eglė marciuškienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eglė marciuškienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eglė marciuškienė“.
Vargina odos problemos? Štai, kokius tyrimus vertėtų atlikti
Su odos problemomis bent kartą gyvenime yra susidūrę daugelis žmonių. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ viešnia „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė pasakoja, kad odos problemos neretai gali išduoti rimtus sveikatos sutrikimus.
Svarbu atlikti išsamius tyrimus
Laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Inga iš Pasvalio uždavė klausimą:
„Ant mano odos yra keistų darinių, spuogų, išsausėjimų. Buvau pas dermatovenerologę, liepė pasidaryti kraujo tyrimus.
Moterims itin aktualus tyrimas taps paprastesnis: bus galima atlikti namuose
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas ir „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė papasakojo, kokie pokyčiai laukia moterų dalyvaujant gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje.
Laidoje Vaida iš Elektrėnų uždavė klausimą:
„Man 39 m., reguliariai dalyvauju gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje. Man procedūra labai nemaloni. Žinau, kad užsienyje tą dalyką galima atlikti namuose.
Sutrikusią skydliaukės veiklą išduoda šie simptomai: nenumokite ranka
Skydliaukės pagrindinė užduotis yra kontroliuoti medžiagų apykaitą bei jos greitį. Tai procesas, kai kūnas paverčia suvartotą maistą energija, kurios reikia visoms kūno ląstelėms. Kai skydliaukė neveikia tinkamai, tai gali paveikti visus organizme vykstančius procesus.
„Antėja“ medicinos centro laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokie yra sutrikusios skydliaukės simptomai, kuo tai yra pavojinga bei koks gali būti gydymas.
Unikauskas atsakė į dažniausius klausimus apie erkes: kai kurie faktai nustebins
Iš pirmo žvilgsnio erkė gali pasirodyti kaip mažytis, nekaltas padarėlis. Vis dėlto, realybė visai kitokia. Įsisiurbus erkei galima užsikrėsti dviem itin pavojingomis ligomis – erkiniu encefalitu ir Laimo liga. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas, „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė ir „Antėja“ gydytoja Eglė Marciuškienė atsakė į dažniausius laidos žiūrovų klausimus apie erkes ir jų sukeliamas ligas.
Profesorius Unikauskas siunčia 1 svarbią žinią sodininkams: įsidėmėkite
Įpusėjus pavasariui, vis daugiau lietuvių užsiima sodo, daržo darbais. Visgi šie darbai yra ne tik naudingi, bet ir gali sukelti rimtų sveikatos pasekmių.
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir į svečius pakvieta medicinos daktarė Eglė Marciuškienė pasakoja apie sodo, daržo darbų naudą bei įspėja apie tvyrančius pavojus.
Daugelis tai pamiršta: štai, kaip dažnai reikia skiepytis nuo stabligės
Pavasariui įsibėgėjus vis daugiau laiko praleidžiame lauke. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ apsilankiusi „Antėja“ gydytoja Eglė Marciuškienė atkreipia dėmesį, kad užsiimant sodo darbais ir aktyviu laisvalaikiu lauke itin svarbu pasiskiepyti nuo stabligės.
„Dirbant sode ir susižeidus galima susirgti stablige. Ypač didelis pavojus tuo atveju, jei dirvožemis tręšiamas mėšlu. Ir tam visai nereikia didelės traumos, užtenka net ir mažiausio rožės spyglio įbrėžimo“, – tikina specialistė.
Užsiimate sodininkyste? Unikauskas įspėja apie tykančius pavojus
Pavasariui įsibėgėjus vis daugiau lietuvių traukia į sodus ir sodybas, kur pradeda pasiruošimą naujam sodininkystės ir daržininkystės sezonui. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė sako, kad nors sodo darbai ir naudingi sveikatai, vis dėlto, reikėtų pasisaugoti ir tykančių pavojų.
Štai, kada reikalingas DHEA-S tyrimas: įsidėmėkite
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Aurelija uždavė klausimą apie DHEA-S tyrimą. Profesorius Alvydas Unikauskas atkreipia dėmesį, kad šis tyrimas paprastai skiriamas moterims.
Aurelija ir Šilutės klausia:
„Man gydytoja paskyrė DHEA-S tyrimą. Pirmą kartą girdžiu apie tokį. Norėčiau sužinoti daugiau.“
„DHEA-S rekomenduojama išsitirti moterims, jei padidėja plaukuotumas arba priešingai plinkama.
Ar planuojant šeimos pagausėjimą vyrams reikėtų gerti folio rūgštį? Atsako specialistė
Kaip žinia, planuojant nėštumą ir jo metu moterims rekomenduojama vartoti folio rūgšties maisto papildus. Vis dėlto, galbūt folio rūgštis reikalinga ir vyrams?
Atsakė į laidos žiūrovo klausimą
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovas Laurynas iš Žiežmarių uždavė klausimą specialsitams:
„Planuojame kūdikį. Žmona man liepė gerti folio rūgštį. Geria ir pati. Ar man tikrai reikia? Nesu girdėjęs, kad ją reikia gerti vyrams.
Nemiga gali įspėti apie galybę sveikatos bėdų: nenumokite ranka į šiuos simptomus
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo susikoncentruoti ir sutelkti dėmesį, o tuo pačiu gali sukelti nemažai kitų sveikatos problemų. Koja kojon nuovargis eina su nemiga, kuri gali lemti lėtinį nuovargį, o šis savo ruožtu vėl gali sutrikdyti kokybišką miegą.
REKLAMA
REKLAMA
Vargina nereikalingi kilogramai? Specialistė atsakė, kas dėl to kaltas
Ar kada susimąstėte, kodėl vieniems atsikratyti papildomų kilogramų sekasi lengvai, o kitiems svoris krenta itin lėtai net ir imantis drastiškų priemonių? „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytojos Eglės Marciuškienės teigimu, kartais dėl viršsvorio gali būti kalta ne valios stoka ar netinkama mityba, o medžiagų apykaitos sutrikimai ir ligos.
Kodėl priaugame svorio?
Jeigu turite keletą ar kelias dešimtis papildomų kilogramų, vertėtų susimąstyti, kokios to priežastys.
Uždegiminės žarnyno ligos: kada laikas sunerimti?
Uždegiminės žarnyno ligos (UŽL) kerta net ir patiems jauniausiems – vos 30 metų sulaukusiems pacientams ar netgi vaikams. „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė pasakoja, kad pastebėjus nemalonius ir ilgai trunkančius virškinamojo trakto simptomus būtina kreiptis į specialistus.
Uždegiminės žarnyno ligos – kas tai?
Uždegiminės žarnyno ligos, tai bent du atskiri sutrikimai, sukeliantys plonosios ir storosios žarnos uždegimą bei išopėjimą.
Kamuoja hipertenzija? Štai, kokius tyrimus vertėtų atlikti
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ viešnia „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė papasakojo, kokius tyrimus turėtų atlikti pacientai, kuriuos kamuoja aukštas kraujo spaudimas.
„Arterinė hipertenzija gali būti pirminė ir antrinė. Antrinę hipertenziją sukelia tam tikros gretutinės ligos, todėl norint sumažinti kraujospūdį, būtina suvaldyti jį keliančias ligas. Norint išsiaiškinti antrinės hipertenzijos priežastis rekomenduoju atlikti TTH, FT4 ir FT3 tyrimus.
Kamuoja podagra? Unikauskas atskleidė, kas tai sukelia
Su podagra dažniausiai susiduria 40 metų ir vyresni vyrai bei menopauzę patyrusios moterys. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė papasakojo, kas kaltas dėl podagros atsiradimo ir kaip to išvengti.
Pasireiškia senstant
Laidos vedėjas A. Unikauskas pasakoja, jog amžėjant dažnam pacientui pasireiškia hiperurikemija – šlapimo rūgšties kiekio kraujyje padidėjimas.
Unikauskas atskleidė mažai žinomą faktą apie žarnyno bakterijas: štai, kuo jos ypatingos
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas sulaukė žiūrovo klausimo apie žarnyno ir smegenų ryšį. Pasak specialisto – gerųjų bakterijų esančių žarnyne sąveika su smegenimis yra daug svarbesnė, nei daugelis galvoja.
Įspėja nenaikinti gerųjų bakterijų
Albertas iš Šilutės klausia: „Perskaičiau, kad žarnynas yra antrosios smegenys. Ar taip gali būti? Kaip tai susiję? Be to, aš paniškai bijau bakterijų. Girdėjau, kad mūsų organizme jų knibždėte knibžda.
Unikauskas įspėja apie pragaištingas netinkamos mitybos pasekmės: gali pažeisti net smegenis
Netinkama mityba gali sukelti daugybę sveikatos sutrikimų – antsvorį, diabetą, aknę ir virškinamojo trakto negalavimus. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo, kad nepilnavertė mityba gali paveikti net ir smegenis.
Sukelia vitaminų stoką
Laidos vedėjas A. Unikauskas atviras – neretai susiduria su maistui išrankiais pacientais, kurių dienos mitybos racionas susideda iš baltos duonos, gruzdintų bulvyčių ir sausų pusryčių be pieno.
Gydytoja perspėja – sąnarių skausmas gali išduoti apie rimtas ligas
Dažniausiai sąnarių skausmas siejamas su dideliu fizinio krūviu, tačiau dar dažniau už šio skausmo slypi autoimuninės ligos, inkstų veiklos sutrikimai, antsvoris ir netinkamos darbo sąlygos. Kaip laiku atpažinti ligas, kurių vienas simptomų – sąnarių skausmas, aiškino gydytoja TV8 laidoje „Sveikas rytojus“.
Mokslininkai teigia, kad apie 70 proc. vyresnių nei 40 m. žmonių susiduria su sąnarių skausmais.
Ši klastinga liga lietuviams smogia iš pasalų: įsidėmėkite simptomus
Žmonės, kurį laiką jaučiantys nuovargį, silpnumą ir sumažėjusį apetitą, dažnai net nepagalvoja, kad tai gali būti pirmieji mažakraujystės požymiai. Ši liga gali būti labai klastinga, tad labai svarbu kuo greičiau ją diagnozuoti.
Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ buvo diskutuojama apie anemiją, dar kitaip vadinamą mažakraujystę. Gydytojai pateikė šios ligos atsiradimo priežastis, tyrimų metodus ir gydymą.
Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta kalcio: pasitikrinkite, ar jų nejaučiate
Kalcis – gyvybiškai svarbi medžiaga žmogaus organizmui. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė teigia, kad vidutinis suaugęs žmogaus kūnas turi apie kilogramą kalcio.
Kalcis – minkštas, pilkas, šarminis metalas. Tai penktasis labiausiai paplitęs elementas Žemėje bei gausiausias mineralas žmogaus organizme.
Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta geležies: numojus ranka – jausitės prastai
Geležis yra gyvybiškai svarbus mineralas, kurią dažniausiai organizmas pasisavina gaudamas maistu. Dėl kokių priežasčių dažniausiai trūksta šios medžiagos bei kada reikia būtinai pasirūpinti jos atsargomis pasakoja „Antėjos“ laboratorijos gydytoja, laboratorinės medicinos veiklos konsultantė Eglė Marciuškienė.
„Geležis yra mineralas, būtinas dviem organizmo baltymams: hemoglobinui ir mioglobinui. Apie 75 proc.
Atsargiai su vitaminais – drastiškas pasekmes turi tiek trūkumas, tiek perteklius
Pavasarį dažnas skundžiasi silpnumu, nuovargiu, energijos trūkumu ir skuba į vaistinę ieškoti maisto papildų, tačiau „iš akies“ vaistininkų parekomenduoti vitaminai organizmui gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.
Medikai įspėja: cholesterolis užkemša kraujagysles
Suvalgyti riebalai virsta ne tik nereikalingais kilogramais, bet ir užkemša kraujagysles sukeldami mirtinas ligas, įspėja medikai. Lietuvoje nuo kraujotakos sistemos ligų miršta daugiau nei pusė gyventojų, o miokardo infarktas ir insultas nesitraukia iš daugiausiai gyvybių nusinešančių ligų žemėlapio. Jeigu su antsvorio problemomis stengiamasi kovoti sportuojant ir renkantis sveikesnį maistą, tai apie riebalus kraujyje daugelis net nepagalvoja.
Medikai: tik kas dešimtas vaikas Lietuvoje – sveikas
Medikai teigia, kad laboratorinių tyrimų rezultatai patvirtino nuogąstavimus, jog tik kas dešimtas Lietuvos vaikas – visiškai sveikas. Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos narių laboratorijose atliktų profilaktinių vaikų sveikatos patikrinimų metu net 83 proc. vaikų išaiškinta įvairių sveikatos sutrikimų. Medicininių tyrimų laboratorijose atlikus vaikų kraujo tyrimus matyti, kad vaikus vis dažniau kamuoja medžiagų apykaitos bei endokrininės funkcijos sutrikimai: 29 proc.