daržovė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „daržovė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „daržovė“.
Namuose augančių svogūnų laiškų nespėsite skaičiuoti: štai ką reikia daryti
Kaip žiemą ant palangės auginti žaliuosius svogūnus? Dėl šio nesudėtingo būdo šviežių žalumynų visada bus ant jūsų stalo.
Pasirinkite stiprius ir sveikus svogūnėlius, be pažeidimų. Kiaušinių padėklo – tiks bet kokie padėklai, tiek plastikiniai, tiek popieriniai. Patogiausia dirbti su 10 kiaušinių talpyklomis.
Reikės ir saulėtos vietos, kurioje būtų galima juos pastatyti.
Kaip daiginti svogūnus
Paruoškite svogūnus: nupjaukite sauso lukšto viršų, kad paskatintumėte augimą.
Ši daržovė – tikra vitaminų bomba: valgykite į sveikatą
Apie česnako naudą daug prirašyta, dauguma sodininkų nevengia česnakų auginti ir savo daržuose. Tačiau dažniausiai tai būna paprasti žieminiai arba vasariniai česnakai.
Vis dėlto yra ir kitų ne mažiau vertingų česnakų rūšių, apie kurias vertėtų pagalvoti bandant paįvairinti racioną savomis daržovėmis.
Atskleidė paprastą būdą, kaip greičiau sunokinti avokadus: veikia 100 proc.
Po šios greitos gudrybės avokadų skonis bus tobulas. Avokadas yra vaisius, kurį galima naudoti daugeliui receptų. Toks produktas taps nepakeičiamu jūsų patiekalų pagalbininku.
Žinoma, kad avokadai, kaip ir bananai, prinoksta po derliaus nuėmimo, todėl kartais parduotuvėje galima nusipirkti ne visai prinokusių vaisių, o tai sukelia papildomų problemų.
Žalius pomidorus sunokinsite labai greitai: štai, ką reikia padaryti
Pomidorai sodininkams yra viena svarbiausių vasaros daržovių ir jie skaniausi tada, kai yra raudoni, sultingi ir šviežiai nuskinti. Nors dauguma daržovių noksta be jokių problemų, vėlyvieji pomidorai noksta daug ilgiau, tad ką daryti, kad procesas būtų spartesnis?
Štai kaip sunokinti žalius pomidorus, kad kuo geriau išnaudotumėte šiltojo sezono derlių.
Augantys pomidorai trūkinėja? Štai, kas padės
Pomidorų įtrūkimai ir skilinėjimas yra viena iš dažniausių problemų, su kuriomis susiduria tik ką pomidorus pradėję auginti sodininkai. Nors pomidorus nėra sunku auginti, kai kurie iš sodininkų susiduria su sunkumais.
Pomidorų odelės trūkinėjimo grėsmė gali atbaidyti jus nuo pomidorų auginimo, tačiau taip neturėtų būti.
Nors sunku garantuoti, kad pomidorai neskils, tačiau, sužinoję, kodėl taip atsitinka, galite pasinaudoti paprasta gudrybe, dėl kurios jie nesuskilinės, rašoma homesandgardens.
Pasakė, kada reikia iškasti česnakus: kiti daro neteisingai
Česnakų auginimas nereikalauja tiek daug pastangų, kiek, pavyzdžiui, pomidorų auginimas, paprastai duoda gerą derlių. o svarbu ne tik užauginti česnakus, bet ir laiku bei teisingai juos iškasti.
Praleidus šį momentą, česnakų galvutės subyrės į skilteles, pablogės skonis ir jie bus prastai išsilaikę. Tik laiku iškasus česnakus, galvutės bus išsaugotos iki naujo derliaus.
Kada kasti česnakus
Česnakų derliaus nuėmimas priklauso nuo oro sąlygų, česnakų rūšies ir veislės.
40 metų pomidorus auginanti Asta išdavė auksinius triukus: derlius nustebins
Viena iš sodininkams didesnius iššūkius keliančių daržovių – pomidorai. Nors daugelis trokšta pasigirti dideliu jų derliumi, tačiau tai pavyksta ne kiekvienam. Dėl to apie tai, kaip augina pomidorus, papasakojo 40-ies metų pomidorų auginimo patirtimi galinti pasigirti Asta Skomskytė.
Moteris atskleidė, kad gyvena Vosyliukuose ir pomidorus augina kone pusę amžiaus.
Neišmeskite cukinijų žiedų: nustebsite, kur pravers
Ryškiai geltona spalva išsiskiriantys, gurmanų liaupsinami ir vasaros įsigalėjimą skelbiantys cukinijų žiedai jau greit puikuosis visuose daržuose ir ūkininkų turgeliuose. Itin populiarūs italų virtuvėje, cukinijų žiedai vis dažniau atranda savo vietą ir lietuviškoje virtuvėje.
Ūkininkai apie neįprastą smidrų derlių: įvardijo, kiek kainuoja
Smidrų augintojai tikina tokių metų nepamenantys – itin anksti – balandžio pabaigoje – išsistiebę smidrai netrukus buvo paslėpti sniego, vėliau dar apkandžiojo šalnos. Tad dalį derliaus tiesiog teko išpjauti ir išmesti. Dabar Anykščių rajone smidrus auginantys ūkininkai tvirtina pradėję pjauti tarsi naują šio sezono derlių. Ir viliasi, kad gamta daugiau pokštų nebeiškrės.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Atskleidė geriausias pomidorų veisles: užsirašykite šiems metams
Pomidorai ‒ visiems puikiai pažįstama daržovė, auginama tiek lauke, tiek šiltnamiuose, tiek balkonuose. Visame pasaulyje kasmet užauginama ir suvalgoma tūkstančiai tonų pomidorų. Juos itin mėgsta ir lietuviai. Pomidorų auginimas yra nemažai priežiūros reikalaujantis procesas, tačiau gaunamas derlius ir vaisių skonis tikrai atperka įdėtas pastangas.
REKLAMA
REKLAMA
Atrado šių metų daržovę „perlą“: ragina užsiauginti kitąmet
Baklažanai – Lietuvoje dar ne itin atrasta daržovė. Keista, kadangi ši daržovė gausi sveikatai naudingųjų medžiagų, be to, puikiai dera lietuviškuose šiltnamiuose. Tad galbūt laikas pakeisti savo požiūrį į baklažanus?
Baklažanai mažina cholesterolio kiekį kraujyje, normalizuoja vandens ir druskų bei lipidų apykaitą, veikia kaip lengvas diuretikas - padeda iš organizmo pašalinti šlapimo rūgštį, kadangi jų sudėtyje yra idealus kalio ir natrio druskų santykis.
Šią daržovę vadina aukso gysla organizmui: padeda mažinti net aukštą cholesterolį
Manoma, kad apie 60 procentų Jungtinėje Karalystėje suaugusiųjų gyvena su aukštu cholesterolio kiekiu – daugelis to net nežino. Didelis cholesterolio kiekis reiškia, kad žmogaus kraujyje yra per daug riebiosios medžiagos, vadinamos cholesteroliu. Šios riebalų sankaupos gali užkimšti kraujagysles ir sutrikdyti kraujotaką. Kaip ir daugelis sveikatos būklių, didelis cholesterolio kiekis dažnai yra kelių gyvenimo būdo veiksnių rezultatas.
Naujosios Zelandijos bulvė milžinė iš tikrųjų nėra bulvė
Poros įsitikinimai, kad jie Naujojoje Zelandijoje savo nedideliame ūkyje netoli Hamiltono iškasė didžiausią pasaulyje bulvę, buvo sutrinti į miltus, rašo theguardian.com.
Kada bulvė nėra bulvė? Pasak Gineso rekordų knygos, tada, kai tai yra moliūgo šakniagumbis. Pora Naujojoje Zelandijoje, kuri manė, kad savo nedideliame ūkyje netoli Hamiltono iškasė didžiausią pasaulio bulvę nuliūdo, kai jų svajonę sutrynė į miltus sutrynė rekordus fiksuojanti komanda.
1 daržovė gali padėti mažinti aukštą cholesterolį: išbandykite
Sveika mityba yra vienas iš veiksmingiausių būdų išvengti padidėjusio cholesterolio kiekio, taipogi sumažinti rimtų širdies ligų riziką. Norėdami sumažinti cholesterolio kiekį, turėsite atsisveikinti su keliais nesveikais maisto produktais ir į savo dietą įtraukti naujų širdžiai naudingų pakaitalų, įskaitant šį pigų augalą.
Geram jūsų organizmo funkcionavimui reikia cholesterolio, tačiau kai kalbama apie padidėjusį cholesterolio kiekį, turima galvoje per didelis „blogojo“ cholesterolio kiekis.
Rinkitės šią daržovę: turi nedaug kalorijų, padeda širdžiai
Moliūgai – tikri rudens sezono simboliai, kurių panaudojimo galimybės virtuvėje išties stebina. Šios daržovės tinka bene visiems patiekalams – troškiniams, įvairiems kepiniams ir, žinoma, gardžioms sriuboms. Be to, įspūdingo dydžio daržovės puikiai išsilaiko iki pat žiemos vidurio, išdarinėtas jas galima šaldyti.
Anot „Rimi“ sveikatai palankios mitybos konsultantės, gydytojos dr.
Žmonės dalijasi savo atradimu: jei nenuskinsite žalios paprikos, ji „virs“ į geltonąją ar net raudonąją
Pakalbėkime apie paprikas. Galima pagalvoti, kad nėra čia ką diskutuoti apie šiuos augalus. Naujausias vienos tinklaraštininkės atradimas apie Capsicum genties paprikas sukėlė ant kojų socialinius tinklus – žmonėms sužinojus, kad stora maža uoga (taip, uoga) yra daug daugiau, nei jūs galvojote.
Viskas prasidėjo, kai „Twitter“ socialinėje platformoje vartotoja Amy, stiliaus ir gyvenimo būdo tinklaraštininkė, paskelbtame įraše pasidalino savo paprikiniu atradimu.
Pasirodo, tai... yra tiesa.
Bulves pakeiskite šia daržove – bus sveikiau ir naudingiau
Kas gi tas pastarnokas, patyrusiems daržininkams pasakoti tikriausiai nereikia, na o tiems, kurie dar nežino, susipažinkite – tai tolimas morkų ir petražolių giminaitis, kurio tikroji kilmės šalis iki šiol nežinoma. Šiandieną pastarnokai auga Europoje, Sibire ir Kaukaze, o kulinarijoje paplitę labiau kaip prieskonis, nei kaip daržovė.
Buvęs aktorius dabar džiaugiasi daržais: nustebino savo sodo keistenybėmis
Buvęs Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Enrikas Kačinskas mėgaujasi pensija, kurią jau dešimt metų leidžia daržininkaudamas. O besikapstydamas savame sode ima kartais ir visokių keistenybių prisiaugina. Štai šiemet jis visus interneto draugus nustebino tikru gamtos pokštu į medį įvarytais moliūgais – kobromis.
Juozo Miltinio dramos teatro aktorius savo darže lyg scenoje mėgsta papokštauti. Bet šįkart iš pakuotės pabertos sėklos jam iškrėtė tikrą stebuklą.
Į šią daržovę daugelis žiūri atsainiai: bet veltui, nes ji – viena sveikiausių
Iš daržų ir laukų į sandėliukus keliauja moliūgai. Šių daržovių augintojai sako, kad lietuviai pastaraisiais metais juos itin pamėgo. Anksčiau daugelis esą labai atsainiai žiūrėjo į jas, tačiau be reikalo, sako žinovai. Esą moliūgai – viena sveikiausių Lietuvoje augančių daržovių, tad juos būtina valgyti.
Netoli Marijampolės, Surgučių kaime ūkininkaujanti Vilija Žemaitienė moliūgus augina 50 arų plote. Anot moters, dabar pats metas nuimti derlių.
Šią daržovę vadina stebuklinga: apsaugo net nuo mirtinų ligų
Ši daržovė padeda pagerinti regėjimą, net pašalina riebalus iš kepenų. Pasirodo, burokėliai yra tarsi mažytis aukso gabalėlis, darantis stebuklus mūsų organizme. Burokėliai jau seniai intriguoja mokslininkus dėl juose esančio išskirtinio antioksidantų derinio. Ši daržovė padeda numesti svorio ir turi galingą priešvėžinį užtaisą. Dėl burokėliuose esančių maistingųjų medžiagų jie kelia mokslininkų susidomėjimą ir yra vertinga daržovė kiekvienam, rašoma portale fitzhacker.biz.
Neapsigaukite: atvežtinės daržovės „tampa lietuviškomis“
Ant prekystalių pasirodė jau ne tik lietuviški agurkai ir pomidorai, bet ir bulvės, kopūstai. Ūkininkai sako, kad šiemet, pavyzdžiui, šviežios bulvės bus maždaug dvidešimčia centų pigesnės nei pernai, bet ne pačios pigiausios, mat pavasaris sausas, teko daržoves labiau prižiūrėti, tad aukštesni kaštai didina ir pirmų daržovių kainą. Tiesa, ieškant jų, pavyzdžiui, turguje, kaip pastebi žemdirbiai, reikėtų labai gerai apžiūrėti, mat prekybininkai gudrauja, ir lietuviška preke pavadina atvežtinę.
Stebuklingoji lietuviška daržovė – aukso vertės: mėsa kainuoja pigiau
Ar žinote, kokia daržovė dabar karaliauja turguose ir yra pati geidžiamiausia? Tai smidrai. Šparagais mūsuose vadinamas žalumynas išpopuliarėjo prieš keletą metų ir jį kerta ne tik gurmanai. Ūkininkai pirkėjus ragina nežiopsoti, nes dėl ankstyvo sezono smidrų derlius baigsis jau kitą savaitę. Turgavietės tiesiog žaliuoja nuo šviežių daržovių. Nuo pat ankstyvo ryto vilniečiai graibstyte graibsto salotas, agurkus, įvairiais žoleles. Visgi geidžiamiausias žalumynas dabar – smidrai arba šparagai.
Šios daržovės kaina muša rekordus Lietuvoje – brangesnė net už mėsą
Ar žinote, kokia daržovė dabar karaliauja turguose ir yra pati geidžiamiausia, nors kainuoja brangiau už mėsą? Tai smidrai. Šparagais mūsuose vadinamas žalumynas išpopuliarėjo prieš keletą metų ir jį kerta ne tik gurmanai, tai tampa mada. Ūkininkai pirkėjus ragina nežiopsoti, nes dėl ankstyvo sezono smidrų derlius baigsis jau kitą savaitę. Turgavietės tiesiog žaliuoja nuo šviežių daržovių. Nuo pat ankstyvo ryto vilniečiai graibstyte graibsto salotas, agurkus, įvairiais žoleles.
Šią daržovę valgė kiekvieną dieną. Rezultatais sunku patikėti
Daržovių nauda niekas neabejoja. Mitybos specialistai bei medikai teigia, kad kuo daugiau daržovių žmonės valgo, tuo sveikesni bei aktyvesni jie būna. Burokėlių nauda niekas neabejoja. Vis dėlto jie nėra pati mėgstamiausia daržovė tarp vaikų. Deja, tėvai, kurie vaikams neverda, pavyzdžiui, burokų sriubos, daro didelę klaidą. Burokėliuose yra daugybė naudingų medžiagų, kurios yra tiesiog būtinos kiekvieno žmogaus organizmui. Juose gausu geležies, vario, magnio, kalio.
Darželinukams – ypatingai „gyvos“ pamokos
Kuo skiriasi burokėlis nuo bulvės ar morka nuo paprikos? Nors daugeliui suaugusių tai elementaru, pasirodo mieste užaugusiai vaikų kartai daugelis lietuviškų daržovių nepažįstamos ir net nematytos. Siekiant šviesti naująją kartą, kai kuriuose šalies darželiuose verslininkai užsimojo įrengti šiltnamius. Sėjos ir sodinimo darbus dovanų gautame šiltnamyje planuoja „Gėlyno“ darželio auklėtiniai. Dar neužsėtas visas plotas, tad vaikai sako, darbų – per akis.
Lietuviai apstulbę – šviežių daržovių kainos vėl šovė į dangų
Pirmą sykį per 35-erius metus pietines Europos valstybes užklupę šalčiai nusiaubė ištisus pasėlių laukus, išvartė šiltnamius, daržovės pradėjo pūti, taigi prarasta tūkstančiai tonų derliaus. Maža to, gamta Ispanijai pasiuntė ir potvynius. Padariniai atsiliepė kone visai Europai. Trūkumą pajuto ir lietuviai. Dalyje parduotuvių nėra „aisbergo“ salotų, cukinijų, brokolių. O jei pirkėjams vieną kitą daržovę aptikti pavyksta, akis bado kainos.
Gigantiška daržovė sukaustė amerikiečių dėmesį
Užsilipusi ant savo moliūgo, prie svarstyklių šakiniu krautuvu vežama mokytoja Cindy Tobeck iš Vašingtono valstijos. Į pasaulio didžiausių moliūgų čempionatą Šiaurės Kalifornijoje moliūgą ji tempė ne veltui. Juk čia puiki proga ne tik pasigirti gigantiška daržove, bet ir namo parsivežti 11460 dolerių prizą. Moliūgas pirmiausia išmatuojamas, bet tai, panašu, tik dėl statistikos. Svarbiausia svoris, o jis įspūdingas: 1910 svarų – tai yra net 866 kg.
Kiek daržovių organizmui reikia per dieną?
Šviežios įvairiaspalvės daržovės jau kuris laikas nugulė turgelių ir parduotuvių prekystalius. Pasak dietologų, norint gauti visų maistinių medžiagų ir vitaminų, mūsų mityba turi būti kuo įvairesnė. O ant pusryčių ar pietų stalo turėtų būti kuo daugiau skirtingų daržovių.
Nauda piniginei: kas turguje pigiau nei parduotuvėje?
Aukso vertę įgavusių kai kurių daržovių kainos prekybos centruose dalį pirkėjų paskatino atsigręžti į turgų. Čia prekiautojai trina rankomis ir iš to mėgina spausti naudą pirkėjus viliodami šiek tiek mažesnėmis šviežių ridikėlių, salotų ir agurkų kainomis. Turguje šviežių šiltadaržiuose užaugintų ridikėlių vidutinė kaina 0,40 euro centų, svogūnų laiškai ir 100 gramų žaliųjų salotų nuo 0,30 iki 0,40 euro centų.
Kaip pripratinti vaikus valgyti daržoves?
Žmonės suvartoja daržovių ir vaisių per pusę mažiau, negu nusatyta Pasauio sveikatos organizacijos, o tai atsitinka dėl to, kad vaikystėje jie neįpranta valgyti šių taip reikalingų mūsų organizmui medžiagų, „Žinių radijui“ sakė Sveikatos apsaugos ministerijos mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas.
Daržovė, padėsianti išvengti daugybės ligų
Rasa Pekarskienė, LRT Radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Česnakas gydo labai daug ligų ir negalavimų, valo kraują ir sąnarius, gerina medžiagų apykaitą, sako Vegetarų draugijos pirmininkė Ksavera Vaištarienė. „Tibeto ir Kinijos medicinoje česnakas yra profilaktinė priemonė nuo vėžio, nes turi savybę naikinti vėžio užkratus, kurių yra net 38 rūšys“, – teigia ji.
Sustabdykime tai: širdgėlos kupinas tėvo pagalbos šauksmas
Nors vaizdo įrašas yra sukurtas daugiau nei prieš metus, tačiau savo aktualumo jis nepraranda ir šiandien. Visi puikiai žinome, kad kasdien į gatves išrieda tūkstančiai girtų vairuotojų, o ši istorija būtent apie tai, kaip vieno žmogaus girtas vairavimas atėmė 3 laimingas gyvybes ir pareikalavo daugiau nei 6 mln. JAV dolerių, skirtų sužalotos moters gydymui.
Daržovės, valančios organizmą ir neleidžiančios senti odai
Alvyda Bajarūnaitė, Ramūnas Grumbinas, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Moliūgas ypatingas tuo, kad suvartoti galima jį visą, be to, mums ypač naudingos jo sėklos, sako Lietuvos žemės ūkio universiteto Agronomijos fakulteto Sodininkystės ir daržininkystės katedros profesorė Honorata Danilčenko. „Svarbiausias dalykas sėklose – aliejus, kuriame, be omega 3 ir omega 6, yra dar 13 riebalų rūgščių. Taip pat sėklose gausu cinko, seleno.
Neaiškus lietuviškų daržovių likimas
Bulvių ir kitų daržovių augintojai suka galvas, kaip pasinaudoti ES parama, skirta nuostoliams dėl Rusijos embargo kompensuoti, ir kaip įtikinti šalies Vyriausybę sumažinti PVM daržovėms ir vaisiams. Kur dėti produkcijos perteklių – sušerti gyvuliams ar palikti laukuose, kaip paskatinti šalies vartotojus pirkti daugiau lietuviškos produkcijos? Šie augintojams dabar itin aktualūs klausimai buvo aptariami tradicinėje Lietuvos daržovių augintojų asociacijos (LDAA) surengtoje lauko dienoje.
Neįtikėtinas išradingumas: gal norėtumėte Jėzaus formos kriaušės?
Kvadratinės kriaušės ar arbūzai jau seniai nieko nebestebina. Tačiau Kinijoje vaisių ir daržovių formavimo menas jau patobulėjo iki sunkiai suprantamų aukštumų – dabar vaisiai ir daržovės primena Mao, Jėzų ir Senelį Šaltį… Tokios jų formos išgaunamos plastikinėmis formomis. Taigi, jas įsigyti ir panaudoti galite ir jūs. Distractify.com siūlo pasigėrėti tikrai įspūdinga tokių “skulptūrėlių” galerija.
Apie derlių net kalbėti bijo
Dėl nepalankių sąlygų – sausros ar krušos – augintojai prarado nemenką dalį derliaus, tačiau nuostoliai dar gali išaugti. Daržovių supirkimo kainos taip pat mažėja. Lietuvos daržovių augintojų asociacijos (LDAA) valdybos pirmininkas Martynas Laukaitis sakė, kad permainingi orai sumenkino daržovių derlių. Manoma, kad jis bus apie 30 proc. mažesnis nei praėjusiais metais. Derliaus neprognozuoja Pasvalio rajono ūkininkas Vaidutis Gegieckas augina bulves, morkas, kopūstus.
Vasaros galvosūkis: vaikai nevalgo daržovių. Ką daryti?
Ką daryti, jei vaikai raukosi vos išvydę daržoves ir nenori maitintis sveikai? Pasirodo, tokios problemos sprendimo būdas yra. Neseniai atlikto tyrimo duomenys atskleidė, kad atžalų įtraukimas į maisto ruošimo procesą turi teigiamą poveikį vaikų pasirinkimams. Valgo sveikiau ir daugiau „Nestlé“ tyrimų centre Lozanoje (Šveicarija) atlikto tyrimo metu buvo lyginama, ką valgyti renkasi vaikai, kurie patys tėvams padėjo ruošti maistą ir tie, kurie to nedarė.
Užsiauginti šviežių daržovių bei žuvies galima ir ant namo stogo
Vita Ličytė, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Įsivaizduokite, kad užlipate į šiltnamį, esantį ant jūsų namo stogo, pasigaunate žuvį vakarienei, salotoms prisirenkate šviežių, sultingų daržovių, augančių vandenyje, be jokios žemės. Ir nebūtina turėti kaimą, kad ši svajonė išsipildytų. Tokį nedidelį ūkį galite sukurti mieste, sako akvaponikos verslą Berlyne plečiantis Nicolas Leshke.
Retų daržovių augintojai sukrus pavasarį
Ateityje smidrų auginimas gali tapti daugelio verslu. Manoma, kad šios vertingos daržovės mūsų šalyje bus ne mažiau populiarios, kaip ir užsienyje. Lietinga žiema šioms daržovėms nekenkia. „Jei drenažas geras, laukai neįmirkę, viskas yra gerai. Tačiau jei laukai apsemti, smidrų šaknys užmirks ir jie žus“, – aiškino kalbinti ūkininkai. Pasirinko geriausias veisles Šiaulių rajono ūkininkė Jurgita Krištopaitienė smidrais susidomėjo prieš 10 metų.
ES taisyklių absurdas: nuo vandens kiekio unitaze iki aliejaus patiekimo būdų
Europos Sąjungos Komisija siekia reguliuoti vis daugiau dalykų – dabar atėjo laikas vandens kiekiui unitazo bakelyje ir alyvuogių aliejaus pateikimui maisto įstaigoje, informuoja naujienų portalas lrytas. Dėl tokių Sąjungos pastangų daugėja ne tik euroskeptikų, bet ir besišaipančiųjų iš ES. Naujai pateikti ekologiško ženklo kriterijai ES tualetams ir pisuarams reiškia, kad reglamentuojamas nuleidimui skiriamas vandens kiekis. Taip eurobiurokratai siekia padidinti vandens taupymą.
Sveikiausių daržovių TOP 10
Net mažiausi vaikai žino, kad daržoves valgyti sveika! O kurios iš jų pačios sveikiausios ir kodėl jas valgyti verta?
Pomidorai Gausu nuo vėžio apsaugančio likopeno. Pasižymi vitaminų įvairove (ypač daug vitamino A). Padeda palaikyti normalų kraujo spaudimą bei kovoja su laisvaisiais radikalais. Brokoliai Itin daug antioksidantų. Beta karotenas, vitaminas C ir folatai stiprina imuninę sistemą.
Kasdienis maistas, kuris gali būti nuodingas
Kiekvieną dieną valgome maistą, kuris gaminamas iš augalų, turinčių mirtinų nuodų. Dažniausiai neturime tuo rūpintis, nes masinis vaisių ir daržovių apdirbimas paprastai užtikrina, kad būtume saugūs. Tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai žmonės miršta suvalgę netinkamą augalo dalį. Kad nepadarytumėte tokios, be galo brangiai kainojančios klaidos, listverse.com siūlo pasiskaityti apie tokius augalus, kuriuos žino ir vartoja kiekvienas. 9. Grybai Visi esame girdėję apie šungrybius.
Ropės turi daugiau vitaminų nei apelsinai ir citrinos
Ropių tėvyne laikoma Europa ir Azija, iš dalies net Sibiras. Ropes augino senovės egiptiečiai ir persai. Egipte ropėmis buvo maitinami piramides statę vergai.
Kai kuriose valstybėse ropės buvo tik varguolių maistas, o senovės Romoje keptas ropes valgė ir ponai, ir elgetos. Būdavo, kad romėnams neužtekdavo ropių, tada jie iš pavergtų tautų duokles imdavo ropėmis.
XVI amžiuje Prancūzijoje ropės buvo tokios svarbios, jog joms neužderėjus kildavo badas.
Ringaudų seniūnijoje užaugintas milžiniškas moliūgas
Virbališkių kaime, Ringaudų seniūnijoje, Daivos ir Virginijaus Poderių šeimyna užaugino įspūdingo dydžio moliūgą. Pasvėrus ir išmatavus šią daržo gėrybę paaiškėjo, jog ji sveria daugiau kaip 90 kg, moliūgo apimtis – 2 m 10 cm.
„Jokių specialių priemonių augindami šį moliūgą nesiėmėme – tik rudenį patręšėme žemę. Moliūgus šiemet auginome pirmą kartą ir buvome labai maloniai nustebinti dydžiu.