dantų ligos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dantų ligos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dantų ligos“.
REKLAMA
Odontologo apžiūra (nuotr. Shutterstock.com) Odontologo apžiūra (nuotr. Shutterstock.com)

Roko baimė odontologo kabinetui baigėsi dantų netekimu: viskas prasidėjo dar vaikystėje

Neretais atvejais dar vaikystėje susiformuoja baimė odontologo kabinetui, kuri vėliau persekioja net suaugus. Ši baimė ilgainiui virsta dantų nepriežiūra, profilaktinių vizitų pas odontologą vengimu, įsisenėjusiomis dantų ligomis ar net dantų netekimu. Žinoma, praradus vieną ar kelis dantis, išeitis – gydymas dantų implantais, kaip nutiko ir mūsų istorijos herojui Rokui. Dėl baimės – nuolatiniai nepatogumai „Pirmą kartą pas odontologę apsilankiau būdamas dešimties.
2021-11-23

Šakalytė 7 metus turėjo breketus: netikėjau, kad man juos nuims

Kreivi dantys ir netaisyklingas jų sukandimas dažnai būna ne tik žmogaus kompleksų, bet ir prastėjančios dantų sveikatos priežastis. Vis dėlto, tokiais atvejais ne kiekvienas ryžtasi dėtis breketus dėl išvaizdos pokyčių, ilgo gydymo proceso ar kitų priežasčių, tačiau sutiksite, kad gyvi pavyzdžiai įkvepia.
2020-11-10
REKLAMA
Kraujuojančios dantenos (nuotr. 123rf.com) Kraujuojančios dantenos (nuotr. 123rf.com)

Kraujuojančios dantenos ar prastas burnos kvapas – pavojingų ligų simptomai

Kraujuojančios dantenos, blogas burnos kvapas ar padidėjęs dantų jautrumas – itin nemalonūs reiškiniai, varginantys bei apsunkinantys bet kokią kasdienę veiklą. Nors dėl šių negalavimų nuolat jaučiame diskomfortą, dažnai tai ignoruojame, manydami, jog visa tai - nerimta. Vis dėlto, visi šie simptomai signalizuoja apie odontologines ar kitas sveikatos problemas, tad į tai numoti ranka išties nepatartina.
2019-06-25

Dėl ko genda dantys

Geologai ir paleontologai per kasinėjimus randa kadaise mirusių žmonių kaukolių, kuriose ant dantų nėra nė ženklo ėduonies, o emalis beveik dukart storesnis ir tvirtesnis nei šiuolaikinių Homo sapiens. Kur paslaptis? Vienas labiausiai tikėtinų paaiškinimų, mokslininkų nuomone, gali būti toks: senovėje žmonės valgė žalią maistą, vadinasi, jų dantys nuolat sunkiai dirbo.
2012-07-30
Į viršų