energiniai gėrimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „energiniai gėrimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „energiniai gėrimai“.

Atskleidė, kiek kavos galima išgerti per dieną: kitaip gali baigtis liūdnai

Dažnas pastebi, kad be kavos ar energinių gėrimų rytą pradėti sunku. Tad šie stimuliantai tampa tarsi rytine būtinybe įprastos dienos pradžiai. Apie tai, kaip ir kiek reikėtų vartoti šių gėrimų ryte buvo kalbama TV3 „Sveikatos DNR“ laidoje. Apie kavą ir tonizuojančius gėrimus laidoje papasakojo „Northway“ medicinos centro šeimos gydytojas Valerijus Marozovas.
2024-10-09

Skubiai įspėja geriančius energinius gėrimus: pasekmės gali būti negrįžtamos

Energinius gėrimus dažnai renkasi žmonės, norintys įveikti nuovargį, tačiau nauji tyrimai rodo, kad šie gėrimai gali būti susiję su rimtomis ligomis. Energiniuose gėrimuose dažnai būna daug cukraus ir kofeino. Gydytojai įspėja, kad jie gali sukelti gyvybei pavojingą būklę, kurią reikia skubiai gydyti. Energinių gėrimų sudėtyje yra nuo 80 iki 300 mg kofeino, palyginimui kavos puodelyje – 100 mg.
2024-06-10

Vyras kasdien išgerdavo 2 litrus energinių gėrimų: to, kas nutiko, nenumatė niekas

Vyras, kuris per dieną išgerdavo po du litrus energinių gėrimų, sukniubo ir buvo skubiai nugabentas į ligoninę, nes dėl pastovaus šių gėrimų vartojimo inkstuose atsirado akmenys. Andy Hammondas iš Hartlepoulo, Durhamo grafystėje, prisiekė visam gyvenimui atsisakyti energinių gėrimų, kai Kalėdų dieną namuose sukniubo ir buvo skubiai nugabentas į ligoninę.
2024-03-01

Įspėja dėl Lietuvoje populiaraus gėrimo: gresia liūdnos pasekmės

Nerimą keliančiame tyrime nustatyta, kad labai populiarūs tarp vaikų ir jaunimo energiniai gėrimai gali padidinti psichikos sveikatos problemų atsiradimo tikimybę. Tesaido ir Niukaslo universitetų mokslininkai mano, kad energinius gėrimus geriantiems jaunuoliams gali padidėti nerimo, streso, depresijos rizika.
2024-02-15

Išgėrus populiaraus gėrimo 21-erių merginai sustojo širdis: šeima sukrėsta

21-erių metų Sarah Katz sirgo širdies liga. Eilinę popietę nuėjusi papietauti neįtardama nieko blogo mergina užsisakė gėrimą. Išgėrus jį po kelių valandų merginai nustojo plakti širdis. Gėrime kofeino buvo daugiau nei „Red Bull“ ir „Monster“ energinių gėrimų skardinėse kartu sudėjusi.
2023-12-16

Vyrai turėtų suklusti: štai ką būtina žinoti apie saldžius energinius gėrimus

Šiuolaikinėje visuomenėje sparčiai populiarėjantys energiniai gėrimai, reklamuojami kaip galintys turėti teigiamą poveikį žmogaus koncentracijai, tačiau Pekino mokslininkų tyrimas parodė, kad apie tikrąjį jų poveikį turėtų žinoti ir daugelis vyrų.
2023-10-07

1 populiarus gėrimas gali didinti kraujo krešulių tikimybę: įspėja visus

Atlikus tyrimus paskelbtas skubus įspėjimas, kad populiarus nealkoholinis gėrimas didina kraujo krešulių susidarymo riziką. Tai gąsdina gydytojus, nes šių gėrimų visame pasaulyje vis dar suvartojami dideli kiekiai. Kraujo krešuliai yra ir naudingi, ir pavojingi. Kai gelį primenantys krešuliai atsiranda pradėjus kraujuot, kad mirtinai nenukraujuotume, jie gali būti naudingi. Tačiau ne visi krešuliai yra naudingi.
2023-08-24

Ragina kuo greičiau atsisakyti šių gėrimų: jūsų širdis padėkos

Mityba atlieka didelį vaidmenį palaikant širdies raumens sveikatą – tai, ką valgote ir geriate, yra labai svarbu. Gydytoja Deborah Lee iš „Dr Fox“ internetinės vaistinės atskleidė keletą gėrimų, kurie gali paaštrinti širdies ligas. Pirmiausia ji įspėjo dėl saldžiųjų gėrimų. „Energiniai gėrimai, vaisiniai gėrimai, gazuoti gėrimai ir aromatizuotas pienas turi daug cukraus.
2023-05-04

Nemalonumai „Red Bull“ gamintojai: Europos Komisija surengė patikrinimus

ES antimonopoliniai tyrėjai surengė reidus į energinių gėrimų gamintoją „Red Bull“ dėl įtarimų, kad įmonė piktnaudžiauja dominuojančia padėtimi šių itin populiarių produktų rinkoje, antradienį pranešė pareigūnai. „Red Bull“ pranešė, kad pirmadienį Europos Komisijos (EK) pareigūnai „apsilankė mūsų patalpose“. „Žinoma, bendradarbiausime su jais visais jiems rūpimais klausimais“, – sakoma bendrovės pranešime, kuriame platesnių komentarų nepateikta.
2023-03-21

Moteris kasdien išgerdavo 10 energinių gėrimų: to, kas nutiko vėliau, ji nesitikėjo

Kai kurios energinių gėrimų sudedamosios dalys yra siejamos su ūminiu kepenų pažeidimu, kai šis gėrimas vartojamas per didelėmis dozėmis. Niacinas, padedantis maistą paversti energija, yra dažnas daugelio energinių gėrimų ingredientas. Nepaisant to, kad jis plačiai suvokiamas kaip natūralus priedas, kai kuriuose tyrimuose jis buvo susietas su 50% didesne kepenų pažeidimo rizika.
2022-11-14
REKLAMA
REKLAMA

Įspėja energinių gėrimų mėgėjus: gali padaryti skaudžią žalą

Anksčiau energiniai gėrimai buvo laikomi gaiviaisiais gėrimais, kuriuos kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje ar degalinėje galėjo įsigyti net ir nepilnamečiai moksleiviai. Nuo 2014 metų, šio stipraus poveikį turinčio gėrimo Lietuvoje įsigyti gali tik asmenys nuo 18 metų. Kuo energiniai gėrimai yra pavojingi žmogaus organizmui, tv3.lt naujienų portalui papasakojo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų ligų gydytoja, vaikų kardiologė Gerda Jančienė.
2022-03-17

Kofeinas: ką reikėtų žinoti?

Kofeinas yra nuo seno žinoma tonizuojanti medžiaga. Populiariausiu kofeino šaltiniu nenuginčijamai yra kava. Žmogus vidutiniškai kasdien suvartoja 150-225 mg kofeino, kurio 75 proc. yra gaunama su kava. - Puodelyje kavos yra 50-150 mg kofeino, - Puodelyje arbatos – per 50 mg, - Kolos gėrime (0,5 l ) – per 35 mg. Iš Europos Sąjungos šalių, Šiaurės šalyse kofeino suvartojama daugiau: Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Švedijoje kofeino suvartojama iki 400 mg per dieną.
2022-01-20

17-metė kasdien išgerdavo energinių gėrimų: to, kas įvyko, nenumatė niekas

17-metė Mascha K buvo paguldyta į ligoninę po to, kai profesinio mokymo mokykloje nualpo dėl širdies spazmų, o vėliau ji „TikTok“ tinkle paskelbė perspėjimą apie energinių etinių gėrimų keliamą pavojų. Mergina kasdien išgerianti 12 skardinių energinio gėrimo per dieną, buvo paguldyta į ligoninę, kai ji nualpo mokykloje dėl širdies spazmų, rašo dailystar.co.uk.
2021-09-29

Geriau gerkite kavą, bet ne energetinį gėrimą: viena skardinė gali būti mirtina

Faktas, kad energiniai gėrimai mums yra labai žalingi jau nieko nestebina. Jau seniai girdime patarimus jais mėgautis atsakingai, saikingai, apsaugoti vaikus. Bet ar žinojote, kad ir vienas energinis gėrimas gali būti mirtinas? Tai parodė mokslininkų atlikti eksperimentai. Energiniai gėrimai, kaip teigia jų gamintojai, suteikia energijos, kai tampame mieguisti. Tai labai vilioja, nes mūsų gyvenimo tempas šiais laikais yra labai intensyvus.
2017-05-02

Kava ir arbata nėra energiniai gėrimai

Seimui priėmus įstatymą, kuriuo nuo lapkričio 1 d. draudžiama jaunesniems kaip 18 metų asmenims parduoti energinius gėrimus, visuomenėje kilo diskusija, ar šiems gėrimams priskiriama kava ir arbata. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pabrėžia, kad kava, arbata arba jų pagrindu pagaminti gėrimai nėra energiniai, nes apima kitą maisto produktų kategoriją. Jų apibrėžimai pateikti specialiuosiuose teisės aktuose.
2014-05-16

Energiniai gėrimai: pavojinga mada

Energiniai gėrimai pasaulyje atsirado ne taip seniai – nuo 2000 metų – ir jau turi savo vartotojų. Šių gėrimų populiarumas auga. Kasmet pasaulyje parduodama apie 30 proc. daugiau, Lietuvoje energetinių gėrimų pardavimas irgi didėja. Prekybos centruose galima rasti 15 rūšių energetinių gėrimų, net penkios jų rūšys gaminamos Lietuvoje.
2013-11-18

Europos gyventojai energinius gėrimus vartoja litrais

Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė ataskaitą apie atliktus naujausius energinių gėrimų vartojimo Europoje tyrimus. Šie tyrimai buvo pradėti kai kurių valstybių narių atstovams išreiškus susirūpinimą dėl augančio energinių gėrimų populiarumo, ypač tarp vaikų ir paauglių. Mokslininkų nuomone, gausus ir nuolatinis energinių gėrimų vartojimas gali kelti pavojų sveikatai. EFSA mokslininkų apklausose dalyvavo daugiau nei 52 tūkstančiai gyventojų iš 27 Europos Sąjungos (ES) valstybių narių.
2013-03-08

Mokslininkai ištyrė energinių gėrimų vartojimo įpročius Europoje

Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė ataskaitą apie atliktus naujausius energinių gėrimų vartojimo Europoje tyrimus. Šie tyrimai buvo pradėti kai kurių valstybių narių atstovams išreiškus susirūpinimą dėl augančio energinių gėrimų populiarumo, ypač tarp vaikų ir paauglių. Mokslininkų nuomone, gausus ir nuolatinis energinių gėrimų vartojimas gali kelti pavojų sveikatai, sakoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime.
2013-03-08

Uždraudus energinius gėrimus, nebus galima pardavinėti ir sulčių

Šalies verslininkai prašo stabdyti energinių gėrimų draudimo priėmimą, kol nebus sukonkretinta šiuo metu, anot jų, netiksliai apibrėžta energinio gėrimo sąvoka.
2012-12-20

Ką būtinai reikia žinoti apie energinius gėrimus

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) specialistai, atliko energinių gėrimų rizikos vertinimą: išanalizavo Lietuvoje parduodamų energinių gėrimų sudėtį ir atliko jų sudedamųjų dalių poveikio žmonių sveikatai analizę. Įvertinus riziką, nustatyta, kad Lietuvos rinkoje yra daugiau nei 50 pavadinimų energinių gėrimų.
2012-05-14

Ar tik kavoje yra kofeino ir kaip jis veikia mūsų organizmą

Kofeinas yra nuo seno žinoma tonizuojanti medžiaga. Populiariausiu kofeino šaltiniu nenuginčijamai yra kava. Tačiau vis svarbesniu kofeino šaltiniu, ypač vaikams ir paaugliams, tampa daug kofeino turintys energiniai gėrimai. Didesni kofeino kiekiai (nesvarbu iš kokių šaltinių) gali sukelti įvairių organizmo funkcijų sutrikimus.
2012-04-20
Į viršų