emocinis intelektas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „emocinis intelektas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „emocinis intelektas“.
REKLAMA
V. Uspaskich  V. Uspaskich

V. Uspaskich. Atsikratykime pasenusių švietimo metodų. ES privalo uždegti žalią šviesą emocinio intelekto lavinimui

Tam, kad žmonės galėtų augti ir tobulėti, būti savarankiški ir sėkmingi greitai besikeičiančiame šiuolaikiniame gyvenime, jie privalo turėti tiek kognityvinių (pažintinių), tiek nekognityvinių (emocinių) gebėjimų bei savybių, kurios padėtų jiems siekti savo tikslų.

Septyni ypač mėgstamų žmonių įpročiai

Per daug žmonių galvoja, kad buvimas mėgstamu žmogumi ateina iš natūros – esą to negalima išmokti ir tai priklauso nedaugeliui laimingųjų. Visgi realybėje buvimas mėgiamu žmogumi yra tavo kontrolėje – tai yra emocinio intelekto dalykas. Huffingtonpost.com išskiria 7 savybes, kuriomis pasižymi ypač mėgstami žmonės. 1. Jie klausia klausimus.
2017-07-09

Nepakankamai vertinamas įgūdis – dėl jo stokos turime Kėdainių tragedijas

Nors apie emocinį intelektą – gebėjimą emociškai intelektualiai reaguoti į gyvenimo situacijas – girdima vis daugiau, tačiau didelė dalis žmonių vis dar mano, kad tai tėra „naujas išmislas“. Tačiau Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociacijos prezidentė, Lietuvos edukologijos universiteto doktorantė Irma Liubertienė sako, kad emocinis intelektas yra ne tik laimingo gyvenimo pagrindas.

Mokytojai to nematė: iš keturių mokyklų išmestas jaunuolis buvo genijus

Lietuvoje, remiantis apklausomis, tik 27 proc. žmonių jaučiasi laimingi, tuo metu Suomijoje laimės indeksas siekia 90 proc. Tai yra, tiek procentų žmonių į klausimą „ar esi laimingas?“ atsako teigiamai. Emocinio intelekto instruktorė, Baltijos kounčingo centro specialistė Irma Liubartienė sako, kad taip yra todėl, kad lietuviai neišlavinę savo emocinio intelekto. „Emocinis intelektas – tai ne veikimas iš karto, kai mus apima stipri emocija, o pagalvojimas apie tą emociją.

KTU mokslininkės nupiešė lietuvio emocinio intelekto paveikslą

Aukštas intelekto koeficientas visada buvo laikomas sėkmės garantu, tačiau kitais metais pasirodysiančioje KTU mokslininkių monografijoje atskleidžiama kito, emocinio intelekto, reikšmė jauno žmogaus sėkmingumui.
2014-12-02

Psichologė: su savimi turime elgtis taip, kaip elgiamės su geriausiais draugais

Agnė Kairiūnaitė, LRT Klasikos laida „Manasis aš“, LRT.lt   Emocinis intelektas padeda suprasti, kas žmogui leidžia jaustis gerai, kas – ne, ir suvokti, kad reikia kažką keisti, sako psichologijos daktarė Edita Dereškevičiūtė. „Patarimas – elgtis su savimi taip, kaip elgtumeisi su geriausiu savo draugu. Jei žiūri į save kaip į geriausią savo draugą, pradedi domėtis, kas tinka, kas ne, globoti, rūpintis, atrandi laimės, džiaugsmo, pasitenkinimo jausmus ir vidinę darną“, – sako ji.
2014-06-23

Kaip įgyti charizmos?

Žinių radijas Dažnas mano, kad charizma – įgimta žmogaus savybė, kurią žmogus arba turi, arba ne. Emocinio intelekto lavinimo instruktorė Andrė Pabarčiūtė galvoja kitaip. Pasak jos, charizmą galima įgyti, lavinant emocinį intelektą. „Gebant išreikšti emocijas, atsiranda energijos perteklius. Kai žmonės emocionalūs, jie spinduliuoja energiją, vadinasi, pas juos atsiranda charizma, tokia gyva atmosfera aplink juos“, - Žinių radijo laidoje „Pasaulis pagal moteris“ sakė A. Pabarčiūtė.
2014-05-10

Kaip pagerinti savo emocinį intelektą?

Mūsų emocijos – tai teigiamas dalykas ar kažkas, kas trukdo gyventi? Šiuolaikiniai tyrėjai teigia – nei viena, nei kita: emocijos – tai instrumentas, kuriuo naudotis turime mokytis. Juk šiame įtemptame gyvenime gerai suvokti, ką jauti pats ir ką jaučia kiti žmonės bei mokėti tuo pasinaudoti, tampa vis svarbiau. Emocinis intelektas: ką, toks yra? 100 metų atgal intelektas nekėlė jokių abejonių: jis buvo protinių sugebėjimų sinonimas.
2012-03-02

Kodėl verksniai niekada „nelaimi“ darbe?

Jei norite kilti karjeros laiptais, niekada darbo vietoje nešūkaukite, nesiginčykite ir, kas beatsitiktų – neverkite, rašo „CareerBuilder.com“. Pagal naujausią „CareerBuilder“ apklausą, 71 proc. žmogiškųjų išteklių srities vadovų tikina, kad jie kur kas daugiau dėmesio skiria emociniam intelektui  –  asmens gebėjimui kontroliuoti savo emocijas, jausmus ir gebėjimui palaikyti gerus tarpusavio santykius, – nei protiniam. Net 59 proc.
2011-10-11

Emocijos darbe: trukdys ar sėkmės garantas?

Platonas teigė, jog pažinimą visur lydi jausmai; jie viena iš proto dalių. Tačiau tas pats Platonas buvo vienas iš pirmųjų iškėlusių mintį, kad jausmai simbolizuoja primityvesnį, gyvuliškąjį mūsų pradą ir yra nesuderinami su mąstymu. Šią mintį vėliau patvirtino Froidas ir jo pasekėjai. Taigi požiūris, kad emocijos trukdo mąstymui, gyvuoja iki šiol.
2011-03-30
REKLAMA
REKLAMA

Sekso gidas emocijų labirintais

Pasak naujausių mokslinių studijų, kuo aukštesnis moters intelektas – tuo geresnis jos seksualinis gyvenimas. Beje, neskubėk gilintis į aukštosios matematikos paslaptis ar dar kartą skaityti I.Kanto „Grynojo proto kritikos“. Kalbama apie emocinį intelektą. O pastarasis susijęs su tuo, kaip žmoguje dera jo išorė ir vidinės emocijos.
2010-03-31
Į viršų