dantų gydymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dantų gydymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dantų gydymas“.
Dantų gydymui išleidžia milžiniškas sumas: kodėl PSD neišgali to padengti, o vykti paslaugų į Turkiją – net pigiau?
Nors nemažai gyventojų vis dažniau stumiami susimokėti už įvairias medicinines paslaugas, kurios šiaip priklausytų nemokamai, apsilankymai pas odontologus jau daugybę metų priverčia kaip reikiant patuštinti kišenę. Net ir nuėjus gydyti dantų į polikliniką, už medžiagas žmogus turi susimokėti pats.
Didžiausi dantų emalio priešai: rūgštis ir cukrus
Emalis yra kiečiausia žmogaus kūno medžiaga, tačiau ji nėra nenugalima. Tai – medžiaga, sauganti danties vidų, jo gyvas dalis, todėl kuo geriau pasirūpinsite savo dantų emaliu, tuo ilgiau išlaikysite sveikus ir natūralius dantis.
Susipažinkite, kas gali labiausiai pakenkti jūsų dantų emaliui, ir ką reikia daryti, jog užkirstumėte tam kelią:
1. Gerai išskalaukite dantis po rūgščių produktų vartojimo.
7 patarimai, kaip išsaugoti sveikus dantis
Kad ir koks nesudėtingas procesas atrodytų dantų valymas, čia klaidų, deja, neišvengiama. Taigi, ką reikėtų žinoti?
1. Nebijokite valgyti kieto maisto (net jei dantys yra visiškai sveiki). Kramtyti kietą maistą yra būtina – ir kalba visai ne apie riešutų gliaudymą. Nebijokite valgyti morkų, obuolių ir kopūstų – dantims tai bus tikrai naudinga.
2. Netrumpinkite dantų valymo laiko, net jei kur nors skubate. Valytis dantis būtina du kartus per dieną ir ne trumpiau kaip dvi minutes.
Dantų protezavimas ir gydymas: kas priklauso nemokamai, o už ką reikia primokėti?
Tarptautinę odontologų dieną įprastai ne tik kalbama apie šios srities svarbą, laimėjimus, iššūkius, bet ir pabrėžiama, kaip svarbu rūpintis burnos higiena ir prevenciškai lankytis odontologo kabinete, kad burnos sveikata būtų gera. Šia proga pravartu prisiminti ir ligonių kasų apmokamas odontologinių ligų profilaktikos bei gydymo paslaugas.
Jeigu mokate už šias odontologų paslaugas, gali būti, kad jus apgaudinėja: kaip atgauti pinigus?
Dantų tvarkymas ir kitos odontologinės ar burnos higienos paslaugos yra aktualios visiems. Ne paslaptis, kad jos skaudžiai pakrato piniginę. Vis tik yra sąrašas odontologijos paslaugų, kurios Lietuvoje, apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), yra nemokamos. Tačiau nemažai gyventojų apie tai tiesiog nežino, nes klinikos galimai juos apgaudinėja.
Dantų gydymas ir protezavimas šiems žmonėms yra nemokamas: štai ką reikia žinoti
Retam gyventojui neprireikia odontologinių paslaugų ar bent profilaktinio vizito pas šios srities gydytoją. Nors dažnas dėl dantų gydymo tiesiu taikymu keliauja į privačią įstaigą, vis tik dalis paslaugų žmonėms priklauso nemokamai. Ligonių kasų specialistai primena, kokiais atvejais galima tikėtis tokios pagalbos.
Visiems privalomąjį sveikatos draudimą turintiems gyventojams priklauso nespecializuotų pirminio lygio odontologinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų kompleksas.
Sukūrė burnos kremą nuo sausumo ir karieso: „Šitokio preparato Lietuvoje tikrai nėra“
Turbūt dažnas žino tą nemalonų jausmą, kai išdžiūsta burna ir tampa sunku kalbėti ar ryti. Taip nutinka dėl streso, ligų ar vartojamų vaistų. Deja, šią problemą sprendžiančių veiksmingų preparatų labai trūksta.
Tad jėgas suvieniję lietuviai odontologai ir farmacijos srities mokslininkai sukūrė burnos kremą ne tik gelbstintį nuo burnos sausumo, bet ir apsaugantį nuo karieso.
„Labai blogai jaučiuosi, tikrai blogai jaučiuosi...“, – sako pacientė Angelė.
Įsiminkite kartą ir visiems laikams – štai kada priklauso nemokamas dantų gydymas
Ligonių kasos sulaukia gyventojų paklausimų dėl vaikams skirtų odontologinių paslaugų bei odontologinių medžiagų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).
Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms pirmines odontologines sveikatos priežiūros paslaugas apmoka ligonių kasos. Svarbu, kad būtų kreipiamasi į sveikatos priežiūros įstaigas, sudariusias sutartį su TLK dėl šių paslaugų teikimo.
Dantų skausmo priežastys: vieną problemą pacientai ignoruoja ypač dažnai
Nors dantų problemos ir skausmai yra itin nemalonūs pojūčiai, specialistai pastebi, jog žmonės neretai delsia ieškoti pagalbos. Tokios baimės gali būti atsiradusios dėl nemalonių patirčių ar potyrių odontologo kabinete. Šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie nepagrįstas baimes ir apie šiuolaikinių specialistų gausą.
Pas odontologą negalėjusio patekti vyro poelgis pribloškė: ėmė nešioti mirusio žmogaus protezus
Vyras tvirtina, kad jam teko nešioti mirusio žmogaus dantų protezus, nes jam nepavyko patekti pas NHS odontologą.
53 metų Matas Bonnell nešioja mirusio senyvo amžiaus paciento protezus, kuriuos jam padovanojo pensininko našlė, sužinojusi, jog vyrui net 20 kartų buvo atsakyta suteikti odontologo paslaugas.
Kraštovaizdžio sodininkas, turintis teisę į nemokamą NHS odontologiją, pusantrų metų bandė sutvarkyti viršutinį dantų protezą, rašo dailystar.co.uk.
REKLAMA
REKLAMA
Ragina laiku pasirūpinti dantų sveikata – negydant gali baigtis ir sepsiu
Dantų bėdos nelaukia patogaus laiko ir neretai užklumpa ligoninėje gulinčius pacientus. Tuomet į pagalbą skuba čia dirbantys odontologai. Kodėl svarbu prieš operaciją pasitikrinti dantis ir kaip išlaikyti juos sveikus, Tarptautinės odontologų dienos proga papasakojo ir patarimais pasidalijo LSMU Kauno ligoninės gydytoja odontologė Skirmantė Urbonavičiūtė.
Ką ligoninėje veikia odontologai
„Dėl vienų ligų dažnai paūmėja ir kitos.
Šakalytė 7 metus turėjo breketus: netikėjau, kad man juos nuims
Kreivi dantys ir netaisyklingas jų sukandimas dažnai būna ne tik žmogaus kompleksų, bet ir prastėjančios dantų sveikatos priežastis. Vis dėlto, tokiais atvejais ne kiekvienas ryžtasi dėtis breketus dėl išvaizdos pokyčių, ilgo gydymo proceso ar kitų priežasčių, tačiau sutiksite, kad gyvi pavyzdžiai įkvepia.
Ideali šypsena vos per kelias valandas – įmanoma
Kerinti šypsena ir sveiki dantys – kiekvieno iš mūsų siekiamybė ir būtinybė. Odontologija šiuo metu pažengusi taip toli, kad tokį rezultatą galime gauti vos per kelias valandas. Laida „Sveikata.lt“ supažindina jus su naujomis galimybėmis turėti gražią šypseną ir funkcionuojančius dantis. Apie tai plačiau kalbėsime su odontologijos klinikos „Neodenta“ specialistu.
Sužinokite, ką apie mūsų organizmą pasako dantų būklė
Gerai gyvenimo kokybei labai svarbūs sveiki dantys. Ne tik dėl jų pagrindinės funkcijos (maisto smulkinimo), bet ir dėl pasitikėjimą teikiančios išvaizdos. Dantų sveikatą ir stiprumą padeda išsaugoti reguliarūs apsilankymai pas gydytoją odontologą ir burnos higienos specialistą.
Vis dėlto daugybė pacientų odontologijos klinikos slenkstį peržengia tik tuomet, kai danties ar net kelių dantų skausmas tampa nebepakeliamas.
Antplūdžiui besiruošiantys odontologai įspėja – kai kurių paslaugų teks laukti mėnesius
Netrukus duris pagaliau atvers odontologų kabinetai. Vyriausybės nutarimu, odontologai jau galės teikti ne tik būtinąją pagalbą. Tačiau pacientų apgulčiai besiruošiantys odontologai įspėja jau dabar – kai kurių paslaugų gali tekti laukti ištisus mėnesius. Be to, už gydymą teks plačiau atverti pinigines.
„Rekomenduoju kiekvienam pabandyti.
Odontologų atstovai: kainos pasibaigus karantinui drastiškai šaus į viršų
Odontologų atstovai skelbia – pasibaigus karantinui jų paslaugų kainos drastiškai šaus į viršų. Už kiekvieną vizitą pas dantistą papildomai teks suploti nuo 30 iki 50 eurų. Pasak šio sektoriaus atstovų, kainų kilimo išvengti neišeina, nes dėl Covid-19 infekcijos atsirado naujų išlaidų. Esą iš kiekvieno kliento bus papildomai atsiriekta būtent tiek, kiek atsieina visos, jo vieno aptarnavimui būtinos naujos apsaugos priemonės.
Vilnietė dantį gydėsi poliklinikoje – pamačiusi sąskaitą gerokai nustebo
Pasirodo, susitaisyti skaudamą dantį vietoj kelių dešimčių eurų už vos kelis ar keliolika prieinama visiems. Apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu valstybinėje įstaigoje šias paslaugas gali gauti kur kas pigiau nei privačiame kabinete. Tiesa, kol čia pateksite, gali tekti palaukti ne vieną mėnesį. Specialistai sako tokia situacija nesistebintys, mat valstybinės įstaigos ne itin suinteresuotos gausiu pacientų antplūdžiu.
Skelbia, kam nemokamai tvarkys dantis: suskubkite
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atstovai praneša, kad šiemet iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto dantų protezavimo paslaugų išlaidoms kompensuoti skirta net 10,2 mln. eurų daugiau nei pernai, iš viso – 33,2 mln. eurų. Tikimasi, kad šios lėšos leis dar labiau sumažinti laukiančių dantų protezavimo asmenų eilę.
Skelbia, kam kompensuos dantų gydymo išlaidas
Pastaruoju metu ligonių kasos gauna daug klausimų dėl dantų breketų ir ortodontinių aparatų (plokštelių) kompensavimo vaikams. Šios priemonės kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, tačiau tik tam tikrų ligų ir būklių atvejais. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai pataria, kur dėl šių priemonių ir paslaugų turėtų kreiptis tėvais su savo vaikais.
Penkiametė mirė po apsilankymo pas stomatologą
Maskvos srityje iškelta baudžiamoji byla dėl mergaitės, apsilankiusios pas dantų gydytoją, mirties, praneša ria.ru. Pasak tyrėjų, apsilankiusi pas stomatologą mergaitė pradėjo skųstis skausmais kojose. Tėvai kreipėsi į privačią kliniką, kur mergaitei nustatė diagnozę „raiščių patempimas“. Kitą dieną, mergaitės būklei pablogėjus, šeima kreipėsi į vietos ligoninę. Medicinos darbuotojai liepė vartoti nuskausminamuosius ir išsiuntė gydytis namo ambulatoriškai.
Nematoma bedantystės žala: kreipiesi vėliau, moki brangiau, gydaisi ilgiau
Baimė kreiptis į odontologą netekus danties turi savo kainą. Dėl įvairių priežasčių nuolat atidėliodami vizitą pas dantų gydytoją žmonės turėtų žinoti, jog netaupo nei savo laiko, nei pinigų. Specialistų teigimu, vizito pas odontologą atidėliojimas gali nulemti būsimos operacijos sėkmę ir procedūrų išlaidas.
Spaudos apžvalga: gelbėtis nuo danties skausmo – tik į Vilnių
Dėl pavojingai supūliavusio danties panevėžietė Laima M. šeštadienį turėjo važiuoti į Vilniuje esančią Žalgirio kliniką, nes Panevėžio apskrityje nėra visą parą budinčių odontologų.
Kai šeštadienio popietę Laimai M. ėmė nepakeliamai skaudėti dantį, ji suprato, kad situacija rimta.
Tačiau procedūrą atlikusi chirurgė neskyrė panevėžietei jokių antibiotikų. Šiuos vaistus moteriai skubiai išrašė šeimos gydytoja. Gerdama juos Laima M. jautėsi saugi.
Dantų gręžti nebereikės!
Baimę gali sukelti įvairiausios, kartais net prieštaringos situacijos. Bet yra baimė, būdinga visų kultūrų ir amžiaus grupių žmonėms – vyro baltu chalatu, laikančio rankoje mažytį grąžtą. Kas tvirtina, kad mielai sėdasi į dantų gydytojo kėdę, arba meluoja, arba yra be vieno šulo.