elektros skaitikliai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „elektros skaitikliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „elektros skaitikliai“.
Elektros skaitiklį tikrinate retai? Teks mokėti naują mokestį
Tūkstančiams gyventojų teks mokėti naują mokestį, jeigu jie bent kartą per metus nepatikrins elektros skaitiklio ir faktinių jo rodmenų nepraneš Energijos skirstymo operatoriui (ESO).
Tai numato nauja Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) patvirtinta ESO elektros apskaitos prietaiso rodmenų, taip pat vadinamų elektros skaitikliais, nuskaitymo įkainių taikymo tvarka.
Iki šiol buitiniai vartotojai nemokėdavo už tai, kad jų skaitiklių rodmenys būdavo oficialiai patikrinami.
Išmanieji elektros skaitikliai Lietuvoje: kam diegia – atsisako, o norintys – turi metus laukti eilėje
Kai „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ėmė diegti išmaniuosius skaitiklius pasipylė gyventojų skundai dėl neaiškiai išaugusių sąskaitų. Dalis žmonių suskubo atsisakyti naujų įrenginių. Tačiau šiuo metu ESO girdi priešingus skundus. Žmonės nori išmanių skaitiklių, bet jų negauna, o eilėje tenka laukti ilgiau nei metus.
Su tokia situacija susidūrė ir portalo tv3.lt skaitytojas Romas.
Gyventojai masiškai perka savo elektros matuoklius: esą nauji skaitikliai prisuka daugiau elektros
Gyventojai masiškai perka savo elektros matuoklius, kuriais mėgina nustatyti, kiek sunaudoja elektros energijos. Taip žmonės reaguoja į ESO statomus naujuosius išmaniuosius elektros skaitiklius. Vis daugiau žmonių įtaria, kad šie skaitikliai jiems prisuka daugiau elektros nei senieji.
ESO tokias abejones griežtai atmeta ir tvirtina, kad naujieji skaitikliai yra patikimi.
Panevėžietis Vitalijus prieš porą mėnesių sulaukė ESO staigmenos.
Gyventojai netiki elektros skaitiklių duomenimis ir masiškai perka savo matuoklius
Pernai pradėjęs išmaniųjų skaitiklių įrengimą, šiemet „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) darbus tęsia. Vieni gyventojai tam priešinasi, nesutinka keisti skaitiklių. O kiti susitaiko su naujovėmis, tačiau perka ir savo elektros energijos matuoklius, kuriais tikrina, ar išmanieji skaitikliai veikia teisingai. Prekybininkai skaičiuoja, kad tokių elektros matuoklių, kainuojančių vos 20 eurų, pardavimai yra rekordiniai.
Skundžiasi ESO savivale: elektros pastate nėra, bet sąskaitos plaukia, jų neapmokėjus prisistatė skolų išieškotojai
Elektros sąskaitų dydis stebina gyventojus. Žmonės piktinasi, kad jos vis didėja. Tačiau dar labiau Alytaus rajono gyventojas nustebo gavęs sąskaitą už pastatą, kuriame apskritai atjungta elektra, nėra net skaitiklio.
Sąskaitos už mėnesį siekė po 140 eurų, jų neapmokėjus su vyrus susisiekė ir skolų išieškojimo įmonė.
„Energijos skirstymo operatorius“ tikina, kad skaičiavo galios mokestį, kurį būtina mokėti, net ir atjungus elektrą.
„Ignitis“ padaliniuose – klientų antplūdis: to nepadarius įspėja – kitąmet už elektrą mokėsite brangiau
„Ignitis“ padaliniuose – klientų antplūdis. Baigiantis metams energetikai kviečia žmones deklaruoti šių metų dujų ir elektros suvartojimą, mat pavėlavus bent valandą, teks mokėti naujais didesniais tarifais. Nuo Naujųjų metų elektra ir dujos vėl brangs nuo 20 iki 40 proc.
Negana to, gyventojai peikia ir naujuosius išmanius elektros skaitiklius, kuriuos ESO masiškai pradeda statyti. Žmonės piktinasi, esą jie prisuka daugiau elektros nei senieji skaitikliai.
ESO neigia teiginius apie neteisingą išmaniųjų elektros skaitiklių apskaitą
Elektros ir gamtinių dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) neigia gyventojų teiginius, kad išmanieji elektros skaitikliai yra netikslūs ir priskaičiuoja daugiau elektros nei suvartojama faktiškai.
Žmonėms socialiniuose tinkluose skundžiantis, kad po išmaniojo elektros skaitiklio įdiegimo energijos suvartojimas skaičiuojamas neteisingai, ESO atstovas Paulius Kalmantas teigia, jog apskaita vyksta teisingai.
Išmaniųjų skaitiklių diegimas: gyventojai baiminasi išaugusių sąskaitų
Šiemet gyventojams teko susidurti su permainomis energetikos srityje. Daugelis žmonių vasarą turėjo pasirinkti nepriklausomą tiekėją. Taip pat rudenį prasidėjo masinis skaitmeninių elektros skaitiklių diegimas. Nė viena iš šių permainų gyventojams nepatiko. Priešingai – žmonės skaičiavo išaugusias kilovatvalandes ir sąskaitas.
Gyventojai piktinasi, kad elektros skaitikliai keičiami be jų žinios ir prisuka daugiau: jų atsisakyti neįmanoma?
Šiemet bendrovė „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ėmėsi keisti senus elektros skaitiklius į išmaniuosius. Dalis gyventojų pastebėjo, kad nauji skaitikliai prisuka daugiau elektros, todėl išaugo ir sąskaitos. Taigi skaitiklių dar nepasikeitę žmonės suskubo jų atsisakyti. Tačiau yra besipiktinančių, kad ESO darbuotojams jų nuomonė nerūpi, esą jie skaitiklius keičia be gyventojų sutikimo.
Nesutiko, kad būtų pakeisti elektros skaitikliai: ESO ėmė grasinti baudomis ir sankcijomis?
Gyventojai skaičiuoja, kad pasirinkus nepriklausomą elektros tiekėją, jiems išaugo elektros sąskaitos. Dar daugiau, kai kuriems gyventojams jos padidėjo ir įdiegus naują elektros skaitiklį. Tačiau jų atsisakyti gyventojai negali. Elektros skirstymo operatorius (ESO) ramina, kad įdiegus naujus skaitiklius, suvartojama elektra bus skaičiuojama tiksliau ir dėl to žmonės sutaupys.
Tačiau išsigandę didesnių elektros kainų, žmonės nesutinka į namus įsileisti ESO specialistų.
REKLAMA
REKLAMA
90-metė senolė nebeturi, kur dėtis: sulaukė beveik 20 tūkst. eurų sąskaitos už elektrą
Nauji išmanieji elektros skaitikliai į lietuvių namus atkeliauja per skausmus. Gavę naują skaitiklį, tautiečiai sulaukia dešimtūkstantinių sąskaitų už elektrą. Elektros tiekėjai aiškina, kad naujieji skaitikliai čia ne prie ko. Esą tūkstantinių sąskaitų sulaukia tie, kas neteisingai deklaravo arba iš viso ilgą laiką nedeklaravo sunaudotos elektros.
Beje, susimokėti už elektrą, jei ji sunaudota pernai ar dar seniau, tiekėjai reikalauja dabartiniais – rekordiniais – tarifais.
Netrukus elektros sąskaitos dar išaugs: kai kurie gyventojai baiminasi išmanių elektros skaitiklių
Netrukus daugumoje lietuvių namų bus įmontuoti nauji išmanūs elektros skaitikliai. Tuomet žmonėms nereikės kas mėnesį nurašinėti skaitiklių parodymų ar rašyti jų į atsiskaitymų knygeles, žmonės galės internete matyti, kiek ir kokiu metu elektros sunaudoja ir kur gali sutaupyti. Per 3 metus skaitikliai bus keičiami tiems, kas sunaudoja daugiau kaip 1000 kwh per metus.
ESO pradeda išmaniųjų elektros skaitiklių diegimą: įvardijo, kaip vyks keitimas
Valstybės valdomos „Ignitis grupės“ elektros ir gamtinių dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) antradienį paskelbė plataus masto išmaniųjų elektros skaitiklių diegimą visoje Lietuvoje.
Bendrovės specialistų teigimu, vieno skaitiklio pakeitimas užtruks nuo pusvalandžio iki valandos. Žadama, kad tuo metu gyventojas be elektros bus tik 10 ar 15 minučių. Per dieną planuojama pakeista vidutiniškai apie 1000 skaitiklių.
Nauji elektros skaitikliai visiems: dar nepradėjo diegti, o praneša, kad jie atsieis daug brangiau
Artimiausiu metu visi gyventojų elektros skaitikliai bus pakeisti naujais – išmaniaisiais. Tačiau net nepradėjus jų diegimo, skelbiama, kad jų keitimo projektas brangs 10 mln. eurų.
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pernai pasirašė išmaniosios apskaitos infrastruktūros pirkimo sutartį su Prancūzijos bendrovė „Sagemcom Energy and Telecom“ SAS.
Gyventojų laukia pokyčiai – diegs naujus elektros skaitiklius
Išmaniųjų elektros skaitiklių diegimas prasidės 2022 metų pirmąjį pusmetį, nors buvo numatyta pradėti šiuos darbus dar šiemet. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) korekcijas motyvuoja būtinybe užtikrinti kibernetinį saugumą ir sumažinti bet kokias galimas grėsmes.
Elektros skaitikliai bus keičiami visiems: ką svarbu žinoti vartotojams
Jau kitais metais „Energijos skirstymo operatorius“ gyventojams ir verslo įmonėms pradės keisti dabartinius elektros skaitiklius į išmaniuosius. Pakeisti visus šiuos prietaisus kainuos beveik 150 mln. eurų.
Naujų elektros skaitiklių gyventojams teks palaukti – teismas laikinai sustabdė 150 mln. vertės konkursą
Teismas laikinai sustabdė elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbtą maždaug 150 mln. eurų vertės išmaniųjų skaitiklių konkursą. Vilniaus apygardos teismas Italijos bendrovės „Terranova“ prašymu sprendimą priėmė praėjusį penktadienį, rodo „Liteko“ duomenys. Pasak ESO, bendrovė paraišką pateikė ne per centrinę viešųjų pirkimų sistemą bei pasibaigus terminui, bet siekia įrodyti, jog ji laikėsi teisės aktų bei konkurso reikalavimų.
Mokestis už elektrą išaugo dešimt kartų
Mokestis už bendrojo naudojimo elektrą privertė aiktelėti kai kuriuos klaipėdiečius. Vaidaugų gatvės 11 namo gyventojams jis išaugo trigubai.
Sausio 15-osios gatvės 10 namo žmonės gavo net dešimt kartų didesnes sąskaitas.
Gyventojai atsisako mokėti
Sausio 15-osios gatvės 10 namo gyventoja pasakojo, jog anksčiau už bendrojo naudojimo elektrą jai tekdavo mokėti 1,5–2,5 lito. Sąskaitoje už sausį ši suma buvo kur kas didesnė ir siekė 25 litus.
Elektros skaitikliai bus keičiami nemokamai
Metų pabaigoje uždarius Ignalinos atominę elektrinę ir elektros kainoms šoktelėjus 30 procentų skirtumas tarp vieno ir dviejų laiko zonų tarifų sumažėjo, praneša LNK „Žinios“.
Anksčiau elektros skaitiklių keitimas gyventojams kainuodavo 130 litų, tačiau VST ir RST sutarė, kad vartotojai norintys pasikeisti dvinarį skaitiklį į vienanarį dabar tai galės atlikti nemokamai.