dantų akmenys
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dantų akmenys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dantų akmenys“.
7 patarimai, kaip išsaugoti sveikus dantis
Kad ir koks nesudėtingas procesas atrodytų dantų valymas, čia klaidų, deja, neišvengiama. Taigi, ką reikėtų žinoti?
1. Nebijokite valgyti kieto maisto (net jei dantys yra visiškai sveiki). Kramtyti kietą maistą yra būtina – ir kalba visai ne apie riešutų gliaudymą. Nebijokite valgyti morkų, obuolių ir kopūstų – dantims tai bus tikrai naudinga.
2. Netrumpinkite dantų valymo laiko, net jei kur nors skubate. Valytis dantis būtina du kartus per dieną ir ne trumpiau kaip dvi minutes.
Neskubėkite mokėti už dantų tvarkymą: štai kokios paslaugos yra kompensuojamos
Dantų gydymas gali atsieiti kelis šimtus ar net kelis tūkstančius eurų. Vis tik neretai žmonės pamiršta, kad dalis odontologijos paslaugų apmokama iš privalomo sveikatos draudimo fondo, į kurį įmokas moka visi dirbantieji.
Į tv3.lt redakciją kreipėsi skaitytojas Algis (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Jis papasakojo, kad pradėjus gausiai kraujuoti dantenoms paskubomis užsirašė į odontologijos kliniką.
Kraujuoja dantenos? Šio organizmo siunčiamo signalo nereikėtų ignoruoti
Kraujuojančios dantenos – gana dažnas ir labai nemalonus reiškinys. Kodėl taip nutinka ir ką reikėtų daryti?
Dantenos gali kraujuoti dėl stomatologinių bei kitų sveikatos problemų. Jei taip nutinka retai (pavyzdžiui, valantis dantis) – nieko baisaus. Tokio dantenų kraujavimo priežastis gali būti pernelyg kietas dantų šepetėlis ar dantų valymas netaisyklingais judesiais, kai pažeidžiamos dantenos.
Sužinokite, ką apie mūsų organizmą pasako dantų būklė
Gerai gyvenimo kokybei labai svarbūs sveiki dantys. Ne tik dėl jų pagrindinės funkcijos (maisto smulkinimo), bet ir dėl pasitikėjimą teikiančios išvaizdos. Dantų sveikatą ir stiprumą padeda išsaugoti reguliarūs apsilankymai pas gydytoją odontologą ir burnos higienos specialistą.
Vis dėlto daugybė pacientų odontologijos klinikos slenkstį peržengia tik tuomet, kai danties ar net kelių dantų skausmas tampa nebepakeliamas.
Gyvūno išrankumas maistui – rimtas signalas šeimininkams
Vyresnė katė nebevalgo sauso pašaro? Šuniukas vengia kietesnių skanėstų? Tikriausiai manote, kad gyvūnas tapo išrankus, tačiau problema gali būti kur kas rimtesnė. Visi šie įvardinti požymiai dažnai signalizuoja apie gyvūnų dantų problemas. Per ilgus nagus ar pleiskanojančią odą pastebėti lengva, tačiau dantų problemos reikalauja atidumo. Dažniausiai pirmieji dantų akmenys atsiranda sunkiau pastebimose vietose – ant krūminių dantų.
Valydamiesi dantis tikrai darote šią klaidą. Gali baigtis liūdnai
Valytis dantis būtina du kartus per dieną. Specialistai ragina tai daryti net ir po kievieno valgio, tačiau šiais laikais sunku tai įsivaizduoti. Nuolat bėgdami ir skubėdami, žmonės dantų valymui tikrai neskiria tiek laiko, kiek pataria odontologai. Vis dėlto du kartus per dieną valomi dantys yra būtinybė. Atkreipkite dėmesį į tai, kad valydamiesi dantis jūs privalote gerai išvalyti ne tik išorinę dantų pusę, tačiau ir vidinę.
Mažmožis gali virsti galvos skausmu
Kai kurie žmonės į dantenų kraujavimą rimtai nežiūri. Tačiau tai – ne ta problema, į kurią būtų galima numoti ranka. „Interfax“ rašo, kad būtina išsiaiškinti šios ligos priežastis, kad nekiltų pavojus sveikatai. Kodėl kraujuoja dantenos? 1. Netinkamas burnos higienos priemonių pasirinkimas. Kartais žmonės dantų šepetėlį renkasi „pagal grožį“, o dantų pastą – „pagal kvapą“. Toks aplaidus pasirinkimas yra ydingas.