Didžiajai Britanijai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Didžiajai Britanijai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Didžiajai Britanijai“.

Kubilius: „Po Putino kariuomenės pralaimėjimo Ukraina susidurs su iššūkiu atstatyti šalį“

Antradienį Europos Parlamento, nacionalinių parlamentų ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados (Verkhovna Rada) įvairioms partijoms ir valstybėms atstovaujančių narių iniciatyva įsteigtas tarptautinis tinklas – „United for Ukraine (U4U)“ („Vieningi už Ukrainą“), rašoma pranešime žiniasklaidai. Tinklas vienija parlamentarus, aktyviai remiančius Putino puolamos Ukrainos europietišką ateitį. „Šiandien Ukrainai labiau nei bet kada reikia pagalbos ir Europos bei tarptautinės bendruomenės solidarumo.
Aktualijos 2022-03-22

„Eurovizijos“ gerbėjai įsiutę: reikalauja italams atlikti narkotikų testą, išaiškėjus melui – diskvalifikuoti

„Eurovizijos“ gerbėjai internete reiškia nepasitenkinimą išplitus kompromituojančiam vaizdo įrašui, kuriame Italijos atstovas finalo metu galimai vartoja narkotikus. Internautai reikalauja „Måneskin“  nariams atlikti narkotikų testus, o kai kurie – juos net diskvalifikuoti.  „Eurovizijos“ nugalėtojas kelias sekundes buvo rodomas pasilenkęs prie pat staliuko, pastebėjus kas vyksta, vaizdas buvo greitai perjungtas.
2021-05-23

Donata išpildė seną savo svajonę: jei ne scenai, tai bent sau – tam, kad turėčiau su kuo pasiautėti!

Nuo šiol dainininkus – 2013 metais „Eurovizijos“ konkurse Lietuvai atstovavusį Andrių Pojavį bei TV projektų dalyvį ir autorinių dainų kūrėją Voldemars Petersons-Kupido, bus teisėtai galima vadinti Kaune duris atvėrusios naujos muzikos studijos Dloud krikštatėviais, rašoma pranešime spaudai. Būtent šie du garsūs atlikėjai Šilainių mikrorajone surengė vakaro kaltininkei Donatai Virbilaitei bei jos svečiams skirtą pasirodymą.  „Per savo šventę nutariau nedainuoti.
2020-09-29

Ukraina siūlo kompensacijas lėktuvo katastrofos aukų šeimoms

Ukraina siūlo 7,5 tūkst. eurų finansines kompensacijas savo piliečių, žuvusių per lėktuvo katastrofą Irane, šeimoms. Netoli Teherano trečiadienį sudužus ukrainiečių keleiviniam lėktuvui, žuvo visi 176 jame buvę žmonės, tarp jų – 11 ukrainiečių. Iranas šeštadienį pripažino, kad lėktuvą „dėl žmogaus klaidos“ numušė kariškių paleistos raketos.
2020-01-12

Dvigubų agentų likimai – kas matoma už slaptumo žymos

Džeimsą Bondą žino ir tolimiausiuose pasaulio kampeliuose. Britų agentas, jo slaptosios technologijos ir charizma yra tapę agentų prekės ženklu. Nepaisant to, kad apie daugumą gerai dirbusių slaptų agentų mes nieko nesužinome, istorijoje yra keli atvejai, kuomet pavyko pažvelgti už slaptumo žymos.
2019-06-22

VMI žinia dirbusiems Anglijoje – galite susigrąžinti šimtus eurų

Valstybinė mokesčių inspekcija rekomenduoja mokesčių mokėtojams elektroninius prašymus grąžinti pridėtinės vertės mokestį (PVM), kuris buvo sumokėtas Didžiojoje Britanijoje 2019 m. I-jį ketvirtį, pateikti ne vėliau, kaip iki 2019 m. balandžio 11 d. Šią rekomendaciją VMI teikia atsižvelgdama į tai, jog nuo 2019 m. balandžio 13 d. Didžioji Britanija, tikėtina, nebebus Europos Sąjungos (ES) nare ir vis dar neaišku, ar Didžiosios Britanijos pasitraukimas įvyks jai susitarus su ES dėl pasitraukimo są...
Aktualijos 2019-04-03

Paslaptingai dingo milijoninę sutartį pasirašęs futbolininkas

„Premier“ lygoje žaidžiančio futbolo klubo „Cardiff City“ puolėjas argentinietis Emiliano Sala skrido lengvuoju orlaiviu, kuris vėlai pirmadienį dingo virš Lamanšo sąsiaurio, naujienų agentūrai AFP pranešė šaltiniai prancūzų policijoje. Pranešama, kad anksčiau „Nantes“ klube žaidęs 28 metų E. Sala šeštadienį pasirašė 17 mln. eurų vertės sutartį su „Cardiff City“ ir išskrido į Kardifą lengvuoju lėktuvu, kuris dingo iš radarų ekranų būdamas maždaug už 20 km į šiaurę nuo Gernsio salos.
2019-01-22

Sprendžiasi „Brexit“ likimas, kuris nulems tūkstančių migrantų ateitį

Didžiosios Britanijos parlamentas antradienį turėtų priimti sprendimą, kuris gali padėti tašką „Brexit“ istorijoje. Parlamentas ruošiasi priimti arba atmesti Theresos May vyriausybės parengtą šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos planą. Daugelis Atstovų Rūmų parlamentarų – prieš siūlomą sutartį dėl pasitraukimo, vienintelį šiuo metu turimą pasirinkimą, kurį per kelerius metus suderėjo Londonas su Briuseliu.
2019-01-15

„Regrexit“: britai kardinaliai pakeitė nuomonę

Remiantis naujausiomis apklausomis Didžioji Britanija pirmą sykį norėtų likti Europos Sąjungoje nuo pat 2016-ųjų, kuomet paaiškėjo šoką sukėlę „Brexit“ referendumo rezultatai. Likus vos 5 mėnesiams iki Jungtinės Karalystės atsiskyrimo nuo ES kitų metų kovo pabaigoje, balsų skaičius dabar pasiskirstytų 54 proc. prieš 46 proc., atskleidė „Survation pollster“ atlikta 20 tūkst. britų apklausa.
2018-11-11

Artėjant „Brexit“, britai puolė keisti tapatybę

Didžiajai Britanijai nusprendus trauktis iš Europos Sąjungos, Vokietijos pilietybę gavusių britų skaičius gerokai išaugo, rodo trečiadienį paskelbti oficialūs duomenys.
2018-05-23
REKLAMA
REKLAMA

Didžioji Britanija nagrinėja Rusijos prašymą aplankyti Juliją Skripal

Didžioji Britanija šeštadienį pranešė svarstanti Maskvos prašymą Rusijos konsulinės tarnybos darbuotojams aplankyti Juliją Skripal, kuri su savo tėvu, buvusiu Rusijos dvigubu agentu, nukentėjo nuo nervus paralyžiuojančios medžiagos. Sergejus Skripalis su dukra ligoninėje gydomi nuo kovo 4 dienos, kai buvo mįslingomis aplinkybėmis apnuodyti Didžiojoje Britanijoje. Londonas ir jo pagrindiniai sąjungininkai Vakaruose dėl šio išpuolio kaltina Rusiją.
2018-03-31

Britanijai – griežtas Rusijos paliepimas

Rusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį liepė Didžiajai Britanijai per mėnesį sumažinti savo diplomatų, dirbančių Rusijoje, skaičių, kad jų būtų tiek pat, kiek Londone yra rusų diplomatų. Šių priemonių Maskva ėmėsi atsakydama į rusų diplomatų išsiuntimą iš ištisos virtinės Vakarų šalių dėl buvusio dvigubo rusų agento apnuodijimo Britanijos teritorijoje.
2018-03-30

„Brexit“ pasistūmėjo: sutarta dėl pereinamojo laikotarpio

Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga sutarė dėl „Brexit“ pereinamojo laikotarpio, kurio metu Jungtinė Karalystė išliks „Briuselio orbitoje“ jau pasitraukus iš ES, rašoma „The Independent“. Abi pusės sutarė dėl kompromiso, kuriame yra numatyta, kad ES 21 mėnesį leidžia Didžiajai Britanijai pasirašyti savo prekybos sutartis, o Jungtinė Karalystė įsipareigoja tuo laikotarpiu užtikrinti laisvą judėjimą ES piliečiams atvykusiems.
2018-03-19

Britams paskelbus atsakomuosius veiksmus Rusijai, dėmesys krypsta į Trumpą

Po įžūlaus buvusio rusų šnipo apnuodijimo Didžiojoje Britanijoje ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) greit apkaltino Rusiją. Tą patį padarė ir JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas (Reksas Tilersonas), pareiškimu, kuris pasirodė esantis vienas paskutinių prieš jo atleidimą. Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pradinis atsakas buvo atsargesnis; JAV prezidento atstovė vengė minėti Rusiją kaip tikėtiną šios atakos kaltininkę.
2018-03-15

Viršūnių susitikime nuskambėjo svarbus prezidentės pasiūlymas

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino penktadienį Briuselyje į viršūnių susitikimą besirenkančius Europos Sąjungos lyderius susitarti, kaip bus padengta milijardų eurų Bendrijos biudžeto skylė, susidarysianti išstojus Didžiajai Britanijai, arba mažinti bloko programas.

ES derybininkas perspėjo dėl „Brexit“: nėra jokių garantijų

Vyriausiasis Europos Sąjungos derybininkas Michelis Barnier penktadienį perspėjo, kad Briuselis ir Londonas turi „didelių nesutarimų“ dėl pereinamojo laikotarpio, kuris turėtų įsigalioti Didžiajai Britanijai palikus Bendriją. Pasak jo, nėra garantijos, kad susitarimas bus pasiektas. „Jei šie nesutarimai išliks, pereinamasis laikotarpis nėra duotybė“, – sakė M. Barnier per spaudos konferenciją Briuselyje, pasibaigus dar vienam „Brexit“ derybų raundui su britų derybininkais.
2018-02-09

Kariuomenės vadas: Britanijos kariniai pajėgumai nepakankami Rusijos grėsmei atremti

Didžiajai Britanijai būtų sunku prilygti Rusijos kariniams pajėgumams potencialaus konflikto atveju, ir šaliai gresia dar labiau atsilikti nuo potencialių priešininkų, jeigu nebus daugiau investuojama į gynybą, pirmadienį ketina perspėti kariuomenės vadas.
2018-01-22

Bendrijos „širdys tebėra atviros“

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį pareiškė, kad Bendrijos „širdys tebėra atviros“ Didžiajai Britanijai, jei šalis pakeistų savo nuomonę dėl „Brexit“. Tai buvo naujausias pasiūlymas iš ES išstoti pasiryžusiai Jungtinei Karalystei, kad ji pakeistų savo nuomonę šiuo klausimu. D. Tusko komentarai pasirodė pasigirdus kalboms, kad Britanijoje galėtų būti surengtas antras referendumas dėl narystės ES.
2018-01-16

Britai po pasitraukimo iš ES vėl grįš prie mėlynos spalvos pasų

Didžiajai Britanijai pasitraukus iš Europos Sąjungos, šalis grįš prie asmens tapatybės dokumentų mėlynos spalvos viršeliais. Britų pareigūnai penktadienį sakė, kad Britanijai 2019-aisiais palikus Bendriją, bus grįžta prie tradicinės mėlynos paso spalvos, pakeisiančios vyšninę pasų spalvą, kuri daugeliui siejasi su naryste ES. Naujajame pase nebebus ES skiriamųjų ženklų.
2017-12-22

„Brexit“ derybos pajudėjo: ko tikėtis ateityje?

Pasiekus pirmąjį „esminį proveržį“ derybose dabar ES ir Didžiosios Britanijos laukia antrasis etapas – susitarti dėl prekybos sąlygų, pereinamojo laikotarpio ir konkretaus atsiskyrimo termino nustatymo. Kas vyks šį mėnesį vyksiančio ES viršūnių susitikimo metu? Tik ES lyderiai gali priimti formalų sprendimą dėl kitos „Brexit“ derybų prekybos ir terminų klausimų fazės. Numatoma, kad tai bus padaryta Briuselyje vyksiančio susitikimo metu gruodžio 14-15 dienomis.
2017-12-09

Nuo referendumo iki „Brexit“ susitarimo: svarbiausi momentai

Europos Sąjungą palikti nusprendusiai Didžiajai Britanijai per pastaruosius pusantrų metų teko nueiti sudėtingą kelią: pradedant netikėtu referendumu dėl išstojimo iš Bendrijos ir baigiant penktadienį Londono ir Briuselio pasiektu „Brexit“ susitarimu. Toliau apžvelgiami kai kurie svarbiausi šio proceso momentai. „Brexit“ referendumas 2016-ųjų birželio 23-ąją 17,4 mln. britų atėjo į referendumą dėl Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Rinkėjai 4 proc. persvara (52 prieš 48 proc.
2017-12-08

Britanijai ir ES nepavyko pasiekti susitarimo dėl „Brexit“

Didžiajai Britanijai ir Europos Sąjungai pirmadienį per derybas Briuselyje nepavyko galutinai susitarti dėl „Brexit“ sąlygų, nes iškilo nesutarimų dėl sienos su Airija, tačiau šalims turėtų pavykti tai padaryti vėliau šią savaitę. Britanijos premjerė Theresa May ir Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris), regis, susitarė dėl sąlygų, kaip išsklaidyti Dublino būgštavimus dėl būsimų sienų su Jungtine Karalyste.
2017-12-05

Kraupi keršto akcija: IS kovotojai žiauriai išžudė virš šimto žmonių dykumoje

Džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai Sirijos dykumoje šį mėnesį nužudė 116 žmonių, kuriuos įtarė bendradarbiavimu su Sirijos režimu, pirmadienį pranešė padėtį šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR), džihadistams stebint savo „kalifato“ žlugimą. Praėjusią savaitę po ilgiau nei keturis mėnesius trukusių kautynių ši ekstremistų grupuotė neteko savo buvusios pagrindinės tvirtovės – Rakos miesto.
2017-10-23

Įtakinga organizacija: antras referendumas galėtų išgelbėti Britanijos ekonomiką

Ekonomikos ekspertai pateikė sensacingą pareiškimą, kuriame siūloma Didžiajai Britanijai surengti dar vieną referendumą, kad būtų išvengta „Brexit“, kuris, anot jų, paralyžiuos britų ekonomiką, rašoma „The Independent“. Įtakinga Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (OECD) pareiškė, kad dabartinėse derybose nusimato „nestabilus Brexit“, nulemsiantis sunkias pasekmes.
2017-10-17

Netrukus paaiškės visi melai apie „Brexit“

Tokia galimybė pasitaiko itin retai. Elektoratui pasitaikė reta galimybė stebėti tai, kaip jų išrinkti politikai realiu laiku susiduria su neįgyvendinamomis užduotimis jų melagingiems pažadams įgyvendinti. Įprastai priešrinkiminiai pažadai būna arba pernelyg migloti, arba jų realizavimas yra numatytas pernelyg ilgam laikotarpiui.
2017-09-12

Pagaliau pradėtas naudoti „pats beprasmiškiausias“ oro uostas pasaulyje

Pačiu beprasmiškiausiu pasaulyje pramintas oro uostas Didžiajai Britanijai dabar priklausančioje Šventosios Elenos saloje, kurioje paskutines savo dienas praleido Napoleonas Bonapartas, pagaliau sulaukė pirmojo reguliaraus reiso, rašo „The Independent“. Daugiau kaip 300 mln. eurų kainavęs oro uostas šioje, mažiau nei 4,5 tūkst. gyventojų turinčioje mažytėje saloje Atlanto vandenyne, beveik pusiaukelėje tarp Afrikos ir Pietų Amerikos buvo pastatytas prieš kelerius metus.
2017-07-30

Karališkai porai atvykus į Vokietiją, pro akis nepraslydo gražus gestas

Britų princas Williamas (Viljamas), jo žmona Kate (Keit) ir vaikai, princas George‘as (Džordžas) ir princesė Charlotte (Šarlot), trečiadienį atvyko į Berlyną pratęsti savo kelionės Europoje, kuri buvo surengta Didžiajai Britanijai derantis dėl išstojimo iš Europos Sąjungos. Vokietijos sostinės Tegelio oro uoste lipdami iš lėktuvo, Williamas ir Kate laikė savo vaikus už rankų.
2017-07-19

Visi prognozavo, kad senoji Europa miršta, tačiau iš tiesų taip nėra

Kontrastas vargu ar galėtų būti labiau akivaizdus. Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May vadovauja „pakabintam“ parlamentui ir suskaldytai valstybei. JAV prezidentas Donaldas Trumpas valdo lygiai su Kongresu, kuris paralyžiuotas taip stipriai, kad daugiau nebepajėgia priiminėti įstatymų. Abiejose šalyse ultradešiniosios ir ultrakairiosios idėjos ir judėjimai ryžtingai įgauna populiarumą, politiniai debatai tapo kaip niekad aštrūs ir kupini neapykantos.
2017-06-27

Įvardino Londono prioritetą derybose dėl „Brexit“

Prioritetinė Londono užduotis derybose dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) – vadinamojo „Brexit“ – turi būti susijusi su šalies ekonomikos augimo ir darbo vietų išsaugojimu, penktadienį pareiškė iždo kancleris Philipas Hammondas (Filipas Hamondas). „Mano aiškia nuomone, kuri, kaip manau, atspindi daugumos Didžiosios Britanijos gyventojų nuomonę, mes turime ginti darbo vietas, ginti ekonomikos augimą ir ekonomikos klestėjimą“, – pareiškė Ph.
2017-06-16

„Brexit“ netikėtai sukėlė politinę įtampą dėl Gibraltaro

Protestas kilo iškart po prieštaringų pasisakymų prasidėjus ,,Brexit“ įgyvendinimui, rašoma „El pais“. Gibraltaras šį antradienį pateikė skundą dėl Ispanijos karinio laivyno policijos patruliavimo ginčus keliančios teritorijos vandenyse, kurie supa to paties pavadinimo uolą.
2017-04-09

2017-ieji Rusijai yra panašūs į 1917-uosius, kuomet šalyje kilo revoliucija

Žurnalistas Adrianas Wooldridge’as „The Economist“ straipsnyje tvirtina, kad situacija šių laikų pasaulyje yra panaši į tą, kuri praėjusio amžiaus pradžioje leido prasidėti revoliucijai Rusijoje. Lyderiai Šis periodas rusams yra triukšmingų šimtmečių jubiliejų laikas. Iš pradžių 2014-ieji – žinia, sugriovusi liberaliąją tvarką, apie Pirmojo pasaulinio pradžią. Vėliau 2016-ieji – Somos mūšio – vieno iš kruviniausių mūšių pasaulio istorijoje – metinės.
2017-04-04

ES pateikė „Brexit sąskaitą“ Didžiajai Britanijai

Europos Komisija pageidauja, kad pasirašiusi „Brexit“ (pasitraukimo iš ES) sutartį Didžioji Britanija dar ketverius metus darytų įnašus į ES projektus iki 2023 metų pabaigos, rašo britų laikraštis „Daily Telegraph“. „Šis planas yra tik dalis Europos Sąjungos reikalavimo, kad Didžioji Britanija padengtų 60 mlrd. eurų „Brexit sąskaitą“, tik tada ES sudarytų sutartį, kuri apibrėš būsimus prekybos santykius“, – pažymima laikraštyje.
2017-02-21

Karalienės Elizabeth šeimoje – didžiulė tragedija

Karalienės Elizabeth II vyriausioji vaikaitė neteko kūdikio, šeštadienį pranešė Zaros ir Mike'o Tindallų šeimos atstovė. Lapkričio 30 dieną pora paskelbė, kad laukia antro vaiko. Šis kūdikis būtų buvęs 18-tas žmogus eilėje į britų sostą ir šeštas 90 metų karalienės provaikaitis. „Deja, Zara ir Mike'as Tindallai prarado savo kūdikį. Šiuo sunkiu metu visų prašome gerbti jų privatumą“, – sakė atstovė.
2016-12-24

Škotai turi savų planų dėl Europos Sąjungos

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon antradienį atskleidė Škotijos planus pasilikti Europos Sąjungos bendrojoje rinkoje po Britanijos pasitraukimo iš Bendrijos, bet pareiškė, kad ji būtų linkusi pasirinkti nepriklausomos valstybės Europos Sąjungos sudėtyje statusą.
2016-12-20

Didžioji Britanija atvėrė vartus „trijų tėvų“ genų terapijai

Britų nevaisingumo gydymo reguliavimo institucija ketvirtadienį sudarė sąlygas Didžiajai Britanijai tapti pirmąja pasaulio šalimi, teisėtai siūlančia „trijų tėvų kūdikio“ nevaisingumo gydymo metodą. Britų parlamentarai vasario mėnesį balsavo už tai, kad būtų leidžiama „kūdikiams iš mėgintuvėlio“ naudoti ir trijų žmonių DNR, bet klinikoms dar reikėjo Žmogaus apvaisinimo ir embriologijos administracijos (HFEA) pritarimo.
2016-12-15

Slovakijos premjeras: ES pasistengs, kad „Brexit“ britams būtų labai skausmingas

Europos Sąjunga pasistengs, kad vadinamasis „Brexit“ būtų „labai skausmingas“ Didžiajai Britanijai, Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico  pareiškė pirmadienį paskelbtame interviu ir pridūrė, kad Londonas „blefuoja“ apie savo derybines galias. „ES pasinaudos šia galimybe, kad galėtų visuomenei parodyti: „Paklausykit, žmonės, dabar jūs pamatysite, kodėl svarbu yra likti ES. Tokia bus (ES) pozicija“, – interviu „Financial Times“ sakė R.Fico, kurio šalis dabar pirmininkauja Bendrijai.
2016-09-19

Kaip J. Stalinas bandė nuslėpti, kad Raudonoji Armija karą laimėjo su JAV pagalba

Nepaisant istorijoje buvusio ne vieno JAV ir Rusijos (ar Sovietų Sąjungos) bendradarbiavimo atvejų, yra buvę ir kuriozinių nutikimų. Vienas įdomiausių – kaip Antrojo pasaulinio karo metais sovietų tironas Josifas Stalinas nuo savo karių bandė nuslėpti, kad jiems padeda amerikiečiai. Užtruko beveik šimtmetį, kol Rusijos ir JAV 1940-aisiais sugebėtų atstatyti (tuomet jau buvo įsibėgėjęs Antrasis pasaulinis karas), savo tarpusavio santykius.
2016-09-03

„Brexit“ pakirto Didžiosios Britanijos verslo pasitikėjimą šalies ekonomika

Didžiajai Britanijai birželio 23 dieną vykusiame referendume nusprendus pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES), verslo pasitikėjimo Didžiosios Britanijos ekonomika indeksas, kurį skaičiuoja bankas „Lloyds“, nusileido į žemiausią nuo 2011 metų gruodžio mėnesio lygį, rašo britų dienraštis „The Telegraph“. Verslo pasitikėjimo indeksas, apskaičiuotas remiantis 200 įmonių apklausa, kuri buvo atlikta per savaitę po referendumo, krito nuo 32 punktų gegužę iki vos 6 punktų.
2016-07-08

Didžioji Britanija po „Brexit“: migrantus gali pakeisti robotais

Didžiosios Britanijos sprendimas palikti Europos Sąjungą gali kai kurias bendroves, kurios remiasi migrantų darbo jėga, peržiūrėti savo verslo modelį, jeigu toks politinis sprendimas nulemtų pigios darbo jėgo imigracijos trūkumą, rašoma „Financial Times“. O kai kurioms iš jų, robotai gali būti labiausiai tinkama išeitis, cituojama „Resolution Foundation“ eksperto ataskaita. Beveik trečdalis dirbančiųjų maisto pramonėje yra ES migrantai.
2016-07-05

George’as Sorosas perspėjo apie gresiančias nelaimes

Referendumo rezultatai Didžiojoje Britanijoje pagreitins finansinių rinkų krizę, pareiškė milijardierius George’as Sorosas. Jo teigimu, kontinentinės Europos bankinei sistemai teks „rimti išbandymai“. Didžiosios Britanijos sprendimas trauktis iš Europos Sąjungos („Brexit“) „išjudino“ krizę finansų rinkose, analogišką tai, kuri prasidėjo 2007-2008 metais, pareiškė amerikiečių finansininkas, ketvirtadienį kalbėjęs europarlamentarams.
2016-07-01

Nigelas Farage'as europarlamentarams: „Dabar iš manęs nesijuokiate“

Euroskeptiškos Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderis Nigelas Farage'as antradienį Europos Parlamentui pasakė, kad paskutinis juokiasi jis – Didžiajai Britanijai nepaklausius jų perspėjimo ir nubalsavus už išstojimą iš Europos Sąjungos (ES). „Argi ne juokinga. Kai atvykau čia prieš 17 metų ir pasakiau, jog noriu vadovauti kampanijai už Britanijos pasitraukimą iš ES, jūs visi juokėtės iš manęs, bet dabar nebesijuokiate“, – europarlamentarams pasakė N.Farage'as.
2016-06-28

Didžioji Britanija laimėjo „Brexit“, bet pralaimės Škotiją?

Nespėjo rimčiau išaušti „Brexit“ rytas, o Didžioji Britanija jau pradeda jausti pasekmes. Be rekordiškas žemumas pasiekusio svaro vertės ir proeuropietiškų britų ištįsusių veidų, „Brexit“ reiškė ir politinių pagrindų išjudinimą. Škotijos premjerė netrukus po išankstinių balsavimo rezultatų paskelbimo pranešė, kad Škotija nesiruošia niekur trauktis iš Europos Sąjungos. Nors Didžiosios Britanijos referendumo baigtį nuspėti buvo itin sunku, Škotijos balsus ekspertai nuspėjo gana tiksliai.
2016-06-24

„Brexit“ svarba Baltijos šalims: sykį sumaištis Vakarų Europoje jau nulėmė laisvės praradimą

Estija, Latvija ir Lietuva žino, kas gali įvykti, jeigu Europa nėra vieninga, rašoma „The Washington Post“. Antrojo pasaulinio karo metu Baltijos šalys liko be Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos apsaugos, užsiėmusios mūšiais už savo pačių išgyvenimą, ir tai nulėmė jų okupaciją, iš pradžių nacių įvykdytą 1940 metais, o 1944-aisiais – „griežtos diktatūros“ SSRS, kuri užsitęsė iki pat 1991-ųjų. Taip pat ir dabar laisvų ir klestinčių, tačiau nedidelių (6,2 mln žmonių ir 56 tūkst.
2016-06-21

Mirtingumas nuo vėžio tiesiogiai siejasi su nedarbu

Pasaulinė finansų krizė galėjo nulemti papildomus 500 tūkst. mirties nuo vėžio atvejų 2008-2010 metais, rodo nauja studija, kurios išvadose, paskelbtose ketvirtadienį, sakoma, kad tie pacientai negavo gydymo dėl nedarbo ir išlaidų sveikatos apsaugai mažinimo. Tokie skaičiai buvo gauti ekstrapoliuojant mirties nuo vėžio atvejų padaugėjimą, nedarbo padidėjimą ir išlaidų sveikatos apsaugai sumažėjimą. „Mes apskaičiavome, kad ekonominė krizė buvo susieta su daugiau kaip 260 tūkst.
2016-05-26

TVF: „Brexit“ įstums Didžiąją Britaniją į recesiją

Galimas Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) – vadinamasis „Brexit“ – prislėgs ekonominį aktyvumą šalyje ir išprovokuos kintamumą rinkose, penktadienį įspėjo Tarptautinis valiutos fondas (TVF). „Pritarimas pasitraukimui duos pradžią ilgam padidėjusio neapibrėžtumo, kuris skatins kintamumą finansų rinkose ir suduos smūgį ekonomikos plėtrai, laikotarpiui“, – nurodoma penktadienį paskelbtoje TVF ataskaitoje apie Didžiosios Britanijos ekonomikos būklę.
2016-05-13

Cameronas: „Brexit“ derybos pratęsiamos penktadienio vakarą

Briuselyje vykstančios derybos dėl reformų sutarties, kuri leistų Didžiajai Britanijai likti Europos Sąjungoje, bus tęsiamos ir penktadienio vakarą, pareiškė penktadienį Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas.
2016-02-19

Teroristai paskelbė „Paryžiaus užpuolikų“ vaizdo įrašą

 Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) sekmadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame, kaip teigiama, matomi devyni kovotojai, dalyvavę lapkritį Paryžiuje įvykdytose atakose, per kurias žuvo 130 žmonių, grasinantys „koalicijos“ šalims, tarp jų Didžiajai Britanijai. Džihadistų tinklalapiuose paskelbtame įraše „Žudykite juos, kur tik surasite“ (Kill wherever you find them) matomi keturi Belgijos, trys Prancūzijos ir du Irako piliečiai, esą atsakingi už atakas Prancūzijos sostinėje.
2016-01-25

Švediją gąsdinęs rusų povandeninis laivas „išniro“ prie Škotijos

Karališkojo laivyno fregata „HMS Sutherland“ ir dar vienas povandeninis laivas buvo išsiųstas į rusų karinio laivo paiešką. Prancūzų žvalgybiniai lėktuvai naršo padanges virš Škotiją skalaujančių jūrų ieškodami rusų povandeninio laivo po to, kai Didžiosios Britanijos kariuomenė paprašė savo kolegų pagalbos – patys jie savo povandeninių laivų „medžiotojus“ nurašė, praneša „The Telegraph“. Prancūzų žvalgybinis lėktuvas „Atlantique 2“ rusų povandeninio laivo ieško jau mažiausiai 10 dienų, nuo pat t...
2015-11-23

Didžioji Britanija pripažino Rusijos grėsmę: dislokuos karius Baltijos šalyse

Didžioji Britanija prisijungs prie Baltijos šalyse dislokuojamos NATO kariuomenės siekiant gintis nuo Rusijos agresijos. Sprendimą oficialiai pristatyti turėtų šiandien NATO šalių ministrų susitikime Briuselyje. Kariuomenės dislokavimas mūsų regione neturės laiko terminų, tačiau bus nuolat rotuojamas. Tokia formuluotė leis JAV, Didžiajai Britanijai ir Vokietijai išvengti kaltinimų susitarimo su Rusija dėl kariuomenės dislokavimo šalia jos sienų pažeidimų.
2015-10-08

„WikiLeaks“ dokumentai: JAV šnipinėjo Japonijos vyriausybę

Jungtinės Valstijos šnipinėjo Japonijos aukšto rango pareigūnus ir didžiąsias kompanijas, įskaitant konglomeratą „Mitsubishi“, rodo dokumentai, kuriuos penktadienį paviešino tinklalapis „WikiLeaks“, paskelbęs mažiausiai 35 taikinių sąrašą. Pastarieji dokumentai apie JAV Nacionalinio saugumo agentūros vykdytą sekimą paskelbti po virtinės ankstesnių paviešinimų apie sąjungininkių, įskaitant Vokietiją bei Prancūziją, šnipinėjimą, dėl kurio pašlijo santykiai tarp šalių.
2015-07-31
Į viršų