiandien ryte kariuomenė užėmė Informacijos ministeriją ir valstybinės televizijos pastatą, praneša "Rianovosti" remdamiesi naujienų agentūra "Sinhua". Daugiau įvykio detalių nėra pateikiama. Eritrėja yra viena vargingiausių pasaulio šalių Šiaurės Afrikoje. Nuo 2008-ųjų metų kariauja su kaimyniniu Džibučiu. JT, dėl Somalio teroristų palaikymo ir karo su Džibučiu, yra užšaldžiusi Eritrėjos lyderių bankų sąskaitas.
Afrikos „Šiaurės Korėja“: papietauti su draugais reikia leidimo
Nė vienas Eritrėjos gyventojas negali šiaip sau ateiti pietų pas savo draugą. Jeigu vienu metu kartu pietautų bent jau trys svečiai iš skirtingų šeimų, valdžiai tai įvertintų kaip „susirinkimą“, kuriam reikėjo gauti specialų leidimą. Be to, be specialaus leidimo negalima važiuoti net į kaimyninius kaimus.
REKLAMA
REKLAMA
Geriausios ir blogiausios šalys būti motina
Pagal tarptautinės organizacijos Save the Children paskelbtą 13-ąją Pasaulio Motinų Ataskaitą, Nigerio Respublika liko paskutinė valstybių sąraše pagal sąlygas, užtikrinančias mamoms auginti vaikus. Dvejus pastaruosius metus šioje sąrašo vietoje buvo įrašytas Afganistanas. Norvegija į sąrašo viršūnę pateko pirmąjį kartą.
„Reporteriai be sienų“ paskelbė Baltarusiją nauju interneto priešu
Tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Reporteriai be sienų“ pavadino Baltarusiją ir Bahreiną naujais „interneto priešais“.
Tai sakoma pirmadienį organizacijos tinklalapyje paskelbtame pranešime.
Į „interneto priešų“ sąrašą taip pat įtraukti Mianmaras, Kinija, Kuba, Iranas, Šiaurės Korėja, Saudo Arabija, Sirija, Turkmėnistanas, Uzbekistanas ir Vietnamas.
„Priešų“ sąraše atsidūrė šalys, kurių valdžia, pranešimo autorių nuomone, griežčiausiai riboja internautų laisvę.
Kuriose valstybėse yra blogiausia spaudos laisvės padėtis?
Eritrėja, Šiaurės Korėja ir Turkmėnija ir toliau lieka tomis valstybėmis, kuriose spaudos laisvės padėtis yra blogiausia. Tuo tarpu atitinkamo sąrašo viršuje rikiuojasi Suomija ir Norvegija. Tai sakoma trečiadienį paskelbtoje kasmetinėje organizacijos „Reporteriai be sienų“ ataskaitoje.
Paskutinėse 179 šalių sąrašo vietose taip pat yra Sirija, Iranas ir Kinija. Šios trys šalys, regis, „prarado ryšį su realybe“ ir pateko į „teroro spiralę“, teigiama pranešime.
Skurdžiausios pasaulio valstybės
Vos tūkstantį dolerių arba dar mažiau siekiantis Bendrais vidaus produktas (BVP) vienam žmogui per metus – tai skurdo, metų metus beistęsiančių karų, genocido, gamtinių išteklių trūkumo ir riboto priėjimo prie švaraus vandens bei medicinos priemonių pasekmės, rašo „Businessinsider“.
18 iš pačių skurdžiausių pasaulio valstybių pagal vienam gyventojui tenkantį BVP yra Afrikoje. Tai nėra nuostabu, atsižvelgiant į tai, kad pastaruosius 40 metų žemyną vargino badas ir nuolatiniai karai.
Eritrėjos valdžia nepripažįsta, kad šalis kenčia nuo bado
Somalio pusiasalyje siautėjanti sausra ir badas paveikė daugiau kaip 12 mln. gyventojų, nors viena regiono šalis, Eritrėja, tvirtina, kad krizės nejaučia, praneša BBC.
Daugėja įrodymų, kad reali padėtis atsiskyrėliškoje valstybėje yra kitokia. Teigiama, kad badą kenčia du Eritrėjos gyventojai iš trijų.
Per pastarąjį dešimtmetį Eritrėja tapo viena uždariausių valstybių pasaulyje, kurioje nėra laisvos spaudos ir opozicijos.
NASA palydovai užfiksavo įspūdingą ugnikalnio išsiveržimą
Nuo tada, kai šių metų birželio 12 dieną išsiveržė Eritrėjoje esantis Nabro ugnikalnis jo išmesti dūmai jau padengė didžiąją dalį Rytų Afrikos bei Vidurio Rytų rašo NASA portalas „Eart Observatory“.
Ugnikalnio pelenai privertė išsikelti netoliese įsikūrusius gyventojus ir nutraukė visus lėktuvų skrydžius regione. Nepaisant didelio ugnikalnio poveikio vis dar yra mažai žinoma apie patį išsiveržimą.
Nabro ugnikalnis yra atokiame regione netoli Eritrėjos ir Etiopijos sienos.
Kenijoje dingo Eritrėjos futbolo rinktinė
Kenijoje be žinios dingo 12 Eritrėjos rinktinės futbolininkų. Rinktinės žaidėjai namo į sostinę Asmarą turėjo išskristi šeštadienio vakarą, kai ekipa ketvirtfinalyje iškrito iš Kenijoje vykusio turnyro.
Tačiau oro uoste pasirodė tik Eritrėjos rinktinės vyriausiasis treneris ir dar vienas oficialus asmuo. Tuo tarpu Rytų ir Centrinės Afrikos futbolo asociacijų taryba teigia, kad Eritrėjos žaidėjai dingo Kenijos sostinėje Nairobyje ir veikiausiai prašysis politinio prieglobsčio šalyje.