diskriminacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „diskriminacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „diskriminacija“.
Kliuvo ir Lietuvai: štai, kaip skiriasi vyrų ir moterų algos už tą patį darbą
Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis yra aiškiai pastebimas. Moterys Europoje susiduria su didele nelygybe darbo, profesinio tobulėjimo srityse, nes jų atlyginimas, dirbant tą patį darbą kaip ir vyrai, yra mažesnis.
Lyčių darbo užmokesčio skirtumas Europoje vis dar labai ryškus. Keletas rodiklių rodo moterų ir vyrų nelygybę daugelyje sričių, tačiau finansai yra viena iš pagrindinių sričių, darančių didžiausią poveikį moterims.
Nuomoja būstą tik moterims arba žmonėms be vaikų? Už tai galima sulaukti ir baudos
Ieškantiems išsinuomoti būstą tenka pamatyti skelbimų, kuriuose nuomininkai rėžia be užuolankų: „priimamos tik merginos“, „prašome be vaikų“, „pirmenybė lietuviams“ ir pan. Daliai žmonių tai ne tik apsunkina būsto paieškas, bet ir atstumia morališkai. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba primena, jog tam tikros formuluotės nuomos skelbimuose gali būti laikomos diskriminacija, o už tai taikomos nuobaudos.
„Merginoms išnuomojamas 3 kambarių butas Pilaitėje.
Papiktino darbo skelbimas: netinka moterims ir atleis už rūkymą, bet siūlo 2 tūkst. eurų į rankas
Įprastai darbo skelbimuose nurodoma, kokios kvalifikacijos, įgūdžių ir žinių tikimasi iš darbuotojo, kokias pareigas jam reikės atlikti bei koks bus jo atlyginimas. Tačiau pasitaiko ir tokių skelbimų, kuriuose pastebima diskriminacija, keisti reikalavimai ir juokeliai, sukeliantys nemenką kandidatų pasipiktinimą.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba: Santaros klinikų inžinierius statybininkas buvo diskriminuotas dėl negalios
Po sunkios ligos į darbą sugrįžęs Santaros klinikų inžinierius statybininkas buvo diskriminuotas dėl negalios, nustatė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Neįgaliojo vežimėlyje atsidūrusiam vyrui buvo pakeistas darbo pobūdis, vėliau siūlyta pereiti į kitas pareigas su mažesniu atlyginimu, o jam nesutikus, apskritai nebeskirta jokių darbų.
Kaip skunde aiškino pareiškėjas, po patirto stuburo smegenų insulto jis negali vaikščioti ir juda vežimėlio pagalba.
Prancūzija ketina uždrausti diskriminaciją dėl plaukų tekstūros, spalvos ar stiliaus
Prancūzijos parlamento žemieji rūmai ketvirtadienį pritarė teisės akto iniciatyvai, kuria siekiama uždrausti bet kokią diskriminaciją dėl plaukų išvaizdos ir šukuosenos.
Nors JAV ir Jungtinėje Karalystėje jau seniai atkreiptas dėmesys į diskriminaciją šiuo pagrindu, Prancūzijoje ši problema vis dar ignoruojama, teigė iniciatyvą pateikęs parlamento narys Olivier Serva iš Prancūzijos užjūrio Gvadelupos departamento.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba: daugėja besiskundžiančių diskriminacija dėl socialinės padėties ir amžiaus
Lietuvoje daugėja besiskundžiančiųjų diskriminacija dėl socialinės padėties ir amžiaus, pastebi metinę veiklos ataskaitą pristatanti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
Skelbiama, kad praėjusiais metais Tarnyba gavo pusšimtį skundų socialinės padėties pagrindu.
Nacionaliniame vėžio institute lyties pagrindu diskriminuota chirurgė
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nustatė atvejį, kai Nacionalinio vėžio instituto chirurgė buvo diskriminuojama lyties pagrindu. Tarnybos teigimu, moteris buvo priversta operuoti pacientus tik po pietų, tuo tarpu kolega tame pačiame skyriuje galėjo darbuotis ir rytais.
Kaip nurodo Tarnyba, pareiškėjos tikinimu, nuo praėjusių metų birželio ji prašė vadovų pakeisti jos darbo grafiką ir leisti atlikti operacijas rytais bent dvi dienas per savaitę, tačiau to nesulaukė.
Koršunovas apie „jauno žmogaus“ nuolaidą teatre: „Norėčiau, kad tos kainos būtų mažesnės“
Daugelis dalykų, kurie anksčiau buvo įprasti, dabar skamba pavojingai. Akcija šeimai – diskriminuojami vieniši žmonės. Pigesni bilietai jaunimui – vyresnieji jaučiasi nuskriausti. Plačiau šia tema domėjosi TV3 aktualijų laida „TOP 3“.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkas Karolis Čepas sako, kad lengvatos amžiaus pagrindu yra galimos, bet jos turi būti pagrįstos teisėtu tikslu, kurio siekiama tinkamomis priemonėmis.
Tarnyba: nacionalinis dramos teatras diskriminuoja lankytojus, taikydamas nuolaidą lankytojams iki 25-erių metų
Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT), taikydamas nuolaidą jauniems asmenims tik iki 25-erių metų, diskriminuoja kitus lankytojus, pirmadienį pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
Anot tarnybos, teatro taikoma jauno žmogaus riba iki 25 metų prieštarauja Lygių galimybių įstatymo nuostatai, įpareigojančiai sudaryti vienodas sąlygas gauti tuos pačius gaminius, prekes ir paslaugas, nepaisant amžiaus, lyties ir kitų asmens tapatybės požymių.
Šiauliuose prekybos centro darbuotojai neįleido negalią turinčios moters į tualetą
Šiauliuose esančiame prekybos centre „Saulės miestas“ apsilankiusi negalią turinti moteris, paprašiusi darbuotojų atrakinti specialiai neįgaliesiems skirtą tualetą, buvo ignoruota. Į čia esantį tualetą moteris nebuvo įleista ne kartą.
Po nemalonaus atvejo įskaudinta moteris kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą. Skunde tarnybai ji nurodė, kad norėjo pasinaudoti prekybos centro asmenims su negalia skirtu tualetu.
REKLAMA
REKLAMA
Šiurkštus incidentas tarpmiestiniame autobuse – vairuotoja diskriminavo kurčią keleivį
Tarpmiestiniame „Kautros“ autobuse įvyko incidentas – vairuotoja šiurkščiu elgesiu išgąsdino kurčią keleivį. Pastarasis kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą (LGKT), kuri nustatė, jog prie žmogaus buvo priekabiauta negalios pagrindu.
„Lidl“ parduotuvės – ne vieta vyresniems pirkėjams? Diskriminuoja jau 3 metus
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba vis sulaukia pasikartojančių gyventojų paklausimų ir skundų dėl prekybos tinklo „Lidl“ mobiliosios programėlės „Lidl Plius“, suteikiančios nuolaidas. Vyresnio amžiaus pareiškėjai teigia, kad negali pasinaudoti parduotuvės nuolaidomis, nes neturi išmaniųjų telefonų, o kitos alternatyvos parduotuvė nesuteikia.
Diskriminacijos atvejis „Sūduvos vandenyse“: darbuotojai mokėta mažiau dėl to, kad ji moteris
Į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos akiratį papuolė bendrovė „Sūduvos vandenys“. Nustatyta, kad paskyrusi darbuotojai mažesnę algą nei tas pačias pareigas užimantiems kolegoms vyrams, įmonė ją diskriminavo dėl lyties.
Regėjimo negalią turinti moteris Registrų centre patyrė diskriminaciją
Vilniaus Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje apsilankiusi regėjimo negalią turinti moteris, neturėjusi galimybių švieslentėje sekti savo eilės numerio, patyrė netiesioginę diskriminaciją.
Kaip pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, skundą pateikusi sostinės gyventoja nurodė, kad klientų aptarnavimo salėje esančios švieslentės, rodančios kliento eilės numerį, iškeltos labai aukštai, matymas neryškus.
Būsto nuoma: savininkai diskriminuoti negali tik atvykėlių iš Europos?
Ne paslaptis, kad didžioji dalis nuomojamo nekilnojamojo turto (NT) Lietuvoje priklauso privatiems asmenims, o šie taiko gan griežtą nuomininkų atranką dėl gyvūnų, vaikų, amžiaus, taip pat ir dėl tautybės.
Lietuviai viešojoje erdvėje diskutavo, kodėl vertėtų arba nevertėtų savo būstų patikėti atvykėliams iš užsienio. Vieni pasakojo, kad kitataučiai – daug tvarkingesni nuomininkai, nei lietuviai.
Tačiau daug buvo tokių, kurie savo būstą nuomoti užsieniečiams griežtai atsisako.
Žmonėms su negalia neprieinama dalis parduotuvių, diskriminacija nustatyta „Maximoje“
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba skelbia, kad žmonėms su judėjimo negalia vis dar neprieinama dalis parduotuvių, viena jų – Vilniuje, Šaltkalvių gatvėje, veikianti parduotuvė „Maxima“.
Pasak tarnybos, ši parduotuvė yra įsikūrusi per du aukštus, tačiau patekti į antrą aukštą galima tik laiptais.
Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad taip diskriminuojami žmonės su judėjimo negalia – jiems nesudarytos sąlygos oriai apsipirkti.
Į restoraną bandžiusi užeiti klientė neteko žado – nepageidaujama: sureagavo ir pati įmonė
Nepageidaujami vaikai restoranuose – diskriminacija. Tokią išvadą pateikė Lygių galimybių kontrolierė. Tokį kirtį gauna jau ne pirma kavinė ar restoranas. O Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija mano, kad vidinės taisyklės turėtų būti nustatomos paties savininko.
Tokio kontrolierės kirčio dėl diskriminacijos pastaruoju metu sulaukė restoranas „Meat SteakHouse“. Čia vaikai nuo 10-ies metų po 17 val. – nepageidaujami. Dėl tokių restorano taisyklių pasiskundė klientė.
Atėjus į naktinį klubą moteriai buvo pasiūlyta eiti kitur: prikibo dėl negalios
Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad apsilankyti naktiniame klube „Pabo Latino“ Vilniuje norėjusi moteris su judėjimo negalia patyrė priekabiavimą dėl negalios. Į pasilinksminimo vietą skundą pateikusios pareiškėjos buvo bandyta neįleisti dėl to, kad į klubą ji ėjo su vaikštyne.
Turite viršsvorio? Su vienu bilietu į lėktuvą jūsų gali neįleisti: reikalauja mokėti dvigubai
Stambesnio kūno sudėjimo oro linijų keleiviai yra priversti mokėti už dvi vietas. Vieni vadina tai diskriminacija ir reikalauja antrą vietą suteikti nemokamai. Kiti atkreipia dėmesį, kad, viršsvorio turintiems žmonėms suteikus papildomą vietą, už kitus lėktuvo bilietus daugiau mokės visi.
Ši „keleivio dydžio politika“ (angl. passenger of size policy) egzistuoja daugelyje oro linijų bendrovių, mat jau kelis dešimtmečius vidutinis lėktuvo sėdynės plotis mažėja, o žmonių kūnai didėja.
Pramoginio žaidimo kūrėjai – Lygių galimybių kontrolieriaus akiratyje: diskriminavo žmones su intelekto negalia
Komandinio žaidimo „Apleista psichiatrinė“ kūrėjai diskriminavo žmones su intelekto negalia, nustatė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
Anot tarnybos, tyrimo metu nustatyta, kad bendrovė „Proto sielos“, organizuodama pramoginį komandinį žaidimą „Apleista psichiatrinė“, stigmatizavo psichikos sveikatos sutrikimų turinčius asmenis.
Tyrimas buvo pradėtas gavus informaciją, kad interneto svetainėje „Mazebrain.
„Investuok Lietuvoje“ įspėti dėl diskriminacijos: ieškančiam darbo pasakė, kad išsilavinimo Lietuvoje nepakanka
Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė įspėjo VšĮ „Investuok Lietuvoje“ dėl diskriminacijos socialinės padėties pagrindu vykdant darbuotojų atranką. Įstaigoje įsidarbinti norėjusiam asmeniui atsakyta, kad Lietuvoje įgytas išsilavinimas yra nepakankamas – būtina turėti įgytą užsienyje.
„Mėnuo juodaragis“ organizatoriai atkirto lygių galimybių kontrolierei: kreipėsi patarimų, bet jų nesulaukė
Festivalio „Mėnuo Juodaragis“ rengėjai sureagavo į liepos 31-osios rytą išplatintą lygių galimybių kontrolierės tarnybos paskelbtą pranešimą „Diskriminacija festivalyje „Mėnuo Juodaragis“ – Šeimos bilietas skirtas tik siauram dalyvių ratui“.
„Lygių galimybių kontrolierės tarnybos raštą su pretenzija dėl galimos diskriminacijos festivalio bilietų taisyklėse gavome š.m. gegužės 15 d.
Išsamų paaiškinimą tarnybai pateikėme gegužės 24 d. Praėjus beveik dviem mėnesiams, liepos 20 d. sulauk...
Diskriminacija Vilniaus pusmaratonyje – bėgti 5 km galėjo tik jaunimas
Lygių galimybių kontrolierė nustatė diskriminaciją Vilniaus pusmaratonyje – 5 kilometrų atkarpą bėgti galėjo tik jaunimas.
Dėl to kontrolierė Birutė Sabatauskaitė įspėjo įstaigą „Tarptautinis maratonas“, nurodoma pirmadienį išplatintame pranešime.
Paskelbus registraciją, dalyviams (-ėms) buvo siūloma 5, 10 ir 21 kilometro distancijos.
„Likus mėnesiui iki Vilniaus pusmaratonio, organizatoriai pakeitė sąlygas – atkarpai įvestas amžiaus cenzas“, – nurodo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
JT ekspertas: lyčių apartheidą derėtų pripažinti tarptautiniu nusikaltimu
Jungtinių Tautų vyriausiasis teisių ekspertas Afganistane pirmadienį paragino valstybes apsvarstyti galimybę lyčių apartheidą pripažinti tarptautiniu nusikaltimu, kad Talibanas atsakytų už moterų išnaudojimą šalyje.
Dirbtinių klubo sąnarių kompensavimo tvarka diskriminuoja vyresnius pacientus
Standartinių mechaninio tvirtinimo dirbtinių sąnarių kompensavimo tvarka yra diskriminuojanti, ja pažeidžiamos vyresnių nei 65 metų pacientų teisės, konstatavo lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė.
„Automatinis nustatymas, kokio tipo implantas tinkamiausias žmogui, kelia susirūpinimą.
Romų diskriminacija, lyčių nelygybė, stringantis partnerystės įstatymas – Jungtinės Tautos įvertino Lietuvos situaciją
Jungtinių Tautų Ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių komitetas kovo pradžioje užbaigė 73-ąją sesiją. Joje buvo apžvelgta ir Lietuvos situacija. Tai – trečias kartas, kai šiame komitete vertinama Lietuva. Komitetas paskelbė baigiamąsias pastabas apie ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių užtikrinimą šalyje.
Kontrolierė: kliūtys ES piliečiams deklaruoti gyvenamąją vietą internetu – diskriminacija
Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) diskriminavo kitų Europos Sąjungos (ES) šalių piliečius, nes nesudarė jiems galimybės deklaruoti gyvenamosios vietos internetu, pirmadienį pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
Priešingai nei užsieniečiai, lietuviai gyvenamąją vietą internetu deklaruoti gali.
„Viena iš ES piliečių teisių yra laisvai judėti ir apsigyventi bet kurioje valstybėje narėje.
Laisvė moterims: Berlyno baseinuose galės plaukioti nuoga krūtine
Praėjusią savaitę Berlyno miesto valdžia pranešė, kad nuo šiol viešuose baseinuose moterys galės maudytis atvira krūtine, jos neprisidengusios maudymosi kostiumėliu.
Tokį sprendimą miesto valdžia priėmė po to, kai sulaukė 33-ejų Lotte Mies pateikto skundo dėl Vokietijos sostinėje esančio baseino diskriminacijos. Anot Vokietijos žiniasklaidos, moteris teigė, kad jai nebuvo leista patekti į bendras baseino patalpas, kadangi ši nebuvo prisidengusi savo krūtinės.
Padaugėjo diskriminuojančių darbo skelbimų, teigia lygių galimybių kontrolierė
Pastaruoju metu padažnėjo diskriminuojančių darbo skelbimų, teigia lygių galimybių kontrolierė.
„Pastaruoju metu stebime padažnėjimą atvejų, kai asmenys kreipiasi dėl lyties ir amžiaus pagrindais diskriminuojančių darbo skelbimų arba darbdavių komentarų įsidarbinimo metu“, – teigia Birutė Sabatauskaitė.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos duomenimis, per pirmuosius šių metų mėnesius dėl darbo skelbimų į tarnybą kreiptasi 16 kartų.
Antausis degalinėje įsidarbinti norėjusiam vyrui: išgirdo, kad pareigoms reikia tik moterų
Degalinėje „Jozita“ pardavėju-operatoriumi įsidarbinti norėjęs vyras buvo diskriminuotas dėl lyties, pirmadienį pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
Kontrolierė Birutė Sabatauskaitė įspėjo įmonę dėl diskriminacijos organizuojant darbuotojų atranką.
Skundą kontrolierei pateikęs vyras teigė, kad paskambinus dėl laisvos darbo vietos, jam buvo pasakyta, jog siūlomoms pareigoms pageidaujama įdarbinti moterį, o ne vyrą.
Žmogaus teisių gynėja apie prof. Landsbergį: „Smerkiam homofobiją, bet neužsiimkime senų žmonių menkinimu“
Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė savo socialinio tinklo Facebook paskyroje rašo, kad pirmadienį profesoriaus Vytauto Landsbergio tv3.lt duotas interviu išryškino dar vieną problemą. Ji nurodė, kad sakyti, esą vyresni žmonės galimai nusišneka yra taip pat diskriminacijos forma.
Pateikiame visą J. Juškaitės įrašą:
„Smerkiam homofobiją, bet neužsiimkime senų žmonių menkinimu dėl jų amžiaus
Vakar žiniasklaidoje pasirodė prof.
Eskedar Maštavičienė pasidalino nemalonia patirtimi su „Swedbank“: nesklandumai ir žala – ne pirmą kartą
Lietuvos pilietybę turinti iš Etiopijos kilusi verslininkė Eskedar Maštavičienė susidūrė su nemalonia situacija. Moteris turėjo vesti „Swedbank“ renginį, tačiau jai aktyviai besiruošiant kone paskutinę dieną jai buvo pranešta, kad jos paslaugų nebereikės. Socialiniuose tinkluose moteris pasidalijo, kad jos ryšys su įmone niekada nebuvo itin malonus, o iš jų pusės ji ir anksčiau jautė diskriminaciją.
Įrašu E. Maštavičienė pasidalijo ir su portalo tv3.lt skaitytojais.
Teismas: mokesčio už vaikų darželius Kaune lengvatos nuostatos – diskriminuojančios
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) konstatavo, kad Kauno savivaldybės lengvatos už vaikų darželius kai kurių nuostatų taikymas yra neteisėtas ir diskriminuojantis.
Jei nuspręsite nebemokėti nuomos, jus iškraustyti galės tik teismas: kodėl sunku rasti būstą turint vaikų
Ne vienam ir ne dviem, o tikriausiai šimtams jaunų tėvų Lietuvoje teko susidurti su būsto nuomos problema, nes didžioji dalis nuomotojų savo turtą užleidžia su sąlyga, kad jame nebus vaikų.
Vasara baigėsi, bet klaipėdietis jaučiasi diskriminuojamas – į vyrų paplūdimį yra priverstas vykti keltu
Vienas klaipėdietis pasijuto diskriminuojamas, kai dar vasarą norėdamas prieš saulę nudegti slapčiausias vietas, į vyrų paplūdimį turėjo vykti su keltu. Mat toks išskirtinai vyrams skirtas pliažas yra tik Smiltynėje, o moterų – ir ten, ir žemyninėje dalyje – Melnragėje, Giruliuose. Tokią, anot jo, neteisybę jis apskundė Lygių galimybių kontrolieriams, o šie nustatė, kad vyriškio pasipiktinimas pagrįstas.
Visą gyvenimą savarankiškai gyvenusiam neregiui bendrovė uždraudė pačiam atsidaryti sąskaitą: reikalauja mamos duomenų
Pasirodo, yra bendrovių, kurios neįgalaus žmogaus savarankiškumą mato kaip trukdį. Į tokią situaciją pakliuvo Lietuvoje gyvenantis neregys, kuriam dėl neįgalumo buvo tiesiog užblokuota sąskaita. Jis negalės atsidaryti sąskaitos, jei nesuras žmogaus, kuris už jį tą sąskaitą valdys. Esą kitaip pinigais kaipmat pasinaudos sukčiai.
Vaikinas nuo gimimo yra aklas ir puikiai susitvarko su savo negalia: baigė mokslus, dirba, gyvena vienas ir iki šiol be jokių problemų naudojosi bankų paslaugomis.
„Telia Lietuva“ atrankoje diskriminavo baltarusiškų šaknų turinčią kandidatę – kontrolierė
Bendrovės „Telia Lietuva“ atstovė diskriminavo į darbo pokalbį pakviestą kandidatę dėl jos tautybės, kalbos, kilmės ir pilietybės, pirmadienį paskelbė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
Vasarą į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą kreipėsi moteris, kurią į SEO vadybininko (-ės) (angl. SEO Manager) atranką pakvietė „Telia Lietuva“ specialistė.
Tatuiruotės bado akis: vieni nepriima į darbą, kiti laiko teisių pažeidimu
Jau tampa įprasta matyti žmones su tatuiruotėmis, tačiau dėl to gali kilti problemų darbinantis. Tatuiruotas žmogus kažkam atrodo neva nekompetentingas, nepatikimas, gali atstumti klientus ar negatyviai veikti įmonės reputaciją.
Priimant į darbą ar jau dirbant diskriminacija yra draudžiama, tačiau realiai nelabai aišku, kiek toks draudimas apima ir tatuiruotes.
Tokio nesusipratimo dar nebuvo: norėjo užtikrinti lygias teises, bet turintieji vaikų supyko
Tokio nesusipratimo dar nebuvo. Nuo šiandien įsigalioja Lygių galimybių įstatymo pataisos, o šiandien, aiškinant, kas keičiasi, pateiktas pavyzdys su automobilių stovėjimo aikštele. Esą diskriminacija yra ir tuomet, jei darbuotojas vietą automobiliui gautų tik todėl, kad turi vaikų. Tai sukėlė pasipiktinimų bangą, tad galiausiai toks pavyzdys buvo pašalintas.
Aiškėja daugiau apie konfliktą Jonavos kavinėje: jos vadovas pateikė savo versiją
Diskriminacija ar tiesiog eilinis konfliktas? Įvykiu vienoje Jonavos kavinėje domisi ir teisėsauga, ir lygių galimybių kontrolierė. Atėjusios papietauti romų tautybės moterys neaptarnautos, išvadintos nepagarbiais epitetais ir už rankų ištemptos lauk. Įtarimų kelia ir policijos pareigūnų veiksmai, kodėl šie atvykę į kavinę nereagavo į čigonių skundus.
Konfliktas Jonavos kavinėje: vietoje maisto romės išgirdo, kad yra kiaulės
Romų tautybės moterys, užsukusios papietauti į kavinę Jonavoje, išgirdo, kad „čigonai yra kiaulės, visur prišiukšlina, todėl direktorius neleidžia jų aptarnauti“. Jos tikina, kad negražius žodžius sekė tokie pat veiksmai, mat joms ėmus prieštarauti dėl tokios diskriminacijos, iš virtuvės išpuolė vyras, kuris prieš jas smurtavo.
Dėl kaltinimų lyties diskriminavimu „Google“ teks atverti piniginę: sumokės 118 mln. dolerių
„Google“ sekmadienį pareiškė, jog džiaugiasi turėdama galimybę išspręsti kolektyviniame ieškinyje pareikštus kaltinimus, esą darbuotojoms moterims mokėjo mažesnį darbo užmokestį ir neskirdavo jų į aukštesnes pareigas, nors bendrovė ir nepripažino savo kaltės.
118 mln. JAV dolerių vertės taikos susitarimas apima apie 15,5 tūkst.
Naikinti homoseksualus valdžią raginęs biržietis prisidirbo: pusmečiui apribota jo laisvė
Netinkamas komentaras viename interneto puslapyje Biržų gyventojui „uždirbo“ teistumą. Vyrui dėl homoseksualų žeminimo ir niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos pusmečiui buvo apribota laisvė.
Su pirmos instancijos bausme nesutikęs Vytautas J. pateikė apeliaciją, tačiau ir po jos liko nieko nepešęs.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba: per pusmetį – virš 500 kreipimųsi dėl diskriminacijos
Visuomenė ir organizacijos lygių galimybių tema domisi vis dažniau, tačiau lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė pastebi, kad nemažai žmonių vis dar nesiryžta dėl patirtos diskriminacijos kreiptis į institucijas. Padidėjęs visuomenės dėmesys lygioms galimybėms išryškėjo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos pusmečio veiklos apžvalgoje.
Kolumbijoje LGBT bendruomenė siekia teisingumo: pernai nužudyti 63 homoseksualai
Linksmai, spalvotai ir ryškiai Kolumbijos sostinės gatvėmis žygiuoja minios žmonių. Šalies LGBT bendruomenė, pasidabinusi įspūdingomis kaukėmis, apdarais ir vėliavomis išėjo į gatves, reikalaudami teisingumo. Aktyvistai teigia, kad valdžia nepakankamai kovoja su neapykantos nusikaltimais, nukreiptais prieš LGBT bendruomenę.
„Mes siekiame savo teisių ir visų žmonių lygybės. Visi esame vienodi, nepaisant seksualinės orientacijos. Yra daugybė homofobiškų, ksenofobiškų nusikaltimų.
Su moterimi šeimą sukūrusi Sigita suprato, kodėl ankstesni santykiai su vyrais nebuvo tokie sėkmingi
Pastaruoju metu Lietuvoje įsiplieskę ginčai tarp liberaliai ir konservatyviai mąstančių visuomenės dalių Sigitai Mykolaitytei kainuoja daug nervų. Su partnere gyvenanti mergina atvirai sako nesuprantanti, iš kur žmonės turi tiek neapykantos homoseksualių žmonių atžvilgiu. Jos nuomone, partnerystės įteisinimas nieko neatims iš tradicinių šeimų, tik padės geriau jaustis vienos lyties poroms.
Lygių galimybių kontrolierė Sabatauskaitė: kartais net nesusimąstome, kad tai, kas vyksta su mumis, – diskriminacija
Gali susidaryti įspūdis, kad Lietuvos gyventojai jaučiasi diskriminuojami tik dėl lyties, amžiaus ar negalios, o tos diskriminacijos – ne taip jau ir daug. Nes skundų, atrodytų, nedaug. Tačiau naujoji Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė pažymi, kad ne skundų mažai, o gyventojų žinių, kas ta diskriminacija, ir tikėjimo, kad jų patiriamai diskriminacijai galima užkirsti kelią.
Iš viso pernai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba dėl galimos diskriminacijos gavo 944 kreipimųsis.
Lytis, amžius ir negalia – trys sritys, kur lietuviai jaučiasi labiausiai diskriminuojami
Dažniausiai Lietuvos gyventojai praneša apie diskriminavimą lyties, amžiaus ir negalios pagrindu. Diskriminacija dažniausiai patiriama prekių ir paslaugų teikimo arba darbo vietose.
Penktadienį lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė Seime savo 2020 metų veiklos ataskaitą bei naujausią atliktų tyrimų dėl galimos diskriminacijos statistiką.
Pernai į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą dėl patiriamos diskriminacijos dažniausiai kreipėsi moterys.
Teisininkas įmonėms dėl veiklos ribojimų siūlo kreiptis į Konstitucinį Teismą
Dėl karantino įvesti įmonių veiklos apribojimai turi būti proporcingi ir nesuteikti nepagrįstų privilegijų vieniems verslo atstovams, diskriminuodami kitus, sako Konkurencijos tarybos vadovas.
Pasak Šarūno Keserausko, tai ypač svarbu, kad krizei pasibaigus neatsirastų ar nepadidėtų privilegijuotoje padėtyje atsidūrusių ūkio subjektų rinkos galia, kai prastesnėje padėtyje buvę jų konkurentai patyrė didelių nuostolių ar net buvo priversti pasitraukti iš rinkos.
Vilniuje išniekintas homoseksualų porą vaizduojantis plakatas
Žmonių diskriminacija, lyčių nelygybė ir tos pačios lyties asmenų partnerystė Lietuvoje – vis dar opi tema. Kandžių pasisakymų netrūksta ne tik viešojoje erdvėje, tačiau ir tarp šaliai vadovaujančių asmenų. Tiesa, šį kartą nepasitenkinimas išreikštas ne tik žodžiais, tačiau ir veiksmais. Vilniaus MO muziejus skelbia apie išniekintą plakatą, kuriame vaizduojama homoseksualų pora.
„Į lauką perkeltos parodos „Kodėl taip sunku mylėti?“ vienas iš plakatų buvo sugadintas.