elektroniniai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „elektroniniai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „elektroniniai“.
Kęstutis Kupšys: grynieji brangsta ir jų neliks po kelių dešimtmečių
Šiandien net ir atokiausiuose Lietuvos kampeliuose veikiančios parduotuvės gali leisti savo klientams atsiskaityti banko kortelėmis. Pasak asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ vadovo Kęstučio Kupšio, grynųjų pinigų naudojimas kainuoja šimtus milijardų eurų, taigi akivaizdu, kad ilgainiui bus pasirinkta elektroninė alternatyva. „Elektroniniai pinigai yra žymiai pigesni už grynuosius. Skaičiuojama, kad Europoje kas metus išleidžiama apie 100 mlrd.
Penki realūs pokyčiai, kuriuos atneš euras
Iki euro likus vos kelioms savaitėms, prasidėjo tikrasis darbymetis. Įmonės jau rūpinasi grynųjų eurų atsargomis, kad sausio 1-oji neužkluptų nepasiruošus, o gyventojai tiesiog graibsto išankstinius euro monetų rinkinius. Vien „Danske Bank“ skyriuose per pirmą prekybos dieną monetų rinkinių pardavimai viršijo pusantro tūkstančio vienetų ir pralenkė net drąsiausias prognozes.
V. Žukauskas: šešėlinė ekonomika neatsiranda dėl grynųjų
Karolis Birgilas Valdantiesiems siekiant apriboti atsiskaitymą grynaisiais pinigais kai suma viršija 10 tūkst. litų, laisvosios rinkos šalininkai skuba šiuos nuliūdinti, kad tai nepadės kovoti su šešėline ekonomika. Bent jau iš esmės. „Šalyse, kur elektroninių atsiskaitymų lygis yra didesnis, šešėlinė ekonomika veikia vangiau. Tai yra statistiškai teisinga, bet ryšio reikia ieškoti kitur.
Ateitis be grynųjų miglota, bet įmanoma
Karolis Birgilas Lietuvoje parduotuvėse vis rečiau klausiama, ar čia galima atiskaityti kortele. Vis dėlto tai yra miestų tendencija, kurie daug neatsilieka nuo Vakarų ir Šiaurės Europos. Pastarasis regionas garsėja savo bankų tradicijomis ir disciplina, o gyventojai nesispyrioja finansinėms naujovėms. Ketvirtadienį vykusios konferencijos „Link pasaulio be grynųjų“ metu Švedijos centrinio banko konsultantas dr.
Sukčiai bandė apgauti kas ketvirtą lietuvį
Atlikta gyventojų apklausa atskleidė, kad telefoniniai ir elektroniniai sukčiai yra bandę apgauti kas ketvirtą Lietuvos gyventoją. Surinkti duomenys taip pat parodė, kaip dažnai sėkmė lydėjo tokius nusikaltėlius. Paaiškėjo, kad 1 iš 50 sukčių atakų baigdavosi realia žala. Tyrimas „Telefoninių ir elektroninių sukčių atakos prieš Lietuvos gyventojus“ buvo atliktas banko „Swedbank“ iniciatyva.
Pasaulinė mokėjimų ataskaita: elektroniniai atsiskaitymai universalėja
Spalio viduryje buvo paskelbta 2012 m. Pasaulinė mokėjimų ataskaita (World Payments Report 2012). Ją parengė viena didžiausių pasaulyje tarptautinė vadybos konsultavimo ir profesionalių paslaugų kompanija „Cap Gemini“, Europos finansų vadybos ir rinkodaros asociacija (EFMA) bei Karališkasis Škotijos bankas (The Royal Bank of Scotland).
Šią ataskaitą tarptautiniai finansų ekspertai rengia jau aštuntus metus.