dermatologai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dermatologai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dermatologai“.
Knibždančias erkes ant jūsų veido išduoda šie ženklai: dermatologas įspėja pastebėti laiku
Scottas Walteris, Denverio apylinkėse dirbantis sertifikuotas dermatologas, pasakoja apie Demodex – mažytę aštuonkoję erkę, kuri gyvena veido, krūtinės ir kaklo plaukų folikuluose bei riebalų liaukose. Pasak vyro, šios erkės naktimis „siautėja“ – mainitasi ir poruojasi – ant žmonių veidų.
„Demodex yra mažutėlės erkutės, kurios gyvena mūsų plaukų folikuluose ir riebalų liaukose, o naktį jos išlenda pavalgyti mūsų negyvų odos ląstelių ir poruotis, – aiškino jis „TikTok“ paskelbtame vaizdo įraše.
Eilė pas dermatologą – keli mėnesiai: nors šių gydytojų netrūksta, valstybinėse įstaigose prieiti sunku
Nors pagal oficialius duomenis Lietuvoje netrūksta dermatologų, dauguma jaunų specialistų renkasi ne gydomąją, o estetinę veiklos kryptį, pastebi medikų atstovai. Patys dermatologai neslepia – mažai šios srities specialistų dirba tik valstybinėse įstaigose, kur pacientai priimami gydymui. Dermatologo specialybę pasirinkę asmenys neretai dirba ir privačiame sektoriuje, kur dažnai suteikiamos gerai apmokamos estetinės.
Kaip dažnai reikia praustis duše? Atsakymas nustebins ne vieną
Kaip dažnai prausiatės duše? Kartą per porą dienų? Rečiau? O gal mėgstate maudytis po kelis kartus per dieną? Dermatologai atskleidė, kaip dažnai reikėtų praustis duše – atsakymas nustebino ne vieną.
Ekspertai dermatologai teigė, kad iš tikrųjų praustis po dušu reikėtų rečiau nei tai daro daugelis žmonių – tik du-tris kartus per savaitę. Toks atsakymas sukėlė nemenką šoką, ne vienas negalėjo patikėti, kad išties duše reikia praustis taip retai, rašo mirror.co.uk.
Medikus gąsdina per pandemiją išryškėjusi tendencija: šias ligas gydydamiesi patys pacientai stipriai nusvyla
Ligoninių Odos ir venerinių ligų skyriuose pacientai gydosi sirgdami infekcinėmis odos ligomis bei lytiniu keliu plintančiais susirgimais, paūmėjus lėtinėms odos ligoms, atsiradus ūmioms alerginėms reakcijoms. Specialistai pabrėžia, kad dažnas pacientas ligoninės galėtų išvengti, jei laiku kreiptųsi pagalbos ar odos problemų nebandytų gydyti liaudiškais metodais.
Pasakė, kada geriausias laikas eiti į dušą: nustebins ne vieną
Dermatologai rekomenduoja duše praleisti apie 5 –10 minučių per dieną. Nors kai kurie iš mūsų negali įsivaizduoti dienos be rytinio apsiprausimo, kiti mieliau kasdienį stresą nuplauna naktį. Ir nors prausimosi po dušu laikas priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų, tie, kurie nusprendžia tai daryti naktį, iš tiesų gali gauti daugiau naudos grožiui ir sveikatai.
Pasirodo, yra nemažai būdų, kaip naktiniai dušai gali būti naudingi jūsų sveikatai ir išvaizdai, rašo portalas brightside.me.
Medikai įspėja dėl šalčių ir pasakoja, kaip saugotis: tenka amputuoti ir galūnes
Nors savaitgalį prognozuojami šalčiai iki –25, lietuviai sako, kad šalčių yra išsiilgę ir nosies kišti į lauką nebijo. Medikai jau nusiteikę, kad po savaitgalio sulauks žmonių antplūdžio ir perspėja lauke neužsibūti, mat jau dabar daugėja nušalusių.
Štai, kaip nuo šalčio saugosi gyventojai:
„Aš žemaitis, užgrūdintas Sibire, taip kad užgrūdintas ir nebijau to šalčio.“
„Aš tik džiaugiuosi, jau senai reikėjo tų šalčių.“
„Koroną išnaikinsim gal, Lietuvoje išvarysim, tegu būna daugiau.
Specialistai įspėja dėl odos priežiūros: kokių priemonių nesirinkti
Tiek jaunos merginos, tiek jau brandžią odą turinčios moterys, dažnai susiduria su įvairiomis odos problemomis. Alergija kosmetikos sudedamosioms dalims, neaiškios kilmės bėrimai, aknė, veido raudonis ir panašiai. Specialistai įspėja, kad veido priemones reikėtų rinktis itin atsakingai ir neeksperimentuoti, nes taip galima tik dar labiau pakenkti odai. „Renkantis veido odos priežiūros priemones, būtina atsižvelgti į odos tipą, odos būklę ar problemą ir atkreipti dėmesį į sudėtį.