darbingumas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „darbingumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „darbingumas“.

Nuolat prasta nuotaika, kankina liūdesys? Dėl tokių ligų taip pat galima nedirbti ir gauti išmokas

Ne paslaptis, kad dėl sunkių sveikatos sutrikimų žmonės Lietuvoje gali gauti neįgaliojo statusą ir išmoką, jei jų darbingumas vertinamas ne daugiau kaip 55 proc. Pažymėtina, kad negalia gali būti laikoma ne tik bloga fizinė būklė, bet ir psichikos sutrikimai. Specialistų teigimu, žmonės kreiptis dėl neįgalumo patys negali – siuntimą su išsamiu būklės aprašymu tarnybai turi parengti gydytojas. Svarbu tai, kad bet kuri psichikos liga, pavyzdžiui, depresija, kiekvienam žmogui gali būti skirtinga.
2023-09-05

Iš užsienio į Panevėžį gyventi grįžusi pora – priblokšta: valstybė sunkią negalią turintį vaiką paliko be išmokos

Iš užsienio į Panevėžį gyventi sugrįžusi pora priblokšta – Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba sunkią negalią turintį vaiką kelis mėnesius paliko be išmokos. Tėvai sako, kad jaučiasi tarnybos apgauti. Esą, kai pateikė prašymą dėl neįgalumo nustatymo, tarnybos specialistė užtikrino, kad vaikui išmoka priklausys nuo tos dienos, kai jis buvo deklaruotas Lietuvoje. Tačiau paaiškėjo, kad išmokos mažiausiai už kelis mėnesius vaikas jau negaus.

Dieną pradėkite gabalėliu šokolado: štai, kas pasikeis

Šokoladas nuo senų senovės buvo naudojamas daugeliui sveikatos problemų gydyti ir pasirodė esąs nepakeičiamas bet kokioje dietoje. Taigi, jei norite valgyti šokoladą kiekvieną dieną, ypač pusryčiams, dabar turite pasiteisinimą ir ne vieną. „Bright Side“ tyrė šokolado, kaip pusryčių valgio, naudą ir nori ja pasidalinti su jumis. Tai pagerina jūsų smegenų veiklą. Žmonės, kurie bent kartą per savaitę valgo juodąjį šokoladą, dažniausiai geriau atlieka įvairius psichikos ir atminties testus.
2021-01-05

Vyksta studentų su negalia paraiškų priėmimas tikslinėms išmokoms gauti

 Prasidėjus naujiems mokslo metams studentai su negalia turi savo aukštosioms mokykloms pateikti dokumentus tikslinei išmokai (520 Lt per mėnesį) gauti. Šias išmokas gali gauti studentai, kuriems nustatytas 45 proc. ir mažesnis darbingumo lygis. Europos socialinio fondo remiamą projektą „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams“ įgyvendina Valstybinis studijų fondas su partneriais – 36 Lietuvos aukštosiomis mokyklomis.
2014-08-29

Keturi būdai kilstelėti darbingumą

Tu žinai, kad amžinasis variklis neegzistuoja. Užtai amžinasis stabdis tikrai yra. Ir tai ne kas kita, o tavo darbas – reikalai nė truputėlio nejuda iš vietos. Kas gi atsitiko? Greičiausiai tiesiog ėmei ir perdegei. Galima tai pavadinti nuovargiu, galima – persidirbimu, tačiau aišku viena – būtina tučtuojau kažko imtis. Nagi, op, kilstelk savo darbingumą! Gera pradžia – pusdienis darbo.
2014-07-24

Kai nesidirba

Ant stalo popierių šūsnys su pradėtais darbais. Galvoje grūdasi mintys: „dar reikia“, „kaip nepamiršti“. Nors galva iš tiesų tuščia. Nesidirba. Pradeda niauktis kaltės, savęs gailėjimo, kad nesiseka, debesys. Kai dirbti sekasi, susigaudome greitai ir tiksliai, sprendimai priimami lengvai, naujos galimybės aiškiai matomos. Bet būna ir kitaip: kad ir kiek stengtumės, rezultato nepasiekiame.
2014-07-16

Padidinti darbingumą padeda subalansuota mityba

Artėjant egzaminų maratonui abiturientai bei studentai susiduria ne tik su organizmo išsekimu ir miego trūkumu, bet ir skrandžio bei galvos skausmais, dėmesio sutrikimu, svorio svyravimais. Tam nemažai įtakos turi ilgas ir įtemptas protinis darbas, nedidelis judrumas, neteisinga mityba, pagrįsta riebiu maistu, užkandžiais ir gaiviaisiais ar energiniais gėrimais arba priešingas veiksmas – organizmą sekinantis badavimas.
2014-04-29

Kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą?

Pavasarį vis daugiau aktyvių ir darbingo amžiaus žmonių pastebi jėgų trūkumą, nuolatinį nuovargį ir dėl to sumažėjusį darbingumą. Dėl chroniško nuovargio kritęs darbo produktyvumas sukelia problemų ne tik darbe, bet ir šeimoje – pykstamės su artimaisiais, kamuoja nemiga ir mieguistumas, esame pavargę ir pikti. Gydytojai teigia, kad laiku neišaiškintos sumažėjusio darbingumo priežastys vėliau virsta rimtomis ligomis.
2014-04-14

Savo darbingumą lietuviai kelia kalbindami kolegas ir užkandžiaudami saldumynais

Dirbti efektyviai ir sėkmingai svarbu ir darbuotojams, ir darbdaviams. Tačiau net geriausiam darbuotojui bent retkarčiais tenka kovoti su snauduliu ir dėmesio išsiblaškymu. 33 proc. dirbančių lietuvių apimti snaudulio jį malšina kava ir energiniais gėrimais, 25 proc. prasiblaškyti bando kalbindami kolegas, 13 proc. – naršydami socialiniuose tinkluose, dešimtadalis – užkandžiaudami.
2014-03-21

2016-aisiais šalyje dirbančiųjų žmonių skaičius turėtų pasiekti 1,3 milijono

Šiandien Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam Užimtumo didinimo 2014–2020 metų programos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano 2014-2016 m. projektui. Tai vienas svarbiausių dokumentų, apimantis daugybę priemonių, orientuotų į tris pagrindines sritis: paramą darbdaviams, paramą darbuotojams bei paramą švietimui ir profesiniam orientavimui.
2014-02-26
REKLAMA
REKLAMA

Kur atmosfera darbingesnė – vyrų ar moterų komandoje?

Bet kokio tipo darbovietėje veikia daugybė pašalinių, bet neišvengiamų veiksnių – tironas arba šaunus darbdavys, malonūs arba nesugyvenami bendradarbiai, patogus arba nemielas darbo kabinetas. Visa tai kartu turi didelę įtaką darbo kokybei. Svetainės www.darnipora.lt atlikto stebėjimo duomenimis, geriausia sekasi dirbti ten, kur patinka ir darbas, ir atlyginimas, ir viršininkai, ir bendradarbiai. O šie dalijasi į vyrus ir moteris.
2013-08-19

Imuninės sistemos ligos ir darbingumas – ar įmanoma suderinti?

Kovo 15 dieną Seime įvyko konferencija „Imuninės sistemos ligos ir darbingumas“. Konferencijos metu kalbėję medikai nuteikė viltingai – nauji atradimai, inovatyvūs vaistai padeda ir sunkiausių stadijų ligoniams išlikti socialiai aktyviais. Nors sergamumas uždegiminėmis žarnyno ligomis gąsdina augančiais mąstais, tačiau valstybiniu mastu susirūpinta, kad šiomis ligomis sergantys jauni žmonės netaptų neįgaliais, galėtų tęsti studijas, neprarastų darbo.
2013-03-15

Per savaitę darbo pasiūlyta daugiau nei 7,5 tūkst. bedarbių

Ketvirtadienį šalyje buvo registruota 197,4 tūkst. bedarbių - 9,79 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų. Lietuvos darbo biržos duomenimis, užimtumas spalio 12-18 dienomis suteiktas daugiau nei 7,5 tūkst. bedarbių: teritorinių darbo biržų specialistai padėjo įsidarbinti 5 tūkst. darbo ieškančių žmonių, pasiūlė dalyvauti laikino užimtumo rėmimo priemonėse - 2,5 tūkst., iš kurių daugiausia - 44 proc. pradėjo savarankišką veiklą, įsigiję verslo liudijimus.
2012-10-19

Darbingumo receptas: kaip dirbti nešvaistant laiko

Nuo pat ryto kamuoja įkyrūs pranešimai apie naują elektroninį laišką, per susitikimus tenka atsakinėti į žinutes išmaniajame telefone, darbo metu nuolatos knieti patikrinti „Facebook“ naujienas. Likus valandai iki darbo pabaigos suprantate, kad nepavyko padaryti nė pusės darbų, kuriuos suplanavote ryte. Padėtis pasitaisytų, jeigu darbo metu vadovautumėtės vos keliomis auksinėmis taisyklėmis, rašo „Inc.“ Pirmiausia reikia atlikti svarbiausius darbus.
2012-10-06

Ligota visuomenė – grėsmė ekonomikai

Bankoke vykusiame Pasaulio ekonomikos forume verslo ir politikos atstovai prabilo apie sveikatos apsaugos reikšmę pavieniams gyventojams bei visai ekonomikai, rašo BBC. Pietryčių Azijos regionas džiugina sparčiai augančia ekonomika, tačiau sveikatos apsaugos srityje šios pasaulio dalies valstybės vengia prisiimti didesnius įsipareigojimus. Tiesą sakant, daugelyje Azijos šalių investicijos į sveikatos apsaugą yra itin menkos.
2012-06-01

Ekskursijos metu kojos netekusi mergaitė kompensacijų galės reikalauti tik nuo 14 metų

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2010 m. gruodžio 3 d. sprendimą dėl 2008 m. ekskursijos Kauno I forte metu mergaitei nutrauktos kojos. Teismas konstatavo, kad pagal Lietuvoje galiojantį Civilinį kodeksą mergaitė teisę reikalauti turtinės žalos atlyginimo dėl prarasto darbingumo įgis sulaukusi 14 m., t.y. amžiaus, nuo kada asmenims leidžiama pradėti dirbti.

Kad nereikėtų dirbti, bedarbis Austrijoje pjūklu nusipjovė koją

Vienas bedarbis Austrijoje pats sau nusipjovė koją, kad nereikėtų dirbti. 56 metų vyro gyvybei gresia pavojus. Policijos teigimu, vyras diskiniu pjūklu nusipjovė koją ir ją įmetė į krosnį. Jis pirmadienį turėjo apsilankyti pas gydytoją, kad būtų patikrintas jo gebėjimas dirbti. Nusirėžęs koją, vyras pats paskambino greitajai pagalbai. Pasak policijos atstovo, jo žmonos ir suaugusio sūnaus tuo metu namuose nebuvo.
2012-03-26

Sveikatos nenusipirksi, bet dėl ligos galima derėtis

Ekonomikos krizės metais beveik tris kartus padaugėjo gyventojų, siekiančių, kad Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) pripažintų jų teisę į slaugos ar specialios priežiūros išmokas. Kasmet darbingumo ir neįgalumo lygis įvertinamas maždaug 100 tūkst. asmenų. Apie 90 proc. jų išgirsta palankų atsakymą. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai žmogui, kuris turi būti remiamas, valstybė neskiria paramos.

4 būdai kilstelėti darbingumą

Tu žinai, kad amžinasis variklis neegzistuoja. Užtai amžinasis stabdis tikrai yra. Ir tai ne kas kita, o tavo darbas – reikalai nė truputėlio nejuda iš vietos. Kas gi atsitiko? Greičiausiai tiesiog ėmei ir perdegei. Galima tai pavadinti nuovargiu, galima – persidirbimu, tačiau aišku viena – būtina tučtuojau kažko imtis. Nagi, op, kilstelk savo darbingumą! Gera pradžia – pusdienis darbo.
2011-07-28

Tyrimas: apie emigravimą galvoja darbingiausi šalies piliečiai

Apie emigravimą galvoja darbingiausia visuomenės dalis, kurios atstovai ir dabar uždirba 1000-3000 litų. Karjeros portalo CV-Online tyrimo duomenimis, apie emigravimą dažniausiai svarsto 25-34 metų amžiaus (53 proc.) vyrai (62 proc.), su aukštuoju išsilavinimu (77 proc.) iš sostinės (40 proc.) ir šiuo metu uždirbantys 1000-3000 litų per mėnesį (45 proc.). Tyrimo duomenimis, šiuo metu išvykti gyventi ir dirbti užsienyje planuoja 53 proc.

Nepagydoma liga serganti mergina po medikų pažymos stebuklingai „pagijo“

Miglė nuo pat vaikystės serga pirmojo tipo cukriniu diabetu. Nuo nepagydomos ligos kenčiančiai merginai medikai iki šiol buvo pripažinę vidutinę negalią, o valstybė skyrė nedidelę finansinę paramą, kurią merginos šeima panaudodavo Miglės insulino pompos priežiūrai, reikalingiems vaistams, papildomoms juostelėms cukraus kiekio kraujyje tyrimams. Sulaukė pilnametystės? Vadinasi – sveika Visai neseniai jaunai merginai sukako 18 metų.
Į viršų