ekonomikos atsigavimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ekonomikos atsigavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ekonomikos atsigavimas“.
Prognozės: pranešimu B. Obama bandys sustiprinti demokratų pozicijas
Asta Bareišaitė, LRT Radijas, LRT.lt Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Barackas Obama antradienį skaitys septintą savo metinį pranešimą, kuriame ne tik apžvelgs dabartinę JAV situaciją, bet ir pristatys savo pagrindinius tikslus ateinantiems metams. JAV pagaliau jaučiant tvirtesnį ekonominį atsigavimą, numatoma, kad prezidentas B. Obama savo pranešime didžiausią dėmesį skirs mokesčių reformoms.
I. Šimonytė: norint investicijų, reikia keisti savivaldos požiūrį (I)
Bendrą Senojo žemyno valiutą jau praktiškai turime kišenėje, tačiau Europos Sąjungos institucijas reikia įtikinti, kad Lietuvos ketinimai – rimti, mano buvusi Finansų ministrė ekonomistė Ingrida Šimonytė. Vilniaus Universitete dėstanti ekspertė Ekonomika.lt pasakojo mananti, kad norint pajausti ekonomikos atsigavimą kitų metų laukti nereikia – jis jau čia.
Atsigaunančios Lietuva ir Latvija – prošvaistė Estijai
Atsigaunančios Lietuvos ir Latvijos ekonomikos yra tarsi prošvaistė Estijai, kurios eksportas šioms kaimynėms didėja, rašoma portale bbn.ee. Pasak SEB banko Estijoje analitikės Rutos Arumae, Estijos problema yra ta, kad ji jau yra kitoje ekonominio ciklo vietoje nei Lietuva ir Latvija ir jas šiek tiek lenkia. Kitaip nei šios šalys, Estija jau išnaudojo galimybę atsitiesti vidaus vartojimo dėka. Visos Baltijos šalys demonstruoja panašią ekonominę plėtrą, jei nekalbama apie infliaciją.
Islandai abejoja savo ekonomikos atsigavimu
Didžiausia Islandijos informacinių technologijų (IT) bendrovė CCP yra būtent tai, ko šiai salai reikia norint išbristi iš ekonominės krizės. Ji yra globali, sparčiai auganti ir įdarbina šimtus darbuotojų, bet jos istorija taip pat atspindi nerimą dėl šalies ateities, rašo „Reuters“. CCP vadovui Hilmarui Peturssonui išgirtasis Islandijos ekonomikos atsigavimo modelis gal ir padėjo atitolinti 13 mlrd.
T. Geithneris: JAV atsigavimą stabdo Europa ir Kongresas
JAV iždo sekretorius Timothy Geithneris teigia, kad Jungtinių Valstijų ekonomika tikrai atsigaus, tačiau Kongresas turi susivienyti dėl reformų, o Europa – išspręsti savo finansines problemas, informuoja AFP.
„Europa vis dar kelia daug abejonių ir yra didžiausias stabdis. Didžiausias rūpestis tebėra Europos krizės sprendimas“, - per forumą Niujorke sakė T. Geithneris.
Kaip keisis verslo kelionių kainos 2013-aisiais?
Kitais metais Europoje kelionės geležinkeliu vidutiniškai brangs 4,3 proc., avialinijomis – 2,5 proc., apgyvendinimo paslaugos – 1,3 proc., automobilių nuoma – 1,2 proc.
Brazilijos ekonomikai piešia šviesią ateitį
Brazilijos ekonomikos augimas turėtų paspartėti antrąjį šių metų pusmetį, penktadienį sakė šalies centrinio banko vadovas.
Sakydamas kalbą Londone Brazilijos centrinio banko vadovas Alexandre Tombinis teigė, kad naujos darbo vietos, didėjantys atlyginimai ir tvarus skolų augimas turėtų palaikyti vidaus paklausą prekėms ir paslaugoms. Jis pridūrė, kad silpnesnis valiutos kursas turėtų palaikyti eksportą.
Brazilijos bendrasis vidaus produktas pernai išaugo tik 2,7 proc.
Sausra JAV grasina pasauline maisto krize
Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) vidurio vakaruose mėnesį besitęsiantys karščiai į rekordines aukštumas kelia kukurūzų ir sojos pupelių kainas. Kviečių kainos taip pat pasiekė tokias aukštumas, kokiose buvo tik 2008 m. per maisto krizę. Didžiausia sausra nuo 1956 m. niokojanti svarbiausią Amerikos žemės ūkio regioną sužlugdė dar prieš porą mėnesių rusenusias viltis, kad šiemet bus sulaukta gausaus derliaus.
Pasaulio ekonomikos atsigavimas – pavojuje, įspėja TVF
Pasaulio ekonomikos atsigavimas vis dar yra pavojuje, o euro zonos ekonomikos išlieka „rizikingoje“ situacijoje, teigia Tarptautinis valiutos fondas (TVF).
Pavėluotas ar nepakankamas Europos lyderių atsakas į krizę dar labiau pakenktų atsigavimui, teigia jis.
TVF savo pasaulio ūkio augimo prognozes 2013 metams sumažino nuo 4,1 proc. iki 3,9 proc. Fondo prognozės pasaulio ūkio našumui šiais metais, matuojamą bendruoju vidaus produktu, išlieka beveik nepakitusios – 3,5 proc., praneša BBC.
Pietų Europoje krizė gilėja, Rytuose daugėja nerimo ženklų
Recesija Pietų Europoje vis gilėja, ypač Ispanijoje ir Italijoje, be to, ji persimetė į Kiprą. Prognozuojama, kad ekonominė veikla 2012 m. šiose trijose šalyse sumažės atitinkamai 2, 1,8 ir 1,3 proc. Pastebėti ir pirmieji ženklai, jog lėtėja Indijos ekonomikos augimas, Argentinoje prastėja verslo klimatas, o tai kelia susirūpinimą dėl besivystančių rinkų. Vis dėlto gyvybinga Indonezijos vidaus rinka sugebės atlaikyti išorėje vykstančius sukrėtimus.
REKLAMA
REKLAMA
Kinijos ekonomikos augimas sulėtėjo
Kinijos ekonomikos augimas per antrąjį šių metų ketvirtį buvo lėčiausias per pastaruosius trejus metus, nes investicijos sulėtėjo, o paklausa pagrindinėse rinkose – Jungtinėse Valstijose ir Europoje smuko, praneša BBC.
Kinijos bendrasis vidaus produktas (BVP) per antrąjį ketvirtį, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 7,6 proc. Per ankstesnį ketvirtį BVP augimas siekė 8,1 proc.
Kovą Kinija sumažino šių metų BVP prieaugio prognozę iki 7,5 proc.
Euro zonos ekonomika „lipti iš duobės“ pradės nuo 2013-ųjų
Ketvirtinėje apžvalgoje „ „Ernst & Young“ euro zonos ekonomikos prognozė“ teigiama, kad regiono ekonomika šiemet patirs švelnų nuosmukį, o „lipti iš duobės“ pradės nuo 2013-ųjų. Prognozuojama, kad euro zonos BVP 2012 m. mažės 0,5 proc., o 2013 m. didės 1 procentu.
Ar kylančios naftos kainos nuslopins pasaulio ūkio atsigavimą?
Naftos kainos vėl kopia į viršų, keldamos vis didesnę grėsmę globaliam ekonomikos atsigavimui. Tai verčia atsigręžti į 2011 metų pradžią, kuomet dėl Europos skolos bėdų ir stipriai brangusios naftos pasaulio ūkį sukaustė sąstingis. Kita vertus, šiuo metu „juodojo aukso“ kainų kilimas yra ganėtinai nuosaikus, todėl brangstanti nafta itin stipraus neigiamo poveikio, tikėtina, nesukels. Tiesa, trumpuoju laikotarpiu aukštos naftos kainos gali apkarpyti didžiausios pasaulio ekonomikos – JAV augimą.
TVF atstovas: euro krizė – kontroliuojama
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvai vadovas Jamesas Morsinkas, trečiąkart viešėdamas Lietuvoje ir apžvelgdamas pasaulines ekonomikos tendencijas, išskyrė keletą gerų ir blogų žinių.
Tarp blogųjų užsienio svečias minėjo euro zonos krizę, silpną JAV ekonomikos augimą, neramumus akcijų rinkose.
Pramonininkai: gamintojų ir vartotojų lūkesčiai – skirtingi
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2011 m. rugpjūčio mėnesį, lyginant su 2010 m. tuo pačiu laikotarpiu, šalies pramonės produkcija ūgtelėjo 6,6%, t.y. šiek tiek lėčiau nei ankstesniais mėnesiais.
„Naujausi statistiniai rodikliai liudija, kad Lietuvos pramonė – šalies ūkio atsigavimo lokomotyvas – išlaiko santykinai aukštą augimo tempą, tačiau augimas laipsniškai praranda pagreitį, o pramonė išlieka neigiamų makroekonominių tendencijų pasaulyje įkaite.
G. Nausėda: didžiausias ateities nerimas – šildymo sąskaitos
Nors SEB bankas prognozuoja, kad bendrasis Lietuvos vidaus produktas (BVP) šiemet augs 6,5 proc., o kitąmet 4 proc., ekonomikos augimo debesys niaukiasi. Globalinės ekonomikos atsigavimui gresia sąstingis, o blogiausiu atveju – ir pakartotinė recesija.
Lietuvos ekonomikos pabangėje gerų žinių taip pat maža.
C. Lagarde: pasaulio ekonomikos atsigavimas yra per lėtas
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde pareiškė, kad pasaulinės ekonomikos augimas yra per lėtas. Be to, ekonomikos atsigavimas susiduria su rizika, praneša BBC.
C. Lagarde įspėjo apie vis dar tebesitęsiantį ekonomikos nuosmukį ir ragino imtis koordinuotų politinių veiksmų. Vadovė tai pareiškė per JAV federalinio rezervų banko posėdį. „Situacija šią vasarą parodė, kad mes esame naujoje pavojingoje fazėje, - teigė vadovė.
V. Klyvienė: kainos Estijoje netikėtai šoktelėjo
Estijoje metinis kainų augimas liepą augo iki 5,2 proc. nuo 4,9 proc. birželį, nors buvo tikėtasi infliacijos sumažėjimo iki 4,6 proc.
Tokį infliacijos padidėjimą lėmė netikėtai paaugusios maisto ir degalų kainos. Kaip rodo Estijos statistika, liepą santykinai šoktelėjo alkoholio, cukraus, vaisių ir kai kurių daržovių kainos. Kol kas sunku pasakyti, ar infliacijos padidėjimas yra daugiau trumpalaikė tendencija, ar tai rodo vidaus paklausos, o kartu ir ekonomikos atsigavimą.
R. Vainienė: verslą privertė pasidalinti gerove, bet nepadėjo jos kurti
Kai spaudos konferencijoje pristatėme 28-ojo Lietuvos ekonomikos tyrimo rezultatus, labiausiai dalyvius domino klausimas, kodėl Lietuvos ekonomikai augant po 5 procentus kasmet, nedarbas išlieka neįtikėtinai aukštas – beveik 15 procentų.
Kaip prognozuoja rinkos dalyviai, kitais metais ekonomika ir vėl augs, tačiau nedarbas mažės lėtai ir darbo kitais metais dar neturės kone 13 procentų darbingų Lietuvos gyventojų.
V. Klyvienė: pasaulio ekonomikos žaizdos vis dar kraujuoja
Pagrindiniai pasaulio ekonomikos rodikliai silpnėja signalizuodami globalų ekonomikos lėtėjimą. Pasaulio pramonės aktyvumo indeksas (PMI) birželį toliau krito iki 52,0 nuo 53,0 gegužę pasiekdamas žemiausią lygį nuo 2009 metų birželio. Nerimą kelia infliacija, naftos kainų didėjimo rizika bei Graikijos skolų krizė, tačiau yra pagrindo tikėti, kad dabar pasaulis geba greičiau atsitiesti po naujų sukrėtimų.
Pramonininkai: prasidėjus šildymui, rinkai ruošiamas Molotovo kokteilis
Lietuvos pramonininkai prognozuoja palaipsniui atsigausiant vidaus vartojimą. Tą teigiamai veiks tokie dalykai, kaip didėjantis užimtumas, o su tuo ir dalies gyventojų pajamos, gerėjantys vartotojų lūkesčiai. Tačiau dalis žmonių išlieka labai atsargūs, o vartojimui neigiamą įtaką darys ir sąskaitos už šildymą, teigia Lietuvos pramonininkų konfederacijos analitikas Aleksandras Izgorodinas.
Mažiau gyventojų – mažiau bedarbių
Lietuvos darbo biržos registre - 247,8 tūkst. bedarbių. Tai sudaro 11,46 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų.
Daugėja laisvų darbo vietų
Lietuvos darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Daiva Liugienė teigė, kad darbo rinkoje ryškėja teigiamos tendencijos – aštuonias savaites iš eilės įdarbintų asmenų yra daugiau nei naujai įregistruotų bedarbių.
Stabdžiai Lietuvos verslui – biurokratija ir nenuspėjami mokesčiai
Didžiausia valstybės bėda, dėl kurios niekaip neatsigauna ekonomika, pasak Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos valdybos pirmininko Roberto Dargis, – nesirūpinimas kasdieniu žmonių gyvenimu. Trys sritys, kurioms derėtų skirti daugiausia dėmesio, kad šalies ekonomika atsigautų, tai energetika, užsienio investicijų pritraukimas ir biurokratijos aparato darbas.
Biudžetas kitąmet turėtų augti per 9 proc.
Vyriausybė kitų metų biudžeto prognozėje skelbia, kad 2012-aisiais šalies biudžetas, įskaitant ES lėšas, augs daugiau kaip 9 proc.
Planuojama surinkti 13 proc. daugiau mokesčių. Pasak Premjero Andriaus Kubiliaus, tokie skaičiai grįsti oficialiomis ekonomikos augimo prognozėmis ir dabartine statistika, kuri rodo, jog ekonomika sparčiai atsigauna.
"Galime pasidžiaugti, kad ekonomika šiais metais pirmąjį ketvirtį augo beveik 7 proc. daugiau nei pernai.
E. Lucasas: Latvijos ekonomika turi pakeisti kryptį
Jeigu Latvija nori, kad jos ekonomika augtų, o šalis ir vėl taptų konkurencinga, ji turi specializuoti savo ekonomiką tam tikroje srityje ir atrasti nišą, ketvirtadienį Rygoje vykusio „Baltijos ekonomikos studentų forumo“ metu sakė žinomas politikos apžvalgininkas, britų savaitraščio „The Economist“ žurnalistas Edwardas Lucas.
Ekonomistų prognozėse skamba optimizmo gaida
„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis Šiauliuose pristatė 2011 metų Lietuvos ekonomikos tendencijų įžvalgas. Regiono įmonių situaciją gana optimistiškai vertino Sigitas Lokcikas, “Swedbank“ Šiaulių regiono verslo ir bankininkystės centro direktorius.
Įžvelgia ekonomikos atsigavimą
„Ekonomikos atsigavimas šiemet bus daug spartesnis, nei praėjusiais metais, — teigė N. Mačiulis. — Pagrindinės priežastys — atsigauna investicijos ir pramonė.
Premjeras siūlo ruoštis atlaikyti spartų ekonomikos augimą
Pagal nuolat pasirodančius ekonomikos atsigavimo signalus tenka pripažinti, jog Lietuvos laukia sudėtingas išbandymas – spartus ekonomikos augimas, kuriam derėtų sukaupti visą politinę valią, teigia Premjeras Andrius Kubilius.
„Pagal daugelį požymių – mes atlaikėme ekonominę krizę. Tačiau dabar ateina sunkesnis išbandymas – teks atlaikyti ekonomikos atsigavimą. O jis, kaip rodo daugelis parametrų, gali būti pakankamai spartus.
Sausį Vokietijoje ir toliau mažėjo nedarbas
Sausį nedarbas Vokietijoje sumažėjo labiau nei prognozuota ir siekė 7,4 proc., praneša BBC.
2010 m. gruodį nedarbo lygis Vokietijoje buvo 7,5 proc. Ekonomistai prognozavo, kad sausį nedarbas šalyje ir toliau sieks 7,5 proc.
Neseniai buvo pranešta, kad dėl padidėjusių eksporto prognozių verslo pasitikėjimas Vokietijoje išaugo iki aukščiausio lygio per aštuoniolika mėnesių.
Prognozė: pasaulio ekonomiką į priekį stums Azijos rinkos
Kompanijos „PwC“ apklausos rodo, kad pasaulyje pasitikėjimas verslu grįžta į ikikrizinį lygį, rašo BBC.
Daugiau kaip pusė apklausoje dalyvavusių kompanijų vadovų teigė tikintys, kad jų verslas 2011 metais augs. Prieš metus taip optimistiškai mąstančiųjų buvo apie 30 proc.
Apklausa, pasirodžiusi prieš Pasaulinio ekonomikos forumo Davose pradžią, rodo, kad dauguma vadovų tiki, jog pasaulinę ekonomiką į priekį stums Azijos rinkos.
Verslo milžinai
48 proc.
Baltijos šalyse pastebi spartesnį nei tikėtasi ekonomikos atsigavimą
Lietuvos, Latvijos ir Estijos finansų ministrai Ingrida Šimonytė, Andris Vilkas ir Jurgenas Ligis metiniame susitikime vieningai pritarė pozicijai, jog ekonomikos atsigavimas Baltijos šalyse vyksta sparčiau nei prognozuota, bei pripažino, kad tolesnis ūkio augimas labiausiai priklausys nuo pasaulio bei Europos Sąjungos ekonominės raidos.
Klaipėdos uostas trimituoja atsigavimo pradžią
Pirminiais duomenimis, 2010 metais Klaipėdos uoste perkrauta 31,2 mln. tonų jūrinių krovinių, tai yra 3,3 mln. tonų, arba 12 proc., daugiau nei 2009 metais ir 1,3 mln. tonų, arba 4,3 proc. daugiau nei ikikriziniais geriausiais visoje uosto istorijoje 2008 metais.
Pasak statistiko Ž. Sinkevičiaus, išaugusi uosto krova yra akivaizdus globalaus vartojimo ir regiono tarptautinės prekybos augimo įrodymas. Prekės per Klaipėdos uostą yra gabenamos į visus kontinentus.
Finansų ministerija: darbo rinkoje įvyko lūžis
2010 metų trečiojo ketvirčio ir užimtumo ir laisvų darbo vietų rodikliai rodo, kad Lietuvoje įvyko darbo rinkos lūžis – prasidėjo kilimas. Anot Finansų ministerijos, tai gan neįprasta, nes darbo rinkos rodikliai paprastai ima gerėti tik praėjus dvejiems metams nuo bendrojo vidaus produkto augimo pradžios.
Beveridžo kreivė, rodanti darbo rinkos būklę, patikimo išankstinio rodiklio reputaciją įgijo, kai pirmoji pranešė apie artėjantį ūkio nuosmukį.
JAV ekonomikoje - atsigavimo ženklai
JAV bedarbių paraiškų išmokoms gauti skaičius praėjusią savaitę sumažėjo daugiau nei tikėtasi ir pasiekė žemiausią lygį per du mėnesius, o tuo tarpu prekybos deficitas liepos mėnesį ženkliai sumažėjo, kas, pasak ekonomistų, yra vilties ženklai, kad JAV ekonomika atsigauna.
Britanijos ekonomika išaugo daugiausiai per ketverius metus
Didžiosios Britanijos ekonomika antrąjį šių metų ketvirtį išaugo beveik dvigubai daugiau nei prognozavo ekonomistai. Prieaugis buvo didžiausias per ketverius metus.
JAV vartotojų pasitikėjimas ženkliai smuko
JAV vartotojų pasitikėjimas birželį ženkliai smuko išaugus nerimui dėl darbo rinkos ir lėto ekonomikos atsigavimo, praneša CNBC.
Privačios tyrimų grupės Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksas nusmuko beveik 10 punktų iki 52,9 punktų. Gegužę indeksas laikėsi ties 62,7 punktais.
Reuters apklausti ekonomistai prognozavo tik nežymų indekso nuosmukį.
Paskutinį kartą toks žymus indekso kritimas buvo užfiksuotas vasario mėnesį.
Registruotas nedarbas mažėja jau antrą savaitę
Šią savaitę įregistruota beveik 3,4 tūkst. bedarbių, tai yra 42,2 proc. mažiau nei ankstesniąją. Vidutiniškai per dieną buvo registruojami 847 bedarbiai (ankstesniąją savaitę - 977).
Šalyje yra užregistruota 324 tūkst. bedarbių - tai sudaro 15,04 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų.
Lietuvos darbo biržos duomenimis, registruotas nedarbas per savaitę sumažėjo 0,04 procentinio punkto. Tai pirmas kartas šiais metais, kai dvi savaites iš eilės registruotas nedarbas mažėjo.
Juanis gali pakeisti pasaulinio ekonominio augimo kryptį, o ne greitį
Kinijos perėjimas prie aukštesnio juanio kurso gali pakeisti pasaulinės ekonomikos vystymosį kryptį, tačiau ne greitį, teigia ekonomistai.
„Bloomberg“ duomenimis, Kinijos vartotojai gali daugiau pirkti, nes padidėjusi juanio vertė lemia jų pirkimo galios augimą. Prognozuojama, kad toks pasikeitimas Kinijoje šiais ir ateinančiais metais pasaulinį ekonominį augimą turėtų padidinti 0,1 proc., iki maždaug 4 proc.
Obama prašo G20 kartu stiprinti ekonominį atsigavimą
JAV prezidentas Barackas Obama kreipėsi į G20 šalių verslo partnerius dėl glaudaus bendradarbiavimo, siekiant bendromis pastangomis apsaugoti ir sustiprinti ekonominį atsigavimą po didžiulės 2008 m. rudenį prasidėjusios pasaulinės ekonominės sistemos griuvimo.
Obamos teigimu, ateinančiame birželio 25-27 d. G20 susitikime daugiausiai dėmesio bus skiriama pastangoms stabilizuoti valstybių skolas ir atsargiai rinktis verslą skatinančias programas.
Nourielis Roubinis: pasaulio ekonomikos atsigavimas blyškus
Ekonomistas Nourielis Roubinis pareiškė, kad dėl skolų problemų turtingose šalyse, pasaulio ekonomikos perspektyvos išlieka trapios, o atsigavimas blyškus, skelbia naujienų agentūra CNBC.
San Paule vykusioje konferencijoje N. Roubinis, ekonomikos konsultantų RGE Monitor vadovas, taip pat teigė, tuo pat metu, kai šalys susiduria su skolų problemomis, Brazilijoje pradeda atsirasti pirmieji perkaitimo ženklai.
JAV ekonomika augo lėčiau nei tikėtasi
Didžiausia pasaulio ekonomika per pirmąjį šių metų ketvirtį augo lėtesniu tempu nei rodė pirminiai duomenys, praneša CNBC.
Komercijos departamento duomenimis, JAV ekonomika per pirmus tris šių metų mėnesius ūgtelėjo 3,0 proc. metiniu tempu, tai buvo trečias paeiliui metų ketvirtis, kai šalies ekonomika fiksavo pakilimą. Praėjusį mėnesį buvo skelbiama, kad šalies bendrasis vidaus produktas augo 3,2 proc. metiniu tempu.
Reuters apklausti analitikai prognozavo 3,4 proc. BVP augimą.
EBPO pagerino ekonomikos augimo prognozę
Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pagerino šių ir ateinančių metų ekonomikos augimo prognozę ir teigia, kad besivystančios ekonomikos, tokios kaip Kinija, lenkia skolų kamuojamas išsivysčiusias ekonomikas ir paskatins pasaulinį augimą.
EBPO narių ekonomika šiemet augs 2,7 proc. Rudenį paskelbtoje ataskaitoje organizacija prognozavo 1,9 proc. ekonomikos augimą.
Centrinis bankas: Latvija kyla iš nuosmukio
Latvijos ekonomika, kuri praėjusiais metais patyrė didžiausią nuosmukį Europos Sąjungoje, augant eksportui ir gamybai pradėjo kilti iš recesijos, teigia Centrinio banko valdytojas Ilmars Rimsevics.
Pasak I. Rimsevics, nedarbas šalyje mažėja, gamyba per pastaruosius keletą mėnesių parodė aiškią augimo tendenciją, eksportas taip pat augą, o pinigai grįžta į bankus.
Latvijos pramonės produkcija per pirmąjį metų ketvirtį paaugo 7,4 proc., eksportas kovo mėn. kilo 19,7 proc.
Bankininkystė: kaip išsigelbėti nuo krizės?
Po praūžusios pasaulio ekonomikos krizės Vidurio ir Rytų Europos (VRE) regiono šalyse yra pastebimi nedrąsūs atsigavimo ženklai. Ekonomikos augimo prognozės įvairios: vienose šalyse ekonomika augs sparčiau, kitose – lėčiau dėl rinkos svyravimų, tačiau nė viena šalis dar negalės pasigirti prieš krizę buvusiais ekonomikos augimo rodikliais.
Latvijos ekonomika ima ropštis iš krizės
Latvijos ekonomika pamažu ropščiasi iš krizės – per pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su trim ankstesniais mėnesiais, šalies ūkis ūgtelėjo 0,3 proc., rodo pirmadienį paskelbti preliminarūs duomenys.
Įvertinusi sausio–kovo duomenis šalies statistikos tarnyba pranešė, jog Latvijos ekonomika auga pirmą kartą nuo to laiko, kai pirmąjį 2008 metų ketvirtį šalis pakliuvo į krizę, praneša naujienų agentūra AFP.
Pernai Latvijos ekonomika susitraukė 18 proc.
Vokietijos eksportas augo daugiausiai per 18 metų
Įsibėgėjus pasauliniam ekonomikos atsigavimui, Vokietijos eksportas kovą augo sparčiausiu tempu per 18 metų, praneša naujienų agentūra Bloomberg.
Didžiausios Europos ekonomikos eksportas, atsižvelgiant į sezoninius pokyčius ir darbo dienų skaičių, per mėnesį išaugo 10,7 proc. Pasak Vokietijos statistikos biuro, tai didžiausias mėnesinis augimas nuo 1992 metų liepos. Vasarį eksportas augo 5,1 proc.
Ekonomistai prognozavo 3 proc. eksporto augimą.
Didžiausias ekonomikos augimas ES numatomas Lenkijai ir Slovakijai
Lenkijos ir Slovakijos ekonomikos, skatinamos eksporto ir investicijų augimo, šiemet kils sparčiausiu tempu Europos Sąjungoje, teigia Europos Komisija.
Lenkijai ir Slovakijai šiemet prognozuojamas 2,7 proc. ekonomikos augimas, kurį galima palyginti su prognozuojamu 1 proc. visos Europos Sąjungos ekonomikos augimu. EK Čekijai numato 1,6 proc. augimą, o Vokietijos ekonomikai - 1,2 proc. ekonomikos augimą.
Europos Komisija pagerino ES ekonomikos augimo prognozę
Komisijos pavasario prognozė patvirtina, kad ES ekonomika palaipsniui atsigauna. Numatoma, kad po didžiausio per visą ES gyvavimo laikotarpį patirto nuosmukio 2010 m. ES ekonomika augs 1 %, o 2011 m. - 1¾ %. Tai reiškia, kad, palyginti su Komisijos rudens prognoze, šių metų ekonomikos augimo rodiklis didesnis ¼ procentinio punkto, nes ES šalis teigiamai veikia pagerėjusios išorės sąlygos. Vis dėlto ekonomikos atsigavimą tebevaržo nedidelė vidaus paklausa.
Latvija ruošiasi sumažinti biudžeto karpymus
Atsigaunant ekonomikai ir prasidedant pajamų augimui, Latvijos biudžeto apkarpymai ateinančiais metais bus ženkliai mažesni, Latvijos radijui teigė ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis.
Pasak ministro pirmininko, biudžeto karpymas bus žymiai mažesnis nei 500 mln. latų. V. Dombrovskis teigė, kad ateinančių metų Latvijos biudžeto karpymo apimtys turėtų sudaryti apie 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto, arba 250 mln latų.
Vokietijos verslo pasitikėjimas pasiekė dviejų metų aukštumas
Pasauliniam ekonomikos atsigavimui pradedant atgaivinti eksportą, Vokietijos verslo pasitikėjimas balandžio mėnesį pakilo į dviejų metų aukštumas, praneša naujienų agentūra Bloomberg.
Ifo instituto verslo nuotaikų indeksas, apskaičiuotas remiantis 7000 vadovų apklausa, per mėnesį nuo 98,2 punktų pakilo iki 101,6 punktų, tai aukščiausia indekso reikšmė nuo 2008 m. gegužės mėn.
Ekonomistai prognozavo indekso kilimą iki 98,7 punktų.
Vokietijos vartotojai ir bendrovės sustabdė ekonomikos atsigavimą
Vokietijos vartotojai ir bendrovės per paskutinįjį praėjusių metų ketvirtį apkarpė išlaidas ir sustabdė šalies ekonomikos atsigavimą.
Lyginant su trečiu metų ketvirčiu privatus vartojimas sumenko 1 proc., o kapitalo investicijos sumažėjo 0,7 proc.
Nors eksportas ir išaugo 3 proc., tačiau tai nepadėjo išaugti Vokietijos bendrajam vidaus produktui, kuris liko nepakitęs nuo trečio metų ketvirčio, praneša Federalinis statistikos biuras, patvirtindamas anksčiau paskelbtus duomenis.