ericsson
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ericsson“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ericsson“.
„Ericsson“ trečiąjį ketvirtį skaičiavimo nuostolius, atsisako pelningumo kitąmet tikslo
Švedijos telekomunikacijų įrangos gamintoja „Ericsson“ trečiąjį šių metų ketvirtį patyrė grynųjų nuostolių dėl nurašymų, susijusių su JAV debesų kompiuterijos operatorės „Vonage Holdings“ įsigijimu.
Anot bendrovės pranešimo, kad liepos-rugsėjo mėnesiais grynieji nuostoliai siekė 30,67 mlrd. švediškų kronų, palyginti su 5,21 mlrd. švediškų kronų grynuoju pelnu tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.
Vienkartiniai nurašymai dėl „Vonage“ įsigijimo sudarė 31,9 mlrd. kronų.
5G ryšio plėtra „Ericsson Lietuvai“ padėjo auginti pajamas ir pelną
Švedijos grupės „Ericsson“ telekomunikacijų įrangos prekybos bendrovės „Ericsson Lietuva“ pajamos pernai augo beveik dukart iki 52,1 mln. eurų (2021 metais – 27 mln. eurų), o grynojo pelno gauta 2,7 karto daugiau – 1,4 mln. eurų (0,53 mln. eurų).
Anot įmonės, augimą lėmė penktos kartos (5G) mobiliojo ryšio plėtra ir su ja susiję telekomunikacijų bendrovių sprendimai.
5G plinta ir Lietuvoje: ar tai tik greitesnis internetas?
Šiuo metu Lietuvoje, ko gero, dauguma telefonų naudoja 4G ryšį, vis tik naujausia technologija, 5G, jau netrukus ims masiškai plisti ir Lietuvoje. Lygiai taip pat kaip 3G pakeitė 4G.
Kuo ypatinga ši technologija paaiškina „Ericsson“ ekspertai, su kuriais „Bitė“ Švedijoje pasirašė 5G įrangos tiekimo sutartį. Planuojama, kad „Bitės“ klientai 5G galės naudotis jau šiemet.
Taigi, paprastas paaiškinimas, kas yra 5G: tai yra ir greitesnis, ir galingesnis ryšys.
Nauja era: Lietuvoje „Bitė“ 5G tinklą diegs kartu su „Ericsson“
Antradienį Švedijoje „Bitė“ su „Ericsson“ pasirašė 5G įrangos tiekimo sutartį. Tai leis tiekti itin spartų 5G internetą gyventojams, bet ir pasiūlys daiktų interneto, taip pat išmaniųjų sprendimų verslui ir miestui plėtrą.
Planuojama, kad Lietuvoje 700 MHz ir 350 MHz radijo dažnių aukcionai įvyks gegužės ir birželio mėnesiais. Nuo to priklauso ir „Bitės“ 5G starto data.
„Ericsson“ neribotam laikui stabdo veiklą Rusijoje
Švedijos telekomunikacijų įrangos gamintoja „Ericsson“ pirmadienį pranešė, kad dėl karo Ukrainoje artimiausioje ateityje neribotam laikui nutrauks bet kokią veiklą Rusijoje.
Telekomunikacijų milžinė jau vasario pabaigoje skelbė, kad po Maskvos invazijos į Ukrainą sustabdys bet kokios savo produkcijos tiekimą Rusijai.
Seimas: ryšių rinkoje nepatikimų tiekėjų neturi būti
Seimas užkirto kelią nepatikimiems gamintojams ir tiekėjams Lietuvoje dalyvauti elektroninių ryšių rinkoje, pirmiausia diegiant 5G mobilųjį ryšį.
Seimas antradienį priėmė dviejų – Elektroninių ryšių bei Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos – įstatymų pataisas.
Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas tvirtino, kad 5G ryšysyra ne tik Lietuvos technologinė ateitis – jis kels ir įvairių saugumo rizikų.
„Ericsson“ sumokės „Nokia“ 80 mln. eurų kyšininkavimo ir melagingos apskaitos byloje
Švedijos telekomunikacijų įrangos gamintoja „Ericsson“ trečiadienį pranešė sutikusi sumokėti varžovei iš Suomijos „Nokia“ 80 mln. eurų, kad išspręstų ginčą, susijusį su kyšininkavimu ir melaginga apskaita.
Susitarimas yra susijęs su JAV atliktu „Ericsson“ verslo tyrimu penkiose šalyse – Kinijoje, Vietname, Indonezijoje, Kuveite ir Džibutyje – nuo 2000 iki 2016 metų.
„Telia Lietuvos“ vadovas: atsisakome „Huawei“ paslaugų
Strateginę partnerystę su „Ericsson“ plėtojant 5G ryšio tinklus paskelbusios „Telia Lietuvos“ vadovas pripažįsta, kad Kinijos kompanijos „Huawei“ įrangos atsisako dėl geopolitinių priežasčių.
„Priežastis, kodėl atsisakome „Huawei“ – geopolitinė situacija. Mes pajutome, kad dabar yra tinkamas laikas tai padaryti, nes „Ericsson“ yra geras strateginis partneris“, – interviu BNS sakė Danas Strombergas.
Lucasas: Kinijos iššūkis stumia Rusiją į aklavietę
Vladimiras Putinas turi pasirinkimą. Tai – daugiau, negu Rusijos žmonės turėjo per tuščią balsavimą dėl konstitucijos pataisų. Vis dėlto pasidžiaugęs savo pergale Rusijos lyderis grįš į savo kabinetą Kremliuje – ir prie klausimo, ką daryti su Kinija.
Daug metų Rusija vengė imtis spręsti šią problemą.
Priminė laikus, kai „Nokia“ kainavo 3700 litų
Mobilusis telefonas kone kiekvieno lietuvio kišenėje šiandien yra kasdienybė, tikrai ne prabangos simbolis. Bet prieš daugiau nei du dešimtmečius tuomet naujove buvusius įrenginius galėjo sau leisti tik išrinktieji. O kaip kitaip, jeigu mobiliojo telefono kaina buvo lygi trims vidutiniams mėnesio atlyginimams.
REKLAMA
REKLAMA
Etikos komisijai užkliuvo kultūros ministrės investicijos Švedijoje
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) spręs, ar kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson nepažeidė įstatymų nedeklaravusi akcijų ir investicijų Švedijoje. VTEK tyrimą atliko įvertinusi dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiamą informaciją. Komisija nurodo tyrusi aplinkybes, jog ministrė galbūt nenurodė turinti įmonės akcijų, taip pat nedeklaravo 3 tūkst. eurų sumą viršijančio sandorio.
Etikos komisijos tiriami ministrai apgailestauja nedeklaravę dalies duomenų
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) tyrimo sulaukę ministrai apgailestauja nedeklaravę dalies sandorių ar pareigų, tačiau teigia šią informaciją nurodę Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Vyriausybės nariai kartu pasigenda ir VTEK iniciatyvos informuojant apie prievoles pasikeitus situacijai, taip pat stebisi, kad VMI deklaruoti duomenys į interesų deklaracijas nėra perkeliami automatiškai.
„Ericsson“: 2020 m. mobilųjį telefoną turės 9 iš 10 planetos gyventojų
Kompanijos „Ericsson“ pateikta ataskaita rodo, kad mobiliųjų įrenginių plėtra ir toliau vyksta septynmyliais žingsniais. Remiantis prognozėmis, jau po pusės dešimtmečio mobilųjį telefoną turės 90 proc. vyresnių nei 6 metų amžiaus planetos gyventojų. 2014 m. III ketvirtyje apie 65-70% parduodamų mobilių įrenginių buvo išmanieji telefonai, tuo tarpu prieš metus šis rodiklis sudarė 55%. Ekspertai teigia, kad šių metų pabaigoje bus nupirkta apie 800 mln.
„Ericsson“: iki 2019 m. išmaniuosius telefonus turės 5,6 mlrd. žmonių
Švedijos bendrovė „Ericsson“ prognozuoja, kad iki 2019 m. išmaniaisiais mobiliojo ryšio telefonais visame pasaulyje naudosis 5,6 mrld. žmonių. „Ericsson“ ekspertų teigimu, šiuo metu iš visų prie mobiliojo ryšio tinklų pasaulyje prijungtų telefonų išmanieji sudaro 25 - 30 proc. „Ericsson“ viceprezidento Douglaso Gilstrapo teigimu, šis skaičius nuolat didėja: prireikė daugiau nei 5 metų, kol išmaniuosius telefonus naudojančių mobiliojo ryšio vartotojų skaičius pasieks milijardą.
„Facebook“ pasišovė internetą padaryti 100 kartų efektyvesnį
Bendrovė „Facebook“ siekia žymiai padidinti interneto pralaidą ir sumažinti naudojimosi juo kaštus taip, kad pasaulinis kompiuterių tinklas veiktų 100 kartų efektyviau nei dabar. Apie tai skelbiama oficialiame „Facebook“ tinklaraštyje. Sumažinti naudojimosi interneto ryšiu kainą „Facebook“ ketina naudodama naujas internetu siunčiamų duomenų glaudinimo ir duomenų perdavimo technologijas. Jų diegimas esą nepareikalaus padidinti interneto serverių skaičiaus.
„Ericsson“ apkaltino „Samsung“ patentų pažeidimu
Didžiausia pasaulyje telekomunikacijų įrangos gamintoja „Ericsson“ padavė teisminį ieškinį JAV prieš kompaniją „Samsung Electronics“, apkaltinusi Pietų Korėjos kompaniją patentų teisių pažeidimais.
„TeliaSonera“ diegia naują M2M platformą
Vis daugiau dėmesio M2M (angl. Machine-to-machine) technologijoms skirianti telekomunikacijų bendrovė „TeliaSonera“ pranešė diegianti naują „Ericsson“ platformą.
Naujoji platforma tarptautiniu mastu leis daugelyje pramonės šakų valdyti paslaugas, kurios nereikalauja žmogaus įsikišimo. Ši platforma daugiausiai bus naudojama Šiaurės ir Baltijos šalių rinkose ir taps pagrindine „TeliaSonera“ M2M strategijos sudedamąja dalimi, sakoma bendrovės pranešime.
Skaitmenizacija, arba kaip pamestų batų ieškosime „Google“
Visai netrukus rytais ieškodami namuose pasimetusių batų, naudosimės „Google“. Tokią mintį prieš septynerius metus pasakė technologijų vizionierius Bruce‘as Sterlingas. Tačiau šiandien apsižvalgę po kamabrį, rasime tik keletą prie interneto prijungtų prietaisų: kompiuterius, telefonus ir greičiausiai televizorių, rašo „Forbes“.
„Kodėl?“, – stebisi Andy Hobsbawm, kompanijos, kuriančios programinę įrangą prijungti daiktus prie interneto, EVRYTHNG įkūrėjas.
4G ryšys bus prieinamas pusei Žemės gyventojų
Kompanija „Ericsson“ paskelbė ataskaitą „Traffic and Market Report“, kurioje kalbama apie mobiliojo internetinio ryšio vystymosi tendencijas iki pat 2017 metų. „Ericsson“ specialistai prognozuoja , jog 2017 metais ketvirtos kartos LTE 4G mobilaus ryšio tinklai bus prieinami pusei mūsų planetos gyventojų. Tuo pačiu metu mobilia 3G infrastruktūra galės pasinaudoti 85 % Žemės gyventojų.
„Ericsson“: pasaulyje yra 6 milijardai mobiliojo ryšio abonentų
Kompanija „Ericsson“ paskelbė, kad visame pasaulyje yra 6 milijardai mobiliojo ryšio abonentų.
Tačiau mobiliuoju ryšiu besinaudojančių žmonių yra daugiau nei 4 milijardai. Šiandien Žemėje gyvena daugiau nei 7 milijardai žmonių, todėl mobiliuoju ryšiu naudojasi apie 60% planetos gyventojų.
Abonentų skaičius skiriasi nuo vartotojų skaičiaus, nes vienas žmogus gali naudotis keliais mobiliaisiais telefonais.
„Ericsson“ parduos savo „Sony Ericsson“ akcijas
Japonijos kompanija „Sony“ patvirtino, kad įsigys bendrovei „Ericsson“ priklausančias bendros kompanijos „Sony Ericsson“ akcijas.Oficiali akcijų kaina sieks maždaug 1,47 milijardo dolerių. Apie galima sandorį skelbėme mėnesio pradžioje.
Abi kompanijos jau palaimino sandorį. Tikimasi, kad jis bus užbaigtas 2012-ųjų sausį.
„Sony“ siekia kuo greičiau sujungti „Sony Ericsson“ su savo planšetinių kompiuterių bei asmeninių kompiuterių ir televizorių gamybos linija.
Minimas NMT mobiliojo ryšio 30-metis
Praėjo 30 metų nuo to laiko, kai buvo pradėtos teikti pirmosios kartos mobiliosios telefonijos – NMT (Nordic Mobile Telephony) – ryšio paslaugos.
NMT padėjo pamatus moderniosioms mobiliosioms komunikacijoms, o pati technologija buvo svarbus žingsnis besitęsiančioje kelionėje dar mobilesnio pasaulio link, teigiama bendrovės „Omnitel“ pranešime.
„Ericsson“ kaltina „ZTE Corporation“ patentų pažeidimu
Švedijos telekomunikacinės įrangos gamintoja „Ericsson“ pateikė kelis ieškinius prieš Kinijos kompaniją „ZTE Corporation“.
Bendrovė „ZTE Corporation“ kaltinama neteisėtai mobiliuosiuose telefonuose ir tinklo įrangoje naudojanti užpatentuotas technologijas. Ieškovai turi mintyje duomenų perdavimo metodiką GSM ir WCDMA tinkluose.
„Ericsson“ teigia, kad keletą metų derėjosi su „ZTE Corporation“ dėl technologijų licencijavimo, tačiau veltui. Galiausiai bendrovė buvo priversta kreipti į teismą.
„SEB Enskilda“ vėl talkino „Ericsson“ milijoniniame sandoryje
Pirmaujantis Šiaurės ir Baltijos šalyse investicinis bankas „SEB Enskilda“ buvo vienintelis Švedijos technologijų bendrovės „Ericsson“ finansinis patarėjas įsigyjant dalį Kinijos GDNT („Guangdong Nortel Telecommunication Equipment Company“) bendrovės turto.
Struktūrinio sandorio vertė – 50 milijonų JAV dolerių (132,3 mln. litų), jį dar turės tvirtinti rinkos reguliavimo institucijos.
Pasiektas mobiliojo ryšio plėtros rekordas
Švedijos bendrovės „Ericsson“ tyrimo rezultatai atskleidė, kad mobiliojo ryšio tinkluose visame pasaulyje aktyvuotų SIM kortelių skaičius jau viršijo 5 milijardų ribą. Pasak bendrovės atstovų, mobiliojo ryšio paslaugų vartojimą ypač skatina didelė paklausa Indijoje ir Kinijoje.
5 000 000 000-inė SIM kortelė mobiliojo ryšio tinkle buvo aktyvuota liepos 8 d., teigiama „Ericsson“ pranešime. Pasak bendrovės atstovų, mobiliojo ryšio paslaugų rinka per pastaruosius 10 metų išaugo beveik 7 kartus.
Pasaulyje skamba daugiau nei 5 mlrd. mobiliųjų telefonų
Visame pasaulyje naudojamų mobiliųjų telefonų skaičius pirmą kartą perkopė 5 mlrd. ribą. Švedijos mobiliųjų telefonų gamybos gigantas „Ericsson“ savo tyrime skelbia, kad ši riba peržengta dėl itin didžiulės mobiliųjų telefonų paklausos Indijoje ir Kinijoje.
Mobiliųjų telefonų skaičius pasaulyje per pastaruosius 10 metų išaugo kone septyniskart.
„2000 metais pasaulyje buvo naudojami 720 mln. mobiliųjų telefonų, o tai yra mažiau nei kad yra naudojama Kinijoje šiuo metu“ - teigiama pranešime.
Nauju „Tele2“ vadovu paskirtas Matsas Granrydas
Telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ direktorių taryba kompanijos generaliniu direktoriumi ir prezidentu paskyrė Matsą Granrydą (Mats Granryd), kuris naujose pareigose dirbti pradės nuo šių metų rugsėjo 1 dienos, teigiama „Tele2" pranešime.
Matsas Granrydas yra patyręs besivystančių rinkų, naujų technologijų sklaidos ir vartotojų strategijų įgyvendinimo specialistas, nuosekliai ir sėkmingai dirbęs telekomunikacijų sektoriuje Švedijoje ir kitose šalyse.
HSPA ryšys pagreitintas iki 84 Mb/s
Bendrovė „Ericsson“ pranešė pasiekusi naują duomenų perdavimo spartos HSPA (High Speed Packet Access) technologijos mobiliojo ryšio tinkluose rekordą.
Pernai parodoje „Mobile World Congress“ „Ericsson“ pademonstravo pirmąjį HSPA ryšio tinklą, kuriame duomenys buvo perduodami 42 Mb/s sparta. Dabar bendrovės inžinieriams pavyko padvigubinti savo pasiekimą.
„Ericsson“ pelnas smuko 92 proc.
Kompanija „Ericsson“ pranešė, kad per ketvirtą praėjusių metų ketvirtį kompanijos pelnas smuko 92 proc.
„Ericsson“ pelnas sumenko iki 314 mln. Švedijos kronų. Prieš metus tuo pačiu laikotarpiu kompanijos pelnas siekė 3,89 mlrd. kronų.
Analitikai tikėjosi 2,5 mlrd. kronų pelno.
„Ericsson“ pajamos smuko 13 proc. iki 58,3 mlrd. kronų.
Susitarta dėl balso ir SMS perdavimo LTE tinkluose
Dvylika didžiausių mobiliojo ryšio operatorių ir tinklo įrangos gamintojų susitarė dėl vieningo balso ir SMS paslaugų perdavimo būsimuose LTE (Long Term Evolution) technologijos tinkluose būdo. Apie tai pranešama bendrame bendrovių „AT&T“, „Orange“, „Telefonica“, „TeliaSonera“, „Verizon“, „Vodafone“, „Alcatel-Lucent“, „Ericsson“, „Nokia“, „Nokia Siemens Networks“, „Samsung Electronics“ ir „Sony Ericsson“ pareiškime. Šios įmonės dalyvauja „One Voice“ iniciatyvos programoje.
Įvyko pirmasis pokalbis LTE mobiliojo ryšio tinkle
Bendrovė „Nokia Siemens Networks“ pranešė apie pirmąjį eksperimentiniame LTE technologijos mobiliojo ryšio tinkle atliktą balso skambutį.
Jis buvo atliktas Ulme (Vokietija) esančioje tyrimų laboratorijoje, panaudojus komercinę bazinę stotį ir pripažintais standartais paremtą programinę įrangą.
2010 m. visi nauji telefonai naudos RFID technologiją, prognozuoja „Ericsson“
Iki kitų metų vasaros visi nauji mobilieji telefonai turės RFID (radio frequency identification) – radijo dažnio identifikavimo technologijos – mikroschemą, Stokhome vykstančiame Verslo inovacikjūų forume pareiškė bendrovės „Ericsson“ sistemų architektūros viceprezidentas Håkanas Djuphammaras.
Pasak jo, po metų praktiškai kiekvienas parduodamas naujas telefonas galės naudoti RFID technologiją.
„Ericsson“ pristatė pirmąją 4G/LTE bazinę stotį
Bendrovės „Ericsson“ ir „TeliaSonera“ pristatė pirmąją pasaulinę komercinę LTE (Long-Term Evolution) standarto bazinę stotį.
„Ericsson“ paskelbtame pranešime sakoma, kad LTE ryšio technologija turėtų pakeisti trečiosios kartos mobilųjį ryšį (3G). LTE standartas teoriškai leidžia pasiekti 326 Mb/s duomenų greitį siunčiant srautą iš bazinės stoties į vartotojo terminalą ir 177 Mb/s – priešinga kryptimi.
„Ericsson“ gali parduoti savo dalį kompanijoje „Sony Ericsson“
Švedijos kompanija „Ericsson“ neatmeta galimybės parduoti savo dalį bendroje su Japonijos bendrove „Sony“ įmonėje „Sony Ericsson“, rašo Didžiosios Britanijos finansų dienraštis „The Financial Times“, remdamasis „Ericsson“ vykdomojo direktoriaus Karlo Henriko Svanbergo (Carl-Henric Svanberg) pareiškimu.
“Ericsson“ vadovas pabrėžė, kad bendrovės dalį įmonėje „Sony Ericsson“ gali įsigyti Japonijos kompanija „Sony“. Tačiau jokios derybos kol kas nevyksta.
Investicijos sunkmečiu Kinijoje (IV)
Toliau tęsiame įdomių investicijoms Kinijos verslo sričių analizę. Šį kartą apžvelkime telekomunikacijų sektorių.
Kaip ir kitose pasaulio šalyse, Kinijoje fiksuoto ryšio abonentų skaičius krinta, o mobiliojo ryšio ir interneto vartotojų daugėja. Šiuo metu Kinijoje yra beveik 650 milijonų mobiliojo ryšio abonentų ir šis skaičius toliau auga, o mobiliojo ryšio skvarba siekia apie 50 proc. Nors šis skaičius nėra didelis, palyginti su išsivysčiusiomis šalimis, kur skvarba siekia 100 proc.
Investicijos sunkmečiu. Kinija (III)
Toliau tęsiame įdomių investicijoms Kinijos verslo sričių analizę. Šį kartą apžvelkime telekomunikacijų sektorių.
Kaip ir kitose pasaulio šalyse, Kinijoje fiksuotojo ryšio abonentų skaičius krinta, o mobiliojo ryšio ir interneto vartotojų daugėja. Šiuo metu Kinijoje yra beveik 650 milijonų mobiliojo ryšio abonentų, ir šis skaičius toliau auga, o mobiliojo ryšio skvarba siekia apie 50 proc. Nors šis skaičius nėra didelis, palyginti su išsivysčiusiomis šalimis, kur skvarba siekia 100 proc.
Švedijoje kuriamas sparčiausias Europoje mobiliojo ryšio tinklas
Švedijoje 2009 m. pradės veikti sparčiausias Europoje mobiliojo ryšio tinklas, pranešė dienraštis „Dagens Nyheter“.
Bendrovė „Ericsson“ kartu su mobiliojo ryšio operatoriais „3“ ir „Tele 2“ kitų metų pirmąjį ketvirtį savo tinkluose planuoja pasiekti iki 21 Mb/s duomenų perdavimo spartą. Atnaujintas „Tele2“ tinklas turėtų pradėti veikti dar iki 2009-ųjų balandžio, o bendrovė „3 didelės spartos tinklo komercines paslaugas pasiūlys balandžio mėnesį.
3G ryšys pagreitės 4 kartus
Bendrovė „Ericsson“ ir Italijos operatorius „3 Italia“ išbandė naują „HSPA Evolution“ technologijos mobiliojo ryšio tinklą, pranešė „PC World“.
Duomenų priėmimo sparta jame siekė 14,4 Mb/s, o siuntimo – 5,8 Mb/s. Šiuo metu daugelyje 3G mobiliojo ryšio tinklų maksimalus duomenų perdavimo greitis neviršija 3,6 megabitų per sekundę.
P2P telefonai: nemokamas mobilusis ryšys be bazinių stočių
Švedijos bendrovė „TerraNet“ Tanzanijoje ir Ekvadore pradėjo savo sukurtos mobiliojo ryšio sistemos bandymus. Ši naujovė gali iš esmės pakeisti ryšių technologijas „trečiojo pasaulio“ šalyse, nes suteikia galimybę nemokamai kalbėtis mobiliuoju telefonu net ir atokiose vietose, kur išvis nėra mobiliojo ryšio infrastruktūros arba tokio ryšio aprėptis yra labai menka, skelbia BBC.
Skurdžiausiems pasaulio gyventojams – mobilioji aušra
Beveik pusė milijono Afrikos gyventojų, Jungtinių Tautų (JT) įvardijamų „skurdžiausiais iš skurdžiausių“, netrukus sulauks galimybės naudotis mobilaus ryšio paslaugomis, skelbia BBC.Siekiant kovoti su skurdu Afrikoje, 79 kaimai iš dešimties šio žemyno valstybių gaus prieigą prie mobiliojo ryšio tinklų. Tikimasi, jog tai prisidės gerinant sveikatos apsaugos ir švietimo kokybę bei suteiks naujų postūmių vietinėms ekonomikoms.
Klaipėdoje neveikia fiksuotas ryšys
Dalyje Klaipėdos regiono apie pusę dešimtos ryto dėl balso stoties procesoriaus gedimo sutriko bendrovės „Teo LT“ teikiamas telefoninis ryšys.Nemaža dalis gyventojų negali išsikviesti greitosios pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų. Šioms tarnyboms klaipėdiečiai gali paskambinti mobiliojo ryšio numeriais, praneša Lietuvos radijas.Per vietines uostamiesčio radijo stotis yra skelbiami mobilieji šių tarnybų telefonai.
„Exit“ publika šeštadienį Ferry Corstenui atstos žmoną
Sausio 13 dieną, šeštadienį, Kauno klube „Exit“ startuos trance šokių muzikai skirtas renginių ciklas „Olympia“. Pirmuoju ciklo svečiu taps progressive trance žvaigždė iš Olandijos Ferry Corstenas, atvykstantis vieninteliam pasirodymui Lietuvoje.
F. Harenas: "Esu tikras, kad po 25 metų švedai kopijuos lietuvius"
„Kaip prisivilioti kuo daugiau idėjų“, „ar galima jas auginti inkubatoriuje“, „kur geriausia apie jas galvoti“ - tokius padykusius klausimus pateikia Fredrikas Harenas, pasaulį užkariaujančios naujosios Švedijos verslo konsultantų bangos atstovas.
Įsitikinimas, kad idėjos XXI amžiuje galutinai tapo svarbiausiu produktu, jį pavertė vienu žymiausių savo šalies guru novatoriškumo ir kūrybiškumo versle klausimais.
Švedijos prekybos tarybos biuro Lietuvoje (www.swedishtrade.
"Ericsson" pagaliau uždirbo pelno
Švedijos ryšių įrangos gamintoja "Ericsson" pagaliau gali pasidžiaugti skausmingo restruktūrizavimo vaisiais. Ketvirtadienį (10.30) kompanija paskelbė trečiąjį šių metų ketvirtį gavusi pelno po beveik trejų nuostolingų metų.
"Sektorius pamažu atsigauna, - teigiama didžiausios pasaulyje mobiliojo ryšio tinklų kūrėjos "Ericsson" pranešime.
"SonyEricsson" trečiąjį ketvirtį baigė be skolų
Bendra Švedijos ir Japonijos kompanija "SonyEricsson" skelbia trečiąjį šių metų ketvirtį gavusi 39 mln. eurų ikimokestinio pelno, o tą patį ketvirtį 2002 m. ji patyrė 116 mln. eurų nuostolį.
2003 m. trečiojo ketvirčio pardavimai, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo nuo 869 mln. iki 1,3 mlrd. eurų.
Šiais metais "SonyEricsson" pardavė 7,1 mln. mobiliųjų telefonų, o tai yra 2,1 mln. daugiau nei pernai.
Mobiliųjų telefonų gamintojos persidalija rinką
"Nokia" ir "SonyEricsson" bendrovėms antrasis šių metų ketvirtis buvo sėkmingas, nors pasaulinė mobiliųjų telefonų pramonė augo lėtai, o gaminių atsargos padidėjo.
Mobiliųjų telefonų gamintojos antrąjį ketvirtį patyrė nuostolių dėl SARS protrūkio, kuris slopino Azijos rinką, tačiau juos kompensavo išaugę telefonų su spalvotais ekranais bei fotokameromis pardavimai ir atsivėrusi rinkos niša Indijoje.
Gamintojų pardavimai telefonų platintojams išaugo 11 proc. - iki 111 mln.
Muitinės kriminalistai sulaikė mobiliųjų telefonų kontrabandą
Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai kartu su Kauno teritorinės muitinės Lazdijų kelio posto muitininkais sekmadienio vakare sulaikė kontrabandinių mobiliųjų telefonų siuntą.
Keleivinis maršrutinis autobusas "Varšuva - Vilnius" į Lazdijų kelio postą atvyko apie 18.45 val. Jo keleiviai muitininkams pareiškė neturintys įvežti draudžiamų prekių. Tačiau MKT pareigūnai nusprendė detaliau patikrinti autobuso keleivius.