darbo
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „darbo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „darbo“.
Mazuronis apie Seime inicijuotas apkaltas ir nepasitikėjimus: pritemptos situacijos
Opozicinės Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis sako, kad parlamente siūlytos apkaltos bei reikšti nepasitikėjimai yra nepagrįsti.
„Tiek Petro Gražulio, tiek Jurgitos Sejonienės situacijos yra pritemptos ir netraukia apkaltai (...) Algirdo Stončaičio situacija – akivaizdžiai pritempta, politizuota, neturinti jokio pagrindo (...) lygiai tas pats yra su Morganos Danielės istorija – pritempta, politizuota, kaip atsakas už A. Stončaitį“, – Žinių radijui penktadienį teigė Seimo vicepirminink...
Darbo baliuje kolegės elgesys vilnietę paliko be žado: „Mirčiau iš gėdos“
„Praeitą savaitę vyko mūsų ofiso darbo balius – esame sėslūs, dirbame ofise, net nepagalvočiau, kad tarp mūsų yra tokių padykusių ir nuotykių ištroškusių kolegų. O atėjusi vasara, spėju, visai galveles apsuko“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Laura.
Šventę su kolegomis susiorganizavome Vilniaus naktiniame klube – nusprendėme, kad reikia pažiūrėti, kaip atrodo mūsų miesto naktinis gyvenimas ir gerai pašėlti su kolegomis.
Vilniuje galimai nelegaliai dirbęs vyras tyčia automobiliu kliudė jį tikrinusį inspektorių
Vilniuje galimai nelegaliai dirbęs vyras automobiliu kliudė darbo inspektorių.
Incidentas įvyko ketvirtadienį apie 10 val. 22 min. Kulmo gatvėje, pranešė policija.
1977 metais gimusio vyro vairuojamas automobilis „Mercedes Benz“, norėdamas išvažiuoti iš įvykio vietos specialiai kliudė Darbo inspekcijos inspektorių.
Pasak pranešimo, vyras galimai dirbo nelegaliai, atsisakė prisistatyti.
Venckienės apeliacija į sunkią finansinę padėtį ir karantiną teismo nesugraudino
Lietuvos apeliacinis teismas šį penktadienį galutine ir neskundžiama nutartimi atmetė Neringos Venckienės ir jos gynėjo advokato skundus.
Šie buvo pateikti dėl Panevėžio apygardos teismo 2020 m. kovo 30 d. nutarties, kuria šešiems mėnesiams skirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas kaltinamosios piniginėms lėšoms – 2 342 eurų.
Piniginės lėšos, kuriomis uždrausta disponuoti, – tai N. Venckienei ankstesnės ekonomikos krizės metu už teisėjo darbą neišmokėtas darbo užmokestis.
Verslas namuose – kaip įrengti darbo zoną jaukiai ir funkcionaliai?
TV3 ir „Namų idėja su IKEA“ šį kartą lankysis pas Astą ir Karolį. Jie kartu jau 14 metų. Karolis ir Asta yra ne tik šeima, bet ir partneriai – kartu plėtoja nuosavą verslą – kuria laisvalaikio drabužius su lietuviškais ženklais. Gamybinės ir administracinės patalpos įrengtos rūsyje, kuris remonto nematė nuo tų laikų, kai čia buvo teatro studija. Šia erdvę paversti funkcionalia ir patrauklia padės TV3 ir „Namų idėja su IKEA“.
„Verslo idėja kilo visai netikėtai kažkur prieš porą metų.
Vilniečių namus pakeitė neatpažįstamai: pokyčiais negalėjo patikėti ir patys
Kai reikia atlikti atidumo reikalaujančias užduotis ar dirbti iš namų, praverstų atskiras kabinetas. Tačiau, kai tokio nėra – suktis iš padėties tenka darbui skirtą erdvę įsirengus bendrame kambaryje. Nesklandumų iškyla tuomet, kai dirbančiojo požiūris į tvarką nesutampa su namiškių. IKEA interjero dizainerė parodė, kaip penkiais žingsniais įsirengti jaukų ir tvarkingą darbo kabinetą namų svetainėje.
Netvarka yra vienas didžiausių streso ir nesutarimų šaltinių namuose.
Svetainė ir darbo zona vienoje erdvėje – ar gali būti patogu ir gražu?
Kaip vienoje erdvėje gražiai ir funkcionaliai įrengti ir darbo kambarį, ir svetainę? Tokį klausimą sprendžia Ovidijaus ir Akvilės šeima. Vyras dirba namuose, o savo darbo vietą jis įsirengė namų svetainėje. Tačiau Akvilei nepatinka, kad dabar bendroje erdvėje trūksta tvarkos ir estetikos. Sprendimą jaunai šeimai padės rasti TV3 ir „Namų idėja su IKEA“.
„Nors namai bendri, supratimas apie tvarką skiriasi. Visas šitas chaosas bado akis.
Skubi žinia alytiškiams: nebeteiks kasdienių paslaugų
Lietuvos paštas, reaguodamas į oro užterštumą Alytuje, kurį sukėlė gaisras padangų perdirbimo gamykloje, koreguoja laiškininkų darbo laiką – ekstremalioje zonoje ir kaimiškose apylinkėse šalia ekstremalia paskelbtos zonos antradienį laiškininkai nedirbs.
Pašto skyriai Alytuje šiandien dirbs trumpiau – iki 14 val., tačiau, pasikeitus situacijai, jų darbo laikas bus koreguojamas.
Šiauliuose įsidarbinusi nėščioji atleista po dienos: davė 10 eurų ir liepė išeiti
Nėščia iš emigracijos grįžusi lietuvė nudžiugo, kad tėvynėje jai greitai pavyko rasti darbą, tačiau liko priblokšta, kai viso labo po dienos sužinojo, kad jos darbo sutartis anuliuojama iškart po to, kai darbdaviai sužinojo, kiek laiko moteris nėščia. Moterį įdarbinusi įmonė ėmėsi tyrimo, kurio metu išsiaiškino, kad moteris nei pasirašė darbo sutarties, nei darbe pasirodė. Darbuotojų teisių sargai taip pat teigia pažeidimo neužfiksavę.
Per parą Lietuvoje įvyko dvi skaudžios tragedijos: mirtis jų tykojo darbo vietoje
Policijos pareigūnai praneša apie dvi skirtinguose Lietuvos rajonuose įvykusias tragedijas, kai darbo vietose žuvo du žmonės. Iš pradžių, gegužės 15-ąją apie 12 val. 30 min. Akmenės r., Daubiškių kaime, darbo metu, vyras (g. 1965 m.), norėdamas pažiūrėti traktoriaus kėbulo numerį, palindo po juo, o už vairo sėdėjęs vyras (g. 1964 m.), sukinėdamas vairą, ratu prispaudė ir mirtinai sužalojo vyrą. Vėliau tą pačią dieną apie 18 val. 30 min.
REKLAMA
REKLAMA
Nematomas karas: JAV blokavo internetą Kremliaus įmonei
JAV kariuomenė užblokavo prieigą prie interneto Rusijos „trolių fabrikui“, rašoma „The Washington Post“. Leidinio pašnekovo teigimu, amerikiečiai rusų bendrovę, kuri anksčiau pasižymėjo propagandiniais išpuoliais internete, paprasčiausiai „išjungė“. Su V. Putino aplinka siejami troliai susidūrė su problemomis prisijungti prie interneto praėjusiais metais vykusių rinkimų JAV dieną, o taip ir kitą parą – balsų skaičiavimo metu, rašoma leidinyje.
Cicinas nustebino pokyčiais: per 3 mėnesius atsikratė 18 kilogramų
Lietuvos estrados legenda, dainininkas Rytis Cicinas, 2018-uosius metus užbaigė su puikiomis naujienomis. Pasirodo, kad per pastaruosius mėnesius atlikėjas atsikratė nemažai svorio. Apie tai žinomas vyras gerbėjams pranešė socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje. „Trys mėnesiai „darbo“ ir –18 kg“ – po pokyčius iliustruojančia nuotrauka rašė jis. Gerbėjai suskubo R. Cicinui rašyti pagyrimų. „Kur tokį „darbą“ gauti?“, „Super, šaunuolis! Išduok paslaptį!“ – rašė jie.
Atskleistas prostitucijos tinklas Lietuvoje: dirbta Vilniuje ir Klaipėdoje
Paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus 2018 m. liepos mėn. teismui perduotoje baudžiamojoje byloje dėl organizavimo ir vadovavimo prostitucijai bei neteisėto disponavimo dopingo medžiagomis.
Nelaimė darbe klaipėdiškį paguldė į reanimaciją: kraujas išsiliejo į smegenis
Vakar popietę Klaipėdoje, darbo metu, nuo pastolių nukrito ir susižalojo 40 metų vyras. Apie 18:02 val. gautas pranešimas, kad Taikos pr. , Klaipėdoje, „Akropolio“ prekybos centre, remontuojamose patalpose nuo pastolių nukrito 1978 m. gimęs vyras. Be to, ant jo užvirto ir pastoliai. Dėl patirtų sužalojimų vyras išvežtas į ligoninę, nustatyta diagnozė: politrauma, kraujo išsiliejimas į smegenis, gydomas reanimacijos skyriuje.
Prieš rugsėjį – svarbi žinia visiems tėvams
Artėjant mokslo metams, svarbu pasirūpinti tinkama moksleivio darbo vietą namuose, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Juk čia ruošdamas pamokas, skaitydamas, piešdamas, vaikas praleis nemažai laiko. Per aukštas stalas, vaiko ūgiui nepritaikyta kėdė, ar prastas apšvietimas gali sąlygoti sveikatos sutrikimus. Darbo stalas turėtų būti bent 70 cm ilgio ir 50 cm pločio.
Kėdainių valkata prisistatantis vyras: per dieną gali iškaulyti iki dvidešimties eurų
Nors Kėdainių mieste pastebimai sumažėjo benamių ir kitų asocialių žmonių, kurie tiesiog miesto centre įžūliai kaulydavo pinigų, o prisielgetavę čia pat ir orgijas keldavo, tačiau ši problema dar neišnykusi. „Kadziobu“ prisistatantis vyras vadina save vieninteliu išlikusiu tikru valkata Kėdainiuose. Nuo šio vyro dažniausiai nukenčia į Pirminės sveikatos priežiūros centrą einantys žmonės bei centrinės miesto turgavietės lankytojai.
Įsigaliojo naujasis Darbo kodeksas: ką būtina žinoti kiekvienam
Nuo liepos 1 d. įsigaliojo naujas Darbo kodeksas – antrasis po nepriklausomybės atkūrimo. Patvirtinta pavyzdinė darbo sutarties forma, kuria gali vadovautis darbdaviai, taip pat įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui kartu įsigaliojo poįstatyminiai teisės aktai jam įgyvendinti.
Kūrybingam jaunimui – galimybė ir gauti darbo vietą, ir laimėti konkursą
Kaip prisistatyti darbdaviui, kad jis pastebėtų tave, neturintį daug patirties, bet norintį dirbti, siekti žinių ir karjeros? Jaunimo garantijų iniciatyvos rėmuose skelbiamas konkursas, kuris 15-29 metų jaunimui padės tą padaryti originaliai ir įdomiai. „Jauni, energingi, tačiau nepastovūs ir nežinantys, ko nori, stokojantys motyvacijos dirbti“, „Neturi patirties, turėsiu daug į tokį darbuotoją investuoti“ – taip dažnai darbdaviai apibūdina jaunuolius, ieškančius išsvajotos darbo vietos.
Drąsa mokytis naujų dalykų garantuoja darbo vietą net ir vyresniame amžiuje
„Padėtis be išeities“ – taip savo situaciją apibūdina ilgalaikis bedarbis, žmogus ieškantis ir nerandantis darbo ilgiau nei metus. Į šią kategoriją neretai patenka darbo netekę vyresni asmenys, neturintys pakankamo išsilavinimo bei tie, kuriems trūksta darbo patirties ar profesinių įgūdžių.
Prezidentės patarėja: siūlomos pataisos nesikerta su esminiais Darbo kodekso principais
Prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlomos Darbo kodekso pataisos nekerta per esminius liberalumo principus, bet suteikia daugiau saugumo pažeidžiamoms darbuotojų grupėms, sako šalies vadovės patarėja. Pasak Linos Antanavičienės, Seimo priimtą įstatymą prezidentė grąžino ir kelias dešimtis pataisų pasiūlė, siekdama atstatyti balansą tarp darbdavių ir darbuotojų interesų. „Prezidentės vertinimu, tokio balanso pasiekta nebuvo.
Apžvalga: prezidentės siūlomi esminiai Darbo kodekso pakeitimai
Prezidentei Daliai Grybauskaitei vetavus Seimo birželį priimtą Darbo kodeksą, BNS pateikia esminius šalies vadovės siūlomus pakeitimus. Nulio valandų darbo sutartys: D.Grybauskaitė siūlo atsisakyti nenustatytos apimties sutarčių, kurios garantuoja mažiausiai aštuonių valandų per mėnesį darbą.
Ramūnas Karbauskis: dėl Darbo kodekso turi spręsti naujos sudėties Seimas
Prezidentei Daliai Grybauskaitei nusprendus vetuoti Darbo kodeksą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas siūlo, kad sprendimus dėl šio įstatymo priimtų naujos sudėties Seimas. „Norėčiau paraginti Seimo narius išgirsti ir suprasti šalies vadovės siunčiamą signalą, kad darbas nenusisekė ir jį reikėtų palikti parlamentarams, kuriuos žmonės išrinks rudenį“, - pranešime spaudai sakė Ramūnas Karbauskis.
Profesinės sąjungos džiūgauja dėl prezidentės sprendimo vetuoti Darbo kodeksą
Lietuvos profesinės sąjungos teigiamai vertina prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą vetuoti Darbo kodeksą, teigia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas. „Mes vertiname visiškai teigiam. Dar nagrinėsime, kas buvo paliesta, nes nežinome dėl darbo laiko ir suminės darbo laiko apskaitos, kas yra ganėtinai svarbus momentas.
Prezidentė ištarė „Ne!“: Darbo kodeksą teks tobulinti
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį vetavo darbo santykius liberalizuojantį Darbo kodeksą, sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir „įteisina darbdavių dominavimą“. Šalies vadovė pasiūlė Seimui atsisakyti vadinamųjų nulio valandų darbo sutarčių, griežčiau riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui ir numatyti didesnes išeitines kompensacijas. Iš viso prezidentė siūlo 22 pataisas, lyginant su Seimo priimtu įstatymu.
Estija sprendžia darbo jėgos stygiaus problemas
Estijos vyriausybė šią savaitę palengvino užsieniečių įdarbinimo šalyje sąlygas, patvirtinusi atitinkamo įstatymo pataisas ir perdavusi jas svarstyti parlamentui. Vidaus reikalų ministras Hannas Pevkuras, žiniasklaidai komentuodamas pataisas, pareiškė, jog lengvinamos leidimų laikinai gyventi Estijoje gavimo sąlygos, taikomos informacijos technologijų ir komunikacijų specialistams, doktorantams ir jų šeimos nariams.
Feliksas: katinas, kuris jau penkis metus dirba stotyje ir ką tik buvo paaukštintas pareigose
Feliksas – ne paprastas katinas. Jis darbuojasi kenkėjų kontrolės vadybininku Huddersfieldo traukinių stotyje. Ir Feliksas tikrai labai didžiuojasi savo darbu. Kur jau nesididžiuosi, kai tave netgi pakelia pareigose. Huddersfieldo stotyje Feliksas dirba jau penkis metus ir yra tikras keliautojų bei bendradarbių numylėtinis. Visai neseniai jis tapo kenkėjų kontrolės vadybininku ir gavo darbo pažymėjimą, uniformą ir smagius batus. Į stotį Feliksas pateko, kai jam buvo vos devynios savaitės.
I. Laursas įvardijo pagrindinę darbo rinkos problemą
Pagrindinė problema Lietuvos darbo rinkoje yra ne maži atlyginimai, o mažas darbo našumas, „Žinių radijui“ antradienį sakė mobiliųjų telefonų programėlių parduotuvės „GetJar“ įkūrėjas, verslininkas Ilja Laursas. „Labai lengva šnekėti apie tai, kad Lietuvoje yra labai maži atlyginimai. Labai paprasta palyginti su Vokietija ar Skandinavija, kur žmogus už tą patį darbą gauna kokius keturis kartus daugiau, tačiau mažai kas šneka apie darbo našumą.
Užsienio investuotojai palaiko planus modernizuoti darbo santykius
Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ iniciatyva surengtas užsienio investuotojų susitikimas su Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo modelio rengėjais. Susitikimo metu aptartos pagrindinės socialinio modelio nuostatos ir užsienio investuotojams aktualiausi darbo santykių reglamentavimo pakeitimai.
Mokestis, kuris sukiršino „darbiečius“ su „socdemais“
Kyla dar vienas karas tarp darbiečių ir socialdemokratų. Darbiečiai siūlo taikyti tik penkių procentų pridėtinės vertės mokestį mėsai, daržovėms ir vaistams. Socialdemokratams nesutinkant to daryti, darbiečiai koalicijos partnerius kaltina nesirūpinant žmonėmis.
Darbo kodekso pakeitimai: lengvesnis darbuotojų atleidimas, mažesnės išeitinės išmokos
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei teikia Darbo kodekso pakeitimus, kuriuose lieka pagrindiniai anksčiau siūlyti principai - lengvesnis ir greitesnis darbuotojų atleidimas bei mažesnės išeitinės išmokos. Be kitų pakeitimų, apmokamas atostogas siūloma skaičiuoti ne kalendorinėmis, o darbo dienomis. Ne mažiau kaip 20 darbo dienų per metus galėtų atostogauti 5 dienas per savaitę dirbantys žmonės, o 24 - šešias dienas.
R. Skyrienė: šešėlinį verslą Lietuvoje mažintų darbo kodekso pakeitimai
Ketvirtus metus Lietuvoje vyksta visuomeninė akcija „Šioje šalyje nėra vietos „šešėliui“. Įvairiais skaičiavimais, „šešėlyje“ šiuo metu sukasi apie ketvirtadalį Lietuvos bendrojo vidaus produkto. Europos Komisijos duomenimis, 2014 m. Lietuvos šešėlinė ekonomika siekė net 28 proc. šalies bendrdojo vidaus produkto arba daugiau nei 33 milijardus litų.
Ministrės įsakymas - galimybė bedarbiui gudrauti?
Bedarbiai nebėra braukiami iš darbo biržos sąrašo, jeigu atsisako jiems siūlomos darbo vietos. Anot žiniasklaidos, tokią naujovę inicijavo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabendinskienė, tačiau informacijos apie permainą viešojoje erdvėje beveik nėra.
Pora klausimų apie Darbo kodeksą: kur rasti ir kaip suprasti?
Kylant vis daugiau aistrų dėl naujojo Darbo kodekso projekto, pradėjau girdėti naują kūrėjų ir valdininkų argumentą - pasakojama, kad naująjį dokumentą bet kas gali pasiskaityt, nes jis skelbiamas viešai. Aš jį radau ir nagrinėju. Nes žinojau, kokiuose labirintuose ieškoti naujojo kodekso. Tačiau ar tikrai tai gali padaryti kiekvienas mirtingasis? Tai vienas paprastas klausimas. Antras - o kiek žmonių, radę „viešai skelbiamą“ kodeksą, jį supras? Nes aš matau daug labai protingų sąvokų.
Darbo kodekso keitimas: ar darbdaviai sutiktų atsidurti darbuotojų vietoje?
Nieko keisto, kad darbuotojai priešinasi liberalesnius darbo santykius įteisinti turinčiam Darbo kodeksui, o darbdaviai jį palaiko. Nuostaba kiltų, jei būtų atvirkščiai. Tačiau didžiausia bėda ta, kad nė viena pusė nenori savęs įsivaizduoti kitos vietoje. Antradienį posėdžiavusi Trišalė taryba bene pirmą kartą rado kompromisą svarstomame naujo Darbo kodekso projekte. Sutarimas pasiektas dėl išeitinių išmokų atleistiems darbuotojams mokėjimo iš specialaus fondo, kurį kauptų visi darbdaviai.
„Darbietės“ Živilės Pinskuvienės skundas dėl mero rinkimų rezultatų – atmestas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį atmetė Darbo partijos atstovės Živilės Pinskuvienės skundą dėl rinkimų rezultatų Širvintų rajone, BNS informavo LVAT atstovė Neringa Lukoševičienė. Ž.Pinskuvienė buvo apskundusi Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą panaikinti Širvintų mero rinkimų rezultatus dėl šiurkščių pažeidimų. Ji siekė, kad teismas įpareigotų komisiją patvirtinti galutinius Širvintų rajono savivaldybės tarybos mero rinkimų rezultatus.
Kišenvagių garbės kodeksą prisimena tik senukai
Kišenvagystė nuo seno buvo laikoma viena seniausių ir garbingiausių „profesijų“ nusikaltėlių pasaulyje. Kišenvagiai niekada negalėdavo žudyti, plėšikauti, vogti iš butų – toks buvo jų garbės kodeksas. Tačiau bėgant metams mažėja tų, kurie laikosi šio kodekso, tačiau kišenvagių pajėgos nors ir kinta, tačiau išlieka pastovios.
Naujiena darbo patirties siekiantiems įgyti jaunuoliams – Darbo įgūdžių įgijimo sutartis
Patirties stoka yra dažniausiai įvardijama jauno žmogaus nepriėmimo į darbą priežastis. Jaunuoliams iki 29 metų, užsiregistravusiems darbo biržoje, siūloma alternatyva – Darbo įgūdžių įgijimo sutartis pagal kurią darbo patirties galima įgyti tiesiai iš darbdavių. Lietuvos darbo birža darbo įgūdžių įgijimo sutartį pradėjo įgyvendinti praėjusių metų rugsėjo 1 dieną.
Nekvalifikuotiesiems – visos galimybės kelti kompetencijas
Nuo praeitų metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo birža vykdo projektą „Nekvalifikuotų asmenų kompetencijų didinimas“, kurio vienas iš pagrindinių tikslų – padėti nekvalifikuotiems bedarbiams integruotis į darbo rinką ir joje išlikti. Apie projektą mums sutiko papasako Vilniaus teritorinės darbo biržos specialistė Elvyra Sinkevičienė.
Darbo partijos narys oficialiai apkaltino žmoną suplėšius reklaminius lakstinukus
Vasario 15 d. 12 val. 30 min. į Alytaus apskr. VPK kreipėsi 51-erių metų Darbo partijos narys G. T., kuris pareiškė, kad Alytuje, Likiškėlių g., namuose, konflikto metu, žmona suplėšė reklaminius Darbo partijos lankstinukus. Nuostolis – 60 eurų.
Lietuvos kraštas, kuriame darbo rinka itin skiriasi nuo kitų miestų
Klaipėdos darbo rinkos tendencijos kaip diena nuo nakties skiriasi žvelgiant į bendrą visos šalies kontekstą. Pasižvalgykime, kokių darbo pozicijų daugiausia yra Lietuvos pajūryje? Kuo Klaipėda skiriasi nuo Vilniaus arba Kauno? Atsakymą kiekvienas iš mūsų galėtų pateikti akimirksniu. Taip, Klaipėda turi tiesioginį priėjimą prie jūros. Todėl neturėtų stebinti faktas, kad didžioji dalis pajūrio darbo rinkos orientuota į uosto veiklą.
Norėtų geresnių sąlygų jauniems ūkininkams
Galimus žemės įsigijimo ribojimus nagrinėjanti darbo grupė yra linkusi švelninti reikalavimus jauniems ir ūkininkavimo patirties neturintiems žmonėms. Seimo Kaimo reikalų komiteto sudaryta grupė ketvirtadienį sprendimų nepriėmė. Darbo grupė pritaria, kad į trejų metų laikotarpį būtų įskaityti ir žemės ūkio mokslo metai. Dabar siūloma, kad žemę Lietuvoje galėtų įsigyti tik ne mažiau kaip trejus metus ją dirbę asmenys.
Naujų darbo vietų daugėja – nedarbas nemažėja
Per 2013 m. metus darbdaviai pateikė rekordiškai daug laisvų darbo vietų pasiūlymų - apie 240 tūkst., t.y. penktadaliu daugiau nei 2012 m. Šių metų pradžioje nedarbo lygis užfiksuotas 3 proc. mažesnis nei 2013 m. sausio mėn. Nors duomenys rodo teigiamas tendencijas dėl atsirandančių naujų darbo vietų, Darbo biržos Išteklių skyriaus vedėjos pavaduotojos Daivos Liugienės nuomone, nereikia stebėtis, kad darbo pasiūlymų sparčiai daugėja, tačiau bedarbių skaičius mąžta tik po truputį.
Ekonomistė: kiti metai bus dar sotesni
Besibaigiantys 2013-ieji daliai Lietuvos gyventojų jau buvo geresni, o kiti metai bus dar sotesni ir tai pajus didesnė dalis žmonių, pastebi „Swedbank“ asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė. Pasak jos, pirmą kartą nuo 2008 mtų realus darbo užmokestis augo visais metų ketvirčiais, toliau mažėjo nedarbo lygis, o namų ūkių išlaidos pasiekė iki recesinį lygį. „Visą laiką yra svarbiausi du dėmenys: pajamos ir išlaidos. Per šiuos metus gyventojų išlaidos didėjo.
Lietuvoje dirbančiųjų mažėjo daugiausia ES
Dirbančių asmenų skaičiaus mažėjimas Lietuvoje trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su antruoju, buvo didžiausias tarp visų 28-ių Europos Sąjungos (ES) valstybių. Per ketvirtį užimtumo lygis šalyje smuko 1,5 proc., rodo penktadienį paskelbti ES statistikos tarnybos Eurostatas duomenys. Kartu su Estija tai buvo didžiausias ketvirčio nuosmukis visoje ES. Latvijoje užimtumo lygis per ketvirtį išaugo 0,1 procento. Visoje ES dirbančiųjų asmenų skaičius išliko stabilus.
Vyriausybė taikyti nuolaidų nėščiosiomis nenori
Vyriausybė nepritaria Seime svarstomam siūlymui nėščioms moterims nuo 181 nėštumo dienos iki nėštumo ir gimdymo atostogų trumpinti darbo laiką, mokant vidutinį darbo užmokestį. Ministrų kabineto posėdyje šią savaitę neigiamą Vyriausybės išvadą ją rengusios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovė Algimanta Pabedinskienė argumentavo tuo, kad nėščiųjų teisinė apsauga yra pakankama, be to, siūlomas reguliavimas pareikalautų papildomų lėšų iš darbdavių bei valstybės, savivaldybių biudžetų.
Premjeras: Britanija privalo leisti darbo jėgai judėti laisvai
Didžioji Britanija turi laikytis ES laisvo darbo jėgos judėjimo susitarimų, teigia Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius. Ministras pirmininkas, paklaustas, kaip vertina britų premjero Davido Camerono (Deivido Kamerono) pareiškimą, kad bus apribojama darbo jėgos judėjimo laisvė, sakė, jog tai jautrus klausimas.
Kiek kainuoja verslo pradžia Lietuvoje
Giedrė Sankauskaitė Verslo steigimas Lietuvoje vis dar pasižymi formalumų gausa. „Ekonomika.lt“ aiškinosi, kaip geriausia pradėti verslą ir kiek tai kainuoja. Verslo pasaulyje greitesni aplenkia lėtuosius ir stokojančiuosius inovatyvaus mąstymo bei galynėjasi su tais, kurie ieško nestandartinių ir efektyvių sprendimų. Tą patį galima pasakyti ir apie verslo pradžią.
D. Kreivys: pripažįstu, kad Seime algą gaunu veltui
„Nieko neveikimas yra šios valdžios bruožas“, – taip, praėjus ketvirčiui Seimo kadencijos, valdžios darbą apibūdino liberalas Remigijus Šimašius. Seimo narys konservatorius Dainius Kreivys pritarė kolegai ir teigė, kad Seime atlyginimas jam mokamas be reikalo. „Šiandien Seime mes matome labai aiškią stagnaciją. Seime, turiu prisipažinti, algą gaunu beveik veltui, nors kiekvieną dieną aš būnu jame nuo ryto iki vakaro, bet Seimo salėje netenka pabuvoti. Įstatymų nėra.
Sparčiausiai darbo sąnaudos augo statybų versle
Pirmąjį 2013 m. ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse (įskaitant ir individualiąsias), pašalinus sezono įtaką, padidėjo 1,2 procento, iš jų verslo įmonėse – 1,6 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas.
Darbo sąnaudos labiausiai didėjo statybos (12,9 proc.), apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos (6,3 proc.), kitos aptarnavimo veiklos (4,5 proc.
Apeliacinis teismas leido susijungti „darbiečiams" ir „tvarkiečiams"
Lietuvos apeliacinis teismas nepatenkino Generalinės prokuratūros prokuroro Sauliaus Versecko skundo dėl žemesnės instancijos teismo nutarties, kuria buvo atmestas jo prašymas dėl Darbo partijos veiklos apribojimo neleidžiant jai jungtis su kita parlamentine partija „Tvarka ir teisingumas“. Kovo pradžioje Vilniaus apygardos teismas (VAT), nagrinėjantis Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylą, nepatenkino prokuroro S. Versecko prašymo dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo Darbo...