egdūnas račius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „egdūnas račius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „egdūnas račius“.
Štai kodėl Iranas puolė Izraelį dronais ir raketomis: įvardijo 1 esminę priežastį
Iranui į Izraelį paleidus apie 300 kovinių dronų, sparnuotųjų ir balistinių raketų, Izraelis paskelbė, kad apie 99 proc. jų buvo numušta arba perimta. Per oro antpuolį nuolaužos sužeidė tik vieną mergaitę, daugiau aukų išvengta, tačiau pasigirdo nuogąstavimų, ar toks antpuolis galėtų reikšti platesnį karą Artimuosiuose Rytuose, kur Izraelis ir taip vykdo karinę operaciją Gazos Ruože.
Šiauliuose privačiame sklype dygsta mečetė: statytojas pareiškė, kad katalikai yra Lietuvos priešai
Šiauliuose, Šatrijos gatvėje esančiame privačiame sklype dygsta statinys, kurį vienas sklypo savininkų Artūras Jarošas vadina mečete, o vietoje kabo plakatas, skelbiantis apie statomą musulmonų kultūros centrą-biblioteką.
Šiaulių miesto savivaldybės administracija nėra išdavusi leidimo šiuose sklypuose statyti visuomeninės paskirties pastato, todėl labai tikėtina, kad mečetės statybos čia vyksta nelegaliai.
Ar JAV suduos smūgį Iranui? Ekspertai atskleidžia, koks gali būti konflikto scenarijus
Po dronų atakos Jordanijoje žuvus trims JAV kariams, JAV prezidentas Bidenas pareiškė, jog šią ataką sudavė Irano remiamos radikalų grupuotės, o Iranas gali tikėtis atsako. Nors tikslūs kaltininkai dar nenustatyti, ekspertų teigimu, Iranas gali tikėtis preciziško karinio atsako.
Ataka Jordanijoje – pirmasis kartas nuo Izraelio-Palestinos karo pradžios, kai nuo priešo ugnies žuvo JAV karinis personalas.
Štai kam ryžtasi turtingi rusai, kad įsitvirtintų Europoje: perspėja, kad tokių gali būti ir Lietuvoje
Nuo pat karo Ukrainoje pradžios, Izraelis išsiskyrė kaip valstybė, atsisakiusi teikti karinę pagalbą Ukrainai. Pasak politologo Egdūno Račiaus, tikėtina, jog Rusijos ir Izraelio santykiai toliau išliks artimi – vis labiau pasaulio izoliuojama Rusija Izraeliui išlieka esminiu partneriu fizinio saugumo ir energetikos klausimais.
Nuo pat 2014 m. Krymo aneksijos, Izraelis išsiskyrė kaip viena atlaidesnių Rusijai valstybių, ypač JAV sąjungininkų tarpe.
Afganistano fiasko buvo aiškus daug anksčiau: tik mums melavo
Vakarų šalių fiasko Afganistane, kai ypatingai dosniai finansuotos afganų karinės ir policijos pajėgos be jokios kovos pasidavė Talibanui, parodė, jog ilgus metus Vakarų visuomenės buvo maitinamos klaidinga informacija, esą Talibanas yra silpnas ir neturi didelės įtakos. Pasirodė, kad Talibanas yra stiprus ir labai palaikomas Afganistano gyventojų. Taip teigia Vidurio Rytų ekspertas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Egdūnas Račius.
Štai kodėl migrantai bėga iš Irako: papasakojo, kaip ten viskas vyksta ir kas su kuo kovoja
Per Baltarusiją į Lietuvą plūstantys Irako gyventojai mūsų šalies institucijų iš esmės yra laikomi ekonominiais migrantais, ieškančiais geresnio gyvenimo. Nors Irake iš tiesų nevyksta karinis konfliktas ir situacija yra nelyginama su tąja, kai „Islamo valstybė“ buvo užėmusi iki trečdalio šalies teritorijos bei prieš kameras pjaustė galvas sučiuptiems priešams, bet pats Irakas neprimena to, kas Europoje vadiname stabilia valstybe.
E. Račius: „Irano pavasaris“ kol kas nekelia grėsmės režimui
Masiniai protestai Irane jau gali būti vadinami „Irano pavasariu“, tačiau šie judėjimai, neturintys aiškių lyderių, kol kas neturėtų virsti revoliucija, kuri keltų grėsmę pačiam šalies režimui, sako Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Egdūnas Račius.
Po Europą sukrėtusių tragedijų ekspertai Lietuvoje skelbia niūriausias žinias
Pirmadienio išpuoliai Turkijos ir Vokietijos sostinėse didina įtampą, tarptautinei bendruomenei stengiantis pažaboti terorizmą, sako BNS kalbinti ekspertai. Anot jų, Rusijos ambasadoriaus žūtis Ankaroje paskatins dar didesnį Maskvos įsitraukimą į konfliktą Sirijoje ir paradoksaliai gali nulemti Turkijos ir Rusijos suartėjimą. Šalys vasarą sutarė švelninti santykius po to, kai Turkija virš Sirijos nušovė Rusijos karinį lėktuvą.
Ekspertai: Europa pabėgėlių krizės nesuvaldys
Vienas iš svarbiausių praėjusių metų įvykių – Europą užplūdusi pabėgėlių iš Šiaurės Afrikos ir Azijos banga. Vokietijai iš pradžių atvėrus sienas ir pakvietus migrantus, o vokiečiams entuziastingai pasitinkant juos, vėliau situacija ėmė keistis, kai atvykėlių į šalį ėmė plūsti vis daugiau, o Europos valstybės ėmė taikyti skirtingas politikas pabėgėlių atžvilgiu.
Islamo ekspertas iš Lietuvos įvardijo, kaip galima atpažinti teroristus
Į Lietuvą šią savaitę atvyko pirmieji pabėgėliai iš Irako. Žinant daugiau nei 60 proc. lietuvių neigiamą požiūrį į imigrantus ir jų baimes dėl kultūrinių skirtumų ir net terorizmo, kyla natūralus klausimas – ar galima atpažinti potencialų teroristą? Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, islamo tyrinėtojas Egdūnas Račius sako, kad tai – neįmanoma, kaip ir apskritai keliais žodžiais apibūdinti visus atvykstančius.
REKLAMA
REKLAMA
Besiruošiant pabėgelių integracijai prabilo islamo ekspertas: situacija Lietuvoje yra prastesnė nei apverktina
Europą krečiant pabėgėlių krizei ir Lietuvai per dvejus metus prisižadėjus priimti 1105 pabėgėlius, islamo tyrinėtojas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Egdūnas Račius nurodė, kad Lietuvoje mokamas pasaulio pažinimo lygis apskritai yra labai prastas, o Vidurio Rytų kultūrinės terpės pažinumas, anot jo, yra žemiau kritikos ribos. „Pradiniame pasaulio pažinime, kurį atlieka mokytojai, pasaulis už Lietuvos neegzistuoja. Nėra pasaulio už Lietuvos: aš, mama, Gedimino bokštas.
Lietuva raginama nesirinkti pabėgėlių pagal šeimą ar religiją
Teisininkai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai kritikuoja Lietuvoje ir kitose Europos šalyse numatomus pabėgėlių atrankos prioritetus, sakydami, kad asmenų išskyrimas pagal religiją arba šeiminę padėtį gali būti diskriminacinis bei negarantuos integracijos sėkmės.
Ar Lietuva galėtų būti Izraelio ir Palestino tarpininkė?
Viena vertus, visai natūralu, kad suverenios valstybės vadovai gali pasiūlyti trečiosioms šalims būti tarpininkais jų disputuose ar kažkokiuose susikirtimuose. Bet Lietuva, bent jau palestiniečių akimis, nėra ta galima tarpininkė ar partnerė, „Žinių radijui“ sakė politologas Egdūnas Račius.
Egdūnas Račius: ar tikrai žinome, nuo ko bėga sirai?
Galime dabar spekuliuoti ir sakyti, kad bėga žmonės pirmiausiai nuo Islamo valstybės, nors panašu, kad į ją labai daug ir atvyksta, „Žinių radijui“ sakė arabistas, VDU profesorius Egdūnas Račius. „Yra buriama iš tirščių net neabejotinai.
Rašytojas Y. Khadra susitikime papasakos apie Irako ir Afganistano gyvenimą
Vasario 24 d., penktadienį, 13 val., Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos menėje Kaune vyks susitikimas su žinomu Alžyro kilmės prancūzų rašytoju Yasmina Khadra (Mohammed Moulessehoul), aptarsiančiu savo kūrybą, kurioje dominuoja pasakojimai apie dabar itin aktualius Irako ir Afganistano regionus. Renginį ves politologas, islamo tyrinėtojas prof. Egdūnas Račius, dalyvaus vertėjos Stasė Banionytė, Asta Uosytė. Daug dėmesio bus skiriama ir į lietuvių kalbą išverstoms Y. Khadros knygoms.
Saugumo zonų Europoje nebėra
Bundanti iš šoko Norvegija ir Europa bando atsakyti į klausimą: kas gi iš tiesų įvyko? Ar kruvinos skerdynės Norvegijoje — tik maniako siautėjimas? O gal visuomenėje gyvuojančių islamofobijos ar kultūrinio rasizmo ekstremalus proveržis? O gal tai perspėjimas Europos vyriausybėms atsigręžti į rinkimus laiminčias ultradešiniąsias partijas?
Kultūrinis fundamentalizmas
„Šio išpuolio su islamofobija nesiečiau, nusikaltimo motyvas ir kontekstas yra daug platesnis, negu kelių šimtų tūkstančių musul...
E. Račius: fizinė O. bin Ladeno mirtis nereiškia dvasinės
Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Azijos ir Afrikos studijų centro vedėjas Egdūnas Račius mano, kad ieškomiausio teroristo Osamos bin Ladeno nužudymas sukels dar didesnę neapykantą JAV atžvilgiu. Pasak mokslininko, šiuo metu politiniame ir ideologiniame lygmenyje vykstantis Rytų ir Vakarų konfliktas, aiškinasi, kokia bus pasaulio tvarka ir kas diktuos sąlygas vidurio Rytuose ir Pietų Azijoje.
E. Račius: pretekstas pulti Libiją buvo, tik klausimas, ar pakankamas?
Įsibėgėjus koalicinei karinei operacijai Libijoje, apie esamą padėtį Balsas.lt kalbėjosi su lietuvių politologu, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politinių mokslų instituto Azijos ir Afrikos centro vadovu, islamo tyrinėtoju Egdūnu Račiumi.
Kaip vertinate įvykius Libijoje?
Kaip gali vertinti, kai žmonės žūsta? Negali vertinti gerai, nereikia pasauliui tokių priemonių.
Ar demokratija yra prigimtinė vertybė?
Demokratijos kaip visuotinės vertybės kvestionavimas Vakarų Europoje ir Šiaurės Amerikoje jau ilgą laiką nebeįmanomas. Dėl to, kad ji – demokratija – yra vykiausia (jei ne idealiausia įmanoma įsivaizduoti) politinė santvarka, ginčytis, atrodo n(eb)ėra prasmės, mat, kaip tikina demokratijos apologetai, ją išbandžiusios visuomenės žūt būt sieks ją išlaikyti, o praradusios – susigrąžinti.
E. Račius: rinkimams Afganistane patyrus nesėkmę NATO gali būti priversta trauktis
Afganistano prezidento ir provincijų tarybų rinkimams, kurie vyks ketvirtadienį, patyrus nesėkmę, NATO pajėgos gali būti priverstos trauktis iš ten, teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Azijos ir Afrikos studijų centro vedėjas, islamo tyrinėtojas doc. dr. Egdūnas Račius.
JAV kampanija Afganistane - grėsmė lietuviams
Vašingtono strategų prieš Talibaną pradėta karinė operacija Pietų Afganistano Helmando provincijoje gali sukelti rimtų nemalonumų Goro provincijoje tarnaujantiems lietuviams. Amerikiečių spaudžiami afganistaniečių kovotojai genami į šiaurę, kur dislokuoti Lietuvos kariai.
Ruklos gyventojai Gvantanamo kalinių kaimynystės nenori
Ruklos gyventojai nenori ištiesti rankos Lietuvos strateginei sąjungininkei JAV ir priimti asmenų, kalėjusių Gvantanamo bazėje. Net teorinę galimybę juos apgyvendinti Rukloje vietos gyventojai vertina nepatikliai ir žada protestuoti, jei vis dėlto taip atsitiktų.
Daugelis Ruklos gyventojų dar prisimena laikus, kai ramybės neturėjo dėl miestelyje veikiančiame Pabėgėlių priėmimo centre gyvenusių čečėnų.
„Apskritas stalas“: ką reiškia Turkijos siekis įsiveržti į Šiaurės Iraką?
„Balsas.lt“ ragina klausti „Žinių radijo“ laidos dalyvius. Šiandien Turkijos ministras pirmininkas Tayyipas Erdoganas Baltuosiuose rūmuose susitinka su Jungtinių Valstijų prezidentu George‘u W. Bushu kalbėtis apie Turkijos atsaką į terorizmu kaltinamos Kurdistano darbininkų partijos išpuolius. Įtampa regione truputį nurimo, kai sekmadienį buvo paleisti nelaisvėje buvę Turkijos kariai.
Lietuvos musulmonai kratosi įtarimų
Lietuvos musulmonus papiktino televizijos reportažas apie šalies specialiųjų tarnybų įtarimus, kad mečetėse gali melstis ekstremistai, į šalį atvykstantys prisidengę islamą skleidžiančio judėjimo narių vardu.Šeštadienį LNK televizija pranešė, esą jau nustatyta, kad Lietuvoje viena islamą skleidžiančių organizacijų gali dangstytis teroristų verbuotojai, ieškantys būsimų teroro aktų vykdytojų.
Agnė Kriščiukaitytė: Teroristų apkaba
Nors mėgstame skųstis, kad Lietuvoje gyventi blogai, vis dėlto naktimis galime ramiai miegoti nesibaimindami, kad šalia namų netikėtai sprogs bomba arba kad būsime ištraukti iš automobilio tiesiog gatvėje ir keleriems metams – kol už mus sumokės išpirką arba pagrobėjams nusibos matyti mus gyvus – nutempti į džiungles. Jūsų dėmesiui – po visą pasaulį išsibarsčiusios teroristinės grupuotės, savo įtaka ir poveikiu visuomenės gyvenimui dažnai pranokstančios net šalių vyriausybes.
Seimo narys prašo prokuratūros ištirti VSD veiksmų teisėtumą uždarant čečėnų svetainę
Seimo narys Petras Gražulis prašo generalinį prokurorą Antaną Klimavičių įvertinti, ar Valstybės saugumo departamentas (VSD) uždarydamas Čečėnijos nepriklausomybės rėmėjų interneto svetainę "Kavkazcenter", nepažeidė Lietuvos įstatymų.
"Prašau išsiaiškinti, kieno nurodymus vykdydami VSD pareigūnai taip uoliai ėmėsi uždarinėti internetinę svetainę", - penktadienį (09.12) Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė P. Gražulis.